Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Empoli - 21. května 2022   20:45

0:1
(0:0)
Empoli
79' Štulac  (Bajrami)
Atalanta
Musso – Palomino, de Roon, Djimsiti – Hateboer (57. Pessina), Koopmeiners (78. Scalvini), Freuler (C) (83. Demiral), Zappacosta (78. Maehle) – Pašalić (83. Iličić) – Boga, Zapata.
Rossi, Sportiello – Mihăilă, Mirančuk, Cissé, Cittadini.
Abisso – Tegoni, Colarossi
Gewiss Stadium (Bergamo)
Empoli
Vicario – Stojanović, Viti, Luperto, Cacace (74. Parisi) – Żurkowski, Asllani, Bandinelli (68. Štulac) – Henderson (68. Di Francesco) – Cutrone (74. Baldanzi), La Mantia (46. Bajrami).
Ujkani, Furlan – Fazzini, Benassi, Ismajli, S. Romagnoli, Degl'Innocenti.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 12:3. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:7.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme sledovali víceméně podobný obrázek jako v první části hry. Domácí se tlačili do útoku, snažili se střílet, ale veškerá jejich snaha vycházela nazmar. Aby nebylo jejich frustrace málo, povedlo se hostům z ojedinělé akce vstřelit branku, kterou rozhodli o výsledku utkání. Pěknou trefou se prezentoval střídající Leo Štulac. Domácí nevyužili střeleckou ani územní převahu, takže odcházejí poraženi a nezajímá je tedy ani výsledek souběžně hraného utkání Fiorentiny, která nakonec v závěru přidala druhou branku a porazila Juventus 2:0. Atalanta tedy v letošním ročníku Serie A končí na 8. pozici, zatímco Empoli bere 14. příčku. Pro domácí je to ústup ze slávy a krok zpět, zatímco hosté mohou být spokojeni s udržením ligové příslušnosti v poměrně velkém klidu. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a třeba někdy příště u fotbalu.
90+4'
90+3'
Leo Štulac vyzkoušel štěstí ze střední vzdálenosti, ovšem branku se mu nyní zaměřit nepodařilo.
90+2'
Další střelecký pokus domácích, který tentokrát zablokoval dokonce hráč Atalanty.
90+1'
Opět těžký zákrok pro Vicaria, který zvládl zachránit situaci, následně domácí nedokázali dopravit míč do odkryté branky.
89'
Závěr zápasu se přibližuje a domácí stále nejsou schopni vstřelit ani jedinou branku. Souběžně hrané utkání je stále beze změny – 1:0 pro Fiorentinu.
88'
Pessina našel centrem před brankou Zapatu, jehož hlavičku Vicario vytáhl konečky prstů nad břevno. Po rohu hlavičkoval Scalvini mimo.
87'
Jeremie Boga centroval z levé strany, ale nejvýše se vyšponoval Sebastiano Luperto a odvrátil.
86'
Juan Musso vyrazil až mimo pokutové území, takže musel míč odehrát hlavou, což se mu nakonec podařilo a poslal míč do autu.
85'
Giorgio Scalvini zahrál rukou v pokutovém území soupeře, takže rozhodčí přerušuje hru.
84'
Další centrovaný míč do pokutového území dokázala odvrátit obrana Empoli.
83'
Závěrečné minuty už neodehrají Freuler s Pašalićem, místo nichž nastupují Iličić s Demiralem.
82'
Duván Zapata se dostal do zakončení, ale Vicario i nadále drží naděje Empoli na výhru.
81'
Domácí se okamžitě snaží o vyrovnání a kombinují na soupeřově polovině.
79'
Empoli právě vstřelilo branku! Hosté se dostávají do překvapivého vedení. Nedim Bajrami poslal přihrávku na LEA ŠTULACE, který prudkou ranou překvapil Mussa, jenž ani nestihl nikterak zareagovat. Povedená kombinace dvojice střídajících fotbalistů.
78'
Dvojité střídání také na straně domácích. Do hry nastupují Maehle se Scalvinim a odstupují Zappacosta s Koopmeinersem.
77'
Na poslední chvíli zakročila obrana Atalanty, když směrem k její brance mířila přihrávka na několik rozběhnutých hráčů.
76'
Hosté po dlouhé době také vystrkují růžky na soupeřově polovině a souvisleji kombinují s míčem.
74'
Po zmatcích v hostující rozehrávce se do zakončení prodral Mario Pašalić, ale prudkou ranou vůbec netrefil.
74'
Další dvojité střídání hostů a jejich poslední změny v sestavě. Ze hry odstupují Cacace s Cutronem, místo nich vbíhají do hry Parisi a Baldanzi.
73'
Ani další rohový kop Atalanty nepřinesl změnu ve skóre. Domácím se dnes nedaří zaskočit obranu soupeře.
