Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Sampdoria - 20. září 2020   20:45

Juventus
13' Kulusevski  • 78' Bonucci  • 88' Ronaldo (Ramsey)
3:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado (78. Bentancur), Bonucci, Chiellini (C), Danilo, Frabotta (67. De Sciglio) – Kulusevski, Rabiot, McKennie, Ramsey – Ronaldo.
Piccinini – Passeri, Rocca
Allianz Stadium, Turín
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Colley, Tonelli (46. Jošida), Augello – Depaoli (46. G. Ramírez), Thorsby, Ekdal (C), Léris (46. Quagliarella), Jankto – Bonazzoli (70. Verre).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:9.
Obhájce titulu Juventus vstoupil do nového ročníku Serie A pod vedením nového trenéra Pirla vítězně, na domácím stadiónu porazil Sampdoriu přesvědčivě 3:0. První zásah přišel už ve 13. minutě a postaral se o něj debutant Dejan Kulusevski, jenž levačkou krásně zakroutil balón na zadní tyč. Zbylé góly padly v závěrečné čtvrthodinovce, nejprve po chybě Bereszyńského zvýšil Leonardo Bonucci a dočkal se i aktivní Cristiano Ronaldo, na křižný pokus Audero nedosáhl. Juventus po většinu zápasu dominoval, vítězství je zcela zasloužené.
90+3'
90+2'
Zápas už se jenom dohrává. Sampdoria hraje s balónem na vlastních kopačkách, snahu o poslední útočný výpad však vzdala předem.
90+1'
Málem znovu zafungovala spolupráce mezi Ramseym a Ronaldem. Nahrávku z levé strany špičkou kopačky zastavil skluzující Colley.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
88'
Juventus právě vstřelil branku!
CRISTIANO RONALDO se dočkal! Do gólovky jej vyslal Ramsey a Portugalec nezaváhal, balón umístil milimetrově přesně k levé tyčce.
87'
Čitelnou přihrávku na střed vystihl Morten Thorsby, který okamžitě nastartoval do brejkové situace. Nahrávkou uvolnil Quagliarellu, ten křižnou střelou těsně minul.
86'
Juventus kombinuje kolem středového kruhu, chce zklidnit hru, která v posledních minutách nabrala velký spád. To samozřejmě domácím nevyhovuje.
85'
Weston McKennie byl blízko premiérovému zásahu v dresu Staré dámy. Jeho střelu zpomalil obránce, avšak gólman Audero dokázal zaregovat i na zemi, pravou nohou vytáhl exkluzivní zákrok.
84'
Hosté bojují, utkání ještě nezabalili, což je určitě pozitivní zpráva pro zbytek střetnutí. Po nedohodě mezi Janktem a Thorsbym však získali balón domácí.
83'
Fantastický Szczęsny drží čistý štít! Po centru od rohového praporku poslal míč na vlastní bránu zmateny Bonucci. Polák ovšem ukáza rychlé reflexi, míč zachytil kousek před brankovou čárou.
82'
Hosté mohou vstřelit alespoň čestný zásah po přímém kopu z pravé strany. Byl to Chiellini, kdo v souboji jeden na jednoho podrazil Ramíreze.
81'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Fabio Quagliarella. Zkušený forward vypálil přízemní projektil, Wojciech Szczęsny udržel kulatý nesmysl v rukavicích.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Fotbalisté Juventusu mohou hrát ve větším klidu, dvougólové vedení jim dává větší jistotu.
78'
Je rozhodnuto! Sampdorii potopil Bartosz Bereszyński, jenž při obranném odkopu úplně minul balón. McKennieho ještě vychytal Audero, LEONARDO BONUCCI však odražený míč bezpečně napálil do prázdné svatyně.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Rodrigo Bentancur.
77'
Rodák z Madeiry dokázal přestřelit zeď, naneštěstí pro něj míč stočil přímo na střed. Auero vyboxoval kulatý nesmysl mimo velké vápno.
