Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Lazio - 12. září 2021   18:00

AC Milán
45' Leão (Rebić) • 67' Ibrahimović (Rebić)
2:0
(1:0)
AC Milán
Maignan – Calabria, A. Romagnoli, Tomori, Hernández – Tonali, Kessié (61. Bakayoko, 74. Binnásir) – Florenzi (61. Saelemaekers), B. Díaz (80. Ballo-Touré), Leão (60. Ibrahimović) – Rebić.
D. Chiffi – S. Liberti, M. Galetto
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Lazio
Reina – Marušić (64. Lazzari), Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić (74. Bašić), Lucas Leiva, Alberto – Pedro (84. Moro), Immobile (84. Muriqi), Anderson (64. Zaccagni).

Děkuji za pozornost, mějte hezký večer.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:18.
Na závěr ještě vzplály emoce, ze kterých vyšel hlavní kouč Lazia Maurizio Sarri s červenou kartou. Vše zřejmě odstartoval drobný souboj Zlatana Ibrahimoviće s jedním ze soupeřů v posledních vteřinách, avšak žádná velká bitka mezi hráči se nekoná, naopak švédská hvězda se např. kamarádsky pozdravila s hráčem Lazia Pedrem i dalšími.
Nic to nemění na faktu, že AC Milán dnes vítězí zaslouženě, Lazio směrem dopředu nepředvedlo prakticky nic, svědčí o tom i fakt, že zahrávalo pouhé dva rohové kopy a žádná ze střel hostujícího mužstva nebyla nebezpečná.
90+5'
90+4'
Hráči Milána volí přihrávky na své polovině a čekají na závěrečný hvizd.
90+3'
Útočný faul Lazia dává balón domácímu celku a ten už nikam pospíchat určitě nebude.
90+2'
Pepe Reina vyběhl daleko z brány a pomohl s rozehrávkou. Šance na bodový zisk pro jeho barvy je už ale pramalá.
90+1'
Toma Bašić se teď dostal ke střele, ovšem Mike Maignan padl včas na trávník a balón zastavil.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Už to vypadalo, že by se Lazio mohlo dostat do šance, ale Raúl Moro pokazil přihrávku a míč poslal tam, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
89'
Alexis Saelemaekers si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku u postranní čáry, následuje aut hostů.
88'
Alexis Saelemaekers si už rovnal míč na levačku, aby zakončoval v pokutovém území, jenže předtím se Theo Hernández provinil faulem a akce milánského mužstva tím končí.
87'
Fodé Ballo-Touré dokázal se štěstím uhájit balón na pravém křídle, ale pak jej odcentroval do pokutového území do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
85'
Míč se stočil přímo do rukavic Maignana, který měl s jeho zkrocením menší potíže, ale za svá záda jej nepustil.
85'
Zlatan Ibrahimović nedokázal vybojovat balón u postranní čáry, Lazio tak v 85. minutě rozehraje svůj první roh v zápase.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Raúl Moro.
82'
Domácí drží balón na kopačkách a pohodlně hájí svůj náskok. Laziu se čas krátí.
80'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Fodé Ballo-Touré.
79'
Mike Maignan bez větších potíží lapil do náruče centrovaný míč z pravé strany. Moc práce dnes gólman AC zatím neměl.
78'
Alexis Saelemaekers naznačil střelu, ale místo ní ještě přihrál křižně do leva, kde byl volný Zlatan Ibrahimović, jehož následná prudká rána letí mimo tři tyče.
76'
Ciro Immobile vyrazil s míčem do brejku, v útoku byl ale sám a ke střele se nedostal.
75'
Zlatan Ibrahimović dostal přihrávku před bránu, ale byl tísněn a nedokázal zakončit tak, jak by chtěl. Následuje roh.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Toma Bašić.
74'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Ismaël Binnásir.
73'
Hráči Lazia zakopli míč za postranní lajnu, na trávníku zůstal sedět jeden z hráčů AC.
71'
Tiemoué Bakayoko zasáhl míč rukou, hosté rozehrají kousek za středovou lajnou.
69'
Mike Maignan vyběhl ven z pokutového území, aby byl u balónu jako první a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
67'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí odskakují svému soupeři už na rozdíl dvou branek. Rebić to udělal na levé straně velmi šikovně, ani dva protihráči mu nezabránil v přihrávce před prázdnou bránu, kam naběhl úplně volný ZLATAN IBRAHIMOVIĆ a švédskému obrovi už nedělalo problémy skórovat. Obrana Lazia hodně zaspala.
65'
Luis Alberto si v pokutovém území doběhl k volnému balónu, levačkou jej ale adresoval vysoko nad břevno. S touto šancí šlo možná naložit lépe.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Mattia Zaccagni.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Manuel Lazzari.
63'
Žlutou kartu dostává Tiemoué Bakayoko (AC Milán).
62'
Zlatan Ibrahimović se hned dostal do šance, jeho střela z bezprostřední blízkosti byla zblokována na roh.
61'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Alexis Saelemaekers.
61'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Tiemoué Bakayoko.
60'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Zlatan Ibrahimović.
57'
Žlutou kartu dostává Elseid Hysaj (S. S. Lazio).
57'
Jeden z hostů střílel z dálky po zemi, nijak prudká střela skončila v náruči brankáře.
56'
Franck Kessié skončil na trávníku, tentokrát to byl faul jasný.
54'
Těsný, ale správně posouzený ofsajd Lazia, které tak přichází o míč.
53'
Sandro Tonali pálil bez přípravy z voleje, avšak jeho rána letí příliš vysoko nad bránu.
52'
Rohový kop bude rozehrávat AC, zatím jich k vidění mnoho nebylo, hosté např. neměli zatím ani jeden.
51'
Domácí vyrazili do útoku a Lazio mělo v obraně plné ruce práce, povedlo se mu ale míč poslat do bezpečí.
48'
