Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Sampdoria - 11. ledna 2021   20:45

Spezia
20' Terzi (Chabot) • 61' N'Zola
2:1
(1:1)
Sampdoria
24' Candreva  (Jankto)
Spezia
Provedel – Vignali (80. Ferrer), Chabot, Terzi (C), Marchizza – Estevez (80. Maggiore), Agoumé, Pobega (90. Erlić) – E. Gyasi, N'Zola (80. Piccoli), Farias (65. Agudelo).
Piccinini – Raspollini – Perrotti
Stadio Alberto Picco
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Candreva (86. Léris), Thorsby, Ekdal (C), Jankto (79. Verre), Damsgaard (79. Quagliarella) – K. Baldé (86. G. Ramírez).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Spezie, která svého soupeře porazila výsledkem 2:1. Druhý poločas se rozhodně nepodobal tomu prvnímu, tentokráte jsme sledovali spíše bojovnou podívanou, která nabízela celou řadu osobních soubojů. Hezkých fotbalových momentů jsem tak moc neviděli, přesto jsme se dočkali rozhodující branky, o kterou se z pokutového kopu postaral domácí Nzola. Sampdoria měla poté poměrně dost času na případné vyrovnání, za celou dobu se dostala pouze do jedné šance.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:13.
90+6'
90+5'
Domácím se poměrně daří kouskovat hru, nyní to za celou žluté karty předvedl Agudelo.
90+5'
Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času. Domácí hráči se i nadále nacházejí daleko od své branky, Sampdoria zřejmě nebude bodovat.
90+4'
Taktický faul od Marchizzy, který vyfasoval žlutou kartu.
90+4'
Na druhé straně odvedl kus práce domácí Gyasi, který si navíc vymodlil nedovolený zákrok. Spezia tak bude rozehrávat kousek od středového kruhu.
90+3'
Před malým momentem měl na hlavě vyrovnávací branku hostující Jošida, který si dokázal naskočit na centr, po kterém hlavičkoval kousek vedle tyče.
90+2'
Další žlutá karta, domácí Gyasi totiž nesportovně zakopl míč do zámezí.
90+1'
Na útočné polovině se dokázal dobře zorientovat domácí Maggiore, který poté nahrával za sebe na Piccoliho, jenž odkopával směrem kupředu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Martin Erlić.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, se Sampdorií to nevypadá moc optimisticky. Ještě ale musíme počítat s nastavením.
87'
Domácí hráči nyní měli možnost vhazovat od levé autové lajny, přičemž se jim povedlo nasbírat další cenné vteřinky. Navíc se bude pokračovat dalším autem.
86'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Gastón Ramírez.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Mehdi Léris.
85'
Do protiútoku se poté dostala domácí trojice, přičemž si střílenou nabídku přichystal střídající Piccoli, který ovšem na hranici malého vápna trefil brankáře do nohy.
84'
Ven z branky se poté vydal domácí brankář Provedel, kterému se povedlo zachytit nepovedený pas z kopačky Jošidy. Rozehrávka pochopitelně potrvá.
83'
Audero rutinním výhozem oslovil vedle stojícího Jošidu, který na druhé straně hrací plochy zkoušel najít střídajícího Verreho, jenž byl zastaven na hraně faulu.
82'
Agoumé to zkoušel nahrávkou mezi hostující obránce, kam si zkoušel seběhnout Gyasi. V rychlostním souboji ovšem uspěl Colley, který dokázal rozehrát.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, domácí stále vedou o jednu branku. Sampdoria je sice častěji u míče, do šancí se ale nedostává.
80'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Mbala N'Zola, přichází Roberto Piccoli.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Luca Vignali, přichází Salva Ferrer.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Nahuel Estevez, přichází Giulio Maggiore.
79'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Valerio Verre.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Fabio Quagliarella.
78'
U středového kruhu se do obležení protihráčů dostal domácí Estevez, kterému se v pádu nakonec povedlo nahrát na Chabota, jenž nikam zbytečně nespěchá.
