Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Udinese - 12. prosince 2020   18:00

Torino
67' Belotti (Bonazzoli) • 68' Bonazzoli (Belotti)
2:3
(0:1)
Udinese
24' Pussetto  (Deulofeu) • 54' de Paul  (Pereyra) • 69' Nestorovski  (Pereyra)
Torino
Sirigu – Lyanco, N'Koulou (46. Izzo), Ricardo Rodríguez – Singo, Meïté (46. Lukić), Rincón, Linetty, Vojvoda (63. Gojak) – Zaza (46. Bonazzoli), Belotti.
Massa – Tegoni, Capaldo
Stadio Olimpico (Turín)
Udinese
Musso – Bonifazi, Nuytinck (43. Becao), Samir – Stryger Larsen, de Paul (C), Walace (61. Mandragora), Pereyra (82. Makengo), Zeegelaar – Pussetto (82. Lasagna), Deulofeu (61. Nestorovski).

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera.

Fauly: 9:17
Dramatický zápas je u konce, Turín nakonec doma podlehl Udinese 2:3 a zůstává utopený v sestupových vodách, klesl o jednu příčku na devatenácté místo. Udinese naopak slaví a po třetí výhře v řadě se posouvá na desáté místo a může pomalu začít pokutovat po evropských pohárech. Příště hraje proti poslednímu Crotone a i tento zápas by mělo zvládnout. Dnešní utkání se rozjíždělo pomalu, v prvním poločase se dostali do vedení hosté, ve 24. minutě se trefil Ignacio Pussetto. V 54. minutě pak zvyšoval Rodrigo de Paul na 2:0 a zdálo se, že je hotovo, ovšem zápas se ještě pořádně zdramatizoval. Domácí dokázali nejprve v 67. minutě snížit zásluhou Andrey Belottiho, už o minutu později bylo dokonce vyrovnáno, když se trefil Federico Bonazzoli. Jenže hned v další minutě domácí zaspali v obraně, což potrestal Ilja Nestorovski a hosté znovu vedli a výsledek 3:2 už pohlídali až do konce.
90+5'
90+4'
Jenže ani z ní se domácí nedokázali prosadit.
90+4'
Už běží poslední minuta nastaveného času a Turín se stále snaží o vyrovnání, nyní má standardní situaci.
90+3'
Tlak Turína nyní vrcholí, Udinese se musí bránit hlavně centrům ze stran a zatím to zvládá.
90+2'
Turín je nastěhovaný na polovině Udinese a nyní se snažili vymodlit si penaltu za ruku, rozhodčí ale zůstal v klidu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Definitivní rozhodnutí měl téměř na kopačce Kevin Lasagna, ale z brejku zakončoval z levé strany vedle.
89'
Udinese se nyní snaží kouskovat hru a co nejvíce znepříjemnit domácím poslední minuty.
88'
Saša Lukić obdržel žlutou kartu za svůj útočný faul.
88'
Domácí dosáhli zatím alespoň na větší držení míče, balón mají pod kontrolou v 57 procentech času.
87'
Tlak Turína pokračuje, zase letěly před branku Udinese Calcio dva dobré centry. Ten druhý dokázal Juan Musso lapit.
86'
Turínským rozhodně nechybí snaha a určitě není vyloučeno, že dokáží znovu vyrovnat. Chybí jim možná kousek štěstí.
84'
Z přímého kopu zakončoval Ricardo Rodríguez a domácí byli jen pár centimetrů od vyrovnání, protože Švýcar trefil břevno a od něj se míč odrazil ven z brány.
83'
Vše se nyní přesunuje před branku Udinese, protože domácí budou zahrávat standardní situaci z nebezpečného prostoru.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Jean-Victor Makengo.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Kevin Lasagna.
81'
Rozhodčí vytasil žlutou kartu, dostal ji za faul na Izza Rodrigo Becao.
80'
Hosté šli do brejku do otevřené obrany Turína, ale Rodrigo de Paul nedokázal přesně přihrát před branku, takže to bylo nakonec bez zakončení.
79'
Federico Bonazzoli se k centru z levé strany nedostal, jinak by určitě zase hledal Belottiho před brankou.
