Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Torino - 28. listopadu 2021   18:00

AS Řím
32' T. Abraham (Mchitarjan)
1:0
(1:0)
AS Řím
Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Diawara – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini (15. C. Pérez, 90+3. Kumbulla), Mchitarjan, El Shaarawy (87. Viña) – Zaniolo, T. Abraham.
Daniele Chiffi
Stadio Olimpico (Řím)
46 728 diváků
Torino
V. Milinković-Savić – Buongiorno (77. Baselli), Bremer, Djidji (46. Zima) – Vojvoda (78. Zaza), Pobega, Lukić, Singo – Brekalo, Praet (76. Pjaca) – Belotti (80. A. Sanabria).

Mockrát Vám dkěuji za pozornost, loučím se s Vámi a doufám, že se uvidíme u dalšího kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého večera, Vojtěch Adamek.
Československá stopa
David Zima – 45 minut, 1 ŽK
V dnešním utkání jsme viděli typický italský fotbal, plný bránění a strategického polehávání, i to všechno ovšem k této krásné hře patří. Domácí fotbalisté se dokázali díky trefě Tammyho Abrahama dostat do vedení a posléze celý zbytek utkání pouze bránili toto hubené vedení. Hosté si dokázali vytvořit několik zajímavých příležitostí, na překonání obranného bloku domácího celku to ovšem nestačilo. I přes sympatický výkon Turína si nakonec tři body připisuje domácí AS Řím.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Maraš Kumbulla (AS Řím).
90+3'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Maraš Kumbulla.
90+2'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci z levé strany hřiště, v bolestech svíjící se Singo již zřejmě do hry nezasáhne.
90+1'
Žlutou kartu dostává Roger Ibañez (AS Řím).
90'
Sudí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Sudí Daniele Chiffi v posledních momentech hru poměrně pouští, což samozřejmě spíše vyhovuje fotbalistům hostujícího celku, kteří se stále snaží o získání cenného bodu.
88'
Henrikh Mchitarjan skvělým obranným zákrokem dokázal vystavit stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, i nadále ovšem zůstanou u míče fotbalisté Turína.
87'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Matías Viña.
86'
Bremer se dopustil útočného faulu, a proto se k míči opět dostávají fotbalisté domácího celku, kteří se svou rozehrávkou rozhodně nespěchají.
85'
Diawara tečoval Pobegův pokus na rohový kop, jeho exekuce se ujme hostující Brekalo.
84'
Na hřišti se toho v tuto chvíli moc neděje, hostující fotbalisté se i nadále snaží překonat obranu svého soupeře, bohužel bez jakéhokoliv úspěchu.
83'
Hosté se v posledních minutách marně dostávají do větších příležitostí k zakončení, obrana domácího celku funguje jako hodinky.
82'
Žádné střídání na straně domácího celku jsme ještě neviděli, kromě toho vynuceného, proto bude rozhodně zajímavé sledovat, kdy se rozhodne domácí trenér rozkouskovat hru.
81'
Zaniola dokázal vybojovat míč v souboji s hostujícím Pobegou, nyní se již domácí fotbalisté snaží dostat do vápna soupeře.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Antonio Sanabria.
79'
Domácí trenér José Mourinho gestikuluje směrem k hráčům, ať rozhodně nikam nespěchají, ať se snaží po očku sledovat nabíhající minuty.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Simone Zaza.
77'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Daniele Baselli.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Marko Pjaca.
75'
Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, o něco aktivněji působí rozhodně hostující fotbalisté, kteří by z dnešního klání rádi vydolovali alespoň bod.
74'
Hostující fotbalisté obléhají branku svého soupeře, bohužel se jim nedaří prostrčit míč skrze bránicí hráče domácího celku.
73'
Tvrdý zákrok Ibañeze na hostujícího Belottiho, sudí okamžitě nařizuje standartku pro hosty.
72'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, do kombinace se příliš nehrnou, ale snaží se alespoň eliminovat tlak ze strany svého soupeře.
71'
Jeden z hostujících hráčů si vyžádal ošetření, Turín je tedy momentálně v desíti.
70'
Dnes Tammy Abraham hraje opravdu skvělé utkání, ono je veřejným tajemstvím, že José Mourinho rád pracuje s hrotovými hráči afrického původu.
69'
Hostující fotbalisté budou rozehrávat rohový kop z levé strany hřiště.
68'
Stephaan El Shaaraway se dostal do skvělé palebné pozice, jeho pokus ovšem končí vysoko nad brankou soupeře, škoda, jelikož se vedle nacházel Tammy Abraham a tato příležitost si říkala o přihrávku.
67'
Hostující fotbalisté drží míč na své vlastní polovině, snaží se nalézt skulinku v perfektně bránicím bloku soupeře.
66'
Zaniola se pokusil ohrozit branku soupeře svou ránou, bohužel ovšem trefil pouze spoluhráče El Shaarawyho
65'
Zvednutý praporek sudího signalizuje ofsajdové postavení jednoho z hostujících hráčů, rozehrávat tak bude gólman Patrício.