77'
Bereszyński se nadechl k vyvezení míče na druhou stranu, jenomže byl faulován. Sudí pro tentokráte ponechal výhodu, Sampdorii to přesto moc nepomohlo.
75'
Těžiště hry bylo tentokráte na levé straně, kde pro změnu vhazoval míč zpět do hry obránce Marchizza. Tomu se nabídl Pobega, který narazil do Candrevy.
74'
Spezia dokázala přenést hru na pravou stranu, kde se Gyasimu povedlo ukořistit autové vhazování. Po něm se do domácí kombinace zapojil také Provedel.
73'
V pokutovém území se poroučel k zemi Baldé, který se společně se svým týmem dožadoval penalty, jenomže hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
72'
Před Gyasim se poté povedlo zakročit Augellovi, který byl zastaven za cenu faulu. Hlavní sudí klidně mohl ponechat výhodu, nakonec se rozhodl hned písknout.
71'
Žlutou kartu dostává Jakub Jankto (UC Sampdoria).
71'
U postranní lajny operoval s míčem Vignali, který to zkoušel celkem zbytečně prudkou nahrávkou na druhou stranu, kde se k němu jako první dostal Augello.
70'
Spezia se znovu nikam zbytečně nehnala, naopak záložník Pobega znovu vyprodukoval nahrávku až na brankáře Provedela, který se postaral o další odkop.
69'
Augello poslal do pokutového území nadýchaný bochánek, po kterém se v souboji natahoval také Candreva. Nadvakrát se ale povedlo odkopnout Chabotovi.
68'
Poté to na sebe chtěl vzít celkem nenápadně hrající Baldé, který se nedostal přes prvního bránícího protihráče. Odražený míč ovšem dokázal sebrat Damsgaard.
67'
Pokračovalo se autovým vhazováním od levé autové lajny, které si vzal na starost hostující obránce Augello. Tomu se nakonec ke spolupráci nabídl Jošida.
66'
Po delší době se navíc zpět k míči dostal domácí brankář Provedel, kterému se velice přesně povedlo přenést hru na Vignaliho, který se prosadil ve vzduchu.
65'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Kevin Agudelo.
64'
Domácí se znovu poměrně jednoduše dostali s míčem na polovinu soupeře, kde se moc dlouho nezdrželi. Pobega vyprodukoval zpětnou nahrávku na Terziho.
63'
UC Sampdoria to bude mít najednou znovu hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Přesto do konce zápasu zbývá poměrně dost času.
61'
Spezia právě vstřelila branku!
Krátce po hodině hry se domácí znovu dostávají do vedení! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil MBALA NZOLA, kterému se povedlo zamířit k pravé tyči. Tam se vydal také brankář Audero, který byl na tento projektil příliš krátký.
60'
Je tu pokutový kop pro domácí!
60'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok, u postranní lajny si taktickým způsobem pomohl Estevez, který zatáhl za dres unikajícího Damsgaarda.
59'
Baldé se prohnal do pokutového území, kde se před Terzim dostával k míči. Nakonec se mu ho nepovedlo odehrát, před ním totiž zasahoval právě protihráč.
58'
Spezia tak mohla zahrávat další standardní situaci, která pro změnu přinesla kroucenou nabídku směrem do rukavic Audera, který tak měl snadnou práci.
57'
Rohový kop nakonec přinesl poměrně vysoký centr, který se snesl na přední tyč. Tam se nacházel hostující Colley, jenž z jedničky odkopával do bezpečí hřiště.
56'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria).
55'
Předávka k pokutovému území našla domácího Fariase, který se ovšem nedokázal dostat před bránícího protihráče. Navíc z toho bude rohový kop pro domácí.
54'
Candreva si chtěl zpracovat míč u autové lajny, jenomže chtěl chytře nechat hrát soupeře, který ovšem na balón nesáhl. Bude z toho další aut pro domácí hráče.
