Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Atalanta - 6. listopadu 2021   20:45

Cagliari
27' João Pedro (Godín)
1:2
(1:2)
Atalanta
6' Pašalić  (Zappacosta) • 43' D. Zapata  (Koopmeiners)
Cagliari
Cragno – Zappa (90. Farias), Godín, Carboni, Lykogiannis – Bellanova (83. Pereiro), Deiola (46. Grassi), Strootman (61. Pavoletti), Marin – Nández, João Pedro (C).
Piccinini – Rossi, Mastodonato
Unipol Domus (Cagliari)
Atalanta
Musso – Demiral, de Roon, Palomino – Zappacosta, Koopmeiners (63. Lovato), Malinovskyj (63. Iličić), Maehle – Pašalić (90+2. Gi. Pezzella) – Freuler (90+2. Pessina), D. Zapata.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:9.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která nebyla až tolik zajímavá jako polovina první. Hned v úvodu přitom spálil obrovskou šanci Raoul Bellanova. Vzrušení přišlo ještě po situaci v pokutovém území Cagliari, kdy nejprve rozhodčí odpískal pokutový kop, který po delší diskuzi s rozhodčím u videa a shlédnutím opakovaného záběru odvolal. Hosté ještě měli v závěru náznaky, jak by mohli pojistit výhru, ovšem nic se jim do zdárného konce dotáhnout nepodařilo. Atalanta si za první poločas výhru zasloužila, byla po většinu zápasu lepším týmem a dokráčela k třem bodům. To Cagliari zapisuje další prohru a krčí se i nadále na poslední příčce Serie A. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+5'
90+4'
Atalanta má míč pod kontrolou a už to vypadá, že těsnou výhru dokáže udržet.
90+3'
Závěr zápasu se zatím odehrává poměrně daleko od branky, kterou hájí Juan Musso.
90+2'
Ze hry ještě v závěru odstupují Freuler a Pašalić, které nahrazují Pessina a Pezzella.
90+1'
Zapata poslal míč dobře na spoluhráče, jenže Atalanta následně řešení útočné situace v přečíslení překombinovala a výsledkem je jen roh.
90'
Vzhledem k prodlení u řešení penaltové situace se asi dalo očekávat větší nastavení, ovšem rozhodčí Marco Piccinini bude nastavovat druhý poločas o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Diego Farias.
89'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost sám faulovaný fotbalista, jenže technickou střelu přes zeď poslal jen do míst, kam snadno doběhl Alessio Cragno.
88'
Nahitan Nández si počínal nedovoleně v souboji s Josipem Iličićem. Hosté mají míč na útočné polovině, což jim naprosto vyhovuje.
87'
Josip Iličić dostal přihrávku do zakončení, jenže tísněn soupeřem netrefil prostor branky.
86'
Duván Zapata skvěle tělem oklamal soupeře, navedl si míč do zakončení, které však poslal pouze do brankáře Cragna.
85'
Nyní už zvýšili útočnou aktivitu domácí, kteří však dělají chyby v rozehrávce.
84'
Leonardo Pavoletti dostal do vápna dobrý míč, ale hlavou poslal o kousek nad branku.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Gastón Pereiro.
82'
Zapata našel volného Pašaliće, který si ale míč předkopl a nezakončil. Následně Iličić předvedl útočný faul.
81'
V posledních minutách jsou jednoznačně aktivnější hosté, kteří by rádi pojistili těsné vedení.
80'
Přenesení hry na Gabrieleho Zappu bylo hodně nepřesné a míč letěl mimo hrací plochu.
79'
Davide Zappacosta už nedokázal udržet míč na hrací ploše, takže vhazují domácí.
78'
Přihrávka na Duvána Zapatu byla o kousek delší, než by kolumbijský útočník potřeboval.
78'
Josip Iličić po svém nástupu na hřiště dělá soupeřům problémy, takže nyní se píská faul na slovinského ofenzivního hráče.
77'
Iličić prověřil pozornost brankáře, který vyrazil prudkou střelu nad břevno. Poté akce pokračovala a na centr z levé strany vyšplhal Pašalić, jenže branku netrefil.
76'
Duván Zapata si neporadil v osobním souboji s Godínem, ale aspoň udržel míč a rozehrál na spoluhráče.
74'
Iličić dobře viděl volného spoluhráče na levé straně, ale tomu míč na poslední chvíli ukopl soupeř.