64'
Tammy Abraham vybojoval faul na svůj osobu, čímž si vysloužil potlesk domácích příznivců, kteří dnes v hojném počtu navštívili toto klání.
63'
Tommasa Pobegu skvělým obranným zákrokem dokázal obrat o míč Tammy Abraham, tohle hostující středopolař rozhodně nečekal.
62'
Smalling skvělým obranným zákrokem vystavil stopku rozvíjeící se akci hostujícího celku, do které se dostával kapitán Belotti.
61'
José Mourinho nemůže být spokojen s hrou svého družstva, domácí fotbalisté jsou zalezlí, na polovinu soupeře se dostávají opravdu výjimečně.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, domácí fotbalisté i nadále drží nejtěsnější možné vedení.
59'
Nepřesná průniková přihrávka Brekala míří pouze do rukavic domácího gólmana, ten se svou rozehrávkou rozhodně nespěchá.
58'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, Andrea Belotti si nepohlídal své ofsajdové postavení.
57'
Domácí fotbalisté již opět musí mířít ke své brance, aby bránili útočné snažení ze strany hostujícího celku.
56'
Rána Henrikha Mchitarjana míří vysoko, ale opravdu vysoko nad branku hostujícího celku, odkop od své svatyně tedy bude mít na starost gólman Turínu.
55'
Žlutou kartu dostává David Zima (Turín FC).
54'
Standartní situaci nakonec tížený úspěch nepřinesla, i nadále ovšem fotbalisté hostujícího celku drží míč ve své moci.
53'
Po nedovoleném zákroku Ibañeze budou mít hosté standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
52'
Zaniola si byl jistý, že Bremer tečoval míč do zamezí, dožadoval se tedy rohového kopu, ale lajnový sudí byl jiného názoru.
51'
Své první dotyky s míčem absolvoval David Zima, český obránce zrovná nezažívá vysněné zahraniční angažmá, do hry se téměř nedostává.
50'
Hostující fotbalisté agresivně napadají rozehrávku svého soupeře, tomu to rozhodně není příjemné a přichází první chyby.
49'
Domácí fotbalisté drží míč v moci, nsaží se pomocí krátkých přihrávek překonat obrannou tvrz soupeře.
48'
Bremerův centr byl příliš přetažený, zamířil až do zamezí, takže bude mít odkop od branky na starost domácí gólman.
47'
Po chybě jendoho z domácích záložníků se dostal míč k Brekalovi, jeho centr ovšem blokuje skvělý Smalling.
46'
Domácí fotbalisté se ujali úvodní rozehrávky druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází David Zima.
46'
V prvním poločase jsme viděli velmi defenzivní fotbal od obou celků. Hostující fotbalisté jsou přece jen o něco aktivnější, dokázali si vytvořit pár zajímavých příležitostí, ale jsou to naopak domácí fotbalisté, kdo se ujali vedení po ráně Tammyho Abrahama. Domácí AS Řím mohl ještě své vedení pojistit, nařízený pokutový kop ovšem po delší časové prodleze odvolal sudí Daniele Chiffi.
45+7'
45+6'
Andrea Belotti se snažil do své hlavičky vtísnit velkou razanci, jeho pokus ovšem postrádal potřebnou přesnost, a proto končí v zámezí za brankou Patrícia.
45+5'
Fotbalisté hostujícího celku drží míč ve své moci, v závěru prvního poločasu by si ještě rádi vytvořili nějakou zajímavou příležitost, pomocí které by srovnali nepříznivý stav dnešního klání.
45+4'
Nadýchaný centr z pravé strany hřiště mířil pouze na hlavu domácímu Smallingovi, který jej samozřejmě odvrátil daleko od branky Patrícia.
45+3'
Andrea Belotti dokázal vybojovat standartní situaci, i když kolem něj bylo hned několik fotbalistů AS.
45+2'
Domácí fotbalisté kombinují s míčem na nohou, pomocí krátkých přihrávek se snaží překonat bránicí val soupeře.
45+1'
Domací fotbalisti měli příležitost v podobě rohového kopu, hlavička Abrahama ovšem mířila mimo tyče branky Turína.
45'
Sudí nastavuje 6 minut nad rámec základní hrací doby.
44'
Zaniola si počínal příliš zbrkle, hostující záložníci se opět dostali k míči a hledají skulinku do pozorné obrany soupeře.
43'
Tammy Abraham skvělým obranným zákrokem splnil své defenzivní povinnosti a nyní již utíká směrem k vápnu soupeře.
42'
Singo dokázal udržet míč, byť byl nedovoleně atakován domácím Mchitarjanem, nyní již vyhlíží své spoluhráče.
41'
Penalta je odvolaná! Dle sudího penaltovému zákroku předcházelo ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů.
40'
Tammy Abraham nám zatím ukazuje své umění s míčem, tolik žonglů by možná nedal ani pan trenér Rada.
39'
Tak dlouhé čekání na kontrolu od systému VAR jsme tu snad ještě neměli, všichni jsou již na svém místě, trenér José Mourinho samozřejmě bouřlivě gestikuluje směrem k hlavnímu sudímu.
38'
Celou situaci ještě kontroluje videorozhodčí, hra se nám tedy o něco protáhne.
37'
Exekuce pokutového kopu se v nepřítomnosti Lorenza Pellegriniho ujme Tammy Abraham.
36'
Stephaan El Shaarawy padá k zemi a sudí okamžitě píská pokutový kop pro domácí celek!
36'
