Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Fiorentina - 14. února 2021   15:00

Sampdoria
31' K. Baldé (G. Ramírez) • 71' Quagliarella (Candreva)
2:1
(1:1)
Fiorentina
37' Vlahović
Sampdoria
Audero – Bereszynski (C), Jošida, Colley, Augello – Adrien Silva (75. Ekdal), Damsgaard (64. Quagliarella), Jankto (64. Candreva) – G. Ramírez – Thorsby, K. Baldé (90. Léris).
Maresca – Capaldo, Muto
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C) (83. Callejón), Martínez – Venuti (83. Malcuit), Bonaventura, Castrovilli, Pulgar, Biraghi – Kouamé, Vlahović.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek víkendu.

Fauly: 14:11
Zápas skončil a Sampdoria nakonec dokázala udolat Fiorentinu a na domácím hřišti ji porazila 2:1. Zápas toho v prvním poločase směrem dopředu z obou stran příliš mnoho nenabídl, nakonec jsme se však přeci jen dočkali hned dvou branek. Ve 31. minutě se trefil hlavou z rohového kopu Keita Baldé. Jenomže vedení Sampdorie trvalo jen šest minut, už ve 37. minutě se prosadil z dorážky přímého kopu Dušan Vlahović. Ve druhém poločase se už hrál o něco útočnější fotbal, ale gól padl jen jeden. Na svědomí ho měli veteráni v dresu Sampdorie, kteří přišli shodně na hřiště v 64. minutě. Pouze o sedm minut později Candreva našel skvělou přihrávkou Fabia Quagliarellu, a ten svým gólem rozhodl o výhře Sampdorie 2:1.
90+6'
90+5'
Cellejón poslal míč do vápna, ale nebyl to moc povedený centr. Po dalším centru Biraghiho už hlavičkoval Nikola Milenković, ale branku netrefil.
90+4'
Dušan Vlahović skončil po souboji s Bereszynskim na zemi a chtěl si vymodlit penaltu, rozhodčího ale zůstal v klidu a hraje se dál.
90+3'
Tlak Fiorentiny zatím není tak drtivý, Sampdoria se celkem bez problému brání a konec zápasu už se blíží.
90+1'
Antonio Candreva si navedl míč na svou levou nohu, ale jeho technické zakončení mu nevyšlo, branku netrefil.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Mehdi Léris.
88'
Tlak Sampdorie stále pokračuje, domácí se ale nadále zuby nehty brání a drží těsný náskok.
87'
Domácí se následně ubránili rohovému kopu, ale budou čelit ještě dalšímu.
86'
Cristiano Biraghi dobře vystřelil levačkou a pravděpodobně by se radoval z vyrovnání, kdyby hlavou na brankové čáře míč nezablokoval Omar Colley.
86'
José María Callejón se poprvé po svém příchodu na hřiště prezentoval centrem, ale Kouamého před brankou nenašel.
85'
Morten Thorsby už si jde za postranní čáru vyměnit dres a za chvíli se bude vracet zpět do hry.
83'
Morten Thorsby dostal nepříjemný úder do nosu a krvácí, stále probíhá jeho ošetřování.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Kévin Malcuit.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází José María Callejón.
82'
Giacomo Bonaventura zakopl míč do autu, protože na hřišti zůstává ležet Morten Thorsby a drží se za obličej.
80'
Z velké dálky se rozhodl vystřelit Lucas Martínez, ale jeho rána neměla naději na úspěch, od branky bude rozehrávat Aduero.
79'
Giacomo Bonaventura zezadu přidržel za dres Ramíreze a po zásluze dostává žluté napomenutí.
77'
Hosté se ubránili i dalšímu rohovému kopu a pak se chtěli vydat do rychlého brejku, to jim ale nebylo umožněno.
76'
Candrevův centr od rohového praporku na první tyči odvrátil Christian Kouamé, pak si ale při dopadu na zem nějak ublížil.
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Albin Ekdal.
74'
Ve vápně Fiorentiny stále zůstává ležet Gastón Ramírez a bude potřebovat ošetření.
74'
Domácí šli znovu do brejku, Candreva tentorktá vybojoval alespoň rohový kop.
