Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Juventus - 30. ledna 2021   18:00

0:2
(0:1)
Juventus
20' Chiesa  (Morata) • 90+1' Ramsey  (J. Cuadrado)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Candreva (81. Jankto), Adrien Silva (63. Damsgaard), Ekdal, Thorsby – K. Baldé (68. Torregrossa), Quagliarella (C) (68. G. Ramírez).
Fabbri – Alassio, Tolfo
Stadio Luigi Ferraris (Janov)
Juventus
Szczęsny – Chiellini (C), Bonucci, Danilo – J. Cuadrado, McKennie, Bentancur (75. Rabiot), Arthur (83. Ramsey), Chiesa (84. Sandro) – Morata (78. Bernardeschi), Ronaldo.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Juventus v rámci 20. kola italské Serie A nezaváhal a na stadiónu janovské Sampdorie zvítězil 2:0. Důležitý první gól vstřelili fotbalisté Staré dámy ve 20. minutě, kdy se po výborné nahrávce Moraty prosadil Federico Chiesa. Hosté se posléze stáhli více do defenzivy a nechávali více volného prostoru soupeři. Domácí ale dobře pracující defenzivní blok soupeře rozbít nedokázali a naopak to byl obhájce ligového titulu, který v nastaveném čase přidal definitivní razítko na své vítězství. Ronaldo našel za obranou Cuadrada a ten ještě předložil přihrávku před prázdnou bránu střídajícímu Aaronovi Ramseymu.

Svěřenci kouče Pirla se díky vítězství udrželi v sedmibodovém odstupu na vedoucí AC Milán, přičemž mají jeden zápas k dobru. Sampdoria navzdory porážce zůstává desátá.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:10.
90+6'
90+5'
Poslední vteřiny zápasu probíhají na obranné polovině Juventusu. V tomto prostoru si balón vyměňují Bonucci s Chiellinim, fotbalisté Sampdorie již vzdali veškeré snahy o presink.
90+4'
Naopak Stará dáma je při chuti a zkoušejí přidat ještě třetí kousek. Cristiano Ronaldo si z levého křídla navedl balón na střed, střeleckým pokusem z mírného záklonu však trefil jen dobře blokujícího Augella.
90+3'
Domácí si jsou vědomi, že dnešního utkání odejdou bez bodů. Druhá branka byla tím posledním hřebíčkem do rakve, na dva góly již není dostatek času.
90+1'
Juventus právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Ronaldo parádním pasem za obranu uvolnil Cuadrada, jenž vyřešil přečíslení dvou na jednoho jako zkušený mazák. Přihrávku poslal Colleymu mezi nohama, střídající AARON RAMSEY pak měl před sebou prázdnou bránu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Hodně zbytečný zákrok, za nějž Federico Bernardeschi po zásluze obdržel kartu žluté barvy. Ital na polovině hřiště zezadu tvrdě kopl do kotníku Jankta.
88'
Fotbalisté Juventusu nikam nepospíchají. Hráči v oranžových dresech si vyměňují míč na útočné polovině, avšak vysoký presink soupeře jim nedává moc volného místa.
87'
Žlutou kartu si zblízka prohlédl Mikkel Damsgaard. Domácí útočník při snaze zabránit rychlému protiútoku Ramseyho na koleno.
86'
Brazilský bek Alex Sandro krátce po svém příchodu na trávník způsobil nebezpečnou standardku v neprospěch Juventusu. Po lajně nepřesně nahrál a unikajícího Torregrossu následně zabrzdil zatažením za dres.
85'
Adrien Rabiot zůstává v bolestech ležet na trávníku poté, co ho skluzem tvrdě sestřelil Ramírez. Rozhodčí píská faul a domácí hráč se dočkal ústního varování.
84'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Aléx Sandro.
83'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Arthur, přichází Aaron Ramsey.
82'
Ernesto Torregrossa zkoušel po kontaktu s Chiellinim nafilmovat pokutový kop. Píšťalka rozhodčího se skutečně ozvala, avšak kvůli ofsajdovém postavení forwarda.
81'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Jakub Jankto.
80'
Sampdoria vysunuje presink čím dál tím výše. Bartosz Bereszyński vystihl rozehrávku Danila a zkusil si narazit s Augellem, zpětný pas ovšem dokázal odkopnout nově příchozí Bernadeschi.
79'
Skvělý výkon dnes předvádí Arthur. Brazilec opět skvěle využil tělo, jímž odstavil od balónu Ekdala, ten s kontaktem viditelně nepočítal.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Federico Bernardeschi.
