Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Verona - 3. ledna 2021   15:00

0:1
(0:0)
Verona
75' Zaccagni  (Faraoni)
Spezia
Provedel – Vignali, Erlić, Chabot, Marchizza (C) (89. Farias) – Pobega (67. Maggiore), Agoumé, Estevez (89. Deiola) – Agudelo (67. Piccoli), N'Zola, E. Gyasi (70. Ismajli).
Rafael, Krapikas – Deiola, Ferrer, Farias, Piccoli, Ismajli, Ramos, Maggiore.
Pairetto – Vivenzi, Capaldo
Stadio Alberto Picco (La Spezia)
Verona
Silvestri – Dawidowicz, Tameze, Magnani – Faraoni, Barák, Veloso (C), Dimarco (76. Ceccherini) – Lazović, Zaccagni (88. Salcedo) – N. Kalinić (53. Colley).

Verona s Antonínem Barákem v sestavě udolala oslabenou Speziu. Ta dlouho držela vyrovnaný stav, ale o body se připravila vlastní nekázní. Nováček soutěže dostal v utkání spoustu žlutých karet a po druhé z nich byl v 68. minutě vyloučen Chabot. Hru v početní výhodě využil Mattia Zaccagni, který se čtvrt hodiny před koncem prosadil výstavní akrobatickou trefou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 6:5.
Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:9. Fauly: 22:10.
90+4'
90+4'
Antonín Barák (Verona) je na konci zápasu mimořádně aktivní! Dvě minuty zpátky donutil Provedela chytit střelu z otočky, teď pro změnu jeho bránu těsně přestřelil. Velká škoda pro českého reprezentanta, který ale i tak bude slavit vítězství.
90+3'
Na opačné straně hrozil N'Zola (Spezia). Hlavičkoval na zadní tyči mimo tuto brankovou konstrukci.
90+2'
Barák (Verona) se pokusil přidat pojistku. První pokus mu na střelu nevyšel, a tak to musel zkusit z otočky. Provedel neměl se střelou doprostřed branky problém.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut byl odpískán ofsajd. Proti pravidlům se provinila Verona.
89'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Nahuel Estevez, přichází Alessandro Deiola.
89'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Diego Farias.
88'
A střídat budou také domácí.
88'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Eddie Salcedo.
87'
To se změnilo po rohovém kopu. Na načechraný pas si vyšplhal Ismajli (Spezia) a přehlavičkoval břevno. Tohle byla dobrá příležitost k vyrovnání!
86'
Veronská defenziva hraje zodpovědně a oslabenou Speziu nepouští do zakončení.
85'
Domácí šli do brejku. Marchizza hledal ve vápně zřejmě Ismajliho, ale ten se k míči nedostal.
84'
Spezia ubránila roh. Centr, který přilétl na přední tyč, hravě odkopával Vignali.
82'
N'Zola (Spezia) zahrál na útočné půlce rukou.
81'
Deset minut před koncem řádné hrací doby prohrává oslabená Spezia o jednu branku.
79'
A mezi hříšníky se zapíše i Lucien Agoumé (Spezia), který se provinil podražením.
77'
Žlutou kartu za faul dostává Martin Erlić (Spezia).
76'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Federico Ceccherini.
76'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
75'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Olalá, tohle byla naprostá paráda! Faraoni si naběhl za obranu na vysoký míč a z voleje ho přihrál na penaltový bod, MATTIA ZACCAGNI si balon tělem zvedl nad hlavu a poté střihl nůžkami! Šmik a Hellas vede 1:0!
73'
Lazović (Verona) si zleva navedl míč na střed a kolem obránce krásně vypálil na zadní tyč. K rozpoutání gólové radosti mu chyběly decimetry!
71'
Ofsajd a v něm Tonda Barák (Verona).
70'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Ardian Ismajli.
69'
Po Dimarcově centru z nařízené standardky zakončoval Colley (Verona) hlavou mimo.
68'
Velká komplikace pro domácí tým! Julian Chabot po autovém vhazování nepustil Faraoniho do vápna zatažením ruční brzdy a po druhé žluté kartě musí předčasně odejít do sprchy.
67'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Giulio Maggiore.
67'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Roberto Piccoli.
66'
Tommaso Pobega až příliš okatě zatáhl za dres Tamezeho a stal se už třetím karetně potrestaným hráčem Spezie.
65'
Domácí kontrovali výpadem na levou stranu vápna. Marchizza tam chtěl z úhlu postupovat před branku, ale tuto cestu mu zavřel Polák Dawidowicz.
64'
Zaccagni (Verona) ještě jednou. Tentokrát zakončit nemohl, protože si nepohlídal ofsajdovou linii.
63'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Tímto heslem se podle všeho řídil Zaccagni (Verona), ale nedopadlo to pro něj vůbec dobře.
61'
Verona pokazila roh a rychle z brány musel vysprintovat Silvestri, aby před Agoumém odkopl míč skluzem. Velké štěstí pro Hellas, že to jeho brankář stihl.
60'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
59'
Na opačné straně se dral do hlavičkového zakončení Barák (Verona), jenže ve výskoku byl rozhozen.
57'
Ten byl nakonec úspěšně odvrácen.
56'
Další útok už byl o poznání lepší! Pobega napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, která Silvestrim pořádně otřásla. Nebezpečí ještě není ani zdaleka zažehnáno, Spezia totiž ještě rozehraje roh.
55'
Zálusk na tři body si však dělá i Spezia. Ta teď rozvinula na pravé straně nepovedenou akci.
54'
První výměnu provedl Ivan Jurić (Verona), jenž se svými svěřenci dnes touží po vítězství.
53'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Ebrima Colley.
52'
Domácí přenesli hru doprava a po faulu zahrávali standardku. Z ní přistál míč na hlavě Erliće, který se v houfu hráčů nijak výrazněji neprosadil.
51'
Gyasi na levé straně spolupracoval s Marchizzou, jehož snahu o centr zhatil první obránce. Spezia přesto nadále zůstává na veronské polovině.
