Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Janov - 27. září 2020   18:00

Neapol
10' Lozano (D. Mertens) • 46' P. Zieliński (Osimhen) • 57' D. Mertens (P. Zieliński) • 65' Lozano (D. Mertens) • 69' Elmas (Hysaj) • 72' Politano (Di Lorenzo)
6:0
(1:0)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas (46. Nikola Maksimović), Koulibaly, Hysaj – Ruiz, P. Zieliński (73. Ghoulam) – Lozano (66. Politano), D. Mertens (66. Lobotka), L. Insigne (23. Elmas) – Osimhen.
Sacchi – Lo Cicero, Rossi
Stadio San Paolo, Neapol
Janov
Marchetti – Goldaniga, A. Masiello, Biraschi – Zappacosta, Lerager (71. Radovanović), Badelj (64. Behrami), Zajc (55. Pandev), Pellegrini (55. Ghiglione) – Pjaca (70. Melegoni), Destro.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Dnešní zápas je u konce. Po poločase to ještě nevypadalo jako jasná záležitost, ale ve druhé části se domácí začali prosazovat a nasázeli Janovu hned šest branek. Zaslouženě si tak připisují tři body a usazují se na první příčce ligové tabulky.
90+1'
90'
Osimhen a Masiello vidí kartu za strkanici ve vápně.
90'
Destro vidí žlutou kartu za ostrý faul.
90'
Elmas nyní tancoval kolem obránců ve vápnu soupeře, ale k zakončení se nakonec nedostal. Hra je nyní přerušena pro další strkanici.
89'
Koulibaly se nyní dostal do mírné strkanice, ale sudí vše s rychlostí ukončil. Karty se udělovat nebudou.
88'
Janov se nyní prohnal do rychlého útoku, ale ofsajdové postavení útočnou akci hostí zastavilo.
86'
Hra je nyní přerušena, na trávníku zůstal ležet Davide Biraschi.
84'
Zápas se nyní už spíše dohrává. Neapol drží balón na svých kopačkách, ale rozhodně nikam nespěchá.
82'
Fabián Ruiz střílel z vápna, ale brankář Marchetti si konečně připisuje úspěšný zákrok.
79'
Po delší době Janov mohl zahrozit, ale nakonec se ani tentokrát k zakončení nedostal. Centrovaný míč se chvíli ve vápně odrážel, ale nakonec jej obrana Neapole odklidila.
76'
Janov se po delší době dostal k vápnu soupeře, ale ke kloudnému zakončení to nevedlo.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Faouzi Ghoulam.
72'
Neapol právě vstřelila branku!
Hosté už jsou odevzdaní. MATTEO POLITANO dostal míč do vápna, kličkou se zbavil clonícího obránce a poté přesnou střelou na zadní tyčku pošesté rozvlnil síť za Marchettim.
71'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Ivan Radovanović.
70'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Filippo Melegoni.
69'
A je to 5:0. Hysaj dostal míč na levé křídlo, načež jej přiťukl ELFIJI ELMANSOVI. Ten se zbavil svého strážce a přesně na zadní tyčku zakončil.
68'
Akce Janova zastavena pro ofsajdové postavení. Neapol je skutečně dominantní na hrací ploše.
66'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Stanislav Lobotka.
65'
Pandev přihrál trestuhodně Mertensovi, který ihned přesným pasem vysunul HIRVINGA LOZANA. Ten nekompromisně zakončil a poslal Neapol do čtyřbrankového vedení.
64'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Valon Behrami.
63'
Jenže domácí už skutečně nikam nespěchají. Místo centru do vápna je tu zpětná přihrávka a kombinace na vlastní polovině.
62'
Neapol už drží míč a opět pomalu, ale jistě pokračuje kupředu. Nyní bude rozehrávat standardní situaci z levé strany.
60'
Hodina hry je za námi, Janov se snaží tlačit kupředu, ale Neapol kontroluje celé hřiště a nedává soupeři skutečně téměř žádný prostor.
57'
A je hotovo. Zieliński zachytil rozehrávku jednoho z hostujících hráčů, přihrál na osu hřiště, kde byl osamocený DRIES MERTENS, jenž dělovou ranou k tyčce nedal brankáři Janova absolutně žádnou šanci.
55'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Paolo Ghiglione.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Goran Pandev.
55'
Giovanni Di Lorenzo se dostal po centrovaném míči k hlavičce, ale branku netrefil.
54'
Tak tahle střela stojí za zmínku. Lozano přebral míč za velkým vápnem, zkusil technicky zakončit k tyčce, ale brankář Marchetti předvedl velmi dobrý zákrok a míč vyrazil na roh.
53'
Lozano se nyní dostal ke střele z hranice velkého vápna, ale příliš mu to nesedlo, brankář Marchetti s ledovým klidem kryje.
52'
Za obranu Janova si nabíhal Lozano, ale poslední obránce mu míč stihl vzít a odklidil jej.
51'
Neapol drží míč na kopačkách na vlastní polovině a kombinuje. Momentálně vyčkává, zdali se v obraně soupeře někde neotevře okénko.
49'
Do vápna Janova nyní přilétl vysoký centr, ale v modrém dresu tam nebyl vůbec nikdo. Vše se tak obešlo bez zakončení.
48'
Domácí nyní zahrávali standardní situaci z pravé strany, ale centrovaný míč nebyl přesný.
46'
