Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Parma - 31. ledna 2021   18:00

Neapol
32' Elmas (Demme) • 82' Politano
2:0
(1:0)
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (77. Nikola Maksimović) – P. Zieliński (70. Bakayoko), Demme, Elmas (77. Hysaj) – Lozano, Petagna (63. Politano), L. Insigne (C).
La Penna – Baccini, Mastrodonato
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Parma
Sepe – Conti, Osorio, Gagliolo, Gi. Pezzella (79. Busi) – Grassi (46. Hernani), Kurtić (81. Cyprien), Brugman (80. Man) – Kucka – Cornelius, Gervinho (C).
Colombi – Brunetta, Hernani, Sprocati, Cyprien, Busi, Mihaila, Iacoponi, Dierckx, Sohm, Man, Zagaritis.

Je konec! Dnešní utkání nakonec podle předpokladů končí výhrou Neapole, která svého soupeře porazila výsledkem 2:0. Ani druhý poločas nám nepřinesla zrovna pohlednou podívanou, ba naopak se hra hodně podobala té z prvního poločasu. Parma dlouhou dobu usilovala o vyrovnávací branku, avšak nakonec se jí za celý zápas nepovedlo proniknout do žádné vyložené šance. Ani Neapol nepředvedla zrovna dobrý výkon, i tak zhruba deset minut před koncem zápasu přidala druhou branku, což rozhodlo o vítězství.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:16.
90+4'
90+3'
Vypadá to, že se žádné další změny skóre už nedočkáme. Neapol se totiž nachází daleko od svého pokutového území, soupeř tak do žádné šance nepouští.
90+1'
Neapol před malým momentem zahrávala standardní situaci z pravé strany, avšak míč se povedlo odvrátit Osoriovi, jenž ho poslal mimo šestnáctku.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je pomalu a jistě rozhodnuto. Uvidíme, zda se bude ještě něco málo nastavovat.
87'
U středového kruhu se povedlo v souboji uspět hostujícímu Manovi, který měl kolem sebe smečku hladových protihráčů, proti které neměl žádnou šanci.
86'
Neapol se nyní usadila kousek od pokutového území, kde se do zakončení pravou nohou dostal Bakayoko. Jeho rána přeci jenom směřoval vedle branky.
85'
Napadající Lozano si nyní v souboji o míč pomohl nedovoleným způsobem, za což klidně mohl vyfasovat žlutou kartu. Nakonec tomu tak ale nebylo.
82'
Neapol právě vstřelila branku!
O vítězi zápasu se zdá být rozhodnuto! Neapol totiž kombinovala na pravém křídle, odkud přiletěl do šestnáctky střílený centr. Ten bránící Osorio zablokoval pouze k osamocenému MATTEU POLITANOVI, který měl na zakončení hodně času. Nakonec se jednalo o ránu levou nohou, jenž skončila až za zády brankáře Sepeho.
81'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Wylan Cyprien.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Neapol i nadále vede nejtěsnějším možným způsobem, Parma je stále o něco málo aktivnější.
80'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Dennis Man.
80'
Di Lorenzo si v souboji jeden na jednoho pohrával s bránícím Kurtićem, který mu ale centrovanou nabídku dokázal srazit. Neapol se chopí dalšího rohu.
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Maxime Busi.
78'
V pokutovém území si našel střeleckou pozici domácí Demme, který udeřil do míče, avšak ten kousek vedle branky zablokoval Osorio.
77'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Elseid Hysaj.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Nikola Maksimović.
76'
Žluté karty přicházejí i nadále. Další jí vyfasoval Brugman, který si zezadu pořádně vyšlápl na nohu Lozana.
75'
Aby toho nebylo málo, tak taktickým způsobem hasil útočnou akci soupeře Demme, který v rukou sudího rovněž uviděl kartónek.
74'
Do pokutového území přiletěl další pohledný centr, na který si dokázal seběhnout aktivně hrající Conti, kterému se nepovedlo zamířit vůbec přesně.
73'
Na hranici malého vápna se povedlo zakročit domácímu Manolasovi, který odvracel do bezpečnějšího prostoru. Neapol je ovšem i nadále pod tlakem.
72'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, za hodně nevybíravý zákrok jí vyfasoval domácí Demme.
71'
Žlutou kartu dostává Andrea Conti (Parma Calcio 1913).
