Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Janov - 6. ledna 2021   15:00

Sassuolo
52' Boga (Locatelli) • 83' Raspadori (Boga)
2:1
(0:0)
Janov
64' Šomurodov  (Ghiglione)
Sassuolo
Consigli – Müldür, K. Ayhan, G. M. Ferrari, Rogério – Magnanelli (58. Traorè), Locatelli (74. Obiang) – D. Berardi (C) (35. Defrel), Djuričić (74. Raspadori), Boga – Caputo (58. Bourabia).
Fabbri – Mastrodonato, Rabilotta
Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia
Janov
Perin – A. Masiello (57. Ghiglione), Radovanović, Criscito (C) – Zappacosta, Lerager, Zajc (82. Destro), Badelj (57. Rovella), Czyborra (57. Pjaca) – Scamacca (71. Goldaniga), Šomurodov.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:10.
Sassuolo na svém stadiónu poráží Janov 2:1 díky brankám Bogy a Raspadoriho, hostům k bodům nepomohlo ani vyrovnání Šomurodova.

Dnešní výhrou se Sassuolo posouvá na čtvrtou pozici, byť Neapol a Juventus jej v dnešním programu Serie A ještě mohou předstihnout. Janov zůstává devatenáctý, na pásmo záchrany však nadále ztrácí jen jeden bod.
90+4'
90+4'
Sassuolo se dobře brání, to už domácí vybojují.
90+4'
Po faulu Bourabii ve středu hřiště dostanou hosté možnost k ještě jednomu nákopu do pokutového území.
90+2'
Na Criscitův nákop si do pokutového území naběhl Mattia Destro a tváří v tvář překonal brankáře Consigliho, rozhodčím ale neunikl výrazný Destrův ofsajd, který potvrdilo i video.
90+1'
Rozhodčí Fabbri oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Zappacosta se neprosadil u levé postraní čáry, hosté budou pouze vhazovat.
89'
Po rohu se míč odrážel před brankou, hosté jej pak dostali do bezpečí.
88'
Ve hře už se může pokračovat, domácí rychle přenesli hru na levé křídlo, kde Boga vybojoval rohový kop.
87'
Po janovském rohu byl Goldanigou faulován brankář Consigli, bude muset být i ošetřen.
86'
Žlutou kartu dostává Mert Müldür (US Sassuolo Calcio).

Müldür stáhl k zemi Šomurodova.
86'
Střílený centr Traorého skončil v klubku těl před Perinem.
85'
Boga byl při průniku po levém křídle faulován Goldanigou, ten inkasuje žlutou kartu.
83'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Jeremie Boga na levé straně načechral svůj centr na hlavu GIACOMA RASPADORIHO, jenž svým prvním gólem v sezóně výrazně přibližuje Sassuolo k vítězství!
82'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Mattia Destro.
81'
Tím posledním střídajícím hráčem Janova bude zkušený útočník Mattia Destro, jenž se připravuje u postranní čáry.
80'
Sassuolo už je znovu rozestaveno na útočné polovině, domácí však musí útočit do plné obrany soupeře.
78'
Obrovská šance domácích! Traoré posunul míč do pokutového území na Defrela, ten si jej šikovně zasekl kolem Radovanoviće a střílel do tyče!
77'
Na opačné straně je pískán útočný faul Šomurodovovi při průniku podél levé postranní čáry.
76'
Při Müldürově průniku po pravé straně rozhodčí neviděli Zappacostovu ruku, píská se až následný faul domácího fotbalisty.
75'
Sassuolo už má dostřídáno, hosté disponují ještě jednou možnou změnou v sestavě.
74'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Giacomo Raspadori.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Pedro Obiang.
73'
Šomurodov dostal dlouhý pas z hloubi pole, uzbeckého fotbalistu teď ale pokryl Mert Müldür.
72'
Bourabia zakončoval z dobrých pětadvaceti metrů, jeho rána ale prosvištěla vedle branky.
71'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Edoardo Goldaniga.
70'
Roh se domácím nepovedl, Janov se snadno ubránil.
69'
Rogériovu přihrávku zleva na Defrela hosté srazili na rohový kop.
69'
Djuričić šel příliš důrazně do souboje u rohu pokutového území Janova, je mu pískán nedovolený zákrok.
67'
Po příchodu Ghiglioneho se Zappacosta přesunul doleva, teď jeho prudký centr zachytil brankář Consigli.
66'
Janov se po vstřelené brance nadechl, hosté už se znovu usadili na útočné polovině.
64'
Janov právě vstřelil branku!
Janov udeřil ze své první nadějnější útočné akce po změně stran! Ghiglioneho přesný centr z pravé strany hlavou usměrnil za Consigliho záda ELDOR ŠOMURODOV.
63'
Boga výbornou kličkou na levé straně vybojoval přečíslení tří proti dvěma obráncům, Defrel se pak ale nedokázal probít přes Radovanoviće.
62'
Šomurodov se uvolnil na levém křídle, pak ale nepřesně přihrával k hranici pokutového území na Zajce.
61'
Filip Djuričić potáhl míč po útočné polovině, pak střílel přímo k brankáři Perinovi.
59'
Žlutou kartu dostává Mehdi Bourabia (US Sassuolo Calcio).

