Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Fiorentina - 28. února 2021   15:00

Udinese
86' Nestorovski (de Paul)
1:0
(0:0)
Udinese
Musso – Becao, Nuytinck, Bonifazi – Molina (90+1. De Maio), de Paul (C), Walace, Makengo (70. Arslan), Stryger Larsen – F. Llorente (77. Braaf), Nestorovski.
Gasparini, Scuffet – Arslan, Braaf, De Maio, Samir, Mićin, Okaka.
Volpi – Mondin, Zingarelli
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C) (88. Montiel), Martínez – Malcuit (79. M. Cáceres), Eysseric (88. Valero), Pulgar, Castrovilli (79. S. Amrabat), Biraghi – Vlahović, Ribéry (68. Kokorin).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek víkendu.

Fauly: 19:11
Zápas skončil a domácí Udinese se raduje z nejtěsnějšího možného vítězství 1:0 nad Fiorentinou. Sledovali jsme hodně bojovné utkání plné osobních soubojů a faulů, moc krásných fotbalových momentů nám nenabídlo. Zato ale bylo dramatické až do samotného konce. V prvním poločase byli lepší hosté, ve druhém zase postupně získávali herní převahu domácí. A právě oni byli nakonec odměnění vítěznou brankou, v 86. minutě se po centru de Paula hlavou prosadil svým druhým gólem v sezoně Ilja Nestorovski, který tak zařídil Udinese výhru a posun na dvanácté místo tabulky. Fiorentina zůstává šestnáctá.
90+5'
90+4'
FIorentina se dopustila netaktického faulu na půlící čáře, domácí teď s rozehrávkou spěchat nebudou.
90+3'
Nikola Milenković se snažil vymodlit si penaltu, místo toho se ale píská nejspíš právě jeho faul.
90+3'
Kevin Bonifazi odstavil od míče Milenkoviče, Fiorentina ale bude zahrávat rohový kop.
90+3'
Ilja Nestorovski už z pravé strany nestihl odcentrovat, takže bude od branky rozehrávat Bartłomiej Drągowski.
90+2'
Alexandr Kokorin fauloval skluzem de Paula a po zásluze vidí žlutou kartu.
90+2'
Udinese zatím zvládá závěr zápasu výborně, v nastaveném čase se zatím hraje jen na polovině Fiorentiny.
90+1'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Sebastien De Maio.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Jayden Braaf fauloval a musí se zase rychle vracet dozadu, hosté budou rychle rozehrávat.
89'
Fiorentina v závěru ještě jistě vrhne vše co útoku a pokusí se ze zápasu vykřesat alespoň bod.
88'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Borja Valero.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Cristobal Montiel.
86'
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí byli v posledních minutách rozhodně aktivnějším týmem a nyní jsou odměnění dost možná vítěznou brankou! Po centru de Paula se dostal k hlavičce ILJA NESTOROVSKI a překonal Dragowského přesnou hlavičkou. Asistence: Rodrigo de Paul.
85'
Domácí šli do zajímavého brejku, který nakonec po Nestorovského zpětné přihrávce zakončil Rodrigo de Paul. Branku ale přestřelil.
84'
Utkání se pomalu blíží ke svému konci a zatím to vypadá na remízu, který by ani jednomu týmu v postupu tabulkou nahoru nepomohla.
83'
Nahuel Molina se hezky uvolnil podél pravé postranní čáry a hned hledal centrem před brankou Nestorovského. Ten byl ovšem dobře porkytý.
81'
Hráčům Udinese se nyní nepovedlo vybojovat ani rohový kop, bude to jen odkop od branky hostujícího týmu.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Sufján Amrabat.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Kévin Malcuit, přichází Martín Cáceres.
78'
Braaf hned našel skvělou přihrávkou za vápnem Tolgaye Arslana. Ten tvrdě vypálil a míč skončil po teči těsně nad brankou.
