Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Sassuolo - 10. ledna 2021   20:45

Juventus
51' Danilo  • 82' Ramsey (Frabotta) • 90+2' Ronaldo
3:1
(0:0)
Sassuolo
58' Defrel  (Traorè)
Juventus
Szczęsny – Danilo, Bonucci, Demiral, Frabotta – Chiesa (86. Bernardeschi), Bentancur (46. Rabiot), Arthur, McKennie (19. Ramsey, 86. Morata) – Dybala (43. Kulusevski), Ronaldo.
Massa – Colarossi, Imperiale
Sassuolo
Consigli – Müldür (73. Oddei), Chiricheş, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Locatelli, Obiang – Defrel (67. Boga), Djuričić (46. Maxime López), Traorè – Caputo (46. Toljan).

Z mé strany je to už pro tohle utkání úplně všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera a dobrou noc.

Fauly: 11:3
Zápas je u konce, z domácího pořádně vydřeného vítězství 3:1 nad Sassuolem se raduje obhájce mistrovského titulu Juventus. V prvním poločase jsme nesledovali moc záživný zápas, žádná branka ani nepadla, ale stal se jeden důležitý moment, červenou kartu totiž dostal hostující Pedro Obiang a musel pod sprchy. Domácí dokázali přesilovky využít až ve druhém poločase, v 51. minutě se krásnou střelou z dálky prosadil krajní obránce Danilo. Jenže hosté nic nevzdali a i v oslabení dokázali vyrovnat, už o sedm minut později se radoval Grégoire Defrel. Hosté pak dlouho statečně Juventusu odolávali a dokonce si i tvořili šance, ale nakonec stejně odjíždí bez bodů, protože v 82. minutě zlomil jejich odpor vítěznou brankou Aaron Ramsey a ve druhé minutě nastavení ještě pojistil vítězství Juve brankou na 2:1 Cristiano Ronaldo.
90+3'
90+2'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventus nakonec dnešní nelehký zápas zvládne a prosazuje se také nejlepší střelec Serie A CRISTIANO RONALDO, který dostal dlouhou přihrávku za obranu, míči si skvěle zpracoval a pak ho uklidil přesnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči.
90+1'
Nastavují se pouze dvě minuty.
90'
Brian Oddei si nabíhal na přihrávku za obranu, ale ta nebyla dostatečně přesná, k míči se jako první dostal Wojciech Szczęsny.
89'
Ronaldo udělal pěknou kličku a pak další rychlou změnu směru, ale k brance se už otočit nestihl, protože ho přelstila gravitace, Portugalec uklouzl a upadl.
88'
Federico Bernardeschi z levé strany poslal přízemní centr před branku Sassuola, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nenabíhal.
86'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Álvaro Morata.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Federico Bernardeschi.
85'
Juventus nyní drží míč na svých kopačkách a nikam vyloženě nespěchá, hlavně nechce nechat hrát soupeře.
84'
Tato slova se málem hned potvrdila, protože míč si šikovně zasekl Brian Oddei a vypálil, ale Szczesney dokázal zasáhnout.
83'
Juventus konečně dosáhl svého a vede, jednou už ale dnes v přesilovce o své vedení přišel. Ještě to určitě nebude mít jednoduché.
82'
Tak přeci jen se to Juventusu povedlo, zlomil obranu Sassuola a jde znovu do vedení – 2:1. Z levé strany poslal ideální přízemní centr před branku Frabotta, na zadní tyči číhal AARON RAMSEY a z hranice malého vápna míč uklidil do sítě. Asistence: Gianluca Frabotta.
81'
Z pravé strany centroval Gian Marco Ferrari a ten míč sice nikdo netečoval, ale Szczesného málem překvapil.
80'
Centr z pravé strany si Consigli stáhl pro sebe. Sassuolo zatím stále i o deseti odolává síle Juventusu.
79'
Ronaldo šel před vápnem k zemi, ale faul se nepískal, chvíli poté naopak za svůj skluz vidí žlutou kartu Dejan Kulusevski.
79'
Juventus se konečně zase dostal k míči a bude se snažit vytvořit si další šance ke skórování.
78'
Sassuolo se nyní rozhodlo zastavit bláznivý fotbal nahoru dolů, který se v posledních minutách odehrával, a raději drží míč pod svou kontrolou.
