Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Spezia - 3. dubna 2021   15:00

Lazio
56' Lazzari (Correa) • 89' F. Caicedo
2:1
(0:0)
Spezia
73' D. Verde  (E. Gyasi)
Lazio
Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić (72. Akpa-Akpro), Lucas Leiva (77. Cataldi), Pereira (52. Alberto), Lulić (52. Fáris) – Immobile (72. F. Caicedo), Correa.
Giua
Stadio Olimpico (Řím)
Spezia
Zoet – Ferrer, Chabot, Erlić, Bastoni (65. Marchizza) – Maggiore (65. Agoumé), M. Ricci, Sena (70. Agudelo) – E. Gyasi, Piccoli (70. N'Zola), Farias (72. D. Verde).

Z tohoto online utkání je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Možná až zbytečně vyhrocený byl závěr tohoto utkání. Během necelých pěti minut rozdal sudí hned pět karet, z čehož byly i dvě červené. Pojďme se ale nejprve poohlédnout za druhým poločasem celkově. Domácímu celku se povedlo skórovat jako prvnímu, v 56. minutě se totiž po Correově nabídce trefil Lazzari střelou k pravé tyči. Parádní vyrovnání přišlo v 73. minutě, po Gyasiho centru nasměroval balón do brány Verde parádními nůžkami. Od vyrovnání se hra začala postupně vyostřovat až do chvíle, kdy v 89. minutě přiznal VAR Římu penaltu za hru rukou. Penaltu dokázal proměnit střídající Caicedo. Od rozdílového gólu se ale na hřišti začaly dít věci. K vidění bylo mnoho faulů, v nastavění už ale musel sudí sahat i po kartách. Atmosféře nepřispěl domácí trenér Inzaghi, který vyfasoval žlutou jako první. Pak následovala za nepříjemný zákrok žlutá pro M´bala N´zolu. Hostující Agudelo pak nedovoleně zastavil protihráče a i přes inkasovanou žlutou kartu rupli domácímu celku nervy. Oplatit inkasovaný zákrok šel pěstmi Lazzari, který okamžitě obdržel červenou kartu. Po chvíli hry se ještě druhou žlutou nechal vyloučit Correa.
90+9'
90+8'
Tak to je opravdu vyostřený závěr zápasu. Druhou žlutou kartu vidí Joaquin Correa, který tak předčasně končí.
90+6'
Žlutou kartu dostává Kevin Agudelo (ASD Spezia Calcio 2008).
90+6'
Za pěstní mstu po inkasovaném zákroku vyfasoval střelec prvního domácího gólu Lazzari červenou kartu.
90+5'
Těsně před koncem tohoto zápasu byl faulován Lazzari, zřejmě i díky frustraci byl zasažen jedním z hostujících hráčů. U outové čáry se strhla menší potyčka, ze které vyvodí rozhodčí karty pro obě strany.
90+3'
Žlutou kartu dostává Mbala N'Zola (ASD Spezia Calcio 2008).
90+2'
Trenér Lazia Simone Inzaghi si ještě před koncem utkáním vysloužil žlutou kartu.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Lazio právě vstřelilo branku!
FELIPE CAICEDO poslal míč k levé tyči, přesně na druhou stranu, než se pohnul Zoet, Řím se tak minutu před koncem dostává do vedení.
88'
VAR uznal hru rukou, a tak má Lazio možnost rozhodnout utkání díky penaltě.
87'
Po údajně zahrané ruce v pokutovém území nás čeká konzultace s videorozhodčím.
86'
Fáris stál sám proti Zoetovi, hostující gólman ale jeho střelu odrazil za bránu.
84'
Římané se dostali do útočné části hřiště, nedaří se jim ale vytvořit střeleckou šanci.
81'
Correa se po střetu s protivníkem před bránou dožadoval penalty, tu ale sudí Laziu nepřizná.
79'
Gyasi připravil vyrovnávací branku pro Verdeho a znovu hrozil před bránou, tentokrát se ale ke střele nedostal.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
77'
Žlutou kartu dostává Joaquín Correa (S. S. Lazio).
73'
Spezia právě vstřelila branku!
Tak to je opravdová paráda! DANIELE VERDE dokázal centr Gyasie poslat do brány nůžkami z pokutového území. Parádní střela skončila v pravém horním rohu. A je vyrovnáno!
72'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Daniele Verde.
72'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
70'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Mbala N'Zola.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Leonardo Sena, přichází Kevin Agudelo.
69'
Fáris se dostal ke střele zpoza šestnáctky, nevinně vypadající střela nakonec těsně minula bránu Calcia.
67'
Lucas Leiva centroval míč před bránu, tam jej ale převzali hosté.
65'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Lucien Agoumé.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Riccardo Marchizza.
61'
Znovu Lazzari ohrozil bránu hostí. Milinković-Savić vybojoval v souboji s vybíhajícím Zoetem míč a přihrál na Lazzariho, ten se ale z dálky netrefil.
