Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Sampdoria - 20. února 2021   15:00

Lazio
24' Alberto (S. Milinković-Savić)
1:0
(1:0)
Lazio
Reina – Patric, Acerbi, Musacchio – Marušić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (64. Escalante), Alberto (63. Muriqi), Lulić (C) (56. Fáris) – Immobile (86. F. Caicedo), Correa (56. Akpa-Akpro).
Massa – Di Vuolo, Lombardi
Stadio Olimpico, Řím
Sampdoria
Audero – A. Ferrari, Jošida (46. Bereszynski), Colley – Candreva (81. Torregrossa), Adrien Silva, Ekdal, Augello – G. Ramírez (46. Jankto) – K. Baldé (67. Damsgaard), Quagliarella (C).

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a nejen u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:17.
Konečného vítěze nakonec určil jeden jediný gól, o který se v první půli postaral Luis Alberto. Lazio následně mělo šance na pojišťovací branku, ale té se nedočkalo, takže se do posledních chvil muselo strachovat o těsné vedení. Domácí obrana však dnes fungovala velmi dobře, několik střeleckých pozicí pro Sampdorii sice dovolila, ale hosté prostě nedostali míč do sítě, což na plný bodový zisk Lazia stačilo.
90+5'
90+5'
Fabio Quagliarella zkusil výsledek ještě zvrátit pořádnou bombou z dálky, ale ta se nedostala přes houf hráčů.
90+4'
Ještě jeden přímý kop pro Sampdorii, protože Patric zezadu podsekl Mikkela Damsgaarda, navrch ještě dostává žlutou kartu.
90+3'
Adam Marušić si dává s vhozením autu samozřejmě na čas, po chvíli ho posílá co nejvíce dopředu, kde ale žádného spoluhráče nenalezl.
90+2'
Domácí podnikají další protiútok, při kterém mohlo definitivně rozhodnout Sergej Milinković-Savić. Ten byl sám před gólmanem, ale rozhodl se pro přihrávku, kterou však poslal na roh Omar Colley!
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Sampdoria už se dostává do závěrečného náporu, prakticky pořád se tak hraje na polovině Lazia, které však stále odolává.
89'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (S. S. Lazio).
89'
Kdyby Sergej Milinković-Savić přihrál o něco přesněji, mohli jít domácí do přečíslení dva na jednoho. Vedat Muriqi ale kvůli nepřesnému pasu rozhodl pro zaseknutí a získání co nejvíce sekund.
88'
Adrien Silva nyní bude zahrávat přímé kopy, ale ani on zatím nemůže nic vymyslet, protože domácí všechny vzdušné pasy mají výborně pokryté.
87'
Tommaso Augello poslal aut až do pokutového území, ale tam to má Lazio velmi dobře utěsněné, a tak nedovolili zakončení ani tentokrát.
86'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
85'
Vedat Muriqi nejprve odvrátil centr od rohového praporku vysoko nad sebe a pak ještě zabránil dalšímu rohu. Jeho spoluhráči navíc míč ještě vybojovali.
83'
Fabio Quagliarella při přebírání přihrávky padá v pokutovém území vinou Matea Mussacchia, ale hlavní rozhodčí zůstává klidný a hosté budou rozehrávat jen rohový kop!
82'
Adam Marušić ztvrdl jako hora a protihráče tak poslal na trávník, ale rozhodčí mu k jeho překvapení píská nedovolený zákrok. Za následné protesty navíc vidí žlutou kartu.
82'
Ernesto Torregrossa se hned po svém příchodu tlačil k zakončení hlavou, ale ani on souboj z obráncem nedotáhl do úspěšného konce.
81'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Ernesto Torregrossa.
80'
Ciro Immobile se tentokrát tlačil do úniku, což se mu sice nepovedl, ale následně získal míč napadáním, díky čemuž mohl z dálky pálit Muhammad Fáris, ale na brankáře si nepřišel.
79'
Sampdoria velmi aktivně napadá, nic jiného ji ani nezbývá, ale zase to přehnala z důrazem, tentokrát si o faul řekl Ciro Immobile.