Singo bohužel neudržel mít na hrací poše, odkop od branky bude mít na starosti domácí gólman Patrício.
35'
Zaniolo skvěle dokázal zakročit proti průnikové přihrávce Praera, i nadále se ovšem hosté udrželi u míče.
34'
Hosté se snaží obléhat branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem rozpohybovat bránicí hráče domácího celku.
33'
Pro fotbalisty Turína je to nepochybně velký šok, jelikož se domácí prosadili z první útočné akce, do které se dostali.
32'
AS Řím právě vstřelil branku!
Nádhernou přihrávku dokázal zužitkovat TAMMY ABRAHAM, který obratně zpracoval míč ve vápně a následně jej hravě poslal do sítě hostující branky. Touto brankou otevřel gólový účet v dnešním klání. Asistence: Henrikh Mchitarjan
31'
Domácí fotbalisté se nejsou schopni dostat do kombinace, po odchodu Lorenza Pellegriniho jejich záložní řada opravdu chátrá.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, i nadále jsme svědky bezgólové remízy.
29'
Na rohový kop z levé strany hřiště dokázal ze všech nejvýše vyskočit domácí Smalling, tomu se podařilo odvrátit míč do bezpečí.
28'
Hned dvojice hostujících fotbalistů se mohla dostat k zakončení po rohovém kopu, nakonec si ovšem poradil domácí Rui Patrício, který míč vyboxoval na další rohový kop, tentokrát ovšem z levé strany hřiště.
27'
Dennis Praet nedokázal udržetmíč na hrací ploše, následovat ovšem bude rohový kop Turínu z pravé strany hřiště.
26'
Hostující fotbalisté nyní obléhají branku svého soupeře, snaží se nějakou kulišárnou překonat bránicí val Říma.
25'
Andrea Belotti byl poslán nekompromisně k zemi před hranicí vápna, sudí signalizuje, že se o nedovolený zákrok nejednalo.
24'
Dalekonosná rána Lukiće míří do zámezí, odkop od branky tak bude mít na starost brankář portugalské reprezentace, Patrício.
23'
Moc fotbalovosti jsme zatím v uplynulých minutách neviděli, hraje se velmi opatrně, ani jeden z celků nechce zbytečně inkasovat branku.
22'
Singo si počínal velmi tvrdě, bohužel to odnesl domácí Mchitarjan, který se nyní svíjí v bolestech na trávníku.
21'
Dennis Praet se pokusil svou hlavičkou dostat míč do brankové sítě, bohužel jeho pokus směřoval přesně do míst, kde stál domácí Patrício.
20'
Centr z levé strany hřiště byl zblokován hostujícím obráncem, k míči se následně pohodlně dostal gólman soupeře.
19'
Nepřesný centr Djidjiho ukořistil domácí Karsdorp, ten se okamžitě snaží zahájit brejkovou situaci pro domácí celek.
18'
Nedovoleného zákroku se dopustil hostující Buongiorno, domácí fotbalisté budou tedy rozehrávat přímák ze střední vzdálenosti.
17'
Hostující fotbalisté drží míč ve své moci, se svou rozehrávkou příliš nespěchají, rádi by vyčkali na zaváhání svého soupeře.
16'
Po odchodu Lorenza Pellegriniho, kvůli stehennímu svalu, převzal kapitánskou pásku Gianluca Mancini.
15'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Carles Pérez.
14'
Nicolo Zaniolo se snažil překonat bránicího obránce, následně byl ovšem obrán o míč hostujícím Bremerem.
13'
Tammy Abraham měl být nejspíše adresátem centru Smallinga, bohužel se ovšem nacházel úplně někde jinde, a proto jsou u míče hostující fotbalisté.
12'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, nedaří se jim ovšem proniknout skrze zahuštěný střed hřiště.
11'
Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím si ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
10'
První střelu v dnešním utkání vyslal na branku soupeře Dennis Praet, jeho rána pohodlně míří do rukavic Patrícia.
9'
Sudí Daniele Chiffi viděl při zprácování Brekala jasnou ruku, rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.
8'
Fotbalisté hostujícího celku opět drží kotouč ve své moci, snaží se nalézt skulinku v obranné řadě domácího AS Řím.
7'
Josip Brekalo poslal zajímavý centr do vápna soupeře, nakonec jej dokázal odvrátit domácí stoper Ibañez.
6'
První rohový kop v dnešním utkání budou mít k dispozici hostující fotbalisté.
5'
Přímák Lorenza Pellegriniho byl příliš přetažený, odkop od branky bude tedy mít na starost gólman Milinković-Savić
4'
Domácí fotbalisté mají k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
3'
Po malé chvíli se k míči dostali také domácí fotbalisté, ti si musí se svou rozehrávkou pospíšit, neboť je napadá hostující Andrea Belotti.
2'
Fotbalisté hostujícího celku kombinují na své polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží zvyknout na hrací trávník na Stadiu Olimpicu v Římě.
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Diawara – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan, El Shaarawy – Zaniolo, T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato, Boer – Afena-Gyan, Bove, Darboe, Kumbulla, B. Mayoral, C. Pérez, Reynolds, Šomurodov, Zalewski, Viña.
Trenér: José Mourinho

