Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Inter Milán - 6. ledna 2021   15:00

Sampdoria
24' Candreva  • 38' K. Baldé (Damsgaard)
2:1
(2:0)
Inter Milán
65' de Vrij  (Brozović)
Sampdoria
Audero – Jošida, Tonelli (68. Bereszyński), Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Adrien Silva (74. Askildsen), Jankto (C) (74. Léris) – K. Baldé (90+2. La Gumina), Damsgaard.
Valeri – Passeri, Vivenzi
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar (81. D'Ambrosio), de Vrij, Bastoni – Hakimí, Barella (81. Arturo Vidal), Brozović, Gagliardini (63. R. Lukaku), Young (46. Perišić) – Alexis Sánchez (70. Eriksen), Lautaro Martínez.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 0:9. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:18.
Fotbalisté Sampdorie vítězí nad druhým Interem 2:1 a připisují si do tabulky velmi cenné tři body!

Domácí položili základ k překvapivému triumfu v prvním poločase. Brankář Audero nejprve zneškodnil penaltu Alexise Sáncheze a na druhé straně naopak stejnou výhodu využil ve 24. minutě Antonio Candreva. Ještě do přestávky navíc po přízemním centru Damsgaarda zvyšoval na 2:0 Keita Baldé. Střelecké trápení hostí zlomil až v 65. minutě Stefan de Vrij, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. Jinak už ale Doria soupeře do šancí moc nepouštěla. Za zmínku stojí nebezpečná hlavička střídajícího Lukaka, kterou ale vyrazil brankář Audero.

