Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Parma - 22. května 2021   20:45

Ukončeno
Sampdoria
21' Quagliarella (Candreva) • 44' Colley  • 64' Gabbiadini (Candreva)
3:0
(2:0)
Sampdoria
Sestavy:
Letica – A. Ferrari (80. Regini), Jošida, Colley, Augello – Candreva (80. Torregrossa), Ekdal (73. Adrien Silva), Jankto, Léris – Quagliarella (C) (80. Askildsen), Gabbiadini (73. Verre).
Náhradníci:
Audero, N. Ravaglia – Torregrossa, Verre, Rocha, Adrien Silva, La Gumina, K. Baldé, Damsgaard, Regini, Askildsen, G. Ramírez.
Parma
Sestavy:
Sepe – Valenti (46. Zagaritis), Bani, Dierckx – Laurini (74. Balogh), Brugman (61. Sohm), Kosznovszky, Hernani (C), Busi (85. Traoré) – Cornelius, Gervinho (61. Pellè).
Náhradníci:
Colombi – Alves, Balogh, Camara, Sohm, Traoré, Zagaritis, Pellè.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sampdorie, která svého soupeře porazila pohodlně poměrem 3:0. Ani druhý poločas nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou, i tak jsme se dočkali dalšího zásahu, o který se znovu postaral domácí celek. Ten sice nebyl směrem dopředu aktivnější, avšak se mu dařilo využívat ojedinělé šance. Parma se dnes nezmohla ani na jednu branku a po zásluze tak nezískala ani bod.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:11.
90'
Konec zápasu.
88'
Jankto byl při předchozím souboji dohrán Baloghem, který si nakonec podle sudího počínal nedovoleně a volný kop tak bude rozehrávat Sampdoria.
86'
Cornelius si nakonec za pokutovým územím našel palebnou pozici, jenomže tu dokázal lehce srazit Jošida, od kterého šel míč směrem do zámezí.
85'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Maxime Busi, přichází Chaka Traoré.
84'
Dierckx se z pozice obránce rovněž dostal na opačnou polovinu, kde rozjel další kombinaci svého celku. Parma se znovu usadila na druhé straně.
83'
Nyní se k míči znovu dostal domácí brankář Letica, který raději nakrátko rozehrával směrem na obránce Colleyho, který přenášel hru na Torregrossu.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Poslední minutky nám nepřinášejí nic moc zajímavého, oba celky hodně chybují.
81'
Sohm si zkoušel seběhnout za domácí obranu, jenomže velice dobře ve vzduchu zafungoval domácí zadák Jošida, který soupeře za sebe nepustil.
80'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Ernesto Torregrossa.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Vasco Regini.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Kristoffer Askildsen.
79'
Na levém křídle si o nahrávku řekl hostující Busi, který poměrně dlouho hledal vhodného adresáta nahrávky, načež se mu nabídl obránce Bani.
77'
Také v tomto případě si vzal rozehrávku na starost záložník Hernani. Ten to zkoušel přímo na branku, svojí dělovku poslal přímo do připravené zdi.
75'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl také domácí Jankto, který byl v souboji o míč příliš pozdě a jeho celek tak bude čelit standardní situaci.
74'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Botond Balogh.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Adrien Silva.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Valerio Verre.
72'
K oné rozehrávce se v tomto případě postavil Hernani, který svůj centr posílal k hranici malého vápna, kde se ovšem nacházel domácí Ferrari.
71'
Parma Calcio nakonec bude zahrávat další rohový kop.
70'
Sledovali jsme další poměrně dlouhou kombinaci, kterou nakonec dokázal pohotově vyřešit domácí Colley, od kterého se míč odrazil do zámezí.
69'
A po delší době se k míči dostal také domácí brankář Letica. Ten pouze přeposlal nahrávku do strany na Ferrariho, který mu navíc po chvíli vracel.
68'
Sampdoria si vybojovala standardní situaci. Gabbiadini přiťukl míč za sebe na Candrevu, jehož dělovka pravou nohou trefila pouze nohu protihráče.
