Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Lazio - 10. ledna 2021   15:00

0:2
(0:0)
Lazio
55' Alberto  (Lazzari) • 67' F. Caicedo  (S. Milinković-Savić)
Parma
Sepe – Busi, Alves (C), Osorio (46. Ricci), Valenti (34. Balogh) – Brugman (63. Inglese) – Kurtić, Hernani, Sohm (75. Mihaila), Gervinho – Cornelius.
Pairetto – Giovane, Rossi
Stadio Ennio Tardini, Parma
Lazio
Reina – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari (84. Patric), S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (71. Cataldi), Alberto (65. Akpa-Akpro), Marušić (84. D. Anderson) – F. Caicedo (71. Pereira), Immobile (C).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lazia, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Hostující celek měl v průběhu druhého poločasu mnohem více ze hry, navíc se krátce po změně stran dostal do vedení. Římané navíc během několika minut udeřili podruhé, načež si dvoubrankové vedení dokázali pohlídat až do závěrečného hvizdu. Parma se sice snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže směrem dopředu jí to dnes moc nevycházelo. Zejména ve druhém dějství byla prakticky neškodná.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:9. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:6.
90+3'
90+2'
Daleko to měl k míči Bastos, který na prudkou nahrávku nakonec nedosáhl. Parma bude sice vhazovat, avšak do konce zápasu nezbývá moc času.
90+1'
Tak ještě jednou si s míčem zahrál hostující brankář Reina, který si vyměnil míč s vedle stojícím Acerbim a poté znovu roztáhl hru směrem k autové lajně.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Lazio zcela určitě získá všechny tři body. Parma Calcio se navíc v tuto chvíli pouze brání.
87'
Útočný výpad Lazia ovšem přinesl další ofsajd, tentokráte z díly těch velice těsných. Immobile se přesto nacházel za domácí defenzívou.
86'
Reina si musel dát na rozehrávku velký pozor, nakonec se mu povedlo přesně rozehrát na naprosto osamoceného Cataldiho, jenž dostává míč směrem vpřed.
85'
Poměrně dost místa měl za pokutovým územím domácí Mihaila, který si navedl míč na pravou nohu, avšak poté svůj pokus poslal přímo doprostřed branky.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Patric.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Djavan Anderson.
83'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku tohoto zápasu, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Parma je stále dost neškodná, hosté tak nemají žádný problém.
82'
Pereira se v krátkém časovém sledu dostal k dalšímu zakončení, ani tentokráte však nemířil mezi tři tyče domácí branky. Sepe tak rozehrál urychleně.
81'
U středového kruhu se povedlo kombinaci soupeře vystihnout domácímu Hernanimu, který v tísni musel nahrávat za sebe, kde mu s rozehrávkou pomohl Busi.
80'
Snad poprvé se k míči dostal také nový muž na hrací ploše Pereira, který to po krátkém driblinku zkoušel střelecky. Svým pokusem nedonutil Sepeho k zákroku.
79'
Za obranu soupeře si poté chtěl seběhnout hostující kapitán Immobile, který ovšem v osobním souboji s Alvesem fauloval. Parma okamžitě rozehrála po zemi.
78'
Míč se snesl směrem do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro hostujícího Marušiće. Jeho nabídka ovšem našla pouze nohu pozorného Ingleseho.
77'
Parma si vybojovala další rohový kop, který se kroutil směrem do branky soupeře. Reina ovšem prokázal svou připravenost a centr dokázal včas vyboxovat.
76'
Poté se až do pokutového území dokázal protáhnout domácí Inglese, který místo zakončení zkoušel nahrát do malého vápna, kde včas odvracel Luiz Felipe.
75'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Simon Sohm, přichází Valentin Mihaila.
74'
Do akce se posléze dostal pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se ocitl hostující Marušić. To potvrdil také následný opakovaný záběr.
73'
Po delší době se navíc k míči dostal také brankář Reina, který na jedničku roztáhl hru k pravé autové lajně. Tam se nacházel Lazzari, který míří směrem kupředu.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. S Parmou to nevypadá vůbec dobře, domácí celek stále hraje bez míče a prohrává o dvě branky.
71'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Andreas Pereira.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
68'
Žlutou kartu dostává Jean-Daniel Akpa-Akpro (S. S. Lazio).
