Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Fiorentina - 17. ledna 2021   12:30

Neapol
5' L. Insigne (Petagna) • 36' Demme (Petagna) • 38' Lozano (L. Insigne) • 45' P. Zieliński (Rui) • 72' L. Insigne  • 89' Politano (Bakayoko)
6:0
(4:0)
Neapol
Ospina – Hysaj, Manolas (78. Rrahmani), Koulibaly, Rui – Demme, Bakayoko – Lozano (62. Politano), P. Zieliński (73. Elmas), L. Insigne (C) (78. Cioffi) – Petagna (73. D. Mertens).
Chiffi – Passeri, Paganessi
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Fiorentina
Drągowski – Milenković (85. Martínez), Pezzella (C), Igor – Venuti, S. Amrabat (85. Valero), Castrovilli (73. Bonaventura), Biraghi – Callejón (74. Pulgar), Ribéry (46. Kouamé) – Vlahović.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:15.
Rozhodčí Chiffi už nechtěl protahovat trápení Fiorentiny a s uplynutím devadesáté minuty zápas ukončil. Neapol v něm totálně deklasovala Fiorentinu 6:0, když domácí proměnili takřka vše, do čeho kopli a mohou se radovat z vysokého vítězství.

K němu přispěl dvěma trefami Lorenzo Insigne, střelecky se prosadili i Demme, Lozano, Zieliński a Politano.
90'
89'
Neapol právě vstřelila branku!
Šestá trefa domácích! MATTEO POLITANO potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím napřáhl k přízemní ráně, která skončila u tyče hostující branky!
87'
Po centru Ruie se o akrobatické zakončení pokusil Politano, hosté ale před ním stačili odehrát míč do bezpečí.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nikola Milenković, přichází Lucas Martínez.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Borja Valero.
85'
Další zakončení nejlepšího střelce Fiorentiny, Vlahović ale tentokrát z dálky přestřelil.
84'
Vlahović vybojoval míč u soupeřova pokutového území, připravil si jej na střelu levačkou, neprostřelil ale bránícího Koulibalyho.
82'
Fiorentina má častěji míč na svých kopačkách, ovšem nadále platí, že si ve druhém poločase vytvořila jen jednu dobrou příležitost.
80'
Politano si z pravého křídla navedl míč do pokutového území, pak mu ale vůbec nevyšla střela levačkou, která mířila výrazně vedle branky.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Amir Rrahmani.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Antonio Cioffi.
77'
Elmasovi nevyšel průnik po levém křídle, Milenković jej předběhl a Elmas jej fauloval.
76'
Hosté si přihrávají ve středu hřiště, nedaří se jim vymyslet něco, čím by zaskočili domácí defenzivu.
74'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Erick Pulgar.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Giacomo Bonaventura.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Dries Mertens.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
72'
Domácím přeje i štěstí! Na penaltu LORENZA INSIGNEHO si brankář Dragowski sáhl, vyrazit ji ale nedokázal!
70'
Gaetano Castrovilli v pokutovém území podrazil Bakayoka a rozhodčí Chiffi s nařízením penalty neváhal ani sekundu!
70'
Penalta pro Neapol!
70'
Ospina rozehrál rychlý brejk, v jehož závěru Insigneho technickou střelu vyrazil brankář Dragowski, poprvé domácí neproměnili nějakou svoji šanci!
70'
Rohový kop Fiorentiny, Biraghiho centr ale s jistotou zachytil ze vzduchu David Ospina.
69'
Na Venutiho tečovaný centr si naskakoval Vlahović, toho však pokryl Kostas Manolas.
67'
Kouamé byl přistižen v ofsajdu, Neapol kontroluje průběh zápasu.
65'
Koulibalymu je pískán faul na Vlahoviće, Fiorentina se může usadit na útočné polovině.
63'
Centr Maria Ruie hledal před brankou čerstvého Politana, ovšem přeletěl jej.
62'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
60'
Série nepřesností na obou stranách, pak je máván ofsajd Vlahovićovi. Domácí mezitím připravují střídání, neboť do hry se chystá Matteo Politano.
58'
Vlahović se snažil odcentrovat z pravého křídla, Koulibaly jej ale k centru nepustil, navíc vybojoval odkop od branky.
57'
Zielińskimu je u postranní čáry máván ofsajd, rozehrávat mohou hosté.
55'
Fiorentina promarnila další dobrou příležitost! Castrovilli posunul míč do pokutového území rozběhnutému Vlahovićovi, ten přehodil brankáře Ospinu, tomu však pomohl Koulibaly výborným zásahem na brankové čáře!
53'
Lorenzo Venuti si na pravém křídle posunul míč na levačku, pak jej ale obloukem nasměroval za branku Neapoli.
52'
Hlavní arbitr si pak ještě prověřil situaci s kolegy u videa, verdikt je ale potvrzen a může se pokračovat.
51'
Lorenzo Insigne v pokutovém území udělal kličku Milenkovićovi, pak padl k zemi a rozhodčí Chiffi mu ukazuje žlutou kartu za simulování.
49'
Úvodní minuty druhého poločasu jsou velmi opatrné, zatím se hraje daleko od obou branek.
47'
Petagna byl ve středu hřiště faulován Amrabatem, domácí už rozehráli.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Christian Kouamé.
46'
Neapol v prvním poločase výsledkově totálně přejela Fiorentinu, když vede 4:0. Domácí přitom proměnili všechny čtyři své příležitosti, naopak Fiorentina promrhala tři velké šance na vyrovnání na 1:1, pak už lovila ze své sítě jeden míč za druhým.
45+3'
45+3'
Nastavený čas se odehrává převážně ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Chiffi k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tří nastavené.
45'
To už je neuvěřitelné! Neapol počvrté trefila branku a znovu je z toho gólová trefa! PIOTR ZIELIŃSKI si individuální akcí před pokutovým územím našel střelecký prostor a na jeho přesnou přízemní ránu k tyči brankář Dragowski nedosáhl!
45'
Pezzella ve středu hřiště podkopl Petagnu a přidává do statistik další nedovolený zákrok.
43'
Gaetano Gastrovilli si při zisku míče ve středu hřiště pomohl nedovoleným zákrokem, rozehrávat mohou domácí.
41'
Hosté hrají s míčem ve středu hřiště, snaží se něčím zaskočit defenzivu Neapoli.
38'
Na velké příležitosti je to 3:3, na vstřelené branky už ale 3:0! Lorenzo Insigne potáhl míč po útočné polovině, obešel tři protihráče a přihrál do pokutového území, kde byl HIRVING LOZANO dříve než brankář Dragowski a přidává třetí branku Neapoli!