59'
Po prvním gólu hra značně ožila, obě mužstva jsou aktivnější nejen na míči.
56'
MANUEL LAZZARI nebyl v dnešním zápase moc vidět, to ale teď skvělou brankou odčinil. Špatná rozehrávka hostí vyústila až do úniku, do kterého se dostal právě Lazzari, který parádně umístil balón nad vybíhajícího brankáře k pravé tyči.
54'
Correa zahodil obrovskou příležitost. Obdržel balon do přebrankového prostoru a napravo mu nabíhal jeden ze spoluhráčů, argentinský fotbalista se ale rozhodl zakončit sám proti vybíhajícímu gólmanovi, což nebyla dobrá volba, a Zoet si tak připsal další zákrok.
52'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Muhammad Fáris.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Luis Alberto.
49'
Correa mohl otevřít skóre tohoto utkání střelou z úhlu zprava, Zoet byl ale proti.
47'
Po neúspěšném domácím vpádu do útočné části hřiště se hra uklidnila.
46'
První poločas je za námi a trochu nečekaně byl bez jediné branky. Jedna z největších šancí přišla v osmé minutě poté, co se do skvělé pozice dostal Correa, ten ale zpoza šestnáctky bránu Calcia minul. Více zajímavého se ale dělo před domácí bránou, kde do několika příležitostí dostali hráči Spezie a zavařili tak favorizovaným Římanům. V šestnácté minutě to byl Gyasi, který tvrdě pálil zpoza pokutového území, jeho ránu ale vyboxoval Reina. Do konce první poloviny přišlo ještě několik šancí na obou stranách, ani jedna ale nebyla proměněna, a tak druhých pětačtyřicet minut začne za stavu 0:0.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Domácí se ještě na závěr poloviny snaží tlačit před bránu, nedaří se jim ale střílet.
42'
Leo Sena si po střetu s protihráčem stěžoval na bolest ramene. Za doprovodu maséra byl odveden do zámezí, kde je ošetřován.
41'
Na Ferrerův centr se marně natahoval Piccoli, stav je tak i ke konci prvního poločasu bez gólu.
38'
Zoet si včas vyběhnul, a měl tak pohodlný prostor na zpracování nakopnutého balónu. Domácí tak přicházejí o další šanci.
36'
Hraje se dost do těla, hra ale i po dalším hráčském střetu pokračuje.
34'
Ricciho rohový kop zpracovali domácí, ti se ale nedostali ani na půli Calcia.
32'
Milanković-Savić přihrával před bránu nabíhajícím spoluhráčům, míč ale nasměroval přímo na připraveného Zoeta.
30'
Žlutou kartu dostává Andreas Pereira (S. S. Lazio).
28'
Spezia si připravila další pěknou akci. Na přesný centr si do předbrankového území do naběhl Ricci, ten nakonec na míč nedosáhl. I kdyby se mu ale povedlo zakončit, tak by branka neplatila, italský hráč byl totiž v ofsajdu.
26'
Calcio se znovu pokouší o průnik do útoku, i Řím si ale možné hrozby zatím hlídá.
24'
Série přihrávek dostala Immobileho až do pokutového území, díky rychlé reakci hostí se ale nedostal ke střele.
23'
Domácí se postupně prokousávají až za dělící čáru a snaží se vymyslet recept na úvodní branku.
21'
Immobile se dostal do úniku, ten ale nemohl nijak zakončit, jelikož byl v ofsajdu.
20'
Římané mají velký problém s přesunem do útoku, možná i díky tomu měli zatím více ze hry hosté.
19'
Žlutou kartu dostává Julian Chabot (ASD Spezia Calcio 2008).
16'
Další závar před domácí bránou. Ke střele se dostal Gyasi, jeho pokus dokázal Reina vyrazit do prostoru před sebe. Následnou ránu Seny už ale pevně uzmul a rozehrál.
14'
První rohový kop pro Calcio byl rozehrán nakrátko, pak ale přišel zajímavý centr na Chabota, ten ale hlavou vsítit nedokázal.
12'
Lazio nikam nepospíchá, s klidem si hráči Říma přihrávají na vlastní polovině a hledají prostor mezi svými soky.
10'
Lucas Leiva zůstal po hlavičkovém souboji o míč ležet na zemi s bolestivou grimasou, po chvíli se ale zvedl a hra pokračuje.
8'
Ferrer rozehrál pouze na kopačky protějšího týmu, který se okamžitě vydal do útoku. Ke střele se následně dostal Correa, ten ale zpoza šestnáctky Zoeta i s jeho bránou vysoko přestřelil.
6'
Maggiore se snažil hlavou přesměrovat volný kop do brány, bohužel pro hosty ale bránu Říma netrefil.
4'
Leo Sena zkusil zakončit z úhlu, jeho střelu ale zastavil jeden z hráčů Lazia.
3'
Farias si nabíhal k šestnáctce pro pas, prudká přihrávka ale končí v zámezí.
1'
Úvodní výkop patřil hostům, ti se okamžitě tlačí na soupeřovu polovinu.
1'

