Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : AS Řím - 2. května 2021   20:45

Sampdoria
45' Adrien Silva (Thorsby) • 65' Jankto (Verre)
2:0
(1:0)
Sampdoria
Audero – Bereszynski (C), Tonelli, Colley, Augello – Damsgaard (81. Candreva), Thorsby, Adrien Silva (85. Ekdal), Jankto – Verre (73. G. Ramírez) – Gabbiadini (73. K. Baldé).
J. Sacchi – E. Raspollini, A. Zingarelli
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova).
AS Řím
Fuzato – Mancini, Smalling, Kumbulla (64. Ibañez) – Santon (69. Karsdorp), Cristante, Villar (83. Darboe), Peres – Mchitarjan – B. Mayoral (69. Pastore), Džeko (C).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a úspěšný start do nového pracovního týdne. Na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:13.
Navzdory porážce zůstává AS Řím nadále na sedmé pozici, Sassuolo doma s Atalantou pouze remizovalo, avšak na svého protivníka ztrácí jen dva body a do konce sezóny zbývají ještě čtyři kola. Bude to hodně napínavé.
Tak i druhý poločas nabídl jednu branku, když se po dvaceti minutách prosadil český reprezentant Jakub Jankto, který navýšil vedení svého mužstva. Hosté mohli duel ještě zdramatizovat, před druhou brankou jim nebyl podruhé pro ofsajd uznán gól a po jejím inkasovaní se tomu stalo potřetí. V 71. minutě mohl Edin Džeko vykřesat naději z penalty, ale pokutový kop neproměnil a to byla zřejmě definitivní tečka za "zápasem blbec" pro mužstvo z hlavního města.
90+4'
90+3'
Emil Audero po malé domů odkopl míč rychle ke středové čáře, vypadá to, že římskému celku nebude dopřán ani čestný úspěch.
90+2'
Antonio Candreva pálil velice hezky k pravé tyči a vypadalo to na gól, avšak Daniel Fuzato ukázal své brankářské umění a vynikajícím zásahem balón vyrazil.
90+1'
Keita Baldé mohl definitivně rozhodnout, v pokutovém území si dobře zpracoval míč, avšak jeho následná střela po zemi šla do míst, kde byl připravená Fuzato, který výtečně zasáhl.
90+1'
Nastavují se pouze tři minuty.
89'
Keita Baldé si vynutil faul, kterého se dopustil Henrich Mchitarjan a jeho tým může rozehrávat na soupeřově straně.
87'
Emil Audero je dnes velmi jistý a připisuje si další zásah, tentokrát proti hlavičce jednoho z protihráčů, který tečoval míč přímo do jeho rukou.
86'
Keita Baldé neměl šanci prudkou přihrávku doběhnout, míč končí až u gólmana hostů.
85'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Albin Ekdal.
84'
Emil Audero pohlídal nepřesný míč v cestě do zámezí a může v klidu odkopávat od své svatyně.
84'
Hosté ještě mohou vykřesat naději po rohovém kopu.
83'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Ebrima Darboe.
82'
Domácí drželi stále balón na kopačkách, než se Keita Baldé provinil faulem.
81'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Antonio Candreva.
80'
Hosté si teď v útoku vůbec nerozuměli a balón po jejich nepřesné souhře letí do zámezí.
79'
Domácí drží soupeře pod kontrolou a nedovolují mu opustit jeho obranné vody, znovu tu máme roh.
79'
Znovu zasahuje Fuzato, který vyboxoval letící balón do zámezí a bude to opět roh.
77'
Keita Baldé sebral soupeři míč a vyrazil do útoku, před pokutovým územím vystřelil, jeho pokus ještě tečoval jeden z protihráčů a nadělal brankáři hostů nemalé potíže, ten se musel pořádně natáhnou, aby míč, směřující k jeho pravé tyči, vytěsnil.
76'
Morten Thorsby si při zpracování v útoku pomohl rukou, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
74'
Jeden z domácích fotbalistů leží na trávníku a zpátky na nohy se mu moc nechce.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Keita Baldé.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Gastón Ramírez.
71'
Hosté ani tuhle příležitost nevyužívají. Džeko střílel po zemi lehce na pravou stranu, Audero ale jeho úmysl vystihl, natáhl se a míč vyrazil na roh.
70'
Hosté mají obrovskou příležitost snížit, po ruce jednoho z protihráčů budou kopat penaltu.
70'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Gianluca Mancini (AS Řím).
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Javier Pastore.
