Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Parma - 15. února 2021   20:55

Verona
13' Grassi(vl.)  • 61' Barák (Dimarco)
2:1
(1:1)
Parma
8' Kucka
Verona
Silvestri – Çetin, Günter, Lovato – Lazović (C), Ilić (90+3. Veloso), Tameze, Dimarco (83. Magnani) – Colley (51. Bessa), Lasagna – Barák.
Massimi – Cecconi, Marchi
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Parma
Sepe – Conti (88. Man), Bani, Osorio (69. Gi. Pezzella), Gagliolo – Grassi (57. Sohm), Kurtić, Kucka – Karamoh (69. Mihaila), Cornelius (57. Zirkzee), Gervinho (C).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:15.
Je dobojováno a domácí Verona se může radovat ze tří bodů. Po přestávce jsme sledovali snahu obou celků o strhnutí vedení na svou stranu a povedlo se to Hellasu. Po rohovém kopu se k hlavičce vyšrouboval Antonín Barák a trefil se přesně do míst, kde neměl Sepe šanci zakročit. Náskok už Verona i přes finální nápor Parmy udržela a po výsledku 2:1 vybojovala výhru. Hellas je s 33 body na devátém místě, Parma je se 13 body na 19. místě.
90+6'
90+5'
Zprava centroval Man, našel na chvíli volného Zirkzeeho, jenže ten z dobré pozice hlavičkoval kousek nad břevno!
90+4'
Parma pospíchá se svou snahou o srovnání, vše je nastěhováno před Silvestrim.
90+3'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Miguel Veloso.
90+2'
Následoval centr z přímého kopu a míč z pravé strany proskákal až k brance, kde musel Silvestri bleskově na zem.
90+1'
Protiútok řešil faulem Matteo Lovato a dostal za to žlutou kartu.
90+1'
Ilić měl nápad s vysunutím spoluhráče na levé straně, jeho úmysl ale hosté vystihli a zastavili.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
89'
Vhazování Hellasu na vlastní polovině, to s tím vůbec nikam nepospíchají.
88'
Přihrávka na střed, Gervinho vystřelil po zemi a donutil Silvestriho k zákroku. Ten uspěl a udržel svému týmu vedení.
88'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andrea Conti, přichází Dennis Man.
87'
Gervinho se snažil o uvolnění u brankové čáry, k centru však nedostal dost prostoru.
86'
Verona drží míč na útočné polovině, tohle domácím stačí.
86'
Na straně hostů je už vidět frustrace, že se jim nedaří a za zakopnutí míče dostal žlutou kartu Valentin Mihaila.
84'
Roh úspěch nepřinesl, jenže hosté se u míče moc dlouho neudrželi a do útoku jde zase Verona.
83'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Giangiacomo Magnani.
82'
Do šance se hnali Lasagna s Bessou, druhý jmenovaný ale neměl štěstí a jeho pokus byl sražen vedle branky. Roh pro Hellas.
81'
Nepovedený centr domácích, vysoký míč skončil mimo hrací plochu a Sepe bude pospíchat s rozehrávkou.
80'
Do domácí šestnáctky se probíjel Sohm, jenže u toho fauloval Tamezeho a bylo po rodící se šanci Parmy. Teď je na řadě domácí tým.
79'
Pokračování akce skončilo u Sepeho a ten okamžitě rozehrál.
78'
Zleva potáhl Lasagna, zasekl a posunul hru více na střed. Tam ale zaúřadoval Kucka a domácí tým zastavil.
76'
Akce Parmy pokračovala a zakončení si vzal na starost Kucka. Jeho rána ovšem zamířila do nebes.
75'
Přímý kop hostů, po dlouhé přípravě však přišla nepovedená střela.
72'
Sepe si vyběhl na vysoký míč a kousek před hranicí vápna včas zakročil.
71'
Zápas je teď rozkouskovaný, což bude vyhovovat domácím. Parma se nemůže dostat do tempa.
69'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Valentin Mihaila.
69'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yordan Osorio, přichází Giuseppe Pezzella.
67'
Středem se probíjel Lasagna a už to vypadalo, že se dostane i do zakončení. Na poslední chvíli byl ale čistě odzbrojen.
65'
Dimarcovi to vůbec nesedlo, jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem.
65'
Verona ale může pokračovat o ohrožování Sepeho branky, je tu přímý kop z celkem zajímavé pozice.
63'
Další výpad Hellasu. Domácí se dostali do přečíslení, na levé straně však Bessa vše zabrzdil a přihrávka na obsazeného Iliće vše ukončila.
61'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí tým předvádí obrat ve skóre! Na Dimarcův rohový kop si u první tyče naskočil ANTONÍN BARÁK a přesnou hlavičkou překvapil brankáře Sepeho. Verona vede 2:1.
61'
Zprava se uvolnil Barák a centrem po zemi hledal Bessu. Zen byl zablokován a střela zblízka skončila rohem.
60'
Verona se probudila a v posledních okamžicích tlačí hru před Sepeho.
58'
Těsný střet u postranní čáry, a byť oba hráči hlasitě zakřičeli, nechal sudí pokračovat ve hře.
57'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Simon Sohm.
57'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Joshua Zirkzee.
55'
Na centr z levé strany si naskočil hostující Cornelius, z dobré pozice však hlavičkoval nad!
54'
Střídání se pozvolna chystá i na straně Parmy, tam to ale ještě chvíli bude trvat.
52'
Žlutá karta pro domácí tým, za faul si ji prohlédl Koray Günter.
51'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ebrima Colley, přichází Daniel Bessa.
50'
Na trávníku jsou nosítka a u střídačky se už chystá střídání.
49'
Au, tohle muselo bolet. Domácí Colley podklouzl a při pádu na trávník si pochroumal koleno. Nyní je v péči lékařů a zatím to nevypadá, že bude pokračovat.
48'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu, centr na Lazoviće ale nebyl moc přesný.