77'
Útok Juventusu pokračoval rohovým kopem. Tradiční exekutor Juan Cuadrado předvedl jeden z těch slabších centrů, balón poslal přímo do rukavic brankáře.
76'
Situaci čtyři na čtyři vyřešil Morata nahrávkou na praví křídlo, kde byl Cristiano Ronaldo. Portugalec zkoušel přetáhnout centr na Chiesu, avšak našel pouze Colleyho.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Adrien Rabiot.
74'
Antonio Candreva si vytvořil prostor po pravé straně a na zadní tyči viděl volného Torresgrossu. Střílený centr ovšem nebyl dobrým řešením, pro míč si doběhl gólman.
73'
I v pádu dokázal Juan Cuadrado zažehnat nebezpečí. Ještě před tím, než bolestivě spadl na záda, dokázal hlavou přiťuknout kulatý nesmysl ke kopačkám McKennieho.
72'
Giorgio Chiellini potvrzuje, že ve vzduchu je velmi silný. Dnes neprohrál jediný hlavičkový souboj, nedokázal jej přetlačit ani čerstvý Ernesto Torregrossa.
71'
Kdo naopak situaci nezvládl, to byl Rodrigo Bentancur. Uruguayec hledal po lajně rozběhnutého Chiesu, jenže míč mu poslal několik metrů za tělo.
70'
Střední záložník Arthur si bez větších problémů poradil s presující dvojicí Thorsby, Ekdal. Zpětným pasem zapojil do hry Bonucciho.
69'
Nedorozumění mezi Cuadradem a Danilem vedlo ke ztrátě balónu. Kolumbijec vracel spoluhráči míč do běhu k lajně, jenže Brazilec zůstal stát.
68'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Gastón Ramírez.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Ernesto Torregrossa.
67'
Povedený centr Juana Cuadrada nedokázal trefit žádný z jeho spoluhráčů, ale ani protihráčů. Balón propadl vápnem domácího mužstva až do autu.
66'
V akci znovu Federico Chiesa. Autor jediného regulérního gólu v utkání ve vápně centroval z levé strany do Jošidy, bude se kopat roh.
65'
Arthur si dokázal dát tělo před Ekdala a tak mohl pokračovat v akci. Na lajně našel Chiesu, jehož pas po čáře srazil do zámezí pozorný Augello. Hra pokračuje autovým vhazováním.
64'
Podpořit ofenzivní složku se rozhodl brazilský stoper Danilo. Balónu se zbavil nahrávkou šajtlí na Ronalda, kterou dokázal v předklonu vystihnout Colley.
63'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Mikkel Damsgaard.
62'
Pirlova družina nikam nespěchá. Trpělivou hrou se přibližuje centimetr po centimetru domácímu pokutovému území, kde však má ve druhém poločase zatím dveře zavřené.
61'
Kapitán Juvetusu Giorgio Chiellini zkušeně přeskočil pasivně stojícího Baldého a hrudí sklepl balón pro Arthura. Další nebezpečí zažehnáno, hrají hosté.
60'
Senegalský útočník se vzápětí zapojil do útočné akce, když se chystal vystartovat za dlouhým nákopem Ekdala. Nebylo třeba, Bonucci totiž soka chytil do ofsajdové pasti.
59'
Hráči Staré dámy zkouší zklidnit hru. Znovu kombinují na vlastní polovině, kde si několikrát vyměnili míč Chiellini s Bonuccim. Presink Baldého vyšel vniveč.
58'
Polský gólman ve službách Juventusu měl velké štěstí, že Omar Colley hlavičkoval do protihráče Bentancura. Míč totiž v opačném případě nadějně mířil do pravého horního rohu.
57'
Na druhé straně znovu zahrozil Fabio Quagliarella. Po přihrávce Thorsbyho halfvolejem z velkého úhlu, Wojciech Szczęsny vytěsnil balón na roh.
56'
Álvaro Morata si naběhl za obranu, kam dostal parádní pas od Arthura. Samostatný únik zakončil s velkým přehledem do protipohybu Audera, avšak Španěl se ani neradoval, protože pomezní okamžitě po zakončení zdvihl praporek na znamení ofsajdu. Útočník ani neprotestuje.
55'
Keita Baldé vybojoval balón a po lajně natáhl k rychlému sprintu. Od rohovéo praporku našel před brankou Quagliarellu, jenž si nechal balón skočit a následně mířil k pravé tyči. Szczęsného zastoupil výborným blokem kapitán Chiellini.
54'
Fotbalisté Juventusu kombinují na útočné polovině soupeře. Zatím si balón vyměňuje především zadní řada, šestnáctku mají domácí dobře pokrytou.