78'
Sergej Milinković-Savić prudkým pasem mezi obránci vyslal do úniku Vedata Muriqiho, ale ten nevyvinul dostatečnou rychlost, takže ho jeden z protihráčů doběhl a zablokoval jeho zakončení!
77'
Gonzalo Escalante šikovně udržel míč proti třem protihráčům, ale následně si to pokazil tragickou přihrávkou.
75'
Už jen patnáct minut do konce základní hrací doby. Římský celek stále víceméně v klidu kontroluje vývoj utkání, ale v posledních minutách je o něco zataženější, na což by mohl doplatit.
74'
Žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria).
73'
Tommasu Augellovi také utekl míč za postranní čáru, s čímž souhlasí a lehce se zlobí sám na sebe.
72'
Antonio Candreva i tentokrát centroval do šestnáctky, ale opět nebyl úspěšný. Lazio po odvrácení navíc získalo míč a zkouší ho držet co nejdéle.
71'
Adam Marušić neudržel míč těsně na hrací ploše, hosté tak okamžitě vhazují a přenáší hru na druhou stranu hřiště, kde vybojovali další přímý kop.
70'
Sampdoria už má pouhých dvacet minut a v posledních chvílích navíc začíná zaostávat. Rozhodně by tedy aspoň měla začít hrát aktivněji.
69'
Antonio Candreva může centrovat z přímého kopu, ale ani on v pokutovém území nenalezl toho správného adresáta.
68'
Emil Audero tentokrát zachytil přihrávku nejlepšího střelce domácího týmu a bleskově rozehrává, jenže jeho spoluhráči se s míčem dlouho neohřáli.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Mikkel Damsgaard.
66'
Domácí mířili do přečíslení tři na jednoho, při kterém se Ciro Immobile zhostil role nahrávače a míč zkoušel dostat před prázdnou klec, jenže proti byl Tommaso Augello, který si tak připsal výborný obranný zákrok!
65'
Lazio ukázalo dobrou týmovou práci při souboji na středu hřiště, takže získalo míč pod pevnou kontrolu a další útok tak může zakládat z vlastní poloviny.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Vedat Muriqi.
63'
Pepe Reina šel dost riskantně proti centru, který nevyrazil vůbec ideálně, takže z velmi těžké pozici mohl zakončovat Jakub Jankto, ale ten to nezvládl a mířil jen mimo!
61'
Sergej Milinković-Savić sice našel centr v pokutovém území, ale místo zakončení ho ještě prodloužil před bránu, což už žádný ze spoluhráčů nečekal.
60'
Albin Ekdal je dalším hráčem ze žlutým kartónkem, protože mu unikal Muhammad Fáris, takže ho raději poslal nedovoleným způsobem k zemi.
60'
Vstupujeme do poslední třetiny dnešního utkání, Lazio pořád drží těsné vedení, ale od výhry ji pořád dělí spousta těžké práce.
59'
Adam Marušić vhazuje aut téměř u rohového praporku, což je dost složitá pozice, ale i přesto našel jednoho ze spoluhráčů.
58'
Domácí v posledních minutách úspěšně uklidňují hru, protože hosté začínali být opravdu nebezpeční. Nyní se však musí bránit.
56'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Muhammad Fáris.
56'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
55'
Lazio se po delší době také dostalo do šance, i když finální zakončení nebylo moc nebezpečné, protože Senad Lulić pálil přímo do středu branky, kde byl připravený Emil Audero.
54'
Tommaso Augello výborně obešel několik protihráčů na levé straně a před bránou následně našel hlavu Fabia Quagliarelly, ale ten pod tlakem pálil jen moc vysoko!
53'
Jakub Jankto výborně pod tlakem přebral těsný míč a následně levačkou poslal míč do malého vápna, kde ale žádný spoluhráč nebyl, takže Pepe Reina nechal balón doletět mimo hrací plochu.
