Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Crotone - 19. prosince 2020   18:00

Sampdoria
26' Damsgaard (Jankto) • 36' Jankto (La Gumina) • 65' Quagliarella (Ekdal)
3:1
(2:1)
Crotone
45+1' Nwankwo
Sampdoria
Audero – A. Ferrari (8. Thorsby), Tonelli, Colley, Augello – Jankto, Adrien Silva (89. Jošida), Ekdal (C), Damsgaard (89. Candreva) – Verre (61. G. Ramírez) – La Gumina (61. Quagliarella).
N. Ravaglia, Letica – Candreva, Askildsen, Léris, K. Baldé, Thorsby, Jošida, Regini, Rocha, G. Ramírez, Quagliarella.
Manganiello – Bottegoni, Ruggieri
Comunale Luigi Ferraris
Crotone
Cordaz (C) – Magallán (78. Djidji), Marrone, Luperto – P. Pereira, S. Molina (46. Vulić), Petriccione (70. Rivière), Henrique, Reca – Messias, Nwankwo (87. Rojas).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sampdorie, která svého soupeře porazila výsledkem 3:1. Druhý poločas nám přinesl poměrně vyrovnanou podívanou, v jejím průběhu měl domácí celek menší územní převahu, která nakonec přinesla třetí branku. Crotone to tak mělo po zbytek utkání hodně složité, neboť muselo znovu dotahovat dvoubrankové manko. Nováček soutěže se sice dostal k několika náznakům šancí, avšak ani jedna z nich neskončila za brankářem Auderem. Sampdoria tak dokázala ukořistit tři body.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:14.
90+4'
90+3'
Crotone se v závěru zápasu snaží s výsledkem něco udělat, jenomže se sotva dostává na polovinu soupeře, kde číhá pozorný blok protihráčů.
90+2'
Sampdoria se sice radovala ze čtvrté zásahu, jenomže branka nakonec neplatí. Nahrávka na centrujícího Candrevu směřovala do ofsajdu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Maja Jošida.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Antonio Candreva.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Simeon Nwankwo, přichází Luis Rojas.
86'
Také hosté mohli rozehrávat standardku z poměrně zajímavé vzdálenosti. Přesto se nejvýše do vzduchu vyškrábal Augello, kterému se povedlo odhlavičkovat.
84'
Domácí se trpělivě dostali na druhou stranu, kde to ovšem neudělal nejlépe Thorsby. Jeho zpětná nahrávka trefila pouze protihráče, který dokázal odkopnout.
83'
Nahrávka na pravou stranu měla najít Messiase, jenomže velice dobře si směrem dozadu počínal domácí Tonelli, kterému se povedlo odklidit míč do zámezí.
82'
Crotone předvedlo rychlý přechod k opačné šestnáctce, kde jsme sledovali spolupráci dvou ofenzivních hráčů. Simymu se ale nepovedlo najít kolegu Messiase.
81'
Při něm ale došlo k dalšímu nedovolenému zákroku. Na zemi se ocitl hostující obránce Marrone, který se poté sám postaral o provedení další standardky.
80'
V pokutovém území se pokoušel protlačit do zakončení hostující Riviere, kterého ovšem čistým způsobem dokázal zastavit Colley, jenž rozjel rychlý protiútok.
79'
Následoval hodně vysoký odkop od hostující branky, který se překvapivě snesl až do rukavic domácího brankáře Audera, jenž rovněž odkopával kupředu.
78'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Lisandro Magallán, přichází Koffi Djidji.
77'
Jenomže útočná snaha nakonec přinesla pouze útočný faul v podání Ekdala, který chtěl vybojovat míč, avšak místo něj trefil pouze nohu obránce Marroneho.
76'
Sampdorii se poté povedlo jednoduše přejít na polovinu soupeře, kde rozjela kolotoč přihrávek na malém prostoru. Do kombinace se zapojil také Ramírez.
75'
A ten přinesla poměrně nebezpečný centr z kopačky Pereiry, který na hranici malého vápna zkoušel najít Messiase. Druhý jmenovaný ve skluzu ale nedosáhl.
74'
Reca se rychlostním způsobem dostal po levém křídle až k centru do pokutového území, na který střídající Riviere nedosáhl. Crotone pokračuje v náporu.
73'
Hostující brankář Cordaz nakonec na jistotu rozehrál po zemi na vedle stojícího Magallána. Ten velice přesným pasem oslovil naprosto osamoceného Recu.
72'
Před malým momentem to na sebe zkoušel vzít domácí Ramírez, jehož rána ovšem směřovala vysoko nad branku soupeře. Následovat bude odkop vpřed.