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Rick Karsdorp.
68'
Ano, po konzultaci s VAR hlavní arbitr branku opět neuznává a bylo to vinou ofsajdu.
67'
Potřetí se celku z hlavního města podařilo skórovat, potřetí jim branka není uznána, tentokrát zřejmě pro předchozí faul, ačkoliv rozhodčí se ještě radí s videem.
65'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí zvyšují vedení a zásluhu na tom má český zástupce. JAKUB JANKTO se dostal za hostující obranu, vyhnul se ofsajdu a běžel prakticky sám na brankáře, kterého překonal tvrdou střelou levačkou k bližší tyči.
64'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Maraš Kumbulla, přichází Roger Ibañez. Kumbullu při výskoku opět píchlo v boku a hráč hostů usoudil, že pokračovat v tomto stavu nelze.
63'
Hostujícím hráčům se nepovedla souhra a míč tak získává protivník.
62'
Mikkel Damsgaard hlavičkoval příliš mimo soupeřovu bránu a z šance tak není nic.
61'
Daniel Fuzato zaváhal při vyběhnutí proti balónu, Chris Smalling tak musel vzít veškerou práci na sebe a míč poslal do zámezí. Bude to roh.
60'
Manolo Gabbiadini si v souboji o míč zcela jasně počínal faulem a klidně mohl vidět žlutý trest, ale nestalo se.
59'
A teď pro změnu na trávníku leží hráč AS, který ukazuje na bok. Je to Maraš Kumbulla.
58'
Edin Džeko dnes už podruhé střílí branku a podruhé mu radost kazí zdvižený praporek pomezního sudího.
56'
Asistent u první branky Morten Thorsby zůstal na chvíli ležet na trávníku, ale už pokračuje dál ve hře. Domácí se snaží natahovat hru, jak to jen jde.
54'
Henrich Mchitarjan neměl šanci udržet balón na hrací ploše, ten mu utekl za postranní čáru a rozehrávat bude gólman Sampdorie.
53'
Emil Audero na nic nečekal a po malé domů odkopl balón co nejdál to šlo.
52'
Henrich Mchitarjan ve snaze tečovat míč narazil do vyběhnutého brankáře, vše se ale obchází bez karty, hráč AS se gólmanovi omluvil.
51'
U míče jsou převážně hosté, kteří ale marně hledají cestu k bráně.
49'
Chris Smalling hodně riskantně adresoval malou domů a byly z toho opět komplikace, tentokrát stačil Daniel Fuzato vyběhnutou a balón odehrát aspoň do zámezí.
48'
Hosté rozehráli přímý kop poblíž pokutového území, ale do žádné kloudné šance se nedostali.
46'
Hosté se hned na úvod druhého dějství provinil útočným faulem a musí se tak vrátit zpátky.
46'
Dlouho to vypadalo, že se gólu v prvním dějství nedočkáme. Třebaže si oba celky vypracovaly pár slušných příležitostí, ani jednomu se v zakončení nedařilo, AS sice skórovalo, ale branka pro ofsajd správně neplatila. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, přišla chyba hostujícího brankáře, po které skóroval Adrien Silva, jenž je tak zatím jediným střelcem tohoto utkání. Hosté mají v kabině o čem přemýšlet.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, čekal jsem trochu víc.
45'
Tak přeci jen jeden gól před odchodem do kabin. Fuzato hodně špatně rozehrál, míče se zmocnil Thorsby, popošel blíž k bráně a přihrál do leva naběhnutému spoluhráči, kterým byl ADRIEN SILVA, jenž ranou do protipohybu k bližší tyči překonal chybujícího gólmana. Nedáš – dostaneš.
44'
Velká skrumáž před domácí svatyní, ale nejen, že hosté neuspěli a gól nevstřelili, navíc se chytili do ofsajdové pasti.
42'
Edin Džeko mohl prolomit střelecké trápení tohoto utkání, když si po pěkné přihrávce obehrál vyběhnutého gólmana, avšak jeho následná rána se otřela o boční tyč a skončila v zámezí.
42'
Může se pokračovat dál, vzhledem k tomu, že se o faul nejednalo, rozehrál Fuzato, jenž poslal míč do zámezí na polovině soupeře.
41'
Valerio Verre inkasoval nepříjemný zásah do nohy a zůstává ležet na trávníku.
40'
Faul na domácí straně a Sampdoria musí svého útočného snažení prozatím nechat.
39'
Davide Santon zastoupil svého brankáře a nebezpečný míč raději odhlavičkoval do bezpečí v podobě rohu.
38'
Hostující brankář musel být ve střehu, aby byl u nakopnutého balónu dříve, než protivník, což se mu podařilo.
36'
Tommaso Augello nedokázal procedit přihrávku z ostrého úhlu na levém křídle před bránu.