67'
Kousek od středového kruhu převzal nahrávku domácí Ekdal, který okamžitě přeposlal do běhu na Jankta, kterého nedovoleně zastavil Hernani.
66'
Také tato branka přišla po poměrně nezáživné pasáži. Parma je sice směrem dopředu aktivnější, jenomže směrem dozadu jí to dnes moc nejde.
64'
Sampdoria právě vstřelila branku!
A navíc je tu další branka domácího celku! MANOLO GABBIADINI se dostal k míči kousek od pokutového území, rychlým manévrem se dostal přes protihráče, načež se mu pravačkou povedlo poslat míč přesně pod břevno branky.
63'
Domácí Augello se pokoušel po pravém křídle dostat na opačnou polovinu, jenomže narazil pouze do připraveného Busiho, od kterého šel míč do autu.
62'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Parma je i nyní o něco aktivnější, jenomže k šancím to nevede.
61'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Graziano Pellè.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Simon Sohm.
60'
Nekompromisním způsobem si posléze počínal domácí Colley, který pouze odkopával míč na druhou stranu, kde se ho zmocnil obránce Dierckx.
59'
Na opačné straně si autové vhazování dokázal vybojovat hostující Busi. Po jeho nahrávce zakončoval Gervinho, jenomže pouze do nohy soupeře.
58'
Ze druhé vlny se do volného míče položil domácí Jankto, kterému se střela zrovna moc nepovedla a míč tak doplachtil o pořádný kus vedle branky.
57'
Do kombinace se navíc zapojil také hostující brankář Sepe, který musel rychle odkopával, jenomže padající míč si jako první dokázal najít Ekdal.
56'
Po pravém křídle si to posléze namířil vpřed domácí Léris, který se ovšem nedostal přes obránce Busiho, který pro změnu vybojoval vhazování.
55'
Busi si to namířil podél autové lajny, přičemž se s míčem dostal poměrně daleko. Přesto raději ještě hledal pod sebou volného spoluhráče Dierckxe.
54'
Tutovou šanci nyní měla Parma! Gervinhův centr vyrážel domácí brankář před Brugmana, který ale trefil pouze přesouvajícího se Leticu.
53'
Candreva měl kolem sebe hned dva protihráče, proto musel raději na jistotu nahrávat vedle sebe na Jošidu, který posléze zkoušel přenést hru.
52'
Kousek od středového kruhu se dostal k míči hostující Brugman, který si to namířil k hranici pokutového území, kde ovšem narazil do nohy protihráče.
51'
Brugman si vzal na starost provedení standardní situace z levé strany. Jeho nabídku si na zadní tyči našel Bani, který vracel balón do ohně.
50'
Přesto jsme po autovém vhazování sledovali střelecký pokus v podání domácího Lérise, který si seběhl do šestnáctky, odkud prověřil brankáře Sepeho.
49'
Za pozdní zákrok obdržel žlutou kartu také hostující Bani.
49'
Hned v úvodu druhého poločasu to po levém křídle zkoušel vzít na sebe domácí Ferrari, který se nedostal přes dobře postaveného protihráče.
48'
Žlutou kartu dostává Mehdi Léris (UC Sampdoria).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Lautaro Valenti, přichází Vasilios Zagaritis.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesla dvě branky, přičemž se o oba zásahy postarala Sampdoria. Ta předvedla ojedinělou vyložené vyložené šance, do té doby byl totiž častěji na míči soupeř, který ovšem neustále narážel na připraveno obranu. Dnešní utkání rozhodně nepřináší atraktivní podívanou, ba naopak je patrné, že ani jednomu týmu o nic nejde.
45+1'
První poločas skončil.
44'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom je tu ještě jedna branka! Sampdoria zahrávala standardní situaci, která směřovala pouze do zdi. I další pokus byl zablokován, avšak k nekrytému OMARU COLLEYMU, který z voleje propálil brankáře.
44'
První poločas se už jen spíše dohrává. Parma se sice tlačí na druhou stranu, jenomže tam stále naráží do dobře fungující obrany soupeře.
