Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Sassuolo - 9. ledna 2022   14:30

Empoli
17' Henderson
1:5
(1:2)
Sassuolo
12' D. Berardi   • 24' Raspadori  (D. Berardi) • 67' Scamacca  (D. Berardi) • 72' Raspadori   • 90+2' Scamacca  (Frattesi)
Empoli
Vicario – Stojanović, Ismajli, Viti, Marchizza (46. Tonelli) – Štulac (46. Ricci), Henderson, Żurkowski – N. Bajrami (64. Fiamozzi) – Di Francesco (30. Cutrone), Pinamonti (78. Asllani).
Ujkani, Furlan – Mancuso, Cutrone, La Mantia, Fiamozzi, Damiani, Asllani, Tonelli, Ricci, Pezzola, Rizza.
Sassuolo
Consigli – Rogério (76. Müldür), G. M. Ferrari, Chiricheş (77. K. Ayhan), Toljan – Maxime López, Harroui (62. Frattesi) – Kyriakopoulos, Raspadori, D. Berardi (90. Ruan) – Defrel (62. Scamacca).
Satalino, Pegolo – K. Ayhan, Müldür, Frattesi, Aucelli, Mata, Ruan, Scamacca, Abubakar.

Dnes to v Empoli nebyly žádné defenzivní hody. V obou poločasech padly tři góly. O osudu zápasu rozhodla červená karta Mattia Vitiho ze 61. minuty. poté se Sassuolo dokázalo třikrát prosadit a na na Stadio Carlo Castellani jasně dominovalo. Empoli doma padlo s US Sassuolo Calcio poměrem 1:5. To je dnes z mé strany všechno, nashledanou u dalších onlajn přenosů.
90+4'
90+3'
Někteří fanoušci Empoli jsou nespokojeni s výkonem jejich miláčků a pískají.
90+2'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
To byla paráda. Davide Frattesi na dvakrát procedil míč na GIANLUCCA SCAMACA, který skóroval hlavou.
90+1'
Patrick Cutrone nabíhal na dlouhý balón do vápna, jenže byl v ofsajdovém postavení.
90'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Ruan.
89'
Vypadá to, že Sassuolo bude ještě střídat.
88'
Empoli hraje sympaticky, snaží se alespoň umazat část náskoku hostů. Patrick Cutrone byl opět zablakován pět metrů před velkým vápnem.
86'
Liam Henderson se z velkého vápna netrefil ideálně, brankář jeho střelu ale vyrazil před jeho parťáka v útoku Patricka Cutroneho, ten ale trefil jenom boční síť.
85'
Sassuolo přišlo při rychlém přechodu středu hřiště o míč, ten získalo Empoli, které jej ztratilo po deseti vteřinách. Hra je plná nepřesností.
84'
Empoli se v krátkém čase prezentova trojicí střeleckých pokusů, ty ale všechny minuly branku Sassuola.
83'
Szymon Żurkowski se dostal ke střele na malém vápně, tu ale zastavil blok obrany Sassuola.
82'
Patrick Cutrone se snažil vyskočit na centr z pravé strany na malém vápně, jenže centr byl o dvacet centimetrů vyšší.
81'
Guglielmo Vicario teď čelil pokusu Sassuola ze střední vzdálenosti, střela ale postrádala razanci.
80'
Domácí přicházejí při vyloučení o mnoho sil, teď jim nevyšel další dlouhý nákop z vlastní poloviny.
79'
Maxime López (Sassuolo) teď šel šlapákem proti obránci a po právu inkasuje od sudího žlutou kartu.
79'
Žlutou kartu dostává Maxime López (US Sassuolo Calcio).
78'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Kristjan Asllani.
77'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Kaan Ayhan.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Rogério, přichází Mert Müldür.
75'
Empoli se ubránilo a dostalo míč za polovinu hřiště, kde už kombinují hosté.
74'
Guglielmo Vicario muzel na zem po střele z dálky. Sassuolo má rohový kop.
73'
Sassuolo šlo do rychlé brejku, ale Giorgos Kyriakopoulos si neporozumněl se spoluhráči.
72'
Tak tady už je rozhodnuto. Míč skončil na tyči a odrazil se k volnému GIACOMO RASPADORI, který už pravačkou míč jenom nasměroval do branky.
71'
Empoli kombinuje minutu na polovině Sassuola, ale bez střely na branku.
70'
Na hřišti to chvílemi vypadá jako v lazaratu, každou chvíli někdo skončí v kotrmelcích a poté nemůže dvacet vteřin vstát.
69'
Žlutou kartu dostává (US Sassuolo Calcio).
67'
- Emoce jsou venku, Lorenzo Tonelli skončil po kontaktu s Domenico Berardi na zemi. Domenico Berardi pokračoval v akci a nahrál na volného GIANLUCA SCAMACA, Který zakončoval do prázdné branky.
66'
Míč šel po levé straně po trase Petar Stojanović, Liam Henderson a Andrea Pinamonti, poslední jmenovaný byl ale vytlačen obranou Sassuola až do zázemí.
65'
Sassuolo zahrávalo rohový kop, ale s míčem se během dvaceti vteřin, kombinací, dostalo až na vlastní polovinu.