76'
Portugalec jen o pár vteřin později získal pro svou osobu volný přímý kop poté, co se nechal chytře povalit k zemi Verrem.
75'
Centrovaný míč Ramseyho měl potřebnou výšku i přesnost. Adresátem nebyll nikdo jiný než Cristiano Ronaldo, jenž mířil nepřesně.
74'
Standardku v podobě rohu uvidíme i na druhé straně. Juan Cuadrado zkusil kličku proti Ekdalovi, právě od jeho nohy balón doputoval mimo hrací plochu.
73'
Jenže Pirlovi svěřenci disponují ve vzduchu velkou silou. To opět potvrdil Leonardo Bonucci, který nedal šanci Colleymu.
72'
Sampdoria pokračuje v útočném snažení. Jakub Jankto našel Ramíreze, Uruguayec vybojoval alespoň rohový kop.
71'
Střídající Mattia De Sciglio o sobě dal pořádně vědět! Z levé strany si navedl míč na střed a vystřelil. Směr ještě změnil jeden z obránců, míč se vytočil o milimetry za pravou tyč!
70'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Valerio Verre.
69'
Poslední varování dostal od rozhodčího Tommaso Augello. Ten doslova zalehl na trávníku Kulusevského, jehož úplně vyřadil ze hry.
68'
Nejlepší střelec Serie A z před dvou let Fabio Quagliarella zkusil překvapit Wojciecha Szczęsnyého ránou z úhlu. To by možná i vyšlo, pokud by mířila do prostoru brány.
67'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gianluca Frabotta, přichází Mattia De Sciglio.
66'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Adrien Rabiot viděl nabíhajícího Ronalda, jenže přihrávce dal příliš málo razance, Colley zasáhl ve skluzu.
65'
Weston McKennie mohl postupovat dopředu, avšak míče se zbavil zbytečně brzy. Navíc vyprodukoval nepřesný pas na Kulusevského.
64'
Spolupráce mezi Ramseym a Ronaldem funguje. Druhý jmenovaný měl napřaženo, v poslední chvíli mu vypíchl míč z pod kopačky Augello.
63'
Skvělé čtení hry v podání Aarona Ramseyho. Welšan předem tušil, že Gastón Ramírez bude nahrávat středem, míč získal pro sebe.
62'
Neuvěřitelný výskok Cristiana Ronalda po pasu Ramseyho zleva. Útočník vyskočil vysoko nad stopera, jenže hlavičkoval mířil mimo.
61'
Gianluca Frabotta podpořil ofenzivní složku, když udělal pěknou kličku Colleymu a odcentroval do šestnáctky. Rabiota přehlavičkoval Jošida.
60'
Hodina z utkání je pryč. Stará dáma drží těsné jednobrankové vedení, avšak protivník z Janova určitě nebude chtět odjet domů s prázdnou.
59'
Čím dál tím více začíná být vidět i český fotbalista Jakub Jankto. Ten posadil balón přesně na hlavu Fabia Quagliarelly, střela zamířila nad.
58'
Sampdoria ve druhém poločase dokáže hrát s Juventusem vyrovnanější partii než v tom prvním. Tvrdá rána Colleyho jen těsně minula cíl.
57'
Riskantní rozehrávka Danilovi vyšla, balón posunul na Cuadrada špičkou kopačky. Kolumbijec prvním dotekem vrátil kulatý nesmysl do zadních řad.
56'
Cristiano Ronaldo zatím bez úspěchu bojuje o zápis do listiny střelců. Míč šikovně prostrčil kolem Bartosze Bereszyńského, posléze střílel těsně nad.
55'
Gaston Ramírez se uvedl ve výborném světle! Tečovanou střelu Bonuccim málem dorážel do prázdné brány Bonazzoli. Chyběl mu krok
54'
Premiérovou žlutou kartu domácích v sezóně obstaral nováček Gianluca Frabotta. Pravý obránce zatažením za dres zabránil v pohybu vpřed Ekdalovi.