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hostující celek odskakuje na rozdíl dvou branek! Sergej Milinković-Savić si dokázal na hranici pokutového území narazit s Immobilem, který mu velice přesně vracel do běhu. Ven z branky se musel vydat brankář Sepe, který byl u míče příliš pozdě. Milinković-Savić tak píchl do míče, načež do prázdné branky zamířil vedle stojící FELIPE CAICEDO.
67'
Sepe nyní mohl pohodlně rozehrávat od své branky, přičemž to po zemi zkoušel na vedle stojícího Ingleseho. Parma to zkouší velice pozvolnou kombinací.
66'
Žlutou kartu dostává Botond Balogh (Parma Calcio 1913).
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
64'
Římané měli k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice. Centrovaná nabídka sice přinesla hlavičku, avšak obránce Felipe se nacházel pouze v ofsajdu.
63'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Roberto Inglese.
63'
Hodně nebezpečný zákrok nyní předvedl domácí Hernani, který loktem fauloval soupeře a obdržel kartu žluté barvy.
61'
K zajímavému pokusu se před malým momentem dostal Alberto, který si za pokutovým územím našel prostor k zakončení. To ale proletělo kousek vedle.
60'
Na pořadu dne byl další rohový kop domácích, který ani tentokráte nepřinesl nic nebezpečného. Naopak sledujeme rychlou protiakci hostujícího celku.
59'
Podél levé autové lajny si to na sebe vzal domácí Balogh, který se dostal celkem daleko. Včas ho dokázal eliminovat Alberto, od kterého šel míč na rohový kop.
58'
Parma to tedy bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se tak může otočit.
56'
Z předchozího souboje si lehkou tržnou ránu odnesl domácí středopolař Hernani, který je ošetřován za postranní lajnou. Parma bude chvíli hrát v deseti.
55'
Tentokráte se už Lazio dostává do zaslouženého vedení! Na pravou stranu si do volného prostoru dokázal seběhnout křídelník Lazzari, který to poté udělal parádním způsobem. Zpětnou nahrávkou totiž našel naprosto osamoceného LUISE ALBERTA, který pravou placírkou zamířil přesně do protipohybu brankáře Sepeho.
55'
Lazio si vybojovalo rohový kop z levé strany, který přinesl obrovskou šanci. Míč totiž směřoval na zadní tyč, kde se po odrazu od domácího hráče dostal k míči Felipe, který ale netrefil prázdnou branku.
54'
V obraně se ovšem povedlo včas vystoupit pozornému Acerbimu, který na jistotu odvracel pouze na tribunu stadionu. Autové vhazování tak obstaral Busi.
53'
Parma se přesto s míčem udržela na polovině soupeře, kde pokračovala v celkem zdlouhavé kombinaci. Obránce Balogh to poté zkoušel pasem na Kurtiće.
52'
Posléze to na sebe vzal domácí Gervinho, kterému se nakonec povedlo přenést hru na pravou stranu, kde to hodně nepovedeným centrem zkoušel Kurtić.
51'
Římané se postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu hrací plochy. Lazzari poté spolupracoval s Milinkovićem-Savićem, jehož centr ale odklidil Brugman.
50'
Znovu byl do rozehrávky svého celku zapojen také zkušený brankář Reina, který si nejprve lehce pohrál s míčem, načež ho rozehrál přímo na nohu Alberta.
49'
Poměrně dlouho si s míčem pohrával obránce Radu, kterému se nakonec povedlo přenést hru do volného prostoru, kde to výpadem na druhou stranu vzal Marušić.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu mohl od své branky rozehrávat hostující brankář Reina, který nakonec po zemi hledal Acerbiho, jenž ještě roztáhl hru dále.
47'
Odstartoval nám druhý poločas tohoto zápasu, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yordan Osorio, přichází Giacomo Ricci.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec žádnou branku nepřinesl. Směrem dopředu bylo sice aktivnější Lazio, jenomže mnohem větší šance si přichystal domácí celek, který mohl udeřit v nejednom případě. Své by o tom mohl říct Reina, který například vychytal domácí forvarda Corneliuse. Lazio se poměrně dlouhou dobu nemohlo dostat do vyložené šance, povedlo se to až Caicedovi, který ovšem sám před brankářem napálil právě vyběhnuvšího Sepeho, jenž stále drží čisté konto.
