Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Sassuolo - 21. září 2021   20:45

Atalanta
3' Gosens (Malinovskyj) • 37' Zappacosta (D. Zapata)
2:1
(2:1)
Sassuolo
44' D. Berardi  (Müldür)
Atalanta
Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Zappacosta (69. Maehle), Koopmeiners, de Roon, Gosens (69. Gi. Pezzella) – Malinovskyj (62. Iličić), Pessina (84. Pašalić) – D. Zapata (84. Piccoli).
Massa – Valeriani, Perrotti
Gewiss Stadium (Bergamo)
Sassuolo
Consigli – Müldür, K. Ayhan, G. M. Ferrari, Kyriakopoulos – Frattesi (82. Maxime López), Magnanelli (C) (60. Harroui) – D. Berardi, Traorè (67. Djuričić), Boga (60. Raspadori) – Defrel (82. Scamacca).

Atalanta porazila Sassuolo a minimálně do čtvrtka pronikla mezi nejlepší čtyřku Serie A

Vše podstatné se stalo už v prvním poločase. Hned na začátku otevřel skóre Gosens, na jehož trefu o půl hodiny později navázal Zappacosta. Jenže dvougólový náskok domácí tým neudržel, když se před odchodem do kabin prosadil Berardi.

Po změně stran měl na hlavě vyrovnání Defrel, ale z malého vápna nezamířil přesně. Nic dalšího Atalanta soupeři nedovolila a naopak to byl právě tým z Bergama, kdo hrozil. Střídající dvojice Iličić – Piccoli ale další góly nepřidala, takže poločasový stav 2:1 zůstal i stavem konečným.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:4.
Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:16.
90+4'
90+4'
Fotbalistům Sassuola už nezbyl čas ani na překročení půlící čáry a musejí se smířit s porážkou.
90+4'
Roberto Piccoli se v osobním souboji ohnal po Ayhanovi. Rád může být hned za dvě věci: nedostal žlutou kartu a ušetřil drahocenné vteřiny.
90+3'
Berat Djimsiti se nadechl k sólu, při kterém chtěl zesměšnit soupeře jesličkama. I když mu to nevyšlo, tak o ztracený míč zabojoval a získal ho nazpátek.
90+1'
Žlutou kartu dostává Maxime López (Sassuolo).

Střídající López dohrál u postranní čáry Joakima Maehleho a za nevybíravý zákrok byl spravedlivě potrestán.
90'
Ofsajd Atalanty dává příležitost k založení akce soupeři. Stihne Sassuolo vyrovnat a získat tak bod, nebo se z Bergama vrátí s prázdnou? To se dozvíme už za čtyři minuty.
88'
Aktivní Atalanta chce vstřelit uklidňující gól. Za tímto cílem střílel z hranice vápna Roberto Piccoli, ale bohužel pro domácí neměl přesnou mušku.
86'
Souboj tělo na tělo podstoupil uvnitř vápna Joakim Maehle a po kontaktu se soupeřem upadl. Domácí se dožadují penalty, ale rozhodčí má jasno: jednalo se o čistý zákrok.
85'
Hned po svém příchodu na hřiště měl Roberto Piccoli šanci! Střídající hráč pálil zprava na přední tyč, kterou Andrea Consigli včas zavřel.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Roberto Piccoli.
83'
Dvojnásobnou výměnu si přichystal i Gian Piero Gasperini. Koho domácí kouč povolá?
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Gianluca Scamacca.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Maxime López.
81'
Domácí vysouvali Zapatu a tahle situace mohla skončit všelijak. Andrea Consigli však prokázal dobrý přehled ve hře, vystartoval z branky a těsně před dobíhajícím útočníkem míč odkopl.
80'
Při něm si obránci Atalanty všechny nabíhající hráče pokryli a znemožnili jim jakkoliv zakončit.
79'
Ve snaze vyrovnat způsobilo Sassuolo uvnitř vápna značný rozruch. Nepřehlednou skrumáž neprostřelil Defrel ani Raspadori, přesto se jejich nebojácnost vyplatila. Je tady roh.
78'
Domácí zaveleli ke kontru, na jehož konci přijal balon do běhu Josip Iličić. V dalším pokračování mu zabránil zdviženým praporkem asistent rozhodčího.
77'
Berardiho zblokovaná přihrávka znamenala roh pro Sassulo. Ve vápně vyskočil nejvýše Demiral a odhlavičkoval míč do bezpečí.
76'
Držení míče: 49% : 51%.
74'
Žlutou kartu dostává Giuseppe Pezzella (Atalanta).