73'
Duván Zapata přešel přes Carboniho, načež nedostal míč přes Grassiho, který pohlídal cestu míče do zámezí.
72'
Raoul Bellanova nedostal dobrou přihrávku, protože míč mířil do opačného směru, než kam se odchovanec AC Milán pohyboval.
71'
Josip Iličić se snažil napadat, ale soupeř pouze nakopl míč o slovinského fotbalistu, takže rozehrávat bude Cragno.
70'
V pokutovém území skončil na zemi Nahitan Nández, ale vzrušení je zbytečné, protože akci předcházel ofsajd.
69'
Atalanta je v posledních minutách úplně mimo hru a nedaří se jí realizovat žádné zajímavé útočné akce. To Cagliari se snaží o vyrovnání.
67'
Cagliari získalo rohový kop, který rozehrál Lykogiannis a obrana Atalanty měla co dělat, aby odvrátila míč. Následně se ještě k ostrému centru dostal Marin, ale spoluhráče nenašel.
66'
Vracející se hráč Atalanty poslal k zemi Nahitana Nándeze, takže uvidíme volný přímý kop.
65'
Střídající Matteo Lovato cpal míč do pokutového území, leč našel pouze dobře postaveného soupeře.
64'
Marten de Roon sice na pravé straně přes soupeře nepřešel, nicméně vybojoval alespoň aut.
63'
Do hry přichází Lovato a Iličić, kteří nahrazují Koopmeinerse a Malinovského.
62'
Ve druhé půli již ne tolik výrazný Zapata si nyní nepřišel na soupeře a nepřešel přes něj.
61'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Leonardo Pavoletti.
59'
Máme zde konečný verdikt – o zákrok na pokutový kop se nejednalo a můžeme tedy pokračovat ve hře.
58'
Z opakovaných záběrů je zřejmé, že Andrea Carboni odehrál míč a zřejmě teprve poté skončil na zemi Pašalić. Rozhodčí si situaci nechává přehrávat několikrát.
57'
Rozklíčování celé nepřehledné situace je zatím poměrně dlouhé, rozhodčí stále nemá verdikt a jde se podívat na video.
56'
Videorozhodčí ještě celou situaci prověřuje, takže zatím čekáme na konečný verdikt.
55'
Rozhodčí Piccini píská pokutový kop poté, co se k míči dral Pašalić, jehož nakopl nic netušící Carboni.
54'
Davide Zappacosta zavíral zadní tyč, ale o kousek se k míči nepropracoval.
52'
Po rohovém kopu v podání Cagliari Calcio žádné nebezpečí pro branku, kterou hájí Juan Musso, nepřišlo.
51'
Na pravé straně nyní poslal Zappacosta hodně těžký míč na Malinovského, který neměl nárok.
50'
Kombinace fotbalistů hrajících v Sardinii však úspěch neslavila, takže Zappacosta mohl sklepnout na Mussa.
49'
Nakonec se však Atalanta k ničemu zajímavému nedostala a na útočné polovině je tak nyní Cagliari.
48'
Nández ve snaze vypíchnout míč pouze fauloval Martena de Roona, takže u míče budou hosté.
47'
Juan Musso neposlal nejpřesnější centr, nicméně hráč Cagliari jen vrátil míč hostům.
46'
Hned v úvodu přišla velmi slušná šance domácích, jenže Raoul Bellanova poslal střelu z dobré pozice nad Mussovu branku.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Alberto Grassi.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, který tedy rozhodně nenudil. Hosté se poměrně rychle dostali do vedení, když se už v šesté minutě prosadil po pohledné kombinaci Mario Pašalić. Hosté byli i nadále aktivní, ovšem nedokázali si pohlídat jednu brejkovou situaci, na jejímž konci stál João Pedro, který chladnokrevně zakončil a bylo vyrovnáno. Atalanta se však nevzdala a pokračovala v dobrém výkonu, který v závěru poločasu korunoval brankou Duván Zapata, jenž gólem potvrdil dobrý výkon v utkání. Uvidíme, jak bude utkání pokračovat ve druhé půli, která by měla začít přibližně v 21:47.
45+1'
45'
Rozhodčí ještě nastavuje jednu minutu.
45'
Teun Koopmeiners se jen těžce zvedal, ale následně ještě vyfasoval žlutou kartu za souboj.