53'
Do pokutového území soupeře se dokázal prohnat hostující Augello, který po souboji s Chabotem upadl na zem. Hlavní sudí to vyhodnotil jako útočný faul.
52'
Snad poprvé se ve druhém dějství dostal k míči domácí brankář Provedel, který na jistotu rozehrál po zemi nakrátko na Chabota, jenž ale našel pouze soupeře.
51'
Poté si zpracováním rukou pomohl domácí Farias, čehož si všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Pokračovat se bude rozehrávkou od šestnáctky UC Sampdorie.
50'
Poté se Vignali pokoušel na pravém křídle nastartovat Gyasiho, před kterým se povedlo jako první zakročit Augellovi, který míč odpálil pouze za cenu autu.
49'
Nedovoleným zákrokem si vzápětí pomohl napadající Thorsby, který rukama vrazil do domácího Pobegy. Hlavní sudí to uviděl a odpískal ve prospěch Spezie.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci domácích z pravé strany. K rozehrávce se nakonec postavil Estevez, který našel pouze soupeře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl poměrně zajímavou podívanou. V úvodu byl totiž aktivnější domácí celek, který se přeci jenom dostal do vedení, a sice v díky obránci Terzimu. Sampdoria ovšem předvedla hodně rychlou odpověď, po Janktově asistenci se totiž dokázal přesně mezi tři tyče domácí branky prosadit zkušený Candreva. Následovala vyrovnaná pasáž, která navíc přinesla hodně nedovolených zákroků, po kterých hlavní sudí vytasil dva žluté kartónky, po jedné na každé straně.
45+3'
45+2'
S míčem si po delší době zahrál také obránce Jošida, který po nahrávce od Colleyho zkoušel přenést hru směrem na Jankta, jenž vybojoval autové vhazování.
45+1'
Augello to zkoušel nákopem na opačnou polovinu hrací plochy, jenomže tam měl k míči hodně daleko obránce Colley.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Přenesení hry poté putovalo na kopačku Marchizzy, kterému se nejprve povedlo dobře zpracovat míč, načež úspěšně hledal pod sebou stojícího Agoumého.
42'
Gyasi se přes pravé křídlo pokoušel dostat do pokutového území, což sice nebyl špatný nápad, jenomže domácí ofenzivní hráč se nacházel pouze v ofsajdu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
V krátkém časovém sledu další faul ze strany domácího mužstva. Za volným míčem se pokoušel dostat útočník Nzola, který ovšem poslal k zemi obránce Jošidu.
38'
Do menších problémů se při rozehrávce dostal obránce Terzi, kterému se přesto povedlo odkopnout na opačnou polovinu, kde si nedovoleně počínal Gyasi.
37'
Farias hodně nevybíravě fauloval u postranní lajny a rovněž vyfasoval kartónek žluté barvy.
36'
Autové vhazování obstarala také Sampdoria. Konkrétněji se jednalo o Candrevu, kterému se povedlo najít Keitu, na kterého si ovšem počíhal Marchizza.
35'
Po souboji s protihráčem se na zemi ocitl hostující Keita, který byl zastaven v rámci pravidel. Posléze si podezřele počínal Chabot, sudí nechávají pokračovat ve hře.
34'
O provedení autového vhazování se poté postaral Marchizza, kterému se povedlo najít naběhnuvšího Fariase, který byl ovšem zastaven za cenu faulu.
34'
Žlutou kartu dostává Maja Jošida (UC Sampdoria).
33'
Nakonec jsme sledovali další nepřesnost, přičemž se kolmice snesla pouze do rukavic pozorného brankáře Provedela, který na jistotu rozehrál výhozem.
32'
Poté se s míčem na druhou stranu hrací plochy vydal obránce Augello, který přenechal vedle stojícímu Ekdalovi. Sampdoria to tedy zkouší hodně pomalu.