45+2'
45+2'
Ve vzdušném souboji se nyní dokázal prosadit hostující Leiva, který se dostal před Corneliuse. Po odehrání míče si nedovoleně počínal domácí Kurtić.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Ukázkovým skluzem se poté povedlo zakročit domácímu Osoriovi, který tak za sebe nepustil unikajícího Leivu. V opačném případě by se určitě znovu žlutilo.
42'
Parma se poměrně dlouhou dobu nedostala na druhou stranu hrací plochy, nepovedlo se to ani v tomto případě, neboť u středového kruhu zasahoval Lucas Leiva.
41'
Následovalo roztažení hry na volného Marušiće, který si příliš nevěřil na průnik kolem domácího Busiho. Místo toho zpětnou nahrávkou hledal Immobileho.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Určitě se bude nastavovat, odhadovat se dají tři minutky.
39'
Za pokutovým územím si nakonec našel prostor pro zakončené Immobile, který svůj pokus poslal o něco nad branku. Sepe se za pokusem pouze ohlédl.
38'
Na druhou stranu se poté s míčem sice dostal Brugman, jenomže jeho nahrávka byla pro Corneliuse příliš nepřesná. Za ním tak dokázal odehrát Luiz Felipe.
37'
Sepe se v krátkém časovém sledu znovu dostal k míči, který tentokráte rozehrál na levou stranu, kde mu před protihráčem musel zpětně vracet kolega Osorio.
35'
Valenti skutečně nemohl pokračovat ve hře, vypadalo to na nějaký problém s levým kolenem. Každopádně se pokračuje ve hře, rozehrávku obstaral Sepe.
34'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Lautaro Valenti, přichází Botond Balogh.
33'
Po jednom ze soubojů skončil na zeleném pažitu jeden z domácích hráčů a zřejmě se bude muset vynuceně střídat. Za postranní lajnou se připravuje Balogh.
31'
Lazio se ještě dožadovalo penalty kvůli nedovolenému bránění právě Caiceda. Rozhodčí o tom nechce ani slyšet a místo penalty přijde na řadu rohový kop.
30'
Římané se málem dostali do vedení! Urostlý Caicedo se protáhl do pokutového území, kde v tísni zakončil bodlem. Sepe předvedl první těžší zákrok!
29'
Posléze ve středu hrací plochy operoval s míčem domácí Brugman, který v tísni dokázal odvrátit míč k pravé autové lajně, kde se mu nabídl kolega Kurtić.
28'
Pokračovalo se rozehrávkou od domácí branky, přičemž to Sepe zkoušel vysokým odkopem na opačnou polovinu, kde se ve vzduchu dokázal prosadit Hernani.
27'
Další šance pro Parmu! Na vzdušnou nabídku si totiž na zadní tyči dokázal naskočit Cornelius, s jehož hlavičkou si Reina fantasticky poradil.
26'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, tentokráte jí za taktický zákrok na Caiceda obdržel domácí Brugman.
25'
Římané s rozehrávkou standardní situace zrovna dvakrát nepochodili, naopak se dostali na vlastní obrannou polovinu, kde musel rozehrávat zadák Acerbi.
24'
Sledovali jsme další standardní situaci, kterou hostující celek rozehrál po zemi nakrátko. Leiva rozehrál na pravou stranu na Lazzariho, který stále váhá.
23'
Žlutou kartu dostává Maxime Busi (Parma Calcio 1913).
22'
Sledovali jsme hodně vysoký nákop, který si na hranici pokutového území dokázal najít hostující Immobile, který ovšem sklepával pouze na kopačku soupeře.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám branku nenabídla. Sledujeme vyrovnanou podívanou, o něco aktivnější je domácí Parma.
20'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného a brankář Sepe tak nemusel vůbec zasahovat. Naopak jsme sledovali rozehrávku do strany na Valentiho.
19'
Následovat bude první rohový kop, který rozehraje hostující Alberto.
18'
Už to vypadalo, že se do vyložené šance dostane Immobile, avšak před ním na poslední chvíli dokázal přispěchat do šestnáctky Osorio, který odvracel.
17'
Z velkého úhlu se pokoušel překvapit brankáře Caicedo, který si seběhl na nahrávku do pokutového území, jenomže poté přízemním zakončením nemířil přesně.
16'
Immobile zkoušel za pokutovým územím spolupracovat s kolegou Caicedem, který z jedničky narazil na Lucase Leivu, jehož nahrávka nebyla vůbec přesná.