Marocký fotbalista je potrestán za faul po několika desítkách sekund od svého příchodu na trávník.
58'
Viděli jsme hned pětici střídání během jednoho přerušení, v soutěžních zápasech nevídaná situace.
58'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Mehdi Bourabia.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Magnanelli, přichází Hamed Traorè.
57'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Paolo Ghiglione.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lennart Czyborra, přichází Marko Pjaca.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Nicolo Rovella.
56'
Šomurodov byl proti početní přesile příliš osamocen a o míč přišel.
54'
Krátce po rozehrávce se domácí zase ujali míče a vybojovali rohový kop, z něj se prosadit nedokázali.
52'
Sassuolo se ujímá vedení! Locatelli vybojoval míč u postranní čáry, pak čtyřicetimetrovým pasem přenesl hru doleva na JEREMIEHO BOGU, jenž si obhodil bránícího Masiella a prostřelil Mattiu Perina!
51'
Rozhodčí Fabbri nezbaštil Djuričićovi jeho naivní pád na útočné polovině a nechal pokračovat ve hře.
50'
Sassuolo drží míč po většinu úvodu druhého poločasu, domácí se ale složitě dostávají k pokutovému území soupeře.
48'
Útočná snaha Sassuola končí jen odpískáním útočného faulu Caputa, rozehrávky se ujme brankář Perin.
46'
O přestávce se žádná další změna v sestavách neudála, tou jedinou tak zůstává Defrelovo nahrazení zraněného Berardiho z prvního poločasu.
46'
První poločas souboje Sassuola s Janovem nabídl bezbrankovou podívanou. Aktivnější v ni byli domácí, kteří měli územní převahu, ovšem nebezpečnější byl Janov, zejména Scamacca měl dvě dobré možnosti, z nichž jedna byla velká tutovka, janovský útočník ale zblízka mířil do tyče.

Sassuolo v prvním poločase přišlo o svého klíčového hráče Domenica Berardiho a bude muset do druhého poločasu hledat jiné trumfy.
45+2'
45+1'
Další útočná akce domácích končí faulem Djuričiće, ten skluzem zezadu podrazil Badelje a dostává se mu ústního napomenutí od rozhodčího Fabbriho.
45+1'
Rozhodčí Fabbri k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Djuričić si při zpracování míče pomohl rukou, píská se proti domácím.
44'
Sassuolo už je zase usazeno na útočné polovině, domácí by se rádi pokusili otevřít skóre ještě před přestávkou.
42'
Po souhře s Defrelem Caputo připravil výbornou pozici pro rozběhnutého Djuričiće, tomu včas vpadl pod nohy Criscito.
40'
Janovští se pokusili zajímavě rozehrát standardní situaci přízemní kolmici na pravé křídlo, Zappacosta ale měl k míči dále než Defrel, ten už pohlídal cestu míče za brankovou čáru a následuje odkop od branky.
39'
Žlutou kartu dostává Kaan Ayhan (US Sassuolo Calcio).