Inter tak promarnil šanci jít alespoň pro tuto chvíli do čela tabulky, domácí celek zůstává jedenáctý.
90+6'
90+6'
Ještě roh Interu. Před bránu šel i brankář Samir Handanovič, ale ani on svému týmu k vyrovnání nepomohl!
90+4'
Střídající La Gumina na půlce hodně ostře dohrál D'Ambrosia, který se svíjí v bolestech. Domácího hráče těžko z něčeho vinit. Oba šli do míče a byli tam zhruba nastejno.
90+3'
Achraf Hakimí má rychlé nohy, ani on teď ale nestihl míč na hřišti. Kope se od brány Sampdorie.
90+2'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Antonio La Gumina.
90+2'
Keita Baldé si došel pro faul, za který dostal Achraf Hakimí žlutou kartu.
90+1'
Rozhodčí Valeri nastaví ještě pět minut!
90'
Emil Audero si teď mírně nerozuměl s obráncem Colleyem. Audero si šel pro balón, který před ním jeho stoper odkopl do zámezí.
89'
Hostům se už hodně rychle krátí čas. Doria navíc vhazuje na své útočné polovině.
87'
Christian Eriksen ani nadvakrát neprostřelil domácí zeď! Odražený míč pak sebral brankář Audero.
86'
Kristoffer Askildsen si pomohl držením za dres v souboji s Hakimím. Dostal žlutou kartu a navíc z toho bude přímý kop ze zajímavé pozice pro Inter.
84'
Romelu Lukaku si nabíhal na centr, který před ním vyboxoval brankář Audero. Útočník Interu byl ale v ofsajdu, takže by se nic nedělo, i kdyby se dostal k zakončení.
84'
Domácí Keita Baldé zajel ostřeji do de Vrije. Sudí mu ukázal žlutou kartu.
83'
Po rohovém kopu Christiana Eriksena hlavičkoval nad bránu Ivan Perišić.
82'
Hostům se již krátí čas na zvrat vývoje utkání. S nastavením mají možná něco přes deset minut.
81'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Arturo Vidal.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Milan Škriniar, přichází Danilo D'Ambrosio.
80'
Ani tentokrát z toho vyrovnání nebude. Po rohovém kopu Brozoviće hlavičkoval mimo, tuším, Nicoló Barella.
79'
Lautaro Martínez vlétl do šestnáctky z pravé strany a z ostrého úhlu zkusil překvapit domácího brankáře. Ten ale stál u bližší tyče a vyrazil míč na roh.
78'
Rohový kop hostí. Po něm se dostal k hlavičce Ivan Perišić, míč ale srazil mimo jeden z protihráčů. Z dalšího rohu už Milánští nezahrozili.
77'
Centr Achrafa Hakimího z pravé strany až před bránu nedolétl. Domácí obrana byla dobře postavena.
76'
Omar Colley stačil vložit tělo před nabíhajícího Lukaka a nechal se hostujícím útočníkem faulovat.
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Mehdi Léris.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Kristoffer Askildsen.
73'
Hakimímu byl odmáván ofsajd. Adrien Silva má opět nějaké zdravotní problémy a zřejmě bude muset střídat.
72'
Romelu Lukaku teď ukázal, v čem umí být nebezpečný! Našel si centrovaný míč a dokázal nepříjemně hlavičkovat i zády k bráně. Audero ale zareagoval velmi dobře a stačil balón vyrazit!
71'
Už se opět hraje. Do konce řádné hrací doby schází přes dvacet minut.
70'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Christian Eriksen.
70'
Na trávníku zůstal ležet domácí Adrien Silva, kvůli němuž je hra přerušena. Portugalský fotbalista je v péči lékařů.
68'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Lorenzo Tonelli, přichází Bartosz Bereszyński.
67'
Hosté jsou tedy po kontaktním gólu zpět ve hře. Sampdorii čeká těžký závěr zápasu.
65'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují po rohovém kopu! STEFAN DE VRIJ překonal ve vzduchu Colleyho a hlavou poslal míč mimo dosah brankáře Audera – 2:1.
64'
Perišić centroval z levé strany na bližší tyč. Tam sice našel Alexise Sáncheze, ale ten balón jen lehce přizvedl do rukavic Audera.
63'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Romelu Lukaku.
62'
Domácí vyčkávají na protiútoky, které mají nebezpečné! Ten, který táhl Keita Baldé, doplnil z levé strany Jakub Jankto. Baldé mu přihrál a Jankto ještě zkoušel místo zakončení z úhlu nahrávat pod sebe. Obrana Interu ale balón dostala do bezpečí.
60'
Romelu Lukaku se už svlékl do dresu a za malou chvíli tak posílí útočné řady milánského klubu.
59'
Hosté se snaží tvořit hru, drží míč, ale zatím schází moment překvapení.
57'
Morten Thorsby zasáhl v hlavičkovém souboji protihráče loktem, za což dostal žlutou kartu.
54'
Domácí mohli navýšit svůj náskok! Antonio Candreva zatáhl míč dopředu po pravém křídle a následně nahrál Jakubovi Janktovi. Ten střílel z hranice šestnáctky z první a Handanovič se navíc musel proti němu přesouvat. U své pravé tyče byl ale nakonec včas a balón nadvakrát zkrotil!
54'
Brozović rozehrával přímý kop hostí. Jeho centr si stáhl ze vzduchu Audero.
54'
U hostující střídačky se už rozcvičuje Romelu Lukaku. Jeho střelecké instinkty dnes hostům scházejí.
53'
Opět Hakimí. Teď se s ním dobře vrátil Augello, který mu balón vypíchl.
51'
Achraf Hakimí je v úvodu druhé půle velmi aktivní. Po dalším jeho centru hlavičkoval mimo Alexis Sánchez.
49'
Hakimí se na pravé straně zbavil protihráče a svým centrem zaměstnal domácí obranu. Vzápětí se marocký krajní bek pustil pustil do další akce a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
47'
První příležitost Interu ve druhém poločase! Z levé strany centroval Roberto Gagliardini a k hlavičce se prodral Lautaro Martínez. Ten balón trkl o kousek vedle tyče!
46'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Ivan Perišić.
46'