Lozano se při zakončení srazil s brankářem Dragowskim a utrpěl nějaký šrám na koleni, měl by ale být v pořádku.
36'
Neapol je dnes neuvěřitelně produktivní! Po Zielińskiho zisku míče domácí rozjeli rychlý brejk, v jehož závěru Petagnovu přihrávku proměnil střelou v pádu DIEGO DEMME!
34'
Zelińskiho centr ze standardní situace se neujal, Hysaj pak odražený míč napálil vysoko nad branku.
33'
Lozano byl faulován při individuální akci na pravém křídle, domácí budou zahrávat standardní situaci.
32'
A další šance Fiorentiny! Ribéry potáhl míč k pokutovému území, posunul jej do běhu Biraghimu a přízemní střela křídelního hráče Fiorentiny končí těsně za vzdálenější tyčí domácí branky.
30'
Callejón pronikl po pravém křídle, pak ale jeho přihrávka nedorazila k adresátu Vlahovićovi.
29'
Ospina musel být znovu ošetřen jako následek ze srážky s Manolasem, po rohovém kopu se pak hosté neprosadili.
27'
Domácí se dopustili hrubé chyby při rozehrávce u vlastního pokutového území, Ribéry obral o míč Demmeho, pak si jej vyměnil s Vlahovićem a následnou ránu francouzské hvězdy David Ospina dokázal vyrazit!
26'
Biraghimu se centr vůbec nepovedl a nasměroval jej za branku Neapoli.
26'
Franck Ribéry byl faulován při průniku útočnou polovinou, následovat bude standardní situace pro tým z Florencie.
25'
Domácím je znovu máván ofsajd, rozehrávky se ujme brankář Dragowski.
23'
Venuti se protáhl po pravém křídle, na přetažený centr si naběhl Biraghi a jeho střílenou přihrávku si Diego Demme srazil na břevno vlastní branky!
22'
Při Lozanově zablokované přihrávce před branku se míč ještě odrazil k Hysajovi, domácím je ale máván ofsajd.
21'
Zieliński byl sražen ve středu hřiště, tentokrát se faul píská proti hostům.
21'
Biraghi byl faulován u postranní čáry, hosté rychle rozehráli.
19'
Brankář Ospina ještě není v ideální kondici, přesto už je také na nohou a ve hře se může pokračovat míčem rozhodčího.
18'
Manolas už je na nohou, David Ospina ale zůstává ošetřován.
17'
David Ospina při pokusu vyrazit Venuttiho centr zboural Kostase Manolase, zdravotní potíže teď trápí oba spoluhráče.
16'
Po rohu se do odraženého míče z voleje opřel Insigne, procedil svoji střelu přes klubko těl před Dragowskim, skákavá střela však mířila mimo branku.
15'
Lozano se na pravém křídle pokusil neúspěšně probít do pokutového území, v souboji s Igorem ale vybojoval rohový kop.
15'
Amrabat už odbíhá k pokračování ošetření jeho nosu za postranní čáru.
14'
Zdravotní potíže trápí Sufjána Amrabata, ten zůstal sedět na trávníku a má i nějaký krvavý šrám.
13'
S centrem Biraghiho ze standardní situace si poradil brankář Ospina a zachytil míč ze vzduchu.
12'
Vlahović byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Fiorentinu.
11'
Franck Ribéry zaútočil po levé straně, pak se ale neujala jeho prudká přihrávka před branku.
9'
Hirving Lozano se po dlouhém nákopu za hostující obranu neúspěšně snažil protlačit do zakončení, pak se ještě pokusil přihrát patičkou Petagnovi, ten se k míči nedostal.
8'
Lozano znovu zaútočil po pravé straně, tentokrát přihrával do předbrankového prostoru nepřesně.
7'
Hosté mají míč na svých kopačkách, své útočné snažení ale musí začít od brankáře Dragowskiho.
5'
Neapol se z první útočné akce ujímá vedení! Hirving Lozano se uvolnil na pravém křídle, jeho přihrávku před branku Andrea Petagna zády k brance posunul k LORENZOVI INSIGNEMU, jenž uklidil míč k tyči hostující branky!
4'
Piotr Zieliński byl tvrdě faulován ve středu hřiště, těžce se zvedá zpět na nohy.
4'
Fiorentina se vysokým presinkem snažila soupeře dostat pod tlak, Neapol už se ale dostala z vlastního pokutového území do středu hřiště.
2'
První příležitost hostů, na Biraghiho centr si naskočil Dušan Vlahović, zády k brance ale míč prodloužil výrazně vedle domácí branky.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujala v červeném hrající Fiorentina, Neapol oblékla tradiční světle modré dresy.
1'
Fotbalisté už nastupují na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Manolas, Koulibaly (C), Rui – Demme, Bakayoko – Lozano, P. Zieliński, L. Insigne – Petagna.
Náhradníci: Meret – Lobotka, Ghoulam, Nikola Maksimović, Elmas, D. Mertens, Politano, Rrahmani, F. Llorente, Cioffi.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Igor – Venuti, S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Callejón, Ribéry – Vlahović.
Náhradníci: Terracciano, Ricco – Eysseric, Montiel, M. Cáceres, Martínez, Pulgar, A. Barreca, Kouamé, Bonaventura, Valero, Krastev.