77'
Po přihrávce Chiesy z pravé strany střílel zevnitř pokutového území Aaron Ramsey, ale jeho zakončení stihli hosté zablokovat.
75'
Tlak domácího mužstva pokračoval rohovým kopem, ale střela Demirala byla zablokovaná a následná rána z druhé vlny byla nepřesná.
74'
V čistokrevné gólové šance se dostal po skvělé Kulusevského přihrávce Cristiano Ronaldo, Portugalec ale nedokázal z blízka překonat Consigliho. Tak to se Ronaldovi často nestává, teď to ale Juventus může mrzet.
73'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Brian Oddei.
72'
Juventus si postavil tříčlennou zeď, zakončoval Giorgos Kiriakopoulos, ale branku netrefil.
72'
Žlutou kartu ale dodatečně dostává Gianluca Frabotta a Sassuolo bude mít standardní situaci.
71'
Mert Müldür unikal obraně Juventusu, ani faulem ho nedokázal zastavit Gianluca Frabotta. Rozhodčí ponechal výhodu, ale nakonec z toho zakončení nebylo.
70'
Juventus zahrával rohový kop, po které se dostal k hlavičce Adrien Rabiot. Francouzský záložník ale branku netrefil .
69'
Sražený centr Toljana skončil u polského brankáře Juventusu a domácí rychle zakládají novou akci.
68'
Sassuolo ani v deseti hráčích nerezignovalo na útok a i když se mu povedlo vyrovnat, stále se žene do protiútoku, když se naskytne příležitost.
67'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Jeremie Boga.
67'
Federico Chiesa dostal z levé strany přihrávku do vápna, míč si zpracoval a ze třetího dotyku vypálil a trefil z vnějšku tyčku branky Sassuola!
66'
Hra se už přesunula na opačnou stranu hřiště, hostující celek kopal roh. Ale zakončení z toho nebylo.
65'
Aaron Ramsey našel krásnou přihrávkou ve vápně Ronalda, který si míč zpracoval a pak se srazil s brankářem Consiglim. Penalta se nepíská.
64'
Maxime López se také stihl postavit mezi míč a hráče, takže ho pak fauloval Chiesa. Ten nakonec dokázal rozběhat své zranění z konce prvního poločasu.
63'
Gian Marco Ferrari si šikovně pokryl míč tak, aby se k němu nemohl dostat Dejan Kulusevski, a nechal se Švédem faulovat.
62'
Cristiano Ronaldo se individuálně prosadil do šestnáctky, ale tam už mu klička nevyšla a o balón přišel.
61'
Po rohovém kopu se dostal do zakončení Mert Müldür, obránce Sassuola ale nemířil přesně.
60'
Grégoire Defrel znovu zlobil obránce Juventusu, tentokrát se sice nedostal střele, ale bude to rohový kop.
59'
Zápas by teď mohl dostat zajímavé grády, očekávejme obrovský tlak Juventusu, který musí dnes vyhrát, aby si udržel šanci na titul.
58'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Juventus je opařený, je totiž vyrovnáno! Hostům se povedlo i v deseti hráčích prokombinovat se středem pole, až se k míči dostal na hrotu za obranou domácích GRÉGOIRE DEFREL, která překonal Szczesného. Asistence: Hamed Traorè.
57'
Ronaldo táhl akci Juventusu po levém křídle, centroval ale nakonec Gianluca Frabotta. Jenže míč mu sjel a je z toho tak jen odkop od branky Sassuola.
55'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Bonucci, ale jeho nedůrazné zakončení nemohlo Consigliho rozhodit.
55'
Chiesa z levé strany sice odcentrovat nedokázal, ale Juventus zůstane vepředu, bude kopat rohový kop.
54'
Traoré z levé strany posílal zajímavý míč před branku Juventusu, ale Defrel se k balónu nedostal, do akce musel Szczesney.
52'
Juventusu se povedlo vstřelit důležitou první branku a teď už by mu zápas neměl utéct, přeci jen hraje proti oslabenému týmu.