78'
Rohový kop dokázal Turín ubránit a dokonce mohl jít do brejku. Ten byl zastaven jen za cenu faulu, který provedl Zeegelaar.
77'
Roberto Pereyra ukázal svou šikovnost a vybojoval u rohového praporku rohový kop.
76'
Žlutou kartu dostává brankář Juan Musso za zdržování hry při rozehrávce.
75'
Nyní fauloval pro změnu obránce Udinese Samir a domácí měli standardní situaci, rozhodli se však rozehrát na krátko místo centru do vápna.
74'
Federico Bonazzoli se dopustil faulu ve středu hrací plochy a pokračovat tak budou moci hráči Udine.
73'
Hosté ale nyní jsou pod tlakem, Turínské centry jsou rázem docela nebezpečné.
72'
Turínští ale opět útočí do zatažené obrany, Udinese už zase nemá kam spěchat.
71'
Bláznívá tříminutovka nám zajímavě pohnula se skóre a z ničeho nic je zápas opět otevřený na obě strany.
69'
Udinese právě vstřelilo branku!
Přestřelka pokračuje, máme tu třetí gól během tří minut a hosté znovu vedou! Obrana Turína si nepočínala dobře a nechala ve vápně volného ILJU NESTOROVSKÉHO. Toho našel přesnou přihrávkou pod sebe Pereyra a Nestorovski bez problému překonal Sirigua. Asistence: Roberto Pereyra.
68'
FC Turín právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! To, co se nedařilo domácím celý dosavadní průběh zápasu dokázali během dvou minut! Belotti našel krásnou přihrávkou patičkou FEDERICA BONAZZOLIHO, a ten propálil Mussa. Asistence: Andrea Belotti
67'
Hosté předvedli obrovskou chybu v rozehrávce a výsledkem je snížení domácích na 1:2! Brankář Musso rozehrál na Samira, který byl však pod tlakem a nechal se připravit o míč. K balónu se dostal ANDREA BELOTTI a neměl problém napálit míč do sítě. Asistence: Federico Bonazzoli.
66'
Nákop domácích dopředu nebyl vůbec přesný, byl to v podstatě jen odevzdaný míč.
65'
Jens Stryger Larsen byl faulovaný, takže k míči se dostanou fotbalisté z Udine.
64'
Domácí fotbalisté nyní rozehrávají na vlastní polovině a znovu budou muset útočit do plných.
63'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Amer Gojak.
62'
Belotti našel krásnou přihrávkou Bonazzolliho, který si nabíhal mezi dvěma stopery Udinese. Dostal se i do zakončení, ale to bylo zablokované.
61'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází Rolando Mandragora.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Ilja Nestorovski.
60'
Udinese hrají velmi sebevědomě, bez problému se brání a kdykoliv mají šanci tak vyrazí dopředu. Třetí gól by zápas asi definitivně rozhodl.
59'
Domácí ztratili míč ve středu pole a hosté se hned pustili neohroženě dopředu. Nakonec zakončoval Gerard Deulofeu, ale bylo to zablokované.
58'
Mërgim Vojvoda centroval z pravé strany před branku, ale nikdo se k hlavičce nedostal. Pak ještě z dálky střílel Armando Izzo, ale jen přímo na brankáře Mussa.
57'
Sirigu teď dobře četl hru, vyběhl z branky a u míče byl první. Pokud mají domácí ještě pomýšlet dnes na body, už si nemůže dovolit inkasovat.
56'
Saša Lukić se nyní snažil vyslat do šance Belottiho, ale toho měl dobře pokrytého Kevin Bonifazi.
55'
Domácí tým je nyní v nelehké situaci, protože potřebuje vyrovnat, aby dnes bral alespoň bod, ale zatím si proti obraně Udinese vůbec neví rady.
54'
Hosté jsou zatím dnes neuvěřitelně smrtící v koncovce, ze dvou střel na branku vytěžili dva góly! Tentokrát to bylo po krásné postupné akci, Pereyra našel na hranici vápna volného RODRIGA DE PAULA, a ten se trefil střelou pravačkou z první přesně k levé tyči. Asistence: Roberto Pereyra.
53'
Turínští rozehráli standardní situaci na krátko a vůbec nedostali míč do vápna Udinese. Tak to je promarněná šance ohrozit branku soupeře.
