Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Crotone - 10. dubna 2021   15:00

Spezia
63' D. Verde (Marchizza) • 89' Maggiore (Erlić) • 90+2' Erlić (Ismajli)
3:2
(0:1)
Crotone
40' Djidji  (Golemić) • 78' Simy  (Zanellato)
Spezia
Provedel – Ferrer (70. Vignali), Ismajli, Erlić, Marchizza – Pobega (84. Galabinov), M. Ricci (46. Sena), Maggiore – D. Verde (70. Agudelo), N'Zola, E. Gyasi (46. Farias).
Sozza – Palermo, Bercigli
Alberto Picco, La Spezia
Crotone
Cordaz – Djidji, Golemić, Luperto – S. Molina (69. Zanellato), Messias, Petriccione, Benali (39. Magallán), Reca – Únás (81. Di Carmine), Simy.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 1:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:15.
Je konec. Spezia zvítězila nad Crotone v dramatickém závěru 3:2. V 17. minutě se Únás dostal ke hlavičce, která ale skončila jen v moci brankáře. Následně byl k vidění ne zrovna záživný fotbal, ale ve 40. minutě poslal hosty do vedení skvělou trefou Koffi Djidji. V 63. minutě dokázal srovnat Daniele Verde a Spezia hrála ve druhém poločase velmi dobře, ovšem v 78. minutě se Crotone dostalo zpět do vedení, když se prosadil Simy. V závěru zápasu ale měli domácí tlak a v 89. minutě srovnal Giulio Maggiore. Následně Spezzia pokračovala v obrovském nátlaku a o dvě minuty později otočil utkání Martin Erlić.
90+5'
90+5'
Ovšem rohový kop nic nepřinesl a do protiútoku se vydali domácí, ale následná přihrávka do gólovky byla nepřesná.
90+4'
Hostům už nezbývá čas, ale nyní ještě získali rohový kop z pravé strany.
90+3'
Posléze ještě vše zkoumal videorozhodčí, který branku uznal a Spezia vede nad Crotone 3:2!
90+2'
Spezia právě vstřelila branku!
Tak tohle je neskutečný obrat, jelikož domácí mužstvo jde do vedení 3:2! Diego Farias odcentroval z levé strany do vápna, kde se dostal ke hlavičce Ardian Ismajli, jehož zakončení trefilo břevno, ale následně se dostal k dorážce MARTIN ERLIĆ a ten dává gól. Asistence: Ardian Ismajli.
90+2'
Nakonec přišel centr, který hosté dostali do zámezí a Spezia získala rohový kop.
90+1'
Domácí chtějí jednoznačně vyhrát a opět se ženou rychle dopředu.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
89'
Je srovnáno na 2:2! Standardní situace byla rozehrána nakrátko a posléze přišel centr do vápna, který se nakonec dostal až k nohám Martina Erliče, jenž našel volného GIULIA MAGGIOREHO a ten zakončil k pravé tyči. Asistence: Martin Erlić.
89'
Tentokrát získala volný kop Spezia a může srovnat stav utkání v samotném konci zápasu.
88'
Junior Messias se nyní snažil dostat do protiútoku, ale poslední hráč domácích dokázal skluzem zahrát míč do zámezí.
87'
Junior Messias se ujal exekuce přímého kopu, který nebyl špatný, ale nakonec skončil jen vedle pravé tyče.
86'
A další nedovolený zákrok domácího hráče a Crotone tak získalo přímý kop.
85'
Domácí přišli o míč po nepřesné přihrávce a Crotone se vydalo do protiútoku, který ale zastavil faulem Diego Farias.
84'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Andrej Galabinov.
83'
Nákop z hostující strany skončil jen u domácího gólmana.
82'
Domácí se snažili něco vymyslet uvnitř vápna soupeře, ale následné dva pokusy byly zblokované.
81'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Samuel Di Carmine.
79'
A málem to bylo už 3:1 pro Crotone, ale Ivan Provedel předvedl skvělý zákrok!
78'
Crotone právě vstřelilo branku!
Hosté jdou zpět do vedení! Adam Únás z pravé strany posunul míč na naběhnutého Niccola Zanellata a ten předal balón do vápna na zlatém podnosu SIMOVI, jenž zakončil z bezprostřední blízkosti do prázdné. Asistence: Niccolò Zanellato.
76'
Spezia tentokrát získala autové vhazování na své polovině.
75'
Domácí se znovu dostali do zakončení, ale Alex Cordaz si poradil a chytil kotouč.
74'
Spezia se málem dostala do zajímavé šance, ale pomezní rozhodčí nakonec odpískal ofsajd.
72'
Crotone nyní sice získalo volný kop, ale ten nic nebezpečného nepřinesl a hosté mohou pokračovat v rámci rohu.
70'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Kevin Agudelo.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Salva Ferrer, přichází Luca Vignali.
69'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Salvatore Molina, přichází Niccolò Zanellato.
67'
Daniele Verde se málem dostal do velké šance, ale brankář Alex Cordaz dokázal bleskově vyběhnout a získat míč do rukou.
66'
Tentokrát přišel faul ze strany hostů na Leonarda Senu a Spezia bude u míče ve středu hrací plochy.
64'
Tentokrát přišel faul ze strany hostů a Crotone zatím nepředvádí ve druhé půli zrovna dobrý fotbal.
63'
Je srovnáno na 1:1! Centr z pravé strany skončil na hlavě Riccarda Marchizzy, který sklepl míč pro DANIELA VERDEHO a jeho rána pod horní tyč byla nekompromisní. Asistence: Riccardo Marchizza.
60'
Hodina utkání je minulostí a Crotone stále vede nad Spezií 1:0.
59'
Následná standardní situace byla rozehrána nakrátko a centr posléze nic vážnějšího nepřinesl.
58'
Domácí celek ale zvyšuje své tempo a nyní získal rohový kop z pravé strany.
57'
Nepřesný nákop ze strany domácích ulovil obrana Crotone.
56'
Spezia sice poslala centr z pravé strany, ale ten skončil jen u brankáře Cordaze.
54'
Hosté se snažili dostat do protiútoku, ale Diego Farias byl zfaulován.
52'