44'
Po vzájemném souboji skončili na zemi Teun Koopmeiners a Alessandro Deiola.
43'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté si berou své vedení nazpátek v závěru poločasu. DUVÁN ZAPATA dostal přihrávku z pravé strany od Koopmeinerse na střed pokutového území, kde se obtočil kolem soupeřů a prostřelil Cragna.
42'
Duván Zapata se v pokutovém území pokusil o akrobatické zakončení, ale branku ohrozit nedokázal.
41'
Domácí se dostali poblíž soupeřova pokutového území, ale nic vážného vymyslet nedokázali.
39'
Teun Koopmeiners byl ve středu hrací plochy obtěžován soupeřem, tahán za dres, ale míč udržel. Následně se vzteká, že rozhodčí nepískal faul.
38'
Tentokrát se nedovoleným zákrokem prezentoval fotbalista Atalanty, takže rozehraje Alessio Cragno.
37'
Joakim Maehle utrpěl nepříjemný kontakt se soupeřovým hráčem, který ho trefil do obličeje. Souboj se však odehrál mimo pozornost rozhodčího, takže po zákroku Marina se ani nepíská faul.
36'
Pašalićovi sice domácí hráč míč odkopl, ovšem pouze k dalšímu hráči Atalanty, takže hosté pokračují v útočném snažení.
34'
Dlouhý centr na Duvána Zapatu nebyl dostatečně přesný, takže urostlý Kolumbijec pouze lehce nadskočil, ale neměl pražádnou šanci míč získat.
33'
Na hrací ploše skončil po zákroku soupeře Ruslan Malinovskyj, který se drží za hlavu.
32'
Mario Pašalić to přehnal s razancí přihrávky, takže míč odletěl do míst, kde se nenacházel nikdo z Chorvatových spoluhráčů.
31'
Davide Zappacosta opět servíroval míč před branku z pravé strany, ale spoluhráči o kousek nedosáhli.
31'
Přihrávku do pokutového území dokázal dobrým zákrokem zastavit Andrea Carboni.
30'
Duván Zapata si v soupeřově pokutovém území připravoval pozici pro střelu, jenže míč si v souboji s Godínem ukopl příliš daleko.
28'
Také tato branka byla prošetřována kvůli možnému ofsajdovému postavení autora gólu, ale opět nebylo nalezeno nic proti pravidlům.
27'
Cagliari právě vstřelilo branku!
JOÃO PEDRO střílí svou 65. branku v Serii A, když si naběhl na dalekonosný centr Diega Godína, namířil si to přímo na branku a i přes bránícího Pašaliće namířil přesně.
26'
Zapatův pokus z bezprostřední blízkosti dokázal odvážným zákrokem vyrazit Cragno. Po následném rohu se domácí definitivně ubránili.
25'
Babis Lykogiannis nestačil v souboji se soupeřem, takže ho následně nedovoleně poslal k zemi.
24'
I nadále je aktivnější Atalanta, která by ráda přidala další branku a získala tím na klidu.
23'
Po přistrčení Rema Freulera se ve vápně otočil s míčem Duván Zapata a z otočky vyslal pohotový pokus, který však mířil jen do míst, kde zasáhl Alessio Cragno.
22'
Hosté kombinovali nedaleko soupeřova vápna, ale dobré napadání hráčů Cagliari nedalo klid na centr.
21'
Po centru z volného přímého kopu se k hlavičce dostal Pašalić, ale v záklonu poslal míč vysoko nad branku.
20'
Velezkušený Diego Godín si v souboji s Maehlem pomohl podkopnutím soupeře, což se samozřejmě nesmí. Uruguayský zadák navíc vidí žlutý trest.
19'
Cagliari volilo rozehrávku od brankáře, který nakopl míč směrem na Nándeze, jenže Uruguayec si nepohlídal ofsajdovou linii.
18'
Dloubáček do pokutového území v podání hostů byl značně nepovedený, protože míč skončil mimo hrací plochu, aniž by kdokoliv z hráčů vůbec měl reálnou naději se k míči dostat.
17'
Rohový kop Atalanty byl rozehrán do strany, následný centr nadělal starosti Cragnovi, ale jako poslední zahrál míč Palomino, takže se rozehrává od branky.
16'
Remo Freuler na levé straně vyslal hodně nevydařený centr, který skončil na druhé straně hřiště v autu.
