Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Torino - 28. srpna 2021   20:45

Fiorentina
41' N. González (Castrovilli) • 70' Vlahović (Bonaventura)
2:1
(1:0)
Torino
89' Verdi  (Lukić)
Fiorentina
Terracciano – Venuti, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura (85. Maleh), Pulgar, Castrovilli (63. Duncan) – Callejón (78. Sottil), Vlahović, N. González (85. Saponara).
M. Mariani – E. Prenna, C. Rossi
Stadio Artemio Franchi (Firenze).
Torino
V. Milinković-Savić – Izzo (76. Vojvoda), Djidji (46. Buongiorno), Ricardo Rodríguez – Singo, Mandragora, Lukić, Aina (81. Ansaldi) – Linetty (67. Verdi), A. Sanabria (68. Pjaca) – Belotti (C).

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji krásnou dobrou noc a zítra na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:28.
Vyrovnat se už hostům nepodařilo, ale zřejmě by to nebylo úplně spravedlivé. Domácí sice ve druhé půli trochu ubrali, přesto byli stále o něco nebezpečnějším mužstvem, přidali druhý gól a ač v závěru inkasovali, těsný náskok už uhájili.
90+7'
90+6'
Je jasné, že se bude ještě něco nastavovat za to Vlahovićovo zdržování. Hostům se ale nedaří dostat se do útoku.
90+5'
Balón drží Pietro Terracciano a šetří cenný čas.
90+3'
Konečně se může pokračovat, domácí ihned vyrazili do útoku a jeden z nich zakončoval střelou po zemi na bližší tyč, ta ale nebyla moc prudká a Vanja Milinković-Savić si s ní dokázal poradit.
90+2'
Dušan Vlahović leží na trávníku a natahuje čas, jak jen to jde.
90+1'
Do ofsajdu se chytili i domácí fotbalisté krátce poté.
90+1'
Ofsajd a v něm hosté, Pietro Terracciano nikam nepospíchá.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
89'
FC Turín právě vstřelil branku!
Jen jsem to dopsal, přichází snížení a zdramatizování duelu. Lukić našel pěknou uličkou svého spoluhráče, SIMONE VERDI na nic nečekal a prudkou přízemní střelou na pravou stranu nedal gólmanovi žádnou šanci.
88'
Hraje se teď ze strany na stranu, týmy si míč mezi sebou vyměňují a šance k vidění nejsou prakticky žádné.
87'
Hráči Fiorentiny drží míč daleko od své brány a směřují za vítězstvím.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Youssef Maleh.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Saponara.
84'
Dlouhý nákop domácích končí v náruči připraveného brankáře Turína. Ten rychle rozehrává.
82'
Žlutou kartu dostává Saša Lukić (Turín FC) za faul na unikajícího Riccarda Sottila.
82'
Andrea Belotti na příliš dlouhou přihrávku nedosáhl a míč si nedokázal zpracovat. Pro domácí docela štěstí.
81'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Cristian Ansaldi.
79'
Žlutou kartu dostává po faulu na Sottila Ola Aina (Turín FC).
79'
Domácí kombinují u své brány, čas hraje v jejich prospěch.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Riccardo Sottil.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Mërgim Vojvoda.
74'
Callejónův pas před bránu byl sražen do bezpečí, takže Vanja Milinković-Savić mohl v tomto případě zůstat v klidu.
73'
Střílenou přihrávku před bránu Fiorentiny lapil do náruče Pietro Terracciano, který tak po více než sedmdesáti minutách hry zaznamenává první těžší zásah.
72'
Hosté budou rozehrávat roh.
70'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Hosté chybovali u středového kruhu s rozehrávkou a přišel trest. Soupeř vyrazil do brejku, Bonaventura dostal přihrávku na pravou stranu, obloučkem poslal míč na střed, kde jej hlavou tečoval DUŠAN VLAHOVIĆ ke vzdálenější tyči, kam turínský gólman nedosáhl.
68'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Marko Pjaca.
67'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Simone Verdi.
67'
Dušan Vlahović zůstal stát v těsném ofsajdu, takže i kdyby svou šanci proměnil, gól by neplatil.
65'
Žlutou kartu dostává Dušan Vlahović (ACF Fiorentina).
65'
Žlutou kartu dostává Alessandro Buongiorno (Turín FC).
64'
Krátce na to se zřejmě stejný hráč provinil faulem, čímž jeho tým přichází o míč.
64'
Wilfried Stephane Singo v situaci jeden na jednoho přes soupeře nepřešel a do šance se tak nedostal.
63'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Alfred Duncan.
61'
Málem bylo vyrovnáno, Antonio Sanabria přihrával nabíhajícímu spoluhráči na střed pokutového území, míč se k němu však odrazil zpátky a tak do hráč hostů zkusil sám, ale mířil nepřesně. Jeho střelu ještě tečoval jeden z protihráčů.
60'
Rozhodčí uklidňuje emoce na hrací ploše, žlutou kartu udělovat nebude, hráči se usmířili a pokračuje se dál.
59'
Brankář hostů se stačil natáhnout a nebezpečnou přihrávku tečovat levou rukou do bezpečí. Velmi dobrá reakce.
58'
Faul Turína přináší Fiorentině další příležitost v podobě přímého kopu.
56'
Vanja Milinković-Savić nerozehrál od své brány příliš dobře, míč adresoval jen za postranní čáru.
54'
Zblokovaný míč skončil před brankáře Turína, ten stačil zareagovat a uklidil jej rychle do rukavic.
52'
Následoval daleký centr před bránu, kde hlavičkoval jeden z domácích fotbalistů, ovšem místo na bránu mířil na levou stranu doufajíc, že někdo ze spoluhráčů přiběhne a balón dorazí do sítě, nic z toho se však nestalo.
51'
Přímý kop bude rozehrávat domácí celek po faulu toho hostujícího.
49'