Diego Farias se snažil něco vymyslet po levém křídle, ale jeho následný pokus o centr byl zblokován a následuje autové vhazování.
51'
Nyní ale právě Junior Messias vystihl přihrávku soupeře a skluzem dokázal odehrát balón do zámezí.
50'
Junior Messias se sice dostal k míči, ale domácí celek je na začátku druhé půle o něco aktivnějším celkem.
48'
Simy se ocitl pouze v ofsajdové pasti a Spezia tak bude rozehrávat ve středu hrací plochy.
47'
Spezia se snaží něco vymyslet po pravé straně, ale zatím jen drží míč na kopačkách.
46'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Diego Farias.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Matteo Ricci, přichází Leonardo Sena.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První poločas je u svého konce a Crotone vede nad Spezií 1:0. V 17. minutě se Únás dostal ke hlavičce, která ale skončila jen v moci brankáře. Následně byl k vidění ne zrovna záživný fotbal, ale ve 40. minutě poslal hosty do vedení skvělou trefou Koffi Djidji.
45+3'
45+2'
Tommaso Pobega se po kombinaci domácích opřel do střely z nějakých pětadvaceti metrů, ale přestřelil.
45+1'
Obrana hostů dokázala odkopnout míč ze svého vápna do zámezí a Spezia má autové vhazování.
45'
44'
Ovšem následně přišel jen faul Giulia Maggioreho a Crotone bude opět u balónu.
43'
Domácí celek nyní získal míč na své polovině a snaží se něco vymyslet po pravé straně.
42'
Následně ještě vše potvrdil videorozhodčí a Spezia tak bude rozehrávat.
40'
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! Rohový kop byl rozehrán nakrátko a posléze přišel centr do vápna, který brankář dokázal vyrazit, ale po chvíli se k míči dostal KOFFI DJIDJI a jeho skvělé zakončení záda k brance skončilo v síti. Asistence: Vladimir Golemić.
40'
Adam Únás předvedl skvělé sólo po levé straně a nakonec získal rohový kop.
39'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Ahmad Benali, přichází Lisandro Magallán.
38'
Spezia se následně dostala do vápna dobrým centrem, ale ten nepřinesl nakonec nic nebezpečného, protože si obrana Crotone poradila.
37'
Alex Cordaz nyní bude mít odkop od své svatyně a Ahmad Benali už je zpět na hrací ploše, ovšem stále není úplně fit.
36'
Následný centr Juniora Messiase ze standardní situace se příliš nepovedl a skončil pouze v zámezí.
35'
Ahmad Benali s pomoci lékařů odchází do zámezí a zatím to nevypadá, že by měl v utkání pokračovat.
34'
A s hostujícím hráčem to nevypadá dvakrát dobře a stále leží na hrací ploše a je ošetřován.
33'
Ardian Ismajli uviděl za svůj faul žlutou kartu, když přerušil brejk Crotone a poslal Ahmada Benaliho k zemi.
33'
Posléze se sice Spezia snažila dostat do protiútoku, ale ten byl zastaven díky ruce domácího hráče při zpracování.
33'
Ovšem následný centr skončil jen a bezpečně v rukou gólmana Ivana Provedela.
32'
Přihrávka hostů byla zblokována a Crotone získalo rohový kop z pravé strany.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a bohužel k vidění není příliš atraktivní fotbal pro oko náročného fotbalového nadšence.
28'
Znovu příliš dlouhá a nepřesná přihrávka ze strany Crotone.
27'
Emmanuel Gyasi si sbíhal za obranu na nákop spoluhráče z obrany, ale nakonec je z toho jen odkop od svatyně Alexe Cordaze.
26'
Žlutou kartu dostává Arkadiusz Reca (FC Crotone).
25'
Arkadiusz Reca si už nedokázal zpracovat míč po nepřesné přihrávce.
23'
Crotone je v posledních minutách o něco lepším týmem, ale nemůže si vypracovat žádnou vážnější šanci.
22'
Adam Únás se znovu snažil sběhnout na nákop za obranu, ale na míč nedosáhl.
20'
Další autové vhazování pro domácí mužstvo a tentokrát na své polovině.
19'
Arkadiusz Reca zblokoval přihrávku soupeře a Spezia tak získala autové vhazování na polovině soupeře.
18'
Nynější nákop Crotone skončil pouze u domácího mužstva a nebylo z toho tak nic nebezpečného.
17'
Tentokrát se hosté dostali do dobré šance, když Ahmad Benali ve vápně ještě hledal Adama Únáse, který zakončil hlavou, ale Ivan Provedel si poradil!
16'
Obě mužstva se zatím spíše dostávají do zápasu, neboť se bojuje především ve středu hrací plochy.
14'
Hosté se vydali do protiútoku a Arkadiusz Reca dostal křížný pas na levou stranu, ale následný pokus o centr skončil jen u domácích.
13'
Emmanuel Gyasi dostal přihrávku do šestnáctky soupeře a ještě hledal svého spoluhráče, ovšem k balónu se dostalo pouze Crotone.
12'
Spezia to znovu zkouší ze zabezpečené obrany postupným útokem.
11'
Ahmad Benali se snažil prodrat po levé straně do vápna soupeře, ovšem Spezia získala balón na své kopačky.
10'
Prvních deset minut ovšem nepřineslo nic nebezpečného a zatím není k vidění zrovna pohledný fotbal.
8'
Spezia zatím je v úvodu zápasu o něco aktivnějším celkem a opět se snaží něco vymyslet ze své poloviny hrací plochy.
6'
Daniele Verde se znovu dostal k míči na hranici vápna, ale jeho následný pokus nebyl zrovna dobrý a Alex Cordaz si s ním lehce poradil.
5'
Giulio Maggiore se snažil ještě postrčit míč na Daniela Verdeho, ale ten se nakonec neprocpal do zakončení.
4'
Crotone zkoušelo něco vymyslet nákop ze obranu, ale k míči se dostal jen domácí celek.
3'
Znovu se ocitl míč pouze v zámezí a tentokrát se o jeho vhození zpět do hry postará Salva Ferrer.
2'
Domácí hráč se nyní ocitl pouze v ofsajdu a u míče tak bude soupeř.
1'

