Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Verona - 19. prosince 2020   15:00

Fiorentina
20' Vlahović
1:1
(1:1)
Verona
8' Veloso
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Igor – Venuti (59. Lirola), Bonaventura (59. Callejón), S. Amrabat, Castrovilli (87. Cutrone), A. Barreca (59. Biraghi) – Ribéry (86. Valero), Vlahović.
Verona
Silvestri – Günter (51. Magnani), Ceccherini, Dawidowicz – Faraoni, Tameze (71. Ilić), Veloso (C), Dimarco – Lazović (71. Rüegg), Salcedo (46. Colley), Zaccagni.

To je z mé strany dnes vše, přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:16.
Dnešní zápas je za námi. Skvěle do něj vstoupili hosté, kteří hned po dvou minutách vybojovali pokutový kop. K míči se postavil Miguel Veloso a nezaváhal, takže Verona vedla 1:0. Domácí ale poté přidali a podařilo se jim vyrovnat, také z penalty. Uspěl Dušan Vlahović. Poté bylo k vidění několik náznaků, ale větší šance jsme se nedočkali. Ve druhém poločase jsme viděli řadi střeleckých pokusů, ale branky jsme se již nedočkali. Fiorentina, která nevyhrála už sedm utkání, neuspěla ani dnes, protože s Veronou doma pouze remizovala 1:1. Nutno ale dodat, že remíza je zřejmě spravedlivá.
90+4'
90+4'
Hráči Fiorentiny vsadili na dlouhé nákopy, ale obrana Hellasu funguje opravdu velmi dobře a nemá s nimi sebemenší problém.
90+3'
Domácí se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet. Zatím to ale vypadá, že ze závěrečného tlaku Fiorentiny nic nebude a domácí budou čekat na výhru už osm utkání.
90+1'
Hlavní rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí opět posílili útok, na hřiště přišel střelec Cutrone, který dříve působil například v AC Milán. Uvidíme, zda se domácím podařilo vstřelit vedoucí branku, která by byla nejspíše zároveň brankou vítěznou.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Patrick Cutrone.
86'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Borja Valero.
85'
Dušan Vlahović bojoval proti přesile statečně, ale nakonec to s důrazem přehnal a byl mu odpískán faul.
83'
Znovu v akci domácí brankář Bartłomiej Drągowski, který si ale opět poradil, tentokrát s nepříjemným centrem.
81'
Oba celky mají posledních deset minutek na to, aby tento duel rozhodly. Nyní to zkoušel hostující e Kevin Rüegg, který se vydal na útočný výlet, ale s jeho slabým pokusem si domácí brankář lehce poradil.
79'
Mimo hřiště protestoval domácí trenér Cesare Prandelli, který nakonec za své výroky vyfasoval žlutou kartu. Třiašedesátiletý trenér se pořádně rozohnil.
77'
Nedočkáme, alespoň nyní ne. Po centru byl totiž u míče jako první Marco Silvestri, který ho na jistotu vyboxoval ze svého pokutového území a výrazně tak pomohl svým spoluhráčům.
76'
Rohový kop pro domácí Fiorentinu. Dočkáme se další branky?
75'
Hodně prostoru měl na pravé straně zcela volný Marco Davide Faraoni. Připravil si míč, poslal ho do vápna, ale Igor ve vzduchu opět kraloval a nepustil protihráče do zakončení.
74'
Poprvé na sebe upozornil technicky skvěle vybavený José María Callejón, který se uvolnil přes protihráče a poté poslal míč před branku, ale ten proletěl celým malým vápnem, do zakončení se žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
72'
Po parádním centru se do zakončení na malém vápně tlačil Colley, ale skvěle před ním zasáhl Bartłomiej Drągowski, který byl u míče jako první.
71'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Kevin Rüegg.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Ivan Ilić.
70'
Domácí obránce Igor fauloval protihráče a za svůj zákrok uprostřed hrací plochy vyfasoval žlutou kartu.
