Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Venezia - 1. října 2021   20:45

Cagliari
19' K. Baldé (M. Cáceres)
1:1
(1:0)
Venezia
90+2' Busio  (Heymans)
Cagliari
Cragno – M. Cáceres, Godín, Carboni (87. Altare) – Nández, Strootman (87. Grassi), Marin, Deiola (72. Zappa), Lykogiannis – João Pedro (C), K. Baldé (66. Pavoletti).
Manuel Volpi
Sardegna Arena, Cagliari
Venezia
Mäenpää – Ebuehi, Svoboda, Ceccaroni (C), Mazzocchi – Aramu (77. Heymans), Ampadu (55. Vacca), Busio, Kiyine (46. Črnigoj) – Okereke (46. Henry), Johnsen (80. Forte).

Skončilo nám utkání 7. kola Serie A mezi celky Cagliari a Benátek. S remízou 1:1 nakonec musí být určitě spokojenější hosté, kteří alespoň pro dnešek utekli ze sestupových vod. Cagliari nevyhrálo ani sedmé utkání v sezoně, přestože dnes bylo blízko. V 19. minutě se prosadil Keita Baldé a rázem vše vypadalo podle představ domácího týmu. Po pauze se ale Venezia zlepšila a utkání nakonec těsně před koncem zaslouženě srovnala. Hrdinou hostů se stal Gianluca Busio, jenž vyrovnal ve druhé minutě nastaveného času.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:19.
90+6'
90+5'
Cagliari se ale dokázalo ubránit. Vypadá to, že utkání skončí dělbou bodů.
90+4'
Hosté chtějí využít své euforie. Nyní se pokusí přidat další gól, neboť budou házet aut těsně u rohového praporku.
90+2'
Venezia právě vstřelila branku! V nastaveném čase je srovnáno, rychlá akce Benátek totiž končí gólem! Heymans vybídl na středu volného GIANLUCU BUSIA, jehož střelu přizvedl Martín Cáceres těsně pod horní tyč. Brankář Cragno byl bez šance. 1:1. Asistence: Daan Heymans.
90+1'
Alberto Grassi už přihrávku nestihl na hrací ploše. Nyní musí pádit směrem dozadu, aby se hosté nedostali do přečíslení.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat 4 minuty.
90'
Venezia se už dostala k míči a momentálně se snaží na útočné polovině něco vymyslet. Za chvíli se dozvíme, kolik minut bude sudí nastavovat.
89'
Alessio Cragno odkopl míč na útočnou polovinu. Tam bylo k vidění hned několik osobních soubojů.
88'
Hlavička Pedra ze záklonu zamířila přímo do rukavic hostujícího brankáře, který okamžitě rozehrál. Začala nám probíhat už 88. minuta utkání.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Andrea Carboni, přichází Giorgio Altare.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Alberto Grassi.
86'
Andrea Carboni zůstal ležet kvůli křečím na trávníku. Gesto směrem ke střídačce je jasné, bude se muset střídat.
85'
Babis Lykogiannis vybojoval pro svůj tým autové vhazování. S jeho rozehráním rozhodně nebude v těchto minutách spěchat.
83'
Gianluca Busio posílal na pravou stranu nepříliš povedenou přihrávku. S ni si obrana Cagliari bez větších potíží dokázala poradit.
82'
Další kombinace hostů jde z hloubi pole. Čas k vyrovnání se jim ale pomalu krátí.
81'
Novic na hřišti Francesco Forte se hned zapsal do dějin utkání faulem. Rozehrávky se tak ujímá domácí celek.
80'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Dennis Johnsen, přichází Francesco Forte.
80'
Gabriele Zappa vyslal velmi nepřesnou střelu z voleje, která také byla velice nepovedená.
79'
Pasquale Mazzocchi si neudělal prostor na levém křídle. Okamžitě byl dostoupen hned dvěma hráči soupeřova celku.
78'
Domácí jsou ale teď daleko aktivnější než před pár minutami. Mnohem více se snaží presovat rozehrávku Benátek, tudíž je hned na počátku dostávají pod tlak.
77'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mattia Aramu, přichází Daan Heymans.