52'
Jakub Jankto je po nástupu do utkání dost aktivní, nyní se pokoušel o obstřelení obránců, ale jeho pokus nemohl být úspěšný kvůli ofsajdu.
51'
Senad Lulić drží míč na levé straně, odkud ale neodvážil k centru, takže míč po zemi posunul do středu na Luise Alberta, který ho už neudržel.
49'
Sampdoria má první rohový kop druhého poločasu, ale centr na bližší tyč nebezpečný nebyl, protože odtud míč okamžitě odvrátil Joaquín Correa.
48'
Emil Audero už se zapojuje do hry, i když tentokrát to má docela snadné, protože míč vzduchem posílá až na druhou polovinu hrací plochy, čímž úspěšně vybídnul své spoluhráče k útoku.
47'
Start druhého poločasu je samozřejmě hodně opatrný, míč se pohybuje hlavně na středu hrací plochy, kde o něj neúnavně bojuje.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Maja Jošida, přichází Bartosz Bereszynski.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Jakub Jankto.
46'
V první půli jsme sledovali velmi vyrovnanou podívanou, ale na vidění byl pouze jeden gól. O ten se postaralo zhruba v polovině prvního poločasu Lazio zásluhou Luise Alberta, které tak díky tomu drží vedení. Celých 45 minut navíc protivníkovi nedovolili žádnou větší příležitost, takže mají velmi dobře nakročeno k dnešnímu vítězství.
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Senad Lulić při souboji ztratil nervy a soupeře rukama stáhl k zemi, za což nemohl čekat nic jiného než žlutou kartu.
44'
Hosté velice dobře kombinovali na středu hřiště, při zakončení ale mírně zaváhali, takže Antonio Candreva napálil jen skluzující protihráče.
43'
Adam Marušić obětavým skluzem zabránil rohovému kopu a jeho spoluhráči navíc okamžitě rozjíždějí protiútok.
42'
Keita Baldé dnes hraje opravdu hodně tvrdě a může být rád, že ještě neviděl žlutou kartu. Opět se totiž dopustil nedovoleného zákroku, takže se hosté budou muset bránit.
41'
Keita Baldé se chtěl dostat k zakončení hlavou za každou cenu, ale nepovedlo se mu to, protože se přitom nepříjemně střetnul s Francescem Acerbim.
40'
Antonio Candreva je dnes jedním z nejaktivnějších hráčů, z pravé strany vymyslel rovnou dva centrované balóny. Jeden odvrátil Patric a druhý skončil v náruči Pepeho Reiny.
39'
Nyní už se přece jen Sampdoria dostává na útočnou polovinu, kde se však do zakončení příliš nehrne a vzápětí se stahuje zpátky k sobě.
38'
I roh hosté v klidu ubránili a následně začínají kombinaci na své polovině, která ale skončila ještě před přechodem půlící čáry.
37'
Sergej Milinković-Savić z přímého kopu rovnou pálil, i bez pořádného rozběhu vyprodukoval pořádnou bombu, kterou nad bránu poslala vyskakující zeď.
35'
Adrien Silva bude příští zápas svému týmu chybět, protože dnes vidí žlutou kartu. Může si za to úplně sám, protože skluz do protihráče nebyl nutný.
35'
Sampdoria se v posledních minutách jenom brání a už začíná vyhlížet přestávku, po které by si mohla ujasnit taktiku a začít útočit na vyrovnání. Teď ale ještě musí zvládnou deset minut první půle.
33'
Emil Audero se rozhodně nenudí, protože ho tentokrát zaměstnal Adam Marušić, ale nyní to měl dost jednoduché, protože projektil směroval přímo doprostřed brány.
32'
Emil Audero drží svůj tým nad vodou! K jeho levé tyči totiž proskákal nákop, u kterého byl první Ciro Immobile, jenž svou bombou trefil jen rukavice gólmana!
31'
Hosté jsou při napadání vysunutí až v pokutovém území soupeře, čímž nadělili protihráčům nemalé problémy, ale celou snahu zkusil útočným faulem Adrien Silva.
