Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Lazio - 11. dubna 2021   15:00

0:1
(0:0)
Lazio
90+2' S. Milinković-Savić  (S. Radu)
Verona
Silvestri – Dawidowicz, Magnani, Dimarco (76. Ceccherini) – Faraoni, Sturaro, Veloso (C) (69. Ilić), Lazović – Zaccagni (76. Bessa), Barák (85. Salcedo) – Lasagna (85. N. Kalinić).
Chiffi – Bresmes, Perrotti
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona)
Lazio
Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Akpa-Akpro (83. Parolo), S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (83. Escalante), Alberto (75. Pereira), Fáris (75. Lulić) – F. Caicedo (68. Muriqi), Immobile (C).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Lazio Řím v dramatickém souboji 30. kola italské Serie A zvítězilo na půdě Hellasu Verona nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 gólem v nastaveném čase.

Mírný favorit střetnutí si první velkou příležitost vybojoval ve 24. minutě, kdy Ciro Immobile tvrdou střelou orazítkoval pravou tyčku. V úvodu druhé půle se už Římané dočkali vedoucího gólu, pěknou individuální akci přetavil v gól Felipe Caicedo, ale jeho zásah byl kvůli loktu v obličeji následně odvolán. Střetnutí směřovalo k bezbrankové remíze, kterou ale odmítl ve druhé nastavené minutě základní hrací doby Sergej Milinković-Savić, jenž umístil hlavičku k pravé tyči mimo dosah Silvestriho a rozhodl tak o třech bodech pro hostující celek.

Svěřenci kouče Inzaghiho si pojistili šestou příčku, městskému rivalovi AS odskočili na rozdíl čtyř bodů a Atalantě se přiblížili na tři body. Hellas zůstává osmý o bod před Sassuolem.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 1:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:13.
90+5'
90+4'
Domácí zabojovali o vyrovnání, ale Eddie Salcedo v souboji jeden na jednoho nepřešel přes Pereiru. Domácí hráč končil na zemi, ale brazilský záložník hrál čistě.
90+2'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hosté jsou za svou aktivitu v závěru odměněni nejspíše vítězným gólem! Radu vyslal nadýchaný centr do pokutového území, na který si naskočil SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ. Srbský reprezentant umístil míč k pravé tyči, Silvestri natahoval levou ruku marně.
90+1'
Reina zariskoval, když vyběhl mimo šestnáctky vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Poradil si na jedničku, před dotírajícím Kalinićem přihrál středem Lulićovi.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Výbornou práci odvedl Pepe Reina. Zkušený španělský gólman si vyběhl pro centr, který, i navzdory drobným komplikacím, zachytil do rukavic.
88'
Volného prostoru po lajně využil Andreas Pereira, jenž doběhl až k rohovému praporku, načež napálil Parola a získal pro Hellas rohový kop.
87'
Hosté se snaží strhnout vítězství na svou stranu, zatímco domácí spíše usilují o udržení bezbrankové remízy. Zatáhli se hlouběji do defenzivy.
86'
Ofenzivní snahy Lazia zastavil útočný faul Immobileho. Italský forvard si v souboji s Faraonim pomohl rukama, jimž soka poslal na trávník.
85'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Eddie Salcedo.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Nikola Kalinić.
84'
Vyskočivší Vedat Muriqi posunul balón za sebe na Immobileho. Jeho snahy byly zbytečné, v době nahrávky totiž stál za posledním obráncem.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Marco Parolo.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
82'
Sergej Milinković-Savić viděl po lajně běžícího Leivu, ale nahrávku mu poslal příliš dopředu. Brazilec kulatý nesmysl zpracoval až mimo hrací plochu.
81'
Přetažený centr Andrease Pereiry si našel Ciro Immobile. V záklonu zkusil hlavičkovat na přední tyč, ale cílový prostor o zhruba metr minul.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Výsledková tabule nadále ukazuje nulu na obou stranách, bezbranková remíza začíná býti čím dál více reálnější.
79'
Dalekonosný projektil vypálil z pětadvaceti metrů Ivan Ilić. Polovysoká rána skrze početnou skupinku fotbalistů neprošla, Reina mohl zůstat klidným.
78'
Akce Římanů pokračovala. Odražený balón získal Lucas Leiva, jenž na střed nabil Senadu Lulićovi, tvrdá střela z prvního doteku vyletěla nad břevno.