72'
Ovšem na druhé straně došlo k první příležitosti hostů, nicméně Musso uhájil bezbrankový stav.
71'
Petar Stojanović si na hranici pokutového území dokázal poradit s dalším útočným výpadem Bogy.
70'
Hosté se i nadále spíše jen brání a na polovinu soupeře se dostávají vyloženě sporadicky.
68'
Ze hry v hostujícím dresu odstupují Bandinelli s Hendersonem, které nahrazují Štulac s Di Francescem.
67'
Domácí se sice opět dostali do pokutového území soupeře, jenže nebylo kudy vystřelit.
66'
Hosté chystají střídání, u postranní čáry již čeká na pokyn dvojice fotbalistů v bílém.
65'
Opět zablokovaný střelecký pokus. Tentokrát se o průlom ve skóre pokusil Mario Pašalić, jenže znovu mu snahu zmařil pozorný soupeř.
63'
Ani Boga si nezvládl obhodit bránícího soupeře, který dokázal míč zachytit. Hostům se ale rychlý útok také nevydařil.
62'
Duván Zapata se otáčel s míčem v pokutovém území soupeře, jenže o míč přišel.
61'
S centrovaným míčem z levé strany Atalanty si obrana Empoli dokázala poradit.
60'
Centr od rohového praporku doletěl do pokutového území, kde si míč sebral Juan Musso.
59'
Exekuce volného přímého kopu se ujal střídající Nedim Bajrami. Albánec se rozhodl ohrozit branku napřímo, ovšem trefil pouze zeď před sebou.
58'
Kapitán Atalanty se dopustil nedovoleného zákroku, když skluzem trefil padajícího Cacaceho. Žlutá karta pro Freulera, který ještě o celé situaci diskutuje s rozhodčím.
57'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Matteo Pessina.
56'
Freuler nedokázal prostrčit míč na spoluhráče. Uvidíme autové vhazování pro Empoli.
55'
Jeremie Boga dostal přihrávku, seběhl si trochu na střed, aby následně vypustil technický pokus, který orazítkoval břevno!
54'
Obléhání hostující branky pokračuje i nadále. Empoli se ze všech sil brání, zatímco Atalanta se stále více přibližuje brance.
53'
Boga dostal míč na Pašaliće do vápna, ten narazil na hranici vápna Koopmeinersovi, jehož střela se však do dějin nezapíše.
51'
Přetažený centr na zadní tyč letěl do míst, kde by ho mohl zakončovat nebo vracet před branku Zappacosta, takže Vicario odpravil na roh. Po něm se hosté ubránili.
50'
Odkop Palomina trefil rozhodčího Abissa, který dle pravidel přerušuje hru a dává míč domácím.
49'
Remo Freuler dostal přihrávku od aktivního Bogy, rovnou zkusil vystřelit, jenže značně minul.
48'
Boga zakombinoval se Zappacostou, jehož vysoký centr přeletěl všechny hráče na hřišti a vyletěl mimo hru.
47'
Jeremie Boga na levé straně hledal cestu k brance, ale přihrávku mu zblokoval Viti na roh.
46'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Andrea La Mantia, přichází Nedim Bajrami.
46'
Ve Florencii se stále ještě nezačalo, takže nemůže proběhnout výkop ani v tomto utkání.
Opět čekáme na souběžně hrané zápasy, abychom mohli začít druhou polovinu utkání. Hráči již několik minut stojí na trávníku připraveni k výkopu.
Máme za sebou úvodní poločas, ve kterém jsme se žádné branky nedočkali. Domácí měli významnou převahu, obléhali branku nadšeně hrajících hostů, kteří skáčou do střel i přihrávek. I brankář Vicario musel několikrát zasáhnout, aby uhájil čisté konto. Asi největší šanci si připsal Duván Zapata hlavičkou z těžké pozice, kterou dobře mířil, jenže Vicario vytáhl perfektní zákrok. Atalanta měla výraznou územní převahu, kterou však nedokázala přetavit v branku a nepomohlo jí v tom ani deset rohových kopů a celkem 21 střeleckých pokusů. Ve druhé půle tedy musí Atalanta zabrat, pokud by v souběžně hraném utkání Juventus zabral a minimálně vyrovnal na půdě Fiorentiny, která zatím vede v půli 1:0. Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+1'
45+1'
Po rohovém kopu se hosté dostali k míči a Sebastiano Luperto dokázal hlavou dostat míč do bezpečí.
45+1'
Domácí obléhání hostující branky pokračuje, před Zappacostou raději odvrátil Stojanović hlavou na roh.
45'
Boga unikal Stojanovićovi, který ho stáhl k zemi, takže Slovinec vidí žlutý trest.
