Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Juventus - 19. prosince 2020   20:45

0:4
(0:2)
Juventus
23' Kulusevski  (Sandro) • 26' Ronaldo  (Morata) • 48' Ronaldo  (Ramsey) • 86' Morata  (Bernardeschi)
Parma
Sepe – Iacoponi (60. Busi), Osorio, Alves (C), Gagliolo – Hernani, Sohm, Kurtić (85. Brugman) – Kucka (60. Cyprien) – Cornelius (61. Inglese), Gervinho (46. Karamoh).
Gianpaolo Calvarese
Stadio Ennio Tardini, Parma
Juventus
Buffon – de Ligt, Bonucci (C) (76. J. Cuadrado), Danilo – Kulusevski, McKennie (76. Portanova), Bentancur, Ramsey (68. Bernardeschi), Sandro – Morata, Ronaldo (82. Chiesa).

Skončilo nám utkání 13. kola Serie A mezi Parmou a Juventusem. Hosté až překvapivě snadno potvrdili roli favorita a Parmu porazili jednoznačně 4:0. Dvakrát se trefili už v prvním poločase, nejprve skóroval Dejan Kulusevski a po něm také Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr si připsal druhou branku v utkání hned na začátku druhého poločasu a rázem to bylo 0:3. V 86. minutě se trefila Stará dáma ještě jednou. Na velmi dobrý centr Bernardeschiho si totiž naběhl Álvaro Morata. Turínský tým tak po neúplném 13. kole stáhl náskok vedoucího AC Milán na jediný bod, ovšem právě AC má společně s Interem zápas k dobru. Parma je po dnešku na 15. pozici.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 8:10.
90+2'
90+1'
Domácí rozehrají ještě jednu standardní situaci. Gigi Buffon si co nejlépe diriguje obranu, aby nepřišel o čisté konto.
90+1'
Nastavovat se bude jen jedna minuta. Nastavený čas tráví na míči Parma.
90'
Juventus sice přímý kop domácích bez problémů odvrátil, ale záhy přišla akce po pravé straně. Danilo si centr domácích srazil směrem na bránu a nakonec mohl být rád, že si nedal vlastence. Buffonovu tyč minul opravdu jen o pár centimetrů.
89'
Ale šance ke snížení tady je. Parma rozehraje přímý kop z velmi dobré pozice.
88'
Utkání se už jen z obou stran dohrává. Domácím je jasné, že dnes na body neměli nárok, zatímco Juventus jednoznačně dominoval.
86'
Juventus právě vstřelil branku!
Hosté přidávají ještě jeden gól, o který se postaral ÁLVARO MORATA. Lví podíl na této brance ale má Bernardeschi, který ze své kopačky vyslal fantastický centr španělskému útočníkovi přímo na hlavu. Bruno Alves dopřál Moratovi prostor a to se rozhodně nevyplatilo. Forvard Juventusu zakončil hlavou přesně k tyči. 0:4. Asistence: Federico Bernardeschi.
85'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Gastón Brugman.
84'
Parma mohla zamířit do otevřené obrany, ale dobře se vracející Rodrigo Bentancur předvedl skvělý obranný zákrok.
83'
Manolo Portanova ukázal, že umí vystřelit z dálky. Jeho pokus se točil k zadní tyči, ale Luigi Sepe parádně vyrazil.
82'
Cristiano Ronaldo dnes hattrick nevstřelí, ale vůbec ho to nemrzí. Své místo s úsměvem přenechává Federicu Chiesaovi, jenž v minulém kole vstřelil gól Atalantě.
82'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Federico Chiesa.
81'
Hosté nechali domácí celek vypálit ze střední vzdálenosti. Wylan Cyprien ale svatyni italského mistra netrefil.
80'
Na začátku 80. minuty se Juventus opět podíval dopředu. Dejan Kulusevski si přebral míč do strany, ovšem pozdější přihrávkou nedokázal najít Ronalda číhajícího na hranici malého vápna.
79'
A právě Cuadrado o chvíli později zakročil hlavou proti dlouhému přenesení přes celou šíři hrací plochy.
78'
Yann Karamoh vyrazil vpřed proti Cuadradovi, ale čerstvý fotbalista Juventusu jej dokázal pokrýt.