První poločas vyšel výtečně domácí Sampdorii, která vede nad silným Interem 2:0. Začátek utkání byl hodně divoký a jeho hrdinou byl především domácí brankář Audero. Ten se blýskl proti střele Younga a o chvíli později dokonce chytil Sánchezovi penaltu, která byla odpískána po ruce Thorsbyho, kterou odhalil až systém VAR. Po zákroku gólmana Dorie pak ještě dorážel Young do tyče. Úvodní čtvrthodinu pak uzavřel hlavičkou do břevna domácí stoper Tonelli. Poté šel do akce opět VAR, který tentokrát přisoudil penaltu za ruku v šestnáctce Sampdorii a nabídnutou příležitost Antonio Candreva s přehledem využil. Poté se hra na nějaký čas uklidnila. Ve 38. minutě však přišel rychlý kontr domácích, po němž zvýšil po přízemním centru Damsgaarda na 2:0 Keita Baldé. Hostům dnes zatím nebylo souzeno, v závěru poločasu neskončily gólem ani dobré příležitosti Sáncheze a Martíneze.
45+3'
45+3'
Další centr Achrafa Hakimího z pravé strany oslovil Alexise Sáncheze. Ten se nedokázal prosadit na bližší tyči.
45+2'
Hostům se dnes zatím nedaří střelecky. Hakimího dobrý centr z pravé strany si našel Lautaro Martínez, který z dobré pozice hlavičkoval vedle pravé tyče z pohledu brankáře Audera.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Alexis Sánchez se individuálně prodral k nebezpečnému zakončení z levé strany šestnáctky. Polovysokou střelu k bližší tyči ale vyrazil Audero.
43'
Keita Baldé při chuti. Na pravé straně si povodil Bastoniho a po narážečce s Candrevou se snažil dostat do pokutového území. To už mu hostující obrana nepovolila.
42'
Domácí si proti favoritovi počínají zatím výborně. Hostující kouč Antonio Conte asi bude mít o přestávce o čem hovořit.
40'
Hostující Stefan de Vrij vlétl pozdě do souboje s Keitou Baldém a za své počínání obdržel žlutou kartu.
38'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí překvapivě vedou už o dva góly! Mikkel Damsgaard dostal míč na pravou stranu, odkud nasměroval před bránu přízemní centr, který využil přízemní střelou na vzdálenější tyč KEITA BALDÉ. Handanovič se natahoval marně – 2:0.
37'
Hosté kombinovali před pokutovým územím soupeře. Sánchez se ale na závěr nepochopil s Hakimím, který mu naběhl jinam, než kam jeho spoluhráč přihrával.
35'
Ten zahrával Jankto. Centr českého fotbalisty hosté odvrátili.
35'
Antonio Candreva si naváděl míč od levé postranní čáry a pravačkou střílel. Jeho pokus byl hostující defenzivou zablokován na roh.
33'
Domácí hráči nyní uklidňují hru, delší dobu teď drží balón na svých kopačkách.
31'
Dění na hřišti se po gólu Dorie přeci jen uklidilo. Už to není tak bláznivé jako v úvodu.
30'
Roberto Gagliardini si naváděl míč na střelu pravačkou. Ta byla zablokována a brankář Audero pak musel pospíchat za balónem, aby zabránil rohovému kopu pro Inter.
29'
Nerazzurri jsou nadále u míče. Domácí se po vstřeleném gólu zatáhli a vyčkávají na brejky.
28'
I podruhé to Milánští zkoušeli nakrátko. Ani teď z toho ale nic podstatného nebylo.
27'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Zkusili to nakrátko, sudí ale jejich snahu přerušil, jelikož hráči interu nepočkali na jeho pokyn.
25'
Lautaro Martínez mohl odpovědět z přímého kopu. Jeho exekuce se mu ale nevydařila.
24'
Nařízenou penaltu s přehledem proměnil ANTONIO CANDREVA! Ten balón poslal do protipohybu brankáře Handanoviče.
23'
Žlutou kartu dostává Nicoló Barella. Právě on zahrál před vlastní bránou rukou.
23'
Penalta pro Sampdorii!
22'
Po rohovém kopu Candrevy zahrál jeden z bránících hráčů Interu v šestnáctce rukou! Sudí se jde podívat na video!
21'
Střelu Adriena Silvy odvrátila hostující obrana na roh.
19'
Úvod zápasu je hodně divoký. Hra se přelévá ze strany na stranu a viděli jsme už i řadu zajímavých situací.
17'
Přímý kop zahrával Jakub Jankto, který trefil jen zeď. Ani následný závar k ohrožení brány Samira Handanoviče nakonec nevedl.
16'
Lautaro Martínez dostal za hru rukou žlutou kartu.
16'
Střelu Jakuba Jankta zablokoval Lautaro Martínez rukou a chvíli to vypadalo na penaltu proti Interu! K situaci už ale došlo těsně před šestnáctkou, takže bude Doria nakonec zahrávat jen přímý kop.
15'
Sledujeme hodně zajímavý začátek duelu. Nyní moc nescházelo a do vedení šli domácí! Hlavička Lorenza Tonelliho po rohovém kopu skončila na břevně!
12'
Skvělý Emil Audero! Alexis Sánchez zvolil přízemní střelu k levé tyči, ale Audero tam byl včas a balón vyrazil. K dorážce se pak ještě dostal dobíhající Ahsey Young, který mířil do brankové konstrukce!
11'
A rozhodčí opravdu nařizuje pokutový kop proti Sampdorii!
10'
Rozhodčí Valeri se půjde podívat na monitor systému VAR. Šanci Škriniara totiž předcházel zásah rukou bránícího Mortena Thorsbyho a ve hře je tedy penalta pro Inter!
9'
Další příležitost hostí! Po rohovém kopu se balón odrazil k Milanovi Škriniarovi, který mířil zhruba z prostoru penalty těsně vedle!
8'
První šance Interu! Po přihrávce Martíneze pálil zpoza pokutového území Ahsley Young. Mířil pod břevno, ale Audero jeho ránu vytáhl na roh!
6'
Alexis Sánchez obdržel na levé straně přihrávku od Gagliardiniho a pokusil se najít Lautara Martíneze, který čekal před pokutovým územím. Argentinský útočník však podklouzl.
5'
Oba celky se zatím střídají v držení míče. Hosté momentálně začínají kombinaci od svého brankáře.
3'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Po něm zakončoval nepřesně Lautaro Martínez.
1'

