Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Neapol - 11. dubna 2021   15:00

0:2
(0:1)
Neapol
35' Ruiz  (P. Zieliński) • 87' Osimhen  (D. Mertens)
Sampdoria
Audero – Bereszynski, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Damsgaard (86. Léris), Jankto (86. Verre) – Quagliarella (C) (67. K. Baldé), Gabbiadini.
Valeri – Longo, Rocca
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz (90. Bakayoko), Demme – Politano (74. Lozano), P. Zieliński (74. D. Mertens), L. Insigne (C) (90. Elmas) – Osimhen.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní večer. Na počtenou!
Skončilo nám utkání 30. kola Serie A mezi Sampdorií Janov a Neapolí. Tři body putují k hostům, kteří v každém poločase vstřelili gól a nakonec zvítězili poměrem 2:0. Rozdílovou branku vstřelil ve 35. minutě Fabián Ruiz, na jehož gól navázal ještě pár minut před koncem utkání Victor Osimhen. Ještě před druhou brankou ale Sampdoria také vstřelila gól, který však vinou Thorsbyho faulu neplatil. V tuto chvíli tak Neapol poskočila na čtvrté místo soutěže, avšak dnes večer ji může přeskočit Atalanta, která hraje na hřišti Fiorentiny.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:10.
90+6'
90+6'
Vzruch před Ospinou ale nenastal, takže nyní už s jistotou můžeme říct, že Neapol to zvládne.
90+5'
Ještě jedna možnost pro domácí tým. Fotbalisté v modrých dresech totiž rozehrají od rohového praporku.
90+4'
Mário Rui podržel balón na levé straně. Poté i spadl, ale rozhodčí Ruiův střet s protihráčem nevyhodnotil jako faul.
90+3'
Vypadá to, že domácí už nemají dostatek sil k tomu, aby něco vymysleli. Hosté drží balón co nejdále od Ospinovy brány.
90+2'
Antonio Candreva dnes nehraje moc dobrý zápas. Nyní celkem naivně šel do souboje s Elmasem, muselo mu být naprosto jasné, že Neapol tím získá faul. Což se také stalo.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat hned 6 minut. Domácí tak ještě nějakou šanci samozřejmě mají.
90'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Eljif Elmas.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Tiemoué Bakayoko.
89'
S ranou ze střední vzdálenosti neměl David Ospina vůbec žádný problém. Zastavil ji ve svých rukavicích.
87'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol zřejmě definitivně rozhoduje o svém dnešním tříbodovém zisku. Dries Mertens prostrčil míč na VICTORA OSIMHENA, který v souboji jeden na jednoho vystřelil okolo stopera Jošidy přesně k přední tyči. Audero se natahoval marně, neboť tato střela byla dokonale umístěná. 0:2. Asistence: Dries Mertens.
87'
V obraně janovského mužstva se už pravidelně otevírají dvířka. Ty však ani nyní nedokázal potrestat Dries Mertens, jenž opět zakončoval z první.
86'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Valerio Verre.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Mehdi Léris.
85'
Keita Baldé si celkem dobře poradil, když si na hruď stáhl dlouhý pas a poté i zakončil. Svatyni Neapole ale znatelně netrefil.
84'
Tommaso Augello odehrál centr hostujícího týmu na rohový kop. Neapol tak zůstane nastěhována na polovině Sampdorie.
83'
Dries Mertens si nabíhal do volného prostoru na hranici pokutového území. Skákavou přihrávku spoluhráče ale netrefil dobře, a proto míč mezi tři tyče nezamířil.
82'
Z rohového kopu hosté nic vyprodukovat nedokázali. Míč ale v těchto chvílích drží na svých kopačkách.
80'
Victor Osimhen měl na hlavě zajímavou možnost k navýšení vedení. Na centr ze strany si doskočil nejvýše, ale trefil pouze střed brány, kde Emil Audero neměl problém zasáhnout.
79'
Ospina celou situaci jistil, míč nechal doskočit do zámezí. Nyní se brankář Neapole ujímá odkopu a rozhodně nikam nespěchá.
