Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : AC Milán - 3. října 2021   20:45

Atalanta
86' D. Zapata  • 90+4' Pašalić (D. Zapata)
2:3
(0:2)
AC Milán
1' Calabria   • 43' Tonali   • 78' Leão  (Hernández)
Atalanta
Musso – Palomino, Demiral (46. Koopmeiners), Djimsiti – Zappacosta, de Roon, Freuler (C) (87. Pašalić), Maehle (56. Muriel) – Pessina (24. Gi. Pezzella) – Malinovskyj (56. Iličić), D. Zapata.
Di Bello – Baccini, Cecconi
Gewiss Stadium, Bergamo
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Tomori, Kjaer, Hernández (80. Ballo-Touré) – Tonali (80. Binnásir), Kessié – Saelemaekers, B. Díaz (74. Messias), Leão (90. Pellegri) – Rebić.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté AC Milán ve šlágru kola udolali Atalantu na jejím vlastním stadiónu 3:2, o vítězství rozhodli především skvěle zvládnutým prvním poločasem. V úvodním dějství totiž hosté vstřelili dvě branky, o které se zasloužili Davide Calabria a Sandro Tonali. Když v 78. minutě ještě navýšil skóre Rafael Leão, zdálo se, že je rozhodnuto. Ale Atalanta zabojovala a proměněnou penaltou Duvána Zapaty se vrátila do hry. Snížení na kontakt ovšem přišlo příliš pozdě, střídající Mario Pašalić skóroval v poslední nastavené minutě a domácí pak již neměli čas na útok, jenž by mohl znamenat vyrovnání.

Svěřenci kouče Pioliho se zásluhou zisku velmi cenných tří bodů udrželi na druhém místě, přičemž na Neapol ztrácí dva body. Atalanta se propadla na osmou příčku.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:14.
90+6'
90+5'
Hosté s přehledem kombinují na obranné polovině a nedávají Atalantě žádnou šanci pomýšlet na akci, jež by mohla vést k vyrovnání.
90+4'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta snižuje, ale příliš pozdě. Zapata přetlačil Messiase a stříleným centrem našel na malém vápně MARIA PAŠALIĆE. Ten si ještě mohl dovolit balón zpracovat a až pak jej usměrnit za záda bezmocného Maignana.
90+3'
Rohový kop vybojoval Ante Rebić. Těsně před jeho pravou nohou míč píchl mimo hrací plochu stoper José Luis Palomino.
90+2'
Giuseppe Pezzella přeskočil Alexise Saelemaekerse, proto nemohla být řeč o nedovoleném zákroku. Ital sice eliminoval hrozbu zranění, na druhou stranu přišel o míč.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Pietro Pellegri.
89'
Rafael Leão umí zdržovat balón i povoleným způsobem. Pěknou porci vteřin udržel míč u levé lajny, až Pezzella jej obral.
88'
Žlutou kartu vyfasoval Rafael Leão za zdržování hry. Balón připravený k rozehrávce brazilský fotbalista ukopl Palominovi před nosem.
87'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mario Pašalić.
86'
Exekuce penalty se chopil DUVÁN ZAPATA a počínal si velmi zkušeně. Balón napálil pod břevno, zatímco Maignan šel k zemi.
85'
Rozhodnutí je jasné, bude se kopat penalta! Di Bello potřeboval více záběrů, ale nakonec se nejspíše rozhodl správně, Messiasovi navíc udělil kartu žluté barvy.
84'
Rozhodčí se jde sám podívat na inkriminovaný okamžik k obrazovce.
83'
Střela přízemní střelou trefil Juniora Messiase, který nejspíše zahrál ve vlastním vápně rukou. Arbitr Di Bello konzultuje situaci s kolegou u videa.
82'
Navzdory jasnému průběhu útočí svěřenci kouče Gasperiniho alespoň na čestný úspěch. Centr Pezzelly odvrátil mimo šestnáctku nově příchozí Fodé Ballo-Touré.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi je jasno, AC Milán vede tříbrankovým rozdílem a Atalanta působí směrem do ofenzivy bezradně.