35'
A další šance Sampdorie, tentokrát jeden z hráčů střílel z bezprostřední blízkosti, avšak Daniel Fuzato i s přispěním Bruna Perese dokázal míč vyrazit a poté ukrýt do rukou.
34'
Valerio Verre se ocitl v zatím největší příležitosti zápasu. Po výborné přihrávce na střed pálil tvrdě na bližší tyč, kterou o kousek minul.
32'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
32'
Omar Colley dvakrát zabránil míči v cestě do pokutového území, na třetí pokus jej Cristante počastoval skluzem a vidí po zásluze žlutou kartu.
31'
Domácím nelze upřít snaha, ale chybí jim přesnost v zakončení. Po další nepřesném pokusu si pro míč vyběhl Daniel Fuzato a uklidňuje hru.
30'
Jakub Jankto si při zpracování pomohl nechtěně rukou, hlavní arbitr byl blízko a přisoudil míč soupeři.
29'
Manolo Gabbiadini byl příliš krátký na to, aby dosáhl hlavou na vysoký míč, ten tak letí za bránu.
28'
Edin Džeko se dostal do samostatného úniku a střelou po zemi překonal vyběhnutého brankáře, z gólu se ale kvůli ofsajdu radovat nemůže.
26'
Tommaso Augello posílal balón vzduchem do skrumáže před bránou, spoluhráče ale nenašel.
25'
Jenže ani domácím se v zakončení moc nedaří, střela jednoho z nich byla velice nepřesná a doplachtila daleko vedle brány.
25'
Hosté vyrazili do rychlého brejku, jenže znovu pokazili přihrávku a musí naopak rychle zpátky.
25'
Neprovedli to ale zrovna dobře a protivník odkopává míč do bezpečí.
24'
Po krátkém přerušení mohou domácí hráči rozehrávat. Kumbulla za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
23'
Teď už se faul píská, Sampdoria bude rozehrávat na soupeřově straně, Maraš Kumbulla fauloval unikajícího Mikkela Damsgaarda, sám se při tom zranil a žádá ošetření.
22'
Bryan Cristante nedokázal obejít kolem obránce, ten míč tečoval ke svému brankáři, ale tak, že Emil Audero jej mohl sebrat do rukou.
21'
Henrich Mchitarjan se s míčem dostal už za postranní čáru, dobrou práci odvedl Bartosz Bereszynski, jenž protihráči znesnadnil pozici.
20'
Nepříjemný točeňák byla práce pro Fuzatu, jenž vyběhl a uklidil míč do rukou.
20'
Manolo Gabbiadini byl zřejmě faulován u postranní lajny nedaleko pokutového území AS, hlavní sudí ale zůstává v klidu.
19'
Valerio Verre nedoběhl prudký pas a míč na hrací ploše neudržel, hosté budou vhazovat.
18'
Domácí byli zatlačeni na svoji stranu, hru uklidňují malou domů.
16'
Borja Mayoral si nabíhal na přihrávku a byl úplně sám před odkrytou bránou soupeře, míč k němu ale nedorazil.
15'
Hosté rozehráli další roh, k hlavičce naběhl Chris Smalling, ovšem míč uklidil přímo do míst, kde stál připravený gólman.
13'
Na druhé straně zahrozil Borja Mayoral, jehož tvrdou ránu naštěstí pro domácí zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče. Těžko říct, zda by Emil Audero stačil zasáhnout.
12'
Dlouhý pas skončil u brankáře AS, který vyběhl proti míči a uklidil jej do rukou.
12'
Hostům nevyšla souhra u středové lajny, krátce na to navíc Gianluca Mancini fauloval a míč tak získává domácí celek.
10'
Morten Thorsby si nabíhal na přihrávku z pravé strany, k té se ale nedostal, neboť Bryan Cristante dobrým obranným skluzem odehrál míč do bezpečí. Dobrá práce hostujícího obránce, soupeř by zakončoval prakticky sám před gólmanem.
8'
Mikkel Damsgaard se snažil co mohl, ale přes obránce se k míči nedostal, ten mu tak utekl do zámezí.
7'
Hodně dlouhý nákop ze strany Sampdorie, brankář hostů byl ovšem připravený, vyběhl z brány, pořádně se natáhl a míč uklidil do rukavic.
5'
Zahraje si poprvé i Daniel Fuzato, který po malé domů rozehrává na krátko.
3'
Teď už to bude odkop, Henrich Mchitarjan střílel hodně nepřesně.
3'
Omar Colley hlavou poslal míč nad svoji svatyni, rohový kop se bude opakovat.
2'
První šance zápasu, Borja Mayoral naběhl do pokutového území, dostal se k míči, obehrál obránce a střílel z pravé strany, v poslední chvíli tečoval obranným skluzem jeden z protihráčů míč do zámezí.
1'
Hráči obou celků nastupují na travnatý pažit, na kterém za chvíli utkání započne.

