Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Verona - 7. února 2021   15:00

Udinese
83' Silvestri(vl.)  • 90+1' Deulofeu (Molina)
2:0
(0:0)
Udinese
Musso – Samir, Bonifazi, Nuytinck – Stryger Larsen, Walace, Arslan (76. Makengo), Pereyra (46. Nestorovski), Zeegelaar (71. Molina) – Deulofeu, F. Llorente (76. Okaka).
Santoro – Giallatini, Valeriani
Dacia Arena (Udine)
Verona
Silvestri – Dawidowicz (46. Lovato), Günter (46. Magnani), Dimarco – Faraoni, Barák, Tameze (88. Colley), Zaccagni (73. Bessa), Lazović – N. Kalinić, Lasagna (46. Ilić).

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
V příštím kole sehraje Udinese zápas v hlavním městě, soupeřem mu bude o poháry hrající AS Řím. Verona naopak doma přivítá předposlední Parmu.
Výhra vyhoupla hráče Udinese z patnáctého místa na jedenácté, zatímco poražená Verona zůstala devátá.
V Udine se hrálo dlouho bez gólů. Až v 83. minutě přesprintoval Deulofeu po křídle Dimarca a na zadní tyči hledal Okaku. Přihrávku se snažil překazit brankář Silvestri, ale bohužel pro Hellas si dal vlastňáka. Muž, jenž dravým průnikem zařídil první gól, přidal i pojistku. Už v nastaveném čase Deulofeu přijel Molinovu přihrávku a nápřahem před šestnáctkou dolů k pravé tyči zvýšil na konečných 2:0.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 10:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:15.
90+3'
90+1'
Udinese právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto! Magnani pokazil rozehru dlouhou diagonální přihrávkou do středu hřiště. Míč zpracoval Molina a okamžitě jím oslovil GERARDA DEULOFEUA. Nejaktivnější muž první půle napřáhl před šestnáctkou dolů k tyči, kam Marco Silvestri nedosáhl.
90'
Sám na vlastní pěst šel do zakončení Gerard Deulofeu (Udinese). Pod nohy mu padal Giangiacomo Magnani, ale směr střely nad břevno nijak nezměnil.
88'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Ebrima Colley.
86'
Žlutou kartu dostává Marco Davide Faraoni (Verona).
85'
Po inkasované brance musí Verona útočit. Čas na vyrovnání se však neúprosně krátí.
83'
Tak jsme se přeci jen dočkali! Sedm minut před koncem přesprintoval Gerard Deulofeu po křídle Federica Dimarca a na zadní tyči hledal Okaku. Přihrávku se snažil překazit MARCO SILVESTRI, ale bohužel pro Hellas si dal vlastňáka.
81'
Roh také na druhé straně. Daleký centr mířil na zadní tyč, kde Jean-Victor Makengo vyslal nepřesný střílený centr. Práci při odkopu má Marco Silvestri.
79'
Ne, ne, ne. K hlavičce se sice dostal Faraoni (Verona), ale trefil jenom svého spoluhráče.
78'
I v 78. zůstává zápas bezgólový. To se může změnit po rohovém kopu Verony. Uvidíme.
77'
Hosté uvnitř šestnáctky. Zády k bráně otočený Tonda Barák přihrál na hranici vápna Tamezemu, jehož bombu zneškodnila defenziva Udinese.
76'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Fernando Llorente, přichází Stefano Okaka.
76'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Jean-Victor Makengo.
75'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
74'
Odvrácený centr na přední tyč a zblokovaná střela. Udinese ubránilo další roh.
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Daniel Bessa.
72'
Střídat se chystají i hosté. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává Daniel Bessa.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Nahuel Molina.
70'
Teď už se hraje opět na zemi. Fernando Llorente (Udinese) tam schytal úder právě od Mattii Zaccagniho. A ten by měl být v podobných soubojích opatrnější, protože už jednu žlutou kartu má.
69'
Při další akci přilétl centr na zadní tyč, kam nepřesný míč poslal Mattia Zaccagni (Verona).
67'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Federico Dimarco (Verona), který vypálil levačkou z dvaceti metrů nad branku.
66'
Množství osobních soubojů, kterým chybí střelba. Tak bych charakterizoval poslední minuty zápasu.
64'
Udinese v brejku. Motory nastartoval Marvin Zeegelaar, počkal si na Gerarda Deulofeua a poslal mu přihrávku. Hosté to ale stihli dostoupit včas.
62'
Jenže ani tentokrát z toho nic nebylo. Defenziva Udinese ukazuje, že rohové kopy prostě bránit umí.
61'
Hosté šli čtyři na čtyři. Antonín Barák se vydal do rychlostního souboje a proti několikanásobné přesile získal pro Hellas roh. Vynikající práce!
60'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
58'
Fauloval ho Fernando Llorente (Udinese), který už jednu žlutou kartu má. V podobných soubojích by si tak měl dávat zvýšený pozor.
57'
Po souboji s protihráčem si Adrien Tameze (Verona) vytřepává bolavé prsty na rukou.
55'
Domácí tam uklidňují hru, protože oproti úvodní půli se její obraz otočil naruby.
54'
A následoval další roh, který dopadl na chlup stejně jako ten předchozí. Teď už hrajeme uprostřed hřiště.
53'
Antonín Barák (Verona) rozběhl akci po pravé straně. Z té mířil před branku nízký míč pro Nikolu Kaliniće, ale před ním stačil zakročit obránce.
52'
Samir (Udinese) pak vysouval Gerarda Deulofeua, nicméně o toho se postaral Matteo Lovato.
51'
Na ten se lépe připravil tým z Udine, který se okamžitě poté vydal do brejku. Naneštěstí pro něj měl tento protiútok jepičí život.
50'
Hosté jsou po návratu z kabin aktivní. Darko Lazović opět odcentroval do vápna a po hlavičce některého z obránců bude jeho celek kopat roh.
48'
Verona vstoupila do druhé půle s vědomím, že oproti úvodnímu dějství potřebuje změnit obraz hry. Darko Lazović proto centrovaným míčem našel Davida Faraoniho, který z pravé strany vápna rozvlnil boční síť!