53'
Podruhé v krátkém časovém sledu musel arbitr zapískat do píšťalky. Nedovolený prohřešek vymyslel Thorsby, ten zatahal za dres Cuadrada.
52'
Federico Bonazzoli upadl v domnění, že ho McKennie fauloval. Avšak rozhodčí byl jiného názoru, naopak odpískal hostujícímu hráči hru rukou.
51'
Zbytečně šel Morten Thorsby do skluzu, balón by nejspíše stihl ještě vestoje. Tímto způsobem prakticky zadarmo daroval balón Juventusu.
50'
Cristiano Ronaldo si narazil s Rabiotem, následně zasekávačkou obelstil Jošidu. Následnou nahrávku Ramseymu vystihl Čech Jankto.
49'
První střelecký pokus druhé půle obstaral Dejan Kulusevski. Mladičký Švéd vypálil přízemní pokus, který Audero nadvakrát zpaficikoval.
48'
Centr Jakuba Jankta stoper Leonarda Bonucci pořádně podcenil. Měl štěstí, že celou situaci jistil Chiellini, jehož osobu fauloval Quagliarella.
47'
Trenér Claudio Ranieri dal trojím poločasovým střídáním najevo, že není spokojený s hrou svých svěřenců. Poněkud překvapivým krokem je stažení Depaoliho, který patřil k tomu lepšímu v podání Sampdorie.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Fabio Quagliarella.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Gastón Ramírez.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Lorenzo Tonelli, přichází Maja Jošida.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Juventus má po prvním poločase dobře nakročeno k zisku tří bodů do tabulky, na domácím stadiónu vede nad Sampdorií 1:0. Jediný gól vstřelil debutant Dejan Kulusevski, který levačkou parádně zakroutil balón k levé tyči. Fptbalisté Staré dámy jsou výrazně aktivnější, další šance pálil především Ronaldo, který jednou trefil tyč, poté netrefil prázdnou bránu.
45'
44'
Rovněž středopolař Weston McKennie doposud předvádí velmi sympatický výkon. Z osmnácti metrů vypálil tvrdou střelu těsně nad břevno.
43'
Dejan Kulusevski chce chytnout svoji šanci v prvním týmu za pačesy. Tento Švéd zatím hraje opravdu působivě. Po lajně přešel kolem Ekdala, vzápětí nepřesně hledal Cuadrada.
42'
Rabiot si narazil s Frabboutou, v poslední chvíli ale odmítl zakončit a místo toho ještě přihrál do lepšé pozice Ramseymu. Pokračuje kombační hra.
41'
Ronaldo zůstal ležet na zemi po nezaviněném střetu s Augellem. Portugalec do nic netušícího obránce narazil, hlavní rozhodčí nechal hru plynout.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Dlouhý aut Thorsbyho prodlužoval za sebe Tommaso Augello. Měl ale smůlu, protože na úrovni penalty stáli jen muži v bílém.
38'
Sapdoria může na okamžik vydechnout. Může za to Danilo, který zaváhal u levé lajny, navzdory volnému prostoru došel s balónem za lajnu.
37'
Hosté mají obrovské problémy získat balón. Federico Bonazzoli obětavým zákrokem zblokoval zakončení Ramseyho, balónu se však okamžitě chopil Rabiot.
36'
Smyčka kolem hostující šestnáctky se utahuje. Dejan Kulusevski hledal jemným lobem za obranou Ronalda. Neúspěšně.
35'
Aby podobné akce Pirlovy svěřence ještě nemrzeli. Nikdo by se nemohl divit, kdyby domácí vedli 4:0, takhle je rozdíl stále jednogólový.
34'
Ronaldo spálil tutovku! Po odrazu od obránce Tonelliho Portugalcovi nevyšel krok, i z toho důvodu poslal míč mimo tři tyče.