80'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ismaël Binnásir.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Fodé Ballo-Touré.
78'
AC Milán právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Minimálně polovina zásluh míří za Hernándezem, který přesprintoval s míčem polovinu hřiště, aby ve finále posunul míč doleva na RAFAELA LEÃA, Brazilec technickým pokusem do vzdálenější šibenice proměnil gólmana do role diváka.
77'
Zády k bráně převzal míč Duván Zapata. Netroufl si na Kjaera, proto sklepl pod sebe na de Roona, jehož ukvapená rána měla k úspěchu hodně daleko.
76'
Dobrých třicet metů zvládl s míčem na kopačkách Alexis Saelemaekers. Skončil s ním u pravé lajny, kde mu nevyšla klička na Djimsitiho.
75'
Anteho Rebiće nyní neposlechl balón. Zdánlivě lehké zpracování nezvládl, míč pomalu doskákal za postranní čáru.
74'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Junior Messias.
73'
Hostující kapitán Davide Calabria si dal tělo před Koopmeinerse, který se zachoval zbrkle a konkurenta zezadu podrazil.
72'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Marten de Roon vyslal lob na Davideho Zappacostu, ten kulatý nesmysl zpracoval až mimo hrací plochu.
71'
Luis Muriel hledal prostor přes Tonaliho, ale když pochopil, že jeho snaha je marná, tak přenesl hru k pravé lajně na Pezzellu.
70'
Odvážná nahrávka Berama Djimsitiho středem hřiště mezi dvěma protihráči. Díazovi chyběl k míči kousek, nakonec na něj nedosáhl.
69'
U pravé lajny zůstal ležet na zemi Franck Kessié. K pádu došlo po střetu s Freulerem, Švýcar si pomohl nedovoleným způsobem.
68'
Giuseppe Pezzella tvrdě naletěl do Alexise Saelemaekerse, kterého nepříjemně trefil loktem do hlavu. Di Bello nařídil přímý kop pro AC.
67'
Nedorozumění mezi Koopmeinersem a Freulerem vedlo ke ztrátě míče, druhý jmenovaný obdržel nahrávku za paty.
66'
Se stříleným centrem de Roona si Franck Kessié nedělal těžkou hlavu a pravou nohou odpálil hrací předmět mimo nebezpečí.
65'
Atalanta drží míč častěji na kopačkách, ale není jí to nic platné. Na dobře organizovanou defenzivu soupeře zatím pořád hledá recept marně.
64'
Francouzský gólman si zakřičel na Hernándeze, od nějž skutečně dostal přihrávku, načež přenesl hru doprava na Calabriu.
63'
Brahim Díaz si nedělal těžkou hlavu se zpracováním vysokého pasu Rebiće a z jedničky vypálil z pravé strany šestnáctky z voleje, míč prosvištěl nad horní tyčkou.
62'
Ofenzivně laděný Davide Calabria dostal zpětný pas kousek za šestnáctku, blokující Davide Zappacosta ztečoval míč nad břevno.
61'
Odvážnou kličku si jakožto poslední hráč dovolil Simon Kjaer na Luise Muriela. Kolumbijský forvard při snaze získat míč trefil pouze protihráče do pravého lýtka.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zápasu zbývá poslední půl hodina. Hosté drží dvoubrankový náskok a směřují za ziskem cenných tří bodů.
59'
Parádním centrem vybídl Ante Rebić ke skórování Alexise Saelemaekerse, jehož prudkou hlavičku vyrazil Musso reflexivně pravou rukou nad břevno!
58'
Francouzský bek Theo Hernández si počínal nedovoleným způsobem proti Koopmeinersovi. Ten požadoval ještě žlutou kartu pro konkurenta, leč neúspěšně.
57'
Ante Rebić zkusil troufalý průnik skrze trojicí protihráčů. Mezi dvěma si míč hodil, ale ten třetí, José Luis Palomino, získal balón pro sebe.
56'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Luis Muriel.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Josip Iličić.
55'
Defenziva AC působí neprostupným dojmem. Výborně si nyní počínal Simon Kjaer, ten čistým způsobem odstavil nezapřeného Freulera.
