Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Neapol - 10. ledna 2021   15:00

Udinese
27' Lasagna
1:2
(1:1)
Neapol
15' L. Insigne   • 90' Bakayoko  (Rui)
Udinese
Musso – Becao, Bonifazi, Samir – Molina, de Paul (C), Arslan (72. Walace), Mandragora, Stryger Larsen (72. Zeegelaar) – Pereyra, Lasagna (81. Nestorovski).
Fabrizio Pasqua
Dacia Arena - Stadio Friuli, Udine
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas (16. Nikola Maksimović), Rrahmani (46. Rui), Hysaj – Ruiz (68. Elmas), Bakayoko – Lozano, P. Zieliński (90+2. Demme), L. Insigne – Petagna (68. F. Llorente).

S konstatováním, že Neapol gólem v devadesáté minutě veze ze Stadio Friuli tři body po výhře 2:1, se s Vámi loučí a hezký nedělní večer přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Zápas končí zřejmě o něco více zaslouženým vítězstvím Neapole, než kdyby utkání skončilo výsledkem 1:1. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem a v 15. minutě šli proměněným pokutovým kopem do vedení. Přesně pod horní tyčku se trefil Lorenzo Insigne. Udinese vyrovnalo po tom, co Rrahmani zahrál tragickou malou domů, míč vystihl Kevin Lasagna, těsně před gólmanem se jej ujal, pomohl si kličkou a zamířil do volné branky.

Ve druhém poločase měli nejprve zajímavé šance hosté, když Zieliński střelou z první z vápna nechal vyniknout Mussa a odražený míč neusměrnil mezi tři tyče Insigne. Po jeho další výzvě v podobě přímého volného kopu minul Maksimović branku z malého vápna. Udine zkoušelo zejména rychlé protiútoky a během pěti minut přišly hned tři takové. Dvakrát se dobrým zákrokem vyznamenal brankář hostí Meret, jenž měl i štěstí, že střela de Paula prosvištěla těsně vedle jeho tyče. Neapol byla v závěrečných minutách aktivnější a odměna přišla přesně v 90. minutě. Mário Rui posadil centrovaný míč přímo na hlavu Tiemoué Bakayoka a ofenzívní hráč hostí se trefil přesně na vzdálenější tyčku. Závěr zápasu si hosté zkušeně pohlídali a berou tři body, čímž tak stvrzují, že se jim dlouhodobě proti Udinese daří – 1:2.
90+5'
90+5'
Alex Meret samozřejmě nebude s odkopem od branky pospíchat.
90+4'
Na roh si sice nejvýše naběhl Marvin Zeegelaar a opřel se hlavičkou do míče, ale mířil hodně vedle.
90+4'
Až nyní se to povedlo útokem po levé straně a domácí budou rozehrávat rohový kop. Půjde zřejmě o jejich poslední zajímavou situaci zápasu.
90+3'
Udine se prakticky nemůže dostat před branku soupeře, tedy ani do žádné střelecké pozice.
90+2'
Taktické střídání Neapole. Z placu jde Piotr Zieliński, jenž dnes odvedl dobrý výkon, a na dvě minuty nastupuje Diego Demme.
90+1'
První ze čtyř nastavených minut se právě rozbíhá!
90'
Neapol právě vstřelila branku!
Pojďme si říct, že TIEMOUÉ BAKAYOKO nebyl celý zápas prakticky vidět. Nyní si ale naběhl na centrovaný míč Mário Ruie na pravou stranu a hlavičkou se trefil křížem naprosto přesně k tyči levé. Balon se ještě otřel o brankovou konstrukci a zapadl do sítě. Asistence: Mário Rui
89'
A další faul, i když nyní už se to domácím tolik nelíbí. Jenže je pravda, že Wallace nohou odstavil nedovoleně Zieleńskiho a ještě jej zasáhl. Tohle musel sudí písknout.
88'
Hysaj si dobře pohlídal míč proti napadajícímu soupeři a navíc byl faulován. Bleskově tak rozehrává dopředu na své spoluhráče.
88'
Hráči v černém a bílém už jen ledabyle odkopávají míč za polovinu hřiště.
