Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Cagliari - 16. ledna 2022   18:00

AS Řím
34' S. Oliveira
1:0
(1:0)
AS Řím
Patrício – Maitland-Niles, Mancini, Kumbulla, Viña – S. Oliveira, Veretout (90+4. Bove) – Zaniolo (86. Karsdorp), Mchitarjan, Afena-Gyan (76. Šomurodov) – T. Abraham.
Fuzato, Boer – Šomurodov, Zalewski, Volpato, Karsdorp, Bove, Lorenzo Pellegrini, C. Pérez.
Cagliari
Cragno – Altare (90. Gagliano), Goldaniga, Carboni – Zappa, Marin, Pereiro (70. Nández), Deiola, Dalbert (81. Lykogiannis) – João Pedro, Pavoletti.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:16.
Je konec! Domácí AS Řím nakonec poráží Cagliari těsně 1:0. Hráči v červených dresech byli v první půli dnešního souboje o něco aktivnější a dostali se do ofenzivy. Po půlhodině hry VAR odhalil ruku jednoho z hostů ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Sergio Oliveira. Po změně stran začlo kousat i hostující Cagliari, ale hosté své akce nedotáhli k úspěšnému zakončení. AS už si závěrečné minuty dokázalo pohlídat.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Edoardo Bove.
90+3'
AS v nastavení kombinuje s míčem na kopačkách a soupeři prakticky nepůjčuje míč. Hráči Cagliari už nemají sílu na napadání domácí rozehrávky.
90+2'
Abraham svedl další hlavičkový souboj na polovině hřiště, ale hlavou balón prodloužil jen do míst, kde kralovala defenziva fotbalistů v bílém.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giorgio Altare, přichází Luca Gagliano.
89'
Střídající Šomurodov se dostal s míčem do velkého vápna, kde si jej přehodil na pravačku a vyslal technický pokus. Jeho rána ale minula zadní tyč.
88'
Henrich Mchitarjan dloubl do pokutového území zajímavou přihrávku, nicméně jeho pobídka přiletěl jen k obránci Karsdorpovi, který míč bez váhání odkopl.
87'
Tammy Abraham hlavou prodloužil míč na polovinu soupeře, ale útočník domácího celku nenašel nikoho z hráčů v červeném dresu.
86'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Rick Karsdorp.
85'
Nicolò Zaniolo se po pravém křídle tlačil do šestnáctky, ale Babis Lykogiannis mu čistým skluzem vypíchl míč do autu.
84'
Carboni z levé strany načechral centr do pokutového území, ale jeho pobídka přiletěla do míst, kde stál pozorný obránce Kumbulla.
83'
Eldor Šomurodov napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Zadáci Cagliari si dali na napadající hráče AS dobrý pozor a míč odkopli do bezpečí.
82'
Răzvan Marin nakopl míč na levou stranu, kde byl Altare. Druhý jmenovaný se s míčem u nohy prosmýkl na polovinu soupeře, ale neodcentroval.
81'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Babis Lykogiannis.
80'
Eldor Šomurodov se hnal za nákopem na levou stranu, odkud centroval do vápna, nicméně neoslovil nikoho z hráčů v bílých dresech Cagliari.
79'
Střídající Šomurodov se dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale jeho technický projektil mířil jen do rukavic dobře postaveného brankáře.
78'
Dalbert dostal kousek volného prostoru na levé straně, odkud dloubl míč do šestnáctky, nicméně jeho pobídka skončila v moci obránců.
77'
Maraš Kumbulla si dal pozor na dotírajícího soupeře a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Domácí brankář Patrício míč nakopl jen do autu.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Eldor Šomurodov.
75'
Zaniolo se krásnou individuální akcí dostal do pokutového území, ale musel zakončovat v pádu a těsně minul vzdálenější tyčku!
74'
U zadní tyče se do odraženého míče opřel Carboni, ale rána levačkou mu moc nesedla a vznesla se vysoko nad horní tyč.
73'
Matías Viña trefil soupeře v souboji na polovině hřiště ostrým šlapákem a může být rád, že si nevykoledoval žlutou kartu.
72'
Rui Patrício diriguje rozehrávku na vlastní polovině. Brankář AS nakopl míč na pravé křídlo, jenže tam neměl nikoho v červeném dresu.
