Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Fiorentina - 11. září 2021   20:45

Atalanta
65' D. Zapata
1:2
(0:1)
Fiorentina
33' Vlahović   • 49' Vlahović
Atalanta
Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti – Zappacosta, Freuler, Pašalić (82. Iličić), Maehle (50. Gosens) – Al. Mirančuk (50. Malinovskyj) – Pessina (85. Koopmeiners), D. Zapata (82. Piccoli).
Marini – Di Iorio, Scarpa
Gewiss Stadium, Bergamo
Fiorentina
Terracciano – Venuti (25. Odriozola Arzallus), Milenković, Igor, Biraghi – Bonaventura, Torreira (66. S. Amrabat), Duncan (76. Castrovilli) – Callejón (76. N. González), Vlahović, Sottil (66. Saponara).
Drągowski – S. Amrabat, Benassi, Terzić, N. González, Kokorin, Maleh, Lucas Martínez, Nastasić, Saponara, Odriozola Arzallus, Castrovilli.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fiorentina se na konci sobotního programu Serie A postarala o velké překvapení, když zvítězila na půdě Atalanty 2:1. Všechny tři góly padly z penalty. V prvním poločase kopali dva pokutové kopy hosté, oba s velkou jistotou proměnil Dušan Vlahović. Za domácí se exekuce „desítky“ chopil v 65. minutě Duván Zapata a i on uspěl. Domácí pak byli po zbytek střetnutí aktivnějším týmem, ale pevná defenziva „Fialek“ v čele s výborně chytajícím Terraccianem vyrovnání nepřipustila.

Svěřenci kouče Italiana se po vítězství vyhoupli na velmi pěkné 6. místo, Atalanta se propadla na 10. příčku. Gasperiniho družina zatím neplní pověst výborně skórujícího týmu, v úvodních třech kolech vstřelila pouhé tři branky.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:19.
90+5'
90+4'
První porážka Atalanty v ligové sezóně je blízko, protože probíhají poslední vteřiny nastaveného času a míč drží Fiorentina. Álvaro Odriozola Arzallus přihrál brankář, ten přenesl hru doleva na Bonaventuru. Itala pak fauloval Koopmeiners.
90+3'
Pokud by přihrávka k Zapatovi došla, nejspíše by se pískal ofsajd. Ale nedošla, neboť ve skluzu výborně zakročil Nikola Milenković, míč pak odpálil až k brankáři soupeře.
90+2'
José Luis Palomino by měl spěchat, ale stoper místo toho hodně hlasitě požadoval odpískání faulu Biraghiho po zákroku na Koopmeinerse. Neuspěl, sám navíc dostal žlutou za řeči.
90+2'
Ne, domácí rohový kop nerozehráli vůbec dobře. Robin Gosens poslal centr příliš blízko bráně, Pietro Terracciano jej vyboxoval pryč z vápna.
90+1'
Josip Iličić na sebe natáhl dva hráče, aby následně patičkou uvolnil Davideho Zappacostu, jeho pokus srazil skluzující Sufján Amrabat do zámezí.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Dvougólový Dušan Vlahović vybíhal z ofsajdu příliš pozdě. Poté, co převzal balón od Freulera, vyletěl praporek pomezního vzhůru.
88'
Konzultace byla rychlá, pokutový kop se skutečně pískat nebude. Fiorentina rozehrávala rohový kop, centr ze vzduchu lapil Marco Sportiello.
87'
Třetí penalta pro Fiorentinu? Zřejmě ne. Dušan Vlahović sice trefil Palomina do ruky, stoper však měl horní končetinu u těla.
86'
Remo Freuler pravou rukou zastavil v pohybu Gaetana Castrovilliho, který navíc bolestivě spadl na balón břichem. Švýcarský hráč rozšiřuje počet fotbalistů se žlutou kartou na kontě.
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Teun Koopmeiners.
84'
Fotbalisté v červených dresech hrají s míčem na útočné polovině, to jim pochopitelně vyhovuje. Na domácích je znát čím dál tím větší frustrace.
83'
K dlouhému odkopu se uchýlil Cristiano Biraghi. Riccardo Saponara podstoupil souboj s Gosensem, druhý jmenovaný hráč se vyšplhal o poznání výše.
82'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Roberto Piccoli.