53'
Pěkné gesto, kdy se oba fotbalisté za postranní čárou přátelsky chytli kolem ramen. Nyní jsou však zase soupeři, po znovuobnovené hry se zapojili do hry. Domácí bek s obvázanou hlavou.
52'
Na trávník dokonce přispěchali i nosítka. Augello je stále v péči lékařů a naštěstí to vypadá, že nosítka nebudou potřeba.
51'
Na obranné polovině Sampdorie došlo k nepříjemné srážce hlavami mezi Augellem a Cuadradem. Zatímco Kolumbijec se zvedl poměrně brzy na nohy, domácí obránce zůstává ležet na trávníku.
50'
Arthur si na středu narazil s Bentancurem a pokračoval v pohybu vpřed. Ve finále akce zkoušel obloučkem za obranu vyslat Ronalda, avšak balónu dal malou výšku, trefil pouze Colleyho.
49'
Federico Chiesa se objevil na pozici Moraty, odkud se snažil prodrat za záda Ekdala. Neúspěšně, švédský záložník dokázal soka pohlídat.
48'
Cristiano Ronaldo dostal přihrávku od Chiesy a z jedničky hledal za obranou Moratu. Výborně zareagoval gólman Audero, jenž vyběhl z brankové čáry a odkopl míč do autu.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Fotbalisté Juventusu zatím potvrzují roli favorita, v rámci 20. kola italské Serie A vedou na půdě janovské Sampdorie 1:0. O doposud jediný gól střetnutí se ve 20. minutě postaral Federico Chiesa, který využil parádního pasu Moraty a z malého vápna uklidil balón do poloodkryté svatyně. Svěřenci kouče Ranieriho hrají s italským gigantem vyrovnanou partii, výrazně ovšem zaostávají v řešení finálové fáze jednotlivých útoků.
45+3'
45+2'
Sampdoria se ještě pokusila vstřelit gól do šatny. na pravé straně si tvořil prostor Morten Thorsby, jenže ve finále poslal centr do rukavic Szczęsného.
45+1'
Weston McKennie si přivodil zranění po střetu s vlastním spoluhráčem. Američan nesledoval dění před sebou, ale pouze míč, načež narazil do Moraty, který o spoluhráči také neměl vůbec žádné tušení.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Příliš vysokým centrem zleva oslovil Álvaro Morata jenom hostujícího gólmana. Emil Audero včas vyběhl a kulatý nesmysl schoval v náruči.
43'
Federico Chiesa je při chuti. Z pozice levého záložníka se probojoval do pokutového území, z velkého úhlu mířil do boční sítě.
42'
Ronaldo mířil do třetí příležitosti v krátkém časovém rozmezí. Skvělým skluzem mu ovšem v zakončení dokázal zabránit Tommaso Augello, Portugalec se penalty dožadoval marně.
41'
Baldému se dnes vůbec nedaří. Snaží se rozdávat rychle balóny od nohy, avšak přihrávky jsou většinou nepřesné. Jako teď, když nepřesně hledal Candrevu.
40'
Znovu v akci portugalský forward Juventusu. Ronaldo dostal nahrávku po pravé straně od Moraty, načež vyběhnuvšímu gólmanovi udělal kličku směrem od brány, z velkého úhlu a navíc v mírném záklonu následně nedokázal zacílit přesně.
39'
Z dvaceti metrů se rozhodl vyzkoušet střelecké štěstí Cristiano Ronaldo. Zajímavá střela začala rychle padat a Emil Audero by měl velké problémy, pokud by míč stihl zapadnout pod horní tyčku, což se nestalo.
38'
Standardka domácím vůbec nevyšla. Signál mezi Candrevou a Silvou selhal, druhý jmenovaný po špatném převzetí míče nepřesně nahrával Colleymu.
37'
Premiérovou žlutou kartu Juventusu obdržel Rodrigo Bentancur. Jihoameričan zastavil Baldého zataženám za dres, aniž by v jeho pohybu byla vidět snaha hrát nejdříve balón.
36'
Balón sice Morten Thorsby proti McKenniemu ztratil, avšak téměř okamžitě jej dokázal vybojovat zpět Fabio Quagliarella. Zkušený útočník se pěknou kličkou zbavil Bentancura, ale na Chielliniho si už nepřišel.
35'
S velmi zajímavým řešením akce přišel Cristiano Ronaldo. Zleva místo očekávaného centru nahrával na hranici šestnáctky Arthurovi, jehož tvrdou střelu z jedničky dokázal obětavě zblokovat Silva.
