Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Udinese - 21. února 2021   12:30

Parma
3' Cornelius (Gi. Pezzella) • 32' Kucka
2:2
(2:0)
Udinese
64' Okaka  (de Paul) • 80' Nuytinck  (Ouwejan)
Parma
Sepe – Conti, Bani, Gagliolo, Gi. Pezzella (79. Laurini) – Brugman (70. Cyprien), Hernani (66. Grassi), Kucka (C) – Karamoh (66. Man), Cornelius, Mihaila (79. Alves).
Irrati – Bresmes, Affatato
Stadio Ennio Tardini, Parma
Udinese
Musso – Samir, Nuytinck, Becao (46. Molina) – Zeegelaar (67. Ouwejan), Walace (46. Nestorovski), Arslan (88. Makengo), de Paul (C), Stryger Larsen – Pereyra, F. Llorente (60. Okaka).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:15.
I dnes tedy sklapla známá Csaplárova past. Parma Calcio 1913 měla 60 minut zápas zcela pod kontrolou, jenže pak přišel totální půlhodinový kolaps. Udinese Calcio toho dokázalo využít nejdříve Okakou posléze i Nuytinckem a to ještě jeden gól hostům nebyl uznán. Mějte hezký zbytek nedělního odpoledne.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Roberto Pereyra (Udinese Calcio).
90+3'
Roberto Pereyra zahodil Kucku od sebe jako kus použitého psacího papíru.
90+2'
Bomba Cypriena z velké dálky vůbec nebyla špatná a jen těsně minula branku soupeře.
90+1'
Stefano Okaka velmi nešikovně povalil protihráče na zem.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
88'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Jean-Victor Makengo.
88'
Koncovka hráče Parmy u vzdálenější tyče minula levou tyč branky Udinese.
86'
Další sporná situce, když v pokutovém území byl podkopnut Thomas Ouwejan. Sudí celou situaci neposoudil jako pokutový kop.
83'
Žlutou kartu dostává Dennis Man (Parma Calcio 1913).
83'
Conti u postranní čáry poslal k zemi Roberta Pereyru.
83'
Pas domácích byl zastaven pozornou defenzívou Udinese v pokutovém území.
82'
De Paul velmi rád po soubojích padá, ale tentokráte si pokutový kop nedokázal u rozhodčího vymodlit.
81'
Žlutou kartu dostává Rodrigo de Paul (Udinese Calcio).
81'
Pronikajícího Kucku nedovoleně uzemnil druhý kapitán a bude po zásluze potrestán žlutou kartou.
80'
Udinese právě vstřelilo branku!
Po centru z přímého kopu nejvýše vyskočil BRAM NUYTINCK a svou trefou halvou srovnává na 2:2!
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Valentin Mihaila, přichází Bruno Alves.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Vincent Laurini.
78'
Žlutou kartu dostává Andrea Conti (Parma Calcio 1913) za faul.
78'
Přímý kop pro Udinese od levé postranní čáry.
77'
Ofsajdová past v podání hráčů Udinese Calcio sklapla naprosto včas a správně.
76'
Parma vyšla podstatně z tempa a nyní mají více ze hry borci z Udinese Calcio. Bude to stačit na vyrovnání?
75'
Na hrací ploše pololeží, polosedí obránce Parmy Pezzella.
74'
Po centru de Paula dokázalo Udionese dokonce stav utkání srovnat, jenže branka neplatí, jelikož míč již opustil hrací plochu. De Paulovi se toto rozhodnutí pranic nelíbí.
73'
Vzápětí ve středu hřiště byl k vidění další tvrdý souboj a to, když Kucka svou rukou uhladil pěšinku de Paulovi.
72'
Mihaila si parádně narazil se svým spoluhráčem z rumunské reprezentace manem a vypálil z voleje. Domácí lavička chtěla pokutový kop, jelikož Mihaila při zakončení pořádně nakopl Nuytinck.
70'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Wylan Cyprien.
69'
Centr hostí byl rázným odkopem odehrán mimo pokutové území Parmy calcio 1913.
68'
Nedovolený zákork hráčů Udinese v pokutovém území.
67'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Thomas Ouwejan.
66'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Alberto Grassi.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Dennis Man.
64'
Nyní je však vše úplně jinak! Po pěkném centru kapitána de Paula na bližší tyč se přesně hlavou trefuje čerstvý hráč na hřišti STEFANO OKAKA – 2:1!. Asistence: Rodrigo de Paul.
62'
Průbeh tohoto utkání se zatím dramaticky nijak nemění.
60'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Fernando Llorente, přichází Stefano Okaka.
59'
Centrovaný míč z přímého kopu uzmul suverénně brankář Luigi Sepe.
59'
I když to nejprve vypadalo na hostujícího hráče, potrestán žlutou kartu je Hernani za faul (Parma Calcio 1913).
58'
Zajímavá situace, Hernani sice fauloval de Paulu, ale ten tomu hodně přidal což neuteklo hlavnímu rozhodčímu.
56'
A hráči v bíločerných dresech opět obsadili útočnou polovinu hřiště.
55'
Centr zprava obrana Parmy velmi snadno odehrála mimo své pokutové území.
54'
Tentokráte obrana hostí ve dvou hráčích dokázala útočné choutky rumunského hráče včas eliminovat.
53'
Mihaila se dostával za hostující obranu, k míči se však nedostal. Navíc sudí signalizovali jeho ofsajd.
51'
Velmi tvrdý souboj svedla dvojice Nuytinck vs. Cornelius, přičemž domácí hráč na tom byl o hodně hůře. Nicméně dle gesta lékaře by měl pokračovat dále ve hře.
50'
Úvod druhého poločasu se hraje zatím dle not Parmy. O nějakém zlepšení u prohravajícího týmu zatím nelze vůbec mluvit.
49'
Cornelius byl přistrčen před pokutovým územím a tento faul na svou osobu přešel s nadhledovým úsměvem.
48'
Ze střední vzdálenosti nebezpečně vystřelil Juraj Kucka, a jen o několik decimetrů minula tato střelu branku Mussa.
47'
Hernani šel odvážně do souboje s dvojicí soupeřů a dokázal si vykoledovat faul na svou osobu.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází Ilja Nestorovski.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo Becao, přichází Nahuel Molina.
46'
Statistika:

Držení míče: 38%:62%
Střely na branku: 4:0
Střely mimo branku: 0:5
Rohové koyp: 2:1
Fauly: 10:5
První půle patřila jednoznačně hráčům Parmy Calcio 1913. Brzké vedení jí zařídil Cornelius a po půl hodině ještě navíc navýšil Juraj Kucka trefou z penalty. Skóre mohlo být klidně vyšší, jelikož Cornelia vychytal brankář Musso, stejně tak v nastaveném čase prvního poločasu Valentina Mihaiila. Udinese Calcio směřem dopředu nepředvedlo zatím nic převratného. Druhé dějství by mělo začínat cca ve 13:35 hodin.
45+2'
45+2'
Cornelius sic esám leží na hrací ploše, ale právě on se dle sudího dopustil útočného faulu.
45+1'
Mihaila na pravé straně hřiště rozkmital své ryrchlé nohy, všem utekl a jeho následné zakončení pořádně vystrašilo brankáře Mussa, který výtečně zasáhl!
45+1'
Nedůrazná koncovka Zeegelaara končí pouze v rukavicích brankáře Sepeho.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Udinese Calcio má k dispozici ve středu hřiště přímý kop.
44'
Snaha o centr z pravé strany hřiště v podání Strygera Larsena dopadla více než tragicky.
43'
Pozorná obranná řada Parmy dokázala ubránitt další atak hostů.
42'
Valentin Mihaila nedotáhl brejk do otevřené obrany do úspěšného konce.
41'
Centry se hostům dnes nevedou a ani následná individuální akce de Pauly nebyla povedená.
40'
Parádní čistý skluz v defenzívě předvedl jeden z hráčů Parmy.
38'
Cornelius se jen těžce zvedá z hrací plochy.
37'
Rohový kop Udinese Calcio žádnou změnu hry natož skóre nepřinesl.
36'
Žlutou kartu dostává Valentin Mihaila (Parma Calcio 1913) za nesportovní chování.
Žlutou kartu dostává Juan Musso (Udinese Calcio) za nesportovní chování.
36'
Situaci musel uklidňovat hlavní rozhodčí a Mihailu musel krotiit i sám kapitán Parmy Juraj Kucka.
35'
Nákopávaný míč sice lapil brankář Musso, jenže Mihaila věděl že nákopávaný míč nestihne, tak aspon do brankáře postrčil obránce Rodriga Becao, který má na něj po penlatě velkou pivku.
34'
Udinese Calcio je zatím velmi bezzubé, za to Parma Calcio 1913 je na velmi dobré cestě zlomit neúspěšnou sérii.
32'
Parma právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je kapitán Parmy JURAJ KUCKA, který napálil míč k levé tyči a ačkoli brankář Musso vystihl správně směr střely, míč se třepotá v síti – 2:0!
32'
Mihaila je ještě kvůli drobným šrámům ošetřován na hřišti.
31'
Valentin Mihaila šel v pokutovém území do souboje s Rodrigem Becaem a ten ho zastavil jen neodvoleným zásahem – pokutový kop!
30'