47'
Jako první se ve druhé půli dostal ke střele hostující Karamoh, z pravé strany mířil vysoko nad.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:55.
Je za námi první poločas, který měl velice svižný úvod. Už v osmé minutě se k penaltě postavil Juraj Kucka a povedlo se mu dostat hosty do vedení. To ale Parmě moc dlouho nevydrželo, neboť už ve 13. minutě bylo srovnáno. když po střele Dimarca srazil Alberto Grassi míč do vlastní sítě a srovnal na současných 1:1. Poté se už totiž spíše bojovalo, šancí nebylo mnoho a tu největší, Dimarcův přímý kop, vyškrábl Sepe na roh.
45+2'
45+2'
Hned dva centry letěly před Sepeho, ani u jednoho ale nemusel zasahovat. Vše zvládli jeho obránci.
45+1'
Conti u levého rohu šestnáctky fauloval Colleyho a je tu ještě jedna standardní situace.
45+1'
V úvodu nastaveného času se dostal do šance Dimarco, jeho střelu z mírného úhlu ale brankář Sepe zvládl pokrýt.
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
43'
Už se zase hrálo na opačné straně, centr mířil na Baráka, ten ovšem přehnal důraz ve vzdušném souboji a fauloval Gagliola.
42'
Dlouhý pas mířil do pokutového území domácích, po míči se natahoval Karamoh, jenže to bylo na něj až moc prudké a Silvestri mohl zakročit.
41'
Malá domů na Sepeho, ten má dostatek času i místa pro poklidný odkop k půlce.
39'
Další žlutá karta utkání, za Kuckovo zatažení byl potrestán domácí Federico Dimarco.
39'
Roh už domácím nevyšel a do protiútoku se dostávala Parma. Barák vše zastavil čistým zákrokem před šestnáctkou.
38'
Přímák si vzal na starost Federico Dimarco, skvěle překonal zeď, mířil do šibenice, Sepe ale vytáhl vynikající zákrok a míč vyškrábl na roh!
37'
Navíc bude následovat přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti. Sepe si už staví pevnou zeď.
36'
Andreas Cornelius ve vzdušném souboji fauloval Iliće a dostal za to žlutou kartu.
35'
Po postupné akci centroval Dimarco a na malém vápně vznikl krátký šrumec. Parma s trochou štěstí odkopla.
34'
Faul na Lasagnu, Verona bude rozehrávat přímý kop. Na střelu je to však ještě dost daleko.
33'
Hellas využívá pro své akce převážně levou stranu, Dimarco je už docela hlídaný a akce u něj končí.
31'
Verona se vydala do pozvolného útoku levým křídlem, Dimarco ale nenašel odvahu pro centr a hru pouze roztáhl do šířky.
29'
Ne, nevyšlo to, centr na malé vápno skončil bez úspěchu a během okamžiku se hra přesunula k půlce.
28'
Rohový kop pro Veronu, výpad domácích zastavil dobrým zákrokem Andrea Conti.
27'
No a zase je tu pasáž, kdy se toho zase tak moc neděje a obrany převládají nad ofenzívami.
26'
Z levého křídla centroval domácí Dimarco, jenže krátký pas skončil u dobře postavené obrany Parmy.
24'
Karamoh se neúspěšně pokoušel v pokutovém území o kličku, Lovato jej do zakončení nepustil. Už se zase hraje opačným směrem.
22'
Další střelecký pokus vyslal Gervinho, i on byl však zblokován a odražený míč se navíc otřel o jeho ruku.
21'
Z velké dálky to zkusil hostující Gagliolo, jeho dělovka se zastavila o nohy clonícího obránce.
19'
Po útočnějších minutách je tu menší útlum a úpadek tempa, sledujeme hru převážně ve středu hrací plochy.
17'
Kevin Lasagna se protipohybem hezky odpoutal od Mana a rychle vystřelil. Prudká rána šla nad Sepeho branku.
16'
Tento roh sice nepatřil k těm povedeným a byl odvrácen, u místě jsou ale zase hosté a postupně se blíží k šestnáctce.
15'
Začíná se hrát akční a útočný fotbal. Za hosty hrozil Gervinho, když dostal na levé straně dost prostoru pro průnik, jeho střela byla ale sražena na další rohový kop.
13'
Je srovnáno. domácí potáhli akci pravým křídlem, centr byl ve vápně lehce prodloužen, k míči se dostal Dimarco a s pomocí teče ALBERTA GRASSIHO skončil míč za Sepeho zády – 1:1. Gól je veden jako vlastní.
11'
Oba celky se teď pokouší o rychlé přenesení hry vzduchem, obrany pasy zvládají sbírat.
10'
Nedovolený zákrok Kucky na Colleye, hostující hráč si vyslechl od sudího krátké kázání, obešlo se to ale bez karty.
9'
Parma je vedoucím gólem velmi povzbuzena a opět se tlačí do útoku. Nyní to zkouší dlouhým Sepeho nákopem.
8'
Parma právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil JURAJ KUCKA, s ničím se nepáral a i když Silvestri vystihl směr, tak střela byla dostatečně prudká a skončila v síti – 0:1.
7'
Je to tak! Video odhalilo nedovolený zákrok brankáře Marca Silvestriho a je to penalta. Gólman navíc dostal žlutou kartu.
6'
Tak pozor. Sudí se nakonec jde podívat na video a svůj verdikt tak možná přehodnotí!
5'
Yann Karamoh si naběhl do pokutového území, kde se dostal do těsného střetu s gólmanem, sudí ale nechal pokračovat ve hře.
4'
Hellas v prvním svém útoku, vše ale skončilo ofsajdovým postavením Kevina Lasagni.
3'
Kurtić rozehrál i rohový kop s pořadovým číslem tři, po něm se už ale obrana Verony definitivně ubránila a dostala hru k půlce.
2'
Hned v úvodu si hosté vybojovali dva rohové kopy, před druhým centrem ale probíhá ošetřování jednoho z domácích hráčů.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Çetin, Günter, Lovato – Lazović (C), Ilić, Tameze, Dimarco – Colley, Lasagna – Barák.
Náhradníci: Pandur, A. Berardi – Magnani, Terracciano, Vieira, Sturaro, Veloso, Ankrah, Udogie, Amione, Bessa.