34'
Uruguayský reprezentant Rodrigo Bentancur musel rychle jednat. Z voleje vyslal centr do pokutového území, v něm se nejvýše vyšplhal bránící Tommaso Augello.
33'
Keita Baldé se srdnatě bil, ale proti přesile měl málo šancí na úspěch. Zkusil si dát tělo před Cuadrada, přes nějž ovšem projít stejně nedokázal.
32'
Stoper Omar Colley měl možnost rozjet rychlý brejk, avšak jako by se této příležitosti zalekl a místo konstruktivní rozehrávky volil malou domů.
31'
Cristiano Ronaldo zkoušel přímou střelu na bránu. Hlavní úkol, přestřelit zeď, nesplnil, Colley vyhlavičkoval míč nad vlastní svatyni.
30'
Druhým potrestaným hráčem žlutou kartou je opět domácí hráč, tentokráte středopolař Albin Ekdal. Švédský fotbalista šel, stejně jako Chiesa, do skluzu, u míče byl ale o pár chvil později a místo míče už trefil jenom soupeře.
29'
Zajímavou standardku pro Sampdorii vybojoval Antonio Candreva. U lajny si podržel míč na kopačkách, načež jej nedovoleným způsobem atakoval Cuadrado. Soka nebezpečně trefil loktem do tváře.
28'
Defenziva Staré dámy působí velmi jistým dojmem. Danilo výborně odcouval s Thorsbym, jemuž v pravý čas vypíchl míč z pod pravé kopačky.
27'
Na levou lajnu dostal nahrávku nikým neatakovaný Bartosz Bereszyński. Po chvilce váhání se rozhodl pro centr, míč poslal do rukavic Szczęsného.
26'
Arrhur středem našel Ronalda, který rázem byl v situaci tři na tři. Volil nahrávku doleva na Chiesu, autor prvního gólu se ukličkoval.
25'
Fotbalisté Sampdorie nepůsobí odevzdaným dojmem, naopak tvrdě usilují o srovnání stavu. Albin Ekdal hledal uličku na Silvu, kterou v posledním okamžiku zavřel skluzující Chiesa.
24'
První žlutou kartu v zápase obdržel Morten Thorsby. Norský záložník ve skluzu zajel do kotníků Cuadrada. Akce Juventusu ještě pokračovala, arbitr se k zákroku vrátil zpětně.
23'
Domácí chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Omar Colley z pravé strany posílal balón do vápna, kde Giorgio Chiellini v osobním souboji dokázal přetlačit Baldého.
22'
Hlavní rozhodčí Fabbri ještě řešil s videorozhodčím, zda se Morata v době převzetí balónu nenacházel v ofsajdovém postavení. Vše bylo v pořádku.
20'
Favorit střetnutí střílí první gól! Cristiano Ronaldo po pravé straně přihrál do běhu Moratovi, který měl hlavu nahoře a parádním pasem našel na malém vápně FEDERICA CHIESU, jemuž stačilo pouze poslat míč do odkryté svatyně.
19'
Na trávníku zůstává ležet Omar Colley, jenž mimo dění hry nekontrolovaně narazil do Chiesy. Do akce musejí i kluboví lékaři.
19'
Rychlonohý Keita Baldé se dokázal po lajně uvolnit přes Chiesu. Následně si navedl míč na střed, ale vystřelit si netroufl, nahrávku na Quagliarellu vystihl Bonucci.
18'
Kolumbijský reprezentant Cuadrado ještě zabral a stihl kulatý nesmysl na hrací ploše. Patičkou hrál naslepo za sebe do míst, kde stál jen domácí hráč Thorsby.
17'
Středopolař Arthur přetáhl centr až na Giorgia Chielliniho. Kapitán Staré dámy se k hlavičce nedočkal, těsně před ním to byl Omar Colley, kdo přizvedl míč mimo jeho dosah.
16'
Cristiano Ronaldo se zatím moc nezapojuje do hry, ačkoli jej spoluhráči hledají často. Nyní před portugalským forwardem dokázal míč odhlavičkovat za cenu rohového kopu Albin Ekdal.
15'
Pod tlak se dostal vlastní vinou Tommaso Augello, ten dlouho váhal s rozehrávkou. Před Moratou zvolil nahrávku na gólmana.
14'
Cuadrado našel uličku na McKennieho, jenž stříleným centrem hledal Ronalda. Ten dostal míč za paty, ve vzduchu pak ještě neúspěšně zkoušel zakončení na tzv. "škorpióna."
13'
Další útok Juventusu začíná u stoperské dvojice Chiellini, Bonucci. První jmenovaný nahrál kolegovi poté, co dokázal zpracovat prudký odkop jednoho z obránců.