44'
Obrana Empoli si nejprve dobře poradila, domácí ale poslali míč zpět do vápna, kde si však dle rozhodčích pomohl nedovoleně Djimsiti.
43'
Zapata vyslal dnes již několikátý střelecký pokus a Vicario opět dobře viděl, takže zvládl zakročit a vytáhl střelu mimo branku.
42'
Osmý rohový kop se sice snesl do míst, kde byli hráči Atalanty, ovšem hlavička Zapaty mířila mimo tři tyče.
41'
Po dalším rohovém kopu Atalanty žádná zásadní změna. Následovala ale akce Zapaty, který vybojoval další roh na Cacacem.
40'
Koopmeiners výborně udržel míč, postupoval středem hřiště, načež otevřel hru na pravou stranu, kde se nacházel Zapata, jehož střelu opět zblokovala obrana Empoli.
39'
Teun Koopmeiners centroval do pokutového území hostů, ovšem neporozuměl si se spoluhráči a míč z jeho kopačky hostující obrana pohlídala v cestě mimo hřiště.
38'
Freulerovu přihrávku zablokoval Szymon Źurkowski. Empoli stále drží bezbrankový stav na půdě Atalanty.
37'
Opět v permanenci Juan Musso, nyní musel dobře odhadnout dráhu letu míče a následně sebral vysoký centr do rukavic.
36'
Juan Musso se ocitl pod lehkým tlakem, když byl mimo vápno a trochu na něj dotíral soupeř, takže Argentinec volil jednoduché řešení – odkop míče do autu a rychlý návrat do branky.
35'
Obrana Empoli dnes hraje nesmírně obětavě. Další střelecký pokus Atalanty byl zblokován, tentokrát to byl Mattia Viti.
34'
Henderson sice odehrál míč, jenže zároveň se mu povedlo zasáhnout nedovoleně i Martena de Roona.
33'
Další střelecký pokus domácího celku má na svědomí Davide Zappacosta, ovšem o kousek minul.
31'
Centrovaný míč od rohového praporku tentokrát doletěl na hlavu Djimsitiho, ale míč dokázal dostat mimo branku Bandinelli.
30'
Hans Hateboer si na pravé straně rozmyslel centr, načež poslal na volného spoluhráče. Ke střele z větší dálky se pak dostal Koopmeiners a Vicario raději vytěsnil na roh.
29'
Hosté se dostali až k soupeřovu rohovému praporku, kde však nic nevymysleli a o míč přišli.
28'
Freuler cpal přihrávku po zemi do pokutového území, ale záměr se mu nepodařilo realizovat dostatečně, takže obrana Empoli opět zakročila.
27'
I s dalším centrem od rohového praporku si obrana Empoli dokázala poradit. Následně při pokusu o útok končí na zemi Cutrone a diví se, že se nepíská faul.
26'
Sebastiano Luperto si však při obranném zákroku ublížil, takže potřebuje lékařské ošetření.
25'
Rozehrávka se hostům moc nepovedla, takže kupředu spěchal Duván Zapata, ale natěsno ho seběhl Luperto, který ukopl míč do zámezí.
24'
Uprostřed hrací plochy se s křikem po zákroku de Roona ocitl na zemi Liam Henderson. Rozhodčí Abisso faul po chvilce odpískal.
23'
Opět v akci Boga, jenže tentokrát nemohl pokračovat, protože si rozhodčí všimli jeho prohřešku proti pravidlu o ofsajdu.
22'
Po rohovém kopu opět žádné nebezpečí pro hostující branku nepřišlo, protože jednoduše zakročila obrana.
22'
Jeremie Boga vypustil technický pokus, který nad břevno zvedl Guglielmo Vicario.
21'
Zapata se velmi dobře dostal k míči, sklepl na spoluhráče, ale ten neprocedil míč skrz obranu.
20'
Davide Zappacosta se dostal do zakončení v pokutovém území, ale zřejmě trefil pouze spoluhráče. Jinak to byla velmi slušná rána, která by nejspíš mířila směrem na branku.
19'
Skvělá práce domácího celku v defenzivě. Atalanta se ubránila a vyslala vysoký míč na Zapatu, kterého fauloval Sebastiano Luperto.
17'
Po rohu však žádné zásadní ohrožení pro branku Guglielma Vicaria nepřišlo a Empoli se ubránilo.
16'
Další střelecký pokus domácích ze střední vzdálenosti se opřel o soupeře a uvidíme rohový kop.
15'
Hosté se dostali z nepříjemného napadání, načež ale o míč přišli a ještě zřejmě došlo k útočnému faulu.
14'
Nepřesné sklepnutí neměl šanci získat Mario Pašalić, protože už se pohyboval jiným směrem, než kam mířil míč.
13'
Další střelecké zakončení domácích má tentokrát na svědomí Boga. Jeho rána ze střední vzdálenosti mířila na zadní tyč, kterou však minula.