Ayhan srazil k zemi Šomurodova.
38'
Locatelli z levého křídla pronikl do pokutového území v těsné blízkosti brankové čáry, hosté si pak poradili s jeho prudkou přihrávkou před branku.
37'
Nápor Sassuola už výrazně opadl, naopak nebezpečnější jsou hosté. Ti budou moci těžit i z domácí ztráty Berardiho.
36'
Magnanelli zaváhal ve středu hřiště, Šomurodov pak přesným centrem našel Scamaccu, ten ale hlavičkoval v tísni a nepřesně.
35'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Grégoire Defrel.
34'
Hosté výborným presinkem získali míč u pokutového území Sassuola, Šomurodov pak prudkou ránu z úhlu nasměroval do boční sítě, až nyní tak Sassuolo může vystřídat a doplnit stav své jedenáctky na hřišti.
34'
Janov hraje proti deseti a usadil se s míčem na útočné polovině.
33'
Velká nepříjemnost pro domácí, jejich klíčový hráč Domenico Berardi utrpěl svalové zranění a takřka s jistotou bude muset střídat.
32'
Po rohu hosté odrazili míč k Manganellimu, jehož pokus z krkolomné pozice si neproklestil cestu chumlem těl před Perinem.
32'
Müldür trefil míč zpoza pokutového území šajtlí, míč letěl těsně vedle horního rohu Perinovy branky, hostující gólman raději vyrazil míč na další roh.
31'
I třetímu rohovému kopu soupeře se Janov ubránil, míče už se ale zase ujali domácí.
30'
Už se zase hraje před brankou Janova, Caputo vybojoval třetí roh pro Sassuolo.
29'
Badelj zajímavě našel v pokutovém území Scamaccu, do jeho rány se stačil položit Ferrari.
29'
Po Berardiho špatné přihrávce mohli hosté vyrazit dopředu, ovšem podpora ofenzivy byla jen minimální a už musí útočit do plné obrany.
27'
Djuričićova přihrávka do pokutového území nedorazila k adresátu Caputovi, hosté ji srazili k brankáři Perinovi.
26'
Zappacosta vybojoval rohový kop pro Janov, hosté se po něm do zakončení nedostali.
25'
Následný rohový kop se stal kořistí brankáře Perina.
24'
Střelu Kaana Ayhana Scamacca ve zdi srazil mimo branku.
23'
Berardi potáhl míč po útočné polovině, pak přihrál Djuričićovi, kterého podrazil Masiello. Ten si prohlíží žlutou kartu, navíc následovat bude velmi nebezpečná standardní situace pro Sassuolo.
21'
Boga si výborně splnil obranné povinnosti, zablokoval Badeljův centr, navíc odrazem míče o protihráče vybojoval odkop od vlastní branky.
20'
Byť jsme v úvodní dvacetiminutovce zatím branku neviděli, tak vidíme zajímavou podívanou, která slibuje branky do dalšího průběhu zápasu.
18'
Janov měl mimořádnou příležitost k otevření skóre! Po Zappacostově centru Šomurodov nedůrazně zakončoval, míč se ale odrazil k Scamaccovi, jenž zblízka trefuje tyč! Hostující útočník byl při zakončení držen Ayhanem, což rozhodčí Fabbri nechal prověřit u videa, pokračuje se ale dále.
17'
Caputo se snažil proniknout před branku, pomohl si ale nedovoleným zákrokem v souboji s Radovanovićem.
15'
Janov zároveň mohl poprvé zahrozit, Šomurodov dostal přihrávku za obranu, nedokázal si ji ale zpracovat a míč mu odskočil k brankáři Consiglimu.
15'
Po čase získali míč pod svoji kontrolu hosté, hrají už na soupeřově polovině.
13'
Po druhém domácím rohu se do odraženého míče opřel Djuričić, jeho rána z voleje končí výrazně mimo branku.
12'
Žlutou kartu dostává Domenico Criscito (Janov CFC).