87'
Vypadalo to, že přijde Insigneho centr do vápna, což všichni čekali. Stejně tak domácí gólman Juan Musso. Ale špílmachr hostí se rozhodl poslat balon přímo na branku. Kdyby mířil přesně, měl by gólman domácích asi trošku problémy, jenže balon šel hodně vedle tyče.
86'
Marvin Zeegelaar mu vše vrátil i s úroky, což se ale nelíbilo hlavnímu sudímu. Holandskému plejerovi navrch ukazuje žlutou kartu a Neapol bude mít k dispozici standardku zhruba čtyřicet metrů od branky.
85'
Lozano si počkal na Zeegelaara a může jít dopředu.
84'
Ani velká bojovnost Rodriga Becaa nestačila na to, aby se Udine nějak výrazně udrželo na útočné polovině. Ani jedním ze dvou skluzů nezískal míč na své kopačky.
84'
Neapol je ale nyní aktivnějším týmem. Hosté by samozřejmě rádi brali tři body, proto nyní zvyšují tempo.
83'
Lozano nyní zkoušel na pravé straně kličky proti Becaovi, jenž ho výborně vystál a nepovolil mu úprk blíže k brance.
82'
Utkání se přehouplo do závěrečných deseti minut. Samozřejmě se bude i něco málo nastavovat. Zůstanou na ukazateli stavu dvě jedničky?
81'
Kevin Lasagna dnes druhou branku nepřidá, na závěr zápasu místo něj nastupuje Ilja Nestorovski.
80'
Oním hráčem, který odhlavičkoval míč dále od branky, byl obránce Samir. Brazilský zadák, který letos už jednou skóroval, dopadl hodně tvrdě z výšky na záda a musí být ošetřen.
79'
Po rohovém kopu byl míč sražen domácími hráči za vápno. A přesně v tomto prostoru byl připravený Lorenzo Insigne, který na nic nečekal a opřel se z první do balonu. Tahle střela už Juana Mussa protáhla a ten tak musel skočit ke své pravé tyči, kde míč lapil.
78'
Stejně jako nyní, kdy se do odraženého míče opřel na pravé straně vápna Hirving Lozano. Úmysl správný, provedení nedobré a Juan Musso tak ani nemusel zasahovat.
78'
Zápas je stále otevřený, výhra se může urodit na obou stranách. Ale že bychom viděli nějaký beton nebo bránění bodu, to se rozhodně říct nedá.
76'
Udinese zabíralo prostor před vápnem soupeře. Po několika přihrávkách si hráči domácích jakoby dávali se střelou přednost. Odpovědnost vzal na sebe Rolando Mandragora, ovšem zpoza vápna mířil dva metry nad branku.
75'
Ztráta míče Neapole měla za následek to, že zkušený forvard Fernando Llorente musel ihned faulovat Rodriga de Paula. Může být nyní rád, že nevidí kartu – jak za taktický faul, tak za následné reakce na odpískání nedovoleného zákroku.
74'
Domácí to nyní zkusili po pravé straně. Ačkoliv de Paul dostal přihrávku do běhu, proti přesile dvou hráčů se blíže k vápně nedostal a nakonec i autové vhazování bude zahráno hosty.
73'
Jde tak o vůbec první dvě střídání v kádru Udinese, které by chtělo dnes zlomit hodně nepříznivou bilanci posledních zápasů proti Neapoli.
72'
Také nyní přichází před navázáním hry střídání. Faulovaný Tolgay Ali Arslan střídá a spolu s ním jde dolů také Jens Stryger Larsen. Místo nich se pokusí zvrátit remízový stav záložník Walace a Marvin Zeegelaar, jenž spíše vyztuží obranu.
71'
Fernando Llorente se nyní při souboji o míč neúmyslně ohnal rukou a zasáhl Tolgaye Arslana. O faulu hráče Neapole nemůže být sporu.
68'
Už to vypadalo, že při standardce přijde centr před branku, ale nacvičenou akcí si na hranici vápna naběhl Lorenzo Insigne a dostal míč. Zamířil z první, jenže překopl branku a možná i celou tribunu za Mussem.
