Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Sassuolo - 24. ledna 2021   18:00

Lazio
25' S. Milinković-Savić (Correa) • 71' Immobile (Marušić)
2:1
(1:1)
Sassuolo
6' Caputo  (Djuričić)
Lazio
Reina – Patric (67. Parolo), Acerbi, S. Radu – Lazzari (75. Lulić), S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (75. Escalante), Akpa-Akpro, Marušić – Correa (67. F. Caicedo) – Immobile (C) (86. Muriqi).
Furlanetto, Alia – Muriqi, Fáris, Lulić, Parolo, Hoedt, F. Caicedo, Escalante, Czyz, Armini, Pereira.
Giua – Peretti, Carbone
Stadion Olimpico, Řím
Sassuolo
Consigli – Müldür (90+1. Raspadori), Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Obiang (76. Maxime López), Locatelli (C) – Defrel (46. Haraslín), Djuričić, Traorè (76. Boga) – Caputo.
Turati, Pegolo – Boga, Haraslín, K. Ayhan, Toljan, Maxime López, Oddei, Raspadori, Kiriakopoulos, Peluso, Magnanelli.

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:15.
Lazio nakonec v druhém poločase dokonalo obrat a naprosto zaslouženě bere plný bodový zisk. Rozhodující branku vsítil v 71. minutě Ciro Immobile, který opět dokázal svou roli střelce. Domácí se jinak velmi dobře bránili, soupeři dovolili jen jednu jedinou větší příležitost, ze které sice inkasovali, ale nakonec je to nestálo zápas. Dokonale to pak napravili v závěru duelu, kdy byli směrem dozadu naprosto bezchybní.
90+3'
90+2'
Vedat Muriqi opět končí na trávníku a zase to není simulování, protože ho docela tvrdě zasáhl Gian Marco Ferrari. To potvrzuje i hlavní rozhodčí, který mu uděluje žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Giacomo Raspadori.
90'
Vedat Muriqi mířil technickou ránou přesně ke vzdálenější tyči, avšak střela byla moc pomalá, takže Andrea Consigli ji stačil vyrazit. Následně dorážel Gonzalo Escalante, ale ten si také vylámal zuby na gólmanovi!
89'
Vedat Muriqi si na středu hrací plochy vynutil nedovolený zákrok. Hráči Sassuolo sice protestují, ale hlavní rozhodčí už verdikt měnit nebude.
88'
Hostům už začíná opravdu docházet čas. Směrem dopředu jsou navíc stále dost pomalí, protože těžko hledají cestu od půlící čáry.
87'
Felipe Caicedo po pravé straně vysouvá Sergej Milinković-Savić, jenž sice vymyslel jen zablokovaný centr, kterým sice získal jen aut, ale zabije tak další spoustu času.
86'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
85'
Stefan Radu se obětavě vrhl proti centru, který tedy zablokoval, ale míč srazil jen na rohový kop pro protivníka.
84'
Hosté už začínají být jednoznačně aktivnější, ale ani to jim zatím žádnou šanci nepřináší. Domácí sebejistě směřují za vítězstvím.
83'
Rogério tentokrát už byl o něco nebezpečnější, protože se s míčem dostal až k levé tyči, od které centroval, ale míč poslal přímo do hlavy jednoho z obránců.
82'
Rogério měl volný prostor po přihrávce, ale s míčem jenom stál a následně ho nepřesně přihrál.
81'
Andrea Consigli musí pomáhat svým spoluhráčům s rozehrávkou, za což rozhodně není rád. Jeho přáním určitě je, aby jeho spoluhráči už na soupeře pořádně tlačili, ale tomu tak není.
80'
Adam Marušić nehrál míč, ale střetl se s Gianem Marcem Ferrarim. Podle hlavního rozhodčí fauloval hráč Sassuolo, takže Lazio může rozehrávat.
79'
Francesco Acerbi naprosto bez problémů odvrátil centr od rohového praporku. Za chvíli ho ale domácí budou opět potřebovat, protože Ciro Immobile se dopouští faulu poblíž vlastní šestnáctky.
78'
Lazio už hraje dost očividně na čas. Poslední minutu si jen tak přihrává na vlastní polovině a ani nemusí nic řešit, protože soupeř příliš nenapadá.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Maxime López.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Jeremie Boga.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Senad Lulić.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
75'
Žlutou kartu dostává Lucas Leiva (S. S. Lazio).