71'
Nováček soutěže poměrně dlouho pracoval s míčem na vlastní obranné polovině, kde nakonec napadající Ekdal zavadil o Henriqueho, který skončil na zemi.
70'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Jacopo Petriccione, přichází Emmanuel Rivière.
69'
Crotone to bude mít po zbytek zápasu nesmírně složité, prohrává totiž o dvě branky. Přesto do konce utkání zbývá poměrně dost času, výsledek se může otočit.
65'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí celek se dostává zpět do dvoubrankového vedení! Sampdoria totiž zahrávala rohový kop, který nejprve směřoval na přední tyč, kde jeden z domácích hráčů dokázal chytře prodlouži do malého vápna. Tam číhal pozorný FABIO QUAGLIARELLA, jenž hlavičkou prostřelil brankáře Cordaze.
65'
Na jistotu vyprodukoval zpětnou nahrávku obránce Tonelli, kterému se tak povedlo najít brankáře Audera, jenž posléze celkem riskantně rozehrával do strany.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Sampdoria stále vede o jedinou branku. Druhý poločas je zatím hodně vyrovnaný, na vyloženou šanci čekáme.
63'
Další útočná snaha domácích skončila útočným faulem, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Brankář Cordaz tak mohl odkopávat od své branky.
62'
Domácí hráči zkoušeli rozehrát další standardní situaci, která přinesla poměrně vysoký centr do pokutového území, na který si dokázal naskočit Magallán.
61'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio La Gumina, přichází Fabio Quagliarella.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Gastón Ramírez.
60'
Žlutou kartu dostává Luca Marrone (FC Crotone).
59'
Jankto se po pár vteřinách vydal zpět na zelený pažit a oba celky tak jsou opět v jedenácti. Mezitím fauloval hostující Magallán, který fauloval spíše takticky.
58'
Jankto nakonec odkulhal ven z hrací plochy, jeho celek tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Mezitím sledujeme rozehrávku volného kopu z nohy Pereiry.
57'
Do hodně citlivých míst byl před malým momentem zasažen Jankto, který se v bolestech svíjí na zem. Nešťastný moment, český záložník stále leží na zemi.
56'
Crotone se povedlo dostat míč na druhou stranu, jenomže tam křídelník Pereira moc dlouho nevydržel. Nakonec zpětnou nahrávkou hledal kolegu Marroneho.
55'
Ve středu hrací plochy se dokázal zorientovat hostující Eduardo, který poté zkoušel vysunout Simyho. Druhý jmenovaný po souboji s Ekdalem skončil na zemi.
54'
Aktivně hrající Thorsby se nakonec přes pravé křídlo dostal až do pokutového území, kde to zkoušel prudkou nabídkou, kterou ovšem zablokoval soupeř.
53'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal mimo hrací plochu. Ještě předtím si ale nedovoleně počínal napadající Pereira, který u lajny fauloval La Guminu.
52'
Crotone mělo k dispozici zajímavou standardní situaci, avšak z velké vzdálenosti od branky soupeře. Rozehrávající Marrone svým centrem našel Augella.
51'
Do akce musel domácí brankář Audero, který si nakonec poradil s nájezdem hostujícího Recy. Ten se natlačil až před brankáře, jenomže zakončit nedokázal.
50'
Žlutou kartu dostává Albin Ekdal (UC Sampdoria).
49'
Sampdoria si poté vybojovala standardní situaci, kterou nakonec rozehrál křídelník Jankto. Jeho nabídka oslovila pouze Maggallána, která dokázal hlavičkovat.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Augello, jenž si nakonec vybral Damsgaarda.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Salvatore Molina, přichází Miloš Vulić.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přeci jenom přinesl tři branky, přičemž se dva zásahy postarala favorizovaná Sampdoria. Úvod zápasu nám sice nepřinesl zrovna pohlednou podívanou, poté domácí rozjeli hezkou akci, při které se povedlo skórovat Damsgaardovi. I ve druhé brance svého celku měl prsty Jakub Jantko. Český reprezentační hráč tentokráte číhal na zadní tyči, kde se mu povedlo svůj celek poslat do dvoubrankového vedení. V nastaveném čase ovšem proměnil penaltu Simy, který snížil.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Junior Messias (FC Crotone).
45+1'
Crotone právě vstřelilo branku!
Rázem je to o jednu branku! K rozehrávce pokutovéh kopu se totiž postavil SIMY, který zvolil hodně pomalý rozběh. Nakonec jsme sledovali velice přesné zakončení k pravé tyči, kam se natáhl také brankář Audero, jenž na míč nedosáhl.
