Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Inter Milán - 27. října 2021   20:45

0:2
(0:1)
Inter Milán
34' D'Ambrosio  (Alexis Sánchez) • 67' Dimarco  (Lautaro Martínez)
Empoli
Vicario – Stojanović (82. Fiamozzi), Ismajli, Luperto, Parisi – Żurkowski (68. Asllani), Ricci, Bandinelli (68. Henderson) – N. Bajrami (57. Haas) – Cutrone (68. Mancuso), Pinamonti.
Chiffi – Valeriani, Mastrodonato
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Inter Milán
Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij (79. Kolarov), Bastoni – Darmian, Barella, Brozović (72. Vecino), Gagliardini (84. Sensi), Dimarco – Lautaro Martínez (84. Džeko), Alexis Sánchez (72. Correa).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:16.
Fotbalisté Interu splnili na hřišti Empoli povinnost a zvítězili zde 2:0. Domácí v prvním poločase nehráli špatně, ale náznaky příležitostí nedotáhli do konce a ve 34. minutě se naopak po centru Alexise Sáncheze prosadil Danilo D'Ambrosio, který z pozice stopera skvěle podpořil útok. Na začátku druhého dějství pak hostům pomohl Samuele Ricci, jenž nevybíravě sestřelil Barellu a byl za to po zásluze vyloučen. Nerazzurri v početní výhodě zcela ovládli dění na hřišti a v 67. minutě jejich výhru zpečetil Federico Dimarco.
90+4'
90+3'
Po závaru v pokutovém území, který vznikl po rohovém kopu a hlavičce Vecina, se k míči dostal Stefano Sensi. Ten obešel bránícího hráče a napálil balón do sítě. Gól ale není uznán pro ofsajd!
90+2'
Po sražené střele Joaquína Correy se míč snášel do prostoru, kde se nacházel Edin Džeko. Balón ale stačil odrazit na roh brankář Vicario.
90+2'
Inter drží míč a nikam s ním už moc nepospíchá. Fanoušci Empoli stále fandí, za což si zasluhují pochvalu.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
89'
Utkání se dohrává na útočné polovině Interu. Hostům po změně stran hodně ulehčilo práci vyloučení Ricciho, po němž duel jasně ovládali.
88'
Prudký centr Dimarca přelétl všechny nabíhající hráče. Kope se od brány Empoli.
87'
K odraženému míči se dostal za pokutovým územím Fabiano Parisi. Ten však střílel vysoko nad bránu Nerazzurri.
86'
Stefano Sensi vracel balón od brankové čáry zpět do ohně. Našel ale jen náruč brankáře Vicaria.
84'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Edin Džeko.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Stefano Sensi.
83'
Lautaro Martínez si zleva navedl míč do šestnáctky, ale domácí ho nenechali střílet. Odražený míč pak napálil Federico Dimarco, který těsně minul vzdálenější tyč!
82'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Ricardo Fiamozzi.
81'
Sebastiano Luperto na půlce fauloval Lautara Martíneze. Hosté reklamovali, že to bylo na druhou žlutou kartu a tedy vyloučení, ovšem rozhodčí to dále nijak neřešil.
80'
Po standardce Hendersona se dostal k hlavičce Ardian Ismajli. Obránce Empoli ale netrefil bránu.
79'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Aleksandar Kolarov.
79'
Andrea Pinamonti si došel pro faul od D'Ambrosia. Standardní situace pro domácí.
78'
Hosté nepolevují v aktivitě. Nadále kontrolují hru a snaží se přidat další góly.
75'
Žlutou kartu dostává Roberto Gagliardini (Inter Milán).
75'
Hosté dostali míč po rohu do sítě! Míč se ale odrazil k hlavičkujícímu Matíasovi Vecinovi od ruky Roberta Gagliardiniho, což hlavnímu sudímu potvrdil VAR. Gól tak nemůže platit.
73'
Inter kombinoval uvnitř pokutového území soupeře. Nástřel Matíase Vecina byl sražen na roh.
72'
Hosté si nyní nerozuměli při kombinaci na pravé straně. Darmian nestihl balón na hrací ploše.
72'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Joaquín Correa.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Matías Vecino.
69'
Střídající Liam Henderson zahrával standardní situaci. Po jeho centru míč odklízel D'Ambrosio.
68'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Kristjan Asllani.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Leonardo Mancuso.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Liam Henderson.
67'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Takový tlak soupeře nemohli domácí přestát dlouho! Lautaro Martínez poslal z pravé strany přízemní centr na vzdálenější tyč. Tam si naběhl FEDERICO DIMARCO, který balón pohodlně dokopl do sítě – 0:2
65'
Další příležitost hostí. Střelu Federica Dimarca ze střední vzdálenosti vyrazil na roh Vicario!