31'
Je za námi třetina zápasu, která nám zatím přinesla dva přesné zásahy. Sampdoria to nyní zkoušela nákopem na druhou stranu, kde se neprosadil Jankto.
30'
Hlavní sudí nyní raději pozastavil hru, v bolestech totiž skončil na zemi jeden z hostujících hráčů, který neustál souboj o míč. Znovu probíhá ošetřování.
29'
Jeho vysoká nabídka nakonec směřovala k hranici malého vápna, kde si nejvýše do vzduchu dokázal naskočit Chabot, který hlavičku poslal kousek vedle.
28'
Domácí se dožadovali rohového kopu, který se nakonec nebude konat. Auderovi se nepovedlo sebrat míč z hrací plochu, rozehrávky se tak ujme Pobega.
26'
Také v tomto případě jsme museli čekat na verdikt viderozhodčího, který žádný ofsajd neviděl a branka tedy platí. Spezia tak pozvolně útočí směrem vpřed.
24'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Poměrně rychle máme srovnáno a začínáme tak opět od začátku! Sampdoria totiž rozjela útočnou akci středem hrací plochy, při které se Damsgaardovi povedlo roztáhnout hru na levou stranu. Tam měl hodně prostoru na ideální centr levačkou Jankto, kterému se povedlo najít ANTONIA CANDREVU, který se štěstím prostřelil brankáře Provedela.
23'
A ihned poté jsme sledovali povedené zakončení z kopačky Jankta. Český reprezentant se pokoušel zamířit k levé tyči, kam se ovšem vrhl také brankář Provedel.
22'
Hlavní sudí ještě celou situaci projednával s videorozhodčím, který byl stejného názoru. Branka tedy platí, Sampdoria po rozehrávce přechází směrem vpřed.
21'
Menší zdravotní komplikace si při předešlé situaci vytvořil brankář Audero, který má problém s levým ramenem. Nakonec na scénu míří lékařský personál.
20'
A po něm se domácí celek nakonec raduje z vedoucí branky! Rohový kop byl totiž rozehrán po zemi nakrátko, načež do pokutového území přeci jenom přiletěl centr z kopačky Agoumého. Jeho nabídka ve vzduchu našla obránce Chabota, který prodloužil před branku, kde se dokázal prosadit CLAUDIO TERZI, jehož hlavička se od břevna odrazila za čáru.
20'
Spezia je v úvodu tohoto zápasu aktivnější a před malým momentem se dostala k dalšímu centru. Konkrétněji se jednalo o Marchizzu, jenž vybojoval roh.
19'
Přenesení hry na pravou stranu nakonec směřovalo na Vignaliho, který se dostal do přehuštěného prostoru. Přesto se mu povedlo odcentrovat na Pobegu.
18'
Za hostující obranu se poté chtěl dostat Gyasi, před kterým odkopem do zámezí musel jednat Jošida. O autové vhazování se poté postaral zadák Marchizza.
17'
Z velice dobré pozice poté zakončoval domácí Estevez, který míč nabral na pravou nohu. Výsledkem byla povedená střela, jenž se ale stočila vedle branky.
16'
Domácí hráči poté kombinovali kousek od středového kruhu, odkud se Estevezovi povedlo přenést hru k autové lajně, kde se mu nabídl obránce Marchizza.
15'
Do akce musel také hostující brankář Audero, který si se zakončením z velké blízkosti dokázal poradit. Poté vyzrál také na vysoký centr z nohy Vignaliho.
14'
Ve svém pokutovém území se nejvýše do vzduchu dostal hostující obránce Jošida, kterému se povedlo míč odvrátit. Za šestnáctkou se ho ale ujal Agoumé.
13'
Také Sampdoria tak mohla zahrávat svůj první rohový kop v tomto duelu. Vysoký centr se snášel přímo do malého vápna, kde dokázal odvrátit Vignali.