78'
Hirving Lozano velmi tvrdě naběhl do brankáře Audera, který už měl míč ve svých rukavicích. Za tento ostrý faul po zásluze viděl žlutou kartu.
77'
Domácí jsou samozřejmě trochu podráždění, neboť se jednalo o velmi hraniční situaci. Nicméně budou muset vytrvat a pokusit se o další vstřelení gólu.
76'
Morten Thorsby sice vstřelil po rohovém kopu branku, ale ta po zásahu VARu nakonec neplatila. Záložník Sampdorie si totiž v hlavičkovém souboji pomohl faulem, takže Ospina bude vykopávat od své brány.
75'
David Ospina si asi řekl o pokračování, i když jeho stav asi není ideální. Meret ale rozhodně bude připraven.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Dries Mertens.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
72'
David Ospina má další zdravotní problém a zřejmě dojde k dalšímu ošetření. Dokonce je pravděpodobné, že do branky bude muset náhradník Alex Meret.
72'
Na rohový kop domácích si v šestnáctce soupeře naskakoval Colley. Hlavičku však přesně k pravé tyči umístit nedokázal.
70'
Omar Colley skvěle zvládl ošemetnou situaci. K míči měl sice blíže, ale Osimhen v danou chvíli prokázal svou rychlost. Kdyby stoper domácích předvedl jen lehké zaváhání, tak by šel Osimhen sám na brankáře.
69'
Jakub Jankto neudržel míč na hrací ploše. Autového vhazování se tak ujímají fotbalisté v modrobílých dresech.
68'
Lorenzo Insigne si navedl míč na svou silnější pravou nohu, kterou tlačil balón k zadní tyči. Emil Audero byl ale znovu pozorný.
67'
Kalidou Koulibaly neodehrál dlouhou přihrávku do zámezí, takže neapolští fotbalisté se dostali do lehkých potíží. Ty ale už vyřešili.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Keita Baldé.
65'
Hra se zase otočila na útočnou polovinu hostujícího celku. Osimhen si ve vápně našel prostor, přesnou přihrávku ale do strany nepředložil.
64'
Manolo Gabbiadini měl možnost přihrát volnějšímu Janktovi na levé straně, avšak střelu vzal na sebe sám. Ospina se pořádně prolétl vzduchem, aby na míč dosáhl. Nicméně český reprezentant se u této situace může zlobit, rozhodně by měl větší naději na úspěch.
63'
Sampdoria je ale rozhodně aktivnější než v prvním poločase. Jde vidět, že minimálně bod by dnes určitě uhrát chtěla.
62'
Giovanni Di Lorenzo se ujímá rozehrávky autu. Spoluhráči se mu ale zatím příliš nenabízejí.
61'
Manolo Gabbiadini zkoušel propálit brankáře Ospinu z poměrně velké dálky. Zamířil však pouze na střed brány, kde zkušený strážce brány kraloval.
60'
Colleyho rozehrávka přes gólmana Audera nebyla zrovna ideální. Nechybělo moc a hosté by se dostali k míči.
59'
Při pokusu o vysunutí Osimhena byl máván další ofsajd. Sampdoria už rozehrává z vlastní poloviny.
58'
Mário Rui poslal na hranici malého vápna nepříjemný střílený centr, který stoper Omar Colley odvrátil na rohový kop. Neapol je nyní při chuti a rozhodně chce navýšit své vedení.
56'
Po kontaktu s Manolem Gabbiadinim je brankář David Ospina ošetřován. Nemělo by však jít o nic vážnějšího.
55'
Neapol si vytvořila opravdu velkou příležitost k přidání druhé branky. Ránu Ruize brankář Audero vyrazil, ale k dorážce se znovu dostal Lorenzo Insigne. Kapitán hostů ale ani nyní nepropálil Audera, jenž znovu svůj tým zachránil. Dnes chytá opravdu výborný zápas.
54'
Střelec zatím jediné branky Fabián Ruiz se znovu dostal do kvalitní střelecké pozice, ze které vystřelil opět levou nohou. Tentokrát ale svatyni Sampdorie zhruba o dva metry přestřelil.