77'
Standardku v podobě rohu kopali i hosté. Ale Pereirovi se centr na přední tyč vůbec nepovedl, hlavičkou poslal míč mimo šestnáctky stoper Paweł Dawidowicz. Na balónu pokračuje Lazio.
76'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Daniel Bessa.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Federico Ceccherini.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Andreas Pereira.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Muhammad Fáris, přichází Senad Lulić.
74'
Rozhodčí přerušil hru ještě před tím, než míč dopadl do pokutového území Lazia. Vyběhnuvšího gólmana Reinu totiž nedovoleně atakoval Federico Dimarco.
73'
Velkou rychlost nabral levou stranu Mattia Zaccagni. při snaze o centr nastřelil levou nohu Acerbiho, čímž pro Hellas vybojoval rohový kop.
72'
Také druhá žlutá karta míří do hostujících řad. Zblízka si ji prohlédl Španěl Luis Alberto, jenž u lajny přišlápl pravý kotník Lasagnovi.
71'
Pepe Reina obdržel malou domů od Radua. Měl dostatek volného času i prostoru, proto s rozehrávkou nespěchal. Nakonec po pravé straně nahrál Akpu-Akprovi.
70'
Dobrou práci odvedl Ciro Immobile. V obležení dvou protihráčů si vytvořil prostor ke střele, avšak technický obstřel mu nevyšel podle představ, balón poslal do rukavic gólmana.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Ivan Ilić.
68'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Vedat Muriqi.
67'
Felipe Caicedo si narazil s Milinkovićem-Savićem a pokračoval v pohybu středem. Ztroskotal až na dvojici stoperů ve skluzu mu čistým způsobem vypíchl balón Magnani.
66'
Těžko říct, zda si Muhammad Fáris skutečně myslel, že v záklonu a z velkého úhlu může vstřelit gól. Zřejmě ano, ale balón napálil hodně nepřesně.
65'
Immobile je v dnešním utkání pořádně okopáván. Teď schytal ránu od Dimarca, který pravačkou místo balónu trefil pravačku protihráče.
64'
Chybnou rozehrávku předvedli i domácí fotbalisté. Marco Davide Faraoni nahrával Velosovi po lajně, ale portugalský středopolař si sbíhal na střed.
63'
Muhammad Fáris zabojoval a na zemi udržel míč proti Barákovi. Vzápětí ale nezvládl průnikovou nahrávku, přecenil rychlostní schopnosti Immobileho.
62'
Akce Hellasu pokračovala, ale jen pár vteřin. Darko Lazović si při vytváření prostoru pomohl nedovolenými prostředky, Alberta rukama stáhl k zemi.
61'
Z centru Mattii Zaccagniho se nakonec stala nebezpečná střela. Balón totiž zamířil do brány a Reina měl co dělat, aby míč vyškrábl mimo tři tyče.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Skóre je i nadále bezbrankové, gól Caiceda z úvodu druhého dějství kvůli faulu neplatil.
59'
Standardku v podobě rohového kopu domácí nepřetavili ve vedoucí gól. Proti centru Faraoniho vyběhl Pepe Reina, který ve vzduchu nezaváhal.
58'
Antonín Barák hrál s hlavou nahoře a po pravé straně uvolnil Sturara. Ital z jedničky vrátil míč českému spoluhráči, následný centr přzvedl mimo dosah Lasagny obránce Radu.
57'
Průniková nahrávka Miguela Velosa středem na Lazoviće mezi dvěma protihráči neprošla. Skvěle zareagoval Sergej Milinković-Savić, ten kulatý nesmysl odpálil do zámezí.
56'
Kevin Lasagna běžel sám na bránu, ale zezadu na něj tvrdě dotíral Francesco Acerbi. Stoper nakonec forvarda předběhl a blokem mu zabránil v zakončení.
55'
Už to vypadalo že po pravé lajně poběží do příležitosti Paweł Dawidowicz. Jenže při zpracování si pomohl rukou, což pomezní zpozoroval a dal hlavnímu signál k přerušení hry.
54'
Mužstvo z hlavního města sice kombinuje s míčem na kopačkách, ale převážně ve středu hřiště. Hellas si dává pozor na útočníky soupeře.
