Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Verona - 12. prosince 2020   20:45

Lazio
56' F. Caicedo (Lazzari)
1:2
(0:1)
Verona
45' Lazzari (vl.)  • 67' Tameze
Lazio
Reina – Akpa-Akpro (81. Pereira), Acerbi (28. Hoedt), S. Radu – Lazzari (81. Fáris), S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (65. Escalante), Parolo (C), Marušić – Immobile, F. Caicedo (65. Correa).
Abisso – Mondin, Mastrodonato
Stadio Olimpico
Verona
Silvestri – Faraoni, Magnani, Dawidowicz, Dimarco – Lovato, Salcedo (77. Colley), Veloso (C), Barák, Zaccagni (87. Lazović) – Tameze (69. Favilli).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Hellasu Verona, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Úvod druhého poločasu lépe vyšel domácím, kteří se z poměrně nenápadné akce dostali k vyrovnávací brance. Římané poté chybovali v rozehrávce, kterou dokázal vystihnout dotírající Tameze, který se nakonec stal hrdinou tohoto zápasu. Lazio sice mělo na případné druhé vyrovnání ještě hodně času, avšak směrem dopředu mu to dnes prostě nešlo. Hostující obrana totiž podala zodpovědný výkon, který přinesl vítězství.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:0. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:15.
90+5'
90+4'
Silvestri se vydal ven z branky, přičemž se mu povedlo vyboxovat hrací předmět mimo pokutové území. Hostující brankář po střetu zůstal ležet na trávníku.
90+3'
Svým spoluhráčům vypomohl také brankář Reina, který odkopával daleko k hranici pokutového území.
90+2'
Římané tak mohli rozehrávat další standardní situaci, kterou si znovu vzal na starost Pereira. Na jeho nabídku si naskočil jeden z hráčů, který mířil do rukavic.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Colley celkem zbytečně dohrál situaci u postranní lajny, za což vyfasoval žlutou kartu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Rohový kop z kopačky Pereiry se nakonec kroutil směrem od branky. Přesto si ho ve vzduchu dokázal najít Milinković-Savić, který pořádně protáhl brankáře.
87'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Darko Lazović.
87'
Žlutou kartu dostává Muhammad Fáris (S. S. Lazio).
87'
Lazio se v závěru zápasu dostává k náporu, který ovšem zatím nic nepřináší. Před malým momentem musel odkopávat Faraoni, bude z toho rohový kop.
85'
Další snadná práce pro Silvestriho, který znovu sebral volný předmět a poté mohl odkopávat na opačnou polovinu, kde se neprosadil nikdo ze spoluhráčů.
84'
Na opačné straně se kolem Parola pokoušel prodrat záložník Zaccagni, který si vymodlil zisk standardní situace. Verona jí ovšem rozehrála nakrátko po zemi.
83'
Ven z branky poté musel hostující brankář Silvestri, který pochopitelně nikam spěchat nebude. Ještě předtím na zemi skončil Immobile, o faul se nejednalo.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, Hellas stále vede o jednu branku. Nyní si hosté vybojovali autové vhazování, které vhodí zadák Dimarco.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Andreas Pereira.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Muhammad Fáris.
80'
V posledních minutách se nehraje vůbec plynule. Escalante nejprve sestřelil střídajícího Colleyho, poté kousek od středového kruhu fauloval druhého z protihráčů.
79'
Reina si musel dát na rozehrávkou od své branky pozor, nakonec to vyřešil ukázkově. Na levém křídle si všiml volného Radua, který ihned prodloužil na Marušiće.
78'
Tentokráte to přehnal hostující Magnani, který se sice dostal nejvýše do vzduchu, avšak loktem zasáhl do hlavy domácího Correu, za což obdržel žlutou kartu.
78'
Momentálně se nehraje, zdravotní problémy má totiž jeden z hostujících hráčů. Znovu musel na scénu lékařský personál, proto se chvíli hrát nebude.
77'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Eddie Salcedo, přichází Ebrima Colley.
76'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte pro domácího Lazzariho, který si počínal nedovoleně.
76'
Faraoni to poté zkoušel hodně drzým manévrem kolem Akpa Akpra, který se poroučel na trávník. Lazio na nic nečekalo a volný kop rozehrálo po zemi nakrátko.
75'
Poté nemohl v útočné akci pokračovat Immobile, který dle výroku sudího zahrál rukou, což je pochopitelně zakázáno. Volného kopu se tak ujal zadák Faraoni.
74'
Žlutou kartu dostává Eddie Salcedo (Hellas Verona FC).
73'
Kousek od pokutového území to s agresivitou přehnal domácí Correa, který tak poslal na zem Magnaniho. Hostující mužstvo nebude s rozehrávkou spěchat.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Andrea Favilli.
67'
Žlutou kartu dostává Pepe Reina (S. S. Lazio).