42'
Laurini se na pravém křídle nabídl do kombinace, jenomže nahrávka na jeho osobu byla hodně nepřesná a skončila tak pouze v zámezí.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Augello dlouho váhal, co vlastně udělá s míčem. Nakonec nahrával na vedle postaveného brankáře Leticu, který to zkoušel nahrávkou na Augella.
37'
Nyní se navíc k míči dostal také domácí brankář Letica, který musel jednat hodně rychle. Nakonec se mu povedlo přenést hru na volného Ferrariho.
36'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany. Valenti to zkoušel nabídkou na Brugmana, kterého důrazně dokázal dohrát obránce Colley.
35'
Parma se znovu dokázala poměrně jednoduše usadit s míčem na útočné polovině. Brugman navíc zvolil nahrávku na nekrytého Corneliuse.
33'
Gabbiadini se nyní musel vracet pro míč na vlastní polovinu, kde vyškolil protihráče a následně se mu do kombinace nabídl obránce Augello.
32'
Pokračovalo se rozehrávkou z domácí poloviny. Nakonec se o volný kop postaral obránce Colley, kterému se povedlo přenést hru na Augella.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím přinesla jediný přesný zásah. O ten se po necelých dvaceti minutách hry postaral domácí Fabio Quagliarella.
30'
Za pokutovým územím si dokázal střeleckou pozici najít hostující Brugman, který nakonec nabral míč na pravou nohu, přesto mířil o kus vedle.
29'
Ten přinesl centr na zadní tyč, jenomže ještě před dopadem míče bylo pískáno, neboť si hlavní sudí tohoto zápasu všiml útočného zákroku.
28'
Parma si nyní vybojovala svůj první rohový kop.
27'
Hezkou finesou se na malém prostoru prezentoval domácí Léris, který se sice dostal za záda protihráče, jenomže tam se nacházel obránce Valenti.
26'
Daleko se s míčem před malým momentem nedostal hostující Gervinho, což dokázal využít pozorný Jošida, který pro změnu raději uklidnil hru.
25'
Nakonec se odkop snesl do moci domácího brankáře, který pro změnu rozehrál směrem na volného Ekdala, jenž se rychle dostal kupředu.
24'
Do kombinace se nyní zapojil i brankář Sepe, který to znovu zkoušel rozehrávkou po zemi. Banimu mu krátkém váhání dokázal přesně vrátit.
23'
Parma to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku, přesto do konce tohoto zápasu zbývá ještě hodně času na případné otočení.
21'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Rychlá akce domácích přináší první branku! Jošida se s míčem dostal až ke středovému kruhu, kde se mu nahrávkou do tandemu povedlo najít Candrevu, po jehož nahrávce pálil FÁBIO QUAGLIARELLA. Tne měl hodně času a pravačkou mířil mimo dosah.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím branku nepřinesla. Směrem dopředu je zatím lehce aktivnější Parma Calcio.
20'
Po nedovoleném zákroku mohla Parma rozehrát standardní situaci. K rozehrávce se postavil záložník Hernani, který nabídku poslal mimo dosah.
19'
Sampdoria posléze mohla rozehrávat od své branky, jenomže kombinace nepřinesla nic moc přesného a zdarma se tak k míči dostal Cornelius.
18'
Následovalo zakončení v podání hostujícího Hernaniho, který svůj pokus poslal vysoko nad branku a domácí brankář Letica tak nemusel zasahovat.
17'
Do pohodlné kombinace se posléze zapojil také Dierckx, který to zkoušel přízemní nahrávkou na druhou stranu, kde si o ní řekl kolega Gervinho.
16'
Před malým momentem měl hodně času na práci s míčem hostující brankář Sepe, který si nakonec troufl na rozehrávku po zemi na Baniho.
15'
Do vzdušného souboje se posléze dostával domácí Candreva, kterému se sice povedlo uspět, jenomže odražený míč dokázal sebrat Brugman.
14'
Kolmicí za obranu to posléze zkoušel hostující Hernani, kterému se málem povedlo nastartovat Gervinha, který se i přesto nacházel v jasném ofsajdu.
13'
Zády k brance operoval domácí Gabbiadini, který se na malý moment dostal dále od protihráče, jenomže nahrávka na Lérise byla zablokována.