54'
Příliš dlouhý pas adresoval Giuseppe Pezzella de Roonovi. Před něj dal tělo Calabria a pod tlakem si pomohl přihrávkou Maignanovi.
53'
Ruslan Malinovskyj volil přímou střelu na bránu. Levačkou sice míč poslal přes dvoučlennou zeď, ale prostor mezi třemi tyčemi o metr minul.
52'
Třetí žlutá karta v utkání, druhá do hostujících řad. Jejím držitelem se stal anglický stoper Fikayo Tomori za podražení Koopmeinerse.
51'
Jako vítr se Brahim Díaz prohnal kolem de Roona. Posléze sáhl k centru z levé strany, který Palomino neodvrátil vůbec jistě, práci za kolegu dokončil Djimsiti.
50'
Až moc pře sebe si balón kopl Giuseppe Pezzella. Pozorný Davide Calabria včas zareagoval a zažehnal hrozící nebezpečí.
49'
Nohama si zahrál i gólman Juan Musso, jemuž adresoval malou domů José Luis Palomino. Následoval odkop na polovinu soupeře.
48'
Ne, Remo Freuler neprožívá ideální zápas. K chybě předcházející druhému gólu přidal další hrubku, když po špatném zpracování daroval balón Tonalimu.
47'
Zatímco hostující kouč žádnou změnu neudělal, tak domácí trenér sáhl k jedné změně, když Demirala nahradil Koopmeinersem. Jednalo se už o druhé střídání, v první půli totiž zraněného Pessinu střídal Pezzela.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Merih Demiral, přichází Teun Koopmeiners.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Fotbalisté milánského AC mají po prvním poločase solidně nakročeno k zisku tří bodů na horké půdě Atalanty, vedou rozdílem dvou branek. Už v první minutě se prosadil po souhře dvou krajních beků Davide Calabria a kromě branky v úvodu hosté zaznamenali trefu i v koncovce úvodního dějství, po chybě Freulera proměnil únik Sandro Tonali. Pokud chtějí domácí pomýšlet na body, budou muset ve druhé půli výrazně přidat.
45+2'
45+2'
A ještě jedna útočná akce milánského AC. Zakončoval ji Španěl Brahim Díaz, tvrdou ránu nártem schytal do levého boku José Luis Palomino.
45+1'
Theu Hernándezovi nevyšlo zpracování, ale příhodně posunul míč za sebe Kessiemu, jehož povedená rána prosvištěla jen o kousek vedle levé tyče.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
43'
Obrovskou hrubku Freulera přetavil SANDRO TONALI v gól do šatny! V tváří tvář brankáři si poradil zkušeně a míč umístil po své pravé ruce, Musso očekával zakončení na opačnou stranu.
42'
Žlutá karta i na druhé straně, a to pro Brahima Díaze, který přidržel za dres Pezzellu s jasným cílem zastavil slibně se rozvíjející protiútok Atalanty.
41'
Hosté zvolili rozehrávku na krátkou vzdálenost. Joakim Maehle zachytil pohyb Rafaela Leãa, jenž pod tlakem odcentroval do zámezí.
40'
První žlutou kartu zápasu obdržel Marten de Roon. Neodhadl dobře, kam udělá Theo Hernández kličku, načež mu vystavil do cesty strom bez viditelné snahy hrát míč.
39'
Na dlouhou nohu Sandro Tonali zvládl píchnout míč mimo dosah de Roona, Nizozemec mu pak bolestivě přišlápl pravou nohu. Jasný faul.
38'
Příliš dlouho držel balón Ruslan Malinovskyj. Nakonec zkusil z pravé strany šestnáctky vystřelit, trefil před sebou stojícího Tomoriho.
37'
Chorvatský forvard Ante Rebić skončil na zemi, nicméně arbitr Di Bello nechal ve hře pokračovat, skluz Palomina posoudil jako čistý.
36'
Brahim Díaz získal míč pro sebe, ale než se stihl rozmyslet, tak jej pěkným skluzem vyřadil ze hry Marten de Roon. Opět hrají domácí.