69'
Velká šance hostů! Darko Lazović dostal výbornou přihrávku za obranu a byl sám před brankářem, ovšem toho z úhlu neprostřelil! Roh pro Veronu.
67'
Franck Ribéry zahrával další standardní situaci, ale rozehrávka se francouzskému hráči vůbec nepovedla, protože trefil prvního hráče.
65'
Igor je ošetřován, nevypadá to s ním příliš dobře, tak uvidíme, zda bude moci pokračovat.
64'
Stále je to velký boj plných tvrdých osobních soubojů. Po jednom takovém nyní skončil na zemi otřesený obránce Igor, kterého protihráč nejspíše zasáhl loktem do hlavy.
62'
Hostující celek se hnal dopředu, ale nakonec jeho snažení ukončil ofsajd, ve kterém byl střídající Ebrima Colley.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Fiorentina hraje s Veronou stále nerozhodně 1:1, tak je jasné, že to bude v závěru utkání hodně zajímavé. Domácí totiž nutně potřebuji všechny tři body.
59'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Pol Lirola.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Antonio Barreca, přichází Cristiano Biraghi.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází José María Callejón.
58'
Domácí připravují dvojité střídání. Vypadá to, že se na trávník podívá ofenzivní José María Callejón, což je velká útočná zbraň, které se ovšem v této sezoně nedaří podle představ.
56'
Po skvělém centru míč trefil nabíhajícího Magnaniho, ale odrazil se vedle domácí branky. Rozehrávat tedy bude Bartłomiej Drągowski.
55'
Hosté získali míč a šli do brejku. Ten nakonec skončil faulem, protože střídající Ebrima Colley byl poslán k zemi u postranní lajny. Domácí potřeboval zastavit rychlou akci soupeře.
54'
Jen připomínám, že domácí Fiorentina čeká na tři body už sedm zápasů, takže do druhého poločasu šla s jasným cílem, urvat výhru. Lehké to ale nebude, protože Verona stále skvěle brání. Méně branek v soutěži inkasoval pouze Juventus.
53'
Tak nakonec k údivu domácích bylo vše jinak. Hlavní rozhodčí po střetu hru přerušil a standardní situace se tedy nezahrávala. U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.
52'
Dopředu se hnal Antonio Barreca, ale byl faulován poblíž pokutového území hostujícího celku. Zajímavá standardní situace pro Fiorentinu.
51'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Giangiacomo Magnani.
49'
Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který se ve druhém poločase zatím pouze brání. Fiorentina vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně.
47'
Velice povedeným centrem se prezentoval zkušený Francouz Franck Ribéry, ale míč směřující do malého vápna nakonec žádný z jeho spoluhráčů nezasáhl.
46'
Domácí na soupeře vlétli a hned vybojovali rohový kop.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Eddie Salcedo, přichází Ebrima Colley.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05 hodin.
První poločas je za námi. Skvěle do něj vstoupili hosté, kteří hned po dvou minutách vybojovali pokutový kop. K míči se postavil Miguel Veloso a nezaváhal, takže Verona vedla 1:0. Domácí ale poté přidali a podařilo se jim vyrovnat, také z penalty. Uspěl Dušan Vlahović. Poté bylo k vidění několik náznaků, ale větší šance jsme se nedočkali a Fiorentina hraje s Veronou nerozhodně 1:1. Je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a myslím si, že se máme na co těšit.
45+5'
45+4'
Zřejmě poslední akci v prvním poločase založil brankář Bartłomiej Drągowski, ale jeho dlouhý nákop se neujal a víc se už nejspíše nestane. První poločas nebude mít vítěze.
45+2'
Paweł Dawidowicz si skvěle naběhl do pravé strany, která byla volná, ale přihrávka na něj byla nepřesná a nic z toho nebylo. Škoda pro hostující celek.
45+1'
Hlavní rozhodčí přidal čtyři minutky!