68'
Hosté budou před standardkou ještě střídat. Z placu jde Andrea Petagna a Fabián Ruiz, naopak na zelený pažit míří Fernando Llorente a Eljif Elmas.
67'
Konečně byl také využit na pravé straně hrající Hirving Lozano. Rychlonožka hostí se dostal přes brazilského beka Samira, jenž jej musel faulovat, jinak by měl Mexičan volnou cestu do vápna. A je to za žlutý trest.
65'
Hosté naprosto zbytečně přišli na středu hřiště o míč, což byla voda na útočný mlýn Udinese. A potřetí šlo o stejnou akci – navedený balon středem hřiště a přihrávka do vápna na levou stranu. Už je to trošku obehraná písnička, navíc nyní byl Lasagna pokryt a musel tak dát centr naslepo, který si hráči v modrém pohlídali.
64'
Fotbal se nyní hraje oku lahodící. Nejenže akce střídá akci, ale každý chvilku tahá pilku jelikož se hraje nahoru – dolu. A domácí hrozí hlavně z protiútoků. Na další míč do vápna si naběhl Kevin Lasagna, na nic nečekal a vystřelil. Alex Meret nyní musí poděkovat jednomu z obránců, který jeho střelu zblokoval.
63'
Domácí si situaci vůbec nekomplikovali a poslali míč na rohový kop.
62'
Po delším času, v kontextu celého zápasu, se dostává do útoku také Neapol.
60'
Ve vápně před brankou Udinese se nepříjemně srazil gólman Juan Musso s jedním ze soupeřů a musí být ošetřován.
59'
A tentokrát brankář Neapole jen sledoval, jak střela Rodrigo de Paula z pětadvaceti metrů prosvištěla vedle jeho pravé tyče!
58'
Nyní se opakovala prakticky totožná situace. Protiútok středem hřiště vedl Rodrigo de Paul, který si výtečně narazil míč s Pereyrou. Udělal několik rychlých kroků a z jeho kopačky poté následovala přihrávka na levou stranu do vápna. Na ní si naběhl Kevin Lasagna, ale Alex Meret byl pozorný a znovu výborně vyrazil míč.
56'
Domácí se do útoku moc neženou, ale když na to přijde, jsou poměrně nebezpeční. Lasagna rozjel protiútok a na ose hřiště vysunul přihrávkou na levou stranu vápna do zakončení Strygera Larsena. Ten zkusil střelu křížem na vzdálenější tyčku. Meret vyrazil míč před sebe, kde se do něj opřel Lasagna, jenže poslal balon zcela mimo.
54'
Insigne se rozhodl centrovat na bližší tyč, kam si naběhl Nikola Maksimović a usměrnil míč lehkou tečí těsně vedle branky. Dobrá šance Neapole volala po gólu a kapitán Insigne se drží za hlavu na znamení zmaru z jejího nevyužití.
53'
Nyní už může být trenér hostí spokojen. Jasný faul u levé strany hřiště končí přímým volným kopem a Lorenzo Insigne bude posílat centr do vápna.
52'
Trenér Neapole Gennaro Gattuso dostává za protesty směrem k rozhodčímu žlutou kartu.
51'
Hra je nyní trošku rozkouskována častými auty, o míč se většinou bojuje na polovině hřiště.
49'
Velká šance hostí vyznívá do ztracena. Odvrácený centr do vápna si našel Piotr Zieliński a z první se hezky opřel do míče. Jeho ránu dokázal neméně dobrým zákrokem vytěsnit Juan Musso do strany, kde si balon našel kapitán Insigne. Ten si připravil míč ke střele a snažil se obstřelit brankáře na vzdálenější tyčku, jenže mířil vedle.
47'
Také začátek druhého poločasu se nese v duchu podobném tomu prvnímu. Neapol drží míč na kopačkách a snaží se překvapit zatím zformovanou obranu soupeře.
46'
Gennaro Gattuso se rozhodl o půlce pro jedno střídání. Nešťastník Amir Rrahmani, který špatnou malou domů zavinil vyrovnání, zůstal v kabině. Místo něj nastupuje Mário Rui.