74'
Andrea Consigli pořád musí být v pozoru, což potvrdil jistým zákrokem, který tedy pořád drží své spoluhráče ve hře.
73'
Sassuolo se samozřejmě pokouší o odpověď. Na pravé straně ale pokazilo vhození autu, takže míč musí odevzdat soupeři.
71'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí necelých dvacet minut před koncem dokonávají obrat! Obrovskou měrou se na tom podílel Adam Marušić, který s míčem přesprintoval téměř celou levou stranu a dostal se s ním až do šestnáctky. Balón následně prostrčil na CIRA IMMOBILEHO, který se ránou z první trefil přesně ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Adam Marušić.
70'
Sergej Milinković-Savić si šikovně přehodil skluzujícího protihráče a lobem vyslal do zakončení Cira Immobileho, který ale kvůli špatnému zpracování ani nevystřelil.
68'
Sassuolo chce nejspíš zranit největší domácí hvězdu Cira Immobileho. Proti jeho noze šel tentokrát skluzem Pedro Obiang, který ho trefil přímo do paty, za což také vidí kartónek žluté barvy.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Marco Parolo.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Felipe Caicedo.
66'
Andrea Consigli se bez větších potíží pohlídal přízemní zakončení z dálky. S následnou rozehrávkou nespěchá, ale ani díky více času na přemýšlení nevymyslel nic originálnějšího než pas na nejbližšího beka.
65'
Marlon si za svůj tvrdý šlapák proti Ciru Immobile vysloužil žlutou kartu, která je druhá v tomto utkání.
64'
Manuel Lazzari se rozběhl po pravé straně, kde ale obešel jen jednoho hráče. Ten druhý už mu obhození zablokoval a pomohl si přihrávkou na gólmana.
63'
Marlonovi se přenesení hry odrazila za záda, přičemž na něj tlačil protihráč, takže musel míč poslat do volného prostoru, kde mu nakonec pomohl jeden z hostů.
62'
Lucas Leiva si pěkně naběhl mezi dva protihráče, následně tam dostal oblouk, který si i málem zpracoval, ale nakonec z toho nic nebylo.
61'
Pořád se ale hraje opravdu tvrdě, což opět potvrdil domácí hráč, který šel loktem do protihráče a může být jedině rád, že i u něj se nežlutilo.
60'
Vstupujeme do poslední třetiny duelu, kde může jít do vedení naprosto kdokoliv. Sledujeme totiž vyrovnané klání, které je však v posledních okamžicích dost opatrné.
59'
Filip Djuričić dostal dobrý míč do běhu a už se uvolňoval na levé straně. Patric tak raději zatáhl za záchrannou brzdu, zdržel ho táháním za dres a vidí tak žlutou kartu.
58'
Ciro Immobile se v pokutovém území zkoušel uvolnit pomocí kličky, při které ho Marlon poslal k zemi, ale hlavní rozhodčí zůstal klidný. Vzápětí dokonce píská faul domácího kapitána.
56'
Rogério trošku zariskoval při obraně, protože centr sklepával svému gólmanovi. Ten si do něj nakonec nekopl, protože rychlejší byl jiný bek, který míč okamžitě vzduchem poslal pryč.
55'
Lazio pomalu začíná zjišťovat, že vzduchem to prostě nepůjde. Calcio v klidu odvrací veškeré centry a po chvíli už se dostalo také k míči.
54'
Joaquín Correa svým centrem žádného spoluhráče nenašel, avšak získal alespoň rohový kop, protože hosté odvrátili míč mimo hrací plochu.
53'
Manuel Locatelli si při hlavičkovém souboji se Sergejem Milinkovićem-Savićem pomohl nedovoleným zákrokem. Hlavní rozhodčí se na chvíli zamyslel a následně ho odpískal.
52'
Oba celky se pořád soustředí zejména na to, aby neudělali nějakou chybu. Sassuolo si tak dává na další rozehrávce extrémně záležet, zvládá ji i přes napadající protihráče.
51'
Calcio mělo opět výhodu rohu a tentokrát se k dobré hlavičce dostal Gian Marco Ferrari, jenž kroutil míč k levé tyči, ale nakonec se do brány netrefil.
49'
Oba celky se na začátku druhého poločasu se zakládáním útočné akce trápí. Nakonec tak musí Pepe Reina nakopávat na půlící čáru, kde fauluje Gian Marco Ferrari.
48'
Lukáš Haraslín se na levé straně odprostil od dvou protihráčů a následně málem dostal do zakončení Pedra Obianga, ale jeho pas nakonec přece jen skončil u gólmana.
