Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Janov - 13. března 2022   18:00

0:0
(0:0)
Atalanta
Sportiello – Scalvini (78. Demiral), Djimsiti, Palomino (C) – Zappacosta (57. Hateboer), Pessina, Koopmeiners, Maehle (46. Boga) – Pašalić (90+1. Mihăilă) – Malinovskyj (57. Tolói), Muriel.
Abisso – Palermo, Margani
Gewiss Stadium, Bergamo
Janov
Sirigu – Frendrup, Nikola Maksimović, Östigard, Vásquez – Galdames (88. Kallon), Badelj (C) – Amiri (73. Hernani), Melegoni, Portanova – Yeboah (71. Destro).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:17.
Utkání mezi Atalantou a Janovem gól nepřineslo. Hosté tak remizovali už posedmé v řadě.

První poločas nenabídl téměř nic. Výjimkou byla střela domácího Muriela, která se otřela o tyč. Po změně stran už to bylo z tohoto pohledu o něco lepší. Skórovat mohly oba týmy. Nejprve v obrovské příležitosti přestřelil domácí Pašalić. Janovští pak kontrovali střelou Destra těsně vedle a příležitostí Frendrupa, který neprostřelil brankáře Sportiella. Z pohledu hostí nerozhodné výsledky moc neřeší, na záchranu momentálně ztrácejí šest bodů. Atalanta je aktuálně šestá.
90+5'
90+3'
V nastavení už nikdo nechce do nějakého většího rizika. Vypadá to na dělbu bodů.
90+1'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Valentin Mihăilă.
90+1'
Zápas bude nastaven o čtyři minuty!
90'
Moc dlouhý míč pro Hateboera, který ho u pravé postranní čáry nedoběhl. Vhazují hosté.
89'
Novic na hřišti Kallon si naběhl do bránícího Demirala. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
88'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Pablo Galdames, přichází Yayah Kallon.
86'
Po Murielově rohu sebral míč brankář Sirigu.
86'
Dobrá akce Luise Muriela. Střelu domácího útočníka však srazil vedle pravé tyče Maksimović. Následovat bude roh...
84'
Janovští opravdu směřují k sedmé remíze v řadě. Hodně zajímavá bilance týmu, který se v tabule nachází na předposledním místě.
82'
Domácí Rafael Tolói zajel do protihráče a za to si prohlédl žlutou kartu.
81'
Domácí zahrávali standardku po faulu Hernaniho. Centr Luise Muriela však adresáta nenašel.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Merih Demiral.
78'
Domácí také odpověděli zajímavou příležitostí. Po přihrávce Muriela z levé strany střílel z hranice šestnáctky Hans Hateboer, který ale trefil přesně prostor, v němž byl brankář Sirigu.
77'
Druhá velká příležitost hostí v krátkém sledu! Domácí obrana nezareagovala na náběh Mortena Frendrupa. Ten se ocitl sám před brankářem Sportiellem. Mířil mezi nohy, ovšem gólmana Atalanty tudy neprostřelil!
77'
Druhý poločas je určitě lepší než ten první. Gólové vyústění však stále schází.
75'
Do historie zápasu se mohl zapsat hostující žolík Mattia Destro. Ten se po rychlé kombinaci dostal k míči u pokutového území, zbavil se protihráče a přízemní střelou těsně minul pravou tyč!
73'
Vynucené střídání hostí. Zraněného Nadiema Amiriho nahradil Hernani.
72'
Do konce zápasu zbývá nějakých dvacet minut. Atalanta stále nedala předposlednímu týmu tabulky gól.
71'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Kelvin Yeboah, přichází Mattia Destro.
68'
Domácí zahrozili po rohu! Mario Pašalić prodloužil míč na Mattea Pessinu, který hlavičkoval do tyče. Vzrušení však nakonec bylo zbytečné, hráč Atalanty se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
66'
Pro Janov jsou nerozhodné výsledky málo. Hosté sice pod vedením kouče Blessina neprohrávají, ze sestupového ale jen remízami těžko uniknou.
64'
Pašalić měl na kopačce rozhodně největší šanci tohoto utkání. Domácí mohou litovat.
63'
Obrovská šance domácích! Teun Koopmeiners utekl hostující obraně na levé straně a nahrál míč před bránu na zcela osamoceného Maria Pašaliće. Ten však balón poslal přes padajícího brankáře Sirigua jen nad břevno! Těžko říci, zda se gólman Janova míče ještě nedotkl, sudí ale nařizuje odkop od brány.
62'
Boga tentokrát dostal přihrávku do běhu a následně posílal před bránu prudký míč. Ten tečoval mimo dosah nabíhajících domácích hráčů janovský stoper Östigard.
60'
Jeremie Boga na levém křídle neobehrál Frendrupa. Ten balón odehrál do autu.
58'
Hostům nevyšla narážečka na pravém křídle. Míč nestihl na hřišti Filippo Melegoni.
57'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Rafael Tolói.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Hans Hateboer.
55'
Matteo Pessina se dostal ke střele z hranice šestnáctky. Nastřelil ale jen obránce Janova.
54'
Po nedovoleném zákroku Djimsitiho na Melegoniho budou hosté rozehrávat.
53'
Nadiem Amiri to nyní zkusil zpola pokutového území. Jeho rána však neprošla až na domácí bránu.
51'
Na pravém křídle pracoval s míčem Kelvin Yeboah. Následně poslal před bránu nebezpečný přízemní centr, po němž se však nedostali k balónu nabíhající Galdames s Amirim.
50'
I po dalším rohu Malinovského se hosté ubránili. Reálně je ve hře jejich sedmá remíza v řadě, což by byla unikátní bilance.
49'
Pessina posouval z první míč na Muriela. Ten se snažil prosadit proti Maksimovićovi, nakonec z toho bude roh pro domácí.