47'
Jedno střídání na domácí straně a hned tři na té hostující. Ivan Jurić (Verona) tak byl s výkonem svých svěřenců v prvním poločase hodně nespokojen.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Ilja Nestorovski.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Matteo Lovato.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Ivan Ilić.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Giangiacomo Magnani.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Skončil neukázněný poločas. Zatímco v něm bylo k vidění hned pět žlutých karet, gólu jsme se bohužel nedočkali. Blíže k němu ale měli domácí. Fotbalisté z Udine si hlavně v posledních deseti minutách vypracovali více než solidní šance, jenže jim je vždy překazil Marco Silvestri. A když ne on, tak nepřesnost, nebo jako ve 38. minutě Tonda Barák. Jeho trenér má o poločasové pauze pořádný důvod k zamyšlení.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 3:0.
Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 4:7.
45+2'
45+1'
Dva rohové kopy pro Udinese. První z nich hosté odvrátili, ovšem druhý nikoliv. K balonu se dostal Kevin Bonifazi a stejně jako předtím Llorente jím přestřelil břevno. Jdeme do kabin.
45'
Alberto Santoro nastavil 2 minuty.
43'
Na malém vápna si vyšplhal na hlavičku Fernando Llorente (Udinese). Jeho vysoký oblouček dopadl za brankou.
42'
Udinese opět nastěhováno u pokutového území.
40'
Verona čelila dalšímu rohovému kopu. Po centru do vápna stopl Fernando Llorente míč pro Walace, který zamířil k levé tyči. Marco Silvestri musel předvést tygří skok!
38'
Hráči Udinese zatlačili na pilu! Hlavičkujícího Jense Stryger Larsena vychytal Marco Silvestri, ale domácí pak zahrávali další roh. Po Bonifaziho střele z malého vápna zastoupil brankáře skvělý Tonda Barák!
37'
Gerard Deulofeu (Udinese) znovu překvapil Marca Silvestriho střelou z úhlu. Po zákroku gólmana uvidíme roh.
35'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Mattia Zaccagni (Verona) a také on si zblízka prohlédl žlutě zbarvený kartonek. Na ty je to už 2:3.
34'
Zanedlouho poté domácí zahrávali roh, po kterém Tolgay Arslan pálil z voleje nad břevno.
33'
Udinese přebírá otěže zápasu. Gerard Deulofeu vypálil z ostrého úhlu a nejistý Marco Silvestri míč jen vyrazil před sebe. Naštěstí pro něj ne k útočníkům.
31'
Už čtvrtá žlutá karta. Za udeření protihráče loktem ji dostal Tolgay Arslan (Udinese)
30'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
28'
Gerard Deulofeu (Udinese) se uvolnil po Pereyrově nahrávce a před šestnáctkou vystřelil. Střelu doprostřed brány Marco Silvestri spolehlivě chytá.
27'
Samir (Udinese) ve výskoku dopadl bolestivě na zem a musel vyhledat lékařské ošetření.
25'
Hraje se velmi neukázněně. Fernando Llorente (Udinese) najel jako buldozer do Mattii Zaccagniho a nemohl očekávat nic jiného, než žlutý trest.
25'
A byl to nebezpečný přímý kop! Do vzduchu se dostal Samir (Udinese) a trkl balon pod břevno. Marco Silvestri musel předvést opravdu rychlý reflex!
24'
Gerard Deulofeu natlačil své tělo před Paweła Dawidowicze a ten ho stáhl k zemi. Udinese rozehraje standardku kousek od levého rohu šestnáctky.
22'
Antonín Barák (Verona) ještě jednou. Tentokrát poslal z koncové čáry přihrávku pod sebe, ale tu nikdo z hráčů ve žlutých dresech nedoběhl.
21'
Středem hřiště se rozutíkal Tonda Barák (Verona), ale kolem svého strážce neprošel.
20'
Zatím je to z obou stran poněkud ospalé. Ani po dvaceti minutách jsme se nedočkali šance. Teď to budou moci změnit fotbalisté Verony.
18'
Adrien Tameze (Verona) dohrál u koncové čáry Samira, za což si vysloužil žlutou kartu.
17'
A vlastně ani nemusel, protože sudí stejně odmával ofsajd. Nepřímý volný kop pro Hellas.
16'
Domácí kopali vylepšený roh. K odvrácenému centru se dostal Gerard Deulofeu, ale vracející se záložník Adrien Tameze mu do rány nastavil kopačku.
15'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
14'
Potom faulovalo i Udinese. Centr, který přilétl do šestnáctky, však domácí tým hravě odvrátil.
13'
U postranní čáry došlo k nedovolenému zákroku, kterým se provinil Federico Dimarco (Verona).
11'
Verona nezůstala pozadu a zahrávala roh. Federico Dimarco hledal Antonína Baráka, ale český reprezentant vysoký míč nedoskočil.
10'
Domácí vnikli do šestnáctky. Zády k bráně otočený Gerard Deulofeu nabil Marvinu Zeegelaarovi, který zpoza vápna nedokázal houf hráčů prostřelit.
8'
Po něm vznikla hlavičkovaná, kterou stažením míče ze vzduchu ukončil Juan Musso (Udinese).
7'
Na druhé straně Samir (Udinese) na poslední chvíli skluzem odvrátil nízký centr na rohový kop.
6'
Domácí z toho vytěžili brejk. Před pravou stranu šestnáctky dostal balon Gerard Deulofeu, hodil si ho na levačku a vypálil daleko vedle zadní tyče.
5'
Fernando Llorente (Udinese) uprostřed hřiště zpracoval míč tělem před Pawełem Dawidowiczem.
4'
Domácí se dostali k centru, po kterém Gerard Deulofeu nepřehlavičkoval bránícího Koraye Güntera.
3'
Po výkopu gólmana Udinese hrajeme uprostřed hřiště. Sledujeme tradiční oťukávanou.
2'
Za dlouhým nákopem spěchal Nikola Kalinić (Verona), ale Bram Nuytinck ho skvěle zakřižoval.
1'
Výkop měla ve žlutém hrající Verona. Hráči domácího Udinese oblékli černo-bílou sadu dresů.
1'
Hráči už nastoupili na hřiště.
V základní sestavě Verony nechybí Antonín Barák (17 zápasů, 4 góly), který svou trefou v předminulém kole přispěl k překvapivé výhře Hellasu nad Neapolí (3:1). Prosadí se reprezentační záložník i dnes?

