Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : AS Řím - 3. října 2020   20:45

Musso – De Maio, Samir, Becao (86. Coulibaly) – Ouwejan, Arslan (63. Forestieri), de Paul, ter Avest (62. Molina), Pereyra (86. Nestorovski) – Lasagna, Okaka.
Dacia Arena
AS Řím
Mirante – Mancini, Ibañez, Kumbulla – Santon, Veretout, Lorenzo Pellegrini (83. Kluivert), Spinazzola – Mchitarjan (71. C. Pérez), Pedro (83. Cristante) – Džeko (90+4. Villar).
Pau López, Olsen – Antonucci, Calafiori, Cristante, Diawara, Kluivert, Peres, Villar, C. Pérez.

Zápas končí těsným vítězstvím AS Řím. Udinese ve druhém poločase bylo místy lepším týmem a snažilo se jít za vyrovnáním. V závěru se však již moc nedostávalo do šancí a ani se jim nedařilo dostat soupeře pod větší tlak. Řím tedy dokázal ubránit své těsně vítězství, když se dostal do vedení po hrubé chybě hráče Udinese v 55. minutě zápasu.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:10.
90+5'
90+4'
Džeko odchází ze hřiště. Tento kanonýr se v dnešním zápase příliš do šancí nedostával. Na jeho místo putuje mladík Gonzalo Villar.
90+3'
Až teď dostávají míč až k brankáři Udinese, ten se však rychle snaží dostat hru zpět před branku AS.
90+2'
I jejich další pokus odhlavičkoval soupeř. Římu se však nedaří nyní dostat míč od své branky.
90+1'
Centr do vápna dokázal hráč Říma odhlavičkovat. Udinese se chystá k dalšímu centru na branku Miranteho.
90'
Čtyři minuty nastavuje hlavní arbitr, což je poměrně dost času k možnému vyrovnání ze strany domácích.
88'
Nyní se hraje převážně na středu hrací plochy. Hosté po zisku míče nikam nespěchají, ale jejich kombinace je hodně kostrbatá.
87'
Čas se pro domácí celek rychle krátí. Domácímu týmu se daří držet míč na svých kopačkách, ale nedaří se jim dostat Řím pod souvislejší tlak.
86'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo Becao, přichází Mamadou Coulibaly.
86'
Roberto Pereyra, který ještě nedávno hrál za Watford, střídá za potlesku diváků a na jeho místo nastupuje Ilja Nestorovski.
84'
Domácí zase nebezpečně operovali před brankou Miranteho. On a jeho spoluhráči obstáli v další zkoušce.
83'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Bryan Cristante.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Justin Kluivert.
81'
Centr z pravé strany nepřinesl nebezpečí. Míč se sice odrazil od chumlu nabíhajících a bránících hráčů. Mirante jej nakonec bere do svých rukavic.
80'
Lorenzo Pellegrini byl následně ošetřován a mezitím se nám čas přehoupl do závěrečné desetiminutovky, která nám, vzhledem k dosavadnímu výsledku, slibuje drama.
79'
A teď už se bude žlutit, žlutou kartu dostává Samir za faul na Pellegriniho.
77'
Udinese se stále snaží o překonání obrany Říma a vyrovnat tento zápas. Zatím hraje poměrně slušně a ve druhém poločase vyrovnanou partii s favoritem zápasu.
76'
Thomas Ouwejan zahrával přímý kop, který defenzíva Říma odvrátila a zažehnala potenciální nebezpečí.
73'
Sebastien De Maio si pomohl faulem, když soupeře zatáhl za dres a to neušlo oku hlavního sudí, který stále nevytáhl žádnou kartu v dnešním zápase.
72'
Dobré napadání ze strany hostů, ale nakonec se míč dostává na brankáře Mussu a ten dalekým odkopem poslal míč na polovinu AS.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Carles Pérez.
71'
Ten však neznamenal výraznější nebezpečí pro branku Říma, nicméně ten byl měl zavčas zareagovat na lepší herní projev soupeře nebo se mu to může krutě vymstít.
70'
Nyní útočná akce domácího celku po pravé straně a je z toho rohový kop.
69'
Udinese v posledních minutách utahuje šrouby. AS Řím se již notnou chvíli nepodívalo před branku Mussa.
68'
Nyní musel Mirante opět dávat pozor a to proti střele Okaky, který vypadá hodně na motivovaně. Nakonec jeho pokus končí mimo tři tyče.
67'
Kevin Lasagna ve vápně z otočky vyslal míč na branku. Antonio Mirante reflexivně utlumil míč ve svých rukavicích, ale vypadl mu zpět na hrací plochu. Nakonec však míč dostal do své moci. Dobrá šance domácích, leč z opakovaného záběru šlo o ofsajdové postavení!
66'
Průnik hráče Říma se do vápna nepovedlo. Dostal se do kleští dvou hráčů a ti jej o míč připravili.
65'
Z poloviny hřiště vyslal jeden z hráčů hostí míč směrem dopředu, který končí až u brankáře Udinese.
64'
Nyní nesledujeme nic zajímavého. Defenzíva Říma je rozestavená daleko od své branky a nyní pohotově odráží centry soupeře.
63'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Fernando Forestieri.
62'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Nahuel Molina.
61'
A nyní se jim podařilo zahrozit před brankou Říma, ale celá situace byla poznamenána ofsajdem!
60'
Hodina hry je za nám a nyní se domácí pokouší o nějakou akci směrem dopředu, který by jim mohla přinést vyrovnání.
58'
Nicméně standardní situace zahrávána z levé strany se hostům příliš nepovedla.
57'
Řím po své brance rázem ožila svým pohybem si nyní vynutil standardní situaci.
55'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hráč Udinese poslal špatnou přihrávku, kterou zachytil PEDRO. Ten potáhl míč více k brance a následně vyslal střelu, míč se hezky odrazil od pravé tyčky a zaplul do branky. AS Řím se tak zničehonic dostává do vedení!
53'
Naopak se dopustili útočného faulu a AS rozehrává na krátko od své branky.
52'
Thomas Ouwejan rozehrál centr od rohového praporku. Ten se snesl před branku, kde se pokoušeli domácí hlavičkovat, ale neuspěli.
51'
Stefano Okaka postupoval s míčem, ale byl přitom faulován. Bedlivě však pozoroval, co ukáže hlavní sudí po odpískání. Když zjistil, že mu byl faul odpískán, povzbudil se potleskem.
48'