63'
Vynikající zákrok Guglielma Vicaria! Po centru Barelly se dostal k hlavičce zblízka Lautaro Martínez. Domácí brankář ale ukázal výborný postřeh a pravou rukou balón vytáhl zpět do pole.
62'
Na zemi se ocitl po ostrém souboji s obráncem Alexis Sánchez. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
60'
Přímý kop zahrával Andrea Pinamonti. Ten dobrou střeleckou pozici nevyužil. Míč poslal poměrně vysoko nad bránu soupeře.
59'
Málem šance i na druhé straně! Unikajícího Filippa Bandinelliho fauloval Marcelo Brozović, který dostal žlutou kartu. K zákroku došlo těsně před pokutovým územím hostí.
59'
Hosté byli blízko druhému gólu! Na centr Mattea Darmiana z pravé strany si naběhl Roberto Gagliardini, který hlavičkoval do tyče!
57'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Nicolas Haas.
55'
Po ráně Darmiana dorazil míč do sítě Alexis Sánchez. Gól Interu ale platit nemůže! Už po Darmianově střele byl totiž chilskému útočníkovi máván ofsajd, jelikož překážel brankáři Vicariovi ve výhledu.
54'
Domácí to budou mít zase o něco složitější. Musejí se vypořádat s hrou v oslabení.
53'
Nicoló Barella snad bude v pořádku, byť si ještě protahuje pravé rameno. Při pádu si zřejmě zalehl ruku.
52'
Do souboje s Barellou přijel na saních Samuele Ricci, který hostujícího hráče sestřelil. Rozhodčí Chiffi bez váhání okamžitě vytáhl červenou kartu! Empoli bude dohrávat o deseti.
52'
Domácí zahrávali rohový kop. Balón odehrál do bezpečí de Vrij.
51'
Po levé straně postupoval dopředu Fabiano Parisi. Ten dokázal odcentrovat přes Darmiana, ale před nabíhajícím Cutronem zakročil jeden z obránců.
50'
Ve druhé půli zatím hrají s míčem převážně fotbalisté Interu Milán. Empoli se nemůže dostat do hry.
48'
Darmian tentokrát centroval a našel nabíhajícího Alexise Sáncheze. Míč ale směřoval na střed brány, kde byl brankář Vicario.
47'
Matteo Darmian vyrazil dopředu na pravé straně. Pokusil se vysunout Sáncheze nebo Martíneze, ovšem ani jeden z útočníků Interu se nakonec za obrannou linii soupeře nedostal.
46'
Na Stadiu Carla Castellaniho začal druhý poločas. Vypadá to, že ani jeden z trenérů zatím nestřídal.
46'
Aktéři zápasu už jsou zpátky na trávníku. Vše se chystá k výkopu.
Po prvním poločase odcházejí spokojeněji do kabin fotbalisté Interu, kteří vedou v Empoli 1:0. Domácí nehráli špatně a většinu času byli favoritovi takřka vyrovnaným soupeřem. Ve 34. minutě se však hosté prosadili ze své první větší příležitosti, když se po centru Alexise Sáncheze hlavou trefil obránce Danilo D'Ambrosio. Další šance Nerazzurri pak přišly těsně před pauzou. Barella však trefil tyč a Alexis Sánchez se po kličce brankáři dostal do příliš velkého úhlu.
45+1'
45+1'
Ještě hlavička Lautara Martíneze, která ale směřovala do středu brány a Vicario ji tak pokryl.
45'
Další šance Interu! Alexis Sánchez postupoval sám na Vicaria, kterého se pokusil obejít, ale při kličce zakopl a zahnal se už do příliš ostrého úhlu. Místo zakončení do prázdné brány tak ještě přihrával a z toho se už nic neurodilo.
45'
Mohlo to být o dva góly! Míč se v pokutovém území Empoli odrážel jak při kulečníku a nakonec se dostal k Nicolóvi Barellovi, který z první trefil bližší tyč!
44'
Stojanović nejprve promáchl míč před Federicem Dimarcem. Ten to ale nečekal a protihráči balón vrátil.
42'
Znovu chorvatský reprezentant! Ten zastavil čistým skluzem Parisiho. Brozović teď funguje jako Tomáš Galásek na defenzivním štítu české reprezentace v časech Karla Brücknera.
42'
Marcelo Brozović opět dobře. Balón sebral Bajramimu a pak se ještě nechal faulovat.