77'
Marinův centr stačil zpacifikovat Svoboda, jenž směrem dozadu dnes hraje velmi kvalitní zápas.
76'
Aktivní Nahitan Nández načal další útočnou akci Cagliari. Poslal míč na pravou stranu, odkud ale přesný centr na malé vápno nedorazil.
75'
Cagliari si sice nic vážnějšího nevytvořilo, nicméně defenzivní povinnosti, které přišly záhy, zvládlo na jedničku. Brilantně se vrátil Diego Godín.
74'
Ebuehi fauloval na vlastní polovině. Domácí tedy budou mít výhodu standardní situace.
73'
Dennis Johnsen se dostal v šestnáctce domácích k zajímavé střele z otočky. Přední tyč Cragnovy svatyně ale o pár centimetrů netrefil.
72'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Gabriele Zappa.
72'
Cagliari se ale v tuto chvíli s přehledem ubránilo, nicméně bránit se bude muset ještě minimálně 20 minut.
71'
Johnsen přistrčil míč do strany. Z následného centru nic nebylo, avšak hosté stejně budou kopat od rohového praporku.
70'
S kartami se dnes opravdu nešetří. Další žluté varování dostal Mattia Aramu, jenž ale zcela zřejmě a jednoznačně fauloval na útočné polovině.
69'
Hosté se ale stále častěji drží na útočné polovině. Dnes rozhodně ještě neřekli poslední slovo, stále jsou aktivní.
68'
Dennis Johnsen si chtěl dojít až příliš okatě pro penaltu. Od dnes velmi přísného arbitra Volpiho viděl žlutou kartu.
67'
Benátkám byl odpískán další útočný faul. Dostatek času na rozehrávku tedy bude mít Alessio Cragno.
66'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Leonardo Pavoletti.
64'
Alessio Cragno se znovu musel mít na pozoru. Gianluca Busio trkl do míče na hranici malého vápna, brankář domácích ale zasáhl.
63'
Marin prostrčil na Nándeze, jehož míč zachytil do rukavic Niki Mäenpää. Finský gólman následně rozehrál.
62'
Nahitan Nández svým centrem zprava znovu hledal Baldého, před kterým ale dokázal vyskočit výše Michael Svoboda.
61'
Zkraje 61. minuty přišel do pokutového území centr, který si hledal Thomas Henry. Útočník Benátek se k zakončení nedostal, Godín hlavou úspěšně zasáhl.
60'
Henry se srazil s brankářem Cragnem, který si zrovna šel pro míč. Hostujícímu fotbalistovi s číslem 14 na dresu byl odpískán útočný faul.
59'
Antonio Junior Vacca vystihl na obranné polovině rozehrávku Cagliari. Poté se s míčem otočil a hned hledal kolegy.
58'
Martín Cáceres se chystá na vhození autu na pravé straně.
57'
Niki Mäenpää musel vystartovat z brány, aby zachytil pokus o vysunutí na levé straně.
56'
Rozhodně však je sympatické, že hostující celek to ve druhém dějství daleko více otevřel. Šance zřejmě začnou přibývat na obou stranách.
55'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Antonio Junior Vacca.
54'
Nahitan Nández si přebral míč a pádil s ním na pravé straně vpřed. Záložník z Uruguaye hledal na malém vápně Baldého, jenž na míč o kousek nedosáhl.
53'
Thomas Henry měl na levém křídle prostor. Snažil se vybídnout před sebou stojícího spoluhráče, jenže balón po jeho přihrávce zapadl do autu.
52'
Žlutou kartu dostává Ethan Ampadu (Venezia FC).
50'
Kevin Strootman musel zatáhnout za záchrannou brzdu, neboť Aramu si to mířil kupředu středem hřiště. Nizozemskému středopolaři dal rozhodčí svou čtvrtou žlutou v utkání.
49'
Venezia si přihrává poblíž brány. Cagliari se pokouší o vysoké presování.
48'
Dennis Johnsen zrychlil na levém křídle a poté přihrál na šestnáctku čerstvému Črnigojovi. Ten pálil z voleje, ale bohužel pro hosty, bránu minul.
47'
Druhý poločas zatím začal opatrně. Cagliari se snaží si vytvořit územní převahu.
