Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Benevento - 6. března 2021   15:00

Spezia
71' D. Verde
1:1
(0:1)
Benevento
24' Gaich  (Viola)
Spezia
Zoet – Ferrer, Ismajli, Terzi (C) (46. Marchizza), Bastoni (46. Erlić) – Sena, M. Ricci, Estevez (64. Maggiore) – E. Gyasi, N'Zola (58. Farias), D. Verde (85. Galabinov).
Krapikas – Chabot, Marchizza, Vignali, Acampora, Maggiore, Pobega, Galabinov, Agudelo, Piccoli, Farias, Erlić.
Benevento
Montipò – Improta, Tuia (85. Caldirola), Glik, Barba – P. Hetemaj, Viola (C), Tello – Ionita (85. Bryan Dabo), Caprari (77. Sau) – Gaich (59. Moncini).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce. Hosté šli do vedení ve 24. minutě, kdy se trefil Adolfo Gaich. Vedení však ve druhém poločase neuhájili, dvacet minut před koncem totiž uklidil míč do odkryté branky Daniele Verde a zajistil tak svému týmu alespoň bod z dnešního utkání. Domácí byli ve druhém poločase jasně lepším týmem. Benevento se pouze bránilo na vlastní polovině a čekalo na závěr zápasu. Speziu čeká v dalším utkání 12.3. výjezd na hřišti silné Atalanty. Benevento se utká o den později doma s Fiorentinou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:17.
90+5'
90+5'
Giulio Maggiore míč kroutil do vápna, ale našel pouze borce v modré dresu a ten odvrátil míč do bezpečí.
90+5'
Roh pro domácí.
90+4'
Domácí drží míč na polovině soupeře a ještě hledají prostor pro závěrečnou šanci.
90+3'
Hezký pas dostal na levou stranu Andrej Galabinov, ten už koukal do vápna, rozhodčí mu akci ukončil zvednutým praporkem.
90+2'
Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (Benevento Calcio).
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Kousek za vápno dostal míč Gabriele Moncini a zkusil to vypálit na branku. Hodně důrazný pokus však branku Zoeta přeletěl.
89'
Na pravé straně prošel přes dva soupeře Salva Ferrer a nabízel další balon do vápna, našel ale pouze jednoho ze soupeřů.
87'
Z hloubky hřiště se o další míč do vápna snažil Salva Ferrer. Tentokrát si pro jeho nabídku došel brankář Lorenzo Montipò.
86'
Z levé strany zaznamenal nepřesný centr do vápna Barba, který míč napálil až na tribunu.
85'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Andrej Galabinov.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Tuia, přichází Luca Caldirola.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Bryan Dabo.
84'
Na hrací ploše se nyní nachází hostující bek Alessandro Tuia, má nějaký zdravotní problém.
83'
Na levé straně nabral rychlost Diego Farias a snažil se dostat do vápna. V tom mu zabránil dobrým obranným zákrokem Alessandro Tuia.
82'
Tradiční nahrávku středem hřiště dostal do nohy Gyasi a hned chtěl hrát do lajny. Z voleje poslal míč jen na tribunu.
81'
Začíná poslední desetiminutovka zápasu. Spezia opět hraje na středu hřiště, dopředu to však moc nejde.
80'
Martin Erlić (Spezia) hodně naložil u lajny soupeři a může být rád, že karta má pouze žlutou barvu.
79'
Žlutou kartu dostává Marco Sau (Benevento Calcio).
78'
Zády k brance šla nahrávka na Maggioreho, ten se chtěl hned otočit, jenže si nepohlídal míč, o který vzápětí přišel.
77'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Marco Sau.
76'
Giulio Maggiore si postavil míč u praporku a centroval do vápna, kde našel Riccarda Marchizzu, ten mířil hlavou pouze do horní tyčky.
76'
Rohový kop pro domácí.
75'
Vysoký míč mezi řady našel Gyasiho, kterému se nepovedlo zpracování a o míč přišel.
74'
Spezia i po vstřelené brance kontroluje hru a snaží se dostat ještě k jedné brance.
72'
Žlutou kartu dostává Federico Barba (Benevento Calcio).
71'
Spezia právě vstřelila branku!
Domácí se dočkávají zaslouženého vyrovnání. Diego Farias z levé strany našel ve vápně Giulia Maggioreho, který ani nadvakrát nedokázal míč dostat za brankáře soupeře. To se povedlo až DANEILU VERDEMU, který doklepl míč do prázdné branky.
70'
Po centr z levé strany se ve vápně k hlavičce dostal Verdi, mířil ale pouze vedle branky.
69'