47'
Rozehrával ho Ruslan Malinovskyj. Hosté se ale ubránili.
46'
Roh pro domácí po sraženém centru čerstvého Jeremieho Bogy.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Jeremie Boga.
46'
Aktéři zápasu se vracejí na trávník. Druhý poločas bude za malou chvíli zahájen. Vypadá to na nějaké změny v domácí sestavě. Na hřiště určitě půjde Jeremie Boga.
První poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Hrálo se téměř bez šancí. Favorizovaná Atalanta dokonce čeká na první střelu na bránu, nicméně přeci jen byla gólu blíže. Rychlý protiútok ve 37. minutě totiž zakončil Luis Muriel ranou, která se otřela o brankovou konstrukci. Celkově však nemůže být kouč Gasperini s výkonem svých svěřenců vůbec spokojený.
45+1'
44'
Kelvin Yeboah napadal brankáře Sportiella, který dostal poměrně složitou malou domů. Hostující útočník šel do skluzu a gólman soupeře ho nastřelil. Míč se však odrazil jen do zámezí.
42'
Na levé straně šestnáctky se dostal k míči Johan Vásquez. Jeho střela směřovala na střed brány a Sportiello zkrotil merunu v rukavicích.
41'
Malynovskyj sklepl míč jen pro hostující obránce. Janov tak může otočit hru na druhou stranu.
40'
Rozehrál ho Nadiem Amiri. Svou střelu zakroutil vedle pravé tyče domácí brány.
39'
Davide Zappacosta se dopustil faulu, za který dostal žlutou kartu. Hosté se navíc chystají na přímý kop ze zajímavé pozice.
37'
Tohle už byla velká šance domácích! Po ztrátě Amiriho ve středu hřiště vyrazila Atalanta do otevřenější obrany. Akci táhl středem Mario Pašalić, jenž nahrál u pokutového území doleva Luisovi Murielovi. Ten z první vystřelil a míč se otřel o vzdálenější tyč brány, kterou hájí zkušený Salvatore Sirigu!
36'
Domácí nyní drží míč na kopačkách. Je to však na polovině hřiště, tedy daleko od brány soupeře.
34'
Hosté si připisují první střelu v zápase mezi tyče. Pokus Filippeho Melegoniho z 23 metrů nebyl moc nebezpečný, ovšem Marco Sportiello v bráně Atalanty byl alespoň nucen vykázat nějakou činnost.
33'
Hostující stoper Nikola Maksimović podklouzl v běžeckém souboji s Joakimem Maehlem. Stačil se ale včas zvednout a situaci vyřešit.
32'
Střely na bránu – 0:0, celkem – 3:4
30'
Hosté vpředu nic moc nevymysleli. Atalanta se však ubránila jen za cenu odkopu, který sbírá Östigard.
29'
Portanova ale je v pořádku, může se pokračovat.
29'
Faulovaný Manolo Portanova navíc zůstává ležet na trávníku a rozhodčí tak ještě vyčkává se zahájením hry.
28'
Teun Koopmeiners se snažil projít dopředu kolem pravé postranní čáry. Byl z toho jen útočný faul záložníka Atalanty.
27'
Na hřišti se nic moc zajímavého neděje. Nějaká vážnější šance se dosud neurodila.
25'
Rozehrával ji Nadiem Amiri. Prudký centr bývalého hráče Leverkusenu odvrátila obrana.
24'
Teun Koopmeiners fauloval pronikajícího Kelvina Yeboaha. Následovat bude standardní situace Janova.
24'
Domácí Scalvini si troufl na drzou kličku napadajícímu hráči. Následně přenesl hru doleva na Maehleho.
22'
Domácí hrají v poměrně poklidném tempu. Potřebovali by přidat, pokud mají dostat soupeře pod tlak.
20'
Kelvin Yeboah prodlužoval centrovaný míč před domácí bránu. Dotkl se ho ale rukou a rozhodčí tak přisuzuje balón Atalantě.
19'
Hráči Janova se teď dokonce usadili na útočné polovině, kde budou po odkopu Pessiny vhazovat.
17'
Hosté, zdá se, odolali úvodnímu náporu Atalanty a postupně vyrovnávají obraz hry.
16'
Po sražené střele Pabla Galdamese hosté zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se utkal stejný hráč, ovšem obrana Bergama si poradila s jeho centrem.
13'
Balón převzal na levém křídle Luis Muriel. Ten s ním pronikl až do středu pokutového území, odkud vypálil poměrně vysoko nad bránu Janova.
12'
Malinovskyj posílal míč do šestnáctky na Giorgia Scalviniho, který si však v době převzetí balónu překážel s jedním z protihráčů.
11'
Portanova se nyní uvolnil s míčem na střed hřiště. Poté posílal do domácí šestnáctky oblouček, který odvrátil Palomino.
10'
Atalanta má podle předpokladů zatím více ze hry. Předposlední celek tabulky se snaží především pozorně bránit.
8'
Pěkný míč za obranu dostával Luis Muriel. Ten měl asi jít do zakončení. Místo toho ale ještě chtěl prostrkávat balón na Pašaliće, ovšem k němu bránící hráč přihrávku nepustil.
5'
Domácí zahrávali standardní situaci od pravé postranní čáry. Ruslan Malinovskyj zřejmě zkusil hostujícího brankáře Sirigua překvapit přímou střelu, míč se ale snesl nad břevno.
4'
Z pravé strany odcentroval Zappacosta. Míč se dostal nejprve k Mariovi Pašalićovi, jehož střela byla zablokována. Odražený balón si pak ještě našel José Luis Palomino, jenž ho napálil vysoko nad.
2'
Po hlavičkovém souboji s Ruslanem Malinovským zůstal ležet na trávníku jeden z hostujících obránců. Sudí nechává Janov vhazovat.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Scalvini, Djimsiti, Palomino (C) – Zappacosta, Pessina, Koopmeiners, Maehle – Pašalić – Malinovskyj, Muriel.
Náhradníci: Musso, F. Rossi – Boga, Demiral, Freuler, Hateboer, Mihăilă, Gi. Pezzella, Tolói, Cissé.
Trenér: Gasperini

