Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Juventus - 21. května 2022   20:45

Fiorentina
45+1' Duncan (Bonaventura) • 90+2' González
2:0
(1:0)
Fiorentina
P. Terracciano – Venuti (61. Odriozola Arzallus), Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Duncan (85. Torreira) – González, Piątek (85. A. Cabral), Saponara (69. Ikoné).
Rosati, Drągowski – Lu. Martínez, Callejón, Terzić, Munteanu, Nastasić, Kokorin.
Juventus
Perin (46. Pinsoglio) – Bonucci, Chiellini (C) (46. Rugani), de Ligt – Bernardeschi (60. Aké), Miretti (76. McKennie), Locatelli, Rabiot, Sandro – Dybala, Kean (76. Vlahović).
Szczęsny – Cuadrado, Lu. Pellegrini, Morata, Iling.

Přeji vám příjemný zbytek večera.
Juventus dnes předvedl mizerný a bezkrevný výkon. Za celé utkání neměl ani jednu větší šanci a navíc zapsal 0 střel na bránu! Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší.
Nepříliš atraktivní utkání orámovaly góly v závěru obou poločasů. Fiorentina vyhrála 2:0 a znamená to, že si zajistila postup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Poháry si zahraje poprvé od roku 2017.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:14.
90+4'
90+2'
Fiorentina právě vstřelila branku!
NICOLÁS GONZÁLEZ pokutový kop zkušeně proměnil. Míč poslal po zemi ze svého pohledu k levé tyči, zatímco brankář Pinsoglio skočil na druhou stranu.
90+1'
Penalta pro Fiorentinu! Torreira přepadl přes nohu Bonucciho a bude se kopat pokutový kop. Skvělá šance pro domácí na pojistku jejich triumfu.
89'
González hrál raději dozadu, nechtěl nic riskovat. Fiorentina chce dohrát zápas v klidu s míčem na kopačkách. Výhra nad Juventusem je pro domácí cenným skalpem.
88'
Rugani fauloval a za svůj čin se sportovně omlouvá. Zápas už se dohrává, ani jeden z týmů se nikam nežene.
86'
Brazilec Cabral, nová tvář na trávníku, měl v útoku hodně prostoru, ale byl dobře ubráněný v souboji jeden na jednoho.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Lucas Torreira.
ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Arthur Cabral.
84'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Matthijs de Ligt).
83'
McKennie a Dybala se snažili prosadit před vápnem domácích, ovšem neprošli přes hradbu těl. Juventus ještě v celém zápase ani jednou nevystřelil mezi tři tyče.
82'
Milenković nezpracoval balon u postranní čáry a uskočil mu do zámezí. Domácí fanoušci to kvitují ironickým potleskem a vhazovat bude Fiorentina.
81'
Piątek je po změně stran hodně vidět. Nyní získal svoji aktivitou balon na kopačky a pak z dálky střílel. Jeho pumelice byla zablokovaná obráncem.
79'
Na tribunách už se slaví. Atalanta, přímý konkurent Fiorentiny v boji o Evropu, navíc prohrává doma s Empoli 0:1.
78'
To mohl být gól! Piątek se dostal k hlavičce a Pinsoglio ho skvěle vychytal. Jednoznačně nejnebezpečnější moment druhého poločasu.
77'
Biraghi kopal roh a přetažený míč zkrotil na zadní tyči Piątek, jehož nabídka zpět do ohně vypadala nebezpečněji. Nakonec z toho bude další rohový kop domácích.
76'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Dušan Vlahović.
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Weston McKennie.
75'
Piątek ani Bonaventura se k centrovanému míči nedostali, ten bez cizího zavinění skončil až v autu. Bude se střídat.
74'
Uvidíme, jestli nám ještě poslední zhruba dvacetiminutovka přinese na trávníku nějaké vzrušení. Hosté budou střídat, za postranní čárou už je připravena dvojice hráčů.
72'
Přesně ve středovém kruhu se tentokrát po ataku soupeře zvedá Miretti. Míč pro Juventus. Ve druhé půli jsme ještě neviděli jedinou větší šanci.
71'
Ikoné poprvé v akci a dle názoru sudího byl faulovaný Akém. Fiorentina pošle balon dopředu nákopem z vlastní poloviny hřiště.
70'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Sofján Amrábat).
69'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Jonathan Ikoné.
67'
Malinko neurovnaná pasáž hry plná skluzů a soubojů. Sem tam vyrazí dopředu i Juventus, domácí ve svém náporu trochu polevili.