67'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Obrovská chyba domácích vrací Hellas zpět do vedení! Radu si tak dlouho pohrával s míčem, až vyprodukoval příliš pomalou zadovku na brankáře Reiny, kterou navíc dokonale vystihl ADRIEN TAMEZE. Hostující forvard pohodlně obešel španělského brankáře a poté poslal míč do prázdné branky.
67'
Na poslední chvíli se dokázal vrátit hostující Zaccagni, který tak za sebe nepustil rychlonohého Akpa Akpra. Navíc z toho bude "pouze" odkop od branky Hellasu.
66'
Avizovaný rohový kop ovšem přinesl pouze útočný faul, to vše ještě před dopadem míče na hrací plochu. Rozehrávat od své branky tak bude moci brankář Reina.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Joaquín Correa.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
64'
Žlutou kartu dostává Felipe Caicedo (S. S. Lazio).
64'
Poté předvedl důležitý obranný zákrok domácí Hoedt, který za sebe nepustil finální nahrávku na Tamezeho. Hellas Verona bude zahrávat další rohový kop.
63'
Poté jsme sledovali autové vhazování v podání Hellasu. Faraoni si dával poměrně dlouhou dobu načas, nakonec dalekonosným hodem dokázal najít Velosa.
62'
Milinković-Savić se chopil rozehrávky volného kopu zhruba z pětadvaceti metrů od branky. Nejvýše do vzduchu se dostal Magnani, který včas odvracel míč.
61'
Na hranici pokutového území si dělal příliš agresivním způsobem prostor Akpa-Akpro, který si počínal nedovoleně. Ještě předtím musel zasahovat Silvestri.
60'
Do rozehrávky se navíc znovu zapojil domácí brankář Reina, který zvolil konstruktivní rozehrávku do volného prostoru, kde ovšem přišel o balón zadák Marušić.
59'
Žlutou kartu dostává Jean-Daniel Akpa-Akpro (S. S. Lazio).
58'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, výsledek je totiž znovu nerozhodný. Oba celky tak začínají opět od začátku, navíc do konce zápasu zbývá hodně času.
57'
Římané na nic nečekali a ihned nastartovali rychlou protiakci, která rovněž skončila ziskem rohu. Ten propadl až na zadní tyč, kde Radu pálil do nohy soupeře.
56'
Lazio právě vstřelilo branku!
Poměrně nenápadná akce domácích končí vyrovnávací brankou! Nahrávka od Lazzariho totiž velice přesně našla v pokutovém území FELIPEHO CAICEDA, který to zkoušel složitým zakončením z otočky. Domácí forvard to ovšem provedl na jedničku a míč se mu povedlo poslat přesně k levé tyči, kam se hostující brankář Silvestri natahoval naprosto marně.
56'
Rozehrávky rohového kopu z pravé strany se nakonec ujal Lovato, který to nemyslel vůbec špatně. Na hranici malého vápna došlo k teči, poté Lazio odvracelo.
55'
Poté jsme sledovali velice přesné přenesení hry, se kterým si dokonalým způsobem poradil Zaccagni. Jeho centr musel na rohový kop odklízel domácí Radu.
54'
Hellas se znovu vydal do rychlého protiútoku, který ovšem nevyřešil vůbec dobře. Zaccagni to zkoušel nahrávkou na Velosa, avšak tento záměr přečetl protihráč.
53'
Poté se Caicedovi povedlo roztáhnout hru do pravého křídla, kde si centr pravou nohou přichystal Parolo. Jeho nabídka ovšem našla pouze hlavu Magnaniho.
52'
Lazio se přesto nikam nehnalo a míč se dokonce dostal zpět k Reinovi. Ten zvolil poněkud riskantní rozehrávku, avšak se štěstím se snesla k Lucasi Leivovi.
51'
Ve vzdušném prostoru kraloval domácí Radu, kterému se povedlo odhlavičkovat míč do bezpečí. Tam ovšem fauloval Barák, který zezadu sestřelil domácího Parola.
50'
Římané se poměrně jednoduše dostali na opačnou stranu hrací plochy, kde ovšem do protihráče narazil Lucas Leiva. Poté to odkopem vyřešil Dawidowicz.
49'
Poté u středového kruhu dokázal čistě zakročit Veloso, který pro změnu dokráčel k hranici pokutového území, kde jeho nabídku dokázal odklidit pryč Faraoni.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si to po pravém křídle namířil kupředu domácí Lazzari, který přesto přihrával za sebe, kde se mu nabídl volný Milinković-Savić.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídla branku v samotném závěru. Nutno ale dodat, že jsme neviděli zrovna pohlednou podívanou. Úvodní minuty sice nabídly hezké fotbalové momenty, avšak ani zbytek prvního poločasu nenabídl nic světoborného. Směrem dopředu bylo přesto o něco aktivnější Lazio, které se ovšem hodně trápilo při přechodu do pokutového území. Rovněž se hra hodně často kouskovala, k vidění bylo nespočet nedovolených zákroků, avšak se zatím nemuselo žlutit. Branka padla až v samotném závěru, vlastní trefu si vstřelil domácí Lazzari.