11'
Cutrone se pokusil udržet ve hře těžký míč na levé křídlo, nicméně o kousek nedokázal míč zachytit.
10'
Další slušná střela Duvána Zapaty. Tentokrát zkušený útočník vypálil ze střední vzdálenosti po zemi a Vicaria opět donutil k zákroku.
9'
Parádní zakončení Zapaty ještě lepším zákrokem vytáhl Vicario. Hlavička Kolumbijce mířila dobře, jenže brankář se vymrštil a tygřím skokem zvládl dostat míč mimo tři tyče.
8'
Ze střední vzdálenosti vypustil pokus Patrick Cutrone. Jeho rána zamířila kousek vedle tyče. Musso raději skokem kontroloval dráhu letu míče.
7'
Další útočné snažení domácích ztroskotalo až v pokutovém území na pokusu o přechod přes dobře postaveného obránce Empoli.
6'
Remo Freuler se ocitl na trávníku po nedovoleném zákroku hostí. Domácí pokračují v pozvolné kombinaci.
5'
Kombinace domácích na hranici pokutového území soupeře znamenala trochu zmatku v obraně Empoli, ale střela až k Vicariovi neprošla, protože ji zblokovala defenziva.
4'
Z nepřipravené pozice zakončovali hosté, střela sice zamířila na branku, ale to byl naprosto rutinní zákrok pro Mussa.
3'
Domácí kombinují s míčem u kopačke na útočné polovině, ale Hateboer dlouho nevěděl, kam přihrát, načež poslal míč dozadu na de Roona.
2'
Andrea La Mantia poslal míč směrem na branku, kde Juan Musso dokázal zakročit.
1'
Marten de Roon si počínal nedovoleně v souboji s Bandinellim, nicméně situaci dle verdiktu sudího předcházel ofsajd.
1'
Všechna utkání musí začít souběžně, takže čekáme na signál z ostatních stadionů, aby mohl nastat úvodní výkop.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Palomino, de Roon, Djimsiti – Hateboer, Koopmeiners, Freuler (C), Zappacosta – Pašalić – Boga, Zapata.
Náhradníci: Rossi, Sportiello – Demiral, Iličić, Mihăilă, Maehle, Scalvini, Mirančuk, Cissé, Pessina, Cittadini.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Viti, Luperto, Cacace – Żurkowski, Asllani, Bandinelli – Henderson – Cutrone, La Mantia.
Náhradníci: Ujkani, Furlan – Di Francesco, Fazzini, Bajrami, Parisi, Benassi, Štulac, Ismajli, S. Romagnoli, Baldanzi, Degl'Innocenti.
Trenér: Aurelio Andreazzoli

Rozhodčí: Abisso – Tegoni, Colarossi.
Empoli FC

Hosté si výkony v letošním ročníku zajistili záchranu poměrně brzy a na osmnáctou příčku mají luxusní náskok devíti bodů. Empoli dosud získalo 38 bodů za 9 výher, 11 remíz a 17 porážek při skóre 49:70. Když se podíváme na celkovou tabulku všech týmů, pak zjistíme, že v počtu inkasovaných branek je v soutěži jediný horší tým – Salernitana se 74 obdrženými góly. I přesto se Empoli povedlo zajistit si klidnou pozici do závěrečných kol. Nejlepším střelcem týmu je se 13 brankami na kontě Andrea Pinamonti, který je do Empoli zapůjčen z Interu Milán.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta se před startem posledního kola nachází na průběžné 8. pozici se ziskem 59 bodů za 16 výher, 11 remíz a 10 porážek při skóre 65:47. Co se nastřílených branek týče, patří Atalanta i letos k nejlepším týmům soutěže a lepší v tomto ohledu jsou pouze milánské celky, Neapol a Lazio Řím. Na devátý Hellas Verona má Atalanta dostatečný náskok sedmi bodů, takže za sebe se ohlížet nemusí. Naopak směrem vzhůru má dva soupeře, u nichž musí doufat, že se přes ně dostane. Stejně bodů jako Atalanta má i sedmá Fiorentina a o bod více zapsalo šesté AS Řím. Fiorentina hraje v posledním kole doma s Juventusem, zatímco Římané zajíždí na půdu druhého turínského týmu v soutěži. Z tohoto pohledu má tedy nejlepší vylosování právě Atalanta, ovšem rozhodne se na hřišti.
V posledním kole italské Serie A se utkávají celky Atalanta Bergamasca Calcio a Empoli FC. Papírovým favoritem bude domácí celek, kterému se však letošní sezóna příliš nepovedla a bojuje o účast v jakémkoliv evropském poháru. Hosté už hrají pouze o čest, protože se nacházejí v bezpečné vzdálenosti od sestupových příček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62