77'
Hlavní rozhodčí viděl na půlce hřiště nedovolený zákrok na středopolaře Kurtiće. Míč tak připadne k nohám domácích.
76'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Manolo Portanova.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Juan Cuadrado.
75'
Gianluigi Buffon sice fantasticky vychytal Ingleseho, ovšem znovu byl pískán ofsajd. Takže zákrok mu připsán nebude.
74'
Chytrý centr Bruna Alvese našel u zadní tyče Riccarda Gagliola. Krajní bek Parmy si naběhl šikovně, jenže míč v rozhodující chvíli netrefil ideálně. Buffon měl velké štěstí, jinak by zřejmě hosté inkasovali.
73'
Álvaro Morata se objevil v dobré pozici úplně sám před brankářem Sepem, ovšem také on byl chycen v ofsajdové pasti.
72'
Juventus nikam nespěchá. Přihrává si mezi stopery na vlastní půlce a kontroluje hru.
72'
Došlo k zajímavé hlavičce, jenže Roberto Inglese stál v ofsajdu, takže případná branka Parmy by platit nemohla.
71'
Většina hráčů se stěhuje do pokutového území Juventusu. Jasmin Kurtić totiž bude rozehrávat rohový kop.
70'
Přetažený centr v podání domácích skončil v zámezí. Buffon bude mít práci s odkopem od brány.
70'
Jasmin Kurtić chyboval při rozehrávce. Měl štěstí, že jej spoluhráč zachránil, neboť vyhrál souboj s Bentancurem.
69'
Autové vhazování opět připadne k moci hostujících fotbalistů. Rozehrávat bude stoper Danilo.
68'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Federico Bernardeschi.
67'
Kulusevského zajímavý centr hledal Moratu, ovšem Luigi Sepe vystartoval z brány a tuto pobídku zpacifikoval.
66'
Také Andrea Pirlo se chystá na to, že bude střídat. Nicméně hra ještě pokračuje, takže na první změnu Juventusu si budeme muset počkat.
65'
Centr Jasmina Kurtiće hledal u zadní tyče Karamohu. Těsně před útočníkem Parmy šel ale do výskoku Bonucci, který zvládl své defenzivní povinnosti dobře.
63'
Po dlouhé době se také Parma usadila před Buffonovou bránou. Na konci své souhry pálil Bruno Alves z velké dálky. Gianluigi Buffon si ale ostrý projektil pohlídal.
62'
Cristiano Ronaldo si stačil doběhnout míč a protlačil jej pod brankářem Sepem. Byl už však ve velké úhlu, tak raději volil přihrávku proti noze Moratovi. Útočník turínského týmu ale netrefil míč vůbec dobře.
61'
Dejan Kulusevski až příliš ostře odtlačil protihráče od balónu. Záložníkovi Juventusu je tak pískán nedovolený zákrok.
61'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Roberto Inglese.
60'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Simone Iacoponi, přichází Maxime Busi.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Wylan Cyprien.
59'
Stará dáma se dnes baví fotbalem. Podniká jednu akci za druhou. I když nám do konce zápasu zbývá třicet minut, tak je téměř jasné, že tři body dnes poputují do Turína. Ve fotbale je však možné vše...
58'
Nechybělo moc a Cristiano Ronaldo by měl na svém kontě hattrick. Po rohovém kopu se opět vyšplhal do vzduchu nejvýše, ale tentokrát bránu o pár čísel minul.
57'
Domácí se znovu dostali do úzkých. Centr ze strany musel odvracet nad svou bránu Jasmin Kurtić.
57'
Hra se přenesla na střed hřiště. Také Parma se pokouší něco vymyslet směrem dopředu, ale dnes jí to opravdu nejde.
55'
Juventus kopal další roh, po kterém se už radoval ze čtvrtého gólu. Dorážející de Ligt ale v době McKennieovy střely zůstal v ofsajdu, takže po konzultaci s VARem branka neplatí.
54'
Na hranici pokutového území zůstal Bonucci, jenž pálil z otočky. Obránci Parmy si ale poradili.
53'
Záhy přišel další roh, který byl tentokrát rozehrán na krátko. Stará dáma pořád drží míč a snaží se si vytvořit co nejlepší palebnou pozici.
52'
Juventus se opět dostal na soupeřovu polovinu díky rohovému kopu. K zakončení se ale fotbalisté v oranžových dresech nedostali.