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Fernando Llorente, přichází Jayden Braaf.
76'
Hostujícímu celku ale zatím standardní situace moc nevycházejí a ani tato nebyla výjimkou.
75'
Fiorentina dostává šanci na otevření skóre tohoto zápasu, bude zahrávat rohový kop.
73'
Fernando Llorente si pomohl v souboji s Germánem Pezzellou nedovoleně a dostává napomenutí v podobě žluté karty.
71'
Erick Pulgar byl zasažen v souboji o míč nepříjemně loktem protihráče do zátylku, měl by být ale schopen pokračovat ve hře.
70'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Tolgay Arslan.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Alexandr Kokorin.
67'
Už zase mají hosté míč ve své moci a od svých beků zakládají další útočnou akci.
66'
Stále platí, že Fiorentina má ve dnešním zápase územní převahu, ale nedokáže to přetavit do gólů ani do šancí.
64'
Hostující obránce Lucas Martínez zastavil de Paula jen za cenu faulu a dostává žlutou kartu. Ve zbytku zápasu už si musí dávat pozor.
64'
Talk Fiorentiny se začíná stupňovat, tentokrát pálil Dušan Vlahović, i jeho pokus ale dokázala pozorná obrana Udinese zablokovat.
62'
Lucas Martínez Quarta se snažil najít kolmicí Biraghiho, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
61'
Kevin Malcuit vypálil zajímavě pravačkou, jeho rána však na branku Udinese neprošla, protože byla zablokovaná.
60'
Bartłomiej Drągowski se musel mít na pozoru, ale poradil si dokázal ze vzduchu stáhnout centr z levé strany.
59'
Gaetano Castrovilli se dopustil nedovoleného zákroku, u míče tak zůstanou fotbalsté Udinese.
57'
Následně ještě z velké dálky tvrdě vypálil Nahuel Molina, ten už však branku Fiorentiny netreifl.
56'
Před branku FIoerntiny letěl z pravé strany hodně nepříjemný centr, brankář Bartłomiej Drągowski musel míč přizvednout, aby neskončil v jeho síti.
55'
Domácí dokázali ubránit i tento rohový kop a od branky nyní bude moci rozehrávat Juan Musso.
54'
Centr Fiorentiny z pravé strany byl přetažený, Molina ale raději míč odhlavičkoval na rohový kop.
51'
Druhý poločas se zatím odehrává hlavně ve středu hrací plochy a pokračuje se v bojovném stylu, který oba týmy praktikovaly už v prvním poločase.
49'
Hosté se zvládli ubránit a nyní budou moci uvést míč do hry autovým vhazováním.
48'
Faulu se dopustil Gaetano Castrovilli, takže domácí budou mít k dispozici rozehrávku z klidové pozice.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu v nezměněných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas je za námi, Udinese zatím hraje na domácí hřišti s Fiorentinou 0:0. Utkání je to zatím hlavně hodně bojovné, vidíme hodně faulů, šanci na jedné či druhé straně naopak nikoliv. Hosté měli na začátku zápasu tlak, který ale nedokázali přetavit v branku a postupem času se už hra vyrovnala. Žádná čistá gólová šance ale ani na jedné straně k vidění nebyla.
45+2'
45+2'
Domácí ubránili i následný rohový kop Fiorentiny a to už bude v prvním poločase všechno.
45+1'
Z velké dálky se do míče opřel Lucas Martínez a ten míč by spadl pod břevno, kdyby ho Juan Musso nevyrazil.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Ze střední vzdálenosti se rozhodl vypálit Dušan Vlahović. Myslel to sice dobře, branku Udinese ale přestřelil.
43'
Nahuel Molina fauloval Biraghiho, k míči se tak dostanou hráči Fiorentiny.
41'
Cristiano Biraghi nacentroval míč do vápna, našel ale jen připraveného brankáře Juana Mussu.
40'
Ilja Nestorovski fauloval a hosté budou mít k dispozici další zajímavou standardní situaci.