52'
Šanci budou mít domácí ze standardní situace, poté co byl faulovaný Tomás Rincón.
51'
Vojvoda dostává žlutou kartu za držení.
51'
Turínští se nyní usadili na polovině soupeře a pokusí se najít cestu, kterak poprvé vystřelit na branku.
50'
Armando Izzo se rozhodl ve středu pole neriskovat a raději přihrál pod tlakem míč zpět na Sirigua. Turín se zatím ve druhém poločase oproti tomu prvnímu nezlepšil.
49'
Tentokrát skončil na trávníku Federico Bonazzoli, která inkasoval nepříjemný úder do obličeje od Samira. Ani teď se nežlutí, i když by mohlo.
48'
Po Bonifaziho faulu skončil na zemi Andrea Belotti, tentokrát se to obejde bez žluté karty.
48'
Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Ignacio Pussetto, ale Sirigu zasahovat nemusel, protože míč trefil Lyanca.
47'
Hned trojí střídání o poločasové přestávce rozhodně není obvyklou záležitostí, uvidíme, jestli to dokáže hru Turína oživit.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Federico Bonazzoli.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Saša Lukić.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Nicolas N'Koulou, přichází Armando Izzo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
První poločas je za námi a Udinese po něm vede na hřišti Turína FC 1:0. Domácí fotbalisté měli pomalý vstup do zápasu, ale pak se pomalu začali více prosazovat na míči, jenže do žádné nebezpečné šance se nedostali. Hosté sice měli jen jednu střelu na branku, ale tam byla hned gólová, po krásné kolmici Deulofeua běžel sám na branku Kevin Bonifazi a propálil Sirigua. Nejblíž vyrovnání měl poté Belotti, ale jeho rána z přímého kopu byla nepřesná.
45+3'
45+2'
Po delší době se na krátko podívali do vápna soupeře také hosté, ale de Paulova přihrávka našla jen rukavice Sirigua.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Belotti si dokázal pokrýt těžký míč a pak hledal na levém křídle nabíhajícího Linettyho. Ten pak chtěl Belottimu před branku vrátit, ale k míči měl blíž brankář Musso.
44'
Tentokrát už přišel centr do vápna, který ale dokázali hosté odvrátit a navíc se pískal útočný faul, který provedl Soualiho Meïté.
43'
Rozhodčí nakonec ani nepískal Zazův faul, takže domácí pokračovali rohovým kopem. Ten rozehráli na krátko a mohou to zkusit ještě jednou.
43'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Rodrigo Becao.
42'
Asi se bude muset střídat, na hostující střídačce si už dres navléká Rodrigo Becao.
42'
Na zemi zůstává ležet Bram Nuytinck a drží se za levou holeň, do které mu Zaza možná nechtíc zajel. Už jsou u něj lékaři.
41'
Nyní Turínští získali míč ještě na polovině soupeře a hned z toho byla zajímavá akce a míč se dostal až do vápna Udinese. Tam však vše skončilo útočným faulem Zazy.
40'
Salvatore Sirigu si teď trochu zahrával v rozehrávce, ale nakonec dokázal míč odkopnout dřív než u něj byl skluzující Pussetto.
39'
Turín se neustále snaží prokombinovat se přes střed pole, ale to se mu moc nedaří. Čas od času také zkusí nákop za obranu, ale ani tudy to zatím nejde.
38'
Hosté nejprve naznačili dlouhý aut až do vápna, ale nakonec si to Zeegelaar rozmyslel.
37'
Máme tu první žluté karty, ty dostávají po vzájemném souboji Roberto Pereyra a Lyanco, který se trochu postrkovali.
37'
Rozhodčímu se nelíbí, jak v soubojích používá Simone Zaza lokty a vysvětlujeme, že toho bude muset nechat.
36'
Zakončení z přímého kopu na sebe vzal právě faulovaný Andrea Belotti, ale jeho rána byla bohužel pro domácí nepřesná, Musso ani nyní zasahovat nemusel.
35'
Na hranici šestnáctky Udinese skončil na zemi Belotti a bude to nebezpečná standardní situace těsně před vápnem.
34'
Domácí se pokusili zjednodušit svůj přechod do útoku překopnutím střed pole, ale místo úspěšné akce přišli o míč.