15'
Vhazovat mohlo také Lazio, které navíc díky kombinaci dokázalo odcentrovat do pokutového území, kde se jako první dostal k volnému míči zadák Osorio.
14'
Vysoký nákop z kopačky Brugmana se měl snést do míst, kam si sbíhal Cornelius. Před ním ovšem zakročil pozorný Radu, který odpálil míč na druhou stranu.
13'
Podél postranní lajny si to zkoušel namířit vpřed domácí Kurtić, kterého ovšem dokázal včas eliminovat pozorný Radu. Parma tak bude moci vhazovat.
12'
Až nyní si hostující brankář přeci jenom připsal první zákrok, přímo doprostřed branky totiž zakončoval Cornelius. Pro Reinu se jednalo o snadnou práci.
11'
Opakovaný záběr nakonec potvrdil, že si brankář Reina na tuto střelu nesáhl. Proto se pokračovalo rozehrávkou od branky, která putovala na Felipeho.
10'
Viděli jsme první zajímavou šanci tohoto zápasu! Míč se totiž odrazil za pokutové území, kde se nacházel domácí Sohm, jehož jedovka putovala nad.
9'
Felipe je schopen pokračovat v tomto duelu, naopak Reina poprvé odkopával od své branky. Nakonec jsme sledovali nahrávku na vedle stojícího Acerbiho.
8'
Momentálně se nehraje, na zemi totiž zůstal ležet hostující Felipe, který má menší zdravotné problémy. Na hrací plochu tak zamířil také lékařský personál.
7'
Parma se snad poprvé v tomto duelu dostala na útočnou polovinu hrací plochy, kde ale dlouho nevydržela. Nakonec Gervinho vyprodukoval zpětnou nahrávku.
6'
Podle pomezního sudího se v ofsajdovém postavení nacházel hostující Immobile, což ale opakovaný záběr nepotvrdil. Sepe přesto bude moci odkopávat.
5'
Lazzarimu se ještě povedlo zachránit míč na hrací ploše, jehož následný centr přesto odvracel pozorný Osorio. Následně se k volnému míči dostal Alberto.
4'
Následoval odkop ke středovému kruhu v podání Alvese, který přesto našel pouze nohu protihráče. Parmě se povedlo kvalitně odkopnout až na druhý pokus.
3'
Římané měli k dispozici úvodní standardní situaci, která nám přinesla střílenou nabídku do pokutového území. Tam se ovšem povedlo zakročit obránci Osoriovi.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Busi, Alves (C), Osorio, Valenti – Brugman – Kurtić, Hernani, Sohm, Gervinho – Cornelius.
Náhradníci: Colombi, F. Rinaldi – Balogh, Brunetta, Camara, Cyprien, Dezi, Inglese, Mihaila, Gi. Pezzella, Ricci, Sprocati.

S. S. Lazio: Reina – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Marušić – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Alia, Furlanetto – Akpa-Akpro, Armini, D. Anderson, Pereira, Parolo, Muriqi, Hoedt, Patric, Cataldi, Escalante.

Rozhodčí: Pairetto – Giovane, Rossi.
S. S. Lazio

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Lazio. Římané se momentálně nacházejí na osmé pozici tabulky, přičemž na pohárové pozice ztrácejí čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu má hodně kolísavou formu, v minulém kole se mu ovšem po dvouzápasovém půstu povedlo zvítězit. Lazio totiž na domácím stadionu vyzrálo na Fiorentinu, která nakonec prohrála výsledkem 1:2. Lazio je naopak sedmým nejlepším venkovním týmem, což by se v tomto duelu mohlo hodit. V posledních třech venkovních duelech ovšem ani jednou nedokázala zvítězit.
Parma Calcio 1913

Fotbalisté Parmy se v posledních zápasech výsledkově trápí, navíc klesli až na osmnáctou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do druhé nejvyšší soutěže. Parma doposud získala dvanáct bodů, nicméně na svém kontě má čtyři porážky v řadě. Naposledy se jí tak povedlo bodovat před necelým měsícem, tehdy na domácím stadionu vybojovala bod za nerozhodný výsledek 0:0 proti Cagliari. Parma je na svém stadionu až čtvrtým nejhorším domácím týmem, dohromady se mu totiž povedlo vybojovat sedm bodů, přičemž na vlastní půdě vyhrál jedinkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Parma Calcio 1913 a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62