30'
Antonio Candreva výborně našel za obranou soupeře nakopnutý míč a následně vymyslel přesný centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Keita Baldé. Ten zaprvé brankáře nepřekonal, a zadruhé byl opět v ofsajdu.
28'
Luis Alberto šikovnou přihrávkou obešel dva protihráče a následně mu opět Sergej Milinković-Savić chystal míč na hranu pokutového území, ale tentokrát si ho už obránci pohlídali.
27'
Keita Baldé se nadějně rozbíhal na levé straně, ale v útočném snažení ho zastavil rozhodčí zdviženým praporkem, s čímž útočník hostů vůbec nesouhlasí, ale už stejně nic nezmění.
26'
Římský tým se dostal na koně a okamžitě zkouší přidat druhou branku, která měla přijít po centru, jenže ten byl příliš vysoký a přeletěl celé vápno.
24'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí přece jen potvrzují roli favorita a ujímají se vedení! Lazio útočilo do rozhozené obrany soupeře, takže LUIS ALBERTO měl na hraně pokutového území prostor k zakončení. Opět mířil ke vzdálenější pravé tyči a tentokrát na něj Emil Audero už neměl. Asistence: Sergej Milinković-Savić.
23'
Nakonec se domácí prokombinovali až do šestnáctky a po patičce Joaquína Correy pálil ze slibné pozice Luis Alberto, který ale kvůli Emilu Auderovi míč ke vzdálenější tyči nezatočil!
22'
Lazio se po delší době dostává na útočnou polovinu, kde o míč nechce za žádnou cenu přijít, takže tam zatím velmi opatrně kombinuje.
21'
Tommaso Augello díky šťastnému odrazu může běžet po levé straně, kde se dostal k rohovému praporku, odkud i pod tlakem dostal míč do šestnáctky, ale tam v klidu zasáhl domácí brankář.
20'
Alex Ferrari nepříjemně šlápl na nohu Lucase Leivy, ten si lehá na zem a svíjí se v bolestech, takže rozhodčí po chvíli přerušuje hru a píská faul.
19'
Sampdoria pokračuje v aktivním napadáním, což se tentokrát vyplatilo, protože Pepe Reina si pod tlakem nerozuměl se spoluhráčem a míč poslal jen za postranní čáru.
18'
Albin Ekdal si připsal dobrý obranný zákrok, kdy zezadu najel do Luise Alberta, kterého čistým způsobem připravil o balón.
17'
Senad Lulić si nabíhal na dlouhý nákop, který se k němu ale nakonec nedostal, protože míč nepřeletěl jednoho z obránců.
16'
Joaquín Correa byl v hlavičkovém souboji s Albina Ekdalem, z obou stran to bylo dost hraniční, ale hlavní sudí nechává hru pokračovat.
15'
V prvních patnácti minutách se toho moc nestalo, tempo hry se přece jen začíná trochu zrychlovat, protože oba týmy už začínají kombinovat rychleji.
14'
Antonio Candreva dobře našel odražený míč a z pravé strany se tak pokoušel o přihrávku do pokutového území, kterou však zastavil první obránce v cestě.
13'
Pepe Reina musel pomáhat svým spoluhráčům s rozehrávkou, přičemž dost zariskoval, protože šel do souboje se soupeřem, který nakonec jen tak tak zvládl.
12'
Domácí zkušeně zvládají kombinaci i přes napadající protihráče, ale na útočné polovině jim chybí zrychlení, díky kterému by se dostali do šance.
11'
Joaquín Correa si šikovně vyměnil míč s Cirem Immobilem a mířil tak do pokutového území, kde ale na chvíli zaváhal, což ho stálo střeleckou příležitost.
10'
Římský klub už začíná mít mírně navrch, na nějakou šanci ale stále marně čeká, protože Sampdoria zvládá obranu bez problémů.
8'
Sergej Milinković-Savić tentokrát zkoušel něco vymyslet za pomoci vzdušného pasu, už byl o něco přesnější než spoluhráč, avšak našel jen rukavice Emila Audera.