Udinese Calcio: Musso – Samir, Bonifazi, Nuytinck – Stryger Larsen, Walace, Arslan, Pereyra, Zeegelaar – Deulofeu, F. Llorente.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Braaf, Ouwejan, Becao, Mićin, Okaka, Molina, Nestorovski, Makengo.

Hellas Verona FC: Silvestri – Dawidowicz, Günter, Dimarco – Faraoni, Barák, Tameze, Zaccagni, Lazović – N. Kalinić, Lasagna.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Lovato, Bessa, Magnani, Vieira, Ilić, Ankrah, Colley, Çetin, Udogie, Sturaro.

Rozhodčí: Santoro – Giallatini, Valeriani.
Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 21. kola Serie A mezi Udinese Calcio a Hellasem Verona.
Zářijový duel zvládla lépe tehdy domácí Verona, která zvítězila těsně 1:0. Obě utkání hraná v minulé sezoně naopak skončila bezbrankovou remízou.
Hráči Udinese se představili na hřišti nováčka ze Spezie, kde zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem. Jedinou branku zápasu dal v 52.minutě z penalty Rodrigo De Paul. Právě on byl čtvrt hodiny před koncem po druhé žluté kartě vyloučen, takže dnes bude kouči Luca Gottimu chybět.
Hellas čeká druhý venkovní zápas v řadě. Ten, který odehrál minulý týden na půdě AS Řím, mu vůbec nevyšel. Veronský klub zažil v hlavním městě zkrat, když mezi 20. a 29. minutou dostal hned tři góly. Trefa gambijského reprezentanta Ebrimy Colleyho z 62. minuty už jen zmírnila očekávanou prohru 1:3.
Antonín Barák přicestuje s Veronou do Udine, aby tam sehrál duel 21. kola Serie A. V něm uvidíme souboj patnáctého celku s devátým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62