64'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Ricardo Fiamozzi.
64'
Gianluca Scamacca (Sassuolo) se rozeběhl po pravé straně, ale jeho střelu zblokovala obrana.
63'
Sassuolo zahrávalo dlouhý nákop na branku, ale míč raději darovalo oslabenému soupeři.
62'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Abdou Harroui, přichází Davide Frattesi.
62'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Gianluca Scamacca.
61'
Červenou kartu dostává Mattia Viti (Empoli FC).
60'
Mattia Viti (Empoli) zatáhl na polovině hry za záchranou brzdu, po dvaceti vteřinách ale fauloval po druhé a uviděl hned červenou kartu.
59'
Žlutou kartu dostává Mattia Viti (Empoli FC).
58'
Empoli hraje do kompaktní obrany a nemůže ani projít do míst, odkud by mohlo vyskat předfinální přihrávku.
57'
Jeremy Toljan (Sassuolo) našel Domenica Berardiho, tomu ale na hranici velkého vápna sjel míč z nohy.
56'
Sassuolo se už ani nesnaží najít Grégoire Defrela, obrana teď všechno odpaluje až k brankáři domácího týmu.
55'
Liam Henderson kombinoval na levé straně hřiště, ale obrana Sassuola mu rychle odebrala míč.
54'
Oproti prvnímu dějství hra poněkud ztratila jisku, hráči Sassuola kouskují hru a tahají čas.
53'
Patrick Cutrone to zkoušel levé strany čtverce, jeho pravačka ale o metr minula branku Sassuola.
51'
Empoli to zkoušelo dlouhým nákopem na útočníka, ale Andrea Pinamonti byl v obklíčení dvou obránců.
50'
Nedim Bajrami (Empoli) se postavil k rohovému kopu, jenže jeho centr skončil na hlavě domácícho obránce. Pak se míč po chvíli dostal až na hlavu Andrea Pinamontiho, který skákal na zadní tyči, jenže jeho hlavička mířila vysoko nad.
49'
Žlutou kartu dostává Domenico Berardi (US Sassuolo Calcio).
48'
Grégoire Defrel (Sassuolo) se pokoušel o střelu z velkého vápana, ale ta byla z blokována.
47'
Jeremy Toljan (Sassuolo) teď přes dvacet vteřin nespěchal s rozehrávkou autového vhazování.
47'
Domácí sáhli ke dvěma změnám v sestavě, ale je to post za post.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leo Štulac, přichází Samuele Ricci.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Lorenzo Tonelli.
46'
První dějství nabídlo svižnou a útočnou podívanou, která vyústila ve tři branky. Nejprve DOMENICO BERNARDI, ve 12. minutě, potrestal faul domácích ve vápně z pokutového kopu. Domácí snížili o pět minut později, LIAM HENDERSON dorážel z malého boxu. Na 1:2 pro Sassuollo upravil skóre ve 24. minutě GIACOMO RASPADORI po pěkné individuální akci. Zápletka by byla, podáří se Empoli vyrovnat? Druhý poločas začíná v 15:35.
45'
45+2'
Andrea Pinamonti se po rohu dostal ke střele z dálky pravačkou, jeho pokus ale směřoval pouze do středu branky, kde byl připravený Andrea Consigli.
45+1'
Chvíli po tom, co hlasatel oznámil, že se nastaví dvě minuty, se EMpoli dostalo před vápno hostí, jenže Rogério míč dostal mimo nebezpečný prostor.
45'
Empoli má míč na polovině hřičtě a získalo možnost v závěru poločasu dlouhého centru.
44'
Gian Marco Ferrari (Sassuolo) se po rohu snažil patičkou míč tečovat do branky, ale po jeho trknutí, šel míč těsně mimo zařízení.
43'
Domenico Berardi to vyzkoušel tři metry před malým vápnem. Míč se odrazol ke Giorgosi Kyriakopoulosovi, jeho pokus byl tečován. Hosté mají roh.
42'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Rogério se teď snaží vydechnou při autu.
40'
Empoli zarahávalo dva rohové kopy, při tom druhém se hosté dostali do brejku, jenže Grégoire Defrel těsně minul branku.
39'
Szymon Żurkowskin narhál na velké vápno Patricku Cutronovi, ten ale metr před boxem minul zařízení.
38'
Empoli se dostalo do zakončení, ale Guglielmo Vicario neměl se zákrokem žádný problém.
37'
Rogério (Sassuolo) zůstal ležet na hřišti, teď se přes minutu nehrálo.
36'
Rogério (Sassuolo) na třikrát dostal míč na pravou stranu, kde se rozbíhal Abdou Harroui, ten se ale s míčem dostal do autu.
35'
Tempo na hřišti poněkud opadlo, oba týmy, se po půlhodině hry, snaží hrát ze zajištěné obrany.
34'
Grégoire Defrel (Sassuolo) zůstal ležet na hřišti po šlapáku domácího obránce, sudí ale žlutý kartónek nevytáhl.