Pezzella u lajny podkopl protihráči nohy a otočil poměr žlutých karet na 2:1.
73'
Atalanta tlačí a nebezpečná mohla být i při standardce. Teun Koopmeiners hledal nabíhajícího Djimsitiho, jenže ten si pomohl faulem.
71'
Za dohledu hostujících obránců postupoval Josip Iličić směr brána a měl tak dostatek času na to zamířit. Rozhodl se pro střelu do horní části branky, kterou jen o několik čísel přestřelil.
70'
I dvacet minut před koncem vede Atalanta nad Sassuolem 2:1.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Joakim Maehle.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Giuseppe Pezzella.
68'
Andrea Consigli zpracoval ne úplně jednoduchou malou domů a rozehrál svým spoluhráčům do pole.
67'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Filip Djuričić.
66'
Jenže ten nedopadl podle představ domácích a v přerušené hře je nachystáno střídání.
65'
Dobrou ránu ze střední vzdálenosti vytáhl Consigli nad břevno! Možnost opětovně ohrozit jeho branku má Atalanta díky rohovému kopu.
64'
Kontr Atalanty skončil stejně rychle jako začal.
63'
Hamed Traorè vysouval Berardiho, průnikovou přihrávku výborně přečetl Iličić.
62'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Josip Iličić.
61'
Žlutou kartu dostává Ruslan Malinovskyj (Atalanta).