35'
V posledních minutách začíná mít lehce navrch Atalanta. Ale hosté se brání bez větších problémů, vlastní pokutové území mají pokryté na jedničku.
34'
Remu Freulerovi se centr od rohového praporku vůbec nepovedl. Proti poskakujícímu míči vyběhl Mike Maignan a skryl jej v rukavicích.
33'
Moc dobře si byl Alexis Saelemaekers vědom, že zákrok Palomina na jeho osobu byl v souladu s pravidly, takže neprotestoval, naopak se snažil neúspěšně získat hrací předmět zpět do své moci.
32'
Brahim Díaz si zkusil prohodit balón mezi stoperskou dvojicí. To se mu podařilo, ale pak mezi ní neproskočil sám, cestu mu zamezil Palomino.
31'
S malou domů si Mike Maignan poradil bez problémů. Nedělal si těžkou hlavu se zpracováním a z jedničky míč odpálil na útočnou polovinu.
30'
Více volného prostoru využil Giuseppe Pezzella k centru. Hledal Zapatu, kolumbijský útočník ovšem neuspěl v souboji s Tonalim.
29'
Gólman Mike Maignan králem prostoru. Vyběhl proti vysokému centru a pravou rukou balón nekompromisně vyboxoval mimo vápno.
28'
Ruslan Malinovskyj pěknou přihrávkou mezi dva soupeře našel Maehleho, jenž chtěl ještě posunout míč na Freulera, ale mezi nohama Tomoriho kulatý nesmysl nepropasíroval.
27'
Skvěle si v defenzivě počínal Davide Calabria. Proti přesile chytře nastřelil nastavenou nohu de Roona a získal autové vhazování.
26'
Již delší dobu se z tribun ozývá poměrně hlasitý pískot. Fanouškům se vůbec nelíbí, že se domácí dobré tři minuty nedotkli míče.
25'
Hosté pokračují v kombinaci i proti kompletnímu soupeři. Vysunutý presink Atalanty ovšem lehkého favorita vyhnal na vlastní půli.
24'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Giuseppe Pezzella.
23'
Domácí zatím pokračují v deseti. Této skutečnosti pochopitelně chtějí hosté využít, proto kombinují na útočné polovině s velkou rozvahou.
22'
S Pessinou to nevypadá dobře. Fikayo Tomori nejspíše italskému hráči způsobil svým skluzem zranění, které domácímu fotbalisto neumožní pokračovat ve hře.
21'
Odpískání pokutového kopu se dožadoval Matteo Pessina. Prodral se za záa Tomoriho, anglický stoper jej pak zezadu odvážně atakoval skluzem, nicméně jako první trefil balón, a to rozhodlo.
20'
Utkání probíhá v parádním tempu. Další velkou šanci, dnes už druhou, spálil Duván Zapata, proti jeho hlavičce se znovu vyznamenal Maignan.
19'
Skvělý Mike Maignan! Atalanta přežila šanci soupeře a sama se vydala do útoku, střelu Malinovského k levé tyčce ovšem Francouz vytáhl vedle brány konečky prstů!
18'
Navýšit vedení mohl Brahim Díaz, ale Juan Musso měl velké štěstí, protože Španěl napálil míč do míst, kde stál gólman.
17'
Až s moc velkým klidem se Franck Kessié obtočil kolem Berata Djimsitiho, tentýž hráč jej pak skluzem poslal na trávník.
16'
Sandro Tonali se k exekuci rohového kopu vydal hodně pomalým krokem, za což si vysloužil pískot od domácích fanoušků. Také rozhodčí musel italského středopolaře lehce popohnat.
15'
Výborné krytí balónu ukázal Simon Kjaer. Šikovně si počkal na kontakt s de Roonem, Nizozemci následně arbitr Di Bello odpískal faul.
14'
Vyrovnání měl na kopačce Duván Zapata. Prodral se do vnitra pokutového území, z levé strany ale křižnou technickou střelu Maignan vyrazil, dorážející Ruslan Malinovskyj pak zakončil příliš slabě.