46'
Žluté karty: 1-1
První poločas je minulostí. Hosté měli úvodních dvacet minut jasně více ze hry a jejich aktivitu korunovala penalta, kdy Bonifazi ve vápně zbytečně trefil Lozana a byť sudí prvně penaltu nepískl, po shlédnutí videa nařídil Fabrizio Pasqua pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Lorenzo Insigne střelou pod břevno. Vypadalo to, že Neapol otěže zápasu minimálně první polovinu nepustí, jenže po prachbídné malé domů Rrahmaniho byl u míče Kevin Lasagna dříve než gólman, dal mu kličku a poté zamířil do prázdné branky. V poslední minutě mohli domácí otočit stav, ale střelec vyrovnávací branky tentokrát zmatky v defenzívě Neapole nepotrestal – 1:1.
45+2'
45+2'
Ten sice přišel, jenže vzápětí je pískán útočný faul Neapole a tím také první poločas končí.
45+2'
O útok se ještě pokusí i Neapol, hosté mají čas tak akorát na jeden centr.
45+1'
První nastavená minuta žádná vzrušení nepřinesla. Udine si netrouflo do rychlého protiútoku, přišla tak přihrávka dozadu a domácí hráči kombinují na polovině hřiště.
45'
V prvním poločasu se budou hrát o dvě minuty více.
45'
Hned z toho byl protiútok Udinese. Ačkoliv to vypadalo, že hosté v pohodě přihrají míč na svého brankáře, po zmatcích v defenzívní činnosti dostal ve vápnu míč Kevin Lasagna. Neměl moc času, tak ihned vystřelil a protože nedal střele potřebnou razanci, Meret dokázal i v těžší pozici zasáhnout.
44'
Jenže i tento centr Insigneho nebyl přesný a šel na prvního hráče soupeře.
44'
Faul domácích znamená nebezpečí pro Juana Mussa, jelikož hosté budou rozehrávat standardku zhruba čtyřicet metrů od branky ze strany levé.
43'
Tentokrát se na něj také dostalo. A ačkoliv je tento pětadvacetiletý Mexičan poměrně rychlým hráčem, neměl nyní žádnou šanci prudkou přihrávku dostihnout.
42'
Hned po tomto rohovém kopu se Neapol znovu pustila do útočení. Prakticky celou první polovinu hry využívají hosté k útočení levou stranu, přitom jejich vedoucímu gólu a penaltě předcházela akce na straně pravé, kde je Hirving Lozano hodně nevyužitý.
41'
Ve vápně byl připraven Mandragora, Bonifazi nebo Samir. Nakonec z domácích hráčů nejvýše vyskočil právě Kevin Bonifazi, ale trefil míč špatně, týlem, a usměrnil ho hodně vedle branky.
41'
Zřejmě vůbec první rohový kop zápasu bude zahrávat také Udinese.
40'
Hysaj si na levé straně narazil míč s Insignem, který vzápětí zkoušel nacentrovat balon do pokutového území. Ten ale skončil na prvním bránícím hráči soupeře.
39'
Nyní naopak proti soupeři výborně vystoupil Elseid Hysaj a nadvakrát získal míč na své kopačky. Neapol se tak posunula opět na svojí útočnou polovinu.
37'
Následoval tak rychlý protiútok, ve kterém Giovanni Di Lorenzovi nezbylo nic jiného, než sáhnout po soupeři a takticky ho na půlce poslat na zem. Samozřejmě také vidí žlutou kartu.
37'
Fabián Ruiz se u levé strany vápna hezky vyhnul soupeři. Našel ještě lépe postaveného spoluhráče, zřejmě Petagnu, který byl ale dohrán soupeřem a o míč přišel.
36'
Neapol ale opět dokázala přenést míč do pokutového území. Nakonec ze své aktivní hry vybojovala další rohový kop.
35'
Poměrně slušný nákop po pravé straně do vápna domácích si nyní obránci hrající v černobílých trikotech pohlídali.
34'
Elseid Hysaj si na levé straně netroufl přejít přes obránce a raději dal přihrávku zpět na své stopery.