41'
Hosté drží míč a nikam se s ním neženou. Vedou a v závěru poločasu asi budou chtít hrát na jistotu.
39'
Marcelo Brozović se dobře vrátil do obrany a zastavil domácí útočnou akci. Dopředu mohou vyrazit naopak Nerazzurri.
38'
Nedim Bajrami se dostal s míčem až k brankové čáře a posílal ho po zemi do ohně. Našel ale pouze bránícího Mattea Darmiana.
37'
Nicoló Barella na pravé straně udržel míč v souboji s Parisim. Následně se snažil přenést hru nalevo na Dimarca, ovšem to si domácí obrana pohlídala.
36'
Hosté nahlodali sebevědomí dosud dobře hrajícího Empoli vedoucím gólem. Uvidíme, jak domácí zareagují.
34'
Hosté se ujímají vedení! Na oblouček Alexise Sáncheze si z pozice stopera až na hrot útoku naběhl DANILO D'AMBROSIO, který přesnou hlavičkou usměrnil míč k pravé tyči Vicariovy brány. Domácí gólman se natahoval zbytečně.
33'
Sudí byl zřejmě ještě v kontaktu s kolegy u VARu, ovšem i oni souhlasili s tím, že to na penaltu nebylo. Rozhodčí se tak ani nešel podívat na monitor.
32'
Bajrami v šestnáctce spadl po souboji s D'Ambrosiem. Domácí chtějí penaltu, rozhodčí však ukazuje, že obránce Interu zahrál nejprve míč.
31'
Roberto Gagliardini byl při převzetí míče faulován. Hosté rozehrávají z vlastní poloviny.
31'
Další útočná akce Interu začíná rozehrávkou brankáře Handanoviće. Domácí se ale zase snaží napadat.
29'
Střílený centr Federica Dimarca. Balón odvrátil do bezpečí Ismajli.
29'
Sebastiano Luperto dostává žlutou kartu za zákrok na Alexise Sáncheze. Navíc standardní situace pro Inter...
28'
Hosté hrají s míčem a snaží se získat kontrolu nad utkáním. To jim zatím hráči Empoli moc nedovolují.
25'
Standardní situaci domácích zahrával Nedim Bajrami. Jeho centr jen prolétl šestnáctkou a míč skončil v zámezí.
24'
Faulem zastavil akci domácích Stefan de Vrij. Stoper Interu dostal žlutou kartu.
24'
Po rohovém kopu se míč odrazil k Lautarovi Martínezovi, jehož střela skončila nad bránou soupeře.
23'
Federico Dimarco se opřel do míče z nějakých 25 metrů a nemířil vůbec zle! Vicario měl co dělat, aby střelu krajního beka Interu vytlačil nad břevno.
22'
Domácí jsou zatím Interu minimálně vyrovnaným soupeřem. Hrají aktivně, nebojí se presovat.
20'
Další domácí roh rozehrával Bajrami. Jeho centr odvrátila defenziva milánského klubu.
19'
Domácí rozehráli nakrátko. Nedim Bajrami se dostal do šestnáctky z pravé strany a přihrávkou připravil šanci pro Sebastiana Luperta. Jeho možná gólovou střelu srazil mimo bránu D'Ambrosio!
18'
Útočník Empoli Pinamonti v běžeckém souboji s Bastonim. Bude z toho roh pro domácí.
17'
Střílený centr Nicola Barelly z pravé strany lapil domácí brankář Vicario.
14'
Hosté se po rohu ubránili, Empoli ale opět u míče.
14'
Petar Stojanović z dálky vyzkoušel pozornost svého slovinského krajana v bráně Interu Samira Handanoviće. Ten ránu, která směřovala na bližší tyč, vytáhl na roh!
13'
Petar Stojanović přetáhl centr z pravé strany. Následně centroval zleva Fabiano Parisi, před bránou ale byli jen obránci Interu.
12'
Domácí teď drží míč na svých kopačkách a uklidňují hru po pasáži, kdy se hrálo především na jejich obranné polovině.
10'
Nyní se snažil Dimarco rozběhnout Lautara Martíneze, ovšem ten se neprosadil proti Ardianovi Ismajlimu. Kopat se bude od brány Guglielma Vicaria.
9'
Federico Dimarco se pokusil o centr z levé strany. Přetáhl ho a domácí se tak lehce ubránili.
8'
Rozehrávka nakrátko. Po ní centroval na vzdálenější tyč Federico Dimarco. Tam se dostal k hlavičce Danilo D'Ambrosio, ovšem míč poslal jen do rukavic brankáře Vicaria.
7'
Dimarco se rozhodl pro centr, který odvrátil na roh bránící Żurkowski.