A domácí jdou do vedení 2:0. PIOTR ZIELIŃSKI si vzal míč na vlastní polovině, doběhl s ním až do vápna a po dvou svižných narážečkách se dostal k zakončení téměř z malého vápna. Odtud samozřejmě nezaváhal a skóroval.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Nikola Maksimović.
46'
45'
45+3'
Centr Zielińskiho nebyl úplně špatný, ale obrana Janova jej dokázala odvrátit.
45+2'
Lozano byl faulovaný u postranní čáry, je tu ještě zajímavá standardní situace na závěr první půle.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Osimhen se sice dostal k solidnímu zakončení, ale předcházel mu ofsajd, a tak se střela do statistik počítat nebude.
44'
Zieliński nyní vyslal do vápna zajímavý centr, ale obrana jej odvrátila na rohový kop.
43'
Elmas nyní tancoval na levém křídle s míčem, ale následně zvolil zpětnou přihrávku, neboť neměl kam dál postupovat.
42'
Míč se nyní chvíli odrážel ve vápně domácích, ale Osimhen se dobře vrátil a odkopl míč do bezpečné vzdálenosti od Meretovi branky.
42'
Hosté to zkusili na krátko, ale nebylo z toho nic.
41'
Střela jednoho z hostujících hráčů byla zblokovaná na rohový kop.
40'
Zappacosta se nyní dostal i ke střele, ale jeho projektil nemířil mezi tři tyče.
39'
Nyní se k centru z pravé strany dostal Zappacosta, ale míč byl zblokovaný obranou.
38'
Opět se hraje především kolem středové čáry, Janov si příliš neví rady, jak přejít přes záložní řadu soupeře.
36'
Manolas zastavil akci soupeře pouze za cenu nedovoleného zákroku. Začíná to na hřišti mírně vřít.
34'
Tohle Badelj zazdil. Záložník Janova dostal míč na hranici šestnáctky, ale místo střely se pokusil o kličku dobíhajícímu obránci a následně velmi nepřesně přihrál přímo na kopačky soupeře.
33'
Neapol nyní aktivním pressingem vyhnala svého soupeře až k jeho vápnu, Janov tak bude muset začít znovu od začátku.
31'
Janov je u míče a tlačí se pomalu vpřed. Neapol má ale dobře seřazené řady a příliš mnoho prostoru nenabízí.
30'
Osimhen byl nyní ostrým zákrokem poslán k zemi, ale sudí nechává hru pokračovat. Tohle se domácím vůbec nelíbí.
28'
Osimhen si naskočil na centrovaný míč z pravé strany, opřel se do něj hlavou, ale těsně přestřelil branku Janova.
26'
Nic kloudného hostující celek nevymyslel, domácí již mají míč na svých kopačkách a míří kupředu.
25'
Janov si vybojoval rohový kop. Dokáže této výhody využít?
24'
Insigne už kulhá do kabin, tohle nevypadá vůbec dobře.
23'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Eljif Elmas.
22'
Insigne je již za postranní čarou a může se ve hře pokračovat. Domácí lavička už chystá střídání.
21'
Hra je nyní delší dobu přerušena, neboť si Insigne natáhl stehenní sval.
19'
Nedáš, dostaneš! Tak přesně tohle se nyní málem naplnilo. Domácí se dostali do rychlého brejku, Osimhen předložil míč Lozanovi, který zkoušel zakončit na zadní tyčku, ale jeho přízemní pokus prolétl těsně vedle!
18'
A mohlo být vyrovnáno. Lerager se dostal ve vápně k odraženému míči, byl tam téměř sám, ale podklouzl a vůbec zakončit nedokázal!
17'
Osimhen se znovu natlačil do vápna, ale pomohl si v souboji s obráncem nedovoleným zákrokem, a tak bude Janov rozehrávat z vápna.
16'
Osimhen se nyní cpal do zakončení, ale na centrovaný míč nedosáhl.
14'
Hraje se především kolem středového kruhu, ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat k zakončení.
12'
Tohle byla velká šance Neapole! Osimhen si osamocený nachystal míč na ose hřiště a vypálil z hranice šestnáctky. Nutno však dodat, že jeho střela byla více než nepovedená a skončil úplně mimo branku.
10'
Domácí se dostávají do vedení! Ze strany přesně nacentroval Mertens na HIRVINGA LOZANA, který z bezprostřední blízkosti dokázal prostřelit brankáře Marchettiho.
9'
Janov se dostal do rychlého kontru, ale Pellegrini trestuhodně vyslal šílený finální centr. Velká škoda pro hostující celek.
8'
Útočná akce Neapole nyní neměla dlouhého trvání, Janov ji zastavil hned v zárodku a míří kupředu.
7'
Je tomu skutečně tak, Osimhen si naskočil na nadýchaný centr, ale vysoce přestřelil.
6'
Neapol ale nadále okupuje vápno svého soupeře. Dostane se někdo k zakončení?
5'
Domácí to sehráli na krátkou vzdálenost, následný centr ale dokázala obrana Janova odvrátit.
4'
Neapol se nastěhovala na útočnou polovinu a vybojovala si roh.
2'
Janov kombinuje po celé šíři hřiště, zatím se ale k brance Mereta příliš nepřibližuje.
1'
Ostrý faul na Osimhena, Neapol bude rozehrávat na útočné polovině.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj – Ruiz, P. Zieliński – Lozano, D. Mertens, L. Insigne – Osimhen.
Náhradníci: Contini, Ospina – Demme, Elmas, Ghoulam, Lobotka, Luperto, Nikola Maksimović, Petagna, Politano, Rrahmani, Rui.

