Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : AC Milán - 22. prosince 2021   20:45

Empoli
19' N. Bajrami  • 85' Pinamonti
2:4
(1:2)
AC Milán
13' Kessié  (Giroud) • 42' Kessié  (Saelemaekers) • 64' Florenzi   • 70' Hernández  (Saelemaekers)
Empoli
Vicario – Stojanović (46. Marchizza), S. Romagnoli, Luperto, Parisi – Henderson (86. Asllani), Ricci (86. Štulac), Żurkowski – N. Bajrami – Pinamonti, Cutrone.
AC Milán
Maignan – Florenzi (66. Kalulu), Tomori, A. Romagnoli, Hernández – Tonali (66. Bakayoko), Binnásir (82. Krunić) – Saelemaekers, Kessié, Messias (82. B. Díaz) – Giroud.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:10.
Je konec! AC Milán vítězí na půdě Empoli 4:2. Do vedení poslal AC Kessié, ale za domácí celek rychle vyrovnal Bajrami. V závěru poločasu ale Franck Kessié překvapivým zakončením vrátil hostům vedení. Po změně stran navíc přidal zásah z přímého kopu Florenzi a jistotu dal AC Theo Hernández. Za domácí už v závěru z penalty pouze snížil Pinamonti.
90+5'
90+3'
Marchizza poslal od rohového praporku nadýchaný centr na značku pokutového kopu, ale i s tímto centrem si defenziva AC poradila.
90+2'
Exekuce dalšího rohového kopu se ujal Bajrami. Jeho centr se snesl na malé vápno, kde zasáhla defenziva AC Milán.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Alexis Saelemaekers poslal přihrávku za obranu, nicméně jeho nákop skončil v místech, kde stála defenziva soupeře.
89'
Bajrami zahrával další rohový kop domácího celku. Jeho pobídka se snesla na malé vápno, ale defenziva soupeře byla pozorná.
88'
Další černou práci odvedl na hroti Giroud, který odstavil jednoho ze stoperů, ale nedokázal míč sklepnout do pozice pro zakončení.
87'
Hosté se usadili v blízkosti velkého vápna, ale jejich kombinace tentokrát skončila nepřesnou přihrávkou za obranu. Domácí ještě akci AC napadají.
86'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Leo Štulac.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Kristjan Asllani.
85'
Empoli právě vstřelilo branku! K exekuci pokutového kopu se postavil ANDREA PINAMONTI a s velkým přehledem uklidil míč k tyči!
84'
Skutečně je to penalta pro Empoli!
84'
Sudí se jde podívat na video, zda jeden z hráčů AC nehrál ve vápně rukou!
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Rade Krunić.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Brahim Díaz.
81'
Žlutou kartu dostává Ismaël Binnásir (AC Milán).
80'
Rozběhla se poslední desetiminutovka dnešního souboje. AC hraje s míčem na kopačkách a bez problémů si hlídá své tříbrankové vedení.
79'
Bakayoko získal míč na polovině hřiště a roztáhl hru na pravou stranu. Jeho pobídku ale Florenzi ve sprintu nestačil udržet na trávníku.
78'
Domácí se v závěru tlačí do útoku. Za centrem do pokutového území se hnal Marchizza, ale pod tlakem míč vůbec netrefil.
77'
Bandinelli se po souboji na polovině hřiště drží za levý kotník a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
75'
Hosté se opět hnali vpřed, ale nákop skončil na hlavě obránce v bílém dresu AC Milán.
74'
Pierre Kalulu se z pravé strany dostal k odcentrování, ale jeho pobídka skončila na značce pokutového kopu, kde kralovala obrana.
73'
Bajrami se ujal rozehrávky přímého kopu domácích, ale jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného brankáře Maignana.
72'
Tomori poslal nákop na polovinu domácího celku, ale jeho pobídka skončila v zámezí. Vhazovat budou fotbalisté domácího Empoli.
70'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hostující celek dvacet minut před koncem přidává čtvrtou branku! Alexis Saelemaekers vyslal centr míč do pokutového území, kde se k zakončení dostal THEO HERNÁNDEZ a s přehledem překonal brankáře!
69'
Henderson fauloval na polovině hrací plochy. Jeho řádění odnesl Florenzi, který zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
68'
Bajrami poslal přihrávku do pokutového území, ale Cutrone úmysl svého spoluhráče nepochopil a zůstal překvapivě stát na místě.
67'
Hosté si dnešní duel zatím užívají. AC hraje s míčem na kopačkách a soupeři jej prakticky nepůjčují. Empoli čeká těžká práce.
66'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Pierre Kalulu.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tiemoué Bakayoko.
64'
Hostující celek se třetí brankou přibližuje k vítězství! K exekuci přímého kopu se ujal ALESSANDRO FLORENZI, který technickou střelou vsítil svou první branku v dresu AC!
63'
Žlutou kartu dostává Simone Romagnoli (Empoli FC).
62'
Cutrone se hnal do další zajímavé akce, ale nepohlídal si své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
61'
Luperto dloubl míč za obranu AC Milán, ale dobře postavený Florenzi míč bez problémů odkopl do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme dramatickou podívanou. Empoli je nyní o něco aktivnější, ale nedostává se do vyložených šancí.