53'
Neapol by potřebovala na delší časový úsek podržet balón. To se jí zatím ve druhém poločase moc nedaří.
52'
Jeden z domácích útočníků už postupoval vpřed, ale zpětně byl nakonec odmáván ofsajd. Rozhodčí to ale udělali dobře, akci nechali dohrát a poté až pomezní praporek zvedl.
51'
Piotr Zieliński se dostal do výhodné střelecké pozice, ale pohotový zákrok Emila Audera zabránil druhému inkasování Sampdorie.
50'
Po centru Jakuba Jankta si hledal Manolo Gabbiadini místo u přední tyče. Zakončil v obležení soupeře, ale moc prostoru nedostal. Nakonec z toho bude rohový kop ve prospěch Sampdorie.
49'
Postup vpřed chtěli domácí si nejvíce zjednodušit, proto zvolili nákop. Ten ale posunul do zámezí Giovanni Di Lorenzo.
48'
Osimhen si taktéž pomohl faulem na polovině soupeře. Míč tak znovu připadá do moci domácího mužstva.
47'
Neapol se ale dokázala ubránit. Pokryla si dlouhé přenesení hry.
46'
Kalidou Koulibaly zastavil nedovoleně soupeře, za což si vysloužil žlutou kartu. Sampdoria bude rozehrávat standardní situaci.
46'
Za námi je první poločas, ve kterém se Neapol zaslouženě ujala vedení 1:0. Vytvořila si více šancí, zatímco David Ospina byl téměř bez práce. O zatím jediný gól střetnutí se postaral ve 35. minutě hostující středopolař Fabián Ruiz. Janovský celek tak rozhodně má o čem přemýšlet, neboť s podobným výkonem na body dnes nedosáhne.
45+1'
45'
Omar Colley musel jít na kobereček za faul na Victora Osimhena. Sudí to zatím řeší jen důraznou domluvou.
44'
Sampdoria se po delší době dostala na polovinu soupeře, ale její snažení zastavil ofsajd.
43'
Giovanni Di Lorenzo vyslal další šikovný přízemní centr, který zakončil Matteo Politano. Druhý jmenovaný se snažil tlačit míč k zadní tyči, ale tu o chlup netrefil.
42'
Lorenzo Insigne byl celkem nešetrně faulován Mortenem Thorsbym. Tento zákrok se ale obejde bez karetního trestu.
41'
Fabián Ruiz teď nezvládl rychlou přihrávku do strany, míč tak doskákal mimo hrací plochu. Kouč Gennaro Gattuso tento moment svému svěřenci náležitě vyčetl.
40'
Tlak hostů ale přetrvává i nadále. Sampdoria se musela zatáhnout na svou polovinu a nyní vyloženě vyčkává.
38'
Hned o dvě střely ze střední vzdálenosti se postarali hosté. Ani jeden projektil ale až k bráně nedoputoval, neboť obránci Sampdorie byli obětaví.
38'
Neapol rozehrála roh na krátko. Zatím se až do vápna nedostala, proto si pouze přihrává na levé straně.
37'
Giovanni Di Lorenzo se postaral o centr, který letěl k zadní tyči. Domácí míč raději posunuli do zámezí, takže se bude kopat rohový kop.
35'
Neapol využila rychlou akci na jeden dotek a v 35. minutě utkání jde do vedení! FABIÁN RUIZ si těsně před pokutovým územím našel přihrávku spoluhráče Piotra Zielińského, přičemž dokázal míč levačkou dokonale utáhnout k tyči. 0:1. Asistence: Piotr Zieliński.
34'
Hosté dokázali domácí celek včas dostoupit a díky tomu se vymanili z mírného tlaku.
33'
S vhozením autu si dává domácí pravý bek Bereszynski na čas.
32'
Fabio Quagliarella prohrál osobní souboj u postranní čáry. U hlavního arbitra si chtěl vymodlit faul, ale ten nakonec odpískán nebyl.
