Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Inter Milán - 23. prosince 2020   18:30

Verona
63' Ilić
1:2
(0:0)
Inter Milán
52' Lautaro Martínez  (Hakimí) • 69' Škriniar  (Brozović)
Verona
Silvestri – Dawidowicz (31. Lovato, 59. Günter), Magnani, Ceccherini – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Dimarco – Salcedo (46. Ilić), Zaccagni (53. Lazović) – Colley (53. Rüegg).
Giacomelli – Liberti, Galetto
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimí, Barella, Brozović, Young – Lautaro Martínez (87. Gagliardini), Perišić (70. Arturo Vidal) – R. Lukaku.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:19.
Inter Milán potvrdil roli favorita a na půdě Hellasu Verony zvítězil 2:1. První poločas nebyl z pohledu svěřenců kouče Conteho vůbec ideální. Domácí soupeře přehrávali a málem i získali na svou stranu vedení, avšak Faraoniho vychytal Handanović. První gól padl až ve druhé půli. V 52. minutě Hakimí odcentroval a Lautaro Martínez vsítil s pomocí pravé tyče důležitou branku. Jurićova družina dokázala srovnat stav v 63. minutě po obrovské hrubce Handanoviće, kterou potrestal střídající Ivan Ilić. Nad gólmanovou chybou se hráči Inter nakonec budou moci zasmát, protože i navzdory lacinému inkasovanému gólu vybojovali všechny tři body, konečnou podobu dal výsledku Milan Škriniar, jenž skóroval hlavou po centru Brozoviće. Inter v lize zvítězil posedmé v řadě a minimálně do večerních hodin vystřídal na čele tabulky konkurenční AC Milán.
90+4'
90+3'
Inter zvítězí! Finální akci Hellasu pohlídal bez větších potíží, naopak sám ještě jednou skóroval po brejku Hakimího, výborné přihrávce a gólu Lukaka do prázdné brány. Arbitr Giacomelli se zachoval velmi necitiivě, když odpískal konec zápasu ještě před dosažením branky.
90+2'
Lukaku v závěrečných okamžicích střetnutí úřaduje. Nyní si chtěl narazit s Martínezem, zpětný pas ovšem směřoval mimo hrací plochu.
90+1'
Achraf Hakimí bez větších problémů utekl po pravé lajně svému osobnímu strážci, načež před brankou hledal Lukaka. Útočník očekával přihrávku více do nohy, ve skluzu nedokázal poslat míč do prázdné brány!
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Znovu v akci belgický útočník. Tentokráte zkoušel před bránou najít Artura Vidala, avšak nízký centr s velkým klidem sebral do své moci Silvestri.
88'
Romelu Lukaku perfektně pošetřil cenné vteřinky. Proti přesile využil svého mohutného těla. Giangiacomo Magnani sice nakonec dokázal zakročit, ale hosté budou pokračovat autovým vhazováním.
87'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Roberto Gagliardini.
86'
Miguel Veloso překvapivě přenechal exekuci Ivanu Ilićovi. Ten ukázal, že techniku má výbornou, ale druhý zásah v utkání nepřidal. Míč začal podat pozdě, jen lízl horní síť.
85'
Vyrovnat bude mít Verona možnost z velmi zajímavě vypadající standardní situace. Milan Škriniar při výskoku skočil Dimarcovi na záda.
84'
Hellas zvolil kombinaci na krátko. Svěřenci kouče Juriće hrají trpělivě, avšak čas hraje proti nim. Konec základní hrací doby se blíží.
83'
Inter definitivní razítko na vítězství nepřidal, naopak žlutou kartu obdržel Alessandro Bastoni. při návratu do obrany zezadu brnkl o pravou nohu s míčem utíkajícího Lazoviće.
82'
Mladák Bastoni nejen skvěle vystihl rozehrávku, ale i založil rychlý protiútok. V blízkosti šestnáctky soupeře přidal Vidalovi, který ještě nahrál lépe postavenému Lukakovi. Sražená rána skončila v boční síti.
81'
Levý bek Koray Günter měl velké štěstí, že při dlouhém nákopu zasáhl Lautara Martíneze do ruky. V případě zasáhnutí jiné části by Argentinec postupoval sám na bránu.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Druhý celek italské Seria drží těsný náskok nad Hellase, jemuž viditelně docházejí fyzické síly.