71'
Žlutou kartu dostává Giorgio Altare (Cagliari Calcio).
70'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Nahitan Nández.
69'
Abraham sprintoval za přihrávkou do pokutového území, ale Cragno předvedl další vynikající start ven z branky a ukryl míč do rukavic.
68'
Gianluca Mancini si v hlavičkovém souboji pomohl loktem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat budou hráči soupeře.
67'
Ainsley Maitland-Niles na vlastní polovině získal odražený míč a posunul jej za obranu Cagliari. K jeho pobídce se nikdo v červeném nerozběhl.
65'
Joao Pedro se otočil na vlastní polovině a rozehrál na pravou stranu. Dalbert se s rivalem skvěle vrátil a zamezil soupeři v odcentrování.
64'
Abraham si na hranici velkého vápna přehodil míč na levačku a zakončil. Jeho ránu ale zablokoval hned první zadák v bílém dresu.
63'
Zaniolo se zbavil obránce na pravé straně a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídka si našla cestu pouze do rukavic připraveného gólmana.
62'
Matías Viña z levé strany vymyslel centr do pokutového území, nicméně jeho pobídka skončila v rukavicích hostujícího brankáře Cragna.
61'
Giorgio Altare se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku a sestřelil rozběhnutého soupeře. Cagliari bude vhazovat.
60'
Hostující brankář Cragno zůstává po předchozím souboji ležet otřesený a drží se za levé rameno. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
59'
Felix Afena-Gyan se po sprintu po levé straně srazil s vyběhnutým brankářem a dopustil se útočného faulu.
57'
Dalbert narýsoval přihrávku do pokutového území, ale pozorný Pellegrini nenechal míč projít k rozběhnutým soupeřem v bílém.
56'
Zaniolo si troufl na zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho rána levačkou se vznesla nad branku soupeře a prosvištěla nad břevnem.
55'
AS hraje aktivní a opět kombinuje na polovině soupeře. Defenziva Cagliari má po změně stran plno práce a zatím se brání zuby nehty.
54'
Nicolò Zaniolo se z pravé strany dostal k odcentrování. K jeho pobídce se dostal Felix Afena-Gyan, ale ten nepropálil defenzivní val soupeře.
53'
Gianluca Mancini poslal přihrávku na levou stranu, ale Tammy Abraham si vůbec nepotykal s prvním dotykem a míč mu uskočil do autu.
52'
Ainsley Maitland-Niles zastavil další rodící se akci soupeře, stáhl se před něj a vybojoval balón pro AS Řím. Domácí celek se postupně tlačí vpřed.
51'
Fotbalisté AS kombinují s míčem na polovině hřiště a tlačí se dopředu. Hráči ve vínových dresech jsou o něco aktivnější a chtějí zvýšit své vedení.
50'
Felix Afena-Gyan se po levé straně dostal do pokutového území, kde zakončil levačkou, ale jeho ránu skvěle postavený obránce srazil na roh.
49'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině AS. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale právě Leonardo Pavoletti hlavičkoval v tísni nad břevno.
48'
Pavoletti si při zpracování míče na polovině soupeře pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Cagliari ale rychle získalo míč zpět.
46'
Domácí AS obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop směřující na levou stranu proskákal do autu.
46'
První poločas končí! Po opatrné první půli je na tom lépe domácí AS Řím. Hráči v červených dresech byli v první půli dnešního souboje o něco aktivnější a dostali se do ofenzivy. Po půlhodině hry VAR odhalil ruku jednoho z hostů ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Sergio Oliveira.
45+3'
45+2'
Ani další přihrávka za obranu AS Řím nenašla nikoho v bílém dresu Cagliari. Domácí celek v závěru první půle brání na jedničku.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Felix Afena-Gyan se hnal za nákopem za obranu, ale zadáci Cagliari si dali na přihrávku pozor a odehráli míč do autu. Vhazovat bude AS Řím.
44'
Matías Viña z levé strany dloubl míč za obranu soupeře, jenže ani k jeho přihrávce se nikdo v bílém dresu Cagliari nedostal včas.
43'
Tammy Abraham se hnal za nákopem na hranici velkého vápna, ale podle asistenta rozhodčího si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
42'
Ainsley Maitland-Niles tentokrát z pravé strany dokonce odcentroval do vápna, ale neměl tam nikoho v červeném dresu domácího AS Řím.