12'
S míčem si posléze zahrál také brankář Sepe, který musel jednat hodně rychle. Nakonec se mu povedlo najít vedle postaveného Brugmana.
11'
Parma po rozehrávce volného kopu dokázala udržet míč na polovině soupeře. Napadající Ferrari přesto vytlačil obránce Valentiho na jeho stranu.
10'
Nahrávka na Corneliuse byla hodně nepřesná, přesto si ještě předtím pomohl nedovoleným zákrokem Jankto, který místo míče trefil soupeře.
9'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal mimo hrací plochy. Tentokráte od své branky rozehrával domácí brankář Letica, který si vybral Augella.
8'
Pokračovali jsme kombinací na pravém křídle, do které se zapojil také osamocený Laurini, kterému se povedlo úspěšně přenést hru na Hernaniho.
7'
Parma posléze rozjela kombinaci na polovině soupeře. Brugman přesto vyprodukoval zpětnou nahrávku až na kopačku obránce Valentiho.
6'
Do pokutového území hostujícího celku nyní přiletěl centrovaný míč z levé strany, který před Quagliarellou dokázal hravě odklidit obránce Dierckx.
5'
Domácí si posléze vybojovali autové vhazování z vlastní poloviny. Obránce Augello ovšem nedokázal najít nikoho ze svých volných spoluhráčů.
4'
K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil hostující Brugman, který to zkoušel hodně vysokým centrem, jenž se snesl do zámezí.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si o nahrávku řekl hostující Laurini, který se dostal přes protihráče, který ho ovšem zastavil za cenu standardní situace.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

UC Sampdoria: Letica – A. Ferrari, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Ekdal, Jankto, Léris – Quagliarella, Gabbiadini.
Náhradníci: Audero, N. Ravaglia – Torregrossa, Verre, Rocha, Adrien Silva, La Gumina, K. Baldé, Damsgaard, Regini, Askildsen, G. Ramírez.

Parma Calcio 1913: Sepe – Valenti, Bani, Dierckx – Laurini, Gagliolo, Brugman, Hernani, Busi – Cornelius, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Alves, Balogh, Camara, Sohm, Traoré, Zagaritis, Pellè..
UC Sampdoria

Na opačné straně stojí Sampdoria, která rovněž nemá před posledním kolem o co hrát. Janovský celek aktuálně okupuje devátou pozici a na pohárové příčky ztrácí jíž dvanáct bodů. Sampdoria se tak v tabulce nemůže nikam posunout, maximálně si tak může připsat letošní patnáctou výhru. V minulém kole přišla ta čtrnáctá, bylo tomu tak na půdě dvanáctého Udinese. Tento duel totiž nakonec nabídl pouze jedinou branku, která padla v samotném závěru zápasu a postaral se o ní velezkušený útočník Fabio Quagliarella.
Parma Calcio 1913

Fotbalisté Parmy se nacházejí na samotném chvostu tabulky a s velkým předstihem si zajistili sestup do nižší soutěže. Parma totiž do té doby dokázala nasbírat pouhých dvacet bodů, na nesestupové pozice tak má šestnáctibodové manko. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti duelů nedokázal vybojovat ani jeden bod, v tabulce se tak v případě vítězství může maximálně posunout před předposlední Crotone, které má o dva body více. Naposledy se Parma představila na domácím stadionu proti Sassuolu, které celkem pohodlně dokázalo vyhrát výsledkem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UC Sampdoria a Parma Calcio 1913.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
38. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62
9. Sampdoria 38 15 7 16 52:54 52
10. Verona 38 11 12 15 46:48 45
11. Janov 38 10 12 16 47:58 42
12. Bologna 38 10 11 17 51:65 41
13. Fiorentina 38 9 13 16 47:59 40
14. Udinese 38 10 10 18 42:58 40
15. Spezia 38 9 12 17 52:72 39
16. Cagliari 38 9 10 19 43:59 37
17. Torino 38 7 16 15 50:69 37
18. Benevento 38 7 12 19 40:75 33
19. Crotone 38 6 5 27 45:92 23
20. Parma 38 3 11 24 39:83 20
Články odjinud