Domácí opět kombinují s míčem okolo poloviny hřiště, hosté zuřivě brání své vedení.
68'
Přízemní míč do vápna dostal Emmanuel Gyasi, který si dal míč rychle na levou nohu a napálil míč do brankáře. Domácí křídlo navíc bylo v ofsajdu.
66'
Benevento zalezlo nyní na vlastní polovině a nechce soupeře pustit do pokutového území.
65'
Hosté snad poprvé ve druhém poločasu drželi míč na polovině soupeře. Skončilo to dalekonosnou střelou Improty, která skončila vedle branky.
64'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Nahuel Estevez, přichází Giulio Maggiore.
63'
Diego Farias se elegantně dostal z levé strany na střed hřiště a zkoušel míč prostrčit do vápna. Jeho úmysl ale Verde nepochopil.
62'
Vysoký nákop Beneventa skončil pouze u Zoeta a domácí tak mohou zpět dopředu.
61'
Po nepovedeném centru Ferrera chtěl jít dopředu Riccardo Improta, jenže nedokázal soupeře přehodit a trefil ho jen do ruky.
60'
Gabriele Moncini se hned zapojil do hry a z pravé strany centroval levačkou do pokutového území. Jeho vysoký míč přeletěl všechny přítomné v pokutovém území.
59'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Adolfo Gaich, přichází Gabriele Moncini.
59'
Po pravé straně se dopředu dostal Nahuel Estevez a zkusil odcentrovat do vápna. Našel však pouze dobře postaveného obránce soupeře.
58'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Mbala N'Zola, přichází Diego Farias.
57'
To byla obrovská šance domácích. Salva Ferrer už poněkolikáté nacentroval z pravé strany do vápna, na jehož středu našel Gasiho, který z bezprostřední blízkosti hlavičkoval pouze do horní tyčky.
56'
Na levé straně pokutového území se dostal k míči Emmanuel Gyasi a zkusil vypálit. Důrazný pokus skončil pouze v postranní síti.
55'
Hosté nyní drží míč déle na svých kopačkách, je to ale pouze na vlastní polovině, hodně daleko od Zoeta.
53'
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a z pravé strany centroval míč do vápna Ferrer. Vzdušný souboj v šestnáctce však ovládl Glik.
52'
Hra je nyní přerušena z kuriózních důvodů. Pomeznímu rozhodčímu se totiž uvolnil praporek.
51'
Parádní nahrávku na pravou stranu dostal Ferrer a cpal míč do vápna, kde se ale nikdo k zajímavé nabídce nedostal.
50'
Vysoký nákop domácích dopředu byl nepřesný a Kamil Glik odkopl míč pouze do autu.
49'
Na středu hřiště se o nahrávku pokoušel Ricci, což se mu nepovedlo a hosté tak na chvilku mohou dopředu.
48'
O centr z pravé strany se pokoušel Salva Ferrer, který ale nedokázal nikoho v bílém dresu najít.
46'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Martin Erlić.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Claudio Terzi, přichází Riccardo Marchizza.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
Máme za sebou pětačtyřicet minut hry. Ač jasně aktivnějším týmem byla domácí Spezia, tak do šaten jdou za vedení 1:0 hosté z Beneventa. Jedinou branku zápasu dal ve 24. minutě Adolfo Gaich po nahrávce od Violy. Domácí hodně času drží míč a snaží se centrovat do vápna, to hosté hrají hlavně na brejky, ze kterých jsou rozhodně nebezpečnější.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 75%:25%
Střely na branku: 1:2
Rohy: 1:1
Fauly: 10:9
45+1'
45+1'
Spezia měla k dispozici rohový kop, po rozehrávce na krátko přišel centr do vápna na N'Zolu, který z velké blízkosti mířil nad branku.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Domácí tým kombinuje na vlastní polovině a vypadá to, že úplně neví, jak se dostat do obrany soupeře.
44'
Nepovedený centr z levé strany zaznamenal Simone Bastoni a domácí se tak musí znovu vracet.
43'
Žlutou kartu dostává Riccardo Improta (Benevento Calcio).
43'
Gianluca Caprari si připravil míč u praporku a centroval na penaltu, kde jeho centr ze vzduchu odklidil Claudio Terzi.
42'
Përparim Hetemaj centroval z pravé strany. Trefil pouze před sebou stojícího soupeře a bude se kopat roh.
41'
Hostující Riccardo Improta se dokázal uvolnit po levé straně a vynutil si faul soupeře. Hosté se tak na chvilku osvobodili z tlaku soupeře.
