Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Benevento - 28. února 2021   18:00

Neapol
34' D. Mertens (L. Insigne) • 66' Politano
2:0
(1:0)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Ghoulam – Ruiz, Bakayoko – Politano (85. Hysaj), P. Zieliński (82. Nikola Maksimović), L. Insigne (C) – D. Mertens (82. Elmas).
Abisso – Galetto, Pagliardini
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Benevento
Montipò – Depaoli, Tuia, Barba, Foulon (64. Letizia) – P. Hetemaj, Schiattarella (46. R. Insigne), Viola (C) – Ionita (83. Moncini), Caprari (64. Sau) – Lapadula (70. Gaich).

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:16.
Neapol splnila roli výrazného favorita, i přes vyloučení Kalidou Koulibaly v poklidu poráží Benevento 2:0 díky trefám Mertense a Politana a bude ještě pořádně bojovat o postup do Ligy mistrů.

I Partenopei se posouvají na šestou příčku se ztrátou tří bodů na čtvrtou Atalantu, proti niž mají ještě zápas k dobru. Benevento zůstává šestnácté s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo.
90+4'
90+3'
Benevento se ještě dostalo do jedné šance, Gaich ale ránou z otočky přestřelil branku, navíc mu byl odmáván ofsajd.
90+2'
Neapol v nastaveném čase kontroluje hru s míčem na svých kopačkách, už se blíží polovina avizovaného nastavení.
90+1'
Rozhodčí Abisso oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Z následné standardní situace se Benevento neprosadilo.
88'
Při průniku Monciniho podél postranní čáry je pískána ruka bránícího Ghoulama, následovat bude standardní stiuace pro Benevento.
86'
Neapol změnami v sestavě reaguje na vyloučení Koulibalyho a zaměřuje se zejména na bránění.
85'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Elseid Hysaj.
84'
Žlutou kartu dostává Përparim Hetemaj (Benevento Calcio).

Hetemaj si prohlíží žlutou kartu za zákrok na Bakayoka.
83'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Gabriele Moncini.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Eljif Elmas.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Nikola Maksimović.
81'
Napol bude dohrávat v deseti! Kalidou Koulibaly zezadu podkopl Gaetana Letiziu, bez jakéhokoliv odporu přijímá druhou žlutou a posléze červenou kartu.
80'
Žlutou kartu dostává Federico Barba (Benevento Calcio).

Barba nedovoleně atakoval rozběhnutého Politana.
79'
Utkání ztratilo na tempu, Neapol nadále častěji drží míč na kopačkách, převážně ale ve středu hřiště.
77'
Při další útočné akci Neapoli Fabian Ruiz nedovoleně srazil Gaetana Letiziu.
75'
Na Goulamův roh si naskočil Koulibaly, jeho hlavička ale mířila vedle hostující branky.
74'
Ghoulam pronikl po levém křídle, jeho centr je sražen na roh.
72'
Lorenzo Insigne si našel střelecký prostor u pokutového území Beneventa, jeho přízemní střela ale mířila vedle branky.
70'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Adolfo Gaich.
69'
Rohu se hosté ubránili, pak se neujala Zielińskiho střela z dálky.
69'
Ghoulamův centr Fabio Ddepaoli srazil na rohový kop, ten rozehraje právě Ghoulam.
67'
Politano se těžce zvedal z trávníku po srážce s protihráčem bezprostředně před druhou brankou Neapoli, bude ale v pořádku.
66'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol navyšuje své vedení! Lorenzo Insigne načechral svůj centr před branku, kde na míč sice nedosáhl Matteo Politano, bránící Letizia ale zahrál míč jen právě do MATTEA POLITANA, od nějž se balón odrazil do sítě!
64'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Daam Foulon, přichází Gaetano Letizia.
64'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Marco Sau.
64'
Benevento bude střídat, do hry se chystají Marco Sau a Gaetano Letizia.
64'
Lorenzo Insigne si z křídle navedl míč do pokutového území, pak střílel za vzdálenější tyč hostující branky.
63'
Neapol se po čase usadila u pokutového území Beneventa, Ruizova přihrávka je ale sražena mimo dosah jeho spoluhráčů.
61'
Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (SSC Neapol).