Ciro Immobile se k balónu přes obránce nedostal, k tomu vyběhl Mike Maignan a schoval jej do rukou.
48'
Hosté pokazili souhru, Sergej Milinković-Savić přihrával do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
46'
Tak to byl neuvěřitelný závěr první půle. Původně se zdálo, že se do kabin půjde na bezbrankového stavu, ale v poslední minutě základní hrací doby se domácí dostali do zaslouženého vedení. To mohli v nastavení ještě navýšit, ale Franck Kessié neproměnil pokutový kop, ovšem nejspíš přísně nařízený. Lazio toho směrem dopředu moc nepředvedlo a bude muset hodně zabrat.
45+7'
45+5'
Franck Kessié (AC Milán) neproměňuje pokutový kop. Domácí hráč mířil do míst, kam by Reina neměl šanci dosáhnout, ale trefil pouze břevno. Dostal se ještě k odraženému balónu, ale ten adresoval hlavou mimo tři tyče. Myslím, že že spravedlnosti bylo učiněno za dost.
45+5'
Žlutou kartu dostává Pepe Reina (S. S. Lazio).
Žlutou kartu dostává Luis Alberto (S. S. Lazio).
Oba zřejmě za nemístné poznámky.
45+5'
Tak pozor, vše je jinak, rozhodčí po shlédnutí záznamu nařizuje pokutový kop, navzdory tomu, že hosté požadovali žlutý trest pro soupeře za filmování.
45+4'
Ale rozhodčí se jde ještě podívat na video, tak uvidíme.
45+3'
AC se ještě dožadovalo penalty poté, co v pokutovém území upadl Franck Kessié, ale to by bylo hodně přísné.
45+3'
Rohový kop budou rozehrávat milánští, kteří se už nikam neženou.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Těsně před odchodem do kabin jdou domácí do vedení a nejspíš zaslouženě. RAFAEL LEÃO zavedl míč do útoku, místo střely volil přihrávku Rebićovi na pravou stranu, ten poté svému spoluhráči oplatil stejnou mincí a prvně jmenovaný fotbalista z úrovně penalty zamířil hezky po zemi do levého dolního rohu brány, kam Reina nemohl dosáhnout. Hezká kombinace.
44'
Lazio si špatně přihrálo a domácí mohli vyrazit do přečíslení, jenže Ante Rebić si pomohl faulem, což pozornosti sudího neuniklo.
42'
Brahim Díaz si nedokázal zpracovat křižnou přihrávku na levou stranu, míč získává jeden z protihráčů.
40'
Hosté se teď hodně rozčilují poté, co hlavní arbitr posoudil zákrok Luise Alberta jako faul, ale není jim to nic platné.
38'
Tohle vypadalo zajímavě, Pedro byl připravený zakončovat sám na pravé straně, ale přihrávka na něj byla v poslední chvíli zastavena.
38'
Míč zůstal na chvíli volný na pravé straně pokutového území, Reina si pro něj ovšem rychle vyběhl.
37'
Sergej Milinković-Savić jako další z hráčů Lazia hodně nešetrně fauloval Tonaliho, ale ani on kartu nevidí.
35'
Reina pomáhá spoluhráčům a po malé domů rozehrává na levou stranu.
34'
Sandro Tonali a po něm také Brahim Díaz byli hodně nepříjemně posláni na trávník a tady minimálně v případě druhého jmenovaného měla určitě přijít žlutá karta, rozhodčí však zůstává benevolentní.
33'
Znovu se hostům nepovedlo dostat s míčem dál, než za středovou lajnu. Útočí domácí.
31'
Pedrovi se nepodařilo odehrát letící míč do bezpečí, k tomu doběhl jeden z protihráčů a ihned střílel, ale byl to právě Pedro, kdo střelu zblokoval, takže Pepe Reina nemusel zasahovat.
29'
Teď se hostům povedlo dostat míč aspoň na chvíli daleko od své brány, dlouho u něj ovšem nezůstali.
27'
Domácí kombinují na útočné polovině, jsou zatím jasně aktivnějším mužstvem, ale gól se jim nedaří vstřelit.
25'
A další možnost pro slavný domácí tým, Rafael Leão hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale netrefil volný prostor v hostující svatyni a balón hlavičkoval vedle.
24'
Pěknou kombinaci AC zakončoval střelou z pravé strany pokutového území Ante Rebić, avšak střílel vedle bližší tyče. Možná trochu ukvapené, ze strany hráče milánského mužstva.
22'
Brahim Díaz, jenž byl poslán k zemi, byl ještě ošetřován, nakonec odešel za postranní čáru, aby se mohlo pokračovat. Hráči Lazia odevzdali poté míč soupeři.
20'
Luiz Felipe dobrým obranným skluzem zastavil útok domácího celku, avšak jeho tým se bude muset dál bránit.
19'
Brahim Díaz si nabíhal na centr, kdyby k němu míč doletěl, dostal by se sám před brankáře, ale jeden z obránců mu v tom zabránil.
17'
Žlutou kartu dostává Adam Marušić (S. S. Lazio), který fauloval Thea Hernándeze.
17'
Mike Maignan musel poprvé zasahovat, avšak pouze se natáhl a letící balón sebral do rukou.
16'
Po úvodní aktivitě se hra zklidnila a na další šanci se nyní dlouho čeká. Hra se odehrává daleko od obou branek.
13'
Sandro Tonali byl hodně tvrdě poslán k zemi protihráčem, který klidně mohl vidět žlutou kartu, ale neděje se tak.
11'
Ofsajd a v něm tým Lazia. Míč získává domácí celek.
9'
Dva hráči zůstali ležet na trávníku, do akce byli povoláni zdravotníci, ale střídání se nekoná a po krátce vynucené pauze se může hrát dál.
7'
Sandro Tonali to zkusil z dálky, jeho rána však proletěla vysoko nad bránou.
6'
Domácí pokračují u balóńu a hledají cestu k hostující bráně.
4'
Fikayo Tomori hlavičkoval v nepříliš výhodné pozici, hlavou adresoval míč nad břevno soupeřovy svatyně.
3'
Hosté se provinili faulem, domácí budou rozehrávat kousek za středovou lajnou.
2'
Alessio Romagnoli se dostal v pokutovém území k hlavičce, ale mířil jen do náruče připraveného brankáře.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria, A. Romagnoli, Tomori, Hernández – Tonali, Kessié – Florenzi, B. Díaz, Leão – Rebić.
Náhradníci: Tătăruşanu – Ballo-Touré, Kalulu, Kjaer, Gabbia, Bakayoko, Binnásir, Maldini, Saelemaekers, Castillejo, Ibrahimović, Pellegri.