33'
Teď můžeme sledovat znovu trpělivou kombinaci Staré dámy. Domácí kontrolují hry průběh hry, do vlastního vápna soka ještě nevpustil.
32'
Hosté sepomalu začínají osmělovat. Více volného prostoru využil ke střele z dvaceti metrů Federico Bonazzoli, zamířil těsně vedle pravé tyče.
31'
Stoper Chiellini měl obrovské štěstí, že hlavní i pomezní rozhodčí přehlédli jeho úder pravou rukou do obličeje Depaoliho. Klidně mohla být nařízena penalta.
30'
Po půl hodině zápasu Juventus potvrzuje roli favorita, vede jednobrankovým rozdílem, Sampdoria zatím marně hledá recept na defenzivu domácích.
29'
Český středopolař Jakub Jankto podpořil akci po levé lajně. Právě u něj však najdějně vypdající šance skončila, reprezentační hráč si nepohlídal postavení s obrannou linií.
28'
Giorgio Chiellini působí ve vzduchu velmi sebejistě, což jen potvrdil, když vyskočil nad Augella o několik čísel.
27'
Pokud někdo hýří aktivitou v hostujícím celku, tak musíme zmínit Fabia Depaoliho. Ten vybojoval několik faulů, nyní rohový kop.
26'
Portugalská hvězda hraje s obrovským nadšením. Znovu si pohybem řekla o míč, který dostala. Bohužel pozdě, píská se ofsajd.
25'
Zvoní tyč! Cristiano Ronaldo opět utekl po levé straně, načež volil střelu na přední tyč. Audera zachránila branková konstrukce.
24'
Wojciech Szczęsny v o poznání složitější situaci, kterou vyřešil odkopem na jistotu mimo hrací plochu. Nebezpečně na něj dotíral Depaoli.
23'
Pirlova družina nikam nespěchá. Moc dobře ví, že disponuje náskokem, který v případě fungující obrany bude soupeř jen těžko smazávat.
22'
Bleskový protiútok Sampdorie měl daleko do úspěšné koncovky. Odvážný Ekdalův pas středem zastavil pozorný Chiellini.
21'
Ve hře Juventusu je vidět velká bojovnost a nadšení pro hru. To v době, kdy na lavičce seděl Marizio Sarri, bylo spíše vyjímkou.
20'
Obrana domácího mužstva zapojila do hry i Wojciecha Szczęsného, ten je zatím bez práce. Nohama ukázal dobrou techniku, nákopem našel volného Ramseyho.
19'
Aktivní Ronaldo si sběhl zpoza Tonelliho za kompletní obrannou čtyřku. Na kulatý nesmysl nedosáhl o jeden, možná dva metry.
18'
Všichni čekali centr, avšak Juan Cuadrado střílel. Gólman reagoval pozdě, ale balón proletěl nad břevnem. V případě gólu by Kolumbijcovi byl odmáván ofsajd.
17'
Zajímavý signál, kdy Fabio Depaoli nahrával po zemi na Jankta. Český záložník neúspěšně prodlužoval za sebe.
16'
Dobrou práci odvedl Tommaso Augello. U levé lajny si šikovně přehodil míč přes Ramseyho, který tak ve skluzu trefil jen hráče.
15'
Sampdoria to teď bude mít velmi těžké. Bezbrankové skóre příliš dlouho neudržela a prokousávat se obranou Staré dámy bude velmi těžké.
13'
To je debut jako hrom! Po Ronaldově neúspěšně kličkované se balón dostal k DEJANOVI KULUSEVSKÉMU, který dnes kroutí svůj první start v turínském dresu. Levačkou zatočil balón neomylně na zadní tyč.
12'
Hosté zatím brání srdnatě. Kolem vlastní šestnáctky jsou naskládáni v devíti hráčích, vědomi si síly protivníkovy ofenzivy.