50'
Gianluigi Buffon musel řešit velice těžkou situaci ve vlastním vápně. Čisté konto ale dvaačtyřicetiletý gólman uhájil.
48'
Pár minut po pauze přidává Juventus třetí branku a v dnešním klání směle kráčí za sedmou výhrou v této ligové sezoně. Aaron Ramsey poslal míč na CRISTIANA RONALDA, který si jej ve velké rychlosti přehodil na levačku a tou parádně zamířil po zemi k zadní tyči. Sepe byl bezmocný a Ronaldo se raduje z druhé vstřelené branky v zápase. 0:3. Asistence: Aaron Ramsey.
48'
Tanečky Aarona Ramseyho sice byly u rohového praporku pohledné, ale následný centr bez potíží odvrátil Bruno Alves.
47'
Matthijs de Ligt inkasoval nepříjemný faul domácích. Zdá se však, že talentovaný nizozemský stoper bude v pořádku.
46'
Leonardo Bonucci velmi zkušeně zvládl situaci po nákopu domácích. Sice mu na záda tlačil Karamoh, ale kapitán Juventusu si vyjel a poté s přehledem přihrál.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Yann Karamoh.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl převahu Juventusu a dvě branky v síti Parmy. Skóre ale mohli otevřít domácí, kdyby Juraj Kucka lépe trefil míč při své šanci v 15. minutě. O pár minut později přišla první šance hostů a ve 23. minutě první gól. Záložník Kulusevski přesně trefil balón po přihrávce Sandra. O tři minuty později se svěřenci trenéra Pirla radovali podruhé, a to když se trefil Cristiano Ronaldo. Parma poté opadla a měla štěstí, že neinkasovala i potřetí.
45+1'
45+1'
Obrovskou šanci měl Leonardo Bonucci, jenž se dostal k teči na malém vápně. Byl sice pohotový, ale svatyni Parmy o kousek minul.
45'
A na konci 45. minuty přijde ještě jeden rohový kop, rozehraje jej Bentancur.
44'
První poločas nám pomalu míří do svého závěru. Turínské mužstvo kontroluje hru a také tempo zápasu. Vede o dvě branky, takže rozhodně nemá kam spěchat.
43'
Juventus se celkem rychle dostal na soupeřovu polovinu. K hlavičce se na hranici šestnáctky dostal Danilo, jehož zakončení se ale s přesností nepotkalo.
42'
Do rozehrávky Juventusu se zapojil také Gianluigi Buffon, jenž okamžitě přihrál na levou stranu de Ligtovi.
41'
Andreas Cornelius hlasitě protestoval, neboť se mu nelíbilo, že mu byl zapískán útočný faul.
40'
První žlutou kartu v zápase viděl hostující obránce Danilo. Celkem nevybíravě sestřelil domácího hráče, takže karetní trest přijít musel.
39'
Střelecký pokus Álvara Moraty byl sražen do zámezí. Juventus se chystá k rozehrávce rohového kopu na krátko.
38'
Na Kulusevského přihrávku jen o pár centimetrů nedosáhl McKennie. Hosté se ale znovu velice zajímavě dostali až do pokutového území soupeře.
37'
Weston McKennie se taktéž provinil nedovoleným zákrokem. Juventus ale výborně napadá, takže Parma se těžko dostává z vlastní poloviny.
36'
Juraj Kucka byl nedovoleně stažen k zemi. Hlavní rozhodčí si této situace samozřejmě všiml a nyní přisuzuje míč ve prospěch domácích.
35'
Těžiště hry se přeneslo k půlící čáře. V tomto prostoru se Parma pokouší kombinovat.
34'
Před bránou Parmy vznikla nepřehledná situace, po které přišel nadýchaný centr Ronalda z levé strany. Pobídka však zamířila do míst, kde nikdo z hostů nestál.
34'
Rodrigo Bentancur si chystá balón k dalšímu rozehrání standardní situace.
33'
Luigi Sepe sebral centrovaný míč do své náruče. O pár sekund později rozehrál na pravou stranu, ale Parma stejně o míč přišla.
32'
Tvrdá rána z druhé vlny ihned po rozehrání rohu nebyla pro zkušeného Buffona problémem. Dlouholetý italský reprezentant zakročil.