Rozhodčí: Chiffi – Passeri, Paganessi.
ACF Fiorentina
Fiorentina jde letos v nejvyšší soutěži vyloženě jenom o udržení, což jí zatím úspěšně vychází. Aktuálně se totiž nachází na třináctém místě se ziskem 18 bodů, přičemž na sestupové pozice má pětibodový náskok, což není úplně moc, ale je to aspoň něco. Dnešním hostům se navíc v poslední době zase začíná dařit, nedávno dokonce měli čtyřzápasovou šňůru bez prohry, v rámci které vyprášili Juventus překvapivě 3:0. Naposledy pak ještě zdolali Cagliari 1:0, takže body se v poslední době daří sbírat, avšak Fiorentina už je venku z Coppa Italia, protože v osmifinále schytala silný Inter, se kterým padla po prodloužení. Dnes se tak utká s další papírově silnějším italským týmem, proti kterému se také určitě pokusí alespoň o remízu po základní hrací době.

Poslední tři utkání
Fiorentina vs. Inter – 1:2pp
Fiorentina vs. Cagliari – 1:0
Lazio vs. Fiorentina – 2:1
SSC Neapol
Neapol se v poslední době podotýkala s výpadky formy, ale zdá se, že konečně zase začíná jenom vyhrávat, protože nyní má na kontě dvě výhry za sebou. Překvapivou porážku s Speziou v Serii A odčinila proti Udinese a v týdnu zvítězila také v Coppa Italia, kde porazila Empoli 3:2. Tam je díky tomu až ve čtvrtfinále, zatímco v lize se nachází jen na šestém místě, takže má stále co vylepšovat. Dnes proti Fiorentině by tak bezpodmínečně měla brát další tři body.

Neapol vs. Empoli – 3:2
Udinese vs. Neapol – 1:2
Neapol vs. Spezia – 1:2
Dobré poledne u italské kopané! Jako každou neděli nás bude čekat brzký zápas od 12:30, kde si to tentokrát rozdají o tři body Neapol a Fiorentina. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62