Di Lorenzo přišel o míč v souboji s Hetemajem, pak soka stáhl k zemi.
60'
Lapadula se dožadoval odpískání dalšího Koulibalyho faulu, tentokrát už v blízkosti domácího pokutového území, u rozhodčího Abissa se svého vytouženého rozhodnutí nedočkal.
58'
Při předchozí akci Beneventa rozhodčí Abisso ponechal výhodu po faulu Koulibalyho na Lapadulu, pak se k němu vrátil a ukázal opoře domácích obranných řad žlutou kartu.
58'
Hostům se povedl rychlý přechod do útoku, po Caprariho centru se Schiattarella sice dostal k hlavičce, v záklonu ale mířil jen k Alexi Meretovi.
57'
Benevento má míč na svých kopačách, zatím ale hraje na své polovině.
55'
Lorenzo Insigne pronikal po útočné polovině, perfektním skluzem se mu ale pod nohy vrhl Hetemaj a vybojoval míč pro Benevento.
54'
Dlouhý pas na levé křídlo Insigne sklepl k Mertensovi, tomu se z těžké pozice nepovedlo dobře zakončit.
53'
Lorenzo Insigne se pokusil o přímou střelu na branku, při ni ale podklouzl a trefil jen zeď.
52'
Matteo Politano byl faulován při průniku útočnou polovinou, následovat bude standardní situace pro Neapol poblíž rohu pokutového území.
51'
Benevento zvyšuje aktivitu, byť teď se Gianluca Caprari neprosadil na levém křídle, pak fauloval Giovanniho Di Lorenza. Nutno ale dodat, že domácí fotbalista svůj pád výrazně přihrál.
50'
Gianluca Lapadula si naběhl na dlouhý pas do pokutového území, i přes veškerou snahu ale nedokázal míč udržet na hrací ploše.
49'
S nákopem Lorenza Insigneho do pokutového území si hostující defenziva poradila.
48'
Neapol začala aktivně také druhý poločas, po Ghoulamově přízemním centru střílel bez přípravy Zieliński, mířil však vysoko nad branku.
46'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Roberto Insigne.
46'
Do druhého poločasu přijde na trávník mladší bratr domácího kapitána Lorenza Insigneho Robert Insigne, jenž hraje za Benevento.
Fotbalisté už se vrací z útrob zpět na trávník, utkání bude brzy pokračovat.
Neapol byla v prvním poločase dominantním týmem na trávníku a svoji převahu dokázala alespoň jednou gólově zužitkovat díky trefě Driese Mertense ze 34. minuty. O chvíli později se prosadil také Piotr Zieliński, jemu ale rozhodčí gólový zásah neuznali kvůli ofsajdu Lorenza Insigneho.