31'
Domácí se dostali do vápna a rozhodně nebyli daleko ke gólu. Riccardo Gagliolo poslal před bránu střílený centr, který ovšem Gigi Buffon vyrazil konečky prstů na rohový kop.
30'
Sepeho odkop nebyl úplně přesný. Balón skončil v zámezí, a proto budou hosté záhy opět vhazovat.
29'
Cristiano Ronaldo vyslal zajímavou a technickou ránu z prvního doteku. Jeho pokus minul horní růžek u zadní tyče zhruba o metr.
28'
Gervinhovi míč utekl do zámezí. Autového vhazování se tak ujímá Danilo, jenž uvede míč do hry.
27'
Hra se přenesla na polovinu Juventusu. Parma chce zahrozit po pravé straně.
26'
O tři minuty později přidává Juventus další gól! Svou jedenáctou trefu v sezoně si připisuje portugalský kanonýr CRISTIANO RONALDO. Álvaro Morata poslal parádní centr, ke kterému se Ronaldo dostal opravdu obrovským výskokem. Při zakončení jen nastavil hlavu a přesně zamířil. 0:2. Asistence: Álvaro Morata.
25'
Tato branka určitě hosty uklidní. Přesně takovýto vývoj si představovali, naopak Parma bude jistě věnovat větší úsilí i směrem dopředu.
23'
Postupný útok nakonec Juventusu vyšel na jedničku. Turínský celek se zásluhou Aléxe Sandra dostal až k vápnu domácích. Právě Sandro poté vyslal přízemní přihrávku, kterou Morata nechal proskočit k zadní tyči. V tomto prostoru se pohyboval DEJAN KULUSEVSKI, jenž nasměroval míč nechytatelně k zadní tyči. 0:1. Asistence: Aléx Sandro.
22'
Hosté zakládají další akci až ze své poloviny. Dopředu ale rozhodně nespěchají.
21'
Sepe zvládl celkem obtížnou přihrávku spoluhráče odkopnout s přehledem. Větší držení míče má sice Juventus, ale Parma je nebezpečná hlavně z brejkových situací.
20'
Po velké nepřesnosti domácích v rozehrávce se do slibné pozice dostal Rodrigo Bentancur. Záložník Juventusu měl před sebou volný prostor, a proto pelášil až do šestnáctky. V pokutovém území vypálil levačkou, ale Sepe si veškerý prostor pokryl a zakročil.
19'
Matthijs de Ligt si počkal na odražený míč a jelikož byl napadán Corneliusem, tak raději zvolil přihrávku k Buffonovi.
18'
Cristiano Ronaldo zrovna vybíhal z ofsajdu, takže se nemohl zapojit do další souhry Juventusu.
17'
Po akci na pravé straně se dostal Álvaro Morata do celkem kloudné pozice. Akci chtěl ještě vyšperkovat patičkou, ale tou Ronalda nenašel.
15'
Fantastický Gianluigi Buffon teď zachránil hosty před inkasováním! Juraj Kucka si nabíhal k zadní tyči na chytrý přízemní centr a v rozhodující chvíli vypálil z první, ale Buffon se stačil přemístit rychle.
15'
Parma se zatáhla a čeká, co soupeř vymyslí. Juventus si ale v kombinační fázi nepočíná zrovna nejrychleji.
14'
Matthijsi de Ligtovi se vůbec nepovedlo přenesení hry na opačnou stranu. Odražený míč ale získali muži v oranžovém, takže obléhání branky Parmy pokračuje.
12'
Kombinace hostů byla poměrně zdlouhavá, ale nakonec i nebezpečná. Z ničeho nic se k centru odhodlal Bentancur, jenž hledal Moratu. Útočník Juventusu nezvládl zpracování, ale z pohledu Staré dámy se jednalo o zajímavý náznak.
11'
Chyba útočníka Corneliuse, jenž se zbytečně zapomněl za defenzivní linií hostů. Pískán je ofsajd a k míči se zadarmo dostává Juventus.
10'
Juraj Kucka sprintoval s míčem na noze několik metrů. Slovenský středopolař si nakonec vynutil faul, takže u balónu zůstane domácí Parma.
9'
Centr Aléxe Sandra z levé strany špatný nebyl, ale i tentokrát svou defenzivní činnost zvládl Bruno Alves.
8'
Domácí se ale bez větších komplikací ubránili a nyní hru vyhnali k půlící čáře.