82'
Pietro Terracciano zachránil „Fialky“ od inkasovaného gólu! Skvěle se přesunul k levé tyči, aby zastavil slibnou hlavičku Palomina.
81'
Opět faul, opět žlutá karta. Álvaro Odriozola Arzallus vyfasoval žlutý kartónek hned při svém debutu v novém týmu, když stáhl za dres na trávník Freulera.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Fiorentina disponuje jednobrankovým vedením, Atalanta ale má čas, a to klidně i na otočku.
79'
Domácí si nedokáží vytvořit souvislý tlak, protože se zápas hodně kouskuje. A to nejen z hostujících řad, ale také celek z Bergama poměrně často fauluje.
78'
Forvard Duván Zapata se často zapojuje do akcí u lajn. Znovu převzal přihrávku v blízkosti rohového praporku, míč pak poslal do rukavic brankáře.
77'
Faulovaný Cristiano Biraghi si několik vteřin poležel na trávníku. Lékaře ale arbitr Marini volat nemusel, protože bek nakonec vstal.
76'
Žlutá karta míří rovněž do domácích řad. Proti pravidlům hrál Robin Gosens, i on ve skluzu místo míče trefil nohy konkurenta.
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Nicolás González.
75'
Další příležitost domácího mužstva. Po sraženém centru se k míči nejrychleji přiřítil Berat Djimsiti, avšak zachoval se zbrkle a slabou hlavičku usměrnil přímo do rukavic brankáře.
74'
Stoper Nikola Milenković prohrál v rychlostním souboji se Zapatou a ve skluzu místo balónu zasáhl kolumbijského protihráče. Jasná žlutá.
73'
Rafael Tolói přenesl hru na pravou stranu, kam si sběhl Zapata. Centrem zkusil najít nabíhajícího Pašaliće, před Chorvatem zakročil Igor.
72'
Přes Igora a Milenkoviće míč doputoval až k Biraghimu. Ital pod tlakem odkopl míč na útočnou polovinu, do země nikoho.
71'
Riccardo Saponara si vyměnil balón s Bonaventurou, načež stříleným centrem hledal před brankou Vlahoviće, tomu chyběl ve skluzu kousek.
70'
Od levé lajny vyprodukoval zajímavý centr Remo Freuler. Hledal nejspíše Palomina, nicméně toho přeskočil Cristiano Biraghi.
69'
Pod tlakem si poradil Ruslan Malinovskyj nejlépe, jak mohl. Ukrajinec poslal míč do autu a nechal se nedovoleně atakovat Bonaventurou.
68'
Duván Zapata se dožadoval rohového kopu, ale byl to on, kdo se jako poslední dotkl balónu, to viděl velmi dobře i pomezní.
66'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Riccardo Saponara.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Sufján Amrabat.
65'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Drama se stupňuje, Atalanta snižuje! DUVÁN ZAPATA z penalty skóroval chladnokrevně. Vystřelil doleva, zatímco gólman šel z pohledu střelce doprava.
65'
Ano, také Atalanta bude kopat penaltu! Marinimu se stačilo podívat na jediný záběr dvakrát a byl rozhodnutý.
64'
Bude se kopat penalta i na domácí straně? Robin Gosens dal nohu před Callejóna a právě to možná rozhodne, protože Španěl pak sice zasáhl míč, ale jen přes nohy protihráče.
63'
Naopak to byli hosté, kteří vystartovali do přečíslení tří proti dvěma. Riccardo Sottil si neporadil vůbec dobře, Callejónovi poslal míč za paty.
62'
K šokovanému Robinu Gosensovi se odrazil obráncem prodloužený centr. Německý reprezentant tutovku neproměnil, od jeho pravé nohy se míč odrazil až k rohovému praporku.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Fiorentina drží na půdě Atalanty překvapivé vedení 2:0, zisk tří bodů je blízko.
60'
Hosté dokonce s kombinací přesáhli na útočnou polovinu. Do zakončení pochopitelně vůbec nespěchají, balón si vyměňují hlavně obránci.
59'
Álvaro Odriozola Arzallus využívá chvíli klidu k vydechnutí. V posledních okamžicích podstoupil hned několik náročných soubojů se Zapatou, teď míč drží gólman Terracciano.
58'
Velké množství černé práce dnes odvádí Lucas Torreira. Není sice tolik vidět, avšak hodně toho oběhá a skvěle kryje prostor.