58'
Právě Giroud se ve vápně tlačil k prudkému centru z pravé strany, ale nedokázal se dostat do zakončení. Na poslední chvíli jej odstavil obránce.
57'
Olivier Giroud si míč skvěle pokryl tělem a schoval si míč před napadajícím soupeřem. Oba týmy nyní hrají hodně opatrně.
56'
Maignan si dal pozor na přihrávku za obranu AC a schoval míč do rukavic. Hostující brankář následně rozehrál výhozem na pravou stranu.
55'
Tonali se ujal také rozehrávky následného přímého kopu, ale jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného brankáře.
54'
AC se po delší době dostalo do útoku, ale akce vedená po levém křídle skončila faulem na Tonaliho. AC bude zahrávat přímý kop.
53'
Riccardo Marchizza se na hranici velkého vápna opřel do míče, ale jeho dělovka skončila na bloku dobře postaveného obránce.
52'
Luperto potáhl míč do blízkosti velkého vápna, roztáhl hru na pravou stranu, ale tam už neměl nikoho v modrém, kdo by stačil odcentrovat.
51'
Szymon Żurkowski si na pravé straně krásně pokryl míč tělem a jeden ze soupeřů jej faulem poslal k zemi. Rozehrávat bude domácí Empoli.
50'
Riccardo Marchizza poslal nákop za obranu AC Milán, ale jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce v bílém dresu hostujícího celku.
49'
Na opačné straně mohlo být vyrovnáno! Bajrami se z těžké pozice položil do míče, ale jeho ránu hostující brankář Maignan pohledem vytlačil na tyč!
48'
Kessié upadl po souboji v pokutovém území, ale sudí mu dal jasným gestem najevo, že se penalta pískat nebude.
47'
Hosté vlétli do druhého poločasu hodně aktivně, ale jejich akce skončila nákopem do rukavic připraveného brankáře.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Riccardo Marchizza.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce jsou na tom lépe hosté. Do vedení poslal AC Kessié, ale za domácí celek rychle vyrovnal Bajrami. V závěru poločasu ale Franck Kessié překvapivým zakončením vrátil hostům vedení.
45+2'
45'
Nastavuje se jedna minuta!
44'
Hosté jsou po vstřelení druhé branky na konci a pokračují v ofenzivě. Giroud si hledal prostor pro zakončení, ale levačkou branku přestřelil.
42'
Hostující celek si bere zpět své ztracené vedení! FRANCK KESSIÉ se dostal do vápna, kde dostal příliš mnoho prostoru a překvapivou střelou na přední tyč nasadil domácímu brankáři jesličky!
41'
Sandro Tonali napadal rozehrávku Empoli na polovině domácího celku, ale obránci v modrém si na mladíka v dresu AC dali dobrý pozor.
40'
Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (AC Milán).
40'
Junior Messias udržel míč na levé straně, potáhl jej směrem k pokutovému území, ale tam neměl spoluhráče.
39'
Kessié přenesl těžiště hry na pravou stranu, ale nepřesnou přihrávkou zahnal svého spoluhráče až do zámezí. Vhazovat bude domácí Empoli.
38'
Další obrovská šance Empoli! Pinamonti dostal přihrávku do vápna, přehodil si míč na levačku a hostující brankář reflexivně zasáhl!
37'
Alessio Romagnoli poslal prudkou přihrávku na levou stranu, ale rozběhnutý Sandro Tonali nahánění míče vzdal před obráncem.
36'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale defenziva soupeře odehrála míč do bezpečí.
35'
Messias se hnal za nákopem na hranici velkého vápna, ale stopeři domácího mužstva si jeho náběh pohlídali a odehráli míč do bezpečí.
34'
Bajrami z pravé strany centroval do pokutového území, ale jeho pobídka skončila na hrudi připraveného Romagnoliho.
33'
Alexis Saelemaekers na levé straně ošálil jednoho z domácích hráčů a poslal přihrávku na střed. Následné zakončení skončilo blokem obránce.
32'
Kessié prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho následný centr směřující do pokutového území skončil u obránce.
31'
Theo Hernández poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se k míči dral Olivier Giroud, ale podle sudího si pomohl nedovoleným zákrokem.
30'
Hosté po půlhodině hry zahrávali přímý kop. Jeho exekuce se ujal Theo Hernández, nicméně jeho projektil levačkou skončil nad břevnem.
29'
Theo Hernández byl faulován v blízkosti velkého vápna a stěžuje si na bolest levého kotníku. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
28'
Kessié se s míčem dostal do vápna, přihrávkou pod sebe našel Messiase, jehož rána levačkou prolétla vysoko nad břevnem.
27'
Sandro Tonali na polovině hřiště získal volný míč a sklepl jej na levou stranu. K míči se následně dostali fotbalisté v modrém.
26'
Empoli hraje v prvním poločase velmi sympaticky. Přihrávka do vápna směřovala na Pinamontiho, kterého uhlídal Tomori.