33'
Sassuolo zkoušelo rychle vysunout Grégoire Defrel, ten se ale dopustil útočného faulu.
32'
Nedim Bajrami se dostal ke standartce z pravé strany, jeho centr byl, s odpuštěním, jenom svíce. Poté dostal možnost reparátu, to už bylo s centrem lepší, jenže Empoli, po sportném zákroku ve vápně, přišlo o míč.
31'
Domácí přidali v napadání a snaží se být odvážnějším týmem, Sassuolo ale brání skvěle.
30'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Patrick Cutrone.
29'
U postranní čáry se rozvcičuje Patrick Cutrone (Empoli), vypadá to na první střídání.
28'
Empoli je brankou opravdu zaskočeno, teď se dvakrá dlouhým nákopem snažilo oslovit Andrea Pinamontiho, ten byl ale pokaždé pokrytý.
26'
Teď se přes minutu nehrálo, rohodčí čekal na potvrzení branky.
24'
Sassuollo se sérií krátkých přihrávek dostalo až před velké vápno domácích, GIACOMO RASPADORI naznačil střelu, stáhnul si míč na pravou nohou a parádně umístěnou střelopu překonal gólmana.
23'
Sassuolo vysoko napadá rozehrávku domácích, obránci Empoli jsou pod velkým tlakem.
22'
Sassuolo získalo rohový kop, Leonardo Mancuso (Empoli) to, z první, pravačkou zkoušel na vzdálenější tyči, jeho pokus však hlavou z branky vyrazil domácí obránce.
20'
Nedim Bajrami (Empoli) nabíhal zprava a oslovil ve vápně střelce první branky domácích Liama Hendersona, ten ale teď o metr minul branku Sassuola.
18'
Giorgos Kyriakopoulos (Sassuolo) to zkoušel podél levé lajny, ale doběhl až do zámezí.
17'
Empoli právě vstřelilo branku! LIAM HENDERSON, nabíhal před malým vápnem, kde se k němu dostal odražaný míč od domácího obránce. Levačkou neměl problém vstřelit gól. Je vyrovnáno.
15'
Giacomo Raspadori (Sassuolo) se dostal k míči před velkým čtvercem, nikým neatakován, tak se rozhodl pro střelu pravačkou, ta ale o metr minula banku domácího týmu.
14'
SAssuolo vstřelená branka ještě více nakopla, na hřišti teď jeho hráči dominují.
12'
DOMENICO BERNARDI (Sassuolo) s přehledem proměnil pokutový kop, gólmana poslal na druhou stranu.
11'
Giorgos Kyriakopoulos (Sassuolo) získal pro hosty aut před vápnem. Sassuolo kombinovalo minutu na míči. Až se míč dostal ve váptně k Domenico Berardi (Sassuolo), kterého šlapákem zastavil Liam Henderson (Empoli). Bude se kopat penalta.
10'
Domenico Berardi (Sassuolo) to zkoušel levačkou dva metry před velkým vápnem, jenže trefil jenom střed branky, kde byl připravený gólman Empoli.
9'
Sassuolo ztratilo míč na polovině soupeře, Andrea Pinamonti (Empoli) už startoval protiútoku, jenže míč mu špatně odskočil.
8'
Giorgos Kyriakopoulos (Sassuolo) byl faulován na vlastní polovině, Sassuolo jde na míč.
7'
Sassuolo to zkoučelo po levé straně, Giorgos Kyriakopoulos (Sassuolo) prošel okolo lajny do středu hřiště, kde přihrávkou vybídl spoluhráče ke střele, tan ale netrefil zařízení.
6'
Sassuolo je v úvodu poločasu rozhodně aktivnějším týmem.
5'
To byla tutovka, Grégoire Defrel (Sassuolo) měl míč na pravačku v pokutovém území, ale domácí brankář Guglielmo Vicario (Empoli) jej vychytal rychlým skokem k pravé tyči.
4'
Vzrušení teď bylo zbytečné, jeden z hráčů hostů zahrál rukou v pokutovém území domácích.
3'
Viděli jsme první šanci hostlů Gianluca Scamacca (Sassuolo) nastartoval do ú)niku, ale z boku trefil jenom domácího gólmana.
2'
C Andrea Pinamonti (Empoli) zahrál rukou před velkým čtvercem, hosté lbudou odkopávat od branky.
2'
Empoli první pokus o nákop do vápna, rychle odvrátilo na aut. I hned po vhazování ale hosté přišli o míč.
1'
Hosté začali na míči a zkouší se dostat na polovinu soupeře dlouhým nákopem.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Viti, Marchizza – Štulac, Henderson, Żurkowski – N. Bajrami – Di Francesco, Pinamonti.
Náhradníci: Ujkani, Furlan – Mancuso, Cutrone, La Mantia, Fiamozzi, Damiani, Asllani, Tonelli, Ricci, Pezzola.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Rogério, G. M. Ferrari, Chiricheş, Toljan – Maxime López, Harroui – Kyriakopoulos, Raspadori, D. Berardi – Defrel.
Náhradníci: Satalino, Pegolo – K. Ayhan, Müldür, Frattesi, Aucelli, Mata, Ruan, Scamacca..
US Sassuolo Calcio