Úvodní půlhodina hry přinesla pouze jednu branku Corneliuse a tentýž hráč mohl přidat i druhou trefu, jenže ho vychytal brankář Musso.
28'
Žlutou kartu dostává Mattia Bani (Parma Calcio 1913).
28'
Velmi nešikovně si v osobním souboji vedl bránící Bani, který si dokázal vypomoci pouze nedovoleně rukou a i on uvidí žlutý kartónek.
27'
A další velmi tvrdý zákork ve středu hřiště předvedl Gagliolo na Fernanda Llorenteho.
25'
Žlutou kartu dostává Marvin Zeegelaar (Udinese Calcio).
24'
Zeegelaar udeřil ve sprinterském souboji rychlejšího Andreu Contiho. A i hosté budou mít hráče se žlutou kartou.
23'
Zablokovaná střela Walaceho a následoval vzápětí přetažený centr do pokutového území Parmy.
22'
Udinese sice zvýšilo svou snahu, ale ta zatím nevyplynula ani v platonický tlak.
21'
Rozhodčí u postranní čáry nepostřehl zásah domácího hráče a chybně odmával autové vhazování ve prospěch Parmy.
20'
Tento přímý kop nepřinesl Udinese Calcio žádný úspěch co se týče útočení.
19'
Žlutou kartu dostává Andreas Cornelius (Parma Calcio 1913).
18'
Unikajícího de Paulu sestřelil zezadu pomalejší Cornelius.
17'
Ve slušné pozici střelou z voleje hodně mimo branku soupeře s esnažil zahrozit Zeegelaar.
15'
Jeden z hráčů a právě to byl již zmíněný Karamoh. Byl velmi dlouho ošetřován na hrací ploše.
14'
Po zahrání rohového kopu se Parma marně diožadovala pokutového kopu za údajný faul na Karamoha.
13'
Po centru zleva opět v ve slušné pozici před brankou hlavičkoval Cornelius a brankář Musso vytáhl míč na rohový kop, ani neví jak!
11'
Centr Udinese zleva byl špatně zahrán, Karamoh však nedokázal zužitkovat brejk, jelikož ho sám zbrzdil.
10'
Poskytnutá výhoda Udinese byla vzápětí přerušena nařízením přímého kopu ve středu hřiště.
9'
Žlutou kartu dostává Gastón Brugman (Parma Calcio 1913) za nedovolený zákrok rukou.
9'
Skákavý míč končí pouze u brankáře Udinese Calcio Mussa.
7'
Cornelius svým pohybem zajistil pro Parmu výhodu zahrání rohového kopu.
6'
Po individuálním průniku nahrával Yann Karamoh před branku, ale na jeho přízemní pas nedosáhl jeho spoluhráč z útoku Valentin Mihaila.
5'
Hra se po úvodní brance Parmy odehrává převážně ve středu hřiště.
3'
Po centru z levé strany od Pezzelly se hlavičkou v pokutovém území přesně prosazuje je ANDREAS CORNELIUS 1:0! Asistence: Giuseppe Pezzella
2'
Kapitán hostí de Paul doslova sestřelil míčem do citlivých míst soupeře Brugmana.
1'
Udinese Calcio úvodní rozehrání zápasu přetavilo v dlouhou kombinaci na své polovině hřiště.
1'
Parma nastoupí v bíločerné kombinaci barev, Udinese pak bude hrát v modrožlutých barvách.