66'
Duncan poslal z levé strany dobrou střílenou přihrávku do šestnáctky, kde se ovšem k míči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal a Fiorentina nebyla nebezpečná.
64'
Hra je zase přerušena. Biraghi dostal nepříjemný zásah do ucha a nechce se mu příliš zvedat ze hřiště.
63'
Saponara si vepředu moc nerozuměl s Piątekem a domácí se k ničemu nedostali. Pár vteřin poté byl na půlce faulovaný Dybala a je pískáno.
62'
Juventus sice soupeři míč sebral, ale hned ho zase ztratil a kulatý nesmysl doputoval až brankáři Fiorentiny, jenž zahajuje útočnou akci svého týmu.
61'
ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Álvaro Odriozola Arzallus.
60'
ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Marley Aké.
59'
Hosté vůbec nehrají s míčem a stojí na vlastní polovině. Fiorentinu ženou dopředu i fanoušci, chtějí vidět další branku.
57'
Venuti těžce nesl, že rozhodčí nenařídil pokutový kop a zajel do protihráče. Dostal za to žlutou. Stejně jako za protesty Rabiot z Juventusu.
56'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Lorenzo Venuti).

Žlutá karta pro tým Juventus FC (Adrien Rabiot).
56'
Potřetí v zápase chtěli domácí penaltu. Tentokrát po faulu na Bonaventuru a tento zákrok měl zřejmě k odpískání nejblíže. Sudí se ale ani neradí s videem, pískat se nebude.
55'
Obraz hry se moc nezměnil. Domácí se stále snaží aktivní a přidat druhý gól, který by je uklidnil.
53'
González hezkou technickou střelu kroutil na zadní tyč a Pinsoglio zůstal možná až příliš v klidu. Balon nenápadně zaplachtil kousek od jeho tyče.
52'
Dybala, který po Chiellinim převzal kapitánskou pásku, nakonec roh pro své barvy nezískal a s míčem kombinují fotbalisté ve fialovém.
51'
V souběžně hraném utkání mezi Atalantou a Empoli zatím gól nepadl, což Fiorentině vyhovuje. Za těchto okolností zůstanou domácí na postupové příčce do Evropské konferenční ligy.
50'
Piątek přihrál Bonaventurovi a pak se k němu míč na pravé straně vrátil. Centroval, jenže míči dal velkou razanci a ten přelétl hlavy všech hráčů v šestnáctce.
48'
Fiorentina začala aktivně. Piątek nejprve pálil mimo, hned z další akce pak akrobaticky zakončoval González a přestřelil... Vzteká se na sebe, že akci nevyřešil lépe.
47'
Hosté sáhli po pauze k dvojitému střídání. Poslední utkání v Juventusu nedohraje kvůli krvavému zranění Chiellini. Do hry šel také náhradní brankář Pinsoglio, který dostal od trenérů šanci zachytat si v záverečném poločase celé sezony.
46'
ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Daniele Rugani.
ze hřiště odchází Mattia Perin, přichází Carlo Pinsoglio.
46'
Vše je k připraveno k začátku druhé půle, ale hráči si budou muset ještě chvíli počkat. V jedné z branek je roztržená síť a čeká se na její opravu.
Jejich převahu dokazují i statistiky – Fiorentina měla 72% převahu v držení míče a sedmkrát vystřelila, Juventus pálil jen jednou, navíc mimo tři tyče. Zatím hosté nic neukázali.
První půle je za námi. Fiorentina vede zaslouženě, byla aktivnější a v útoku hladovější. Domácí se ovšem těžce probíjeli přes soupeřovu obranu, povedlo se jim to až v samém závěru.
45+4'
45+1'
Gól do šatny v podání domácích! Po skrumáži v šestnáctce vyplaval balón před ALFREDEM DUNCANEM, který ze strany tvrdou střelou propálil Perina. Rozhodčí ještě celou situaci kontroloval u videa. Juventus se hodně zlobí, Chiellini dokonce krvácí. Zřejmě se však srazil s vlastním spoluhráčem.
44'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Igor).

Žlutá karta pro tým Juventus FC (Moise Kean).
43'
Několik hráčů se začalo u postranní čáry pošťuchovat, na místo běží rozhodčí a rozzuřené aktéry od sebe odtrhává. Bude zřejmě rozdávat žluté karty.
