Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Atalanta - 28. února 2021   12:30

0:2
(0:1)
Atalanta
40' Malinovskyj  (Muriel) • 70' Gosens  (Maehle)
Sampdoria
Audero – Bereszynski, Jošida, A. Ferrari, Augello – Damsgaard (67. Candreva), Ekdal (C), Thorsby, Jankto (67. G. Ramírez) – Verre (61. K. Baldé) – La Gumina (61. Quagliarella).
Letica, N. Ravaglia – Askildsen, Candreva, Colley, Gabbiadini, Léris, K. Baldé, Quagliarella, G. Ramírez, Tonelli, Regini.
Marinelli – Valeriani, Raspollini
Stadio Luigi Ferraris
Atalanta
Sportiello – Tolói (C), Romero, Palomino – Maehle, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić (59. Pessina), Malinovskyj (83. Al. Mirančuk) – Muriel (59. Iličić).
Gollini, F. Rossi – Caldara, Ghislandi, Iličić, Al. Mirančuk, Kovalenko, Pessina, Ruggeri.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Atalanty, která svého soupeře porazila výsledkem 2:0. Bergamu se sice povedlo podruhé udeřit v úvodu druhého poločasu, jenomže tato branka neplatila. Hostující celek si přesto schoval již regulérní trefu, která tak znamenala pojišťující vedení. Sampdoria se najednou dostala do hodně složité situace, nakonec se domácímu celku nepovedlo s dvoubrankovým mankem nic udělat a z tohoto zápasu odchází bez bodu.
90+3'
90+2'
Bergamo se snaží v závěru zápasu neudělat žádnou fatální chybu, což se také daří. Nyní hostující brankář Sportiello dokázal roztáhnout hru na Maehleho.
90+1'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Sportiella, kterému se poté povedlo rozehrát nakrátko po zemi přesně na kopačku Palomina.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Hostující celek kráčí za dalším vítězstvím, ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Sampdoria se ještě pokouší s nepříznivým výsledkem něco udělat, nyní ale málem inkasovala. Audero ovšem luxusním zákrokem vychytal Pessinu.
85'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany. Atalanta se v tomto případě daleko nedostala, naopak si provedení autu vyzkouší také její protivník.
84'
Na levém křídle pracoval s míčem Candreva, který se dostal k hodně pohodlné vzdušné nabídce, jenž se nakonec snesla přímo do rukavic brankáře Bergama.
83'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Alexej Mirančuk.
82'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Po rozehrávce volného kopu musel zasahovat také domácí Augello, který na jistotu odvracel do zámezí.
81'
Po dalším nedovoleném zákroku tu máme žlutou kartu, a sice pro hostujícího de Roona.
80'
Obrannou povinnost si poté dokázal splnit hostující Tóloi, který zasahoval ve vzduchu před dotírajícím protihráčem. Sampdoria se ovšem směrem dopředu trápí.
79'
V pokutovém území si útočným faulem pomáhal domácí Thorsby, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí zápasu. Sportiello tak bude moci odkopávat.
77'
Poté měl hodně daleko k míči hostující Gosens, který se tak musí vrátit zpět od obrany. Autového vhazování se totiž chopil Candreva, kterému to ale trvá.
75'
Za volným míčem se poté jako první dostal Iličić, který se s ním dostal až do pokutového území. Tam ovšem trefil pouze soupeře, který rozjíždí další protiútok.
73'
Velice zajímavým řešením to poté zkoušel Iličić, který se pokoušel mezi obránci najít kolegu Pessinu. Nahrávka ovšem skončila až v moci brankáře domácích.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka. Sampdoria již prohrává o dvě branky, v posledních minutách je ale aktivnější právě soupeř.
70'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hostující celek se přeci jenom dostává do dvoubrankového vedení! Bergamo znovu centrovalo do šestnáctky, kde na zadní tyči přijel do souboje skluzem obránce ROBIN GOSENS. Tomu se povedlo v těžké pozici poslat míč přesně pod břevno, kam se brankář Audero marně natahoval.