57'
Stoper Igor stáhl za dres k zemi Malinovského, následovala očekávaná a naprosto zasloužená žlutá karta. Na podobné zákroky si stoper musí dávat ve zbývajícím průběhu velký pozor.
56'
Dnes už dvougólový Dušan Vlahović vybíhal z ofsajdového postavení, což pozornosti pomezního neuniklo. Hra je přerušena, míč se stěhuje na kopačky domácích.
55'
Duván Zapata selhal v obrovské příležitosti, „Fialky“ drží dvougólové vedení! A to hlavně díky Pietru Terraccianovi, který očekával střelu na bližší tyč a rukama míč vyrazil.
54'
Další faul hostujícího hráče, tentokráte stopera Nikoly Milenkoviće, jenž ještě poměrně daleko od vlastní šestnáctky zatáhl za dres Freulera.
53'
Útočným faulem se provinil José María Callejón. Nabral velkou rychlost, nicméně před něj natlačil tělo Palomino a právě na něj se Španěl dopustil prohřešku.
52'
Hosté si jsou moc dobře vědomi, že není kam spěchat, stačí jim důkladně bránit a nepouštět soupeře příliš blízko vlastní bráně.
51'
Atalanta je ve velkých problémech. Do utkání vstupovala v roli velkého favorita, ale nyní je ve dvougólové ztrátě.
50'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Robin Gosens.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Ruslan Malinovskyj.
49'
Fiorentina právě vstřelila branku!
DUŠAN VLAHOVIĆ si vzal balón i podruhé a stejně jako v prvním případě se nemýlil! Vystřelil doprava nahoru. Sportiello tentokráte trefil stranu, ale na dostatečně prudkou střelu nedosáhl.
48'
Další penalta pro Fiorentinu! Mizernou nahrávku Maehleho vystihl Bonaventura, který si navedl míč až do vápna a chytře se nechal podrazit Djimsitim.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažená zraněného Venutiho, toho nahradil Odriozola.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas zápasu mezi Atalantou a Fiorentinou přinesl dvě branky, ale jen jednu regulérní. Nejprve se v 10. minutě prosadil domácí Djimstiho, ale gól byl odvolán z důvodu ofsajdu Zapaty, jenž se také zapojil do hry. Místo domácího vedení udeřilo na druhé straně, kde arbitr Marini nařídil po ruce Mariniho pokutový kop, ten Dušan Vlahović proměnil s velkou lehkostí. Svěřenci kouče Gasperiniho mají více ze hry, ale „Fialky“ zatím brání skvěle, soupeře zatím k ničemu moc nepustili.
45+5'
45+4'
Fiorentina ubránila standardku v podobě rohového kopu bez menšího zaváhání, nejvýše se vyšplhal do vzduchu stoper Nikola Milenković.
45+3'
Skvěle se vrátil právě Giacomo Bonaventura. Ve vlastním pokutovém území zhatil Freulerovu nahrávku na Zapatu, Atalanta bude rozehrávat rohový kop.
45+2'
Tvrdým loktem udeřil Giacomo Bonaventura do obličeje Maehleho. Italský harcovník může být rád, že dostal kartu té světlejší barvy.
45+1'
Do velké příležitosti se hnal Riccardo Sottil. Měl před sebou posledního protihráče Palomina, proti němuž mu vůbec nevyšla klička, udělal ji přímo do stopera.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.
44'
Rafael Tolói hledal průnikovou nahrávkou buď Zapatu, nebo Freulera. Nenašel ani jednoho, míč se dokutálel až k Terraccianovi.
43'
Středopolař Mario Pašalić nakopl míč na Zapatu, jenž hledal a našel cestu do pokutového území. Ve finále ovšem ztroskotal na dobře pozičně postaveném Duncanovi.
42'
Giacomo Bonaventura moc dobře věděl, že je v ofsajdu, proto balón pustil na Vlahoviće. Ten mohl pokračovat v útoku po levé lajně, centr však poslal do míst, kam vyběhl Sportiello.
41'
Akce Atalanty pokračovala rohovým kopem. Nejvýše vyskočil José Luis Palomino, jednatřicetiletý Argentinec poslal hlavičku výrazně vedle pravé tyče.
40'
Zappacostův centr na zadní tyč nevypadal vůbec zle. Situaci zavíral Remo Freuler, nicméně Riccardo Sottil jej k zakončení nepustil.