41'
Ainsley Maitland-Niles táhl akci AS Řím po pravém křídle. Krajní obránce domácího celku nakopl míč na polovinu soupeře, ale tam neměl nikoho v červeném.
40'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
39'
Cagliari zahrávalo přímý kop na polovině hřiště. Nákop směřující na hranici velkého vápna si pohlídal domácí stoper Kumbulla, který míč odkopl.
38'
Zaniolo na vlastní polovině získal odražený míč a nakopl jej na polovinu Cagliari. Jeho nákop si obrana hostujícího celku s přehledem pohlídala.
37'
Domácí reklamovali další ruku obránce Cagliari, ale tentokrát se pokutový kop pískat nebude. Sudí ani nepůjde k monitoru.
36'
AS i po vstřelení úvodní branky pokračuje v kombinaci na polovině hřiště a postupně se tlačí do ofenzivy. AS Řím v posledních minutách na trávníku kraluje.
34'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení! K exekuce pokutového kopu se postavil SERGIO OLIVEIRA a střelou do dolního rohu otevřel svůj gólový účet v Serii A!
33'
Žlutou kartu dostává Dalbert (Cagliari Calcio).
32'
Pokutový kop pro AS Řím!
32'
Sudí se jde znovu podívat na video! Tentokrát se řeší ruka jednoho z hostů!
32'
Zaniolo si naběhl na centr do pokutového území, připravil si míč hrudí do střelecké pozice, ale jeho ránu zablokoval skvěle vystoupivší zadák.
31'
Leonardo Pavoletti se v pokutovém území dral do zakončení, ale obrana soupeře mu nedala ani metr volného prostoru k zakončení.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně dramatické utkání. AS je sice o něco aktivnější, ale nedostává se do útoku.
29'
AS Řím se znovu nastěhovalo na polovinu soupeře, ale kombinace domácího celku se odehrává daleko od pokutového území.
28'
Žlutou kartu dostává Andrea Carboni (Cagliari Calcio).
27'
Žlutou kartu dostává Leonardo Pavoletti (Cagliari Calcio).
26'
Marín na levé straně vymyslel přihrávku do šestnáctky, ale ani k jeho pobídce se nikdo v bílém dresu Cagliari nedostal.
25'
Abraham rozkmital své rychlé nohy a sprintoval za nákopem na polovinu soupeře. Nákop však skončil v rukavicích připraveného brankáře.
24'
Žlutou kartu dostává Sérgio Oliveira (AS Řím).
24'
Rui Patrício vystartoval ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí brankář poslal přihrávku na levou stranu, ale nenašel spoluhráče.
23'
Felix Afena-Gyan na hranici velkého vápna prošel s míčem u nohy, ale proti přesile obránců se znovu nedokázal prosadit. Cagliari brání důrazně.
22'
Felix Afena-Gyan se hnal za průnikovou přihrávkou mezi obránce, ale hostující Altare se mu na poslední chvíli položil pod nohy a špičkou odehrál míč do autu.
21'
Hostující brankář Cragno si dal pozor na přízemní centr z pravé strany hrací plochy a schoval míč do rukavic. Gólman Cagliari podává dobrý výkon.
20'
Lorenzo Pellegrini si naběhl na přihrávku na levou stranu hrací plochy, ale pod tlakem napadajícího soupeře si míč předkopl příliš daleko před sebe.
19'
Tammy Abraham se tlačil z levé strany do šestnáctky, ale Gabriele Zappa jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Domácí mají k dobru přímý kop.
18'
Leonardo Pavoletti na polovině AS Řím trefil nedovoleným zákrokem jednoho z hráčů v červeném a odehrál míč do autu.
17'
Gastón Pereiro se po pravém křídle dostal do pokutového území, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pokus odvrátil do bezpečí Mancini.
16'
Matías Viña se na levé straně zbavil obránce a odcentroval. Jeho přízemní pobídku srazil obránce v bílém dresu mimo trávník.
15'
Tammy Abraham si ve vápně udělal prostor a dostal se do zakončení hlavou. Jeho pokus z tísně skončil v rukavicích brankáře.
14'
Matías Viña dostal prostor na levé straně a potáhl míč na polovinu Cagliari. Jeho centr směřoval na hranici velkého vápna, kde se do zakončení nikdo v červeném dresu nedostal.