S. S. Lazio: Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Pereira, Lulić – Immobile, Correa.
Náhradníci: Strakoša, Alia – Alberto, Hoedt, Parolo, Escalante, F. Caicedo, Cataldi, Musacchio, Akpa-Akpro, Muriqi, Fáris.

ASD Spezia Calcio 2008: Zoet – Ferrer, Chabot, Erlić, Bastoni – Maggiore, M. Ricci, Sena – E. Gyasi, Piccoli, Farias.
Náhradníci: Provedel – Marchizza, Galabinov, Agoumé, Capradossi, N'Zola, Terzi, Pobega, D. Verde, Ismajli, Vignali, Agudelo..
ASD SPEZIA CALCIO 2008
15. místo, 28 zápasů, 29 bodů, skóre: 36:51

Hosté řeší problémy z opačného pólu tabulky, avšak vzhledem k tomu, že v minulé sezoně elitní italskou ligu vůbec nehráli, je i patnácté místo parádním úspěchem. V závěrečné fázi by Spezia musela předvést velkou blamáž, aby si setrvání v Serii A ještě nechala uniknout. Vždyť Cagliari ztrácí na celek ze severovýchodní části Apeninského poloostrova už sedm bodů.

Na tento odstup se obě mužstva dostala před dvěma týdny, kdy došlo k jejich vzájemnému měření a ASD klíčové utkání v boji o záchranu zvládlo po výsledku 2:1. V partii se gólově prosadili Piccoli s Maggiorem, ovšem nejnebezpečnější snajpr v sestavě se jmenuje M’Bala Nzola. Hrotový útočník původem z Angoly dosáhl už na devět tref. Ani Spezia si do hlavního města nepřiveze českého hráče, před deseti lety za ni ale nastupoval záložník Ondřej Herzán.

7. místo, 27 zápasů, 49 bodů, skóre: 43:37

Serie A směřuje do své závěrečné fáze a Lazio má před sebou nejen posledních 11 zápasů, ale také velmi náročný úkol. Aby se dostalo do evropských pohárů, potřebuje stáhnout minimálně čtyřbodovou ztrátu na momentálně pátou Neapol. Do Ligy mistrů je cesta ještě složitější a čtvrtá Atalanta disponuje už šestibodovým polštářem, zároveň však stojí o jedno utkání napřed.

Aby Římané neztratili naději na konfrontaci s nejlepšími týmy Starého kontinentu, nesmí váhat proti papírově slabším soupeřům. Půjde i o dnešní případ, kdy na Stadio Olympico vyběhnou fotbalisté patnácté Speziy. V uplynulém měsíci si Lazio v roli favorita poradilo jak s Crotone, tak s Udinese, ovšem zároveň muselo kousat poměrně kruté vyřazení z Ligy mistrů, které jim po celkovém výsledku 6:2 zprostředkoval Bayern Mnichov. V Laziu nepůsobí žádný krajánek, už 14 gólů letos za klub nasázel Ital Ciro Immobile.

Udinese – Lazio 0:1
LM: Bayern – Lazio 2:1
Lazio – Crotone 3:2
Juventus – Lazio 3:1
Bologna – Lazio 2:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79