73'
Domácí jsou při chuti a i další jejich akci táhl Candreva, tentokrát už však tak úspěšný jako před chvíli nebyl.
71'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí se podruhé v zápase dostávají do vedení a zařídila to právě dvojice zkušených hráčů, kteří před pár minutách přišli na trávník. Candreva našel výbornou přihrávkou z pravé strany na ose hřiště FABIA QUAGLIARELLU a ten překonal Dragowského umístěnou střelou po zemi. Asistence: Antonio Candreva.
69'
Na kvalitní centr z pravé strany si nabíhal Christian Kouamé, ale ve vzduchu byl přeci jen výš Emil Audero a míč vyboxoval.
68'
Omar Colley dokázal zastavit akci Fiorentiny ještě v rozjezdu, ale hosté ještě zůstanou u míče a budou vhazovat.
67'
Centr Fiorentiny z levé strany směřoval na Vlahoviče, tomu ale kousek chyběl, aby na míč zasáhl.
65'
Domácí na trávník poslali dva velmi zkušené hráče, uvidíme, zda se jim povede hru Sampdorie oživit.
64'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Antonio Candreva.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Fabio Quagliarella.
64'
Podle názoru rozhodčího se útočného faulu v pokutovém území dopustil Gastón Ramírez a rozžehávat tak budou hosté.
63'
Jakub Jankto dostal míč od Bereszynského a posílal míč před branku, tam však žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
63'
Po Biraghiho centru se dostal k hlavičce Nikola Milenković, ale hlavou trefil jen prostředek branky, kde byl připraven Audero.
62'
Velmi vyrovnaný zápas pokračuje akcí Fiorentiny. Hosté budou mít rohový kop.
61'
Erick Pulgar dostal žlutou kartu za faul loktem v hlavičkovém souboji.
59'
Mikkel Damsgaard hledal přihrávkou z levé strany před brankou Baldého, střelec první branky zápasu se však tentokrát k míči nedostal.
58'
Hosté poslali další centr před branku Sampdorie, domácí se ale ubránili, míč dokázal odkopnout do bezpečí Morten Thorsby.
57'
Mikkel Damsgaard dostává žlutou kartu za faul zezadu na Venutiho.
55'
Vzápětí se ještě do zajímavého zakončení položil Giacomo Bonaventura, ale jeho rána byla těsně nepřesná.
54'
Cristiano Biraghi nacentroval míč do vápna a hosté byli velmi blízko, aby se dostali do vedení. Christian Kouamé ale trefil jen tyč a Gaetano Castrovilli následně z blízka z dorážky branku netrefil.
53'
Gaetano Castrovilli byl zastaven jen za cenu faulu a hosté mají k dispozici standardní situaci z levé strany.
52'
Domácí rohový kop ustáli, Fiorentina ale i dál zůstává s míčem na kopačkách na útočné polovině.
51'
Lucas Martínez z pravé strany přes Silvu odcentrovat nedokázal, vybojoval alespoň rohový kop.
50'
Mikkel Damsgaard těžké zpracování nezvládl a míč mu utekl do autu. To dává šanci Fiorentině založit akci.
49'
Akce Fiorentiny skončila útočným faulem, takže se zase k míči dostanou domácí, kteří mají zatím na začátku druhé půle více ze hry.
48'
Tento rohový kop byl rozehrán velmi dobře a chyběl jen kousek, aby Baldé dosáhl hlavou na míč.
47'
Tentokrát se to domácím zopakovat nepovedlo, ale budou kopat ještě jeden roh, tentokrát z pravé strany.
47'
Centr Sampdorie z levé strany byl sražen na rohový kop. Právě z rohu dali domácí první gól zápasu.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
První poločas je u konce, Sampdoria zatím hraje na domácím hřišti s Fiorentinou 1:1. Zápas toho směrem dopředu z obou stran příliš mnoho nenabídl, nakonec jsme se však přeci jen dočkali hned dvou branek. Ve 31. minutě se trefil hlavou z rohového kopu Keita Baldé. Jenomže vedení Sampdorie trvalo jen šest minut, už ve 37. minutě se prosadil z dorážky přímého kopu Dušan Vlahović.