32'
Lorenzo Insigne posílal do vápna z levé strany ostrý centr, kterým trefil napadajícího Rodrigo de Paula. Dalo by se tak říct, že kapitán hostí neúmyslně sestřelil kapitána domácího týmu.
31'
Meret v brance Neapole opět musel zasahovat proti nepříjemné malé domů. Hráči hostí nyní svému gólmanovi vůbec nepomáhají.
29'
A domácí jsou rázem při chuti. Ačkoliv akce de Paula žádným ohrožením branky neskončila, jeho obhazovačka na obránce rozhodně potěšila fotbalové fanoušky.
27'
Udinese právě vstřelilo branku!
Na tuhle malou domů rozhodně nebude mít Amir Rrahmani dobré vzpomínky. Kosovský stoper si zřejmě vůbec nevšiml, že za jeho zády sprintuje KEVIN LASAGNA, který byl u míče dříve než brankář. Alex Meret v brance Neapole ještě zkoušel napřáhnout k odkopu, ale to by mělo význam pramalý, neboť by soupeře fauloval, byla by nařízena penalta a ještě by mohl dostat červenou. Osmadvacetiletý útočník si povodil kličkou gólmana a zamířil do volné branky.
26'
Udinese nyní drží delší čas míč na svých kopačkách. Jenže je to právě pouze na středu hřiště, odkud Neapoli žádné nebezpečí nehrozí.
25'
Faul také na straně hostí. Lorenzo Insigne si na středu hřiště vyšlápl na Rodriga Becaa a může být rád, že z toho nebylo žluté napomenutí.
23'
Bonifazi byl v souboji o míč až příliš důrazný a je mu pískán další faul.
22'
Tohle nebyla špatná akce z dílny domácího týmu. Krásnou uličkou našel Pereyra na pravé straně vápna Kevina Lasagnu, který se rozhodl zakončit z první, jenže znovu mířil těsně nad branku.
20'
Stoper Rahmani měl sice dobrý úmysl, když na levé straně viděl rozběhnutého Elseida Hysaje. Ale špatné zpracování Albánce zamezilo dalšímu útoku hostí.
19'
Hosté pokračují v dobrém výkonu a naopak Udinese se k míči dostává jen velmi stěží.
16'
Družina Gennara Gattusa ale musí ihned po vstřelené brance řešit problém. Zřejmě zdravotní problémy stojí za střídáním Konstantina Manolase, kterého nahradí Nikola Maksimović.
15'
Ačkoliv brankář Musso vystihl směr střely, LORENZO INSIGNE si počínal výborně. Poslal míč pod horní tyčku a do tohoto prostoru nemohl gólman domácích dosáhnout. Asi takhle nějak by měla vypadat jistě proměněná penalta.
14'
Penalta byla skutečně nařízena, staví se k ní Lorenzo Insigne.
13'
Tady se není o čem bavit, i z videa musí být jasné, že šlo o penaltový zákrok.
13'
Kevin Bonifazi ve vápně nalétl do Hirvinga Lozana, avšak píšťalka sudího zatím zůstává němá. Hráči Neapole se hodně zlobí a zdá se mi, že se sudí půjde podívat na video.
12'
Jenže domácí se zatím stále jen brání. Na jejich branku se hrne další útok, který ale zbrzdil Lorenzo Insigne, když si na levé straně vzal v podobě tří protihráčů moc velké sousto.
11'
Další rohový kop pro Neapol, tentokrát z pravé strany. Ovšem ani s touto standardní situací neměl Juan Musso, šestadvacetiletý Argentinec v brance Udine, moc práce.
9'
Sudí Pasqua viděl, že u střídačky byl faulován jeden z hostujících hráčů, do kterého opět zajel Rodrigo de Paul. Neapol pokračuje s rozehrávkou nakrátko.
8'
Lorenzo Insigne zastavil míč před brankovou čárou a ještě ho navíc otřel o obránce, takže hosté budou zahrávat rohový kop.
7'
Larsen byl na útočném výletě, ale přes obránce se nedostal. Odražený míč ale převzal na hranici vápna kapitán Rodrigo de Paul, který zamířil metr nad šibenici. I domácí tak poprvé vážněji zahrozili.