79'
Dalším, žlutou kartou potrestaným hráčem domácího výběru je Giangiacomo Magnani. Stoper skočil Lukakovi na naznačení pohybu, stejného hráče vzápětí nemilosrdně podrazil.
78'
Útočník Lukaku dokázal přehlavičkovat Faraoniho, přitom ale ztratil pojem o balónu. Dezorientovaného forwarda následně s velkým přehledem přeskočil Veloso.
77'
Hráči v modrém sice kombinují, ale ne v prostoru, odkud by mohli ohrozit bránu. Je velmi těžké projít skrze dobře pracující obranu Interu.
76'
Marco Silvestri zachytil balón od Brozoviče a rychle rozehrál po pravé straně na Dimarca. Hellas usiluje o vyrovnání.
75'
Druhý gól chtěl do statistik přidat Lautaro Martínez. Argentinský forward si dokázal vytvořit prostor, ale se zakončením váhal příliš dlouho, Tameze projektil dokázal zblokovat.
74'
AshleyYoung chtěl narážečku s Lukakem, jenže Belgičan si míč podržel pro sebe. Tím celou akci zhatil, sám proti třem neměl šanci na úspěch.
73'
Obranné povinnosti splnil Alessandro Bastoni. Ze stopera vyběhl až na střed zálohy, kde výborně předběhl Faraoniho a před Ilićem zvládl odkopnout míč do autu.
72'
Darko Lazović pod tlakem volil přihrávku Silvestrimu. Ten nemusel pokračovat ve hře, protože středopolaře po přihrávce nedovoleně atakoval Hakimí.
70'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Arturo Vidal.
69'
Inter Milán právě vstřelil branku!
MILAN ŠKRINIAR vrací favoritovi jednogólový náskok! Slovenský stoper si skvěle naskočil na centr Brozoviće a balón umístil nechytatelně k pravé tyči. Silvestri smutně sledoval, jak míč končí za jeho zády.
68'
Lukaku začíná být pořádně vzteklý. V netradiční úloze centrujícího hráče trefil do stehna Lazoviće, útok bude pokračovat rohovým kopem.
67'
Na polovině hřiště si v hlavičkovém střetu pomohl Marco Davide Faraoni loktem proti Brozovićovi. Soupeři se okamžitě omluvil a vyvázl bez žlutého kartónku.
66'
Hra rukou v podání Hakimího zastavuje další útočnou snahu Interu. Ivan Perišić se na spoluhráče pořádně zlobí, postupoval totiž do velmi dobré šance.
64'
Hosté chtěli rychle vedení zpět. Útočnou snahu zastavil Federico Dimarco, jenž v pádu stáhl s sebou Martíneze. Jasná žlutá.
63'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Doslova jako slepý k houslím přišel ke gólu IVAN ILIĆ. Centr z pravé strany mířil do rukavic Handanoviće, jenž vyrobil obrovskou hrubku a balón mu z rukavic vypadl k nohám Škriniara. Šokovaný slovenský stoper nedokázal rychle zareagovat, na rozdíl od Iliče, který píchl do balónu a poslal ho do sítě.
63'
Marcelo Brozović hledal a našel Stefana de Vrije. Holanďan musel hlavičkovat v poměrně velkém záklonu, balón poslal nad.
62'
Ale jsou to hosté, kteří v drží domácí mužstvo pod tlakem. Ashley Young centroval slabí levačkou, po zákroku Dimarca budou Milánští kopat roh.
61'
Hodina zápasu je pryč, do konce zbývá závěrečných třicet minut. Inter dokázal vstřelit důležitý první gól a přiblížil se zisku důležitých tří bodů. Verona však ještě určitě neřekla poslední slovo.
60'
Odkop Škriniara nebyl vůbec povedený, Verona tak mohla pokračovat v útočení. Z dvaceti metrů pálil Ilić těsně vedle pravé tyčky.
59'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Matteo Lovato, přichází Koray Günter.
58'
To snad není možné. Matteo Lovato v prvním poločase střídal zraněného Pawla Dawidowicze a teď bude muset sám střídat. Zřejmě jde o následek střetu s Martínezem z úvodního dějství.
57'
Lazović dal balónu přílišnou výšku. Matteo Lovato vyskočil co nejvýše dokázal, přesto neměl šanci kulatý nesmysl zasáhnout.