46'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Sofian Kiyine, přichází Domen Črnigoj.
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Okereke, přichází Thomas Henry.
46'
Skončil nám první poločas. Cagliari je zatím blíže zisku tří bodů, po poločase vede 1:0. Zatím jediným střelcem utkání je Keita Baldé, který se v 19. minutě prosadil po přesném centru obránce Cácerese. Venezia si vytvořila jednu větší šanci, kterou ale neproměnila, tudíž vedení domácích je zasloužené.
45+1'
45'
Hosté se tlačili do přečíslení, nicméně ve finální fázi je zastavil ofsajd. Pro Benátky to byla velká škoda.
43'
Alessandro Deiola vystihl další souhru hostů poblíž pokutového území. Balón poté vyvezl. Nyní se hraje na levé straně.
42'
Rozehrávka Michaela Svobody skončila v autu. Domácí tým se tak celkem jednoduše dostává k míči.
41'
Venezia dokázala roh ubránit. Nyní se už pomalu ale jistě usazuje na soupeřově polovině hřiště.
40'
Cagliari se chystá na další kop od rohového praporku. Dočká se druhého vstřeleného gólu?
38'
Răzvan Marin předvedl krásnou individuální akci. Na středu hřiště si přebral míč, pořádně zrychlil a několik metrů před šestnáctkou vystřelil po zemi. Trefil však pouze tyč, takže skóre se podruhé v zápase neměnilo.
37'
Dennis Johnsen nedokázal na levé straně přejít přes Martína Cácerese. Bývalý stoper Juventusu zatím hraje velmi povedené utkání.
36'
Diego Godín skvěle zakřižoval přihrávku, o kterou se ve středu pole postaral hostující kapitán Pietro Ceccaroni. Ani tohle vysunutí se tedy hostům nepovedlo.
35'
Viděli jsme už mnoho soubojů. Po fotbalové stránce se zatím nejedná o nějaký dechberoucí zápas.
33'
Mattia Aramu prostrkával míč na pravou stranu, kde se však objevili hned dva hráči ve světle modrých dresech. Benátky se v prvních třiatřiceti minutách velmi složitě dostávají do jakýchkoliv střeleckých pozic.
32'
Po krátkém ošetření jednoho z hostujících hráčů se pokračuje ve hře. Domácí se rychle pokusili přenést hru z levé strany na pravou.
30'
Žlutou kartu dostává Sofian Kiyine (Venezia FC).
30'
Hra je v tuto chvíli z obou stran taková neučesaná. Cagliari si je vědomo svého náskoku a rozhodně nikam nespěchá.
29'
Stoper Svoboda přenechal míč brankáři. Niki Mäenpää tak bude vykopávat.
27'
Cragno předvedl důležitý zásah. Tyronne Ebuehi pěkně načechral míč k zadní tyči, odkud střílel Dennis Johnsen. Domácí brankář prokázal skvělý reflex.
26'
Benátky získaly míč, ale zatím nemají na krajních pozicích dostatečnou podporu. Hru potřebují daleko častěji roztáhnout.
25'
Domácí tým se znovu může pořádně usadit na soupeřově polovině hřiště. Za pár chvil bude házet aut zleva.
23'
Další žlutý kartónek viděl hostující kapitán Pietro Ceccaroni za faul na středu hřiště.
22'
První žlutou kartu zápasu viděl za zatažení dresu domácí záložník Nahitan Nández.
21'
Rohový kop Sofiana Kiyineho skončil na hlavě prvního bránícího hráče. Následně přišla nepřipravená střela z dálky, která zapadla několik metrů vedle brány.
19'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí celek využil své herní převahy a v 19. minutě se ujímá vedení! Nández posunul do strany Cáceresovi, jehož centr skončil na hlavě KEITY BALDÉHO. Útočník domácích krásně zametl míč k tyči, tudíž Mäenpää byl bez šance. 1:0. Asistence: Martín Cáceres.
18'
Tyronne Ebuehi nabíral rychlost na pravé straně. Těsně před ním ale dokázali zakročit domácí.