45'
Útočnou akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tedy v samotném závěru prvního poločasu Fiorentina.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Hostující hráčů drží v závěru prvního poločasu míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
43'
Mattia Zaccagni poslal parádní míč před branku, ale na jeho střílenou nabídku žádný z hostujících hráčů nedosáhl a míč doputoval do zámezí. Od své branky bude rozehrávat Bartłomiej Drągowski.
42'
Hlavní rozhodčí zkoumal penaltový zákrok ze druhé minuty poměrně dost dlouho, určitě nějakých pět, šest minutek, takže se dá předpokládat, že se nám první poločas pořádně protáhne.
40'
Do konce prvního poločasu, který zatím nabídl dvě branky, zbývá posledních zhruba pět minutek. Uvidíme, co nám oba celky ještě předvedou a kdo půjde nakonec do kabin spokojenější.
38'
Trojice domácích hráčů se po rohovém kopu tlačila do zakončení, ale nakonec ve vzduchu kraloval Federico Dimarco, který míč hlavou poslal do bezpečí.
37'
Fiorentina vybojovala svůj druhý rohový kop.
36'
Faulů je nyní opravdu hodně. Do souboje nyní doslova vlétl Gaetano Castrovilli, který může být rád, že za svůj šlapák také neviděl žluté napomenutí.
34'
Další loket v obličeji a další zcela zasloužená žlutá karta. Tentokrát jí vyfasoval Federico Ceccherini, který si vyšlápl na Vlahoviče.
32'
Dušan Vlahović se hnal za dlouhým míčem, ale v souboji si pomohl faulem a akce Fiorentiny tedy skončila ještě dříve, než vůbec začala.
31'
Oba celky se stále tlačí dopředu, ale ve finální fázi se nyní ani jednomu nedaří podle představ a na další střelecký pokus stále čekáme.
29'
Po sérii nepřesností se hosté dostali hned ke třem centrům, ale zakončení jsme neviděli. Obrana domácího celku si poradila skvěle s náběhy hráčů v bílých dresech.
27'
Dimarco ošklivě zajel do protihráče, promasíroval mu kotníky a za svůj nevybíravý zákrok vyfasoval žlutou kartu.
26'
Hosté se také vydali dopředu, ale jejich akci ukončila velice nepřesná přihrávka, po které míč skončil v zámezí. Na tahu je tedy opět domácí Fiorentina, která byla před zápasem mírným favoritem.
25'
Z úvodního rohu ale nic nebylo. Žádný z hráčů se do zakončení nedostal a celé snažení Fiorentiny nakonec ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
24'
Po vyrovnávací brance jsou domácí na koni a znovu a znovu se tlačí dopředu. Po další akci vybojovali první rohový kop v tomto utkání.
22'
Je za námi úvodních dvacet minutek a rozhodně se tedy nenudíme. Viděli jsme dva pokutové kopy, dvě branky a Fiorentina hraje s Veronou 1:1. No, bude to ještě hodně zajímavé.
20'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! DUŠAN VLAHOVIĆ to udělal také zkušeně, nedal brankáři šanci a Fiorentona tedy srovnává na 1:1!
19'
Koray Günter fauloval ve svém vápně, pokutový kop pro Fiorentinu!
18'
Domácí se nemohou dostat do zakončení, obrana Hellasu opět funguje skvěle. A právě to hosty zdobí v této sezoně, protože ve dvanácti zápasech zatím inkasovali pouze jedenáct branek, skvělá vizitka.
16'
Jen dodám, že hostům dnes chybí český záložník Antonín Barák, který se v minulém kole nechal zcela zbytečně vyloučit. Za úmyslné šlápnutí na protihráče navíc vyfasoval trest na tří zápasy, takže si nezahraje ani v dalším kole proti hvězdnému Interu Milán. Další zápas čeká českého reprezentanta tedy až v roce 2021.
14'
Zkušený domácí hráč Giacomo Bonaventura šel do souboje loktem napřed a za svůj zákrok okamžitě vyfasoval zcela zaslouženě žlutou kartu.
13'
Sufján Amrabat zkoušel vysunout spoluhráče, ale jeho přihrávka postrádala přesnost a u míče jsou hosté, kteří samozřejmě nikam nepospíchají.