15'
Davide Zappacosta na pravé straně dostal hodně těžkou přihrávku, kterou neměl šanci stihnout na hrací ploše.
14'
Zapata tentokrát o kousek nedokázal prostrčit míč na spoluhráče na útočné polovině.
13'
Nyní se rozčilují také hosté, když Marten de Roon získal míč a následně se skácel k zemi, ale rozhodčí vyhodnotil Nizozemcův zisk míče jako faul.
12'
Mario Pašalić se ocitl pod tlakem napadajícího Nándeze, ale dokázal ze situace vytěžit alespoň aut.
11'
Opět se zlobí domácí, když Raoul Bellanova chtěl pro svůj tým autové vhazování nedaleko soupeřovy šestnáctky.
10'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, ale zatím hodně daleko od soupeřovy branky.
9'
Kapitán Pedro se rozčiluje po verdiktu rozhodčího Picciniho, který rozhodl, že Brazilec fauloval.
8'
Nahitan Nández si na útočné polovině vypomohl nedovolenými prostředky v osobní souboji.
7'
Gólová akce se ještě minutku prošetřovala u videa pro podezření na možný ofsajd, ale vše bylo v pořádku.
6'
Duván Zapata tančil nad míčem a udržel ho proti několika soupeřům, což byl základ gólové akce. Poté si Kolumbijec narazil míč se spoluhráčem, posunul doprava na Zappacostu, který prudkou přihrávkou našel volného MARIA PAŠALIĆE a ten uklidil míč do volné branky.
5'
Teun Koopmeiners měl možnost zahrát rohový kop, ovšem žádné vážné ohrožení pro branku Cagliari nepřišlo.
4'
Rozhodčí prošetřoval podezřelý souboj ve středu hrací plochy, ale nakonec dal signál k pokračování.
2'
Autové vhazování do pokutového území se domácím vůbec nepodařilo a hosté v poklidu odvrací.
1'
Na pravé straně dostal dobrou přihrávku Raoul Bellanova, ale neadresoval přesný centr do pokutového území.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Zappa, Godín, Carboni, Lykogiannis – Bellanova, Deiola, Strootman, Marin – Nández, João Pedro (C).
Náhradníci: B. Radunović, S. Aresti – Altare, Grassi, Pavoletti, Pereiro, Ch. Oliva, Farias, Obert.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Demiral, de Roon, Palomino – Zappacosta, Koopmeiners, Malinovskyj, Maehle – Pašalić – Freuler, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Muriel, Piccoli, Iličić, Gi. Pezzella, Djimsiti, Al. Mirančuk, Pessina, Scalvini, Lovato.

Rozhodčí: Piccinini – Rossi, Mastodonato.

CAGLIARI CALCIO

Cagliari není v dobré situaci. Momentálně je poslední, neboť v jedenácti zápasech získalo jen 6 bodů. Na nesestupové příčky momentálně ztrácí dva body. Cagliari v polovině října porazilo Sampdorii, nicméně od té doby prohrálo s Fiorentinou, AS Řím a Bolognou. Posledně jmenovanému celku v minulém kole podlehlo 0:2. Daří se záložníkovi João Pedrovi, jenž vsítil už 6 branek.

ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Fotbalisté Atalanty půjdou do utkání s Cagliari v roli jasného favorita. Bergamo momentálně pobývá na páté příčce ligové tabulky s 19 body na kontě po jedenácti odehraných zápasech. Atalanta v Serii A neprohrála už ve čtyřech zápasech v řadě, naposledy totiž padla na půdě Manchesteru United v Lize mistrů poměrem 2:3. S tímto anglickým týmem se utkala i v průběhu tohoto týdne. Už to vypadalo, že zápas dovede do zdárného konce, ale v nastaveném čase vyrovnal na konečných 2:2 hvězdný Cristiano Ronaldo. Atalanta remizovala 2:2 i minulý týden s Laziem. Nejlepším střelcem tohoto celku je šestigólový Duván Zapata.
Poslední čtyři vzájemné ligové zápasy

14.02.2021 Cagliari – Atalanta 0:1
04.10.2020 Atalanta - Cagliari 5:2
05.07.2020 Cagliari – Atalanta 0:1
03.11.2019 Atalanta – Cagliari 0:2
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu ze Serie A. Cagliari Calcio se dnes představí na domácí půdě proti Atalantě Bergamo. Začínáme ve 20:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62