51'
Juventus jde z první střely na branku ve druhém poločase do vedení! Prosazuje se krajní bek DANILO, který celá zápas moc útok Juventusu nepodporoval, ale teď se rozhodl vystřelit z dálky a trefil se neprosto přesně k pravé tyči branky Sassuola. Consigli se natahoval marně. Bez asistence.
50'
Ramsey si v pokutovém území ještě přehodil míč na levou nohu, ale jeho následné zakončení dokázala obrana Sassuola zablokovat.
49'
Jeremy Toljan si naběhl na přihrávku do pravého křídla, ale byl zatlačen do kouta, proti dvěma hráčům Juve toho moc vymyslet nemohl.
48'
Z hodně velké dálky se opřel do míče stoper Juventusu Leonardo Bonucci, ale jeho projektil proletěl vysoko nad brankou Sassuola.
47'
Gianluca Frabotta už nestihl míč na hrací ploše, centr z levé strany přišel pozdě. Rozehrávat od branky tak bude Andrea Consigli.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Adrien Rabiot.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Maxime López.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Jeremy Toljan.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:54.
První poločas je za námi, Juventus zatím hraje na domácím hřišti se Sassuolem 0:0. První poločas nepřinesl žádný strhující fotbal, šancí bylo na obou stranu po málu. Na první půli by navíc nejraději zapomněl Juventus, protože musel hned dvakrát nuceně střídat, ze hry museli kvůli zranění Weston McKennie a Paulo Dybala. V závěru poločasu pak fauloval Pedro Obiang za červenou kartu Federica Chiesu, se kterým to také nevypadalo dobře, ale první poločas dohrál. V závěru poločasu si vytvořil Juventus dvě zajímavé šance, ale Ronaldo ani Kulusevski neskórovali.
45+5'
45+5'
Ještě jednu velkou šanci si dokázal vytvořit Juventus! Ramsey prováhal ideální pozici pro střelu a ještě přihrál Kulusevskému. Ten však netrefil branku, ve které už chyběl brankář Consigli.
45+4'
Nevymysleli ale nic, naopak šli do brejku domácí, jenomže Aaron Ramsey na hrotu nezvládl zpracování těžkého míče.
45+4'
Hra už se přesunula na polovinu Juventusu, kde se ještě oslabení hosté pokoušejí v závěru poločasu něco vymyslet.
45+2'
Domácí si po standardní situaci vytvořili velkou šanci! Před prázdnou brankou naháněl míč Ronaldo, ale nakonec stihl jen udržet míč na hrací ploše a nikdo další se pak ke střele také nedostal.
45+1'
Rozhodčí se ještě rychle šel podívat na video a mění své rozhodčí a uděluje Pedru Obiangovi naprosto po zásluze červenou kartu.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty.
45'
Tohle Chiesa asi jen tak nerozchodí. Možná počká trenér Juventusu Andrea Pirlo do poločasu, ale vypadá to, že bude muset už potřetí střídat.
45'
Pro Juventus je opravdu zle, protože Federico Chiesa zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník.
44'
Prvním hráčem Sassuola, který je ve dnešním zápase oceněn žlutou kartou je Pedro Obiang za skluz zezadu na Chiesu bez šance hrát míč.
43'
Caputo dobře vystihl přihrávku Juventusu a vypadalo to chvíli na nebezpečný brejk Sassuola, ten byl však nakonec zastaven.
43'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Dejan Kulusevski.
42'
Vypadá to na nějaký problém s levým kolenem argentinského šikuly, tak snad to nebude dlouhodobé zranění.
41'
Paolo Dybala se znovu svalil na trávník, takže to vypadá, že Juventus bude muset přeci jen už podruhé v prvním poločase střídat.
40'
Už se zase hraje, z velké dálky se rozhodl vystřelit Aaron Ramsey. Nebylo to však přesné zakončení, takže Consigli míč jen kontroloval pohledem.
39'
Rozcvičovat se začala alternativa za Dybalu Dejan Kulusevski, Dybala to ale ještě zkusí a vrátí se na hřiště.
39'
Argentinský útočník snad bude nakonec v pořádku, bude ale potřebovat ošetření.
38'
Rozhodčí přerušil hru, protože dlouho zůstával na trávníku ležet po souboji s Traorém Dybala.
37'
Do střelecké pozice se dostal útočník Sassuola Francesco Caputo, ale své střelecké schopnosti tentokrát nepotvrdil, branku netrefil.