6'
Nyní byl faulován Alexis Sánchez a to je už blíže k bráně Empoli...
6'
Hosté budou rozehrávat po faulu na Gagliardiniho ve středu hřiště.
5'
Hráči Empoli od prvních minut ukazují, že se Interu nezalekli. Mohl by to být zajímavý fotbal.
3'
Domácí vysunuli napadání a Samir Handanović musel rozehrávat pod tlakem. Hostující gólman poslal poměrně těžký míč na Darmiana, který však balón dokázal udržet na hrací ploše.
2'
Rohový kop Empoli hostující celek ubránil.
1'
A první akce Empoli. Fabiano Parisi dobře zapracoval na levé straně, odkud hledal přízemním centrem Andreu Pinamontiho. Před ním odehrál míč na roh Bastoni.
1'
Favoritem duelu je samozřejmě Inter. Domácí to ale nebudou chtít nechat úřadujícímu mistrovi zadarmo.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Żurkowski, Ricci, Bandinelli – N. Bajrami – Cutrone, Pinamonti.
Náhradníci: Ujkani – Marchizza, Štulac, Mancuso, Henderson, La Mantia, Fiamozzi, Asllani, Tonelli, Haas, Baldanzi, Viti.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Bastoni – Darmian, Barella, Brozović, Gagliardini, Dimarco – Lautaro Martínez, Alexis Sánchez.
Náhradníci: I. Radu – Dumfries, Vecino, Džeko, Kolarov, Sensi, Ranocchia, Perišić, Correa, Çalhanoğlu, Arturo Vidal, Škriniar.

Rozhodčí: Chiffi – Valeriani, Mastrodonato.
Empoli naposledy porazilo Inter v roce 2006, kdy na domácí půdě zvítězilo 1:0. Od té doby už vyhrával pouze Inter. Naposledy v ročníku 2018/19 1:0 venku a 2:1 doma.
Empoli FC (10. místo, 4 – 0 – 5, skóre 14:18, 12 bodů)
Fotbalisté Empoli se vrátili do Serie A po dvou sezónách ve druhé lize. Tentokrát si mezi elitou vedou zatím solidně a drží se přesně ve středu tabulky. Zápasy tohoto týmu navíc nenudí, padají v nich góly. O tom svědčí i to, že již dvakrát Empoli zvítězilo 4:2. Poslední ligový zápas na Salernitaně skončil právě tímto výsledkem. Mužstvo přitom nemá ve svém středu žádného vyloženého kanonýra. Nejvíce gólů v lize zatím vstřelil Andrea Pinamonti, který má na kontě tři trefy. Z toho dvě zaznamenal právě o víkendu proti Salernu.

Posledních pět zápasů Empoli:
Cagliari – Empoli 0:2
Empoli – Bologna 4:2
AS Řím – Empoli 2:0
Empoli – Atalanta 1:4
Salernitana – Empoli 2:4
Inter Milán (3. místo, 5 – 3 – 1, skóre 24:12, 18 bodů)
Obhájci titulu museli v létě řešit finanční potíže. V klubu tak skončil trenér Antonio Conte a odešlo také několik důležitých hráčů v čele s útočníkem Romelem Lukakem. Přesto by ale Nerazzurri měli patřit do špičky Serie A, což potvrzují průběžným třetím místem. Na vedoucí duo Neapol – AC Milan však ztrácejí sedm bodů. Inter bojuje také v Lize mistrů, kde se snaží o postup do jarní fáze. Zde začal domácí porážkou s Realem Madrid a remízou na půdě Šachtaru. Své akcie pak svěřenci Simoneho Inzaghiho navýšili minulý týden, kdy zdolali 3:1 Tiraspol. V nedělním ligovém utkání Inter remizoval na domácím hřišti 1:1 s Juventusem. Do vedení Milánské poslal v 17. minutě Edin Džeko, Stará dáma však v závěru srovnala proměněnou penaltou Dybaly. Mimochodem, zmíněný Džeko, který přišel jako náhrada za Lukaka z římského AS, si zatím vede velmi dobře. Na kontě má už sedm ligových tref.

Posledních 5 zápasů Interu:
Šachtor D. – Inter 0:0 (LM)
Sassuolo – Inter 1:2
Lazio – Inter 3:1
Inter – Tiraspol 3:1 (LM)
Inter – Juventus 1:1
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! V jednom ze středečních zápasů italské Serie A přivítá nováček z Empoli mistrovský Inter. Domácí si zatím počínají mezi elitou solidně a v tabulce jim patří třetí místo. Milánský celek je třetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62