39'
Rohový kop hostů dokázal odvrátit Fernando Llorente, ale Fiorentina zůstává v nebezpečném prostoru u míče.
38'
Po delší době se dostali domácí do útoku, jejich akce ale byl přerušena, protože v ofsajdu byl Nestorovski.
37'
Centr Fiorentiny z pravé strany z kopačky Malcuita byl sražen na další rohový kop.
35'
Ilja Nestorovski hodně nepříjemně kopl do holeně Biraghiho, ten byl ve velkých bolestech, ale nejspíš to ještě rozběhá.
35'
Fiorentina pokračuje ve svém tlaku, zahrávala další rohový kop. Znovu ale k ohrožení branky Udinese nedošlo.
34'
Rohový kop domácí ubránili, ale Fiorentina zůstává u míče, takže hráči Udinese musí být i nadále v pozoru.
33'
Z levé strany centroval Gaetano Castrovilli a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
31'
Na zemi zůstává ležet obránce Fiorentiny Cristiano Biraghi a drží se za obličej. Zřejmě bude muset být ošetřen.
31'
Z pravé strany míč do vápna Udinese posílal Valentin Eysseric, jeho centr byla ale hodně nepovedený.
29'
Rodrigo de Paul skončil po faulu Pezzelly na zemi a Udinese tak bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
27'
Ribérymu nedají domácí ani milimetr prostoru zadarmo, znovu mu byl na zádech hned přilepený Walace a fauloval Francouze.
26'
Centr de Paula směřoval na zadní tyč, kam si nabíhal právě Makedonec Nestorovski, ten ale míč na hrací ploše nestihl.
25'
Lucas Martínez fauloval Nestorovského, na hřišti začínají docela jiskřit emoce.
25'
Fiorentina vzápětí ubránila i rohový kop, tentokrát už její polský brankář zasahovat nemusel.
23'
První opravdu velkou šanci zápasu měli domácí! Z pravé strany už z úhlu vypálil Jens Stryger Larsen, Bartłomiej Drągowski musel předvést zákrok nohou.
22'
Standardní situaci rozehrál Rodrigo de Paul a hledal spoluhráče nadýchaným centrem, nikdo z hráčů Udinese se ale ke střele nedostal.
21'
Nikola Milenković zezadu fauloval těsně před vápnem Nestorovského, tohle bylo hodně na hraně žluté karty.
20'
Biraghimu se ale centr vůbec nepovedl, trefil jednoho z prvních bránících hráčů Udine.
19'
Hosté mají další možnost k ohrožení branky Udinese, budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
18'
Fiorentina vhodila dlouhý aut až před branku Udinese, k zakončení se ale nikdo nedostal, ani Dušan Vlahović, který měl k míči nejblíž.
17'
Cristiano Biraghi se k centru z levé stany nedostal a nakonec z toho nebude ani rohový kop.
16'
Zdá se, že Udinese úspěšně přestálo úvodní tlak Fiorentiny a nyní už si domácí dovolí něco i směrem dopředu.
14'
Do vápna Fiorentiny směřoval centr z levé strany, ten dokázal hlavou odvrátit Nikola Milenković.
12'
Není z toho však nakonec vůbec nic, domácí se provinili útočným faulem v šestnáctce.
11'
Konečně se něco bude dít také před brankou Fiorentiny, domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v utkání.
10'
Domácí byli většinu první desetiminutovky pod tlakem a už by měli začít něco hráti i směrem dopředu, jinak si koledují, že budou brzy prohrávat.
9'
Ke střele z pravé strany pokutového území se dostal Valentin Eysseric, jeho ránu však dokázala obrana Udinese zablokovat.
7'
Ke střele se dostal po odraženém míči Germán Pezzella, branku ale vůbec netrefil.
6'
Domácí standardku Fiorentiny celkem bez problému ubránili. Bránit se ale budou muset znovu, protože rukou zahrál míč Nahuel Molina.