41'
Bonaventura byl teď uvnitř pokutového území zbourán Bonuccim a sudí hned rozpažil, že pokutový kop pískat nebude. Stadion je nespokojený a píská.
40'
Fiorentina hraje kolem vápna zprava doleva, pak zase naopak. A když už přijde konečně centr dovnitř, tak je odvrácený.
39'
Duncanovi se za obranou hlásil Piątek, přihrávka k němu však nedošla, protože hosté soupeřův záměr dobře přečetli a akci zastavili v jejím zárodku.
38'
Hra má v posledních minutách hodně podobný průběh. Domácí jsou po neúspěšném ataku vždy vyhnáni až zpátky k vlastnímu brankáři, Terracciano je teď opět u míče a přihrává ho obráncům.
36'
González si dobře nabíhal do prostoru, ale přihrávku dostal na paty... Na druhou stranu hned upaloval soupeř, i když ani on nic nebezpečného nevymyslel.
35'
Po rohu se k hlavičce dostal Igor, který svým zakončením Perina neohrozil. Hostující gólman jen sledoval, jak balon letí vysoko nad břevno.
34'
Zpoza vápna pálil Venuti a přestřelil. Hodně vehementně ale gestikukoval, že by měl jeho tým kopat roh a rozhodčí nakonec skutečně svůj původní verdikt opravuje.
33'
Aktivní Bonaventura málem vystihl soupeřovu kombinaci, chybělo mu pár kroků. Fiorentina rozjíždí další útočnou akci až od své brány.
31'
Sandro vhazoval aut na vlastní polovině, ovšem hosté hned o míč zase přišli. Působí hodně pasivně, Fiorentina má větší chuť útočit.
30'
Fiorentina v těchto minutách na hřišti zase vládne. Bonaventura na pravé straně svým centrem neuspěl, tak hrál na střed a domácí pokračují v obléhání.
29'
Do šestnáctky Juventusu létal jeden centr za druhým. Ten poslední měl na svědomí Amrábat a hosté ho odvrátili.
27'
Tady mnoho nechybělo. Hosté měli štěstí, že střela Bonaventury, kterou tečoval Chiellini, skončila těsně vedle. Gólman Perin totiž v ten moment skákal k opačné tyči a neměl by šanci zasáhnout.
26'
Juventus napadal hodně vysoko a domácí donutil ke kombinaci, která skončila až u jejich gólmana. Fiorentina vše vyřešila nákopem dopředu.
24'
Teď fauloval Rabiot a turínský celek musí opustit útočné pozice. Gólman Terracciano pošle balon do hry dalekým výkopem od vlastní brány.
23'
Vzápětí kopal Juventus roh. Terracciano balon vyboxoval a ten se dokutálel až za postranní čáru na protější straně hrací plochy. Aut pro hosty.
22'
Duncan na druhé straně stáhl k zemi Rabiota a je pískáno. Duncan se hodně zlobí na rozhodčího a jeho verdikt nechápe. Dává to jasnými gesty najevo.
20'
Z rohu nic nebylo, ale Fiorentina zůstává v držení míče. Teď vhazuje autové vhazování nedaleko od rohového praporku.
19'
A měli první šanci! Nakopnutý míč do vápna se odrazil k Bonaventurovi, který byl v dobré palebné pozici a měl i čas si střelu připravit. Pálil k tyči a těsně minul. Jeho pokus byl tečovaný a domácí kopou roh.
18'
González byl u středového kruhu faulovaný. Zvedá se ze hřiště a kulhá, nemělo by to však být nic vážného. Domácí každopádně z místa prohřešku zahrávají standardku.
17'
Milenković jako poslední hráč ne úplně dobře odhadl situaci a chybělo málo, aby ho o balon obral Kean. Dobře proti němu však na hranici vlastní šestnáctky vystartoval brankář Terracciano, jenž nebezpeční zažehnal.
16'
Juventus zahrával první rohový kop v tomto utkání, avšak nezahrozil a pak se navíc hosté provinili útočným faulem. Kombinuje soupeř.
15'
Patnáct minut za námi. Zápas má zatím dobré tempo, byť na větší šanci stále čekáme. Fiorentina se snaží tvořit hru, ale domácí zatím moc neví kudy.
13'
Saponara přihrál na levou stranu Duncanovi, ale ten hodně ukvapeně střílel hodně mimo. Škoda pro domácí, tohle mohli vyřešit výrazně lépe.