69'
Atalanta nakonec zahrávala další rohový kop, v tomto případě z levé strany. Míč se snesl přesně na hlavu Palomina, který hlavičkoval pouze na horní síť.
68'
Audero nyní odkopával od své branky, přičemž se mu míč povedlo poslat ke středovému kruhu. V souboji se ovšem prosadil Freuler, který prodlužoval.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Gastón Ramírez.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Antonio Candreva.
66'
Kombinace hostujícího celku nakonec putovala po pravém křídle, kde si Malinovskyj ještě zasekl míč. Následovala nahrávka na Iličiće, který pálil nad branku.
65'
Přes pravou stranu si to namířil vpřed Quagliarella, kterého v souboji jeden na jednoho dokázal hravě zastavit Palomino, jenž rychle rozjel protiútok Bergama.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Atalanta i nadále vede nejtěsnějším možným způsobem, nyní je ovšem mnohem více na míči Sampdoria.
63'
Žlutou kartu dostává Albin Ekdal (UC Sampdoria).
62'
Nedovoleným zákrokem si poté pomohl hostující Freuler, který byl v souboji o míč příliš pozdě. Po standardní situaci naopak musel do akce zadák Gosens.
61'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Keita Baldé.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio La Gumina, přichází Fabio Quagliarella.
60'
Míč se znovu snesl ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Bergamo. Krátce poté to na sebe vzal Maehle, kterého ale zastavil Augello.
59'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Matteo Pessina.
58'
Do kombinace hostujícího celku se nyní zapojil také brankář Sportiello, který znovu rozehrával pouze po zemi nakrátko. Tentokráte si však vybral Palomina.
57'
Maehle se postaral o provedení autového vhazování z pravé strany. Na pomoct mu nakonec přispěchal Muriel, který dokázal přenechat na nohu de Roona.
56'
Na dlouhou nohu se povedl odehrát míč domácímu Ferrarimu, který málem přihrál do úniku Muriela. Včas ze své branky ale dokázal vystartovat Audero.
55'
Po delší době se do kombinace zapojil také brankář Sportiello, který se pro změnu rozhodl rozehrát po zemi nakrátko na pravou stranu, kde se nacházel Tóloi.
54'
Na pravém křídle si centrovanou nabídku přichystal hostující Maehle, kterému se povedlo nebezpečně centrovat do malého vápna, kde šel do akce brankář.
53'
Za pokutovým územím si hledal prostor k zakončení hostující Muriel, který ho nakonec nedokázal najít. Naopak se povedlo zakročit Jošidovi, který píchl do míče.
52'
Sampdoria to bude mít nyní nesmírně složité, prohrává totiž o dvě branky. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně vyrovnat.
51'
Atalanta se sice radovala ze druhé branky, avšak ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí. Bude se tedy pokračovat rozehrávkou od domácí branky.
50'
Nutno dodat, že předchozí střelecký pokus nebyl vůbec špatný. Hostující brankář Sportiello se za touto střelou stačil pouze ohlédnout, nyní bude vykopávat.
49'
K avizované rozehrávce standardní situace se nakonec postavil křídelník Damsgaard. Pochopitelně se jednalo o přímý střelecký pokus, který mířil vedle branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu fauloval kousek od svého pokutového území hostující Tóloi, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Malinovskyj. Směrem dopředu byla totiž o něco nebezpečnější Sampdoria, který nejednou dokázala prověřit připravenost brankáře Sportiella. Bergamo se v úvodním dějství směrem dopředu spíše trápilo, přesto se mu v závěru prvního poločasu povedlo proniknout do vyložené šance, ve které si fantasticky počínal právě Malinovskyj.
45'
43'
Audero raději na jistotu rozehrál nakrátko směrem na Ferrariho, který ovšem dlouho váhal. Nakonec mu na pomoc přispěchal Jošida, který přenášel hru.