17'
První zajímavější střelecký pokus vyslal zhruba z pětadvaceti metrů Alessandro Deiola. Pravačka záložníka Cagliari ale moc ostrá nebyla, Mäenpää úspěšně zakročil.
16'
Marin si rychle narazil míč s Cáceresem a následně vyslal na malé vápno prudký centr. Hostující stoper Svoboda ale hlavou zapracoval skvěle.
15'
Prvních patnáct minut příliš kvalitní podívanou nenabídlo. Je to taková oťukávaná.
13'
Niki Mäenpää dokázal zachytit dlouhý nákop Cagliari. Zatím to ani jednomu celku po zemi příliš nejde.
12'
Střela João Pedra z větší vzdálenosti nebyla pro brankáře hostů nikterak nebezpečná. Snadná práce pro Fina v bráně Benátek.
11'
João Pedro nezpracoval těžký balón z hloubi pole. Dostatek času a prostoru na kloudnou rozehrávku nyní budou mít hosté.
10'
Ceccaroni úspěšně odhlavičkoval míč. Ke střele z druhé vlny se dostal Babis Lykogiannis, jehož pokus ale zaplul celkem znatelně za levou tyč.
9'
Cagliari se chystá na rozehrávku prvního rohového kopu dnešního duelu.
8'
Hosté se zatáhli na vlastní polovinu. S míčem na kopačce teď operuje Diego Godín, který hledá varianty k přihrávce na obou stranách.
7'
O minutu později jsme viděli další souboj mezi těmito hráči. Znovu byl úspěšnější Rakušan Svoboda.
6'
João Pedro si chtěl udělat prostor na levém křídle, ale nakonec ztroskotal na pozorně se vracejícím Michaelu Svobodovi.
5'
Tyronne Ebuehi nakopával míč směrem dopředu, ale domácí zahráli do zámezí. Obránce Benátek s číslem 22 na zádech ale bude házet aut.
4'
Centr ze strany skončil v zámezí. Poprvé se tak s balónem potká Niki Mäenpää, který bude vykopávat.
3'
Nahitan Nández se po faulu Kiyineho ocitl na trávníku. Cagliari bude rozehrávat standardní situaci z útočné poloviny.
2'
S míčem na kopačkách začínají domácí, kteří do hry zapojili i brankáře Alessia Cragna.
1'
Sluší se dodat, že Cagliari nastupuje v modročervených dresech. Benátky hrají v dresech bílých.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – M. Cáceres, Godín, Carboni – Nández, Strootman, Marin, Deiola, Lykogiannis – João Pedro (C), K. Baldé.
Náhradníci: Aresti, B. Radunović – Altare, Bellanova, Ch. Oliva, Pereiro, Grassi, Zappa, Pavoletti.

Venezia FC: Mäenpää – Ebuehi, Svoboda, Ceccaroni (C), Mazzocchi – Aramu, Ampadu, Busio, Kiyine – Okereke, Johnsen.
Náhradníci: Neri – Molinaro, Vacca, Tessmann, Forte, Henry, Fiordilino, Heymans, Bjarkason, Caldara, Dor Peretz, Črnigoj.

Rozhodčí: Manuel Volpi.
Cagliari se úvod sezony vůbec nepodařil. Ze šesti zápasů získalo jen dva body, takže je zcela zřejmé, že se z výhry ještě neradovalo. Po překvapivé remíze na hřišti Lazia v posledních dvou kolech zaváhalo. Celku Empoli podlehlo 0:2 a minulý víkend stejným poměrem nestačilo na Neapol. V lize vyhrálo Cagliari naposledy 9. května. Dokáže tuto nelichotivou bilanci zastavit?

Venezia je nováčkem nejvyšší soutěže, nicméně ani jí se úvod nevydařil. V šesti zápasech získala jen 4 body a v tuto chvíli je v tabulce osmnáctá. Svou jedinou výhru vybojovala na hřišti Empoli, kde utkání zvládla po výsledku 2:1. Od té doby prohrála se Spezií a AC Milán a v minulém kole remizovala 1:1 s Turínem.
Přeji příjemný páteční večer při sledování textového přenosu z utkání 7. kola italské Serie A. Dnes se utká Cagliari a Venezia. Začínáme ve 20:45. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62