45'
Je tu penalta pro Crotone!
44'
Sampdoria si nyní s míčem pohrávala na vlastní polovině. Thorsby z jedničky sklepával na lépe postaveného Jankta, který ale skončil na trávníku.
42'
Messias sváděl hlavičkový souboj s Tonellim. Úspěšnější byl sice hostující forvard, nicméně k volnému předmětu se jako první dostal Silva, který ho vyvezl vpřed.
40'
A ten byl ještě prodloužen Ekdalem k zadní tyči, kam si signálem sbíhal obránce Colley, který nakonec na míč o kousek nedosáhl. Cordaz okamžitě rozehrál.
39'
Sampdoria nepolevuje ve své aktivitě, naopak si vybojovala rohový kop z pravé strany.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Po delší době se do rozehrávky svého celku zapojil také domácí brankář Audero, který si přichystal odkop pravou nohou, jenž doputoval na hlavu La Guminy.
36'
V krátkém časovém sledu tu máme další branku Sampdorie! V pokutovém území se Damsgaardovi povedlo přeposlat pod sebe, kde zakončoval La Gumina. Jeho zablokovaná střela paradoxně našla na zadní tyči naprosto volného JAKUBA JANKTA, kterému se důraznou placírkou povedlo najít recept na přesouvajícího se Cordaze.
36'
Po předchozím důrazném souboji skončila na zemi dvojice hráčů, přičemž si nakonec nedovoleně počínal domácí Silva. Rozehrávat by měl brankář Cordaz.
35'
Hostující brankář to pro změnu zkoušel rychlým odkopem na útočnou polovinu, kde Messias neodhadl dopad míče a ten tak skončil pouze u domácího Ekdala.
34'
Posléze se povedlo směrem dozadu dobře zapracovat Lupertovi, který měl dost času na rozehrávku, což mu umožnilo vyprodukovat nahrávku na Cordaze.
33'
Po odehrání míče na opačnou stranu hrací plochy se k němu dokázal dostat Magallán. Jeho přenesení hry nakonec našlo Pereiru, jenž udržel balón na hřišti.
32'
Crotone si vybojovalo standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti od branky. Reca svůj centr kroutil směrem do branky, nakonec hlavičkoval domácí hráč.
30'
Žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria).
28'
Vše bylo v pořádku a branka tak platí!
27'
Sampdoria se sice raduje z první branky, nicméně do hry ještě zasáhne sudí. Dost možná se jednalo o ofsajdové postavení, ve kterém by se nacházel Jankto.
26'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Sampdoria se postupně dostávala na opačnou stranu hrací plochy, kde si na levém křídle přichystal střílenou nabídku Jankto, kterému se uvnitř malého vápna povedlo najít svého kolegu MIKKELA DAMSGAARDA, který ve skluzu dopravil mčí do sítě.
25'
Thorsby prostřednictvím autového vhazování dokázal najít volného Ekdala, který ovšem přišel o míč. Crotone se daleko nedostal, včas zasahoval Tonelli.
24'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, po kterém si nedovoleně pomáhal hostující Pereira. Následná standardka skončila na hlavě Recy.
23'
Crotone si znovu pohrávalo s míčem kousek od vlastního pokutového území. Do kombinace se zapojil také brankář Cordaz, který odkopával do zámezí.
22'
Vypadalo to na zisk rohového kopu pro domácí, jenomže hlavní sudí byl opačného názoru. Místo prvního rohu bude moci odkopávat hostující brankář Cordaz.
21'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte v podání napadajícího La Guminy. Rozehrávat tak bude moci zadák Luperto.
20'
Poté jsme sledovali nahrávku na levé křídlo, kde se nacházel domácí obránce Augello. Velice dobře si ovšem počínal Pereira, který čistě sebral balón.
19'
Tentokráte šel příliš agresivně do souboje domácí Colley, který dle sudího fauloval protihráče. Crotone tak bude moci rozehrávat kousek od středového kruhu.
18'
Do souboje jeden na jednoho se poté dostával hostující Messias, který neuspěl se snahou o zisk autového vhazování. Vhazovat totiž bude zadák Thorsby.
17'
Za pokutovým územím si našel prostor ke střele hostující Petriccione, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho rána pravou nohou nakonec směřovala vedle tyče.
16'
Míč se znovu snesl pouze do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro domácího Thorsbyho. Po jeho nabídce se na útočnou polovinu vydal La Gumina.