36'
Merih Demiral se pokusil vyvézt míč, ale nechal se o něj připravit a Juventus znovu musel řešit brejk hráčů Sassuola.
35'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Bentancur, který zastavil brejk Sassuola jen za cenu jednoznačného faulu.
34'
V pokutovém území skončil na zemi Paolo Dybyla, ale rozhodčí zůstal v klidu a o penaltě neuvažoval.
33'
Pak se hráči po sobě ještě zle podívali o hnali rukama, rozhodčí ale rychle celou situaci uklidnil.
32'
Rozhodčí přerušil hru po faulu ve středu pole, provinil se Vlad Chiricheş, odnesl to Ramsey.
31'
Do rozehrávky Sassuola se musel zapojit brankář Andrea Consigli, ale pod tlakem nepředvedl nejlepší přihrávku. Spoluhráči ale jeho chybu napravili.
30'
Je za námi půlhodina zápasu a zatím nesledujeme ani z jedné strany nijak strhující fotbal. Průběžný výsledek ale určitě více vyhovuje Sassuolu, které není pod tlakem a může dál čekat na chybu Juventusu.
28'
Cristiano Ronaldo se z pravé strany znovu neprosadil, po rychlé přešlapovačce trefil jen nohu Kiriakopoulose a není z toho ani rohový kop.
27'
Sassuolo znovu na míči a Juventus téměř vůbec nenapadá, takže si hosté nerušeně užívají míče.
26'
Nebyl z toho nakonec ani rohový kop, takže i dál platí, že ani jeden z brankářů ještě nemusel předvést žádný zákrok.
25'
Ronaldo dostal skvělou dlouhou přihrávku za obranu, ale bylo to přeci jen trochu z úhlu a Portugalcovi do střely dokázal na poslední chvíli strčit nohu Vlad Chiricheş.
24'
Dybala si ve vápně chtěl narazit se svým spoluhráčem Aaronem Ramseym, ale od velšského reprezentanta se k němu už míč zpátky nedostal.
23'
Paulo Dybala dostal k pravé postranní čáře hodně těžkou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat, protože u něj byl natěsno Gian Marco Ferrari.
22'
Zatím se hosté nedostávají pod trvalý tlak Juventusu. Čas od času naopak šikovně kombinují a soupeři míč nepůjčují, tak jako třeba nyní.
21'
Sassuolo se muselo vypořádat s napadáním Juventusu, zvládlo to dobře a už se přesunulo na útočnou polovinu hřiště.
20'
Do vápna Sassuola letěl z pravé strany zajímavý centr, ale hostující obrana tuhle situaci ustála a dokázala míč odkopnout do bezpečí.
19'
Americký záložník Weston McKennie dnes bohužel dohrál velmi brzy, asi za tím budou zdravotní potíže.
19'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Aaron Ramsey.
18'
Sassuolo se po nějaké době opět pokusilo o ohrožení branky Juventusu, ale Kiriakopoulosova přihrávka do vápna byla nepřesná.
17'
Gian Marco Ferrari se dopustil nedovoleného zákroku na polovině soupeře, takže vlastně jen pozastavil Juventus v jeho výstavbě akce, i tak ale dostává žlutou kartu.
16'
Federico Chiesa se z pravého křídla k centru také nedostal, Juventus ale zůstává na míči a dál kombinuje.
15'
Juventus se svou akcí po levém křídle neuspěl, ale míč se mu zase vrátil, takže to může zkusit znovu, třeba jinudy.
14'
Exekuci přímého kopu na sebe vzal Pedro Obiang, ale neohrozil branku Juventusu, Wojciech Szczęsny zasahovat nemusel.
13'
První žlutou kartu zápasu dostává stoper Juventusu Leonardo Bonucci, který musel zatáhnout za záchranou brzdu a faulovat unikajícího Caputa.
11'
Na druhé straně hřiště si míč zpracovával Francesco Caputo, ale měl proti sobě čtyři hráče Juventusu, takže byl bez šance na úspěch.
10'
Weston McKennie si zpracoval těžký míč a pak našel pěknou přihrávkou na levém křídle Frabottu. Střela krajního obránce Juventusu ale nebyla přesná.