50'
A po něm centr před branku, kterou domácí gólman Provedel zatím hájí spolehlivě.
49'
Provedel (Spezia) musel vyběhnout z šestnáctky, aby před dobíhajícím útočníkem stihl odpálit míč do bezpečí. Následovat bude aut.
47'
Magnani byl při tvorbě rozehrávky faulován, takže Verona může rozehrávat z klidu.
46'
Druhá půle začala v sestavách beze změny.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
V úvodním dějství padly dva góly, z nichž ani jeden neplatil. Litovat toho můžou Antonín Barák a Nikola Kalinić (oba z Verony). Gólovou radost jim oběma překazil ofsajd. Za domácí zahrozil po soupeřově chybě akorát N'Zola, nejlepší střelec Spezie běžel sám na gólmana, ale instinkt zabijáka tentokrát nepotvrdil, když z úhlu napnul boční síť. Vyzdvihnout tak můžu snad jen Provedela, který ve 25. minutě zachránil svůj tým dvěma významnými zákroky.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 0:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:7.
45'
44'
V závěru prvního poločasu se hraje kolem středového kruhu. Hra je kvůli faulům rozkouskovaná.
42'
Hlavičkovanou u hranice vápna vyhráli hráči bránící se Verony a okamžitě se osvobodili.
40'
Lazović poslal za obranu Kaliniće a ten zblízka prostřelil Provedela. Jenže ani tentokrát veronský gól neplatí! Stejně jako v 16. minutě za to může ofsajd.
38'
Pokažená přihrávka na Lazoviće dala příležitost domácím. Jenže rychlý brejk táhla Spezia středem hřiště, který byl až příliš zahuštěný.
37'
Agudelo (Spezia) se zpoza vápna neodvážil vystřelit. Raději přihrál N'Zolovi, jenže do výrazně horší pozice.
35'
Nahuel Estevez (Spezia) dohrál u postranní čáry Dimarca, dostal za to žlutou kartu a tím se pro další zápas vykartoval.
34'
Další akci rozjela Spezia po levém křídle. Následoval dlouhý nákop na Pobegu, ale ten neměl žádnou šanci stihnout míč na hrací ploše.
32'
Ve středu pole se zmocnil míče Gyasi (Spezia). Zkusil s ním pak projít kolem Dawidowicze, ale polský obránce byl v souboji úspěšnější.
31'
Hosté při rozehrávce pod tlakem. Situaci si usnadnili malou domů brankáři Silvestrimu.
30'
Agudelo (Spezia) proklouzl přes Dimarca na pravou stranu šestnáctky. Poté zvolil střelu na přední tyč, kterou ale o podstatný kus minul.
30'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
28'
Pokus o průchod středem hřiště nevyšel, domácí tým tak bude muset najít jiný způsob.
27'
Vzhledem k předchozím varováním teď Spezia raději uklidňuje hru rozvážnou kombinací.
25'
Hosté rychle otočili hru a Provedel musel během několika vteřin vytáhnout dva důležité zákroky! Nejprve proti Kalinićovi, jemuž předložil balon Barák, a poté proti Zaccagnimu. Oba střelci na něj přitom pálili z bezprostřední blízkosti.
24'
Po spolupráci mezi Gyasim a Marchizzou na útočné levé straně hřiště získali domácí aut.
22'
Rozehrávku se vydal napadat Kalinić (Verona), ale proti několikanásobné přesile vůbec nepochodil.
21'
Spezia zakládá útok z vlastního území.
19'
Dimarco (Verona) z něj posadil míč na hlavu Kaliniće, který v chumlu hráčů nezamířil přesně.
18'
Hosté se prokombinovali do šestnáctky a po sražené ráně Dimarca rozehrají roh.
16'
Antonín Barák (Verona) vstřelil gól, který bohužel nemůže platit! Kalinić mu po náběhu za obranu předložil míč pro zakončení do prázdné branky, jenže celé akci předcházel jasný ofsajd.
15'
První roh zápasu měla Verona. Rozehrávku nakrátko vystřídal odvrácený pas, po kterém zakončoval Dawidowicz zpoza vápna mimo tři tyče.
15'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
13'
Dlouhý centr do vápna Spezia spolehlivě odvrátila. Rychlý protiútok pak měl jepičí život.
12'
Za zbytečné podražení u středového kruhu dostává stoper Julian Chabot (Spezia) žlutou kartu.
10'
Veronská defenziva vyrobila v rozehrávce chybu, kterou málem potrestal N'Zola! Nejlepší střelec Spezie přesprintoval z levé strany Magnaniho a vyběhnutému brankáři zakončoval tváří v tvář do boční síťky!
9'
V pokračující akci odcentroval do šestnáctky Estevez (Spezia), nikoho v bílém dresu tam však nenašel.
8'
Vyslyšet mě chtěl Agudelo (Spezia). Předtím mu to nevyšlo kvůli postavení mimo hru, tentokrát mu v zakončení zabránil stoper Tameze.
7'
Čtvrtý ofsajd, tentokrát se do něj chytil Agudelo (Spezia). Už by to chtělo i nějaké ty střely.
6'
Získali ho hosté. Za obranu si pak naběhl Kalinić, ale i v tomto případě se jednalo o ofsajd.
5'
Deštivá oťukávaná se přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají usilovné bitvy o míč.
4'
V postavení mimo hru se ocitl i na opačné straně Lazović. Nepřímý volný kop tak provede i Spezia.
3'
A když už se za ni přeci jen dostal Pobega (Spezia), zastavil ho asistent rozhodčího – ofsajd.
2'
Domácí celek už vyzkoušel útok po zemi i vzduchem, defenziva Hellasu je ovšem neprostupná.
1'
Výkop provede nováček ze Spezie.
Základní jedenáctky už míří na hřiště. Ta domácí bude hrát v bílých trikotech a černých trenýrkách, zatímco hosté oblékli žluté komplety.
Antonín Barák (Verona) si zahraje po dvouzápasovém trestu, který obdržel za červenou kartu v utkání hraném 16. prosince proti Sampdorii Janov.
Fotbalisté právě absolvují rozcvičku.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Erlić, Chabot, Marchizza (C) – Pobega, Agoumé, Estevez – Agudelo, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Rafael, Krapikas – Deiola, Ferrer, Farias, Piccoli, Ismajli, Ramos, Maggiore.