Benevento zatím zahrozilo jen jednou, Depaoliho ránu ale Alex Meret dokázal vyrazit ne orh.
Hlavní arbitr Rosario Abisso k úvodním pětačtyřiceti minutám nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté první poločas ukončil.
45'
45'
Piotr Zieliński dostal dlouhý pas za hostující obranu, na pravém křídle ale v plném běhu nedokázal míč zkrotit.
44'
Benevento se přesunulo na útočnou polovinu, kde byl faulován Gianluca Lapadula a následovat bude standardní situace.
42'
Politanova přihrávka z pravého křídla před branku postrádala přesnost, rozhodčímu Abissovi navíc neuniklo nedovolené počínání Zielińskiho při takové basketbalové cloně.
41'
Dlouhý nákop Bakayoka doletěl k brankáři Montipovi.
39'
Z druhého rohu v rychlém sledu už Benevento nezahrozilo.
38'
Následný rohový kop hosté směřovali přímo na branku, Meret vytáhl míč nad břevno.
38'
Benevento poprvé zahrozilo! Při rychlém brejku se po pravém křídle prohnal Fabio Depaoli a jeho prudkou ránu k tyči Meret vyráží na roh.
37'
Už se zdálo, že domácí navýší svůj náskok, když se z hranice pokutového území povedeně trefil k tyči Piotr Zieliński, rozhodčí však posoudili postavení Insigneho jako ofsajdové, když domácí kapitán stál ve výhledu brankáři Montipovi.
36'
Tento roh ale byl zatím zdaleka nejhorší, po rozehrávce nakrátko Neapol dopravila míč až k vlastnímu brankáři Meretovi.
36'
I po vstřelené brance tlak Neapoli neustává, domácí brzy získali šestý rohový kop.
34'
Neapol se ujímá vedení! Politanův centr ještě letěl do území, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, odražený míč ale Ghoulam s pomocí Insigneho teče napálil před branku, kde se dobře zorienatoval DRIES MERTENS a pohotovou koncovkou překonal Montipa!
33'
Benevento se podívalo k pokutovému území Neapoli, Caprari se ale marně dožadoval odpískání faulu na jeho osobu.
32'
Také další standardní situace ale neznamenala vážnější ohrožení pro Montipa, ten si poradil s míčem nadraženým vysoko do vzduchu.
31'
Matteo Politano si došel pro faul na pravém křídle, následovat bude další standardní situace pro I Partenopei.
30'
Ani z tohoto rohového kopu ale Neapol nedokázala ohrozit brankáře Montipa.
29'
Zieliński na levém křídle udržel ve hřišti už takřka ztracený míč, jeho přihrávka před branku je sražena na pátý roh.
28'
Benevento chvíli podrželo míč u středové čáry, po hostující ztrátě míče už se ale zase hraje pod taktovkou Neapoli.
26'
Bakayoko se provinil nedovoleným zákrokem ve středu hřiště, těžce se na nohy zvedá Përparim Hetemaj.
25'
Insigne tentokrát centroval přímo před branku, Montipó znovu vyrazil míč do bezpečí. Neapol se opět ujala odraženého míče, Ghoulamovi je ale máván ofsajd na levém křídle.
25'
Neapol vybojoval svůj již čtvrtý rohový kop.
24'
Fabian Ruiz se na pravém křídle už ocitl v zámezí, tedy alespoň podle verdiktu rozhodčího Galetta, jenž přisoudil Beneventu autové vhazování, byť se to Ruizovi moc nelíbí.
23'
Dries Mertens napřáhl k zajímavému pokusu z pravého křídla, jeho prudká rána ale proletěla zhruba o půl metru nad brankou Beneventa.
22'
Také další roh Neapol rozehrála nakrátko, Ruiz pak přiťukl míč Insignemu, jeho střelecký pokus z dálky si neproklestil cestu hradbou těl před Montipem.
21'
Politanův centr hosté odkopli na rohový kop.
21'
Ghoulamův centr jen proletěl předbrankovým prostorem, v držení míče ale zůstává Neapol.
21'
Na střelecké pokusy je to zatím 5:0, na bránu 3:0.
20'
Po nakrátko rozehraném rohu Zielińskiho střela skočila před Montipem, ten ale s jistotou míč zachytil.
19'
Insigneho střílený centr mířil až za vzdálenější tyč, Montipo přesto situaci pojistil zákrokem a následovat bude rohový kop pro Neapol.
18'
Foulon nedovoleně srazil Di Lorenza, následovat bude standardní situace pro Neapol z pozice poblíž rohu pokutového území.
16'
Ghoulamův centr doletěl přímo do náruče brankáře Montipa.
16'
Hosté ale krátce po rozehrání volného kopu zase o míč přišli a musí se stáhnout do obranného bloku.
15'
Benevento si může zase na chvíli oddychnout poté, co byl Gianluca Lapadula faulován v blízkosti střídaček.
15'
Fabian Ruiz se znovu dostal do zakončení mezi třemi protihráči ze střední vzdálenosti minul branku Beneventa.
14'
Fabian Ruiz to teď vyzkoušel z dálky, jeho přízemní střela z pětadvaceti metrů ale nenadělala Lorenzu Montipovi žádné potíže.
13'
Průběh zápasu zatím často připomíná hokejovou přesilovku, až tak dominantní je převaha Neapoli, zatím se ale domácím nedaří dostat se do vyložené příležitosti.
12'
Neapol teď zatlačila soupeře před jeho branku, oblouček Ruize ale nedoputoval k nabíhajícímu Insignemu.
10'
První útočný výpad hostů, Caprari se snažil hlavou přiťuknout míč Lapadulovi, mířil ale mimo dosah svého útočného parťáka.
9'
Centr Lorenza Insigneho znovu vyboxoval Montipo, Bakayokovi je navíc máván ofsajd.
9'
Tiemoué Bakayoko potáhl míč podél postranní čáry, byl přidržen a následovat bude standardní situace pro Neapol.
8'
Domácí zakládají další útočné snažení od obranného kvarteta z vlastní polovinu, už se ale přesouvají na tu hostující.
6'
Lorenzo Insigne pronikl po levém křídle, v klíčové chvíli si ale příliš předkopl míč od kopačky a už jej na hřišti nedohnal.
5'
Podle očekávání se od začátku hraje pod taktovkou vysoce favorizované Neapoli, ta dnešní zápas nutně potřebuje vyhrát, aby se reálně udržela v boji o Ligu mistrů.
4'
Pro Insigneho centr si došel brankář Montipo a vyboxoval míč za pokutové území.
3'
Neúspěšná souhra Fabiana Ruize s Di Lorenzem na pravém křídle, první jmenovaný si špatně převzal zpětnou přihrávku svého spoluhráče a v souboji s Hetemajem jej nedokázal zkrotit na hrací ploše.
2'
Ghoulam se snažil proniknout podél levé postranní čáry, Fabio Depaoli mu ale odkopl míč do zámezí.
1'
Úvodního výkopu se ujalo Benevento a je rozehráno!
1'
Předzápasového losu se účastní kapitáni Lorenzo Insigne a Nicolas Viola společně s trojicí rozhodčích, v jejichž čele je Rosario Abisso.
V soubojích Neapoli s Beneventem nehrozí žádný barevný konflikt, oba týmy tak nastoupí v tradičních barvách. Neapol ve světle modrých a Benevento ve žluto-červených pruhovaných dresech.
Fotbalisté už nastupují na trávník stadiónu Diega Maradony, utkání bude brzy zahájeno.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Ghoulam – Ruiz, Bakayoko – Politano, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens.
Náhradníci: Contini, Ospina – Nikola Maksimović, Cioffi, D'Agostino, Elmas, Hysaj, Demme, Zedadka, Labriola, Lobotka, Rui.