Parma Calcio 1913: Sepe – Conti, Bani, Gagliolo, Gi. Pezzella – Brugman, Hernani, Kucka (C) – Karamoh, Cornelius, Mihaila.
Náhradníci: Colombi – Iacoponi, Laurini, Osorio, Busi, Alves, Cyprien, Sohm, Grassi, Man, Zirkzee, Brunetta.

Udinese Calcio: Musso – Samir, Nuytinck, Becao – Zeegelaar, Walace, Arslan, de Paul (C), Stryger Larsen – Pereyra, F. Llorente.
Náhradníci: Scuffet, Gasparini – Ouwejan, Bonifazi, Molina, De Maio, Makengo, Braaf, Okaka, Nestorovski, Mićin.

Rozhodčí: Irrati – Bresmes, Affatato.
Udinese Calcio
Udinese naopak v poslední době prolomilo mizérii a zaznamenalo dvě vítězství po sobě, nejprve proti Spezii a následně Veroně. Díky tomu se dnešní hosté posunuli na čtrnáctou příčku a díky zisku 24 bodů mají na sestupovou zónu slušný náskok. Neměli by ale usínat na vavřínech, což se možná děje, protože naposledy jednoznačně nestačili na AS Řím. Do konce sezony však stále zbývá spoustu zápasů, takže Udinese ani zdaleka nemá udržení jisté. Dnes navíc hraje proti týmu s nejhorší formou, takže by měla přijít minimálně remíza.

Poslední tři utkání
AS Řím vs. Udinese – 3:0
Udinese vs. Verona – 2:0
Spezia vs. Udinese – 0:1
Parma Calcio 1913
Parmě se v poslední době absolutně nedaří a kvůli tomu se propadla až na předposlední příčku, navíc na poslední Crotone už má jediný bod k dobru. Dnešní domácí dokonce nezískali výhru třináct ligových zápasů za sebou, přičemž v těchto duelech zaznamenali pouhé čtyři body. Aktuálně drží šňůru čtyř porážek za sebou, při kterých vstřelilo jen jednu jedinou branku a nestačilo tedy na Sampdorii, Neapol, Bolognu a naposledy na Veronu. Parma to tak už potřebuje nutně zlomit, jinak je riziko, že se propadne na poslední místo, což určitě nechce.

Verona vs. Parma – 2:1
Parma vs. Bologna – 0:3
Neapol vs. Parma – 2:0
Dobré poledne u italské kopané! Dnes nás čekají čtyři duely Serie A, přičemž každý zápas začíná ve jiný čas, takže můžete sledovat vše. Společně se mnou se zaměříme na nejdřívější duel, ve kterém se utká Parma a Udinese. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62