25'
Hostující brankář si zakřičel na spoluhráče z defenzivy, aby mu pustil míč. Gólman hostujícího celku míč následně nakopl vpřed.
24'
Florenzi na pravé straně získal míč a nakopl jej na polovinu soupeře. Zadáci Empoli nechali míč propadnout za sebe.
23'
Empoli znovu kombinuje kolem velkého vápna, ale nikdo v modrém se nedostává do zakončení. AC hraje velmi pozorně.
22'
Hosté zahrávali rohový kop. Messias odcentroval na malé vápno, ale domácí brankář Vicario si s přehledem dokráčel pro míč.
21'
Domácí pokračují v ofenzivním snažení. Empoli kombinuje sympaticky kolem velkého vápna, ale zatím se nedostává k dalšímu zakončení.
19'
Empoli právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Hostujícímu celku vedení moc dlouho nevydrželo! NEDIM BAJRAMI se z levé strany velkého vápna opřel do odraženého míče a nepříjemnou skákavou střelou překonal hostujícího brankáře!
18'
Romagnoli si dal pozor na centr směřující do pokutového území a před prvním obráncem míč odhlavičkoval do zámezí.
17'
Domácí hrají velmi tvrdě v defenzivě a nedávají hráčům AC Milán moc prostoru. Naopak defenziva Empoli rychle otáčí hru směrem vpřed.
16'
Empoli se dostalo do blízkosti velkého vápna, ale domácí po kombinaci vybojovali jen vhazování. Hosté soupeře prakticky k ničemu nepouští.
15'
Empoli se dostalo do útoku, ale zakončení ze střední vzdálenosti skončilo sražené daleko od svatyně milánského AC.
13'
Hostující celek se dostává do vedení! AC udeřilo po velmi nenápadné akci! Centr z levé strany sklepl Giroud pod sebe a FRANCK KESSIÉ napálil míč přízemní střelou do branky!
12'
Florenzi potáhl míč na polovinu domácího celku, roztáhl hru na levou stranu, ale kombinace AC nebyla přesná.
11'
AC v posledních minutách převzalo dirigentskou taktovku a častěji se tlačí do ofenzivy. Obrana Empoli zatím nepůsobí moc jistě.
10'
Messias se po průnikové přihrávce zjevil sám před brankou Empoli, ale šancí byl natolik překvapen, že vyslal hodně slabou střelu.
9'
Fabiano Parisi poslal přihrávku do pokutového území, ale jeho pobídka byla příliš prudká a skončila v rukavicích připraveného Maignana.
8'
Messias dloubl míč z pravé strany do pokutového území, ale domácí brankář Vicario vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic.
6'
Aktivní Stojanovič se v souboji na polovině hřiště tělem natlačil před soupeře, vybojoval míč pro Empoli a roztáhl hru na pravou stranu.
5'
Stojanovič střílel z hranice velkého vápna, ale vystoupil proti němu obránce AC, který míč srazil mimo nebezpečný prostor.
4'
Pinamonti se dobře otočil kolem soupeře a poslal přihrávku do pokutového území. Jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
3'
Poprvé v utkání se do útoku dostali také hosté, ale kombinace AC skončila nepřesnou přihrávkou za defenzivu domácího Empoli.
2'
Bajrami si v souboji na polovině hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem a poslal jednoho ze soupeřů k zemi.
1'
Domácí Empoli obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek si bude chtít vyšlápnout na dalšího silného soupeře.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, S. Romagnoli, Luperto, Parisi – Henderson, Ricci, Żurkowski – N. Bajrami – Pinamonti, Cutrone.
Náhradníci: Furlan, Ujkani – Asllani, Bandinelli, Di Francesco, La Mantia, Mancuso, Štulac, Marchizza, Tonelli, Viti.

AC Milán: Maignan – Florenzi, Tomori, A. Romagnoli, Hernández – Tonali, Binnásir – Saelemaekers, Kessié, Messias – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Bakayoko, Ballo-Touré, Castillejo, B. Díaz, Gabbia, Kalulu, Krunić, Maldini..
Empoli FC

Domácí Empoli je na tom o něco hůře. Po osmnácti kolech má na kontě dvacet sedm bodů a patří mu devátá pozice. Empoli s tímto ziskem může být spokojené. Na pohárové pozice ztrácí jen čtyři body. Naopak na sestupové vody má k dobru bodů hned šestnáct. Domácí celek už navíc šestkrát v řadě neprohrál. Poslední porážku si připsal v listopadu ve Veroně. Naposledy Empoli remizovalo 1:1 na hřišti Spezie.
AC Milán

Hostující celek letos podává solidní výkony. Po osmnácti odehraných kolech má AC na kontě třicet devět bodů a drží třetí pozici za vedoucím duem Inter, Neapol. Hosté měli skvělý vstup do sezóny, ale v posledních týdnech se jejich stroj zasekl. Na hřištích soupeřů přesto AC dokáže pravidelně sbírat body. Na výhru ale čeká od začátku prosince. V lize od té doby remizovalo na hřišti Udinese a v neděli padlo doma 0:1 s Neapolí.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Empoli FC a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62