12'
Svěřenci kouče Ranieriho vystartovali do slibné situaci tří proti třem. Jenže akce skončila už u Candrevy, který ve snaze o kličku nechal balón za sebou.
11'
Juan Cuadrado dnes již podruhé přenesl hru na Chiesu, tentokráte úspěšně. Italský záložník vzápětí centroval pouze do rukavic brankáře.
10'
Arthur hledal obloučkem za obranu nabíhajícího Ronalda. Portugalský hvězda se k míči nedostala, kulatý nesmysl k němu nepustil Augello.
9'
Z velké dálky zkoušel gólmana překvapit Fabio Quagliarella. Wojciech Szczęsny ovšem dával pozor a kontroloval míč letící nad břevno.
8'
Útok domácích po levém křídle nebyl šťastnou volbou. Morten Thorsby sice nabral velkou rychlost, ale cestu mu výborně zkřížil Cuadrado, Nor zazmatkoval a sběhl i s míčem do zámezí.
7'
Útočným faulem se provinil Álvaro Morata. Španělský útočník příliš dlouho okopával Jošidu, rozhodčímu nakonec došla trpělivost.
6'
Wojciech Szczęsny výborně vystartoval proti centru Candrevy z levé strany. Balón poslal příhodně k Silvovi, jenž z voleje vysoko přestřelil.
5'
Juan Cuadrado hledal po lajně Chiesu, avšak přecenil jeho rychlostní schopnosti. Ital dostihl míč až mimo hrací plochu.
4'
Poprvé dostává příležitost kombinovat Stará dáma. Arthur si na středu příliš dlouho podržel balón, ale vybojoval faul na svou osobu, Ekdal jej zatáhl za dres.
3'
První útok měla domácí Sampdoria. Tommaso Augello přenesl hru na Silvu, který prováhal ideální možnost k nahrávce Thorsbymu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Juventusu pro dnešní střetnutí zvolili dresy barvy oranžové.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Adrien Silva, Ekdal, Thorsby – K. Baldé, Quagliarella (C).
Náhradníci: Letica – Askildsen, Damsgaard, A. Ferrari, Jankto, La Gumina, Léris, G. Ramírez, Regini, Tonelli, Torregrossa, Verre.

Juventus FC: Szczęsny – Chiellini (C), Bonucci, Danilo – J. Cuadrado, McKennie, Bentancur, Arthur, Chiesa – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Sandro, Bernardeschi, de Ligt, Demiral, Dragusin, Fagioli, Frabotta, Rabiot, Ramsey.

Rozhodčí: Fabbri – Alassio, Tolfo.
Juventus FC
Úřadující mistr Itálie to letos bude mít v honbě za titulem mnohem složitější než v předešlých letech. Staré dámě totiž vůbec nevyšel začátek nového ročníku, takže nyní se dokonce nachází až na čtvrtém místě a na první AC Milán má propastnou ztrátu sedmi bodů. Dnešní hosté se ani nemohou dostat do pořádné formy, tedy alespoň v rámci ligy. V pohárech jim to docela jde, protože v rámci Superpoháru zdolali Neapol a v rámci Coppa Italia si poradili s Janovem a se Spalem. I poslední účast v Serii A proti Bologně byla úspěšná, ale předtím Juventus nezvládl důležitý souboj s Interem, ve kterém padl 0:2. Kvůli tomu se titul zase trochu vzdálil, takže proti Sampdorii musí bezpodmínečně naplno bodovat.

Poslední tři utkání
Juventus vs. Spal – 4:0
Juventus vs. Bologna – 2:0
Juventus vs. Neapol – 2:0
UC Sampdoria
Sampdoria je týmem, který letos zaznamenal nejmenší počet remíz, takže valná většina jejích duelů končí buď výhrou nebo porážkou. V poslední době je tato bilance naprosto vyrovnaná, protože dnešní hosté v posledních deseti utkáních pětkrát slavili a pětkrát smutnili. Navíc nyní mají na kontě dvě výhry po sobě, a to když zvládli souboje o důležité body proti Udinese a Parmě. I díky tomu se tak Sampdoria nachází daleko od sestupové zóny, dokonce je už na desátém místě. Dnes ji ale čeká křest ohněm.

Parma vs. Sampdoria – 0:2
Sampdoria vs. Udinese – 2:1
Spezia vs. Sampdoria – 2:1
Dobrý podvečer u italské Serie A! Ta má tento víkend na programu již své 20. kolo, v rámci kterého na sebe narazí Sampdoria a Juventus. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62