53'
Dlouho si fotbalisté Hellasu balónu neužili. Dlouhý nákop Marca Davideho Faraoniho totiž ze vzduchu sebral Reina, ten rychle vyhodil na Marušiće.
52'
O žlutou kartu si hlasitě říkal rovněž Stefan Radu, jenž na polovině hřiště bolestivě trefil do žeber Zaccagniho. Chiffi tentokráte udělil hráči Lazia jen ústní domluvu.
51'
Hosté pokračují v aktivním pojetí hry. Luis Alberto zleva vyslal přízemní centr, ale Immobile na něj těsně nedosáhl, načež do bezpečí odkopl Veloso.
50'
Hostům se odvolaná branka a trest pro spoluhráče pochopitelně nezamlouval, proto se v početné skupince sběhli kolem arbitra. Ale ke změně výroku už určitě nedojde.
49'
Žlutou kartu dostává Felipe Caicedo (S. S. Lazio).
49'
Je tomu skutečně tak, gól neplatí! Felipe Caicedo na místo inkasovaného gólu zapisuje do statistik žlutou kartu, a to právě z důvodu hry loktem do obličeje Magnaniho.
48'
Hlavní rozhodčí Chiffi ještě jde přezkoumat celou situaci na obrazovku. Z opakovaných záběrů se totiž zdá, že Caicedo při uvolňování se přes Magnaniho trefil soka loktem.
47'
Římané prožívají fantastický vstup do druhého dějství, vedou! Felipe Caicedo se nejprve otočil kolem Magnaniho, načež si poradil i s Lazovićem a ve finále akce prostřelil gólmana střelou k bližší, pravé tyči!
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První poločas utkání mezi Hellasem a Laziem branku nenabídl. Rozhodně ale nelze říci, že bychom sledovali nudné utkání. Obě mužstva se snažila vstřelit důležitou první branku, avšak ani jednomu nebylo přáno. Tu vůbec největší příležitost měl ve 24. minutě Ciro Immobile, jehož křižná rána skončila na pravé tyči. I domácí měli několik zajímavých akcí, za zmínku stojí technický pokus Darka Lazoviće jen těsně vedle Reinovy svatyně.
45+2'
45+1'
Poslední útok úvodního dějství vedl středem hřiště Kevin Lasagna. Skvěle si přehodil Acerbiho, ale pak nezvládl zpracování, čehož využil k zisku míče Reina.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Naštěstí to vypadá, že hráč římského klubu bude schopen pokračovat v utkání. Z důvodu ošetření sice musel opustit hrací plochu, ale po znovuobnovení hry se bleskově vrátil.
43'
Nyní již arbitr Chiffi přerušil hru. Důvodem byl nebezpečný šlapák Lasagny na Jeana-Daniela Akpu-Akpra, po němž zůstává fotbalista Lazia ležet na trávníku.
42'
Početná skupinka fotbalistů v modrých dresech požadovala odpískání volného přímého kopu v blízkosti šestnáctky soupeře. Ale Acerbi odstavil Zaccagniho tělem.
41'
Marco Silvestri hledal dlouhým nákopem na útočnou polovinu Kevina Lasagnu. Útočník přehlavičkoval Leivu a po lajně rozběhl Lazoviće. Pokračuje útok Verony.
40'
K vidění byl další střelecké pokus mužstva z hlavního města. Jmenovitě se o něj postaral kapitán Ciro Immobile, i on mířil příliš vysoko.
39'
Více volného prostoru využil k dalekonosnému projektilu Felipe Caicedo. Balón nabral velkou výšku a začal klesat pozdě, prosvištěl nad břevnem.
38'
Znovu útočili modří, opět chyběla ideálně vyřešená finální fáze. Antonín Barák centroval mimo dosah Lasagny, balón sebral Reina.
37'
I následný útok Hellasu vypadal zajímavě, jenže finální pas Lasagny na Baráka byl až příliš prudký. Čech zpracoval míč za sebe, v záklonu pak napálil jen jednoho ze soupeřů.
36'
Hostující defenziva zapomněl na Darka Lazoviće, který málem trestal měrou nejvyšší. Z úhlu volil technickou střelu na zadní tyč, míč proletěl těsně kolem tyče.
35'
Hrozící nebezpečí zažehnal Pepe Reina. Španělský zkušený strážce svatyně vystartoval ze základní čáry a centr Faraoniho schoval do náruče.