47'
Sassuolo drží míč od úvodního výkopu, ale směrem dopředu se příliš neposunulo. Lazio velmi dobře stráží svou polovinu.
46'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Lukáš Haraslín.
46'
Do prvního poločasu vlétlo Sassuolo jako uragán, díky čemuž se velmi rychle dostalo do vedení. Otěže hry pak následně pomalu přebíralo Lazio, jenž se tedy díky tomu dočkalo brzkého vyrovnání. Aktuálně má pořád navrch, takže má k obratu blíže, ale stát se může samozřejmě cokoliv.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+2'
Ciro Immobile ještě v samotném závěru vypálil volejem, ale nedal do něho potřebnou razanci, takže to byl snadný zákrok pro gólmana.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Pepe Reina měl míč v moci, přičemž už ho dobíhal Francesco Caputo, takže domácí brankář ho raději vykopl až na druhou polovinu hřiště, kde ale našel jen protihráče.
44'
Hamed Traorè ještě rozehrává rohový kop, přičemž míč posílal na hranici pokutového území, kde to ale římský tým měl velmi dobře pohlídané.
42'
Sassuolo v závěrečných minutách první půle zvládá bránění víceméně bez problémů. Dopředu se mu ale už příliš nechce, takže Lazio pořád aktivně napadá.
40'
Domácí se sice dostali k centru, ale při následném hlavičkovém souboji se nedovoleného zákroku dopustil Jean-Daniel Akpa-Akpro, který tak ukončuje útočné snažení svého týmu.
39'
Rogério vlétl mezi dva kombinující protihráče a sebral jim míč. Následně nechtěl už nic dalšího riskovat, takže ho raději poslal za pomezní čáru.
38'
Výhodu standardní situace mají také hosté. Z toho také mohla být branka, protože se k hlavičce dostal Manuel Locatelli, ale ten mezi tyče nedokázal míč poslat.
36'
Ciro Immobile šikovnou hlavičkou posunul míč na Joaquína Correu. Ten ho následně vyslal po levé straně do sprintu, ale nic dalšího už z toho nevzešlo.
35'
Hosté po delší době mohou hledat cestu dopředu, ale přes napadající protihráče je to velmi složité. Zatím tak kombinují jen na vlastní polovině.
34'
Adam Marušić dostával nadějnou přihrávku skrz obránce, pas ale nakonec zablokoval pozorný Marlon, i když to bylo jen za cenu rohu.
33'
Pepe Reina se v posledních chvílí spíše nudí, protože se před ním skoro vůbec nehraje. Je tedy určitě rád, že při rozehrávce si s ním domácí pomůžou.
31'
Nakonec mohou útoční domácí díky dobrému napadání, dopředu se ženou přes levou stranu, odkud nakonec Adam Marušić přenáší míč na střed.
30'
Po prvních třiceti minutách platí vyrovnaný stav. Druhou třetinu tak útočným snažením zahájí Sassuolo, kterému se ale v posledních chvílích příliš nedaří.
28'
Další standardní situaci už Lazio nevyužilo, míč však stále udrželo pod kontrolou, takže může pokračovat v útočném snažení.
27'
Ciro Immobile se vydal pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Našel si odvrácený centr a následně uklidnil hru přihrávkou dozadu.
25'
Domácí po necelých dvaceti minutách srovnávají krok! Povedlo se jim to díky rohovému kopu, který rozehrával Joaquín Correa. Ten ve středu pokutového území našel SERGEJE MILINKOVIĆE-SAVIĆE, jenž tvrdou bombou doprostřed málem přetrhl síť. Asistence: Joaquín Correa.
24'
Ciro Immobile si říkal o přihrávku, nebyl však v pohybu, s čímž jeho spoluhráč nepočítal a tak mu nakonec nedokázal přesně přihrát.
22'
Manuel Lazzari se individuálně dostal až do zakončení, které ale Andreu Consigliho vůbec neohrozilo, protože nemířilo ani mezi tři tyče.
21'
Joaquín Correa se nakonec dostal k padáčku, který mířil k levé tyči, ale tam hosté dobře zahustili prostor a jeho střelecký pokus zablokovali.
20'
Ciro Immobile se vzteká na rozhodčího po nešetrném zákroku soupeře, který neodpískal. Přímý kop si ale stejně nevymodlil.