Ofenzivní záložník na útočné polovině nepříjemně dohrál Kyriakopoulose.
61'
60'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Giacomo Raspadori.
60'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Magnanelli, přichází Abdou Harroui.
59'
Alessio Dionisi má připraveno dvojnásobné střídání.
58'
Centr na zadní tyč nebyl správným řešením, situaci měl pod kontrolou Giorgos Kyriakopoulos.
57'
Křídelní útok přerušili hosté faulem. Na rozehrávku standardky se chystá Teun Koopmeiners.
56'
Na levé straně měl prostor pro střelu Jeremie Boga. A se zakončením do horní části branky to jistě myslel dobře, chyběla mu ale přesnost.
54'
Do kombinace se neváhal zapojit i Andrea Consigli, jenž vyšel dobré tři metry ze svého vápna.
53'
Hosté hrají ve středu hřiště populární bago.
52'
Jeden z domácích obránců nedoskočil centr a Grégoire Defrel měl na hlavě vyrovnání! Škoda pro Sassuolo, že na malém vápně zakončoval skloněný a v krkolomné pozici se netrefil.
50'
Domácí tým dominuje. Po sraženém centru Zapaty kopal Teun Koopmeiners roh. Centr směřující na branku přizvedl Consigli nad břevno.
48'
Atalanta je ve druhém dějství více na míči. Uprchnout s ním za obranu chtěl Matteo Pessina, Gian Marco Ferrari proti němu vyšel včas.
47'
Vylepšený roh rozehrál faulovaný Malinovskyj. A gólmana Consigliho překvapil přímou střelou, který bohužel pro Atalantu směřovala nad branku.
46'
Sám na vlastní pěst zaútočil Ruslan Malinovskyj. Domácí hráč chtěl zprava proniknout do vápna, kam ho Francesco Magnanelli nepustil jen za cenu faulu.
46'
Z předchozích soubojů už víme, že gólové hody můžeme očekávat i ve druhém poločase. Snad tomu tak opravdu bude a uvidíme parádní přestřelku.
46'
Už před zápasem jsem avizoval, že ve vzájemných soubojích Atalanty a Sassuola padá hodně branek. A první poločas to jenom potvrdil. Už ve 3. minutě otevřel skóre Gosens, na jehož trefu o půl hodiny později navázal Zappacosta. Jenže dvougólový náskok domácí tým neudržel, když se před odchodem do kabin prosadil Berardi. Po úvodním poločase tak platí Atalanta – Sassuolo 2:1.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:2.
Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:6.
45'
45'
V samém závěru poločasu chtěl na kontaktní gól odpovědět Teun Koopmeiners. Z hlubokého záklonu ovšem pálil nad.
44'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Hosty vrací do zápasu šatňák! DOMENICO BERARDI převzal na pravé straně míč od Müldüra a kolem bránícího Gosense si ho navedl na střed. Levačkou pak zamířil k bližší pravé tyči, kam Juan Musso nedosáhl.
42'
Přímý kop vystřídal kop rohový. Sassuolo ho rozehrálo na kratší vzdálenost a následný centr musel Juan Musso vyrazit.
41'
Po Zappacostově faulu rozehrají hosté standardku u levé lajny. Podle všeho se jí ujme Domenico Berardi, který už postává u míče.
39'
Atalanta je při chuti. Na kvalitní centr si na úrovni penalty naskakoval Matteo Pessina, jeho důrazná hlavička proletěla nad břevnem.
37'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Domácí rozehráli uvnitř vápna bezva ťukes. Zapata si při něm narazil míč s jedním ze spoluhráčů a pak posunul doprava na DAVIDEHO ZAPPACOSTU. Ten zamířil křížem k zadní tyči, kam Consigli svou nohu natahoval marně – 2:0!
35'
Na druhé straně sám na vlastní pěst zaútočil Grégoire Defrel. Bez podpory spoluhráčů to měl velmi obtížné a podle toho taky celá akce dopadla.
34'
A zatímco Ruslan Malinovskyj to vyzkoušel po zemi, Duván Zapata při nové akci vzduchem. Hostující branku ale přehlavičkoval.
33'
Ruslan Malinovskyj se neustále zastřeluje. Ukrajinský záložník se teď pro změnu odhodlal k samostatné akci a nechybělo moc, aby levačkou trefil spodní kout Consigliho branky.
32'
Roh pro domácí. Jeho exekuce se ujal Ruslan Malinovskyj a pro tentokrát toho může litovat. Do centru totiž vložil příliš síly a ten se stal přetaženým.
31'
Držení míče: 42% : 58%.
29'
Po levém křídle se s míčem u nohy rozběhl Ruslan Malinovskyj. Ukrajinský hráč však daleko nedošel, protože mu zatarasil cestu Mert Müldür.
28'
Merih Demiral udržel na zádech dotírajícího Domenica Berardiho a ten mu šlápl na nohu.
26'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zjevně řídil Matteo Pessina a neudělal vůbec špatně. Jenže mířil doprostřed branky, kde stál připravený Consigli.
25'
Žlutou kartu dostává Gian Marco Ferrari (Sassuolo).