33'
Po ošetření de Paula se zase hraje, záložník hostů se vrací na trávník.
32'
Na trávníku skončil Rodrigo de Paul, který má pravděpodobně po jednom ze soubojů vyražený dech a je ošetřován.
31'
Znovu se snaží domácí dobývat obranný val Udinese, ale hosté jsou zalezlí ve své obranné ulitě a to jim teď stačí, mohou to zkoušet na brejky.
30'
Turínští ale nedají svou kůži lacino, a to ani přesto, že už prohrávají a ještě ani neohrozili branku souepře.
29'
Udinese v minulém kole vyhrálo překvapivě 3:1 nad Laziem, takže má rozhodně na co navazovat a mohlo by se po dnešku přiblížit pohárovým příčkám.
28'
I dál se hraje na polovině Turína, ale zatím daleko od jeho branky.
27'
Udinese šlo do brejku, ale domácí se stihli včas vrátit, takže nakonec Udinese útočilo neúspěšně do plné obrany.
26'
Na druhé straně se pokusil o rychlou odpověď Zaza, ale nepovedlo se mu ideálně zakončit.
25'
Chvíli se ještě čekalo na potvrzení VAR, protože tomu gólu předcházel zákrok na Meitého ve středu pole. Branka ale platí, faul to nebyl.
24'
Hosté jdou z první vážné šance hned do vedení! IGNACIO PUSSETTO dostal výborný míč do běhu za obranu, pak už měl před sebou jen Sirigua, kterého dokázal překonat přízemní střelou k pravé tyči. Asistence: Gerard Deulofeu.
23'
Na zemi nyní skončil Andrea Belotti a bylo to faulu rukama od Kevina Bonifaziho, bývalého hráče Turína.
22'
Mërgim Vojvoda se snažil hledat centrem ve vápně Soualiha Meïtého, ale ten to zřejmě nečekal, protože neprojevil zájem hrát.
21'
Turín je zatím na sestupových pozicích a hlavně proto by se mu dnes velmi hodilo nad Udinese doma vyhrát. Naposledy hrálo FC v derby proti Turínu a předvedlo sympatický výkon, po kterém prohrálo těsně 1:2.
20'
Ve středu pole předvedl hodně bezohledný skluz obránce Udinese Marvin Zeegelaar a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
19'
Turínští jsou sice v posledních minutách často na polovině Udinese, ale to zase tak skvěle zhušťuje střed pole, že domácí nedokáží dostat míč na své útočníky.
18'
Ve středu pole fauloval Samir domácího záložníka Meitého a hrát tak bude moci turínský tým.
17'
Centr Udinese z pravé strany hledal před branku Zeenglaara, ten se však k hlavičce nedostal.
16'
Máme za sebou čtvrthodinu tohoto utkání a zatím stále čekáme na první střelu na branku.
15'
Zaza si zpracoval míč na hrotu a měl kolem sebe docela dost prostoru, přesto se rozhodl přihrávat jen dozadu až na obránce.
14'
Po ospalém úvodu už se Turín probudil a začíná se ve své postupné kombinaci počínat mnohem lépe.
13'
Andrea Belotti se probíjel dopředu podél levé postranní čáry a vypadalo to, že byl faulován, rozhodčí však nezapískal.
12'
Po centru Zeenglaara se ve vápně Turína nedostal k hlavičce nikdo z hráčů Udinese, pouze domácí obránce Nicolas N'Koulou.
11'
Hostující záložník Gerard Deulofeu se chystal zakončovat, už si naváděl míč na osu hřiště, ale poté o něj smolně přišel.
10'
Turínští jsou zatím až překvapivě pasivní, což by se jim nemuselo vyplatit. Dnes potřebují nutně bodovat
9'
Nákop Turína na Zazu byl hodně nepřesný a v pohodě mít sebral Juan Musso.
8'
Udinese už je zase usazeno na polovině Turína a dostalo se k centru z levé strany a následně i ke střele, ale Rodrigo de Paul mířil jen nad branku.
7'
Na druhé straně centroval z levé strany Linetty, ale žádného spoluhráče nenašel.
6'
Zkušený brankář Turína Salvatore Sirigu získal míč po centru z pravé strany a může tak v klidu rozehrát.