39'
Parádní obranný skluz předvedl Cristiano Biraghi. Stopku vystavil rozběhnutému Pessinovi, do zámezí odjel společně s balónem.
38'
Álvaro Odriozola Arzallus si narazil s Callejónem a vyslal centr, který ovšem srazil Remo Freuler přímo do rukavic připraveného brankáře.
37'
Rafael Tolói si netroufl odvážně rozehrát středem na jediného volného spoluhráče. Raději se otočil a z poloviny hřiště zahrál malou domů.
36'
Nelehkou malou domů dostal Pietro Terracciano, ale poradil si na jedničku. Zvládl zpracování a bez větších potíží pak přenesl hru doprava na Callejóna.
35'
Za obranu naběhl Alexej Mirančuk. Zpracování nezvládl ideálně, míč si hodil mimo ideální střelecký úhel. Nevyšla mu ani nahrávka pod sebe.
33'
Exekuce penalty se chopil DUŠAN VLAHOVIĆ a poradil si s velkým přehledem! Balón poslal ze svého pohledu k levé tyči, Sportiello se vydal opačným směrem.
32'
Po verdiktu se domácí fotbalisté sběhli k hlavnímu rozhodčímu, od kterého chtěli důkladné vysvětlení situace. Marini si rozhodnutí určitě obhájí.
31'
Očekávané se stalo skutečností. Po shlédnutí obrazovky nařídil arbitr pokutový kop, Maehlemu navíc udělil žlutou kartu.
30'
Tak pozor! Joakim Maehle sice zabránil nejhoršímu, ale vypadá to, že si pomohl rukou! Do akce jde znovu VAR.
29'
Těžko říct, zda chtěl Dušan Vlahović střílet nebo centrovat. Bylo z toho něco mezi, do bezpečí odklidil míč pozorný Maehle.
28'
Duván Zapata zvládl těžké zpracování, posléze zkusil patičkou oslovit Pessinovi. Tomu chyběl kousek, o něco rychleji přiběhl k míči Milenković.
27'
Takový debut si Álvaro Odriozola Arzallus ve Fiorentině určitě nepředstavoval. Určitě chtěl odehrát co nejvíce minut, nikoliv však na úkor zraněného spoluhráče.
26'
José Luis Palomino vyslal dopředu kolegu z obrany Djimsitiho. Střelec neuznaného gólu přenesl hru doprava na Freulera.
25'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Álvaro Odriozola Arzallus.
24'
Nakonec to vypadá na problém s levým ramenem, takže Lorenza Venutiho bolel spíše dopad, nikoliv nákop od protivníka.
23'
Odchovanec Fiorentiny neprožívá nejšťastnější chvíle, to je zřejmé. V jeho tváři lze vyčíst velkou bolest a je otázkou, zda vůbec bude schopen pokračovat.
22'
Alexej Mirančuk viděl do pokutového území nabíhajícího Freulera, jenž místo balónu bolestivě napálil Venutiho. Hostující bek už je v péči lékařů.
21'
Netrvalo dlouho a hráči v modro-černém jsou opět nastěhováni v blízkosti pokutového území soupeře. Šestnáctka „Fialek“ jim zatím zůstává uzavřená.
20'
Proti centru vystartoval z brankové čáry Marco Sportiello. Vsadil na jistotu, místo složitého zachycení míče hrací předmět vyboxoval mimo nebezpečí.
19'
A znovu Alfred Duncan. Pod tlakem šikovně nastřelil Maehleho. Pomezní situaci velmi dobře viděl a nařídil rohový kop.
18'
Zatažený Lucas Torreira jistil pozici po Igorovi, ten se vydal na útočný výlet. A byl to právě Uruguayec, kdo čistým způsobem obral Freulera.
17'
Hosté ukázali, že také umí zahrozit. Přes dva obránce vystřelil levačkou Alfred Duncan, kulatý nesmysl poslal do borní sítě.
16'
V úvodu je hodně aktivní Davide Zappacosta. Znovu podpořil ofenzivu pravou lajnou, proti střílenému centru včas vystartoval Pietro Terracciano.
15'
Rozhodnutí se pochopitelně nelíbilo ani fanouškům. Po finálním verdiktu jsme byli svědky ohlušujícího pískotu.