6'
Insigne byl nyní poměrně překvapen, že na pokutový puntík prošla přihrávka z pravé strany. Proto už se nedokázal více opřít do balonu a prakticky ani nevystřelil.
5'
Jens Stryger Larsen se nyní trošku diví, že mu byl písknut nedovolený zákrok po tom, co poslal na zem Lozana. Rozhodčí si mohl vybrat, nakonec ale foukl do píšťalky.
4'
Domácí hráči se poprvé vážněji dostali před branku Mereta. Střela z pětadvaceti metrů od Mandragory ale nemohla jednoho z nejlepších brankářů Serie A překvapit.
3'
Hosté stále pokračují v aktivním herním pojetí. Zieliński kombinuje na polovině hřiště, zatím bez úspěchu.
2'
Již ve druhé minutě byla k vidění zajímavá šance. Lorenzo Insigne jako kapitán Neapole dostal spoustu volného prostoru a zejména záložník de Paul k němu nepřistoupil. Tak se hráč hostí odhodlal ke střele, která prolétla jen těsně vedle pravé tyčky branky Mussy.
1'

Udinese Calcio: Musso – Becao, Bonifazi, Samir – Molina, de Paul (C), Arslan, Mandragora, Stryger Larsen – Pereyra, Lasagna.
Náhradníci: Scuffet, Gasparini – ter Avest, De Maio, Ouwejan, Zeegelaar, Rigo, Walace, Palumbo, Makengo, Nestorovski.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas (16. Nikola Maksimović), Rrahmani, Hysaj – Ruiz, Bakayoko – Lozano, P. Zieliński, L. Insigne – Petagna.
Náhradníci: Ospina, Contini – Rui, Ghoulam, Nikola Maksimović, Koulibaly, Elmas, Lobotka, Demme, Cioffi, Politano, F. Llorente.

Rozhodčí: Fabrizio Pasqua.
Domácím dnes určitě budou chybět zranění hráči Forestri, Jajalo, Okaka, Nuytinck a Pussetto. Hosté budou postrádat jen Malcuita a Osimhena.
Poslední vzájemné zápasy:
Neapol – Udinese 2:1 (19.7.2020)
Udinese – Neapol 1:1 (7.12.2019)
Neapol – Udinese 4:2 (17.3.2019)
Udinese – Neapol 0:3 (20.10.2018)
Neapol – Udinese 4:2 (18.4.2018).

Z posledních deseti zápasů vyhrála Neapol hned osmkrát a v tomto ohledu je Udinese určitě jejím oblíbeným soupeřem.
SSC Neapol:
Neapol naopak aktuálně figuruje na sedmém místě Serie A a pouze pět bodů jí chybí od třetího AS Řím. Hosté, na které bohužel už z nebe dohlíží klubová legenda Diego Maradona, dokázali v probíhajícím ročníku již devětkrát zvítězit, naopak pětkrát prohráli a jednou si připsali remízu. V posledních zápasech se ale klubu z jihu Itálie úplně nedaří, jelikož vyhráli pouze jednou. Neapol se může spoléhat na dobrou defenzívu, protože inkasovala jen patnáct branek a v tomto ohledu je spolu s Veronou a Juventusem nejlepší.

Udinese Calcio:
Na probíhající ročník zatím nemají domácí hráči úplně nejlepší vzpomínky. Udine totiž v probíhajících patnácti utkáních vyhrálo jen čtyřikrát, čtyřikrát remízovalo a hned sedmkrát prohrálo. Na výhru domácí čekají již šest kol, jelikož v posledních pěti utkáních nasbírali jen tři body za tři remízy a dvě porážky. Od osmnácté Parmy, která je na prvním sestupovém místě, dělí Udine jen čtyři body.

Poslední zápasy Udinese:
Bologna – Udinese 2:2
Juventus – Udinese 4:1
Udinese – Benevento 0:2
Cagliari – Udinese 1:1
Udinese – Crotone 0:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu italské Serie A, ve které se proti sobě postaví Udinese Calcio proti Neapoli. Utkání startuje přesně v 15 hodin jako jedno ze šesti utkání dnešního programu italské nejvyšší fotbalové soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62