56'
Domácí chtějí rychle odpovědět. Šanci mají v podobě rohového kopu, k jehož rozehrávce spěchá Darko Lazović.
55'
Slovinský trenér Hellasu Jurić okamžitě reagoval, na trávník poslal dvě nové tváře na podporu útoku. Uvidíme, zda dokáží zvrátit porážku.
53'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ebrima Colley, přichází Kevin Rüegg.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Darko Lazović.
52'
První pořádná šance Nerazzurri končí gólem! Do polovysokého centru Hakimího z pravé strany se opřel pravačkou LAUTARO MARTÍNEZ, střela k levé tyči skončila v síti s velkou pomocí brankové konstrukce.
51'
Za dlouhým nákopem Brozoviće sprintoval Achraf Hakimí. Lovato na soka ztrácel, ale balón ještě dokázal špičkou kopačky posunout k brankáři.
50'
Conteho družina zkouší kombinovat. To sice vychází, avšak víceméně pouze kolem středového kruhu. V blízkosti šestnáctky soupeře nastávají problémy.
49'
Ivan Perišić ofenzivním faulem zbrzdil útočné choutky Interu. Stále platí, že favorit marně hledá ideální tempo, není lepším týmem.
48'
Hráči Verony zahájili druhou polovinu utkání velmi aktivně. Kousek za šestnáctkou střílel Mattia Zaccagni technicky těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
47'
Zatímco hostující trenér Conte v poločase neudělal žádnou změnu v sestavě, tak domácí kouč Jurić musel stáhnout zraněného Salceda, který inkasoval tvrdý úder do hlavy. Novým mužem na trávníku je Ivan Ilić.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Eddie Salcedo, přichází Ivan Ilić.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:37.
První poločas zápasu mezi Hellasem Veronou a Interem Milán moc fotbalové krásy nepobral. Šancí bylo k vidění minimum, oba celky spoléhaly především na pevné obrany. Jako první si větší příležitost vypracovali domácí, křižnou střelu Faraoniho z dobré pozice ovšem Handanović dokázal zastavit. Na druhé straně zahrozil Martínez, i v tomto případě však úřadoval gólman.
45+4'
45+3'
Ještě jedna žlutá karta v závěru úvodního dějství. Nicoló Barella zůstává ležet na trávníku po nekompromisním šlapáku, kterým se provinil Mattia Zaccagni.
45+2'
Agilní Eddie Salcedo dostal pod tlak Hakimího. Maročan řešil situaci malou domů Handanovićovi, který měl také co dělat, aby odkopl před Colleym.
45+1'
V nastavení první půle si vykoledoval kartu žluté barvy Marcelo Brozović. Chorvat zatažením za dres zastavil v pohybu Dimarca a moc dobře věděl, co bude následovat.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Marcelo Brozović posílá do pokutového území jeden centr za druhým. Na polovysoký centr naskakoval Achraf Hakimí, ovšem ještě před ním kulatý nesmysl přizvedl mimo jeho dosah Lovato.
43'
Poradili si na výbornou. Salcedovi hlavu vyčistili a obvázali a zdá se, že krvácení nepokračuje. Útočník tak bude moci pokračovat v zápase.
42'
Eddie Salcedo při hlavičkovém souboji s de Vrijem dostal tvrdou ránu do hlavy, z níž se dokonce spustila krev. Doktoři mají plné ruce práce.
41'
Mezi hráči Interu došlo k velké nedomluvě. Stefan de Vrij hledal za obranu Lukaka, jenž s touto možností vůbec nepočítal, zůstal stát na místě.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Lautaro Martínez se začíná dohrávat do hry víc a víc. Teď se zbavil v blízkosti praporku Salceda, jenže mizerným centrem znovu zapojil do hry Silvestriho.
38'
Rohový kop hráči v modrých dresech přestáli bez úhony. Vysoko letící balón sebral ze vzduchu dobře vyběhnuvší gólman.
37'
Domácí udělali velkou chybu v rozehrávce a Inter rozjel bleskový brejk na opačnou stranu. Lukaku přetlačil Ceccheriniho a pod sebe nahrál Martínezovi, jehož zakončení špičkou vytěsnil Silvestri nad břevno.