11'
Cristiano Ronaldo je viditelně hladový po gólech. Dobře počkal na průnikovou nahrávku Ramseyho, z úhlu nechal vyniknout Audera.
10'
Albin Ekdal ze středu hřiště hledal po pravé lajně běžícího Depaoliho. Ten ovšem selhal při zpracování, čehož okamžitě využil nováček v dresu Juventusu Frabbota.
9'
Po novým vedením trenéra Pirla můžeme očekávat více kombinace od Juventusu. Domácí okupují polovinu soupeře, hledají skulinku v jeho defenzivě.
8'
Poprvé byla zaměstnána také defenziva Staré dámy. Leonardo Bonucci zachoval chladnou hlavu, pod tlakem dokázal přihrát Chiellinimu.
7'
Danilo útočil na gól kola, možná celé sezóny! Za šestnáctkou napříhl ke střele z kroku, která hodně rychle padala, nakonec prosvištěla o kousek nad břevnem.
6'
Portugalská hvězda tentokráte v roli asistenta. Zleva hledal uvnitř šestnáctky Ramseyho, jenž marně bojoval proti přesile.
5'
Cristiano Ronaldo vyzkoušel přímou střelou na bránu, ačkoli stál pomerně daleko od brány. Trefil jenom dobře postavenou zeď.
4'
Brzká žlutá karta, kterou si vykoledoval Lorenzo Tonelli za faul na McKennieho. Stoper soka zatáhl za dres, čímž mu zamezil v pohybu.
3'
Adrien Rabiot vyslal po pravé straně Juana Cuadrada. Kolumbijský bek nastartoval své motory, přesto balón chytl až za postranní čárou.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílo-černých dresech. Hosté pro první ligové kolo oblékli dresy barvy modré.
1'

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, Bonucci, Chiellini (C), Danilo, Frabotta – Kulusevski, Rabiot, McKennie, Ramsey – Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Arthur, Bentancur, Costa, Demiral, De Sciglio, Rugani, Nicolussi Caviglia, Vrioni, Portanova.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Colley, Tonelli, Augello – Depaoli, Thorsby, Ekdal (C), Léris, Jankto – Bonazzoli.
Náhradníci: Ravaglia – Damsgaard, A. Ferrari, Chabot, La Gumina, Quagliarella, G. Ramírez, Verre, Vieira, Jošida, Capezzi, Regini.

Rozhodčí: Piccinini – Passeri, Rocca.
UC Sampdoria

Sampdoria bude v utkání velkým outsiderem, jakýkoliv její bodový zisk by byl velkým překvapením. Oba loni vzájemné zápasy s mistrem prohrála, ale ne nijak výrazně, doma 1:2 a v Allianz Stadium 0:2. Celkově skončila Sampdoria na patnáctém místě, jen se sedmibodovým náskokem na první sestupové Lecce. Letos bude chtít Ranieriho družina zaútočit určitě výše. Před novým ročníkem odehrála tří přátelská utkání. Piacenzu a HSL Derthonu porazila shodně 3:0, s Alessandrií remizovala 2:2.
Juventus FC

Devítinásobný italský šampión v řadě bude chtít letos určitě zaútočit na kulaté jubileum. Ale jednoduché to mít určitě nebude, protože italské týmy se v posledních letech hodně zvedají. Řeč je o Interu, Neapoli, ale i Atalantě a AC Milánu. Stará dáma sice vyhrála ligový titul, avšak výkony nebyly dobré, proto byl po konci sezóny také odvolán trenér Maurizio Sarri, jehož nahradil nezkušený kouč, ovšem bývalý skvělý fotbalista, Andrea Pirlo. Juventus v rámci přípravy odehrál jediný přípravný zápas, Novaru porazil 2:0.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování prvního kola italské Serie A, u zápasu mezi Juventusem a Sampdorií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62