12'
Domácí celek by dnes potřeboval nutně zabrat a vyhrát, protože na výhru už čeká sedm kol. Fiorentina je zatím velkým zklamáním v tomto ročníku.
11'
Po přihrávce do vápna se k míči opět dral aktivní Dušan Vlahović, ale tentokrát zakončit nedokázal, protože skvěle zareagoval a míč sebral Marco Silvestri.
9'
Domácí se hned vydali dopředu a do zakončení se dostal Dušan Vlahović, ale jeho rána přesná nebyla a Marco Silvestri tedy zasahovat nemusel.
8'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Po šesti minutách od nařízení penalty se k míči postavil MIGUEL VELOSO, který poslal brankáře na druhou stranu a Verona jde tedy do vedení 1:0!
6'
Pokutový kop potvrzen, takže velká šance pro hosty!
5'
Mezitím si Miguel Veloso vzal míč a postavil ho na značku pokutového kopu. Hostující kapitán je připraven, tak uvidíme, zda se penalty nakonec opravdu dočká.
4'
Hlavní rozhodčí celou situaci stále řeší. Už se nehraje dobré dvě minutky, tak uvidíme...
3'
Rozhodčí ještě celou situaci kontroluje na videu, tak uvidíme, zda hosté opravdu budou pokutový kop zahrávat. Domácí samozřejmě protestují, podle nich se o faul nejednalo.
2'
Igor fauloval, pokutový kop pro Hellas!
2'
Zahrozili hosté. Po rychlé akci okamžitě cpali míč do vápna soupeře, ale domácí si nadvakrát poradili. Hellas je však stále u míče.
1'
Gaetano Castrovilli to vzal na pravé straně na sebe. Obešel dva protihráče, třetí ho zastavil, ale nakonec podle rozhodčího v rámci pravidel. Domácí hráč se samozřejmě hodně zlobí.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté domácí Fiorentiny, kteří hrají v tradičních fialových dresech. Hosté dnes v bílém.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Fiorentinou a Veronou začne za malý okamžik.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Igor – Venuti, Bonaventura, S. Amrabat, Castrovilli, A. Barreca – Ribéry, Vlahović.
Náhradníci: Terracciano – Pulgar, Valero, Martínez, Kouamé, Cutrone, Biraghi, Saponara, Montiel, Lirola, M. Cáceres, Callejón.

Hellas Verona FC: Silvestri – Günter, Ceccherini, Dawidowicz – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Dimarco – Lazović, Salcedo, Zaccagni.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Rüegg, Magnani, Ilić, Udogie, Lovato, Danzi, Colley, Çetin, Bertini..

Hellas Verona FC

Hostující celek je na tom o dost lépe, což je poměrně překvapení, protože takový bodový zisk se od Hellasu nečekal. Hostující celek také odehrál 12 utkání a získal v nich 19 bodů. Hellas se nachází na skvělém sedmém místě. Hostům funguje hlavně obrana, protože zatím inkasovali pouze jedenáct branek Méně jich inkasoval pouze Juventus, který inkasoval v deseti případech. V posledním kole ale Hellas zaváhal, když doma nestačil na Sampdorii. Soupeři nakonec po velkém boji podlehl 1:2 a dnes tedy chce získat ztracené body.
ACF Fiorentina

Domácímu celku se zatím v této sezoně rozhodně nedaří podle představ. Po dvanácti odehraných zápasech má totiž Fioretina, která chtěla bojovat o poháry, pouze 10 bodů a nachází se až na 17. pozici. Místo pohárových starostí mají domácí tedy sestupové starosti. Fiorentině se ale opravdu vůbec nedaří, protože z posledních pěti utkání získala jen dva body. Naposledy hostila Sassuolo a byla z toho pouze remíza 1:1. Domácí dnes potřebují nutně zabrat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel ACF Fiorentina – Hellas Verona FC. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo získá důležité body. Myslím si, že se máme na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62