36'
Ebrima Colley vyzval k souboji jeden na jednoho mladíka Bastoniho. Po několika přešlapovačkách zkusil kličku po levé noze, stoper míč úspěšně vypíchl.
35'
Ofenzivně laděný Lukaku chtěl vybojovat přímý kop v blízkosti pokutového území Hellasu. Teatrální pád ovšem rozhodčí prokoukl a nechal ve hře pokračovat.
34'
Matteo Lovato je na hřišti sotva tři minuty a už poskakuje v bolestech na pravé noze. I on narazil na Martíneze, od nějž inkasoval šlapák na pravou dolní končetinu.
33'
Středopolař Marcelo Brozović podpořil pravou stranu. Z této pozice sám centroval, slabá hlavička Martíneze proletěla vedle brány.
32'
Po půl hodině platí ve Veroně stále bezbrankové skóre. Více ze hry má překvapivě domácí celek, Inter se herně hledá.
31'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Matteo Lovato.
30'
Paweł Dawidowicz si při nedovoleném zákroku sám ublížil a vypadá to, že nebude schopen pokračovat ve hře. Za postranní čárou už se převléká do dresu Lovato.
29'
První žlutou kartu utkání obdržel stoper Hellasu Paweł Dawidowicz. Unikajícího Lautara Martíneze držel za dres příliš dlouho.
28'
Dlouhý výkop Silvestriho nadělal Barellovi nemalé problémy. Ve velkém záklonu Ital ještě dokázal zachránit situaci, únik Colleyho se nekonal.
27'
Verona bylo blízko vedoucímu gólu! Mattia Zaccagni skvělou přihrávkou uvolnil Marca Davideho Faraoniho, který z úhlu mířil sám na Handanoviće, křižný projektil dokázal slovinský strážce svatyně vyrazit mimo tři tyče s nemalými potížemi!
26'
Milan Škriniar byl tím, na koho mířil centr Marcela Brozoviće. Slovenský stoper vyskočil vysoko, jenže balón namířil jen do jednoho z obránců.
25'
Na podruhé si Lukaku počínal o poznání lépe. Tělem poslal na trávník Dimarca, který v pádu dokázal odvrátit míč do zámezí za cenu rohového kopu.
24'
Romelu Lukaku se zlobí na rozhodčího, který mu odpískal útočný faul. Je ale pravdou, že forward při snaze vytvořit si prostor zatáhl Velosa za dres.
23'
Centr na přední tyč prodloužil za sebe Marco Davide Faraoni. Paweł Dawidowicz ránou z voleje trefil de Vrije, druhý pokus namířil mimo bránu.
22'
Svěřenci kouče Juriće i nadále vyvíjejí tlak na druhý celek Serie A. Ebrima Colley dokázal i proti přesile nastřelit do nastavené nohy Hakimího, následuje roh.
21'
Inter jako by nevěděl, co na aktivní domácí mužstvo vymyslet. Marcelo Brozović vzdal snahu o rychlý protiútok, místo toho zase zapojil Handanoviće.
20'
Hlavičkový souboj proti Faraonimu zvládl Lautaro Martínez. Měl však smůlu, protože balón poslal pouze k nohám protihráče.
19'
Trpělivou hru Hellasu přerušil až Stefan de Vrij. Holandský stoper se vytáhl k Eddiemu Salcedovi, ten přepadl přes protivníkovu nastavenou nohu.
18'
Hráči v modrých dresech drží s favoritem krok. V posledních minutách jsou dokonce lepším týmem, probíhá jejich kombinace na útočné polovině.
17'
Pěkně reagoval na pohyb soupeře Eddie Salcedo. Brozoviće přelstil kličkou do protipohybu, následně nedokázal uvolnit Colleyho.
16'
Hlavní ofenzivní hrozbu v podobě Lukaku brání hráči Verony velmi dobře. Druhého nejlepšího střelce soutěže nyní pokryl a přehlavičkoval Federico Dimarco.
15'
Akce Hellasu ještě pokračovala. U pravé lajny dostal moře volného prostoru Eddie Salcedo, přesto kulatý nesmysl poslal přímo do rukavic brankáře.
14'
Slabá obranná hlavička Škriniara doputovala na kopačky stopera Pawla Dawidowicze. Tvrdá střela z první zasáhla pozičně dobře postaveného Bastoniho.