Střední stoper už musí být opatrný.
24'
Na stadionu to zahučelo poté, co Pessina v odvážném souboji až s trojnásobnou přesilou vybojoval míč pro Ruslana Malinovského, jehož tvrdá rána prosvištěla nad břevnem!
21'
Další roh pro Sassuolo a tentokrát už jsme byli svědky zakončení. Těžko takhle na dálku rozeznat, kdo vyskočil nejvýše, každopádně to nebyl přesný pokus.
19'
Po spolupráci Defrela s Frattesim mělo Sassuolo roh. Centr, jenž se snesl nad hlavy hráčů byl obráncem prodloužen až do zámezí.
17'
Domácím je pískán útočný faul, po kterém pochopitelně musejí okolí vápna vyklidit.
16'
15'
Následný roh nebyl úspěšný.
14'
Na předchozí výstrahu Atalanta rychle zareagovala. Přestože Davide Zappacosta byl v palebné pozici, hledal na zadní tyči lépe postaveného Zapatu, který by dorážel do prázdné branky! Vracející se Kaan Ayhan však těsně před ním uklidil míč do bezpečí.
12'
Hosté se ubránili a vyrazili vpřed. Grégoire Defrel si po přijetí přihrávky obhodil Demirala a najednou měl otevřený výhled na bránu. Směrem k ní pak udělal několik kroků a levačkou z hranice vápna trestuhodně přestřelil!
11'
Další akce Atalanty na sebe nenechala dlouho čekat. Duván Zapata potáhl míč po křídle a roztáhl hru doprava, kde operuje Zappacosta.
9'
Naštěstí pro Sassuolo dokázali jeho hráči zařadit zpátečku včas a výrazně tím eliminovali hrozící nebezpečí.
8'
Jenže kostrbatý útok středem nebyl to pravé ořechové a po ztrátě míče se hra otočila.
7'
Na hřišti se válel Ayhan, kterého tam povalil Marten de Roon. Možnost ukázat se dostávají hosté.
5'
Rychlý gól má na hráče Atalanty blahodárný vliv. Svěřenci Gian Piera Gasperiniho se usadili na útočné půlce, kde vytrvale zaměstnávají soupeřovu obranu.
3'
Atalanta udeřila hned z první střely v zápase! Zappacosta rozběhl na pravém křídle Malinovského a ten po zemi odcentroval před bránu. První z nabíhajících hráčů měl ještě k míči daleko, ale na zadní tyči zůstal špatně pokrytý ROBIN GOSENS a zblízka otevřel skóre.
3'
Jeden z první útoků Sassuola skončil nezdarem. Jeremie Boga se pustil do souboje jeden na jednoho a odešel z něj poražen.
2'
Výkop provedlo v bílém hrající Sassuolo, domácí Atalanta hraje v pruhovaných dresech černo-modré barvy.
1'
S mírným zpožděním, ale přece. Hráči obou celků právě nastupují na zelený pažit.
Fotbalisté zanedlouho ukončí svou rozcvičku a všichni se postupně odeberou do šaten, kde si z úst trenérů vyslechnou poslední pokyny před oficiálním nástupem na hrací plochu.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Zappacosta, Koopmeiners, de Roon, Gosens – Malinovskyj, Pessina – D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Maehle, Lovato, Freuler, Iličić, Pašalić, Al. Mirančuk, Palomino, Scalvini, Gi. Pezzella, Piccoli.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, K. Ayhan, G. M. Ferrari, Kyriakopoulos – Frattesi, Magnanelli (C) – D. Berardi, Traorè, Boga – Defrel.
Náhradníci: Pegolo – Djuričić, Goldaniga, Chiricheş, Harroui, Maxime López, Henrique, Peluso, Rogério, Raspadori, Scamacca, Toljan.

Rozhodčí: Massa – Valeriani, Perrotti.
Na závěr zápasové upoutávky tu mám dobrou zprávu pro fanoušky. V posledních šesti vzájemných utkáních skórovaly oba celky a výjimkou nebyly ani hokejové výsledky 6:2 nebo 5:1. Vzhledem k tomu bookmakeři očekávají gólové hody i tentokrát.
Obzvlášť proto, že Atalantu naposledy porazili v roce 2014. Od té doby se mezi oběma soupeři odehrálo patnáct duelů (deset z nich vyhrála Atalanta a zbylá třetina zápasů skončila plichtou).
Utkání Sassuola vypadalo podobně, akorát se špatným koncem. Neroverdi neunesli tíhu favorita a trefou z 83. minuty podlehli před svými tribunami FC Turín. Dnes si tedy potřebují spravit reputaci, což ale nebude vůbec jednoduché.
Tým z Bergama má na svém kontě dvě vítězství, jednu remízu a jednu prohru. Před nadcházejícím duelem ho potrápil nováček soutěže Salernitana, který na svém hřišti dlouho držel bezbrankový stav. Teprve čtvrt hodiny před koncem zlomil jeho odpor Duván Zapata a vystřelil Atalantě tři body.
V 5. kole Serie A se proti sobě postaví Atalanta a Sassuolo. Oba týmy se před úterním soubojem nacházejí v přibližném středu tabulky. Atalanta zaujímá osmé místo, Sassuolo se drží o čtyři příčky zpět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62