45+3'
45+2'
Dušan Vlahović už se vrátil do hry a rovnou se i zapojil do akce Fiorentiny, ale spoluhráče svou přihrávkou nenašel.
45+1'
Natavuje se jedna minuta.
45'
Dušan Vlahović zůstává po kontaktu s Colleym na zemi a zatím se nezvedá a drží se za levý kotník.
43'
Po centru z levé strany od Augella hlavičkoval Morten Thorsby a jen kousek chybělo, aby trefil branku.
43'
Brankáři Dragowskému se vůbec nepovedla rozehrávka, míč poslal pouze přímo do autu.
41'
Keita Baldé byl adresátem dlouhého míče na levé křídlo, ale nepohlídal si své ofsajdové postavení.
39'
Gól ještě posvětil VAR a můžeme tedy za stavu 1:1 pokračovat v zápase.
37'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Hosté nabídnutou šanci využili a vyrovnávají na 1:1! Skvělou střelu z přímého kopu od Pulgara ještě dokázal Audero skvěle vyrazit, ale na dorážku DUŠANA VLAHOVIĆE už nestačil. Míč sice vyrazil, ale rozhodčímu zavibrovaly hodinky na znamení, že míč byl podle Goal Line Technology za brankovou čárou. Bez asistence.
35'
Morten Thorsby zezadu přidržel Castrovilliho a hosté dostávají k dispozici hodně nebezpečnou standardní situaci.
34'
Lorenzo Venuti navíc poté ještě fauloval a dostává první žlutou kartu tohoto utkání.
33'
Lorenzo Venuti vystihl špatnou rozehrávku brankáře Audera, ale míč mu odskočil daleko od nohy, takže nakonec nemohl tuhle chybu potrestat.
31'
Dlouho jsme čekali na pořádnou šanci a teď tu máme rovnou první gól zápasu! Domácí rozehrávali rohový kop, Ramírez svůj centr namířil na bližší tyč, kam si naběhl KEITA BALDÉ a dokázal míč hlavou poslat do sítě. Asistence: Gastón Ramírez.
30'
Fiorentina se v těchto chvílí snaží hrát aktivně, ale stále platí, že brankář Sampdorie Emil Audero ještě nemusel zasahovat.
28'
Nikola Milenković z pravé strany posílal zajímavý míč před branku janovského týmu, ale domácí se dokázali ubránit.
27'
Hosté se ale nakonec rozhodli rozehrát po zemi a míč se před branku Sampdorie vůbec nedostal.
26'
Fiorentina nyní dostává k dispozici standardní situaci a bude moci poslat míč do vápna souepře.
25'
Mikkel Damsgaard nedokázal z pravé strany vyprodukovat centr, byl v obložení hned dvou protihráčů.
24'
Zatím sledujeme velmi vyrovnaný zápas. Nedá se říci, že by se oba týmy nesnažily hrát dopředu, ale zatím vítězí obrany a viděli jsme jen jednu střelu na branku ze strany domácích.
22'
Sampdoria přišla o míč, ale Christian Kouamé nemohl pomýšlet na rychlý brejk, protože neměl žádnou podporu.
21'
Dlouhý míč domácích na Baldého nedolétl, také Fiorentina ale pak zase rychle odevzdala míč.
18'
Fiorentina nyní drží míč na polovině soupeře, ale zatím hodně daleko od jeho branky.
16'
Zatím se hraje hlavně mezi oběma šestnáctkami, za prvních patnáct minut jsme žádnou velkou šanci nezaznamenali.
15'
Jankto dobře potáhl míč, ale jeho přihrávka už poté nenašla Thorsbyho.
13'
Akce Sampdorii skončila útočným faulem už ve středu pole, hrát tak budou moci hosté.
12'
Adrien Silva si nepříjemně naběhl do Biraghiho a chvíli zůstával na zemi, už je ale zase na nohou.
11'
Mikkel Damsgaard se rozhodl vypálit z dálky, jeho ránu pravačkou ale Bartłomiej Drągowski bez problému chytil.
10'
Centr Biraghiho z levé strany sice před branku neprošel, ale hosté ještě zůstanou u míče.