12'
Šance pro Sampdorii! Po pasu do pokutového území se k volnému míči dostal Keita Baldé, který poprvé trefil pouze Audera, následně mu střelu zablokoval Terzi.
11'
Nahrávka na pravou stranu nakonec přinesla centr od Thorsbyho. Hostující záložník ovšem nabídkou našel pouze náruč Provedela, který rychle rozehrál.
10'
Na opačné straně se daleko s míčem nedostal křídelník Candreva, který kousek od pokutového území narazil do obránce Terziho, jenž dokázal odkopnout.
9'
Spezia se ovšem s míčem zbytečně vrátila na vlastní polovinu, kde chvíli kombinovala. Poté centroval obránce Marchizza, který našel pouze Bereszyńskiho.
8'
Domácím se povedlo přejít na útočnou polovinu, kde měl poměrně dost času na práci s míčem Gyasi. Jeho centrovaná nabídka nakonec našla Marchizzu.
7'
Spezia nyní pracovala s míčem na vlastní obranné polovině, odkud velice přesně přenášel hru obránce Terzi, kterému se u postranní lajny povedlo najít Gyasiho.
6'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného, naopak se nejvýše do vzduchu dostal hostující obránce Bereszyński, kterému se povedlo balón odkopnout.
5'
U pokutového území se dokázal uvolnit domácí Nzola, který se nakonec přes protihráče dostal do zakončení. Jeho rána směřovala vedle, následovat bude roh.
4'
U svého pokutového území hodně riskoval obránce Colley, kterému uskočil míč daleko od kopačky. Toho se pokoušel využít napadající Nzola, jenž ale neuspěl.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Audero, kterému se povedlo rozehrát do strany na vedle stojícího Jošidu, jenž vyvezl míč na opačnou polovinu hřiště.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Chabot, Terzi (C), Marchizza – Estevez, Agoumé, Pobega – E. Gyasi, N'Zola, Farias.
Náhradníci: Krapikas – Agudelo, Deiola, Dell'Orco, Sena, Erlić, Ferrer, Galabinov, D. Verde, Ramos, Piccoli, Maggiore.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Ekdal (C), Jankto, Damsgaard – K. Baldé.
Náhradníci: Letica, N. Ravaglia – Askildsen, La Gumina, Léris, Verre, Tonelli, Adrien Silva, Rocha, Regini, Quagliarella, G. Ramírez.

Rozhodčí: Piccinini – Raspollini – Perrotti.
UC Sampdoria

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Sampdoria. Ta pro změnu okupuje jedenáctou pozici tabulky, což přesto znamená spodní poloviny. Sampdorii se do této chvíle povedlo nasbírat dvacet bodů, přičemž na svého soupeře má šestibodový náskok. Hostující tým tohoto zápasu v minulém kole dokázal ukončit dvouzápasovou šňůru bez zisku bodu, na domácím stadionu totiž překvapivě zdolal druhý Inter výsledkem 2:1. Sampdoria je až dvanáctým nejlepším venkovním týmem ligy, z posledních pěti zápasů se jí navíc povedlo vyhrát pouze jedinkrát, a sice proti Hellasu Verona.
ASD Spezia Calcio 2008

Fotbalisté Spezie se po šestnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné patnácté pozici tabulky, přičemž je od sestupového pásma dělí pouze dva body. Spezia v minulém kole zaznamenala letošní třetí výhru, hodně překvapivě se jí totiž povedlo vyhrát na hřišti Neapoli, odkud si odvezla výhru poměrem 2:1. Spezia je přesto nejhorším domácím týmem celé ligy, navíc společně s Turínem na svém stadionu letos zatím ani jednou nevyhrála. Povedlo se jí na domácí půdě pouze třikrát remizovat, v posledních dvou duelech ale pokaždé prohrála. Podaří se Spezii poprvé zvítězit?
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi ASD Spezia Calcio 2008 a UC Sampdoria.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62