40'
Nádherná akce hostujícího celku končí první brankou! Muriel převzal nahrávku a poté se mu zadovkou povedlo otevřít prostor vpřed pro RUSLANA MALINOVSKYHO. Ten se s míčem dostal až do pokutového území, kde ho nechytatelným způsobem poslal přesně do vzdálenější brankové šibenice.
40'
Damsgaard si pro změnu seběhl na pravé křídlo, kde mu ovšem nahrávku vpřed dokázal zablokovat Palomino. Od něj se nakonec míč odrazil do zámezí.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Na druhé straně se do kombinace zapojil také brankář Sportiello, kterému se povedlo přenést hru na levou stranu hrací plochy, kde se nacházel zadák Gosens.
36'
Po rohovém kopu se po míči natahoval hostující Tóloi, kterému se nakonec ve skluzu nepovedlo zrovna ideálně zakončit. Audero tak nemusel ani zasahovat.
35'
Poté jsme sledovali kombinaci hostujícího celku na útočné polovině. Gosens se na levém křídle dostal k centru, který pouze za cenu rohu odvracel Ferrari.
33'
Obránce Tóloi poté dokázal jednoduchým způsobem odehrát míč do bezpečí, kde se ovšem povedlo zakročit Ekdalovi, od kterého šel balón do autu.
31'
Je za námi třetina hry, stále čekáme na první přesný zásah tohoto zápasu. Před malým momentem si nedovoleně počínal Damsgaard, který fauloval Palomina.
30'
Poté se do rozhozené obrany dostával Pašalić, který se nakonec protáhl až k zakončení. To směřovalo k bližší tyči, kam se Audero dokázal natáhnout.
29'
Na útočnou polovinu poté zavítal také obránce Tóloi. Po jeho nahrávce skončil po souboji na zemi Malinovskij, dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok.
28'
Sampdoria ovšem aktivně napadá kombinaci soupeře, což soupeři dělá velké problémy. Kombinaci navíc narušil Augello, kterému se povedlo zakročit v pádu.
27'
Atalanta se nyní musela vypořádat s napadající smečkou protihráčů. Nakonec se za půlící čáru dokázal dostat Pašalić, který poté zkoušel najít Gosense.
26'
Augello se poté postaral o provedení standardní situace z levé strany. Do kombinace se mu zapojil také Damsgaard, který se nedostal přes nohu soupeře.
25'
Sampdoria se znovu jednoduše dostala na druhou stranu, kde ovšem dobrý obranný zákrok předvedl hostující Freuler, který nakonec odvracel do zámezí.
24'
Standardní situace se po chvíli navíc opakovala a znovu to na sebe vzal křídelník Damsgaard. Tentokráte se jeho nabídka stala snadnou kořistí Palomina.
23'
Poté se u postranní lajny prezentoval nedovoleným zákrokem hostující Romero, který zajel do Jankta. Damsgaard se tak ujme rozehrávky další standardky.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu, zatím sledujeme vyrovnanou podívanou. Nebezpečnější je ale Sampdoria, která v úvodu pořádně soupeře zlobí.
20'
Na opačné straně se dlouhou k míči nedostal Muriel, který se ovšem poměrně jednoduše nechal obrat napadajícím Ferrarim, jenž odkopával kupředu.
19'
Nákop směrem na Verreho nebyl vůbec špatný, jenomže bleskovým způsobem se dokázal vrátit hostující obránce Romero, který na jistotu odklízel balón.
18'
Atalanta Bergamasca kombinovala u svého pokutového území, načež se k míči dostal také zatím nevýrazný Gosens, který zapojil do hry také Palomina.
17'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování, tentokráte z domácí poloviny. Augello si dával poměrně dost načas, nakonec jeho nabídka směřovala na Jankta.