Giacomo Bonaventura si naběhl na přihrávku před odkrytou částí hostující brány, ale nedokázal zblízka tečovat balón do sítě, nýbrž jen mimo. Velká škoda pro domácí tým. Vypadalo to, že mu v tom zabránil jeden z protihráčů, ale následuje odkop od brány.
48'
Žlutou kartu dostává Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina).
47'
Karol Linetty střílel v pokutovém území, ale pálil jen do protihráče.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází Alessandro Buongiorno.
46'
Fiorentina byla od začátku aktivnější i nebezpečnější, ale dlouho se nedokázala střelecky prosadit, buď mířila mimo nebo vytáhl výborný zákrok brankář hostů. V úvodu poslední pětiminutovky se ale přeci jen dočkali a po zásluze se dostali do vedení. Hosté domácího gólmana prakticky neohrozili, Pietro Terracciano se musel ve své svatyni spíše nudit.
45+3'
45+3'
Přeci jen se ještě Fiorentina dostala do šance, ale balón letí vedle hostující svatyně.
45+2'
Domácí rozehrávají na rozhraní středové lajny a pokutového území soupeře, nikam se už neženou.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává za faul Rolando Mandragora (Turín FC).
45'
Giacomo Bonaventura přihrával v pokutovém území na pravou stranu spoluhráči, od něj poté dostal přihrávku zpátky, ale zakončit už nestihl, neboť byl sražen k zemi. Penalta to však není.
44'
Útočná snaha Turína končí po trochu zbytečném faulu jednoho z hráčů.
41'
Teď už se domácí radují. Castrovilli poslal míč na pravou stranu, kde si jej zpracoval NICOLÁS GONZÁLEZ, obrana hostů mu dala spoustu času, aby si situaci promyslel a hráč s číslem 22 na dresu zamířil levačkou k bližší tyči a do horní části brány. Vanja Milinković-Savić se natahoval marně.
41'
Znovu domácí vyrazili dopředu, opět byl jejich atak odražen.
40'
Souhra na jeden dotek Fiorentině nevyšla, soupeř odkopává balón do bezpečí.
39'
Žlutou kartu dostává Koffi Djidji (Turín FC) za faul na Dušana Vlahoviće.
39'
Wilfried Stephane Singo centroval z pravého křídla, ale žádného ze spoluhráčů v pokutovém území nenašel.
38'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina).
37'
José María Callejón střílel z voleje na pravé straně velkého vápna, mířil k bližší tyči, ovšem tam stál připravený Vanja Milinković-Savić, který s trochou štěstěny dokázal balón zastavit včas.
37'
Teď faulovali hosté, jmenovitě Saša Lukić, jenž srazil soupeře k zemi kousek za půlící lajnou.
36'
Domácím teď vůbec nevyšel odkopl ze své obrany do bezpečí, nadále se tak musí bránit útokům soupeře.
35'
A další faul favorita zápasu kousek za středovou lajnou, soupeř opět s rozehrávkou nespěchá.
34'
Gaetano Castrovilli se málem dostal do šance, ale přihrávku spoluhráče o kousek nezachytil. Kdyby se mu to povedlo, zakončoval by z dobré palebné pozice.
32'
José María Callejón hlavou na centrovaný balón nedosáhl a do šance se nedostal.
31'
Dlouhý nákop teď skončil u jejich gólmana, ten odkopl volný balón do bezpečí.
30'
Fotbalisté hostujícího celku hodně zdržují rozehrávku, čímž získávají cenný čas, navíc drží hru daleko od své svatyně.
29'
Rozehrávka však hráčům Turína příliš nevyšla, domácí volí přihrávky mezi sebou.
27'
Další faul ze strany domácího mužstva, které po počáteční aktivitě tráví poslední minuty před svojí svatyní.
25'
Hosté jsou v posledních minutách více na kopačkách, rozehrávat budou na soupeřově polovině.
23'
Rolando Mandragora poprvé zahrozil za svůj tým, jeho prudký pokus ale proletěl vysoko nad břevnem.
22'
Žlutou kartu dostává za faul na unikajícího Wilfrieda Stephane Singa Gaetano Castrovilli (ACF Fiorentina).
20'
Lorenzo Venuti střílel na bližší tyč, ovšem jeho střela nebyla moc prudká a navíc šla do míst, kde stál připravený gólman.
18'
Cristiano Biraghi si zpracoval balón a levačkou jej adresoval na bránu, jeden z hostů míč tečoval do protipohybu brankáře, ale Vanja Milinković-Savić znovu předvedl výtečný zásah, včas padl k zemi a zabránil brance.
17'
Vzápětí přichází faul hostů a přímý kop Fiorentiny.
16'
Fiorentina pokračuje v aktivitě a v krátkém časovém sledu rozehraje znovu rohový kop.
15'
Další rohový kop rozehrál domácí celek, avšak tentokrát byl brankář Turína připraven a míč uklidil do rukavic.
13'
V pokutovém území upadl Dušan Vlahović, penalta to ale není.
11'
Nikola Milenković si vyskočil na centr a hlavou nasměroval balón mezi tři tyče, avšak hostující brankář předvedl výborný reflex a parádním zákrokem stihl míč vyrazit.
11'
Na přihrávku před odkrytou bránu si nabíhal José María Callejón, k míči ale nedoběhl včas. Jeho tým rozehraje roh.
9'
Míč proletěl pokutovým územím a vypadalo to, že jej někdo i tečoval, v bráně ale neskončil a rozehrávat bude Vanja Milinković-Savić.
8'
Další faul Turína, tentokrát to bude pro hosty více nebezpečné, rozehrávat bude zhruba z úrovně rohu na levém křídle.
7'
Hosté se provinili na útočné polovině faulem a míč musí odevzdat.
5'
Nicolás González se ocitl v dobré šanci, když naběhl na úroveň penalty a vystřelil, avšak jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče. První dobrá příležitost utkání.
4'
Teď byli nuceni přenést hru na svoji stranu, Vanja Milinković-Savić tak může zůstat v klidu.
3'
Domácí tým oblehl velké vápno hostů, ale zakončit se jim nedaří.
2'
Dlouhý míč skončil přímo v rukavicích hostujícího brankáře.
1'