45+1'
45'
Těsně před koncem prvního poločasu tu máme první branku zápasu! Domácí se marně dožadovali hry rukou, nicméně Hellas pokračoval v akci. V pokutovém území si na centrovanou nabídku počkal obránce Dimarco, jehož střelu si nešťastně srazil do vlastní branky domácí MANUEL LAZZARI.
44'
Zpětná nahrávka nakonec putovala k Reinovi, který mohl rozehrát do strany na Hoedta. Lazio se nikam netlačí, navíc se musí vypořádat s napadající smečkou.
42'
Na druhé straně hrací plochy to na sebe zkoušel vzít Lovato, kterému ovšem nevyšel drzý manévr přes Radua. Římané ihned otočilo hru do volného prostoru.
40'
Na pravém křídle se k centru dostal domácí Lazzari, který si nejprve přehodil míč na levou nohu a poté našel pouze Magnaniho. Faulem si pomohl Parolo.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
V posledních minutách se hra neustále kouskuje. Tentokráte si práci s míčem moc dlouho neužil Immobile, kterého okamžitě po zpracování sestřelil protihráč.
37'
Následovat bude další standardní situace, avšak z velké vzdálenosti od branky. Po souboji skončil na trávníku hostující Zaccagni, který se zdá být znovu fit.
36'
Laziu to prostě směrem dopředu nejde, další útočná akce sotva skončila za středovým kruhem. Protiútok tak založil Lovato, který se přesto s míčem vracel zpět.
35'
Po dalším hlavičkovém souboji pro změnu na zemi skončil Caicedo, kterého nepříjemně zezadu dohrál obránce Dawidowicz. Rozehrávat tak bude Lucas Leiva.
34'
Tameze usiloval o zisk rohového kopu, jenomže se mu nepovedlo otřít míč o nohu dotírajícího Hoedta. Hellas tak bude vhazovat, domácí jsou nyní pod tlakem.
33'
Do protiútoku se poté pokoušel dostat Zaccagni, který ještě zvolil nahrávku do tandemu na Dimarca, jehož centrovanou nabídku dokázal zablokovat Parolo.
32'
Salcedovi se povedlo zalepit hodně těžkou nahrávku, jenomže měl kolem sebe příliš málo místa. Napadající komando domácích se k míči přesto nedostalo.
31'
Jako poslední se míče ovšem dotkl domácí Lazzari, což přineslo zisk autového vhazování pro soupeře. Zaccagni přesto zpětnou nahrávkou oslovil brankáře Silvestriho.
30'
Parolo se vypořádal s napadajícím protihráčem a poté se pokoušel přenést hru na opačnou polovinu. Immobile měl k míči daleko, dostal se k němu Dawidowicz.
29'
V posledních minutách nesledujeme zrovna plynulou podívanou. Po dalším střetu pro změnu skončil v bolestech na zemi domácí Lazzari, kterému naložil Dimarco.
28'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Francesco Acerbi, přichází Wesley Hoedt.
27'
Silvestri si tak ani tentokráte nepřipsal svůj první zákrok. Naopak zkoušel dalekonosným pasem na opačné polovině oslovit Velosa, který sklepl pod sebe.
26'
Římané to zkoušeli přes levou stranu, kde to na sebe zkoušel vzít kanonýr Immobile. Jeho předávka velice přesně našla Caiceda, který ovšem nemířil přesně.
25'
Menší zdravotní problémy má domácí obránce Acerbi a vypadá to, že se bude poprvé muset střídat. Každopádně se bude pokračovat autovým vhazováním.
21'
Přesto byl k vidění první rohový kop tohoto zápasu, který si vzal na starost Dimarco. Jeho rozehrávka nakonec putovala na zemi, ve vápně zakročil Akpa Akpro.
20'
Verona se zničehonic dostala k slibnému protiútoku dva na jednoho. Zaccagni dokázal najít naběhnuvšího kolegu Salceda, jehož rána směřovala nad branku.
19'
Poté se do volného prostoru dostával Lazzari, který si navedl balón na pravou nohu a centroval do šestnáctky. Padající míč si ovšem dokázal najít Dawidowicz.
18'
Po delší době se znovu k míči dostal domácí brankář Reina, který to zkoušel vysokým pasem k půlící čáře, kde ve vzdušném souboji uspěl Milinković-Savić.
17'
Poté se do protiútoku dostával Caicedo, který ještě zvolil nahrávku do tandemu na Immobileho. Druhý jmenovaný nezvládl manévr a samovolně spadl na zem.