7'
Hosté získávají zajímavou standardní situaci. Rozehrávky se ujme Rodrigo Bentancur.
6'
Parma zahrozila. Po zisku míče se dokonce hnala do přečíslení, ale jindy neomylný Gervinho tentokrát nezvládl technickou finesu na hranici vápna. Balón se poté odrazil k Hernanimu, jehož rána přesná nebyla.
5'
Juventus se dostal k zakončení, ovšem Luigi Sepe neměl s nikterak důraznou střelou sebemenší problém.
4'
Aaron Ramsey získal balón na hranici šestnáctky po chytré přihrávce Ronalda. Reprezentant Walesu pro svůj celek vybojoval rohový kop.
4'
Na zemi se ocitl právě Morata, jenž byl zezadu atakován. Juventus se ujímá rozehrávky zhruba z poloviny hřiště.
3'
Álvaro Morata si počkal na přihrávku, která ale mířila do ofsajdu. Přesto španělský útočník ve hře pokračoval, neboť praporek šel nahoru až po skončení celé akce.
1'
Domácí se na konci první minuty dostali k přízemnímu centru z pravé strany. Hernani ale našel pouze náruč Buffona.
1'
Parma dnes hraje v černobílé kombinaci, která hlavně v domácích duelech patří Juventusu. Stará dáma tak oblékla oranžové dresy.
1'
Pikantní bude tento zápas primárně pro velezkušeného brankáře Juventusu Gianluigiho Buffona. Buffon je odchovancem Parmy, ze které až ve třiadvaceti letech přestoupil do turínského celku. Dnes dostává šanci mezi třemi tyčemi před Wojciechem Szczęsnym.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Osorio, Alves (C), Gagliolo – Hernani, Sohm, Kurtić – Kucka – Cornelius, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Balogh, Karamoh, Dezi, Brugman, Valenti, Cyprien, Ricci, Brunetta, Busi, Camara, Inglese.

Juventus FC: Buffon (C) – de Ligt, Bonucci, Danilo – Kulusevski, McKennie, Bentancur, Ramsey, Sandro – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Szczęsny, Pinsoglio – J. Cuadrado, Chiesa, Rabiot, Bernardeschi, Da Graca, Dragusin, Portanova, Frabotta.

Rozhodčí: Gianpaolo Calvarese.

PARMA CALCIO 1913

Fotbalisté Parmy jsou v tabulce Serie A na 14. příčce. Ve dvanácti odehraných zápasech vyhráli jen dvakrát, zatímco šestkrát remizovali. Svěřenci trenéra Liveraniho jsou zatím společně s Juventusem remízovým králem, nikdo jiný tolik zápasů, ve kterých se body dělily, neodehrál. V měsíci prosinci odehrála Parma tři zápasy, ve všech remizovala. S Beneventem a Cagliari 0:0 a s AC Milán 2:2. Je však pravdou, že Parma už pět zápasů v řadě neprohrála, naposledy nebodovala 22. listopadu na hřišti AS Řím. Nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový křídelník Gervinho.

JUVENTUS FC

Turínský velkoklub také v této sezoně obhajuje titul v italské soutěži. Do ligy ovšem moc suverénně nevstoupil a ještě se neocitl v čele tabulky. Momentálně je tým kouče Pirla na třetí pozici se ziskem 24 bodů ve dvanácti odehraných zápasech. Na AC Milán, který je na čele tabulky, ztrácí Juventus 4 body, na druhý Inter Milán ztrácí body 3. Stará dáma má ale v posledních týdnech dobrou formu, od začátku listopadu totiž neprohrála ani jeden soutěžní duel. Momentálně tak drží sérii 11 zápasů bez prohry. O minulém víkendu dokázal Juventus vyhrát na hřišti FC Janova 3:1, ve středu ale na domácí půdě pouze remizoval s Atalantou 1:1. Nejlepším střelcem týmu je Cristiano Ronaldo, jenž v osmi zápasech vsítil deset branek. Na druhém místě v týmové tabulce střelců je španělský útočník Álvaro Morata, který však nastřílel hned o sedm gólů méně než Ronaldo.
Přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu z italské Serie A. Fotbalisté celku Parma Calcio 1913 dnes vyzvou Juventus Turín. Výkop zápasu 13. kola je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62