13'
Ainsley Maitland-Niles se na pravé straně hnal za nákopem na hranici velkého vápna, ale ve skluzu si míč posunul daleko před sebe.
12'
Ainsley Maitland-Niles čistým skluzem na pravé straně získal míč v souboji se soupeřem, ale sudí po chvíli odpískal domácí posile nedovolený zákrok.
11'
Mancini si dal pozor na centr z levé strany a hrudí sklepl míč do rukavic připraveného gólmana domácího mužstva Patrícia.
10'
Mancini potáhl míč na polovinu Cagliari, ale přihrávkou na hranici velkého vápna nenašel spoluhráče ve vínovém dresu AS Řím.
9'
Rui Patrício si dal pozor na nákop za obranu a schoval míč do rukavic. Domácí celek se znovu tlačí vpřed. AS vstoupilo do dnešního duelu velmi aktivně.
8'
Hostující brankář Cragno se ujal rozehrávky z hranice velkého vápna. Gólman Cagliari míč nakopl na hranici velkého vápna, kde zasáhli domácí obránci.
7'
Felix Afena-Gyan se dostal do pokutového území, kde si míč přehodil na pravačku a zkusil hostujícího brankáře překvapit střelou na přední tyč. Cragno se ale výborně přemístil.
6'
Penalta to nebude! Hostující Carboni podle rozhodčího zasáhl před Zaniolem míč. Bude z toho pouze rohový kop pro římský celek.
6'
Zaniolo se po pádu v pokutovém území dožaduje odpískání pokutového kopu. Sudí se jde skutečně podívat na monitor.
5'
Matías Viña dostal přihrávku na levou stranu, kde si míč posunul kolem obránce, ale vybojoval jen další vhazování pro domácí AS Řím.
4'
Felix Afena-Gyan byl pozdě v souboji na levé straně a trefil jednoho ze soupeřů ostrým šlapákem. Sudí zatím nechává karty v kapse.
3'
Gyan poslal z pravé strany centr do pokutového území, jenže v něm neměl nikoho ze spoluhráčů ve vínových dresech domácího AS Řím.
2'
Nicolò Zaniolo se hnal za odraženým míčem na polovinu soupeře, ale nevybojoval balón. Hostující Joao Pedro ale zůstává ležet na trávníku.
1'
Hostující Cagliari obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hráči v bílém se vydali do útoku, ale nákop skončil u Zaniola.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Domácí AS bude hrát v červeném, zatímco Cagliari bude hrát v bílém.

AS Řím: Patrício – Maitland-Niles, Mancini, Kumbulla, Viña – S. Oliveira, Lorenzo Pellegrini – Zaniolo, Mchitarjan, Afena-Gyan – T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato, Boer – Šomurodov, Zalewski, Volpato, Karsdorp, Bove, Veretout, C. Pérez.

Cagliari Calcio: Cragno – Altare, Goldaniga, Carboni – Zappa, Marin, Pereiro, Deiola, Dalbert – João Pedro, Pavoletti.
Náhradníci: B. Radunović – Cavuoti, Gagliano, Obert, Nández, Ceppitelli, Lykogiannis, Ladinetti, Iovu..
AS Řím

Domácí AS Řím je na tom v tabulce sice mnohem lépe, ale ani celek z hlavního města se svou pozicí rozhodně nemůže být spokojený. AS v jedenadvaceti zápasech získalo třicet dva bodů a drží osmou pozici ligové tabulky. Na pohárové příčky navíc ztrácí tři body. Ve vyrovnané tabulce potřebuje vítězit hlavně na svém hřišti. Před týdnem odehrálo AS doma úchvatný duel s Juventusem, ale nakonec padlo 3:4.
Cagliari Calcio

Hostující Cagliari tradičně bojuje i v letošním ročníku o setrvání v nejvyšší italské soutěži. Po dvaceti jedna odehraných kolech má na kontě šestnáct bodů a patří mu osmnáctá pozice. Na záchranu tak ztrácí jeden bod. Benátky ale dosud odehrály o jedno utkání méně. Cagliari trápí defenziva. Dosud inkasovalo už 42 branek, což je druhá nejhorší obrana v celé soutěži. Naposledy ale Cagliari na svém hřišti přehrálo 2:1 Bolognu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům Serie A! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání AS ŘímCagliari.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62