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Ferrer, Ismajli, Erlić, Marchizza – Pobega, M. Ricci, Maggiore – D. Verde, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Zoet – Acampora, Agoumé, Agudelo, Bastoni, Sena, Farias, Galabinov, Chabot, Piccoli, Vignali, Terzi.

FC Crotone: Cordaz – Djidji, Golemić, Luperto – S. Molina, Messias, Petriccione, Benali, Reca – Únás, Simy.
Náhradníci: Crespi, Festa – Cuomo, Di Carmine, Henrique, Magallán, Marrone, Rispoli, Rojas, Rivière, Vulić, Zanellato.

Rozhodčí: Sozza – Palermo, Bercigli.
FC Crotone

Crotone na tom je nejhůř z celé ligy, jelikož se nachází na poslední 20. pozici s 15 body a skóre 35:74. Na 17. Turín ztrácí devět bodů a vypadá to, že ze Serie A sestoupí. Poslední zápas odehrálo Crotone na půdě Neapole. Tam byla k vidění gólová přestřela. V 19. minutě poslal domácí do vedení Insigne a o tři minuty později se trefil také Osimhen. Ve 25. minutě sice snížil Simy, ale ve 34. minutě to bylo 3:1 pro Neapol po brance Mertense. Ovšem ve 48. minutě snížil Simy a v 59. minutě srovnal Messias. Nakonec ale v 72. minutě rozhodl o vítězství domácích Di Lorenzo. Crotone tak prohrálo 3:4.
ASD Spezia Calcio 2008

Spezia je momentálně na 16. místě s 29 body a skóre 37:53. Nad 18. Cagliardi má náskok sedmi bodů, což vypadá pro udržení se v nejvyšší soutěži velmi dobře. V posledním utkání zavítala na půdu Lazia. Tam v prvním poločase branka nepadla, ale v 56. minutě poslal domácí do vedení Lazzari. V 73. minutě sice srovnal Verde, ovšem v 88. minutě poslal Lazio do vedení z penalty Caicedo. Nastavení bylo velmi nervózní a na domácí straně padly dvě červené karty. Spezia prohrála 1:2.
Ve 30. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy ASD Spezia Calcio 2008 a FC Crotone. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Crotone, které zvítězilo jednoznačně 4:1. Dnes se bude hrát na Alberto Picco, La Spezia. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sozza a jeho asistenti Palermo a Bercigli. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62