34'
Po pravé lajně vyslal Mattia Zaccagni Pawla Dawidowicze. V plném sprintu zvládl nastřelit Adama Marušiće a vybojovat roh pro domácí mužstvo.
33'
Luis Alberto nekopl centr dobře. Míči dal přílišnou výšku, ten se snesl až do rukavic brankáře. Immobile s ním ani nepodstoupil souboj.
32'
Na levé straně si skvěle pokryl balón Lucas Leiva. Počkal na Velosa, jenž soka podrazil a způsobil standardku v neprospěch svého týmu.
31'
Až k vlastní bráně zahnal Kevin Lasagna beka Marušiće. Reprezentant Černé Hory si následně pomohl nahrávkou gólmanovi.
30'
Felipe Caicedo mohl a měl střílet, ale z jedničky zbrkle volil přihrávku do vnitra pokutového území na Immobileho, jenž v obležení dvou stoperů neuspěl.
29'
Příliš pozdě přispěchal do souboje se Zaccagnim středopolař Sergej Milinković-Savić. Soka dohrál dávno po odehrání míče, o faulu nebylo pochyb.
28'
Pepe Reina nemusel jít do akce, obránci za něj veškeré nepříjemnosti vyřešili. Barák centroval do šestnáctky na Lasagnu, který proti trojici soupeřů neuspěl.
27'
Teď zase domácí určují, kudy se míč ubírá. Giangiacomo Magnani milimetrově přesným pasem přenesl hru na Lazoviće, Verona útočí zleva.
26'
Lazio má v posledních minutách více ze hry, zřejmě se již dostalo do tempa. Luis Alberto zamíchal nohama a kličkou do protipohybu obelstil Dimarca, technický pokus vyslal o kousek vedle pravé tyčky.
25'
Antonín Barák chtěl získat roh, jenže Acerbi centr českého reprezentanta zblokoval do hry. Alberto už balón u lajny nestihl, domácí budou vhazovat.
24'
Nyní to trefil Ciro Immobile o poznání lépe! Náramně se položil do skákajícího balónu a křižným projektilem napálil pravou část brankové konstrukce.
23'
Po pěkné narážečce mezi Caicedem a Albertem získal balón Immobile. Útočník zkoušel technický obstřel na zadní tyč, ale střela byla pomalá, gólman si s ní poradil.
22'
Marco Davide Faraoni svým centrem hledal Federica Dimarca. Výše vyskočil Lucas Leiva, Miguel Veloso vzápětí napálil odrážený balón nad bránu.
21'
Dobrou práci odvedl v blízkosti pokutového území Stefano Sturaro. Proti dvojici soupeřů si pokryl balón, Sergej Milinković-Savić ho následně zfauloval. Standardka pro Hellas.
20'
Brankář Marco Silvestri si zadělal na velké problémy. Dlouho otálel s odkopem, aby nakonec trefil presujícího Caiceda. Měl jediné štěstí, že soka trefil do ruky.
19'
Adamu Marušićovi se otevřel prostor po pravé lajně. Přízemním centrem oslovil Immobileho, ránu z první zblokoval Marco Davide Faraoni příhodně pro gólmana.
18'
Hosté sice častěji drží míč na kopačkách, ale jedná se spíše o kombinaci na vlastní polovině. Hellas zatím v defenzivě pracuje na jedničku s hvězdičkou.
17'
Zkušeně si v defenzivě počínal Federico Dimarco. Byl si vědom, že do přetaženého centru Caiceda skáče sám, hlavou přiťukl míč brankáři.
16'
Chybné rozehrávky stopera Acerbiho mohl využít Kevin Lasagna. Místo očekávaného zakončení ještě volil nahrávku pod sebe, před Barákem zasáhl Alberto.
15'
Pokračuje trpělivé vyčkávání. Pepe Reina si zase řekl o nahrávku a dostal ji, načež přenesl hru doleva na osamoceného Leivu.
14'
Mírný favorit zápasu nikam nespěchá. Stefan Radu dokonce zapojil do hry gólmana Reinu, malou domů se osvobodil z pod tlaku, který na něj vyvinul presující Barák.
13'
Alespoň chvilku klidu dopřál defenzivě Lazia Paweł Dawidowicz. U pravé lajny nesmyslně zajel do Leivy, který by jinak měl těžkou práci s dvěma konkurenty.