Benevento Calcio: Montipò – Depaoli, Tuia, Barba, Foulon – P. Hetemaj, Schiattarella, Viola – Ionita, Caprari – Lapadula.
Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Caldirola, Bryan Dabo, Di Serio, Gaich, R. Insigne, Letizia, Sau, Moncini, Pastina, Tello.

Rozhodčí: Abisso – Galetto, Pagliardini.
Při pohledu na tabulku italské nejvyšší soutěže zjistíme, že Neapol bude obrovským favoritem. Domácí celek se totiž nachází na sedmé příčce, když získal čtyřicet bodů, čímž bojuje o evropské poháry. Ovšem výsledky SSC jsou posledních týdnech jako na houpačce, vítězství střídá porážka. V posledním duelu nestačila Neapol na Atalantu.

Pokud se budeme věnovat Beneventu najdeme jej ve spodní části tabulce, avšak se zatím nemusí ohlížet na sestupové místa, jelikož má desetibodový náskok na osmnácté Cagliari. Hostující mužstvo získalo pětadvacet bodů, což stačí na patnáctou pozici. V posledních třech duelech Benevento vždy remizovalo, naposledy si body rozdělilo s AS Řím.
Vítám všechny fanoušky u čtyřiadvacátého kola italské Serie A, v němž se představí SSC Neapol a Benevento Calcio. Obrovským favoritem duelu bude domácí mužstvo.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62