Janov CFC: Sirigu – Frendrup, Nikola Maksimović, Östigard, Vásquez – Galdames, Badelj (C) – Amiri, Melegoni, Portanova – Yeboah.
Náhradníci: Šemper, Marchetti – Bani, Calafiori, Destro, Ghiglione, Hernani, Kallon, A. Masiello.
Trenér: Blessin

Rozhodčí: Abisso – Palermo, Margani.
Z posledních čtyř vzájemných duelů hned tři skončily remízou. První souboj v této sezóně na půdě Janova se obešel bez gólů.
Atalanta Bergamo (5. místo, 13 – 8 – 6, skóre 50:31, 47 bodů)
Fotbalisté Atalanty se nacházejí v tabulce Serie A na pátém místě, které by jim v příští sezóně zajistilo účast v Evropské lize. Na čtvrtý Juventus ztrácejí už devět bodů. V posledním kole celek z Bergama ztratil, když prohrál 0:1 na půdě AS Řím. Ve čtvrtek naopak přišel vítězný vstup do osmifinále Evropské ligy. Atalanta doma zdolala 3:2 německý Leverkusen.

Posledních 5 zápasů Atalanty:
Fiorentina – Atalanta 1:0
Olympiakos – Atalanta 0:3 (EL)
Atalanta – Sampdoria 4:0
AS Řím – Atalanta 1:0
Atalanta – Leverkusen 3:2 (EL)
Janov CFC (19. místo, 1 – 15 – 12, skóre 22:47, 18 bodů)
Fotbalisté Janova prožívají velmi špatnou sezónu. Na kontě stále mají pouze jediné vítězství a na záchranu momentálně ztrácejí sedm bodů. Vrchol janovského trápení přišel v polovině ledna, kdy po debaklu 0:6 ve Fiorentině skončil v roli kouče slavný Ukrajinec Andrij Ševčenko. Od té doby už tým pouze remizuje, uhrál šest nerozhodných výsledků v řadě. Z toho posledních pět již pod vedením Alexandera Blessina. Bezgólovou plichtu Janovští uhráli i s mistrovským Interem Milán. To vše je ale na odlepení se ze sestupových příček stále málo.

Posledních 5 zápasů Janova:
AS Řím – Janov 0:0
Janov – Salernitana 1:1
Venezia – Janov 1:1
Janov – Inter Milan 0:0
Janov – Empoli 0:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 29. kole italské Serie A se utkají také Atalanta Bergamo a Janov. Zatímco domácí bojují o pohárové příčky, Janov se snaží vykřesat naděje na záchranu. Pod vedením nového kouče Blessina tento celek uhrává zatím jen remízy a to je při jeho současné situaci málo.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62