9'
Frabotta byl pod tlakem, tak nic nevymýšlel a raději míč odkopl do autu. U míče tak zůstanou hosté.
8'
Domácí alespoň zahrávali první rohový kop v utkání, po opakovaném centru se k hlavičce dostal Ronaldo, ale míč poslal nad branku.
7'
Ronaldo našel pěkně ve vápně patičkou Frabottu, ale tomu se už nepovedlo přesně přihrát před branku.
6'
Sassuolo zatím hraje hodně sympaticky. Nechce se jen bránit, naopak tráví hodně času na polovině favorita zápasu.
5'
Juventusu se snažil najít spoluhráče před brankou, ale jeho centr dokázali hosté zablokovat.
4'
Juventus zatím nedostal prostor něco vymyslet směrem dopředu, teď už ale rozehrává svou akci, zatím od obránců.
3'
Sassuolo pokračovalo rohový kop, který rozehrálo na bližší tyč a ve velké šanci se ocitl Gian Marco Ferrari, ale těžký kop nezvládl, míč netrefil dobře.
2'
Hosté dokázali svou akci zrychlit a z levé strany cpal míč před branku Hamed Traorè. Míč dokázal zablokovat Leonardo Bonucci.
1'
Sassuolo kombinuje na vlastní polovině, Juventus zatím nenapadá nijak vysoko, takže na to mají hosté klid.
1'
Hráči obou týmů už nastupují na trávník stadionu v Juventusu, utkání co nevidět začne.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci, Demiral, Frabotta – Chiesa, Bentancur, Arthur, McKennie – Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Bernardeschi, Di Pardo, Dragusin, Fagioli, Chiellini, Kulusevski, Morata, Portanova, Rabiot, Ramsey.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Locatelli, Obiang – Defrel, Djuričić, Traorè – Caputo.
Náhradníci: Pegolo – K. Ayhan, Boga, Maxime López, Magnanelli, Oddei, Rogério, Raspadori, Marlon, Schiappacasse, Toljan, Peluso.

Rozhodčí: Massa – Colarossi, Imperiale.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně skončily oba vzájemné zápasy remízou, nejprve 2:2 na hřišti Juventusu a pak 3:3 v Sassuolu. Juventus se Sassuolem neprohrál devět posledních utkání, doma s ním dokonce ještě nikdy neprohrál.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo je v porovnání s Juventusu malým klubem a má tak také úplně jiné ambice. Umístění v první polovině tabulky by bylo pro tento klub vnímáno pozitivně, v této sezoně však míří ještě víc, zatím bojuje o Evropské poháry. Aktuálně se Sassuolo nachází na pátém místě tabulky s 29 body a na čtvrté místo zaručující Ligu mistrů ztrácí jen jeden bod. Na něm je právě Juventus. Z posledních pěti utkání Sassuolo jen dvakrát vyhrálo, naposledy porazilo doma Janov 2:1. Venku zatím Sassuolo v této sezoně v lize odehrálo osm utkání s bilancí pěti výher, dvou remíz a jedné porážky. Ta přišla právě v minulém kole, kdy Sassuolo prohrálo vysoko 1:5 na hřišti Atalanty.
Juventus FC

Juventus je nejslavnějším a historicky nejúspěšnějším italským klubem. V domácí soutěži v této sezoně usiluje už o desátý titul v řadě. Juventus v této sezoně trénuje jeho bývalý hráč Andrea Pirlo a vstup do sezony neměl podle představ, aktuálně se Juve nachází v tabulce s 29 body na pátém místě a na první AC Milán ztrácí sedm bodů. Má však oproti němu jeden zápas k dobru. Forma Juventusu šla přeci jen v posledních zápasech nahoru, z posledních patnácti soutěžních utkání prohrál jediné. Naposledy vyhrál 3:1 na hřišti vedoucího AC Milán. Doma zatím Juventus v této sezoně odehrál sedm utkání s bilancí čtyř výher, dvou remíz a jedné porážky. Z posledních tří domácích utkání Juventus vyhrál jediné, a to poslední 4:1 nad Udinese.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Serie A mezi týmy Juventus FC a US Sassuolo Calcio. Zápas se odehraje na Allianz Stadium v Turíně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62