Edin Džeko přiťukl míč na svého spoluhráče, který hned vystřeli. Míč mířil k levé tyči, ale ještě se stihl odrazit od dalšího hráče AS a ten najednou změnil směr míče a ten opustil hřiště mimo pravou tyč!
47'
Tvrdší faul ze strany domácího hráče, rozhodčí zatím nevytahuje karty a nutno říci, že jsme ještě neevidovali hráče, který byl byl napomenut karetním trestem.
46'
Dlouhá přízemní přihrávka do vápna neoslovila žádného hráče AS a obránce domácích měl dostatek času k rozehrání míče.
46'
V prvním poločase jsme mohli vidět několik zajímavých situací. Oba celky měly šanci k tomu, aby rozvlnily síť. Avšak ani jedna se neujala a po prvním poločase evidujeme bezbrankový průběh prvního poločasu. O něco více měli v držení míč hosté, avšak Udinese bylo taktéž nebezpečné, zvláště v poslední čtvrt hodině hry!
45'
45'
Řím ještě po faulu na Leonarda Spinazzolu zahrával standardní situaci, ze které však neotevřel skóre.
43'
Velké štěstí nyní měli hosté, kteří nebyli daleko od inkasované branky! Kevin Lasagna si naběhl na přesný centr a šel sám na brankáře, ale soupeř jej stačil doběhnout a ve vápně mu znemožnil zakončení. Nicméně k míči se následně dostal Roberto Pereyra, který z pravé strany obloukem mířil na zadní tyč, kde míč pohotově vykopl hráč AS!
41'
Roger Ibañez dostal nepříjemnou zpětnou přihrávku vzduchem. Nakonec si s prudkým míčem poradil a pokouší se rozehrát další útočnou akci svého celku.
40'
Obránce domácích na hranici šestnáctky získal míč čistým způsobem a hned jej vyváží směrem dopředu.
38'
Domácí nyní mají lepší pasáž hry a daří se jim nyní rozbíjet kombinační hru soupeře.
37'
Udinese se v posledních minutách daří lépe zakončovat své akce, hosté se nyní trápí ve finální fázi.
36'
Kevin Lasagna si odře naběhl na centr a špičkou kopačky zvedl míč před brankou nad horní tyč! No, Lasagna potřeboval půl krok, aby míč lépe zkrotil a zamířil do branky.
35'
AS si nyní rozehrálo standardní situaci z pravé strany na krátko. Roztáhla hru na levou stranu, odkud vyšla střela. Brankář Udinese skočil ke své levé tyči a chytá přízemní pokus soupeře.
34'
Nyní se nám hraje mezi šestnáctkový fotbal, kdy je na míči aktivnější hostující celek.
32'
A podobná situace se stala o chvíli později. Nyní zastavil střelu vracející se hráč AS.
31'
Z jejich kombinace nevzešlo nic zásadního. Naopak se museli rychle vracet do defenzívy, neboť Udinese zahájilo rychlý protiútok, který nakonec nevedl k zakončení.
30'
Po půl hodině hry stále sledujeme bezbrankové skóre. AS Řím nyní kombinuje na polovině soupeře.
27'
Jordan Veretout se dostal do zakončení z hranice šestnáctky, ale jeho pokus zastavil svým tělem obránce Udinese.
24'
Hosté se nedostali nyní k ničemu. Zato na druhé straně nebezpečně z levé strany střílel Thomas Ouwejan a míč jen prosvištěl kolem pravé tyčky! Ještě se jeden z hráčů Udinese pokoušel skluzem tečovat tuto střelu.
23'
U míče jsou hosté a uvidíme, co dokážou nového vymyslet na Mussa.
22'
Oba celky nyní mohly otevřít skóre, ale nestalo se tak a stále nám na ukazateli skóre svítí dvě nuly.
21'
A na druhé straně se do brankové šance dostal Džeko, který si pohlídal ofsajdovou pozici a naběhl si na přesný centr. Před vybíhajícím brankáře, poslal míč hodně mimo branku!
20'
No, a do dobrého zakončení se dostal Kevin Lasagna a gólman AS nyní musel vyrážet tuto nepříjemnou ránu, která mířila pod horní tyč!
20'
Roh nyní zahrávali domácí, jejich centr byl odražen mimo malé vápno, ale domácí pokračují v držení míče.
19'
Míče si však dlouho neužilo a po centru z levé strany se do hlavičkového zakončení ze středu malého vápna dostal hostující hráč. Juan Musso byl dobře postaven na brankové čáře a chytá!
18'
Faul na hráče Udinese, které bude rozehrávat poblíž půlící čáry.
16'
Kombinace hostů, kteří se snaží o otevření stavu ve skóre.
15'
Pěkný míč před branku Udinese a mnoho nechybělo, aby některý z hráčů, kteří stáli před brankou, doklepli míč do branky. Udinese nyní přečkalo kritický moment!
13'
Další dobrý průnik domácích, nicméně tentokrát byl jejich centr z ostrého úhlu značně nepřesný.
12'
Do pěkného zakončení se dostal Stefano Okaka a trefil přesně stojícího Miranteho.
11'
Lorenzo Pellegrini zahrával tuto standardní situaci ze zajímavého místa. Avšak jeho centr do vápna byl nízký a soupeř ve zdi tečoval míč, který následně končí u dalšího hráče Udinese, který jej dostává z pokutového území.
10'
Ten si Řím rozehrál na krátko. Následně se o průnik do vápna pokoušel Pedro a ten byl těsně před šestnáctkou faulován. Rozhodčí okamžitě odpískal standardní situaci.
9'
Leonardo Spinazzola potáhl míč až k brankové čáře a pokusil se o centr. Jeho pokus blokoval soupeř na rohový kop.
9'
Útočný výlet v podání domácích. Zakončení z pravé strany nebylo nebezpečné pro Miranteho.
8'
Hostující celek je zatím aktivnější, ale branku Mussa se jim ještě pořádně ohrozit nepodařilo.
6'
Centrovaný míč se snesl na pravé místo pokutového území, tam si však míč pohlídala defenzíva domácích.
5'
Lorenzo Pellegrini postupoval s míčem, když jej doběhl Rodrigo de Paul a ten jej doslova srazil na trávník. Standardní situace pro hosty.
5'
Jordan Veretout vyslal pěkný pas na svého spoluhráče, avšak ten nedokázal přejít přes obránce a pokusil se míč poslat dál do vápna. Jeho úmysl se potkal s nepřesností.
4'
Postup Říma po pravé straně byl úspěšně zastaven hráči Udinese. Avšak záhy ztrácí míč ve prospěch svého soka.
3'
Další faul ze strany AS Řím, tentokrát fauloval Pereyru (novou akvizici v domácích řadách) Mancini.
2'
Jejich útočná akce končí na půlce, kdy se jeden z hostujících hráčů dopustil faulu.
2'
Hostující celek se dostal ke svému prvnímu zakončení, které nevedlo k otevření skóre. Udinese rozehrává od své branky.
1'