12'
Stefano Sturaro poslal centr na hranici penalty. V tomto prostoru naskakoval Kevin Lasagna, ale ještě před ním přizvedl míč Sergej Milinković-Savić.
11'
První rohový kop střetnutí budou zahrávat domácí. Mattia Zaccagni si počínal velmi zkušeně, neboť pod tlakem nastřelil dotírajícího Acerbiho.
10'
Lucas Leiva moc dobře věděl, že proti trojici protihráčů nemá moc šancí na úspěch. Zkusil tedy alespoň vybojovat faul na svou osobu, avšak jeho teatrální pád sudí prokoukl.
9'
Hlavní roli sehrál opět Caicedo, tentokráte jej našel na hranici šestnáctky Immobile. Střelu pravou nohou zblokoval Dimarco, Fáris se k dorážce neprobojoval.
8'
Brejk Inzaghiho svěřenců zastavil hvizd hlavního rozhodčího. Felipe Caicedo si při sprintu pomohl nedovolenými prostředky, levou rukou trefil do obličeje Faraoniho.
7'
V souboji tělo na tělo uspěl bránící Francesco Acerbi. Počkal si na Velosa, a když byl v jeho rovině, tak jej čistým způsobem vyřadil ze hry.
6'
Tentokráte zkusili Římané štěstí vzduchem. Z levé strany centroval Adam Marušić, adresátem byl Immobile. Hlavičkoval v záklonu vysoko nad bránu.
5'
Fotbalisté Lazia podnikli rychlý výpad středem. Ciro Immobile našel uličku na Muhammada Fárise, střela po zemi prosvištěla těsně vedle pravé tyčky.
4'
Rozehrávky standardní situace se chopil Mattia Zaccagni. Vysokým centrem hledal Dimarca, ale ještě výše se vyšplhal Lucas Leiva.
3'
Hráči Verony podnikli útočný výpad po levé lajně. Antonín Barák nahrál Lazovićovi, jehož nedovoleným způsobem poslal k zemi Alberto.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Hosté pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy zelené. Výkop patřil Hellasu.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Dawidowicz, Magnani, Dimarco – Faraoni, Sturaro, Veloso (C), Lazović – Zaccagni, Barák – Lasagna.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Bessa, Ceccherini, Colley, Günter, Ilić, N. Kalinić, Rüegg, Salcedo, Tameze, Udogie.

S. S. Lazio: Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Akpa-Akpro, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Fáris – F. Caicedo, Immobile (C).
Náhradníci: Alia, Strakoša – Armini, Escalante, Patric, Hoedt, Lulić, Moro, Muriqi, Parolo, Pereira.

Rozhodčí: Chiffi – Bresmes, Perrotti.
S. S. Lazio

Lazio aktuálně okupuje šestou pozici, která by ve finále znamenala účast v nově vzniklé Evropské konferenční lize. Mužstvo z hlavního města však ještě může klidně pomýšlet nejen na Evropskou ligu, ale i na Ligu mistrů, manko na Atalantu je totiž šestibodové, přičemž má Lazio jedno utkání k dobru. Svěřenci kouče Inzaghiho nestačili v osmifinále Ligy mistrů na Bayern Mnichov, ale touto skutečností se nenechali zlomit. V domácí lize následně dvě střetnutí zvládli vítězně, když Udinese porazili 1:0 a Speziu minulý víkend 2:1. Nejlepším střelcem týmu je se čtrnácti góly Ciro Immobile.
Hellas Verona FC

Fotbalisté Hellasu na tom jsou v letošní sezóně velmi dobře. Nacházejí se v horní polovině tabulky na osmém místě a o záchranu se již strachovat nemusí. Daleko jsou ale i pohárové příčky, manko na římské Lazio čítá jedenáct bodů. Jurićově družině přišla reprezentační přestávka vhod, neboť před ní prohráli tři utkání v řadě, i když nutno podotknout, že z týmy, které jsou tabulkově výše postaveny (AC Milán, Sassuolo, Atalanta). Po jejím skončení zabrali a zvítězili v Cagliari 2:0. Gólovou produktivitu týmu vede se sedmi trefami český záložník Antonín Barák.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne! Vítám vás při sledování 30. kola italské Serie A, u zápasu mezi Hellasem Verona a Laziem Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62