31'
Iniciativu už opět přebírají hosté. Jejich pokus o rychlé vysunutí na pravé křídlo ale přečetl pohotovým výběhem z brány Emil Audero.
30'
Morten Thorsby vypálil z uctivé vzdálenosti. Ospina do zákroku nemusel, a tak míč pouze kontroloval.
30'
Na polovině Neapole jsme viděli takovou nakopávanou, kterou ale už vyřešil razantním odkopem Konstantinos Manolas.
29'
Mikkel Damsgaard chvíli zůstal ležet na zemi, neboť byl poměrně ostře zastaven. Bude však v pořádku a v utkání už pokračuje.
28'
Victor Osimhen si pomohl útočným faulem na Omara Colleyho. Pískáno je tak proti neapolskému týmu.
26'
Audero se pořádně vytáhl. Pokus o brejk zakončil střelou ke vzdálenější tyči Lorenzo Insigne, avšak kapitán Neapole na brankáře Sampdorie nevyzrál.
25'
Střela se však Candrevovi vůbec nepodařila. Míč skončil vysoko nad horní tyčí.
24'
První žlutou kartu viděl řecký stoper ve službách Neapole. Útočníka domácích zastavil těsně před šestnáctkou, takže Sampdoria bude mít výhodu velmi nebezpečného přímého kopu.
24'
Žlutou kartu dostává Konstantinos Manolas (SSC Neapol).
23'
Maja Jošida se stal hrdinou okamžiku. Dokázal odvrátit nepříjemný přízemní centr Zielińského a poté zastavil i pokus o dorážku. Neapol podruhé v tomto střetnutí výrazněji zahrozila.
22'
Insignemu se ale centr od rohového praporku vůbec nevydařil. Byl celkem snadnou pochoutkou pro bránící hráče.
21'
Kalidou Koulibaly znovu potvrdil svou dominanci ve vzduchu. S noblesou si poradil a následně založil rychlou útočnou akci hostů, která vyvrcholí rohovým kopem.
20'
Úvodních dvacet minut zatím nenabízí moc ofenzivní podívanou. Dosud největší šanci zápasu rozhodně měla Neapol, Zielińského určitě mrzí zakončení z úvodu zápasu.
19'
Gabbiadini skoro dostihl dlouhý nákop domácích. Stoper Manolas jej však v danou chvíli stačil zastavit.
18'
Neapol nyní získala převahu na míči a snaží se kombinovat ze strany na stranu na své polovině hrací plochy.
17'
Práci měl i gólman Emil Audero, ale s centrem z levé strany neměl sebemenší problém.
16'
David Ospina ale prudký centr zachytil ve svých rukavicích. Následně se brankář z Kolumbie postaral o dlouhý nákop vpřed.
15'
A vzápětí přijde další rohový kop. Obrana Neapole si totiž opět poradila.
15'
Stejný hráč musel o pár sekund později odklízet centrovaný míč na straně druhé. Sampdoria se chystá k rozehrání rohového kopu.
14'
Dalekonosný pokus stopera Manolase neměl nárok na úspěch. Střela z prvního doteku z velké dálky skončila několik metrů vedle přední tyče.
13'
Pokus o co nejrychlejší vysunutí po křídle Politanovi nevyšel. Domácí rozehrávku přečetli a nyní znovu hrají na míči oni.
12'
Sampdoria si chtěla vynutit tlak, ale přesná v kombinaci nebyla. Nicméně stále zůstává na polovině soupeře.
11'
Manolo Gabbiadini výborně našel spoluhráče v náběhu, jenže následný centr dokázal s přehledem odkopnout Diego Demme.
10'
Před záložní řadou Neapole se otevřel volný prostor. Hosté toho ale využít nedokázali.
9'
Centr domácích z pravé strany vůbec nebyl přesný. S odkopem od brány si bude muset poradit David Ospina.
9'
Insigne si to znovu rovnal ke střele. Z hranice vápna ale střelou placírkou trefil před sebou stojícího spoluhráče Victora Osimhena.