71'
Do pokutového území poté přiletěl zajímavý centr z nohy Contiho, kterému se na zadní tyči povedlo najít Kurtiće, který hlavičkoval vysoko nad.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tiemoué Bakayoko.
69'
Ani tento rohový kop ovšem nepřinesla nic nebezpečného a poté k míči znovu zavítal brankář Sepe, kterému se povedlo přeci jenom najít Hernaniho.
68'
Nepřesnost na domácí straně, při které na nahrávku jen těsně nedosáhl Insigne. Parma tak mohla znovu vhazovat, nyní si vybojovala pátý roh.
67'
U postranní lajny se povedlo odkopnout míč Pezzellovi, jehož nákop trefil před sebou stojícího protihráče. Parma si tak vybojovala další vhazování.
66'
Z vlastní poloviny poté mohl rozehrávat domácí Koulibaly, který šikovně přenášel hru směrem na Manolase, jenž prudkým pasem nastartoval Politana.
65'
Máme za sebou hodinu hry, Neapol i nadále vede jednobrankovým rozdílem. Nyní je ale aktivnější soupeř, který si navíc vybojoval další rohový kop.
64'
Parmě se před malým momentem povedlo dostat míč do domácí branky, avšak o regulérnosti nemohlo být řeč. Jednalo se totiž o jednoznačný ofsajd.
63'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Matteo Politano.
62'
Neapol se marně dožadovala odpískání hry rukou, proto se pokračovalo ve hře. Navíc poprvé o sobě dal vědět Gervinho, který hlavičkoval doprostřed.
61'
Hernani se dokázal prosadit v souboji o míč, načež se mu na levém křídle povedlo oslovit volného Kurtiće, který si přesto nenašel střeleckou pozici.
60'
Hostující celek přesto dokázal nacentrovat do pokutového území, kde to natolik dobře provedl Di Lorenzi, který hlavičkou našel rukavice Ospiny.
59'
Hodně důrazně šel ve svém pokutovém území do souboje Koulibaly, který doslova sestřelil na zem Corneliuse, jenž se marně dožadoval penalty.
58'
Insigne si přichystal centr pravou nohou, jenomže ani v tomto případě se nepovedlo najít nikoho ze spoluhráčů, nýbrž pouze hlavu připraveného protihráče.
57'
Směrem dozadu se poté vracel Kucka, který lehkým kontaktem zatáhl za ruční brzdu. Parma se bude bránit, soupeř totiž zahrává standardní situaci.
56'
Neapol znovu aktivně napadala rozehrávku soupeře, proto to obránce Gagliolo musel vyřešit odkopem na druhou stranu, kde ale číhal Koulibaly.
55'
Domácí obrana si najednou nedala pozor a Cornelius se tak tlačil do zajímavé šance, avšak zakončení pravou nohou poslal výrazně vedle domácí branky.
54'
U postranní lajny čekal na nahrávku hostující Pezzella, který se musel vypořádat s napadajícím Elmasem, jenž ho donutil k zpětné nahrávce.
53'
Nahrávka na pravou stranu měla najít domácího Lozana, který se málem dostal do pokutového území, jenomže nahrávka skončila pouze u Sepeho.
52'
Posléze se do útočného snažení zapojil také Kucka, který se ovšem k ničemu nedostal. Míč byl celým objemem v zámezí, bude se tedy odkopávat.
51'
Parma se vzápětí usadila s míčem na vlastní polovině, kde byl do kombinace zapojen také brankář Sepe, jehož odkop se stal snadnou kořistí Ospiny.
50'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte na domácího Di Lorenza, který se poté postaral o rozehrávku volného kopu.
49'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal také domácí brankář. Po jeho odkopu se do vzdušného souboje pouštěl Cornelius, který ovšem neuspěl.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal hostující brankář Sepe, kterému se povedlo rozehrát na levou stranu, kde se nacházel Pezzella.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Hernani.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesla atraktivní podívanou. Celou dobu jsme totiž sledovali boj ve středu hrací plochy, který nakonec přeci jenom přinesl jedinou vyloženou šanci, kterou se domácímu Elmasovi povedlo využít. Neapol měla územní převahu, což bylo před zápasem pochopitelné, avšak sama měla problémy s přechodem do šestnáctky soupeře. Parma toho směrem dopředu moc nepředvedla a prohrává o jednu branku.