9'
Vlahovič tentokrát dostal zajímavou přihrávku do vápna a ještě se snažil hledat spoluhráče, to už se mu však nepovedlo.
8'
Dušan Vlahović šel do souboje s protihráčem tělem a rozhodčí poměrně přísně odpískal jeho faul.
8'
Domácí z rohového kopu branku Fiorentiny neohrozili a od branky nyní bude moci rozehrávat Bartłomiej Drągowski
7'
Keita Baldé poděkoval za dlouhou přihrávku na svou osobu a dokázal vybojovat rohový kop.
6'
Dlouhý míč Fiorentiny byl velmi nepřesný, takže se zadarmo k míči dostali znovu domácí.
5'
Sampdoria to může zkoušet znovu, zatím rozehrává jen mezi obránci na své polovině hřiště.
4'
Morten Thorsby se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale těsně před vápnem uklouzl a o míč přišel.
3'
Cristiano Biraghi si pomohl v souboji s Bereszynskim rukama a píská se tak faul.
2'
Rozhodčí si všiml útočného faulu někoho z hostů, takže rozehrávat bude Sampdoria.
1'
Hosté začali velmi aktivně a Gaetano Castrovilli hned pro své mužstvo vybojoval rohový kop.
1'
Domácí Sampdoria bude hrát v modrobílých dresech, Fiorentina se dnes představí v červeném.
Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, zápas za malou chvíli začne.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński (C), Jošida, Colley, Augello – Adrien Silva, Damsgaard, Jankto – G. Ramírez – Thorsby, K. Baldé.
Náhradníci: Letica, N. Ravaglia – Askildsen, Candreva, Ekdal, A. Ferrari, Gabbiadini, Léris, Quagliarella, Regini, Torregrossa, Verre.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Martínez – Venuti, Bonaventura, Castrovilli, Pulgar, Biraghi – Kouamé, Vlahović.
Náhradníci: Rosati, Terracciano – A. Barreca, M. Cáceres, Callejón, Eysseric, Igor, Kokorin, Montiel, Valero, Olivera, Malcuit.

Rozhodčí: Maresca – Capaldo, Muto.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně vyhrála Sampdoria na hřišti Fiorentiny 2:1. Předchozí čtyři utkání ale Fiorentina se Sampdorií neprohrála. Doma Sampdoria porazila Fiorentinu jen jedinkrát z posledních pěti zápasů.
ACF Fiorentina

Fiorentina je tradičním italským klubem, který ale v posledních letech zůstává za očekáváním. Fiorentina patří co se týče rozpočtu určitě do horní poloviny tabulky Serie A, ale opakovaně to nepotvrzuje, momentálně se nachází s 22 body dokonce až na patnáctém místě. Se záchranou by ale starosti mít neměla, momentálně má na sestupové příčky náskok sedmi bodů. Formu ale Viola rozhodně nemá dobrou, z posledních pěti utkání vyhrála jedině, naposledy prohrála doma 0:2 s Interem. Venku zatím Fiorentina v této sezoně v lize odehrála deset utkání s bilancí jedné výhry, tří remíz a šesti porážek. Z posledních šesti venkovních utkání vyhrála Fiorentina jen jedno, naposledy remizovala 1:1 na hřišti Turína FC.
UC Sampdoria

Sampdoria je jedním ze dvou janovských klubů, které hrají italskou nejvyšší soutěž. V této sezoně je tím úspěšnějším janovským klubem, nachází se o tři příčky výš na desáté pozici tabulky s 17 body. Umístění v horní polovině tabulky by Sampdoria vnímala jak úspěch, na poslední pohárové šesté místo momentálně ztrácí deset bodů. Z posledních čtyř utkání prohrála Sampdoria jediné, naposledy ale jen remizovala 1:1 na hřišti Beneventa. Doma zatím Sampdoria v této sezoně v lize odehrála deset utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a pěti porážek. Z pěti posleníhc domácích zápasů Sampdoria tři vyhrála, naposledy ale prohrála 0:2 s Juventusem.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 22. kola Serie A mezi týmy UC Sampdoria a ACF Fiorentina. Zápas se odehraje na Stadio Luigi Ferraris v Janově.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62