Kapitán Janova je potrestán za faul ve středu hřiště.
12'
Ve hře už se může pokračovat, Janov sportovně odevzdal míč zpět soupeři.
11'
Domácí pokračovali v náporu, nakonec zakopli míč do zámezí, když na trávníku leží Domenico Criscito. Hostující kapitán inkasoval tu tvrdou střelu Locatelliho někam do oblasti lýtka.
10'
Locatelli se pokusil vystřelit z dálky, jeho rána byla zablokována.
9'
První standardní situaci soupeře se Janov ubránil a hosté už přenesli hru do středu hřiště.
9'
Domácí získávají na trávníku čím dál větší převahu, Müldür na pravém křídle vybojoval rohový kop.
8'
Sassuolo vybojovalo míč na útočné polovině a zamířilo do rychlého brejku ve čtyřech proti třem, Caputo ale nezvládl přihrávku na Djuričiće, ta byla příliš prudká a zamířila do zámezí.
7'
Domácí si přihrávají ve středu hřiště a hledají cestu do defenzivy Janova.
5'
Bogův centr propadl k Berardimu, tomu se nejdříve nepovedlo zakončit, Berardi pak ale ještě odcentroval zprava a Caputo se v bezprostřední blízkosti nedokázal prosadit, když brankář Perin vyrazil míč do jeho hlavy, od níž se odrazil nad branku!
4'
Úvod zápasu se odehrává výhradně ve středu hřiště, zatím čekáme na přiblížení se obou týmů k soupeřově pokutovému území.
2'
Drobné zdravotní potíže měl Gian Marco Ferrari, rozhodčí Fabbri tak přerušil hru, brzy ji ale zase navazuje míčem rozhodčího.
1'
Rozehráno! Sassuolo hraje v tradiční zeleno-černé kombinaci, Janov oblékl bílé dresy.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, K. Ayhan, G. M. Ferrari, Rogério – Magnanelli (C), Locatelli – D. Berardi, Djuričić, Boga – Caputo.
Náhradníci: Pegolo – Bourabia, Defrel, Chiricheş, Kiriakopoulos, Maxime López, Obiang, Raspadori, Peluso, Toljan, Marlon, Traorè.

Janov CFC: Perin – A. Masiello, Radovanović, Criscito (C) – Zappacosta, Lerager, Zajc, Badelj, Czyborra – Scamacca, Šomurodov.
Náhradníci: Paleari, Zima – Bani, Behrami, Destro, Dumbravanu, Ghiglione, Goldaniga, Pjaca, Rovella, Melegoni, Sturaro.

Rozhodčí: Fabbri – Mastrodonato, Rabilotta.
Janov CFC
Janov řeší zcela jiné problémy, protože bude rád, když se štěstím udrží. Aktuálně se totiž nachází na předposledním místě, což by tedy znamenalo okamžitý sestup, avšak od nesestupové příčky ho dělí jen horší skóre, takže je závěr tabulky neskutečně vyrovnaný. Dnešním hostům se navíc v poslední době začíná dařit. Těsně před Vánoci zvládli důležitý zápas se Speziou a získali plný bodový zisk, na což navázali i po novém roce, kdy si připsali cenný bod proti Laziu. Díky tomu má Janov na kontě jedenáct bodů, což je ale z patnácti duelů stále hodně slabé. Dnes však tuto bídnou statistiku určitě zkusí opět vylepšit.

Poslední tři utkání
Janov vs. Lazio – 1:1
Spezia vs. Janov – 1:2
Benevento vs. Janov – 2:0
US Sassuolo Calcio
Sassuolo jednoznačně trpí na svou střídavou formu, kvůli čemuž se už propadla na šesté místo, ale zabojovat o přední příčky stále může, avšak by muselo začít vyhrávat. To by nemuselo být úplně jednoduché, protože Calcio naposledy zaznamenalo více výher za sebou v říjnu, kdy zvítězilo třikrát po sobě. Od té doby si sice připsali čtyři výhry, ale nikdy to nebylo za sebou, jelikož buď v lepším případě přišla remíza, nebo v tom horším porážka. V neděli pak tuto smolnou sérii mohlo konečně zlomit, protože těsně před Vánoci porazilo Sampdorii, ale po novém roce to Sassuolu vůbec nešlo, protože padlo jednoznačně s Atalantou 1:5. Pozitivní zprávou ale je, že dnešní hosté letos ještě neprohráli dvakrát za sebou, tak uvidíme, jestli to bude platit i po dnešním duelu.

Atalanta vs. Sassuolo – 5:1
Sampdoria vs. Sassuolo – 2:3
Sassuolo vs. AC Milán – 1:2
Dobré odpoledne všem fanouškům italského fotbalu! Ve středu je na programu netradiční 16. kolo, přičemž hned sedm zápasů se bude hrát od 15:00. V jednom z nich na sebe narazí Sassuolo a Janov. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62