Janov CFC: Marchetti – Goldaniga, A. Masiello, Biraschi – Zappacosta, Lerager, Badelj, Zajc, Pellegrini – Pjaca, Destro.
Náhradníci: Zima, Agostino – Behrami, Brlek, Czyborra, Ghiglione, Melegoni, Pandev, Radovanović, Rovella, C. Zapata, Males..

SSC Neapol

Neapol svůj úvodní zápas zvládla na výbornou, když po výsledku 2:0 porazila Parmu. O svém vítězství rozhodla až v průběhu druhého poločasu.
Jihoitalský celek má i v této sezóně nejvyšší ambice. V té minulé obsadila Neapol sedmou pozici, která jim zajistila účast ve skupinové fázi Evropské ligy.

Janov CFC

Janov v minulé sezóně bojoval o holé přežití v první lize! Nakonec se udržel na poslední nesestupové sedmnácté pozici. Na dálku do posledních duelů bojoval s týmem Lecce, které nakonec spadlo do druhé nejvyšší italské soutěže. V aktuálním ročníku by se janovští chtěli pohybovat ve vyšších patrech tabulky a nemít starosti se záchranou. V úvodním kole začal dobře, když 4:1 porazil nováčka soutěže z Crotone. De facto o své výhře rozhodl v prvním poločase, který vyhrál poměrem 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62