5'
Na trávníku skončil Ribéry a Fiorentina může z levé strany poslat ze standardní situace míč před branku Udinese.
4'
Průniková přihrávka na Vlahovče neprošla, takže nyní dostávají šanci něco předvést směrem dopředu také domácí.
3'
Udinese se v úvodu zápasu musí jen bránit, hosté zakládají další svou akci od obránců.
2'
Na trávníku skončil francouzský záložník ve službách Fiorentiny Franck Ribéry, rozehrávat tak budou hosté.
1'
Hosté vstupují do zápasu aktivněji a hned se usazují na polovině souepře.
1'
Domácí Udinese bude hrát v bílo-černých dresech, hosté z Fiorentiny se dnes představí ve fialové variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, zápas za pár chvil začne.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Nuytinck, Bonifazi – Molina, de Paul (C), Walace, Makengo, Stryger Larsen – F. Llorente, Nestorovski.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Arslan, Braaf, De Maio, Samir, Mićin, Okaka.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Martínez – Malcuit, Eysseric, Pulgar, Castrovilli, Biraghi – Vlahović, Ribéry.
Náhradníci: Rosati, Terracciano – S. Amrabat, A. Barreca, Valero, M. Cáceres, Callejón, Igor, Kokorin, Montiel, Olivera, Venuti.

Rozhodčí: Volpi – Mondin, Zingarelli.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby utkaly už dvakrát. Nejprve v rámci ligové soutěže vyhrála Fiorentina doma 3:2, ve čtvrtém kole italského poháru vyhrála Fiorentina 1:0 po prodloužení na hřišti Udinese. Fiorentina s Udine neprohrála už desetkrát v řadě, na hřišti Udinese pětkrát po sobě.
ACF Fiorentina

Fiorentina je tradičním italským klubem, který ale v posledních letech zůstává za očekáváním. Fiorentina patří co se týče rozpočtu určitě do horní poloviny tabulky Serie A, ale opakovaně to nepotvrzuje, momentálně se nachází s 25 body až na čtrnáctém místě tabulky, o skóre právě za Udinese. Také Viola má na sestupové příčky náskok deseti bodů, takže žádné velké obavy o záchranu by zatím mít neměla. Z posledních sedmi soutěžních utkání Fiorentina vyhrála jen dvakrát, naposledy porazila doma Speziu 3:0. Venku zatím Fiorentina v této sezoně v lize odehrála jedenáct zápasů s bilancí jedené výhry, tří remíz a sedmi porážek. Čtyři poslední venkovní duely Fiorentina nevyhrála, z toho třikrát prohrála, naposledy podlehla 1:2 na hřišti Sampdorie.
Udinese Calcio

Udinese je menším italským klubem, který je proslavený hlavně jsou výbornou mládežnickou akademií, ze které vzešel nejeden velký talent pro světový fotbal. Pro A tým je úspěchem umístění v klidném středu tabulky, v Evropě se Udinese naposledy objevilo v sezoně 2013/14, kdy vypadlo v předkole Evropské ligy s Libercem. Základní skupinu EL hrálo Udine o rok předtím. Aktuálně se Udinese nachází v ligové tabulce s 25 body na třináctém místě, na sestupové příčky má pohodlný desetibodový náskok, takže se záchranou by starosti mít nemělo. Z posledních šesti utkání Udinese jen jednou prohrálo, naposledy remizovalo 2:2 na hřišti Parmy. Doma zatím Udinese v této sezoně v lize odehrálo jedenáct utkání s bilancí tří výher, tří remíz a pěti porážek. Naposledy Udine doma porazilo 2:0 Veronu, předtím na vlastním stadionu šestkrát v řadě nevyhrálo.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 24. kola Serie A mezi týmy Udinese Calcio a ACF Fiorentina. Zápase se odehraje v Dacia Areně v Udine.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62