Sassuolo v první polovině sezóny nedokázalo navázat na úspěšnou loňskou sezónu, kdy se dlouho dokonce drželo v boji o evropské poháry, žádná pohroma to ale není. Po dvaceti odehraných zápasech je na třináctém místě se ziskem 25 bodů (6-7-7).

Podobně jako jeho dnešní soupeř také Sassuolo naposledy vyhrálo 12. ledna (2:1 nad Laziem) a rovněž v dalších třech kolech uhrálo dva body za remízy ve Florencii a se Sampdorií, mezi nimi podlehlo doma Bologni 0:1.

Hosté postrádají Hameda Traorého, jenž na začínajícím africkém mistrovství reprezentuje Pobřeží Slonoviny, chybí i zraněný Filip Djuričić a pozitivní test na covid měl Francesco Peluso.
Empoli FC

Empoli zažívá úspěšnou nováčkovskou sezónu, když v úvodu druhé poloviny tohoto ročníku je na devátém místě a může myslet i na boj o evropské poháry, když aktuálně ztrácí jen čtyři body na šestou Fiorentinu.

Dosavadních 20 zápasů odehrálo s bilancí 8-4-8, od překvapivé výhry v Neapoli v polovině prosince ale na další tříbodový zisk čeká a v posledních třech kolech získalo jen dva body za remízy ve Spezii a na Laziu, mezitím doma podlehlo AC Milán 2:4.

Výrazně lépe se Empoli daří na trávnících soupeřů, kde z dosavadních 28 bodů uhrálo hned 18, na domácím stadiónu má bilanci 3-1-6.

Domácí trenér Aurelio Andreazzoli se musí obejít bez vykartovaných Bandinelliho a Luperta, mimo hru je i zraněný Parisi.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání 21. kola italské Serie A, Empoli přivítá na svém stadiónu Sassuolo a bude se snažit navázat na výhru 2:1, kterou získalo v prvním vzájemném zápase na soupeřově stadiónu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62