7'
Lazio rozehrálo roh nakrátko a po krátké kombinaci se o centr pokoušel Lucas Leiva, ale ten byl přitom příliš zakloněný, takže míč doplachtil až mimo hrací plochu.
6'
Domácí mají jako první výhodu standardní situace, ale centr Luise Alberta srazil Albin Ekdal na rohový kop.
5'
Stále je to velmi poklidné. O míč se bojuje hlavně na ve středu hrací plochy, kde už oba celky několikrát souboj vyhrály i prohrály, ale následně se k ničemu nedostaly.
4'
Příliš tvrdě ale tentokrát hrál také Omar Colley, který tedy zkazil kombinaci svého týmu a opět tedy bude muset zaujmout svou pozici při bránění.
3'
Hosté se opět ubránili v klidu a také hledají cestu dopředu, což bude moci pokračovat po faulu na půlící čáře, jehož terčem byl Fabio Quagliarella.
2'
Domácí útočník ale směrem dopředu příliš úspěšný nebyl, míč alespoň udržel pod kontrolou a tak Lazio začíná další útočné snažení opatrně ze své poloviny.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Sampdorie, kteří se však s míčem moc dlouho neohřáli a tak velmi rychle může útočit přes levou stranu Joaquín Correa.
1'

S. S. Lazio: Reina – Patric, Acerbi, Musacchio – Marušić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Lulić (C) – Immobile, Correa.
Náhradníci: Pereira, Alia – Armini, Cataldi, Parolo, Muriqi, F. Caicedo, Escalante, Akpa-Akpro, Fáris.

UC Sampdoria: Audero – A. Ferrari, Jošida, Colley – Candreva, Adrien Silva, Ekdal, Augello – G. Ramírez – K. Baldé, Quagliarella (C).
Náhradníci: Letica, N. Ravaglia – Askildsen, Regini, Tonelli, Damsgaard, Gabbiadini, Léris, Verre, Bereszynski, Torregrossa, Jankto.

Rozhodčí: Massa – Di Vuolo, Lombardi.
UC Sampdoria
Sampdoria zažívá jedno z těch lepších období v sezoně, protože v posledních pěti duelech získala úctyhodných deset bodů, čímž se pomalu dostává z bojů o udržení. Konkrétně jsou dnešní hosté přesně v polovině tabulky, což je sice pěkné, ale svou pozici už asi moc nevylepší a navíc na postup do Evropy ztrácí propastných deset bodů. Sampdoria však chce sezonu v klidu dohrát ve středu tabulky, což potvrdila posledními výhrami nad Udinese, Parmou a Fiorentinou. Mezitím si dnešní hosté ještě připsali remízu s Beneventem a nestačili na Juventus, ale bodů sbírají více než dostatek.

Poslední tři utkání
Sampdoria vs. Fiorentina – 2:1
Benevento vs. Sampdoria – 1:1
Sampdoria vs. Juventus – 0:2
S. S. Lazio
Lazio se nyní soustředí zejména na přípravu na první zápas osmifinále Ligy mistrů, v rámci kterého se utká v úterý se silným Bayernem. Římský klub ale ještě předtím musí zvládnout náročné utkání proti Sampdorii, která už se letos postarala o pár překvapivých výsledků, takže to určitě nebude zadarmo. Dnešní domácí navíc nejsou úplně v ideální náladě, protože naposledy nestačili na Inter poměrem 1:3, čímž přišli o šňůru porážek a navíc se propadli až mimo pohárové místa, přesněji se nachází na sedmé pozici. V případě dnešní výhry může Lazio zamířit klidně až na čtvrtou příčku, ale proti Sampdorii se může stát ledacos.

Inter vs. Lazio – 3:1
Lazio vs. Cagliari – 1:0
Atalanta vs. Lazio – 1:3
Dobré odpoledne u italského fotbalu! Dnes jsou na programu tři duely Serie A, nejdřívější z nich od 15:00 obstará Lazio a Sampdoria. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62