8'
Omar Colley zachytil náběh hostujícího celku za obranu. Poté míč stačil odehrát do zámezí, aby se jeho tým dokázal osvobodit.
7'
Lorenzo Insigne napálil míč do soupeře a hned následně zahrál rukou. Rozehrávky se tak ujímá Emil Audero.
6'
V obrovské šanci se ocitl Piotr Zieliński, jenž z ideální pozice ve vápně zakončil centr Mattea Politana. Polský záložník ale střelou z první o pár čísel minul bránu.
5'
Sampdoria zatím zůstává častěji na míči. Snaží se rychlou kombinací otevřít obranu soupeře.
4'
Z poměrně uctivé dálky ale byla napálena pouze zeď. Domácí tak z úvodní střely nezahrozili.
3'
Je nařízená standardní situace ve prospěch Sampdorie. Po kontaktu s Demmem se na trávníku ocitl Manolo Gabbiadini.
2'
Tommaso Augello získal pro své barvy autové vhazování. Sluší se dodat, že domácí nastoupili v modrých dresech, zatímco Neapol nastupuje v „argentinské“ variantě.
1'
Hosté hned na začátku poměrně vysoko napadali úvodní rozehrávku Sampdorie. Obránci janovského celku si ale zatím nepřihrávají špatně.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Damsgaard, Jankto – Quagliarella (C), Gabbiadini.
Náhradníci: N. Ravaglia, Letica – Rocha, Verre, G. Ramírez, K. Baldé, Askildsen, Regini, La Gumina, Tonelli, A. Ferrari, Léris.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Demme – Politano, P. Zieliński, L. Insigne (C) – Osimhen.
Náhradníci: Meret, Contini – Bakayoko, Elmas, Lozano, D. Mertens, Nikola Maksimović, Hysaj, Rrahmani, Petagna, Cioffi, Lobotka.

Rozhodčí: Valeri – Longo, Rocca.

UC SAMPDORIA

Celek z Janova se pohybuje přesně v polovině tabulky, tedy na desátém místě. Sampdoria tedy nemusí řešit záchranářské starosti, ale bohužel pro ni ani ne ty pohárové. Sezonu tak zřejmě bude chtít dohrát s co nejvyšším bodovým ziskem. V současné chvíli má na svém kontě 36 bodů po devětadvaceti odehraných zápasech. Od začátku března janovský tým remizoval hned ve třech z minulých pěti zápasů. Body si rozdělil se svým městským konkurentem FC, Cagliari a naposledy i s AC Milán, na jehož půdě remizoval 1:1. Předešlý domácí zápas se ale týmu, ve kterém hraje i český reprezentant Jakub Jankto, podařil. Sampdoria v něm dokázala zdolat 1:0 Turín. Nejlepším střelcem Sampdorie je velezkušený útočník Fabio Quagliarella, jenž nastřílel deset branek.

SSC NEAPOL

Fotbalisté Neapole by si rádi zajistili postup do Ligy mistrů, momentálně na usazení mezi nejlepšími čtyřmi celky ztrácí 2 body. Neapol je na pátém místě se šestapadesáti body na kontě po devětadvaceti odehraných duelech. Tým kouče Gennara Gattusa má v posledním měsíci a půl velice slušnou formu. Z uplynulých osmi zápasů prohrál pouze jednou, a to naposledy v minulém kole na hřišti turínského Juventusu poměrem 1:2. Předtím ale Neapol zvítězila na hřištích AC Milán, AS Řím a také doma s Crotone. Nejlepším střelcem týmu je patnáctigólový Lorenzo Insigne.
Vzájemné zápasy

13.12.2020 Neapol - Sampdoria 2:1
03.02.2020 Sampdoria – Neapol 2:4
14.09.2019 Neapol – Sampdoria 2:0
02.02.2019 Neapol - Sampdoria 3:0
02.09.2018 Sampdoria - Neapol 3:0
Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z 30. kola Serie A. Fotbalisté UC Sampdoria dnes vyzvou SSC Neapol. Začátek utkání je naplánován na 15:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62