5'
Zatím se jedná o hodně taktickou bitvu, spíš dnes očekávejme bitvu o střed pole než nějaký fotbal nahoru dolů.
4'
Turínští zastavili i další akci Udinese a nyní sami rozjíždí postupný útok. Ten zastavil ofsajd, ve kterém byl Linetty.
3'
Sirigu se snažil najít dlouhým nákopem vepředu Simoneho Zazu, ale italský útočník si těžký míč nezpracoval.
2'
I dál jsou to hosté, kdo je zatím aktivnější, Turín zatím jen čeká na své polovině a nechává Udinese hrát.
1'
Jako první mohli zaútočit hosté, ale jejich posupný útok jim žádnou střeleckou příležitost nenabídl.
1'
Ještě před utkání proběhne minuta ticha za nedávno zesnulého italského mistra světa a držitele Zlatého míče Paola Rossiho.
Domácí Turín nastoupí ve svých tradičních vínových dresech, Udinese se dnes představí ve žlutočerné variantě dresů.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu, utkání brzy začne.

Turín FC: Sirigu – Lyanco, N'Koulou, Ricardo Rodríguez – Singo, Meïté, Rincón, Linetty, Vojvoda – Zaza, Belotti.
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Rosati – Bonazzoli, Bremer, Buongiorno, Edera, Gojak, Izzo, Lukić, Murru, Segre, Vianni.

Udinese Calcio: Musso – Bonifazi, Nuytinck, Samir – Stryger Larsen, de Paul (C), Walace, Pereyra, Zeegelaar – Pussetto, Deulofeu.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Becao, Coulibaly, Lasagna, Makengo, Mandragora, Mićin, Molina, Nestorovski, Palumbo, ter Avest.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Capaldo.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se v obou zápasech radoval domácí tým z vítězství 1:0, nejprve Udinese, a potom i Turín. Výsledkem 1:0 pro domácí dokonce skončily tři poslední vzájemná utkání a v pěti posledních nepadly více než dvě branky. Turín s Udinese prohrál jen jednou z posledních devíti utkání, tři poslední domácí pak vyhrál.
Udinese Calcio

Udinese je menším italským klubem, který je proslavený hlavně jsou výbornou mládežnickou akademií, ze které vzešel nejeden velký talent pro světový fotbal. Pro A tým je úspěchem umístění v klidném středu tabulky. V Evropě se Udinese naposledy objevilo v sezoně 2013/14, kdy vypadlo v předkole Evropské ligy s Libercem. Základní skupinu EL hrálo Udine o rok předtím. Po devíti odehraných zápasech se Udine nachází s deseti body na čtrnáctém místě tabulky, na pohárové příčky ztrácí se zápasem k dobru vůči ostatním osm bodů, na ty sestupové má pak náskok body čtyři. Udine nabírá slušnou formu, už tři ligová kola v řadě neprohrálo, naposledy překvapilo výhrou 3:1 na hřišti Lazia. Venku Udinese v této sezoně v lize odehrálo čtyři utkání s bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou porážek. Poslední dvě ligová utkání neprohrálo.
Turín FC

FC je tím menším turínským klubem a je jasně ve stínu Juventusu, kterému nebude moci nikdy konkurovat. Jedná se však o zavedený klub v Serii A, který se čas od času podívá i do Evropy, v základní skupině Evropské ligy byl naposledy v sezoně 2014/15 a dokonce došel až do osmifinále, v minulé sezoně vypadl v play-off EL. Současná sezona ale zatím Turínu vůbec nevychází, se šesti body je po deseti kolech na 18. místě tabulky se ztrátou tří bodů na záchranu. Z posledních pěti soutěžních utkání Turín jen jednou vyhrál, a to se jednalo o zápas Copa Italia. Naposledy prohrál v derby 1:2 na hřišti Juventusu. Doma zatím Turín odehrál v této sezoně v lize pět utkání s bilancí dvou výher a tří porážek. Poslední dvě domácí utkání remizoval, naposledy 2:2 se Sampdorií.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 11. kola Serie A mezi týmy Turín FC a Udinese Calcio. Zápas se odehraje na Stadio Olimpico v Turíně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62