45+1'
45+1'
Parma zahrávala svůj třetí rohový kop z levé strany, avšak ani tentokráte nepřišlo žádné nebezpečí.
45'
Zavánělo to další žlutou kartou, nicméně podle sudího v souboji fauloval domácí Lozano.
44'
Ospina si poměrně dlouho pohrával s míčem, načež se mu přesně povedlo rozehrát na Zielińskiho, který měl na zádech hned dvojici napadajících hráčů.
42'
Parma nyní poměrně dlouho pracovala s míčem na polovině soupeře, kde to nahrávkou podél autové lajny zkoušel Conti, který našel pouze Ruie.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Koulibaly to neprovedl zrovna nejlépe, při snaze o odkop trefil před sebou stojícího Grassiho, od kterého se málem míč odrazil ke Corneliusovi.
38'
Do úzkých se poté dostal také Petagna, kterému se přesto povedlo na zádech podržet protihráče, jenomže Parmě se přesto povedlo odrazit tento výpad.
37'
S prudkou nahrávkou si poté musel poradit Zieliński, kterému se povedlo procedit míč na opačnou stranu, odkud Grassi nahrával pouze do ofsajdu.
36'
Napadající Kucka nakonec nedonutil rozehrávajícího Manolase k chybné nahrávce. Naopak se domácí celek dostal vpřed, kde ale dlouho nevydržel.
35'
Parma to bude mít pochopitelně hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může otočit.
32'
Hned první vyložená šance tohoto zápasu končí přesným zásahem! Neapol se totiž prokousala na druhou stranu, kde se ELIF ELMAS fantastickým způsobem prokličkoval až do pokutového území, kde se mu povedlo zamířit přesně do protipohybu brankáře Sepeho, který tak byl naprosto bez šance.
31'
Žlutou kartu dostává Giuseppe Pezzella (Parma Calcio 1913).
30'
Kousek od pokutového území soupeře si útočným faulem vypomohl hostující Kurtić, který podle pomezního sudího navíc nacházel v jasném ofsajdu.
29'
Rohový kop byl k vidění také na opačné straně hrací plochy. Zieliński to zkoušel směrem k malému vápnu, kde kolega Manolas pouze prolétl vzduchem.
28'
Na pořadu dne byl další rohový kop, v tomto případě pro hostující tábor. Jednalo se o snadnou práci pro brankáře Ospinu, který rychle odkopával.
27'
Už se opět pokračuje ve hře. Brankář Sepe nakonec obstaral odkop od své branky, který se mu velice přesně povedlo poslat na kopačku Corneliuse.
26'
Ani tento rohový kop nepřinesla nic nebezpečného, navíc se po jednom ze soubojů ocitl na zemi hostující hráč, hlavní sudí tak pro jistotu raději přerušil hru.
25'
Neapol to poté zkoušela centrem do pokutového území, jenomže Lozana dokázal rychle zablokovat Pezzella. Domácí budou zahrávat rohový kop.
24'
Gervinho si na levém křídle řekl o nahrávku do běhu, což Kucka sice pochopil, avšak nepřesnou nabídku nakonec poslal pouze k Di Lorenzimu.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Sledujeme poměrně dost nepřesností, k šancím to tedy nevede.
22'
Znovu se během krátkého časového úseku dostal k míči brankář Sepe, kterému se sice povedlo přenést hru na pravou stranu, kde si faulem pomohl Rui.
21'
Parma zahrávala rohový kop z levé strany, který se nakonec snesl ke vzdálenější brankové konstrukci, což byla snadná práce pro Koulibalyho.
20'
Jednoduchým odkopem ke středovému kruhu to vyřešil hostující Gagliolo. Tomu se nakonec povedlo najít Corneliuse, kterého zezadu skolil Koulibaly.
19'
Poté Zieliński dokázal na levém křídle nastartovat Insigneho, který se poté pokoušel přenést hru na volného Lozana, jenž se k míči ale nedostal.
18'
Na vlastní polovině si poté pohrával s míčem domácí Koulibaly, který se na druhé straně pokoušel nastartovat Insigneho, pro kterého byla nahrávka prudká.
17'
Hlavní sudí si v krátkém časovém sledu všiml další hry rukou, tentokráte v podání Insigneho, který se výroku hlavního rozhodčího pořádně diví.