13'
Střílený centr Mattea Pessiny ztečoval bránící Davide Calabria do boční sítě. Následuje rohový kop domácího celku.
12'
Přes veškerou snahu Brahim Díaz neudržel míč na hrací ploše. José Luis Palomino už spěchá k vhození balónu do hry.
11'
Rafael Leão si neporozuměl s Díazem, navíc se mu postavil do cesty Joakim Maehle. Dlouhou kličku dánský reprezentant zastavil.
10'
Rozehrávku rohového kopu obstaral Marten de Roon. Na hranici šestnáctky našel Zappacostu, jehož ránu z voleje tečoval Freuler vedle pravé tyče.
9'
Dlouhý nákop Freulera se stal snadnou kořistí Thea Hernándeze, Ruslan Malinovskyj čekal za Francouzem na balón zbytečně.
8'
Po pravé lajně nabral velkou rychlost Davide Zappacosta. Výborně mu ovšem zkřížil cestu Davide Calabria a i s míčem skončil v zámezí.
7'
Sám proti třem zkoušel proniknout až před brankáře Ante Rebić. Jednoho hráče se zbavil, avšak na de Roona už nestačil.
6'
Z dvaceti metrů vypálil Brahim Díaz. Juan Musso plachtil vzduchem zbytečně, práci za něj odvedl obránce José Luis Palomino.
5'
Útočným faulem se provinil Ruslan Malinovskyj. Strčil do Sandra Tonaliho, jemuž navíc šlápl na tkaničku, ta se rozvázala.
4'
Opařenou Atalantu chtěl ještě více oslabit Ante Rebić, chorvatský útočník ale o pár centimetrů nedosáhl na centr Hernándeze.
3'
Domácí fanoušci ztichli, takže je slyšet početný fanouškovský tábor AC. Takový úvod si většina přítomných na stadiónu určitě nepředstavovala.
1'
Souhra krajních beků AC vedla k bleskovému gólu! Kde se vzal, tu se vzal, naběhl mezi stopery kapitán DAVIDE CALABRIA, jenž dostal ideální nahrávku od Hernándeze a nadvakrát poslal míč za záda Mussa.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Palomino, Demiral, Djimsiti – Zappacosta, de Roon, Freuler (C), Maehle – Pessina – Malinovskyj, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Iličić, Koopmeiners, Lovato, Al. Mirančuk, Muriel, Pašalić, Gi. Pezzella, Piccoli, Scalvini.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Tomori, Kjaer, Hernández – Tonali, Kessié – Saelemaekers, B. Díaz, Leão – Rebić.
Náhradníci: Jungdal, Tătăruşanu – Ballo-Touré, Binnásir, Castillejo, Gabbia, Giroud, Kalulu, Maldini, Messias, Pellegri, A. Romagnoli.

Rozhodčí: Di Bello – Baccini, Cecconi.
AC Milán

AC Milán se pomalu, ale jistě vrací tam, kam patří. Má se od čeho odpíchnout, protože minulá ligová sezóna mu po dlouhé době vyšla, více bodů nasbíral pouze městský rival Inter. I letos to vypadá, že Pioliho družina míří hodně vysoko. S šestnácti body je druhá, jen Neapol je lepší, a to o dva body. Výrazně horší pozici má milánský celek v Lize mistrů, kde je po dvou zápasech na nule, prohrál s Liverpoolem i Atléticem Madrid.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta se zařadila mezi nejužší fotbalovou špičku a musíme s ní počítat nejen v boji o Ligu mistrů, ale klidně o titul, protože nejednou ukázala, že umí potrápit i ty nejlepší celky. Naposledy právě minulý víkend, kdy na San Siru sice neudržela náskok, ale v závěru přežila penaltu a s Interem tak remizovala 2:2. Během sedmi kol nasbírali svěřenci kouče Gasperiniho dohromady jedenáct bodů, okupují sedmou pozici. Atalanta je rovněž součástí Ligy mistrů a po dvou zápasech má ve skupině F na kontě čtyři body za remízu s Villarrealem a výhru nad Young Boys.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62