19'
Římský tým si dává s rozehrávkou opravdu na čas. Přece jen stále nemá kam spěchat, takže je jakékoliv riziko naprosto zbytečné.
18'
Pepe Reina ukázal skvělý přehled vyběhnutím proti Hamedu Traorèovi, který nebyl daleko od zakončení, ale míč si příliš předkopl, takže nakoenc skončil až v rukavicích brankáře.
17'
Sassuolo už pomalu opět začíná dominovat hře. Míč sice nyní nemá v držení, ale velmi aktivně napadá, čímž dostává domácí fotbalisty pod pořádný tlak.
16'
Marlon v klidu doběhne nákop protivníka a vrátí ho svému brankáři, který tedy má spoustu prostoru na rozehrávku.
15'
Adam Marušić si sice našel přetažený centr, ale bylo to až za pokutovým územím, takže centroval ještě jednou, ale ani on nebyl úspěšný.
14'
Hosté mají po delší době míč pevně v moci, takže odpočívají od neustálého bránění. Přitom opatrně hledají cestu dopředu.
13'
Adam Marušić se následně zničehonic uvolnil za obranou, kam tedy dostal vzdušný pas, po kterém se do míče tvrdě opřel, ale poslal ho jen na boční síť.
12'
Adam Marušić dobře vystihl rozehrávku soupeře, díky čemuž opět se spoluhráči může uklidňovat hru na vlastní polovině.
11'
Většinu času se nyní hraje na polovině Calcia, které zatím obranu bez problémů zvládá, i když s míčem se dlouho neohřálo.
8'
Lazio se pokouší o okamžitou odpověď. Na druhé straně tak míč do šestnáctky servíroval Adam Marušić, ale ten úspěšný nebyl.
6'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Assuolo využívá své úvodní aktivity a brzy se dostává do vedení! Filip Djuričić se dobře uvolnil na levé straně vápna, kam na sebe natáhl dva protihráče. Následně za pomoci přihrávky mezi nohama dostal balón na střed, kde měl prostor k zakončení FRANCESCO CAPUTO, jenž pálil přesně k levé tyči. Asistence: Filip Djuričić.
4'
Filip Djuričić výborně zapracoval při napadání, díky čemuž vysunul před gólmana Hameda Traorého, který ale pálil přesně do brankáře!
3'
Do hry už se zapojuje také Pepe Reina, jenž v klidu kombinuje se svými spoluhráči. Začátek utkání je tak z obou stran opatrný.
2'
Jako první z brankářů se do hry musí zapojovat Andrea Consigli, ten ale zasahovat nemusel, pouze bude rozehrávat od své klece a přihrává nejbližšímu spoluhráči.
1'
US Sassuolo Calcio
Sassuolo se naopak v poslední době poměrně trápí, dalo by se říci, že spíše prohrává než vítězí. Kvůli tomu se propadlo až na osmou příčku, i když si na začátku sezony vedlo opravdu dobře. Nyní čeká na výhru už tři duely. Tuto špatnou sérii zahájilo porážkou s Juventusem, na kterou navázala neúspěchem v poháru proti Spalu. Naposledy pak dnešní hosté uhráli jen výsledek 1:1 s Parmou. Dnes je ale čeká opravdu důležité utkání, jelikož se utkají se sousedem v tabulce. Motivace na obou stranách tedy určitě bude více než dostačují.

Poslední tři utkání
Sassuolo vs. Parma – 1:1
Sassuolo vs. Spal – 0:2
Juventus vs. Sassuolo – 3:1
S. S. Lazio
Lazio má nyní skvělou fazónu, díky které může stále myslet na evropské poháry. Aktuálně je tedy sice až na sedmém místě, ale třeba na postup do Ligy mistrů má jen pětibodovou ztrátu. Za to může výborná série dnešních domácích, kteří aktuálně vyhráli čtyři duely za sebou. V rámci ligy postupně porazili Fiorentinu, Parmu a AS Řím. Tuto formu si také přenesli do Coppa Italia, kde i podruhé za sebou zdolali Parmu. Lazio tak dnes může prodloužit šňůru výher už na pět utkání, tak uvidíme, jestli se mu to povede.

Lazio vs. Parma – 2:1
Lazio vs. AS Řím- 3:0
Parma vs. Lazio – 0:2
Dobrý podvečer u italské kopané! Hrací den Serie A se pomalu blíží ke konci, od 18:00 nás čeká dnešní předposlední zápas. Rozdají si to v něm Lazio a Sassuolo. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62