40'
Kousek za vápnem to zkusil vzít na sebe Leonardo Sena. Ten sice udělal dva soupeře, ale poté o míč přišel.
39'
Jako házenkáři to hráči Spezie obehrávají ze strany na stranu. Nedokáží se dostat blíž k brance Lorenza Montipa.
37'
Zatím aktivní Emmanuel Gyasi zkusil míč od lajny prostrčit na střed hřiště, kde byli pouze dva soupeři.
36'
Na levou stranu hřiště se snažil hru přenést Claudio Terzi, jenže po jeho pasu se Emmanuel Gyasi dopustil faulu a hra se znovu přerušuje.
35'
Máme tu posledních deset minut z prvního poločasu a domácí se znovu tlačí dopředu.
34'
Na pravou stranu hřiště dostal míč Adolfo Gaich. Šikovně si ho pokryl a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
33'
Emmanuel Gyasi se z levé strany proháčkoval na střed a poté nahrával na Mbalu N'Zolu, který si ale pomohl útočným faulem.
32'
Pod velkým tlakem byla hostující rozehrávka. Alessandro Tuia tak míč dokázal kopnout pouze na tribunu.
31'
Bastoni si dokázal pokrýt míč u rohového praporku a důrazně nacentrovat do vápna, kde míč hosté odklidili do bezpečí.
30'
U postranní lajny byl v souboji druhý hostující Hetemaj a fauloval soupeře.
29'
Do běhu na levou stranu mířil míč pro Bastoniho, který si nepohlídal první dotek a míč mu utekl.
28'
Nicolas Viola šikovně získal míč ve středovém kruhu a následně se i nechal soupeřem faulovat.
26'
Domácí se vzpamatovávají z inkasované branky na vlastní polovině, kde kombinují s míčem a dopředu se jim moc nechce.
25'
Žlutou kartu dostává Simone Bastoni (ASD Spezia Calcio 2008).
24'
Benevento právě vstřelilo branku!
Hosté jdou po čtyřiadvaceti minutách do vedení. Nicolas Viola získal na pravé straně hřiště míč a nasadil jesle soupeři. Míč dokázal dostat dopředu na nabíhajícího ADOLFA GAICHA, který si ve vápně zasekl míč na levou nohu a poslal míč důrazně do sítě.
23'
Proti noze dostal míč na pravé straně Ferrer a z voleje to zkusil nacentrovat do vápna, což se mu absolutně nepovedlo.
22'
Hlavní rozhodčí nyní musel uklidňovat domácího trenéra Italiana, kterému se nelíbilo posuzování posledních momentů.
20'
Centr z levé strany se úplně nepovedl Bastonimu a míč poslal hodně vysoko nad vápnem.
19'
Hodně soubojový fotbal ve středu hřiště se aktuálně hraje. O něco aktivnější vypadají domácí.
17'
Z pravé strany chtěl míč do vápna dopravit Salva Ferrer, jemuž se to nepovedlo ani tentokrát.
16'
Andrés Tello zkoušel poslat dopředu vysoký nákop. Našel však pouze brankáře soupeře.
15'
Z levé strany na střed se uvolnil hostující Riccardo Improta a centroval do vápna. Tam se po míči na dlouhou nohu natahoval Gianluca Caprari, který o kousíček nedosáhl.
14'
Leonardo Sena zbytečně zabrousil v lajny do Hetemaje a rozhodčí okamžitě píská faul. Hostující hráč ještě žádá pro svého soka kartu.
13'
To změnil na pravé straně Alessandro Tuia, ale jeho centr z hodně velké dálky skončil v rukavicích Zoeta.
12'
Benevento hraje v klidu na své polovině hřiště a dopředu se moc nežene.
11'
Hosté měli k dispozici přímý kop z levé strany hřiště. Míč si postavil Nicolas Viola, jehož centr pouze proskákal vápnem a skončil v autu.
10'
Na pravou stranu hřiště dostal míč Ferrer a zkoušel centrovat do vápna, kde našel pouze soupeře v modrém.
9'
Ze středu hřiště zkusil centr do vápna Nicolas Viola, míč z velké dálky pouze zahřál rukavice Zoeta.
8'
Přílišný důraz ukázal Nicolas Viola, který se pověsil soupeři na záda a rozhodčí odpískal faul.
7'
Zbytečně daleko si na středu hřiště dal míč od nohy Federico Barba a ještě k tomu dostal na středu hřiště naloženo od soupeře.
6'
Dlouhý nákop posílali dopředu hosté, ale Caprari nedokázal míč udržet na hrudi a ztratil ho.
5'
Na levou stranu vápna dostal nahrávku Emmanuel Gyasi, dal si míč na levačku a zkusil vypálit. Důrazný pokus jen o kousek minul zadní tyčku.
4'
Zatím se hraje hodně ve středu hřiště, na míči jsou nyní domácí hráči.
2'
Po levé straně se Simone Bastoni pokusil vysunout dopředu Gyasiho. Pro míč si však jako první došel Lorenzo Montipò.
1'