UC Sampdoria: Audero – Jošida, Tonelli, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Jankto (C) – K. Baldé, Damsgaard.
Náhradníci: Avogadri, N. Ravaglia, Letica – Verre, Rocha, Quagliarella, Regini, Bereszyński, La Gumina, Askildsen, G. Ramírez, Léris.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimí, Barella, Brozović, Gagliardini, Young – Alexis Sánchez, Lautaro Martínez.
Náhradníci: I. Radu, D. Padelli – Perišić, Sensi, Kolarov, D'Ambrosio, Darmian, Arturo Vidal, R. Lukaku, Eriksen, Ranocchia.

Rozhodčí: Valeri – Passeri, Vivenzi.
Při absenci Fabia Quagliarelly, který začne zápas jen na lavičce, bude domácím kapitánem český reprezentant Jakub Jankto.
UC Sampdoria (11. místo, 5 – 2 – 8, skóre 23:25, 17 bodů)
Janovský celek se v letošní sezóně prezentuje nevyrovnanými výkony, které stačí na střed ligové tabulky. Na sestupové pozice má Doria k dobru šest bodů. Svěřenci kouče Ranieriho mají za sebou dva prohrané zápasy. Nejprve podlehli na domácím hřišti 2:3 Sassuolu, v neděli pak padli 0:1 na půdě AS Řím. Ve věčném městě sice dlouho odolávali, v 72. minutě ale přeci jen utkání rozhodl Edin Džeko. Sampdoria spoléhá na trefy kapitána Fabia Quagliarelly, jenž v Serii A zaznamenal sedm tref.

Posledních 5 zápasů Sampdorie:
Neapol – Sampdoria 2:1
Verona – Sampdoria 1:2
Sampdoria – Crotone 3:1
Sampdoria – Sassuolo 2:3
AS Řím – Sampdoria 1:0
Inter Milán (2. místo, 11 – 3 – 1, skóre 40:19, 36 bodů)
Inter si v této sezóně Serie A počíná výborně. V 15 ligových zápasech zakusil porážku jen v derby s AC a v tabulce soutěže se nachází na druhém místě právě za svými městskými rivaly. Svěřenci kouče Antonia Conteho navíc mají výbornou aktuální formu, když dokázali v lize zvítězit už osmkrát v řadě. Naposledy doma rozstříleli 6:2 poslední Crotone. Radost z povedených výkonů na domácí scéně přeci jen kazí nepříliš povedená účast v Lize mistrů. Svěřenci Antonia Conteho totiž nepostoupili ze skupinové fáze a na jaře se budou muset spokojit jen s Evropskou ligou. Nejlepším ligovým střelcem Nerazzurri je s 12 zásahy Romelu Lukaku.

Posledních 5 zápasů Interu:
Cagliari – Inter 1:3
Inter – Neapol 1:0
Inter – Spezia 2:1
Verona – Inter 1:2
Inter – Crotone 6:2
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 16. kole italské Serie A přivítá jedenáctá Sampdoria druhý Inter Milán. Ve výborné formě hrající milánský celek cestuje do Janova v roli velkého favorita. Svěřenci Claudia Ranieriho mohou naopak jen překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62