S. S. Lazio: Reina – Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto – Pedro, Immobile, Anderson.
Náhradníci: Strakoša, Adamonis – S. Radu, Lazzari, Akpa-Akpro, Patric, Escalante, Cataldi, Bašić, Moro, Muriqi, Zaccagni.

Rozhodčí: D. Chiffi – S. Liberti, M. Galetto.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lazio – AC Milán 3:0
AC Milán – Lazio 3:2
Lazio – AC Milán 0:3
AC Milán – Lazio 1:2
AC Milán – Lazio 0:1 (Pohár)

Duel dnešních soupeřů, pokud se hrál na hřišti AC, skončil o více než dva góly naposledy 31. srpna 2014, kdy milánský celek vyhrál 3:1.
S. S. Lazio

Hostující mužstvo pobývá zatím díky skóre na vedoucí pozici. Hráči Lazia zajížděli k prvnímu duelu na hřiště Empoli, kde sice brzy prohrávali, ale vzápětí vyrovnali a ještě v první půli dalšími dvěma góly rozhodli o své výhře 3:1. Druhý poločas gól nepřinesl.
Následný domácí duel se mužstvu z hlavního města náramně vydařil a odnesla to Spezia. Ta si z trávníku favorita odvezla těžký debakl 1:6, když se hattrickem prezentoval Ciro Immobile a to ještě neproměnil pokutový kop.
AC Milán

Domácí tým narazil v prvním zápase na Sampdorii a už v 9. minutě se díky gólu Brahima Díaze ujal na jejím hřišti vedení. Byl to však jediný gól celého utkání, více jich milánský tým nepřidal, ovšem domácímu celku se nepovedlo skórovat vůbec a AC uhájilo těsné vedení.
Druhé klání se odehrálo na hřišti slavného mužstva, soupeřem mu bylo Cagliari a vše podstatné se odehrálo už v první půli. Domácí se ujali vedení, soupeř vyrovnal, avšak AC ještě před odchodem do kabin dokázal přidat další tři trefy a vyhrál vysoko 4:1.
Šest zápasů dnes nabídne svým příznivcům nejvyšší italská fotbalová soutěž. Jako předposlední přijde na řadu velmi pikantní souboj týmů, které po dvou zápasech drží stoprocentní úspěšnost, jsou to AC Milán a Lazio. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62