15'
Další nedovolený zákrok, kterým se prezentoval napadající Reca, který místo míče lehce trefil nohu protihráče. Sampdoria na jistotu rozehrála nakrátko.
14'
Hostujíc celek se poté znovu stáhl ke svému pokutovému území. Marrone zahnal k levé autové lajně Recu, který raději před soupeřem odkopával vpřed.
13'
Crotone hodně riskovalo s rozehrávkou, kterou nakonec musel vyřešit až brankář Cordaz. Jeho vysoký odkop si dokázal najít Petriccione, který vyhrál souboj.
12'
Ve středu hrací plochy měl celkem dost prostoru domácí Tonelli, který se pokoušel vysokou kolmicí nastartovat La Guminu, avšak míč zavítal ke Cordazovi.
11'
Ekdalovi se povedlo přenést hru do volného prostoru, kde se nacházel zcela osamocený Augello. Druhý jmenovaný nakonec svůj centr posadil na hlavu soupeře.
10'
Na útočnou polovinu se s míčem dokázal dostat hostující Magallán, který ovšem nepřesně rozehrával na pravou stranu, kde se před soupeře dostal Damsgaard.
9'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali první střídání, a sice vynucené. Z hrací plochy se musel pakovat domácí obránce Ferrari, který se nešťastně zranil.
8'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Morten Thorsby.
7'
Cordaz musel urychleně jednat, přičemž nakonec odkopával před napadajícím Magallánem. Na druhé straně nešťastně dopadl na zem jeden z domácích.
6'
Poté to dalekonosným nákopem na druhou stranu zkoušel také obránce Marrone, který nakonec nenašel nikoho ze spoluhráčů, nýbrž pouze brankáře Audera.
5'
Do kombinace svého celku se posléze zapojil také domácí brankář Audero, který to pro změnu zkoušel dalekonosným odkopem, jenž dopadl na hlavu Luperta.
4'
K vidění byla první standardní situace tohoto zápasu. K oné rozehrávce se nakonec postavil domácí záložník Verre, jehož centr si dokázal najít Petriccione.
3'
Na hranici pokutového území dostal k míči domácí Verre, který to poté zkoušel nahrávkou do tandemu na La Guminu, před kterým zasahoval Marrone.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

UC Sampdoria: Audero – A. Ferrari, Tonelli, Colley, Augello – Jankto, Adrien Silva, Ekdal (C), Damsgaard – Verre – La Gumina.
Náhradníci: N. Ravaglia, Letica – Candreva, Askildsen, Léris, K. Baldé, Thorsby, Jošida, Regini, Rocha, Gabbiadini, G. Ramírez.

FC Crotone: Cordaz (C) – Magallán, Marrone, Luperto – P. Pereira, S. Molina, Petriccione, Henrique, Reca – Messias, Nwankwo.
Náhradníci: Crespi, Festa – Crociata, Cuomo, Dragus, Djidji, Zanellato, Vulić, Siligardi, Rojas, Rivière, Golemić.

Rozhodčí: Manganiello – Bottegoni, Ruggieri.
UC Sampdoria

Favoritem tohoto zápasu bude domácí Sampdoria, která se pro změnu nachází na průběžné jedenácté pozici tabulky, což i tak znamená spodní poloviny. Sampdoria má na svém kontě čtrnáct bodů, v případě vítězství se maximálně vyškrábe před desáté Udinese, které má shodný počet bodů. Sampdoria v minulém kole dokázalo zaznamenat letošní čtvrtou výhru, neboť se mu poměrně překvapivě povedlo naplno bodovat na hřišti Verony, kde vyhrála výsledkem 2:1. Sampdorii se na domácí půdě zrovna moc nedaří, z pěti odehraných zápasů totiž zvítězila pouze jedinkrát, navíc na další domácí vítězství čeká již tři zápasy. Povede jí to tímto duelem přeseknout?
FC Crotone

Na hostující straně stojí trápící se Crotone, které až v rámci jedenácté kola konečně pocítilo chuť vítězství. Nováček soutěže totiž na domácím stadionu poradil Spezii výsledkem 4:1, čímž si polepšil na dosavadní zisk šesti bodů. Crotone však stále okupuje poslední pozici tabulky, na nesestupové místa mu poté chybí čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu se v dnešním souboji bude pokoušel o zázrak, navíc čeká na první venkovní vítězství. Na hřištích soupeřů se mu zatím povedlo dohromady vybojovat dva body, naposledy díky bezbrankové remíze na půdě Udinese. I v tomto duelu ovšem čeká Crotone hodně složitý úkol.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UC Sampdoria a FC Crotone.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62