Turín FC: V. Milinković-Savić – Buongiorno, Bremer, Djidji – Vojvoda, Pobega, Lukić, Singo – Brekalo, Praet – Belotti.
Náhradníci: Beriša, Gemello – Aina, Baselli, Izzo, Kone, Linetty, Pjaca, A. Sanabria, Rincón, Zaza, Zima.

11. místo, 13 zápasů, 17 bodů, skóre 17:13

Hostující celek rozhodně nemá nějaké pohárové ambice.V tak nabitém ligovém ročníku, jako je ten letošní, by to bylo téměř nemožné. I přes to se očekává, že se turínský celek bude nacházet v horní polovině tabulky.

V posledním utkání si Turín poradil s Udinese (2:1). Hosté byli daleko lepším týmem v tomto utkání a zaslouženě si připsali důležité tři body do ligové tabulky. Skvělý první poločas odehrál Josip Brekalo, který dokázal vstřelit úvodní branku utkání.

Pozitivní informací pro příznivce turínského celku je fakt, že se již plně uzdravil Andrea Belotti, který již 7 sezón táhne tento celek k lepším zítřkům. Za turínský celek odehrál již 214 ligových utkání, ve kterých si připsal 93 branek, v letošním roce by tedy mohl překonat hranici stovky gólů.
AS ŘÍM
5. místo, 13 zápasů, 22 bodů, skóre 23:15

Domácí celek rozhodně má ty nejvyšší ambice, prokázal to už jen tím, že se na začátku sezóny rozhodl angažovat trenéra, který vždy sázel na defenzivní fotbal, s kterým má za sebou již hodně úspěchů. Tak by se ve zkratce dal definovat José Mourinho.

V posledním klání si domácí fotbalisté dokázali poradit s nebezpečným Janovem (2:0), kde svůj debut na trenérské lavici prožil legendární Andrej Ševčenko. Oba dva góly Říma vstřelil teprve 18letý Felix Afena-Gyan, útočník pocházející z Ghany.

Jestli se na někoho mohou domácí spolehnout, je to záložník franoucouzského původu, Jordan Veretout. Tento 28letý hráč, na kterém stojí tvorba hry římského celku, vstřelil v letošní sezóně již čtyři branky a na další dvě přihrál.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme 14. kolo nejvyšší italské soutěže. AS Řím bude hostit Turín FC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62