16'
Míč poté doputoval mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro hostujícího Maehleho. Jeho vzdušná nabídka nakonec putovala na nohu Sportiella.
15'
Nakonec se ani dle videorozhodčího nejednalo o nedovolený zákrok, penalta tak z toho nebude. Brankář Audero se již chystá k dalšímu odkopu od branky.
14'
Atalanta Bergamasca se dostala na opačnou polovinu. Tam poměrně dlouho váhal de Roon, po jehož nahrávce skončil v šestnáctce na zemi křídelník Pašalić.
13'
Ani další rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného a hostující celek se konečně dostal na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem zasahoval protihráč.
12'
Domácí celek poté mohl zahrávat rohový kop z levé strany, který se pro změnu snášel na přední tyč. Tam nejvýše do vzduchu vystoupal pozorný Romero.
11'
Sampdoria měla k dispozici standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti od branky. Nakonec to na sebe vzal Damsgaard, jehož ránu Sportiello vyrazil.
10'
Žlutou kartu dostává Remo Freuler (Atalanta Bergamasca Calcio).
10'
Romero si musel dát velký pozor, ve svém pokutovém území ho totiž aktivně napadal soupeř. Domácí celek nakonec vybojoval míč, Jankta ale vychytal Sportiello.
9'
Poté se nejvýše do vzduchu dostal domácí Bereszynski, který při odehrání míče ovšem našel pouze nohu protihráče. Atalanta poté směrovala směrem vzad.
8'
Nedovolený zákrok kousek od středového kruhu, kterým se prezentoval hostující obránce Romero. Po jeho zákroku byl lehce přistrčen útočník La Gumina.
7'
Poté první střelecký pokus tohoto zápasu vyprodukoval hostující Muriel, který si dokázal hodit míč na pravou nohu, načež zakončoval doprostřed.
6'
Hostující celek se s míčem usadil na polovině soupeře, načež to drzým průnikem do pokutového území zkoušel Pašalić, který ovšem narazil do protihráče.
5'
Maehle se postaral o provedení autového vhazování z pravé strany. Po jeho nahrávce se Bergamo dostalo do pokutového území, kde zakročil Bereszynski.
4'
V obraně se povedlo zakročit domácímu Augellovi, který se poté s míčem vrhl na druhou stranu hrací plochy, kde ho ovšem dokázal eliminovat zadák Tóloi.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si s míčem zahrál domácí brankář Audero, kterému se povedlo odkopnout na pravou stranu, kde se nacházel Bereszynski.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
UC Sampdoria

Na opačné straně stojí Sampdoria, která se nachází v přesném prostředku tabulky, tedy na desáté pozici. Sampdoria má na svém kontě třicet bodů, pakliže by se jí dnes povedlo zvítězit, tak se tabulkou neposune. Manko na devátou Veronu je totiž čtyřbodové, Sampdoria se tak může maximálně propadnout níže. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole zaznamenal letošní jedenáctou ligovou porážku, bylo tomu tak na půdě římského Lazia, kterému k zisků tří bodů stačila jediná branka. Sampdoria je navíc jedenáctým nejlepším domácím týmem, dnes by se ale body určitě hodily.
Atalanta Bergamasca Calcio

Fotbalisté Atalanty se momentálně nacházejí na páté pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo základní skupinu Evropské ligy. Bergamo však na čtvrté římské AS ztrácí pouze jeden bod, což by se při shodě okolností klidně dalo smazat. Atalanta má na svém kontě dvě výhry v řadě, ta první přišla díky jediné brance na půdě trápícího se Cagliari. Atalanta navíc zvládla i těžký souboj se sedmou Neapolí, divoká přestřelka nakonec skončila vítězstvím Atalanty poměrem 4:2. Bergamo bude favoritem tohoto zápasu i dnes, avšak v roli hostujícího celku to bude mít nesmírně složité.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UC Sampdoria a Atalanta Bergamasca Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62