16'
Na opačné straně se daleko s míčem nedostal hostující Kucka, kterému chyběla podpora spoluhráčů. Čistým způsobem poté zasahoval záložník Demme.
15'
Tak nakonec mu na pomoc přispěchal ještě Zieliński, přesto se rozehrávky chopil právě Insigne. Útočným faulem se ovšem prezentoval Manolas.
14'
Neapol si nyní vybojovala další rohový kop, z pravé strany ho bude moci rozehrát Insigne.
13'
Napadající Petagna donutil obránce Osoria k další zpětné nahrávce až na brankáře Sepeho. Posledně jmenovaný si i nyní troufl na rozehrávku po zemi.
12'
Insigne to z levé strany zkoušel centrovanou nabídkou do pokutového území, avšak tam se ve vzduchu dokázal uplatnit hostující zadák Osorio.
11'
Parma nikam nespěchala, ba naopak se do rozehrávky zapojil také brankář Sepe, který v tomto případě rozehrávkou našel pouze domácího Demmeho.
10'
Do protiútoku se poté dostával hostující Kurtić, který přesto s míčem raději počkal na další spoluhráče. Nakonec jsme sledovali nahrávku na Brugmana.
9'
Do volného prostoru si poté seběhl domácí Di Lorenzo, který to zkoušel pohotovým centrem do pokutového území, kde ale zakročil Gagliolo.
8'
Neapol poté rozehrávala standardní situaci z útočné poloviny, jenomže při zpracování si rukou pomohl záložník Elmas, čehož si všiml také hlavní sudí.
7'
Neapol si vybojovala rohový kop z pravé strany, k jehož rozehrávce se nakonec postavil Insigne. Jeho vzdušnou nabídku ale odklízel Gagliolo.
6'
Žlutou kartu dostává Riccardo Gagliolo (Parma Calcio 1913).
5'
Posléze měl u postranní lajny příliš málo času domácí Rui, který nakonec trefil před sebou stojícího Contiho, od jehož kopačky šel míč směrem do zámezí.
4'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Sepe, kterému se odkopem povedlo přenést hru na pravou stranu hrací plochy, kde měl k míči daleko Conti.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nahrávku v podání Osoria, který se na druhé straně pokoušel najít Grassiho, před kterým zakročil Rui.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – P. Zieliński, Demme, Elmas – Lozano, Petagna, L. Insigne (C).
Náhradníci: Contini, Meret – Bakayoko, Cioffi, Politano, Rrahmani, Lobotka, Hysaj, Nikola Maksimović, Osimhen, Ghoulam.

Parma Calcio 1913: Sepe – Conti, Osorio, Gagliolo, Gi. Pezzella – Grassi, Kurtić, Brugman – Kucka – Cornelius, Gervinho (C).
Náhradníci: Colombi – Brunetta, Hernani, Sprocati, Cyprien, Busi, Mihaila, Iacoponi, Dierckx, Sohm, Man.

Rozhodčí: La Penna – Baccini, Mastrodonato.
Parma Calcio 1913

Na opačné straně stojí trápící se Parma, která se v tomto duelu bude pokoušet o velké překvapení. Parmě se letos výsledkově ani herně vůbec nedaří, momentálně z toho je až devatenáctá pozice, což znamená sestupové pásmo. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě pouhých třináct bodů, avšak vítězství by ho klidně mohlo katapultovat na sedmnáctou pozici před Turín. Parma má vůbec nejhorší formu ze všech týmů Serie A, na letošní třetí výhru čeká opravdu dlouho. Poslední bodový zisk přišel v předminulém kole, kdy se Parmě povedlo remizovat se Sassuolem 1:1.
SSC Neapol

Fotbalisté Neapole se v současné době nacházejí na šesté pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu, což je pro tenhle ambiciózní celek rozhodně málo. SSC Neapol má na svém kontě čtyřiatřicet bodů, avšak na třetí AS Řím ztrácí pouhé tři body. Domácí tým tohoto zápasu z posledních pěti duelů prohrál hned dvakrát, letošní šestá porážka přišla v minulém kole, kdy Neapol podlehla domácí Veroně poměrem 1:3. Neapol je navíc až osmým nejlepším domácím týmem, na svém kontě má devět zápas, nicméně ztratila body hned ve čtyřech případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SSC Neapol a Parma Calcio 1913.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62