13'
Mattia Zaccagni si v blízkosti protivníkovi šestnáctky výborně postavil tělo před balón. Achraf Hakimí nedokázal včas zastavit pohyb a soka tvrdě srazil k zemi.
12'
Ivan Perišić žádného ze spoluhráčů v šestnáctce nenašel, avšak odražený balón pěkně trefil z voleje Marcelo Brozović. Míč proletěl těsně vedle levé tyče.
11'
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět Lautaro Martínez. Stáhl se na pozici pravého křídla, odkud vyslal centr. Míč zblokoval do zámezí Veloso, bude se kopat roh.
10'
Achraf Hakimí zkoušel najít dlouhým nákopem za obranou Lukaka. Útočník šel do sprintu příliš pozdě, k balónu jako první doběhl Marco Silvestri.
9'
Fotbalisté Interu zatím nikam nespěchají. Kombinují s velkým klidem kolem středového kruhu, často zapojují do hry i brankáře.
8'
Těžkou přihrávku dostal na paty Eddie Salcedo. Naslepo hledal u lajny Faraoniho, jenž se zapomněl v defenzivě. Balón tak doputoval pouze k trenérovi hostů Contemu.
7'
Samir Handanovič obdržel malou domů od pod tlakem hrajícího Ashleyho Younga. Druhým dotekem poslal kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
6'
Marco Silvestri dlouho otálel s rozehrávkou, což chtěl potrestat presující Romelu Lukaku. Chybělo málo, aby belgický forward vystihl pas gólmana do lajny.
5'
Prohřešek rovněž na druhé straně. S útočnou agresivitou to přehnal Ebrima Colley, Hakimímu bolestivě přišlápl pravý kotník.
4'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Eddie Salcedo. Přetaženým centrem hledal hlavu Faraoniho, jehož úspěšně přehlavičkoval de Vrij.
3'
Balón si dobře pokryl Mattia Zaccagni. Jeho osobní strážce Milan Škriniar zkusil soupeři balón vypíchnout, ale pouze ho fauloval.
2'
Domácí vstoupili do utkání v modrých dresech. Hostující Inter, velký favorit dnešního střetnutí, oblékl dresy barvy bílé.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Dawidowicz, Magnani, Ceccherini – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Dimarco – Salcedo, Zaccagni – Colley.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Bertini, Çetin, Danzi, Günter, Ilić, Lazović, Lovato, Rüegg, Udogie, Ankrah.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimí, Barella, Brozović, Young – Lautaro Martínez, Perišić – R. Lukaku.
Náhradníci: D. Padelli, I. Radu – D'Ambrosio, Darmian, Gagliardini, Kolarov, Ranocchia, Sensi, Arturo Vidal.

Rozhodčí: Giacomelli – Liberti, Galetto.
Inter Milán

Inter Milán prahne po ligovém titulu. Poté, co vybouchl v Lize mistrů, kde ve společnosti Realu Madrid, Borussie Mönchengladbach a Šachtaru Doněck obsadil poslední čtvrtou pozici a s evropskými poháry se tak rozloučil už na podzim, má alespoň více času věnovat se domácí soutěži. V ní předvádí o poznání lepší výkony, neboť je druhý o jediný bod za lídrem a městským rivalem AC Milán. Forma Conteho družiny je výborná, na přemožitele čekají už devět ligových zápasů, přičemž z posledních přičemž z posledních šesti odešla jako vítěz. K zisku bodů výrazně pomohl i Romelu Lukaku, který je s 11 góly druhým nejlepším střelcem ligy hned za Ronaldem.
Hellas Verona FC

Fotbalisté Verony mohou být s dosavadním průběhem sezóny spokojení. Opět potvrzují, že patří do toho lepšího, co italská Seria A nabízí, po třinácti kolech okupují 9. místo ze ziskem 20 bodů. Svěřenci chorvatského kouče Juriće v posledních pěti utkáních prohráli pouze jednou, na domácí půdě podlehli 1:2 Sampdorie, ke dvěma vítězstvím přidali ještě dvě remízy. Mezi nejlepší střelce týmu patří i český reprezentant Antonín Barák, společně se Zaccagnim mají na kontě tři ligové zásahy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sváteční podvečer! Vítám vás při sledování 14. kola italské Serie A, u zápasu mezi Hellasem Verona a Interem Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62