ASD Spezia Calcio 2008: Zoet – Ferrer, Ismajli, Terzi (C), Bastoni – Sena, M. Ricci, Estevez – E. Gyasi, N'Zola, D. Verde.
Náhradníci: Krapikas – Chabot, Marchizza, Vignali, Acampora, Maggiore, Pobega, Galabinov, Agudelo, Piccoli, Farias.

Benevento Calcio: Montipò – Improta, Tuia, Glik, Barba – P. Hetemaj, Viola (C), Tello – Ionita, Caprari – Gaich.
Náhradníci: Manfredini, Lucatelli – Pastina, Caldirola, Foulon, Diambo, Bryan Dabo, Moncini, Lapadula, Di Serio, Sau..

Benevento Calcio

Benevento se rozhodně dlouhou dobu mohlo těšit z pohledu na tabulku Serie A. Tato radost však postupně odchází. Nováček soutěže si poslední výhru připsal šestý den roku 2021 na hřišti Cagliari 2:1. Od té doby odehrál 9 zápasů a získal pouze čtyři body za čtyři nerozhodné výsledky a postupně se propadl tabulkou až na šestnáctou příčku. S dvaceti pěti body je tak Benevento pouze pět bodů na sestupovou propastí. Nejlepším střelcem týmu je Gianluca Caprari. Italský útočník dal 5 branek a k tomu si připsal ještě 3 gólové nahrávky.

Poslední tři zápasy

Benevento VS. Verona 0:3
Neapol VS. Benevento 2:0
Benevento VS. AS Řím 0:0

ASD Spezia Calcio 2008

Nováček italské nejvyšší soutěže je momentálně na patnácté příčce tabulky. V pětadvaceti zápasech získal 25 bodů se skóre 32:46. Na sestupové příčky má zatím náskok pěti bodíků. Nejlepším střelcem týmu je Francouz M´Bala Nzola, který vstřelil hned 9 branek a ještě k tomu na jednu dokázal nahrát. Spezia v polovině únoru překvapivě doma porazila AC Milán 2:0, od té doby však získala pouze jediný bod za remízu s Parmou. K tomu si připsala dvě prohry 0:3. Nejprve na hřišti Fiorentiny a poté i na Juventusu.

Juventus VS. Spezia 3:0
Spezia VS. Parma 2:2
Fiorentina VS. Spezia 3:0
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší italské soutěže. V rámci 26. kola Serie A se utkají týmy Spezie a Beneventa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62