12'
Biraghi se krásnou kličkou u postranní čáry zbavil protihráče a pak centroval do vápna. Jeho pas v pohodě odhlavičkoval obránce Chiellini.
11'
A chvilku nato zastavil Juventus ofsajd, podruhé v zápase. Hrát tak mohou opět domácí fotbalisté.
10'
Poprvé v zápase hosté soupeře přitlačili. Na konci jednoho z útočných výpadů byl Dybala, jehož tvrdá střela zpoza vápna trefila jen blokujícího obránce.
9'
González se ze strany nacpal do šestnáctky, pak upadl a doklouzal až k reklamnímu panelu za bránou. Domácí publikum píská, ale penalta se v žádném případě pískat nebude.
7'
V ofsajdu de Ligt a slibně se rozvíjející útok turínského celku tím pádem končí. Gólman Terracciano bude mít dostatek času na rozehrávku.
6'
A Kean nyní hodně pozlobil domácí obranu, kdy sprintoval za míčem na útočné polovině. Domácí měli štěstí, že útočník zavrávoral a nedostal se k přímému ohrožení brány.
5'
Hostující Kean zůstává ležet na hřišti a rozhodčí píská domácím útočný faul. Juventus má šanci uklidnit hru, zatím je pod tlakem.
4'
Teď to zkusil individuálně González, ale do vápna se neprotlačil. Pak neuspěl ani centrem zleva Saponara. Fiorentina nicméně začíná aktivně.
3'
Venutiho nákop na pravé straně rozběhnutého spoluhráče nenašel, obrana Juventusu centr odvrátila a domácí tak opět kombinují na půlce hřiště.
2'
Fiorentina obstarala úvodní výkop, ale místo dopředu hrála opatrně a míč se po kombinaci obránců dostal také k jejich brankáři. Ten rozehrává.
1'
Na Stadio Artemio Franchi panuje parádní atmosféra a zaplněné hlediště přivítalo hráče na hřišti. Domácí nastoupí ve fialových dresech, hosté v černobílé kombinaci.
Poslední zápas v dresu Juventusu dnes odehrají klubové ikony Giorgio Chiellini a Paulo Dybala. Nejlepší střelec mužstva Dušan Vlahović začíná jen na lavičce, stejně jako záložník Alvaro Morata.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Duncan – González, Piątek, Saponara.
Náhradníci: Rosati, Drągowski – Lu. Martínez, Callejón, A. Cabral, Terzić, Ikoné, Torreira, Odriozola Arzallus, Munteanu, Nastasić, Kokorin.
Trenér: Vincenzo Italiano

Juventus FC: Perin – Bonucci, Chiellini, de Ligt – Bernardeschi, Miretti, Locatelli, Rabiot, Sandro – Dybala, Kean.
Náhradníci: Szczęsny, Pinsoglio – Cuadrado, Lu. Pellegrini, Rugani, McKennie, Vlahović, Morata, Aké, Iling.
Trenér: Massimiliano Allegri.
Oba celky se v letošní sezoně utkají už počtvrté, přičemž ve třech předchozích případech vždy uspěl celek z Turína. Vyhrál na podzim doma v lize 1:0 a pak soupeře vyřadil i ve semifinále Coppa Italia po vítězství 1:0 venku a 2:0 doma.
Juventus je čtvrtý, v tabulce už se nemůže nikam pohnout a má jistotu postupu do skupiny Ligy mistrů. Pro hosty je každopádně sezona velkým zklamáním. Získají nejméně bodů od ročníku 2010/11 a po deseti letech skončí bez jediné trofeje. Hosté v minulém kole po inkasovaném gólu v závěru remizovali s Laziem. Naposledy vyhráli 1. května.
Domácí si ale v souboji o Evropu sami pořádně zavařili, prohráli totiž čtyři z posledních pěti zápasů! Naplno bodovali jen před čtrnácti dny doma s AS Řím, aby minulý týden zase spadli do výsledkové mizérie a dostali v Sampdorii 1:4.
Domácím jde o postup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Postupuje do ní sedmý celek tabulky, což je před tímto zápasem právě Fiorentina. Má 59 bodů stejně jako osmá Atalanta, která ve stejný čas nastoupí doma proti Empoli. Fiorentina má nicméně situaci ve svých rukou.
Italská série A vstoupila včerejší předehrávkou do svého posledního 38. kola, v rámci kterého se dnes na Stadio Artemio Franchi utká domácí Fiorentina s Juventusem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62