Udinese Calcio: Musso – De Maio, Samir, Becao – Ouwejan, Arslan, de Paul, ter Avest, Pereyra – Lasagna, Okaka.
Náhradníci: Gasparini, Nicolas – Ballarini, Battistella, Coulibaly, Forestieri, Mićin, Molina, Nestorovski, Palumbo, Prödl, Zeegelaar.

AS Řím: Mirante – Mancini, Ibañez, Kumbulla – Santon, Veretout, Lorenzo Pellegrini, Spinazzola – Mchitarjan, Pedro – Džeko.
Náhradníci: Pau López, Olsen – Antonucci, Calafiori, Cristante, Diawara, Kluivert, Peres, Villar.

Rozhodčí: R. Abisso.
Udinese Calcio
Domácí celek nevstoupil do nového ročníku nejlépe. Ze dvou zápasů nedokázal vybojovat ani jeden bod a dokonce ani vstřelit branku! Přičemž prohrál 1:0 s Veronou a 2:0 se Speziou, tedy s týmy, které jsou pro Udinese hratelnými soupeři. To se o jejich dnešním soupeři říci nedá, neboť AS Řím se již dlouhodobě drží v předních místech tabulky.
AS Řím
Nicméně ani hostující celek nezačal nikterak slavně. Nejprve prohrál úvodní kolo s Veronou (3:0) a následně remizoval 2:2 s Juventusem. Hosté mají i v této sezóně nejvyšší ambice se umístit nejvýše v tabulce, avšak budou mít na podzim hodně nabitý program, neboť AS Řím bude současně hrát i skupinovou fázi Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62