Parma Calcio 1913: Sepe – Conti, Bani, Osorio, Gagliolo – Grassi, Kurtić, Kucka – Karamoh, Cornelius, Gervinho (C).
Náhradníci: Colombi – Brugman, Sohm, Alves, Brunetta, Zirkzee, Iacoponi, Dierckx, Cyprien, Gi. Pezzella, Man, Mihaila.

Rozhodčí: Massimi – Cecconi, Marchi.
Začátek utkání se nám trochu posouvá, nicméně hráči obou celků se již pozvolna trousí na trávník.
Zápas na Stadio Marc'Antonio Bentegodi začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Luca Massimi, kterému budou na pomezí asistovat Dario Cecconi a Daniele Marchi.
Parma Calcio 1913

Hosté jsou na tom v tabulce hůře, na předposledním místě mají pouze 13 bodů a už musí hodně přemýšlet o záchranářských pracích. V lize už Parma čeká 12 zápasů na výhru a v této hodně nepříjemné sérii pouze čtyřikrát remizovala. Naposledy se klub představil doma proti Bologni, neskóroval a když se za hosty dvakrát trefil Barrow a jednou Orsolini, skončil zápas výsledkem 0:3.

Hellas Verona FC

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě tabulky se ziskem 30 bodů. Forma tohoto celku je kolísavá, poslední dva zápasy nedopadly dobře, byť byly oba sehrány na venkovním hřišti. Po porážce 1:3 proti AS Řím se minulé kolo vydal Hellas na půdu Udinese, nepovedlo se mu skórovat a když za soupeře skóroval vlastním gólem Silvestri a v nastaveném čase Deulofeu, skončilo utkání výsledkem 2:0 pro Udinese.

Verona – Crotone 2:1
Bologna – Verona 1:0
Verona – Neapol 3:1
AS Řím – Verona 3:1
Udinese – Verona 2:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 22. kola mezi týmy Hellas Verona FC a Parma Calcio 1913.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62