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura, Pulgar, Castrovilli – Callejón, Vlahović, N. González.
Náhradníci: Rosati – Terzić, Igor, Saponara, Maleh, S. Amrabat, Benassi, Duncan, Sottil, Kokorin, Nastasić, Torreira.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Izzo, Djidji, Ricardo Rodríguez – Singo, Mandragora, Lukić, Aina – Linetty, A. Sanabria – Belotti (C).
Náhradníci: Beriša, Gemello – Vojvoda, Buongiorno, Ansaldi, Segre, Baselli, Rincón, Pjaca, Rauti, Verdi, Pobega.

Rozhodčí: M. Mariani – E. Prenna, C. Rossi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Turín – Fiorentina 1:1
Fiorentina – Turín 1:0
Fiorentina – Turín 2:0
Turín – Fiorentina 2:1
Fiorentina – Turín 1:1

Turín porazil Fiorentinu na jejím hřišti naposledy 17. prosince 2008, kdy v rámci italského poháru zvítězil těsně 1:0.
Turín FC

To hosté zažili ještě smolnější úvodní duel nové sezóny. Na svém trávníku přivítali mužstvo Atalanty, které se hned v 6. minutě dostalo do vedení. Pak se hrálo velmi dlouho bez gólů, teprve v 79. minutě se fanoušci dočkali a k radosti většiny padl gól do sítě hostujícího mužstva. Ale ani Turín si první body nepřipsal, o zisk přišel ve 3. minutě nastaveného času.
Méně slavnější turínský celek si loni z devatenácti střetnutí mimo svůj stadion odvezl stejný počet bodů díky čtyřem výhrám a sedmi remízám, skóroval v pětadvaceti případech, zato třiatřicet branek inkasoval.
ACF Fiorentina

Domácí tým na úvod zajížděl na hřiště ambiciózního AS Řím, které vede José Mourinho, a už od 17. minuty hrál v oslabení. Po poločase pak prohrával o jeden gól, přesto se mu povedlo vyrovnat, navíc i domácí dohrávali o deseti, přesto si body neodvezl, když soupeř dalšími dvěma zásahy rozhodl o své výhře.
Co se týče domácích zápasů v loňské sezóně, z devatenácti duelů odešla Fiorentina šestkrát jako vítěz, ve stejném počtu případů brala bod za remízu a sedmkrát odcházela v pozici poraženého, vstřelila i inkasovala shodně pětadvacet gólů.
Čtyřmi zápasy dnes bude pokračovat 2. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Polovina utkání má úvodní výkop naplánován v půl sedmé, druhá půlka o dvě hodiny později. V tomto přenosu budeme sledovat souboj celků, kterým vstup do nové sezóny nevyšel, Fiorentiny a Turínu. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62