16'
Hostující celek se poměrně jednoduše dostal na útočnou polovinu, kde přesto moc dlouho nevydržel. Salcedo raději přihrával zpět, kde našel volného Magnaniho.
15'
Příliš agresivním způsobem šel do souboje o míč domácí Parolo, který nakonec zezadu poslal na zem Salceda. Následnou standardku rozehrál Dawidowicz.
14'
Brankář Silvestri tak nemusel zasahovat, naopak jsme sledovali odkop z jeho pravé kopačky. Jednalo se o dalekonosný pas, který si na druhé straně našel Parolo.
13'
Barák chyboval ve vlastním pokutovém území, což mohlo mít fatální následky. Najednou se do zakončení z otočky dostal Immobile, který mířil kousek vedle.
12'
V rychlostním souboji se dokázal prosadit domácí Lazzari, který se sice dostal přes Dimarca, avšak svůj následný centr poslal přímo na hlavu Dawidowicze.
11'
Směrem dozadu se poté musel vracet Veloso, který si proti Leivovi pomohl čistým zákrokem. Hra se přesunula na polovinu Hellasu, kde sledujeme kombinaci.
10'
Poté se jako první dostal k volnému míči hostující Tameze, kterému se nakonec povedlo úspěšně přenést hru na levou stranu, kde si o nahrávku řekl Veloso.
9'
Verona pohodlně kombinovala na vlastní polovině, načež na druhou stranu dokázal zamířit Veloso. Ten ještě spolupracoval se Zaccagnim, který mu vracel.
8'
Najednou se do sympatického zakončení dokázal protlačit domácí Milinković-Savić, který si přehodil míč na pravou nohu a poté trefil obětavého soupeře.
7'
Do hlavičkového souboje se tentokráte pouštěl hostující Barák, kterému se sice povedlo uspět, jenomže poté kousek od středového kruhu fauloval Tameze.
6'
Poprvé se k míči dostal také velezkušený Reina, který pro změnu rozehrál nakrátko směrem na Parola. Hellas Verona se snaží aktivně napadat rozehrávku.
5'
Od své branky poté mohl rozehrávat brankář Silvestri, který to v tomto případě zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, kde za sebe prodlužoval Salcedo.
4'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Silvestri, který mohl po zemi rozehrát na vedle stojícího obránce Lovata, jehož řešení skončilo pouze u Lucase Leivy.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování od pravé autové lajny si ho vzal na starost hostující Faraoni, který si nakonec vybral Tamezeho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

S. S. Lazio: Reina – Akpa-Akpro, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Parolo (C), Marušić – Immobile, F. Caicedo.
Náhradníci: Alia, Strakoša – D. Anderson, Armini, Cataldi, Escalante, Correa, Fáris, Hoedt, Luiz Felipe, Moro, Pereira.

Hellas Verona FC: Silvestri – Lovato, Dawidowicz, Dimarco – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Magnani – Barák, Zaccagni – Salcedo.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Amione, Colley, Danzi, Di Carmine, Favilli, Günter, Ilić, Lazović, Rüegg, Udogie.

Rozhodčí: Abisso – Mondin, Mastrodonato.
Hellas Verona FC

Na opačné straně stojí Hellas Verona, který si počíná hodně podobně. Hostující tým tohoto zápasu se nachází na osmé pozici, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácí pouze jeden bod. Verona má hodně podobnou formu, z posledních pěti zápasů rovněž prohrála jedinkrát, avšak má o jednu remíz více. Hellas v rámci posledního kola remizoval na domácím stadionu s Cagliari výsledkem 1:1. Veroně patří dvanáctá pozice v tabulce venkovních týmů, přičemž během čtyř duelů dokázala nasbírat pět bodů. Jediná venkovní porážka přišla proti Parmě, od té doby Verona ani jednou neprohrála. Ba naopak po dvou nerozhodných výsledcích se jí dokonce povedlo na hřišti soupeře naplno bodovat.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia se po deseti odehraných zápasech nacházejí na průběžné sedmé pozici tabulky. Římané mají na svém kontě sedmnáct bodů, přičemž na vedoucí AC Milán ztrácejí už devět bodů. Lazio z posledních pěti zápasů vyhrálo třikrát, na druhou stranu prohrálo jedinkrát, a sice na domácí půdě proti Udinese poměrem 1:3. Lazio však na tuto porážku dalo rychle zapomenout, ihned v následujícím utkání proti Spezii dokázalo zvítězit výsledkem 2:1. Lazio je až třináctým nejlepším domácím týmem, z pěti odehraných zápasů se mu povedlo nasbírat pět bodů, přičemž vyhrálo pouze jedinkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi S. S. Lazio a Hellas Verona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62