Hellas Verona FC: Silvestri – Dawidowicz, Tameze, Magnani – Faraoni, Barák, Veloso (C), Dimarco – Lazović, Zaccagni – N. Kalinić.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Ceccherini, Çetin, Colley, Danzi, Ilić, Günter, Lovato, Udogie, Rüegg, Salcedo.

Rozhodčí: Pairetto – Vivenzi, Capaldo.
Poslední vzájemné bitvy viděla ještě Serie B

Sezona 2018/19:
Verona – Spezia 2:1 (1:1)
Spezia – Verona 1:2 (1:1)

Hellas Verona FC

Fotbalisté veronského celku přijedou na Stadio Alberto Picco jako mírní favorité. Což je logické, poněvadž jim hraje do karet hned několik skutečností. Zaprvé se jim tam dlouhodobě daří (poslední prohra před deseti lety, od té doby tři výhry), zadruhé jsou tabulkově lépe postavení než soupeř a zatřetí Spezia doma letos ještě nevyhrála.

Poslední zápas:
Verona – Inter Milán 1:2 (0:0)
Branky:
63. Ilić – 52. Lautaro Martínez, 69. Škriniar.

Držení míče: 42% : 58%.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 2:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:19.

Sestava Verony: Silvestri – Dawidowicz (31. Lovato, 59. Günter), Magnani, Ceccherini – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Dimarco – Salcedo (46. Ilić), Zaccagni (53. Lazović) – Colley (53. Rüegg).

ASD Spezia Calcio 2008

Ligový nováček přezimoval těsně nad sestupem. Do sezony přitom nevkročil vůbec špatně, když pravidelně bodoval. To se změnilo až s příchodem prosince, kdy Spezia nevyhrála jediný zápas (0-1-4) a v tabulce klesla na 17. místo. Na něm se tým z oblasti Ligurie hodlá za každou cenu udržet, bude však jeho výkon proti Hellasu stačit?

Spezia – FC Janov 1:2 (1:1)
Branky:
10. N'Zola – 16. Destro, 73. Criscito (pen.).

Držení míče: 68% : 32%.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:1.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 19:20.

Sestava Spezie: Provedel – Vignali, Erlić, Chabot (46. Terzi), Marchizza – Maggiore (75. Deiola), M. Ricci (84. Piccoli), Estevez (75. Bartolomei) – E. Gyasi, N'Zola, Farias (61. Mastinu).
Hezký nový rok 2021 s italskou Serií A! Ta po krátké zimní pauze pokračuje 15. kolem, které se kompletně odehraje v neděli. V této textové on-line reportáži jsme si pro vás připravili zápas Spezia Calcio – Hellas Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62