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski (C), Tonelli, Colley, Augello – Damsgaard, Thorsby, Adrien Silva, Jankto – Verre – Gabbiadini.
Náhradníci: Letica – Regini, Jošida, A. Ferrari, Ekdal, G. Ramírez, Askildsen, K. Baldé, La Gumina, Léris, Quagliarella, Candreva.

AS Řím: Fuzato – Mancini, Smalling, Kumbulla – Santon, Cristante, Villar, Peres – Mchitarjan – B. Mayoral, Džeko (C).
Náhradníci: Farelli, Mirante – Karsdorp, Ibañez, Juan Jesus, Reynolds, Fazio, Pastore, Ciervo, Darboe.

Rozhodčí: J. Sacchi – E. Raspollini, A. Zingarelli.
Posledních pět vzájemných zápasů

AS Řím – Sampdoria 1:0
AS Řím – Sampdoria 2:1
Sampdoria – AS Řím 0:0
Sampdoria – AS Řím 0:1
AS Řím – Sampdoria 4:1

Sampdoria se z výhry nad soupeřem z hlavního města radovala naposledy 28. ledna 2018, kdy na jeho hřišti vyhrála těsně 0:1 gólem z 80. minuty. Za domácí tehdy neproměnil v 39. minutě pokutový kop Florenzi.
AS Řím

Hosté mají doslova nůž na krku, zpackanou sezónu se jim podaří aspoň částečně zachránit udržením pohárových pozic, zatím drží sedmé místo, poslední, které zajišťuje aspoň postup do předkola EL, ovšem osmé Sassuolo je pozadu o pouhé tři body. Cesta evropských pohárů nepovede zřejmě ani přes případné vítězství v Evropské lize, neboť římský tým i přes počáteční naději utrpěl těžký debakl 2:6 na hřišti Manchesteru United.
Na venkovních hřištích se mu nedaří ani v lize, ze šestnácti mačů si odvezli pouhých osmnáct bodů díky pěti výhrám a třem remízám, vstřelil třiadvacet gólů, zatímco třiatřicetkrát inkasoval. V posledním zápase na trávníku soupeře nestačil na Cagliari, kterému podlehl těsně 2:3.
Tabulku střelců vede s deseti zářezy Francouz Jordan Veretout, který se ovšem v pohárovém duelu v Anglii zranil, musel být vystřídán už po pěti minutách hry, a nad jeho startem visí velký otazník.
UC Sampdoria

Domácí se nachází v klidném středu tabulky, daleko od pohárových, ale také sestupových příček. Na svém hřišti vybojovali v šestnácti utkáních třiadvacet bodů díky sedmi výhrám a dvěma remízám, vstřelili pětadvacet gólů a o jednu branku méně inkasovali. V posledním zápase na svém trávníku se hráčům Sampdorie povedl obrat, s Veronou po poločase prohrávali 0:1, ale díky třem gólům ve druhém dějství dokráčeli k výhře 3:1, na 1:1 srovnával v 46. minutě Jakub Jankto.
Nejlepším střelcem mužstva je s jedenácti zásahy Ital Fabio Quagliarella, toho času na marodce.
Příjemnou květnovou neděli přeji všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Fotbalové ligy pomalu spějí ke svému konci, nejinak je tomu i v Itálii, kde nás čeká poslední pět kol, čtyřiatřicáté uzavře souboj Sampdorie s AS Řím. Mírným favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62