14'
Gól neplatí! Rozhodčí tedy nejspíše našel záběr, kde bylo vidět, jak se Zapata v ofsajdu lehce dotkl míče. Djimsiti se radoval předčasně.
13'
Sám arbitr Marini si jde celou situaci ještě zkontrolovat. Řeší se postavení Zapaty, podle dostupných záběrů to ale vypadá, že se balónu nedotkl, to až po přiťuknutí od Pašaliče.
12'
Ale ještě není nic jistého! Hlavní rozhodčí řeší spolu s videorozhodčím, zda se zřejmě Pašalič nenacházel v době centru v ofsajdovém postavení.
10'
Přímo ze standardky se Atalanta neprosadila, ale akce pokračovala. Po centru z levé strany Pašalič sklepl míč k Zapatovi, jemuž střela vůbec nesedla, ale balón šťastně doputoval k BERAMOVI DJIMSITIMU, jenž brankáře prostřelil pod tělem.
10'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu. Davide Zappacosta nasadil jesličky Biraghimu, tentýž hráč se následně dopustil faulu.
9'
V osobním souboji si Nikola Milenković pomohl rukou. Sice se dostal k hlavičce, ale zakončení bylo zbytečné, brankář mohl zůstat klidným.
8'
Ukázkový skluz předvedl José Luis Palomino. Skočil pod nohy Bonaventurovi a čistým způsobem jej obral o míč, načež ještě rozehrál na Maehleho.
7'
Ofenzivu podpořil Davide Zappacosta. Mířila na jeho osobu nahrávku, avšak Cristiano Biraghi skvěle zareagoval a před soupeřem odpálil do autu.
6'
Centr zleva José Maríovi Callejónovi vůbec nevyšel. Přetáhl míč na hlavy svých spoluhráčů, stejně tak i protihráčů.
5'
Malou domů obdržel Pietro Terracciano. Dlouho se s míčem nezdržoval, kulatý nesmysl z jedničky odpálil na útočnou polovinu.
4'
Domácí fotbalisté od prvních minut ukazují, kdo bude tahat za delší konec provazu. Pokračuje jejich kombinace na útočné polovině.
3'
Hned ve třetí minutě musel Pietro Terracciano na zem! Poradil si velmi dobře, křižnou přízemní střelu Zapaty vyrazil.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modro-černých dresech. Hostující Fiorentina po dnešní střetnutí zvolila dresy barvy červené.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti – Zappacosta, Freuler, Pašalić, Maehle – Al. Mirančuk – Pessina, D. Zapata.
Náhradníci: Musso, F. Rossi – Demiral, Gosens, Iličić, Koopmeiners, Lovato, Malinovskyj, Gi. Pezzella, Piccoli.

ACF Fiorentina: Drągowski – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi – Bonaventura, Torreira, Castrovilli – Callejón, Vlahović, Sottil.
Náhradníci: Terracciano – S. Amrabat, Benassi, Duncan, N. González, Kokorin, Maleh, Lucas Martínez, Nastasić, Pulgar, Saponara, Odriozola Arzallus.

Rozhodčí: Marini – Di Iorio, Scarpa.
ACF Fiorentina

Fiorentina naopak zažívá menší ústup ze slávy. Z týmu, který pravidelně bodoval o poháry, se stalo mužstvo, jež patří k průměru italské nejvyšší soutěže. Loni obsadily „Fialky“ 13. příčku, přičemž na první sestupující Benevento měly náskok pouhých sedmi bodů. Vstup do nové sezóny vypadá slibněji. Po čtyřech vítězstvích v přípravě Italianova družina sice prohrála na půdě favorizovaného AS Řím 1:3, následně si ale spravila chuť domácí výhrou 2:1 nad Turínem.
Atalanta Bergamasca Calcio

Fotbalisté Atalanty patří poslední roky mezi nejužší italskou špičku. V loňské sezóně obsadili krásné třetí místo, když o bod zaostali za AC a rozdílem třinácti bodů za mistrovským Interem. Poté hráli ještě finále poháru, Juventusu podlehli těsně 1:2. V předsezónní přípravě odehráli svěřenci kouče Gasperiniho pět zápasů s bilancí dvou výher, jedné remízy a dvou porážek a v úvodu nové ligové sezóny nejprve porazili 2:1 Turín, načež remizovali 0:0 s Bolognou.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 3. kola italské Serie A, u zápasu mezi Atalantou a Fiorentinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62